Jak nastavit kódy na univerzálním dálkovém ovladači pro TV

Hlavní vlastností univerzálního dálkového ovládání je, že může ovládat několik zařízení současně. Nejčastěji se pořizuje pro současné ovládání televizoru a digitální konzole k němu.

Ne každé zařízení dálkového ovládání může vykonávat univerzální funkce. „Náplň“ takového zařízení je poněkud odlišná. Princip fungování je však podobný: generuje se impulz, který je detekován hostitelským zařízením (multimediálním systémem nebo televizorem). Základem jsou tři kroky:

 • Tlačítky na zařízení se aktivuje obvodový čip, který generuje elektrické impulsy v požadovaném pořadí;
 • Skutečnost, že jsou přeměněny na infračervené záření prostřednictvím LED prvku, je poněkud odlišná;
 • je přenesen do přijímacího zařízení další části systému;
 • infračervený signál je pomocí fototranzistoru převeden zpět na elektrický impulz;
 • přejde do řídicí jednotky a provede se daný algoritmus.

Kdy je výhodnější použít multifunkční zařízení

 • Pokud je originálních dálkových ovladačů příliš mnoho a jste z nich zmatení;
 • v případě ztráty části systému;
 • v případě poruchy;
 • optimalizovat funkčnost.

Univerzální dálkové ovladače vyrábí mnoho společností. Hlavní výroba je soustředěna v Číně, na Tchaj-wanu, ve Vietnamu nebo v evropských zemích. Nejběžnější produkty jsou od výrobců Supra, DEXP, Huayu, Beeline nebo Gal. Budou dokonale fungovat se spotřebiči renomovaných výrobců, jako je Samsung, Philips nebo LG.

Pro komunikaci se používá pulzní kódová modulace neboli PCM. Každý příkaz obvykle obsahuje třímístný kód (3 bity), který je zodpovědný za základní příkazy i za párování se zařízeními různých značek a výrobců. Existuje řada univerzálních akcí:

 • vypnout (000);
 • přepnutí na další kanál nebo stanici (001);
 • přepnutí zpět na předchozí kanál nebo stanici (010)
 • Zvýšení hlasitosti reproduktoru (011);
 • snížení hlasitosti audiosystému (1000);
 • vypnutí zdroje napájení (111) a.д.

obrázek

Jak nastavit dálkové ovládání televizoru LG

Pokud jste ztratili dálkový ovladač LG nebo je zcela nefunkční a v obchodě nemůžete najít identický, zkuste jedno z univerzálních zařízení v této kategorii. Univerzální dálkové ovládání vyžaduje jemné doladění a připojení, což jsou procesy, kterými se budeme zabývat v tomto přehledu.

V závislosti na modelu dálkového ovládání se může proces připojení k televizoru lišit, ale pokud znáte základní nastavení, můžete intuitivně odhadnout, co stisknout. Nastavení je možné pouze při zapnutém televizoru, proto jej aktivujte tlačítkem na skříňce. Zkontrolujte také baterie v dálkovém ovladači, a pokud je to možné, zda jsou funkční.

Když jsou obě zařízení aktivní, stiskněte tlačítko SET na dálkovém ovladači a držte je stisknuté, dokud se nerozsvítí kontrolka LED vedle něj. Poté je třeba zadat jeden z kódů určených pro váš model televizoru. Tyto kódy jsou dodávány s univerzálním dálkovým ovladačem.

READ  jak zjistit verzi systému Windows ce v navigátoru. Mapy Google

Po zadání kódu bude výše uvedená kontrolka trvale svítit, zatímco předchozí kontrolka by měla jen blikat. Nyní bez použití čísel zkontrolujte, zda dálkové ovládání funguje, např. zvýšením hlasitosti. Pokud nejsou k dispozici žádné výsledky, zadejte další číslo ze seznamu kódů. Jeden z kódů určitě funguje, jakmile se tak stane, stiskněte znovu tlačítko SET, pak se nastavení uloží a kontrolka zhasne a rozsvítí se pouze při stisknutí jednoho z tlačítek.

Stejným způsobem můžete nastavit univerzální dálkové ovládání pro další zařízení LG, hudební centra, soundbary, reproduktorové soustavy, hudební přehrávače, a dokonce i klimatizace, jednoduše řečeno pro všechna zařízení, která lze ovládat dálkovým ovladačem.

Technikům v našem servisním středisku můžete položit dotaz telefonicky nebo prostřednictvím formuláře pro zpětnou vazbu.

Mohlo by vás také zajímat

Jak nastavit dálkové ovládání?

Tento malý přístroj je jedním z nejčastěji používaných v domácnosti, a proto je jeho provozní doba velmi krátká. Nastavení je však velmi jednoduché.

Nejčastěji používáme tato tři tlačítka pro nastavení dálkového ovladače (vyznačeno na obrázku níže):

Zelené tlačítko SET, tlačítko TV1 a červené tlačítko napájení. Žlutá šipka nás nasměruje na LDE (světelnou diodu), v tomto případě se jedná o malé červené světlo.

Jak jsem se již zmínil, tento dálkový ovladač má systém automatického skenování. Existují i jiné značky, které ji mají. Při nákupu dálkového ovladače věnujte pozornost balení. Mělo by tam být zhruba napsáno „univerzální dálkové ovládání s automatickým skenováním“.

To je velmi důležité, protože pokud se dálkový ovladač automaticky neskenuje, programování nebude možné.

Tento dálkový ovladač je velmi všestranný díky snadnému nastavení a šesti konfiguracím, které lze provádět současně, což znamená, že jej lze použít až pro 6 zařízení najednou.

Všechny se provádějí stejným postupem programování dálkového ovládání.

Jak naprogramovat dálkové ovládání?

Pro naprogramování dálkového ovládání je důležité zkontrolovat, zda obsahuje systém automatického skenování.

Náš výklad začneme tímto modelem univerzálního dálkového ovládání, protože je v současné době nejpoužívanější.

Tato metoda nám umožňuje nastavení, aniž bychom museli hledat kód pro každou televizi. Je možné, že návod dodávaný s některými dálkovými ovladači může být matoucí, a proto je důležité zakoupit univerzální dálkový ovladač s automatickým skenováním, jako je ten na obrázku.

V návodu k dálkovému ovládání často není uvedena značka televizoru, což však nebrání programování, protože některé kódy odpovídají televizorům, které v brožuře nejsou uvedeny.

Nastavení

Pokud člověk neví, jak najít a vybrat dálkový ovladač pro svůj televizor, je třeba nejprve navštívit oficiální webové stránky a zkontrolovat kompatibilitu. Téměř vždy v tomto seznamu najdete zařízení z řady Mystery. Televizor se vždy nastavuje pomocí příkazů televizní nabídky zobrazených na obrazovce. V hlavní nabídce najdete sekce jako zvuk, kanál, obraz, zámek, čas a nastavení.

READ  Na obrazovce televizoru Samsung je bílá skvrna. Černý svislý pruh na monitoru

Sekce nabídky zahrnují pohyb kurzoru pomocí tlačítek nahoru, dolů, vlevo a vpravo. Chcete-li opustit nabídku, stiskněte tlačítko „exit“. Pokud je některý z režimů ztlumený, pak jej tento model televizoru nepodporuje a nastavení nebude možné provést žádným dálkovým ovladačem.

Nezapomeňte nastavit dálkové ovládání

Například při ovládání televizoru Mystery najdete ve spodní části obrazovky užitečné nápovědy. Po připojení je třeba nejprve nastavit jazyk a vybrat zemi pobytu. Poté systém automaticky nabídne vyhledávání kanálů. Akci potvrdíte stisknutím tlačítka „OK“ na dálkovém ovladači. Poté se v nabídce zobrazí vyhledávání a nahrávání televizních programů v režimu analogového nebo digitálního vysílání.

To zahrnuje také vyhledávání rádiových kanálů nebo nahrávání signálů, pokud jsou vysílány v přijímaném pásmu. Po dokončení se v tabulce zobrazí všechny nalezené programy. Jejich počet vždy závisí na analogovém nebo digitálním režimu. V druhém případě si televizory vždy pamatují mnohem více kanálů.

Nastavení univerzálních dálkových ovladačů

Tento postup lze provést třemi různými způsoby v závislosti na používaném spotřebiči a televizoru, a to následujícím způsobem:

V závislosti na situaci existuje specifický postup pro konfiguraci příslušné jednotky.

Manuální

V tomto případě hovoříme o tradičním použití kódovaných informací, které se nastavují přímo prostřednictvím dálkového ovládání zadáním konkrétní hodnoty po přepnutí zařízení do určitého režimu. Zde je třeba zadávat správné informace v určitých intervalech po stisknutí všech kláves. Kromě toho je samotné zařízení předem nastaveno do speciálního režimu.

Automatické

K provedení této varianty nastavení příslušného zařízení stačí nastavit dálkový ovladač do režimu nastavení a poté jej namířit na zapnutý televizor nastavený do určitého režimu. Následně se provede spárování, po kterém stačí jen potvrdit nastavení.

Bez kódu

Pokud z nějakého důvodu není k dispozici automatické a ruční nastavení, je třeba zjistit kompatibilitu jednotek a poté nastavit příslušné hodnoty na dálkovém ovladači. Zde můžete vybrat vhodnou techniku, výrobce přístroje a model přístroje. Následně stačí stejně jako v předchozích případech potvrdit nastavení.

Důležité! Všechna nastavení musí být dokončena zkušebním provozem kombinovaných zařízení.

Existují verze bez kódů

Schéma konzoly

Vizuálně i technicky je dálkové ovládání podobné konkurenčním zařízením. Standardní černý kryt, řada tlačítek, která vám pomohou měnit zvuk, vybírat kanály, nahlížet do nastavení a pracovat s obsahem pomocí tlačítek „Stop“, „Pauza“, „Vpřed“ a „Zpět“.

Ovládání dostupných tlačítek je mimochodem jednodušší, než se na první pohled zdá. A to hned z několika důvodů. zaprvé je set-top box dodáván s obsáhlou příručkou pro začátečníky, která popisuje jednotlivé kroky od výběru startovacího kanálu až po grafické šablony pro změnu obrazu. Za druhé, kompetentní vizuální design dálkového ovládání vylučuje jakékoli problémy s navigací: pořadí akcí je příliš zřejmé a výsledek interakce s tlačítky je předvídatelný.

Tabulka kódů pro univerzální dálkové ovladače v provozu s televizorem

Stejný kód pro připojení nebude fungovat pro všechny typy televizorů (značek a modelů), protože toto heslo je považováno za druh ochrany proti neoprávněnému připojení a snižuje riziko napadení televizní platformy virem nebo malwarem. Aby k tomu nedocházelo, vyvinuli výrobci RTC speciální kódy. Levný model často nemá příliš kvalitní tělo, které při sebemenším nárazu vede k výskytu prasklin a třísek na zařízení Pro každou populární značku TV přijímačů můžete vidět jejich účel v naší tabulce.

READ  Jak změnit pevný disk na počítači
Značka TV Možné kódy
BBK 0743, 0983, 1313, 1873
DAEWOO 0021, 2531, 2581, 0061, 0661, 0861, 0931, 1111, 2051, 0081, 0351, 1211, 1811, 1931, 1891, 2411
NEC 0021, 0031, 0261, 0081, 0661, 0751, 0051, 0861, 1281, 0421, 0531, 0931, 2481, 0061, 1211, 1321, 1561, 2031
LG 0001, 0021, 0081, 2591, 1031, 1351, 2051, 0501, 0211, 1341, 1191, 1371, 0431, 0061, 0071, 0231, 0281, 0311, 0651, 0931
Philips 0021, 0151, 1021, 0931, 1391, 0061, 0291, 0301, 0331, 0391, 0661, 1401, 1571, 1081, 2511
Panasonic 0001, 0061, 0201, 0231, 0371, 0311, 0631, 1611, 0911, 0931, 1161, 1841, 1861, 2361, 2461
Samsung 0021, 0061, 0101, 0121, 0081, 0471, 0501, 1371, 0801, 0931, 0171, 0231, 0341, 0281, 2051, 1281, 1041, 1061, 1131, 2111, 2221

Во время ввода кода на китайских универсальных пультах при подключении его к телевизору внимательно нажимайте на кнопки. Если они имеют китайские иероглифы, то для начала нужно знать перевод, иначе быстро настроить не получится.

Преимущества и недостатки

Pokud se budeme řídit zpětnou vazbou na tematických fórech, můžeme vyzdvihnout následující výhody inteligentních dálkových ovladačů:

 • Snadné používání webového operačního systému Freespace (operační systém nainstalovaný v televizorech LG). Pohodlnější psaní, procházení obsahu a používání aplikací třetích stran než s tradičním dálkovým ovladačem.
 • Připojení Bluetooth. Dosah až 20 metrů. Není třeba mířit zařízení na televizor, signál bude vždy stabilní a čistý.
 • Kompletní výměna bezdrátové myši.
 • Podpora hlasových příkazů. Není příliš populární, ale je velmi užitečná pro tělesně postižené.

Jedinou nevýhodou je nutnost včas vyměnit baterie. Těm, kteří používají dálkové ovladače Smart již delší dobu, doporučujeme pořídit si dobíjecí baterie a nabíječku baterií.

LG TV Smart Remote je zařízení, které zjednodušuje interakci s kompatibilními televizory (a set-top boxy Smart) tím, že nahrazuje tradiční dálkový ovladač i bezdrátovou myš.

Všechny moderní televizory jsou nyní dodávány s manipulátorem přímo od výrobce. Dříve jste si je museli kupovat zvlášť. Zprůměrujte je (v závislosti na modelu).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS