Kalibrace snímače přiblížení Xiaomi: Co to je a jak modul nakonfigurovat?

Mnoho smartphonů značky Xiaomi má ultrazvukový senzor přiblížení. Od optického senzoru se liší tím, že ultrazvuková verze reaguje na blízký fyzický objekt. Optická verze reagovala pouze na stmívání, což někdy vedlo k chybným reakcím nebo poruchám.

Používání nové technologie bylo podmíněno zvětšením využitelné plochy displeje mobilního zařízení a v důsledku toho nutností úspory místa. V ojedinělých případech mají telefony řady Redmi problém s funkčností čipu. To má za následek nesprávné fungování, tj.е. Displej se zapíná a vypíná.

Jak aktivovat snímač přiblížení

Před povolením senzoru přiblížení v zařízení se systémem Android je důležité najít tuto možnost v nastavení mobilního zařízení. U zařízení různých značek se nachází na různých místech.

Obvykle musíte otevřít „Systémové aplikace“ a přejít na „Telefon“.

Zde vyberte záložku „Příchozí hovory“ a posuňte posuvník proti řádku s názvem modulu do pracovní polohy (nebo nastavte štítek).

V některých chytrých telefonech lze potřebnou sekci najít vytočením čísla a otevřením nastavení volání. V ostatních případech, například ve smartphonu Samsung, otevřete protokoly hovorů, přepněte do Nastavení a aktivujte příslušnou funkci.

Řešení možných problémů

Na fórech jsem našel mnoho zpráv, že po aktualizacích softwaru, vlastního firmwaru a dalších podobných akcích začal senzor přiblížení fungovat špatně.

Z negativních faktorů stojí za zmínku také fyzické poškození v důsledku nárazů, pádů apod. V tomto případě vám může ušetřit peníze pouze cesta do servisního střediska.

V ideálním případě používejte pouze stabilní verze softwaru a pouze oficiální verze. Nebo si před jakýmkoli experimentováním pečlivě přečtěte recenze.

Často také pomáhá kalibrace snímače pomocí softwaru třetí strany. Na prvním místě v Google Play je tato aplikace. Umožňuje testovat a opravovat modul:

Nástroj je částečně přeložen do ruštiny, ale po kliknutí na velkou ikonu „Opravit“ se zobrazí čtyři kroky s vysvětlením ve srozumitelném jazyce. Jednoduše postupujte podle pokynů a restartujte zařízení. Jediná nevýhoda programu. občasná reklama, ale lze ji snadno uzavřít.

Tady to máme. senzor přiblížení v telefonu, co je to za součást a jak ji aktivovat, nakonfigurovat.

26.10.2018 10:00 24903 Victor Felk IT Technic Informační portál

Jedním z nejběžnějších senzorů, bez kterého se neobejde téměř žádný moderní smartphone, je senzor přiblížení. Hlavní funkcí tohoto senzoru je zaznamenávat přítomnost/nepřítomnost objektů v jeho akčním poli. Tato funkce se obvykle používá k automatickému uzamčení obrazovky při hovoru, aby se zabránilo náhodnému stisknutí snímače u ucha nebo tváře.

Jak vypnout snímač přiblížení pomocí servisního kódu

Servisní kódy jsou příkazy USSD, které se v mobilních zařízeních vytáčí pomocí čísel, hvězdičky „“ a znaku „#“ v nabídce pro zadávání čísel. Příkazy se dělí na systémové (zjistí některé informace o zařízení, změní nastavení) a síťové, které umožňují například aktivovat službu nebo zjistit zůstatek na účtu.

Chcete-li deaktivovat indikátor přiblížení, zadejte u většiny zařízení příkaz ##0588##. Pokud po zadání příkazu a stisknutí klávesy „volání“ nedošlo k oznámení o vypnutí snímače přiblížení, je vhodné vyzkoušet jiný příkaz, protože u některých zařízení se může lišit.

Co je to snímač přiblížení a k čemu slouží

Jedná se o malé bezdotykové zařízení, které detekuje, když se k vašemu smartphonu přiblíží nějaký objekt. Snímač přiblížení funguje správně, takže když telefon přiložíte k uchu, displej telefonu se automaticky ztlumí na nulu. Tím se zabrání náhodnému stisknutí dotykových tlačítek během hovoru (např. uchem, prstem nebo tváří).

Senzor přiblížení v systému Android je také velkým šetřičem baterie, protože obrazovka se aktivuje během komunikace s druhou stranou, což spotřebovává energii baterie.

Co dělat, když snímač nefunguje při volání: jak kalibrovat

Jak zakázat hlasového asistenta v systému Android. důvody pro jeho odstranění

READ  jak vytvořit koláž na instagramu v systému android.

