Jak nakonfigurovat televizor Samsung Smart TV pro příjem digitálních televizních kanálů

Technologie konfigurace kanálů a obecně digitální televize na televizorech Samsung závisí na sérii zařízení, roku výroby, modelu. Série problémů ovlivňuje rozhraní nabídky televizního zařízení. Navzdory různým verzím operačního systému televizních přijímačů Samsung se nastavení provádí stejným způsobem. Nejprve je třeba zadat položku nabídky, kterou chcete vyhledat kanály. Pak vyberte zdroj signálu (kabel, anténa) a typ vysílání (analogové, digitální). Konfigurace není složitá, ale uživatelé mohou mít určité problémy.

Vylepšení, která společnost Samsung provedla v moderních televizorech, se dotkla nejen matice, úhlopříčky obrazovky a dalších parametrů. Spolu s technickými specifikacemi jsou aktualizovány i soubory funkcí. Zlepšují ovládání a usnadňují a urychlují nastavení, které je přístupné i začínajícím uživatelům.

Nicméně všechny nové modely, které byly zařazeny do sortimentu, mají své charakteristické rysy, a to i v oblasti nastavení. Koneckonců, právě na nich bude záviset vaše televize. Některé nové funkce mohou být matoucí, zejména aktualizované rozhraní, které umožňuje konfigurovat televizor Samsung.

To je dáno především tím, že televizory LED od řady 6 jsou dodávány s předinstalovanou funkcí Smart TV. Ti, kteří se s chytrou elektronikou setkávají poprvé, se nemohou a nechtějí ponořit do složitostí nastavení a raději zaplatí nemalé peníze angažovanému odborníkovi. To je samozřejmě soukromá záležitost, ale stojí za to připomenout operační systém Russified, který vám umožňuje snadno provádět všechny manipulace sám. Stačí postupovat krok za krokem podle rad a tipů, které se zobrazí na obrazovce.

Ne každý dnes používá návody, protože nejjednodušší možné rozhraní snadno odpoví na otázku, jak nakonfigurovat televizor Samsung. Nabídka neobsahuje matoucí příkazy se složitým nebo nejednoznačným výkladem. Po zapnutí zařízení se všechny operace provádějí pomocí dálkového ovládání. Naladění volných kanálů je možné pomocí nejjednodušší antény.

Všechny novinky, které společnost vydala, se týkají především dalších funkcí, které mohou čekat. To můžete udělat později, až provedete všechna základní nastavení.

Které televizory Samsung jsou k dispozici?

Společnost Samsung vyrábí bílé zboží od roku 1930. Od té doby prošly výrobky významným vývojem a v roce 1998 byl na trh s elektronikou uveden první 30palcový LCD televizor.

Moderní modely se zhruba dělí do 3 kategorií podle schopnosti příjmu signálu:

 • Televizory s vestavěným tunerem. Nezávislý příjem digitálních signálů DVB-T (T2).
 • Zařízení vybavená externími zařízeními.
 • Přijímače bez podpory digitálního signálu. Vyžadují samostatný set-top box.

Vysílání digitálních kanálů nejen prostřednictvím tuneru. Pokud máte internet, použijte k tomu Smart TV nebo IPTV. Před nastavením digitální televize byste si proto měli ujasnit rok výroby a model, jakož i schopnost televizoru podporovat formát DVB-T2.

Jak zjistit model a rok výroby televizoru

Nastavení digitálního kanálu na televizoru Samsung začíná identifikací jeho modifikace a doby výroby. Pro tuto úlohu jsou k dispozici následující možnosti:

 • Použití nabídky. Postupně přistupujte k sekcím: „Menu“. „Podpora“. „Kontaktovat Samsung“. Na otevřené obrazovce se zobrazí řádek „kód modelu“.
 • Štítek připevněný na zadní straně. Zde najdete model a jeho kód, jakož i sérii a číslo od výrobce. Písmena slouží k identifikaci typu zařízení: modely UE/LE jsou vybaveny obrazovkou LCD, modely PS/PE jsou vybaveny plazmovou obrazovkou. Číslice, například 32, označují velikost úhlopříčky (v palcích) od 19 do 105. Tato písmena jsou založena na modelovém roce: A. 2008, B. 2009, C. 2010, D. 2011, ES/EH. 12, F/FH. 2013, H/HU. 2014, J/JU/JS. 2015, K/KU/KS. 2021, M/MU/Q/LS. 2021, N/NU. 2021, S. různé roky prémiových modelů.

Po identifikaci modelu je třeba přesně určit technickou možnost příjmu digitálního signálu.

Jak zjistit, zda máte tuner

Před nastavením kanálů na televizoru Samsung byste měli zkontrolovat jeho schopnost přijímat digitální vysílání. Mnoho vestavěných tunerů používá zastaralý standard DVB-T, zatímco v Rusku se v současnosti používá DVB-T2.

Co je Smart TV a proč ji potřebujete

Funkce Smart TV označuje pokročilé funkce televizoru, které jsou umožněny použitím speciálního operačního systému a připojením k internetu. Prostřednictvím televizního zařízení je možné nejen sledovat videoobsah ve vysokém rozlišení, ale také komunikovat na sociálních sítích, objednávat zboží a služby v internetových obchodech. Podívejme se na tyto možnosti podrobněji:

 • Úplná náhrada pozemního televizního vysílání. Bezplatný přístup k nejnovějším filmům a televizním pořadům, prakticky bez reklam.
 • Nahrávání video obsahu na USB disk nebo jiné médium. Tato funkce je však možná pouze v případě, že kanál není zabezpečen proti neoprávněné manipulaci.
 • Bezplatné prohlížení internetu pomocí prohlížeče, který je k dispozici na všech chytrých televizorech předních značek. Budete moci sledovat počasí nebo zprávy jako na chytrém telefonu nebo notebooku, ale na větší obrazovce.
 • Nakupování online nebo objednávání služeb.
 • Stažením potřebných aplikací se můžete ponořit do světa sociálních sítí a komunikovat s přáteli. Obzvláště vhodné při videochatu po připojení kamery k televizoru.
 • Díky herním aplikacím můžete využít reklamní přestávku nebo uspořádat herní bitvu pro celou společnost. Moderní herní aplikace pro Android jsou stejně dobré jako jejich protějšky pro PC.
 • Můžete sledovat fotografie a videa z externích zařízení, jako jsou flash disky, disky, chytré telefony.
READ  Jak zjistit model televizoru Samsung Smart TV

Výhody televizorů s funkcí Smart TV:

 • Snadné připojení k internetu přes Wi-Fi nebo síťový kabel
 • vytvoření účtu, který umožňuje propojit všechna zařízení v domě;
 • ovládání jakýmkoli způsobem: dálkovým ovladačem, klávesnicí, myší, hlasem nebo dokonce gesty;
 • Zobrazení fotografií a videí z počítače na obrazovce televizoru.
 • žádná podpora formátů videa.avi.mkv;
 • vestavěné herní aplikace rychle zastarávají;
 • systém sleduje a pamatuje si uživatelské preference a poté zobrazuje reklamy podle dotazů ve vyhledávači;
 • cena zařízení je výrazně vyšší než bez této funkce.

Podívejme se na podrobný návod, jak používat Smart TV v zařízení Samsung.

Jak nastavit digitální kanály v televizorech Samsung

Můžete ji nastavit ručně i automaticky.

Automatické vyhledávání

Jak vidíte, velké množství modelů je vybaveno digitálními kanály. Televizory Samsung však v automatickém režimu najdou pouze 47 analogových kanálů.

Pokud máte moderní televizor s funkcí Smart TV, nastavení kanálů vám nezabere více než 15 minut.

Rozhraní jednotlivých modelů se může lišit, ale algoritmus ladění je totožný. Smart-TV umožňuje používat televizor s rychlým připojením k internetu. Je tedy možné stáhnout si aplikaci s kanály, používat sociální sítě na velké obrazovce nebo sledovat jakýkoli film, který není v televizi a vy byste se na něj chtěli podívat.

Dodává se se speciální anténou, která slouží k vyhledávání digitálních kanálů. Správně nastavený adaptér přijímá signál z antény a přidává do nabídky televizoru určitý počet digitálních kanálů.

Automatické ladění by se mělo provádět podle následujícího algoritmu:

 • Pomocí dálkového ovladače vstupte do uživatelské nabídky;
 • Přejděte do sekce „Vysílání“;
 • Stiskněte tlačítko „Autoset“;
 • Zadejte, jak chcete vyhledávat: adaptér, anténa, kabel atd.;
 • Definujte účel vyhledávání, kterým je „Digitální televize“;
 • Software vám dá na výběr rychlost a kvalitu vyhledávání: plné, rychlé a síťové. Zvolte úplný a aktivujte vyhledávání stisknutím tlačítka „Scan“;
 • Zařízení automaticky začne vyhledávat digitální kanály. To trvá 5 až 15 minut v závislosti na signálu. Vyhledávání můžete sami zastavit tlačítkem „Stop“.

Je třeba vyhodnotit kvalitu automatického ladění televizoru.

Ruční vyhledávání

Pozor, pokud některé kanály nereagují, můžete zkusit zopakovat postup automatického ladění nebo provést ruční ladění digitálního vysílání.

 • Přejděte do sekce menu přes;
 • Pak v části „Channel“ (Kanál) vyberte místo antény signálový kabel;
 • Poté vás zařízení vyzve k výběru země vysílání. Vyberte možnost „Rusko“. Někdy vás zařízení vyzve k zadání kódu PIN. Standardně je to soubor číslic: 1111,0000 nebo 1234;
 • Vstupte do sekce „Nastavení kabelu“. To se nachází v samotné nabídce a u některých modelů Samsung v automatickém nastavení. V těchto parametrech můžete nastavit počáteční a koncový frekvenční rozsah vyhledávání: od 298 000 kHz do 362 000 kHz;
 • Pak přejděte na položku Automatické nastavení a vyberte možnost Digitální. Můžete však zvolit digitální i analogový. Nebude to zbytečné;
 • Posledním krokem je aktivace vyhledávání. Po dokončení také zkontrolujte výsledek z hlediska kvality a počtu kanálů.

Podrobný popis s obrázky si můžete prohlédnout ve videu

Nastavení starších modelů

Moderní televizory jsou vybaveny interním set-top boxem ve formátu DVB-T2. Modely vydané dříve než v roce 2012 mají set-top box ve formátu DVB-T. Jedná se o stejný typ set-top boxu, který však neumožňuje přijímat moderní digitální vysílání. Pro tato zařízení je třeba zakoupit speciální set-top box se základní sadou funkcí. Mezi set-top boxy jsou i dražší s rozšířenou funkčností a přístupem k internetu, což z tohoto set-top boxu dělá chytré zařízení.

Pro ladění a sledování digitální televize potřebujete anténu. Pokud taková anténa není k dispozici, musíte si ji koupit. Můžete ho instalovat v obývacím pokoji i na balkoně nebo na střeše.

Pokud se v blízkosti vašeho domu nachází výkonná televizní věž, postačí pokojová anténa. Pokud se však nacházíte dále od zdroje signálu, měli byste si koupit anténu se zesilovačem a umístit ji co nejvýše. Tím se maximalizuje přenos signálu do televizoru a příjem digitálního signálu bude plynulejší a spolehlivější.

Pokud máte starší televizor, připojíte jej pomocí tzv. „tulipánu“, sady 3 vodičů odpovídajících barev: žluté, bílé a červené. Obvykle se dodávají se set-top boxem. Žlutá barva odpovídá za kvalitu videa, zatímco bílá a červená za kvalitu zvuku. Existují však starší modely televizorů, u kterých budete pro tento tulipán potřebovat adaptér RCA-Scart. Televizory LCD nejčastěji používají standardní kabel HDMI. Ujistěte se, že televizor a set-top box mají vstup pro kabel HDMI.

READ  Zapomněli jste účet Samsung, co dělat

Po připojení set-top boxu k televizoru je třeba jej nakonfigurovat. Aktivujte tlačítko na televizoru, které aktivuje uživatelskou nabídku set-top boxu, např. AV, HDMI, VIDEO.

V nabídce najděte položku „Vyhledávání kanálů“ a spusťte tento program. Stačí pár minut hledání a získáte balíček dvaceti digitálních kanálů. V podstatě budete používat dálkový ovladač od set-top boxu a dálkový ovladač od televizoru bude potřeba pouze k zapínání a vypínání zařízení pro zobrazení, zesílení nebo zeslabení zvuku.

Ruční vyhledávání

Ruční vyhledávání umožňuje nastavit přesné parametry multiplexů, které působí v daném městě. To najdete na interaktivní mapě na webových stránkách rtrs.ru. Pro ruční vyhledávání:

Zde je třeba zadat parametry snímacího pásma ručně. Ladicí frekvence je specifikována jako společný rozsah pro několik multiplexů. Abyste se vyhnuli opakování této operace, musíte aktivovat režim automatického vyhledávání.

Parametry, které systém nabízí, jsou zcela očekávané. Chcete-li do seznamu přidat pouze kanály v tomto formátu, musíte přepnout režim vyhledávání na „Úplný“ a zaškrtnout políčko „Digitální“.

Řešení problémů

Potíže se vyskytují u všech zařízení. V praxi však většinu problémů způsobuje lidský faktor. Často dostáváme zprávy, že televizor odmítá vyhledávat kanály nebo jich najde příliš málo. Pro tyto případy jsme sestavili seznam možných řešení.

 • Zkontrolujte, zda jste vybrali správnou anténu. Čím dále jste od vysílací věže, tím silnější musí být.
 • Znovu zkontrolujte výběr režimu zobrazení TV. Zobrazíte ji stisknutím tlačítksource na dálkovém ovladači. Pokud na televizoru vyhledáváte digitální kanály bez použití set-top boxu, musíte zvolit režim TV. V opačném případě je třeba přepnout na ten, ke kterému byl připojen.
 • Zkuste kanály znovu vyhledat v ručním režimu.

Nejdůležitější je si uvědomit, že pokud je problém s nalezením kanálu, je ve většině případů na vině samotná anténa. Často nám píší lidé se starším modelem venkovní antény s otevřeným zesilovačem signálu. Její kontakty během provozu oxidují a jednotka již nemůže správně fungovat.

Co dělat, když v televizoru Samsung nemůžete najít a uložit digitální kanály?

Pokud se při vyhledávání kanálů neobjeví žádný kanál, jedná se s největší pravděpodobností o závadu na anténě. Může být nasměrován špatným směrem. Věnujte pozornost anténám svých sousedů. jakým směrem se dívají? Najděte si vhodnou pozici.

nasměrujte anténu stejným směrem jako antény souseda

Možná také používáte špatnou anténu. Pro získání digitálního signálu z věže musí být decimetr, nikoli metr.

Pokud je věž příliš daleko, může pomoci speciální zesilovač pro anténu nebo výkonnější model přijímače. Pokud vnitřní anténa nefunguje, je třeba zakoupit venkovní anténu a nainstalovat ji co nejvýše.

Pokud vaše anténa není dostatečně kvalitní, pořiďte si další zesilovač

Pokud není s anténou nic v nepořádku, může být problém v kabelu. Zkontrolujte, zda není poškozený, včetně zástrček. Pokud máte jiný kabel, zkuste ho připojit. Pokud televizor funguje, problém byl v kabelu.

Pomoci může také resetování televizoru (pokud je vybaven funkcí Smart TV). Po obnovení je třeba znovu vyhledat kanály.

Jak nastavit televizor Samsung pro kabelovou televizi

Abyste mohli na televizoru sledovat kabelovou televizi, musíte splnit následující podmínky:

 • Poskytovatel musí zajistit, aby signál dosáhl nejen do domu účastníka, ale také do jeho bytu.
 • Přestože existují bezplatné kanály, většina z nich je placená. Je důležité, aby si účastník vybral vhodný tarif a zaplatil za něj. Poté se na přání předplatitele přepnou kanály na ten, který ho nejvíce zajímá.
 • Kabelová televize se zobrazuje podle požadavků DVB-T2. Pokud s ním televizor pracuje, což platí pro všechny nové modely Samsung od roku 2013, lze jej zobrazit. Pokud taková podpora není k dispozici, je třeba zakoupit televizní set-top box, který splňuje tyto podmínky.

Pokud uživatel dodržuje tato pravidla, může využívat digitální televizi podle svého stávajícího tarifu.

Jak nastavit digitální pozemní televizi?

Než přejdeme k nastavení digitální pozemní televize, zopakujme si přípravu. V první řadě budete potřebovat anténu, kterou byste si měli koupit nebo nainstalovat (pokud máte vlastní). Můžete také vypočítat anténu, abyste se vyhnuli problémům s délkou kabelu. A samozřejmě televizor s podporou digitálních kanálů. Věnujte tomu zvláštní pozornost, protože ne všechny televizory je mohou přijímat.

Pokud je odpověď na tyto dvě otázky kladná, tj. máte anténu i televizor, který umí přijímat digitální kanály (má zabudovaný speciální přijímač), můžete pokračovat dál. Pokud jde o přijímač, pečlivě si přečtěte návod k použití pro Smart TV. Tyto informace se uvádějí povinně.

Univerzální metoda

Níže uvedená metoda není univerzální, ale spíše obecná. To znamená, že princip sekvence bude podobný jako u ostatních, ale budou se lišit položky nabídky nebo názvy tlačítek. Můžete si tedy vyzkoušet své logické a analytické schopnosti a vytvořit analogii s vlastním zařízením. Pokud pochybujete nebo si nechcete komplikovat život, najděte si níže návod k použití vašeho televizoru (týká se Samsungu, LG a Philipsu). Každopádně pokračujme dál:

 • Připojení antény k televizoru pomocí speciální zástrčky.
 • Nyní uchopte dálkový ovladač televizoru a stiskněte tlačítko „Menu“. Obvykle je to největší tlačítko, které je umístěno na nejpřístupnějším a nejviditelnějším místě.
 • Dále je třeba najít možnosti nebo nastavení, kde je potřebujeme pro automatický režim.
 • V případě potřeby můžete zadat zdroj signálu (je to samozřejmě kabel) a poté vybrat digitální kanály. U každého pozitivního výběru klikněte na tlačítko OK nebo „Další“.
 • Zadejte, že chcete prohledat celý kanál. Zde se také může zobrazit pole pro vyplnění údajů. V tomto případě zadejte následující informace (pokud je zapnuto vyhledávání síťových kanálů, nemusíte tyto informace zadávat)
 • Nastavte frekvenci na 314 MHz 6875 KS/s
 • A modulace je 256
 • Stiskněte dlouho očekávané tlačítko „Start“ nebo „Start“. Počkejte, až bude proces dokončen, a pak si můžete vychutnat sledování televizních kanálů ve vyšší kvalitě, protože váš televizor bude schopen přijímat DTT.
READ  Nastavení IPTV v televizoru Samsung Smart TV

Televizory Samsung

 • Stejně jako v předchozím návodu nejprve připojte anténu k televizoru Samsung.
 • Pomocí speciálního tlačítka na dálkovém ovladači vstupte do nastavení zařízení.
 • V seznamu, který se objeví, budeme potřebovat kartu s vysíláním (nebo jiný název, kde je nakreslena ikona antény), kde máme položku „Anténa“, v něm bychom měli zadat, že připojení je provedeno kabelem.
 • Pak přejděte do nabídky „Země“. Zde vybereme možnost „Ostatní“.
 • Nyní by se mělo zobrazit okno s výzvou k zadání speciálního kódu PIN. Pokud jste sami nic nezměnili, výchozí nastavení je 0000.
 • Pokud budete vyzváni k uvedení zdroje signálu, neváhejte a zvolte kabel.
 • Dále nastavíme následující nastavení vyhledávání: rychlý režim, automatický výběr sítě. Nezapomeňte vyplnit i tyto údaje:
 • Nastavte frekvenci na 314 MHz.
 • Pro přenosovou rychlost. 6875 KS/s.
 • A modulace je 256.
 • Jak se často říká na internetu, „zapněte hatico mode“. a počkejte, až se proces dokončí. Pokud se to podaří, budete moci k televizoru připojit digitální kanály.

Televizory LG

 • Nyní je řada na LG Smart TV. Pro jistotu zopakujme první krok, tedy připojení antény k televizoru.
 • Poté otevřete nastavení zařízení pomocí tlačítka na dálkovém ovladači.
 • Potřebujeme zjistit parametry země, kde bychom měli vybrat Finsko nebo Německo.
 • Dalším krokem je automatické vyhledávání kanálů. Bez problémů ji najdete také na kartě nabídky s nakreslenou anténou.
 • Dále musíme zadat, jaký typ připojení máme. Jak víte, je to kabel. Zde je tedy volba jasná a nemusíte o ní dlouho přemýšlet.
 • Poté vstoupíte do speciálního nastavení, kde zadáte údaje, které znáte (pokud jste četli předchozí položky). Pokud ne, pak se dívejte:
 • Pro frekvenci použijte hodnotu 314 MHz.
 • Přenosová rychlost. 6875 KS/s.
 • Modulace. 256.
 • Počkejte na dokončení vyhledávání digitálního kanálu. Pokud vše proběhne v pořádku, můžete se potěšit sledováním nějakého programu v digitální kvalitě.

Za zmínku stojí automatická aktualizace kanálů u televizorů LG. Tuto funkci nemají všechny modely. Pokud ano, nemusíte už hledat. televizor to udělá za vás. Toto nastavení je nastavitelné, takže jej můžete v nastavení vypnout, pokud chcete.

Televizory Philips

Jak bylo uvedeno výše, metoda se prakticky neliší od předchozích, s výjimkou názvů položek menu a některých karet. A je to tady:

 • Připojte anténu k televizoru a pomocí dálkového ovladače přejděte na kartu „Instalace“ v nabídce konfigurace.
 • Zobrazí se seznam nastavení. Potřebujeme položku „Nastavení kanálu“.
 • Poté přejděte do automatické instalace, kde vás systém upozorní na aktualizaci seznamu kanálů. Nenecháme se zastrašit a klikneme na tlačítko „Začít“.
 • Nyní je třeba kliknout na obnovení kanálů a jako zemi vybrat Německo nebo Finsko.
 • Po všech těchto manipulacích je třeba nastavit typ připojení na „Kabel“.
 • Je čas nastavit některé parametry pomocí položky „Nastavení“. Zde by měla být rychlost 314.
 • Po mnoha manipulacích s nastavením a hledání potřebných položek v nabídce jsme se dostali do cíle: klikněte na tlačítko „Start“ a počkejte na dokončení procesu. Když skončí, je vaše plodná práce prohlášena za ukončenou.

Jak sledovat místní kanály

Při přechodu na digitální televizi budou všechny místní televizní kanály nadále vysílat v analogovém formátu, s výjimkou zpravodajství GTRK. Pokud tedy chcete na televizoru Samsung sledovat místní programy, musíte nastavit analogové kanály.

Při nastavování kanálů si tedy vyberte mezi digitálním a analogovým vysíláním. Po dokončení skenování můžete sledovat digitální i analogové vysílání. Chcete-li přepnout z jednoho formátu na druhý, musíte jednoduše duplikovat číslo kanálu opětovným stisknutím stejného tlačítka.

nastavit, televizor, samsung, smart, příjem, digitálních
| Denial of responsibility | Contacts |RSS