Pokud snímač nefunguje, můžete se pokusit o nápravu. Nejprve je třeba zjistit, zda příslušenství smartphonu neruší snímač přiblížení.

Problém můžete vyřešit odstraněním krytu nebo výměnou skla za nové a kvalitnější. Jakkoli se tyto rady mohou zdát absurdní, často mohou obnovit správnou funkci zařízení.

Dalším krokem by měla být kontrola softwaru. Chyby softwaru lze odstranit kalibrací modulu. Z nástrojů třetích stran se nejčastěji používají PlayMarket nebo AppStore, aplikace Mobile Direction „Proximity Sensor Reset“.

Výměna snímače

Pokud to nefunguje, je třeba obnovit tovární nastavení. Tím se problém obvykle trvale odstraní. Nepoškozené sluchátko začne pracovat správně. Po resetování si však mnoho uživatelů stěžuje na zvětšení obrazovky. Proto byste měli vědět, jak zakázat zvětšení obrazovky systému Android trojitým klepnutím. K tomu potřebujete:

Důležité! Obnovením nastavení se znepřístupní všechny informace dostupné v telefonu. Bylo by lepší zálohovat data.

Poslední možností, jak uvést svůj přístroj do provozuschopného stavu, je nechat jej opravit v servisním středisku.

Zanechte svůj názor na to, jak užitečný pro vás tento článek byl. Zjistili jste, co je to snímač přiblížení v telefonu a jak jej povolit, zakázat a kalibrovat? Pokud máte ještě nějaké dotazy, neváhejte je zanechat v komentářích na této stránce nebo v naší skupině Kontakt a my se vám budeme snažit pomoci.

Často se stává, že některé senzory v zařízení se systémem Android přestanou fungovat vůbec nebo fungují nesprávně. Například při telefonování a přiblížení zařízení k uchu obrazovka nezhasne, displej zůstává na slunci nebo v interiéru při zapnuté automatické regulaci jasu stejně jasný a takových příkladů je spousta. Za každou takovou akci odpovídá vlastní senzor (čidlo), který je umístěn v určité části zařízení. Dnes se pokusíme vysvětlit, jak kalibrovat dotykové snímače, abychom se vyhnuli různým problémům s jejich fungováním.

Před zahájením kalibrace byste se měli podívat do technické nabídky zařízení. Bohužel ne všechny modely chytrých telefonů/tabletů mají tuto sekci. Proto se vyplatí používat užitečný program Sensors Multitool. S jeho pomocí budeme provádět všechny operace.

 • Stáhneme a nainstalujeme program do zařízení, spustíme jej.
 • Po spuštění je třeba přejít do vysouvací nabídky na levé straně obrazovky a vybrat možnost „Light“, jak je znázorněno na obrázku.
 • V horní části obrazovky se zobrazuje hodnota osvětlení v luxech. Pokud snímač zcela zakryjete prstem, měla by se hodnota rovnat nule. Otevřením senzoru a přivedením světla k zařízení se hodnota začne rychle zvyšovat. To znamená, že snímač funguje a je v dobrém stavu. V opačném případě je světelný senzor vadný a je třeba jej zkalibrovat/resetovat, jak se dozvíte z níže uvedených pokynů.

K tomu je třeba použít užitečný software „Reset senzoru přiblížení“. Stáhněte si ji z našich webových stránek.

 • Stáhněte, nainstalujte a spusťte aplikaci.
 • Postupujte podle pokynů. Nejprve několikrát stiskněte místo, kde se senzor nachází. Po stisknutí se červená tečka změní na zelenou. To znamená, že senzor pracuje.
 • Uzavřete rukou umístění senzoru přiblížení/světla a stiskněte šipku „vpřed“.
 • Poté je nutné sundat ruku ze snímače a dále stisknout tlačítko.
 • V tomto okamžiku je kalibrace dokončena. Chcete-li nastavení uložit, klepněte na zaškrtávací políčko v pravém dolním rohu obrazovky. Poté restartujete zařízení a všechna nastavení se uloží.

Chcete-li se dozvědět, jak kalibrovat dotykovou obrazovku, přečtěte si článek. „Jak kalibrovat dotykovou obrazovku“.

Tento senzor je jedním z nejužitečnějších, protože určuje orientaci zařízení v prostoru a mnoho her jej využívá k ovládání, například k řízení auta na trati. Pokud z nějakého důvodu nefunguje správně, měli byste provést následující kroky. K provedení této akce budete potřebovat nástroj GPS Status Toolbox.

 • Stažení, instalace a spuštění aplikace.
 • Nyní je třeba položit smartphone/tablet na rovný povrch, aby se snímač co nejsprávněji kalibroval. Hodnota náklonu by se měla rovnat nule, jak je znázorněno na obrázku.
 • Klikněte levým tlačítkem myši do levého horního rohu a v hlavní nabídce vyberte možnost „Kalibrovat akcelerometr“.
 • Ujistěte se, že zařízení leží na dokonale rovném povrchu, a vyberte možnost „Kalibrovat“.
 • Program téměř okamžitě provede potřebné úkony a na obrazovce se zobrazí nápis „Accelerometer calibrated“.
READ  Jak nastavit digitální kanály v televizoru bbk. Připojení a nastavení STB

COMPASS je užitečný nástroj pro cestovatele a lovce, kteří se nechtějí ztratit v lese a mohou se s ním orientovat. Co ale dělat, když COMPASS nefunguje nebo ukazuje špatný směr?? Cesta ven je jednoduchá! Pro kalibraci je třeba použít GPS Status Toolbox.

 • Stáhněte, nainstalujte a spusťte aplikaci.
 • Otevřete hlavní nabídku aplikace kliknutím na levý horní roh. Vyberte možnost „Kalibrovat kompas“ a klepněte na ni.
 • Pro kalibraci kompasu je třeba 1-2krát otočit zařízením ve 3 osách a stisknout tlačítko „Ok“.
 • V tomto okamžiku lze proces kalibrace kompasu považovat za ukončený.

Chcete-li zkontrolovat, zda všechny senzory fungují správně, musíte si stáhnout a nainstalovat GPS Status Toolbox. Přejděte do hlavní nabídky kliknutím na levý horní roh a vyberte možnost „Diagnostika snímače“. Každý snímač bude mít před sebou buď zelené zaškrtnutí, které značí, že je funkční, nebo červený vykřičník, který značí, že určitý snímač může být vadný.

Pokyny uvedené v tomto článku mohou pomoci těm, kteří se setkali s vadnými snímači ve svých zařízeních. Pokud máte nějaké dotazy, rádi vám je zodpovíme v komentářích pod článkem.

Vzhledem k tomu, že dotykové smartphony nahradily na trhu s gadgety tlačítkové telefony, uživatelé se potýkají s novým problémem. Senzor může být „tupý“, nereagovat na požadavky, nebo dokonce při dotyku může otevřít jinou obrazovku, než uživatel zamýšlel, a zdánlivě ji posunout. Abyste se těmto problémům vyhnuli, je třeba snímač zkalibrovat.

Před kalibrací snímače v systému Android se musíte ujistit, že postupujete přesně. Nejprve je třeba zkontrolovat, zda se ve smartphonu nevyskytují dotykové chyby. Zapněte například zprávu a klepněte na určitá písmena. Pokud se na obrazovce zobrazí to, co jste stiskli, není kalibrace nutná. Pokud se znaky liší, je třeba smartphone upravit.

Snímač je třeba zkalibrovat:

 • Každý měsíc nebo dva používání smartphonu (pokud zaznamenáte zjevnou změnu v chování displeje)
 • Lepení skla na displej
 • Nákup chytrého telefonu ručně vyrobeného nebo nového
 • Po pádu, zaplavený vodou
 • Po výměně dotykového displeje a obrazovky
 • Po výměně ochranné fólie

Jak vypnout snímač přiblížení

Chcete-li deaktivovat snímač přiblížení v systému Android, postupujte opačně. K tomu je třeba najít modul v nastavení smartphonu a nastavit posuvník do opačné polohy nebo zrušit zaškrtnutí políčka vedle řádku zájmu.

Pokud modul nefunguje správně (displej se nevypne, když se přiblížíte k hlavě osoby, nebo zhasne, když se od hlavy vzdálíte), je třeba nastavit snímač. Proto je důležité vědět, jak kalibrovat snímač přiblížení v systému Android. To lze provést pomocí integrovaných systémových nástrojů, technické nabídky nebo nástrojů třetích stran.

Před zahájením kalibrace je třeba najít modul ve smartphonu. Nejčastěji se nachází v horní části displeje, poblíž přední kamery. Chcete-li ji najít, během hovoru oddálte mobilní zařízení od ucha, dokud se nerozsvítí obrazovka, pak přesuňte prst na selfie kameru a přejeďte prstem doleva nebo doprava. Pokud displej zhasne, znamená to, že se na tomto místě nachází potřebný uzel.

V některých případech dochází k poruše modulu v důsledku vniknutí prachu. Chcete-li takovou závadu odstranit, stačí přístroj vypnout a pečlivě vyfoukat a otřít okolí prvku. Poté restartujte zařízení a zkontrolujte, zda správně funguje. Pokud problém přetrvává, pokračujte v kalibraci.

Možnosti systému

Vestavěné služby představují nejjednodušší způsob kalibrace. Za tímto účelem přejděte do nastavení smartphonu a v části „Obrazovka“ nebo „Speciální funkce“ vyberte tuto možnost. Během operace se pak řiďte systémovými pokyny.

Nejprve je třeba odstranit všechny předměty před snímačem a poté aktivovat nastavení. Umístěte list papíru několik centimetrů před jednotku a pak jej postupně přesouvejte směrem k modulu a od něj. Pokud během těchto kroků obrazovka zhasne a znovu se rozsvítí, je kalibrace správná.

Inženýrské menu

Diagnostiku jednotky a její případné nastavení můžete provést prostřednictvím technické nabídky. Za tímto účelem:

Zvolte možnost zadání čísla a buď ##3646633###, nebo ##6484###.

 • Přejděte na testování hardwaru („Testování hardwaru“), otevřete sekci „Senzor“ a poté „Senzor světla/přiblížení“.
 • Chcete-li provést test, proveďte sběr dat modulu („Sběr dat PS“).
 • Klikněte na „Get One Data“, když se na obrazovce zobrazí „0“, posuňte dlaň směrem k jednotce a znovu klikněte na „Get One Data“.
 • Pokud se na displeji zobrazí číslo „255“, je modul provozuschopný.
 • Za tímto účelem vyberte možnost „PS Calibration“ a poté „Calibration“.
 • Při otevřeném modulu stiskněte tlačítko „Vypočítat min. hodnotu“.
 • Jakmile se na obrazovce zobrazí zpráva „Calculate succeed“, přiložte papír k obrazovce asi na dva centimetry a stiskněte „Calculate Max Value“ a poté „Do Calibration“.
READ  Na Android můžete obnovit vzdálené fotografie

Po těchto úkonech je třeba mobilní zařízení restartovat.

Aplikace třetí strany

Dalším pohodlným způsobem kalibrace modulu je použití bezplatné aplikace třetí strany „Proximity Sensor“. Resetovat“. Můžete si ji stáhnout na Google Play.

Po stažení a instalaci je třeba nástroj spustit a postupovat podle následujících kroků:

Aby snímač přiblížení správně fungoval, musí být povolen v nabídce telefonu a v případě potřeby kalibrován prostřednictvím vestavěných funkcí systému, v technické nabídce nebo prostřednictvím aplikací třetích stran. Pokud tyto kroky nevedou k výsledku a modul stále nefunguje správně, znamená to, že došlo k poruše. V článku věnovaném tomuto tématu se dozvíte, jak to opravit.

Co dělat, když snímač přiblížení nefunguje?

Místo snímače přiblížení můžete použít světelný snímač

Nastavení citlivosti světelného senzoru je velmi důležité. Čím vyšší je, tím tmavší je třeba vypnout obrazovku. Nemohu vám poradit žádné konkrétní odstupňování, takže si prostě vyzkoušejte, jak se cítíte pohodlně. Věřím, že 2 nebo 3 možnosti vám napoví, jak nastavit posuvník citlivosti, aby odpojení obrazovky fungovalo správně a neobtěžovalo vás.

Smart TV v systému Android. je neuvěřitelně užitečná věc. Aplikace za vás nahradí kanály ve vysílání, což je pravděpodobně mnohem užitečnější. Jakoukoli aplikaci pro systém Android můžete do televizoru nainstalovat několika způsoby. Tedy téměř všechny. Každopádně mi chvíli trvalo, než jsem to pochopil. Naučila jsem se základy instalace aplikací a jsem připravena se o ně s vámi podělit. Na internetu najdete mnoho pokynů, ale některé detaily nejsou uvedeny. Sdílení zkušeností s tím, jak správně nainstalovat aplikace na Android TV, kam kliknout a které aplikace použít.

Nejoblíbenější telefony mají nyní širokou škálu hodnot paměti RAM. Na jedné straně máte ultraprémiová zařízení s 12 GB nebo 16 GB RAM. Na druhou stranu, levné modely, z nichž mnohé mají varianty s pouhými 4 GB paměti RAM. Zlatá střední cesta se obvykle pohybuje mezi 6 a 8 GB paměti RAM. Běžnému člověku tato čísla neřeknou nic jiného než to, že „více. znamená lepší“. Ale je to opravdu tak, nebo je někdy možné nepřeplácet za další číslice, které stejně nevyužijete?? Zde je návod, jak to zjistit.

století nám dalo možnost ukládat data na nejrůznější média. Ještě nedávno byly disky hlavním způsobem ukládání důležitých informací, jako je hudba, fotografie a videa. USB klíčenky a paměťové karty se svezly s vámi. Na konci devadesátých let se začaly objevovat různé služby pro výměnu souborů, které nebyly příliš důvěryhodné. A to z dobrého důvodu: právě oni se stali prototypem cloudového úložiště, bez kterého si lze jen těžko představit náš život. Přestože je SD karta vždy po ruce, cloudové úložiště má své významné výhody. Proč je načase začít používat cloudové úložiště pro své soubory.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS