Jak nastavit vlastní vyzváněcí tón pro vyzvánění, budík a oznámení systému Android

Úroveň obtížnosti: Pro pokročilé uživatele. Každý uživatel chce dát svému gadgetu jedinečný vzhled a operační systém Android k tomu poskytuje všechny možnosti. V tomto článku se dozvíte, jak si nastavit vlastní vyzvánění, budík nebo oznámení. Stojí za zmínku, že existuje několik různých způsobů, jak tento úkol provést, a to jak pomocí integrovaných systémových nástrojů, tak pomocí aplikací třetích stran. V tomto článku se zaměříme na první možnost.

Prvním způsobem změny vyzvánění je použití standardního hudebního přehrávače. K tomu je třeba otevřít nabídku aplikace a spustit výchozí přehrávač zvuku. V seznamu hudebních skladeb vyberte tu, kterou chcete prozvonit, a klepnutím na položku ji zvýrazněte. Poté v kontextové nabídce, která se zobrazí po kliknutí na tlačítko se třemi tečkami, vyberte možnost „Vyzváněcí tón“.

V závislosti na verzi operačního systému a hudebního přehrávače se mohou názvy a typy některých prvků rozhraní trochu lišit, ale obecný algoritmus vašich akcí zůstane stejný.

Pokud uživatel potřebuje nastavit nové vyzvánění pro konkrétní kontakt, může použít adresář telefonu. Najděte požadovaný kontakt v obecném seznamu a otevřete podrobnosti k němu. Poté klepněte na tlačítko kontextové nabídky a vyberte možnost „Nastavit vyzvánění“. Upozorňujeme, že tato metoda funguje pouze v případě, že je kontakt uložen v paměti telefonu, nikoli na kartě SIM.

Chcete-li nastavit vlastní stopu budíku, musíte použít standardní systémovou aplikaci „Hodiny“. Po spuštění vyberte požadovaný budík a otevřete jeho vlastnosti. Zde se zobrazí položka „Zvuk vyzvánění“, která slouží k výběru vyzváněcího tónu. Klepnutím na něj se otevře vyskakovací okno, kde si uživatel může vybrat jednu ze standardních nebo vlastních melodií.

Pokud chcete změnit tón oznámení nové příchozí zprávy, můžete to provést ve vestavěné aplikaci SMS. Spusťte standardní program „SMS/MMS“ a otevřete jeho nastavení. Zde je třeba přejít téměř na konec okna a najít položku „Zvuk oznámení“. Stisknutím tohoto tlačítka se zobrazí známé okno pro výběr melodie.

Je třeba poznamenat, že u některých modelů telefonů, zejména těch, které používají upravený firmware, mohou být melodie nastavené uživatelem po restartu přepsány standardními melodiemi. Abyste tomu předešli, lze ve vnitřní paměti zařízení vytvořit složky a melodie ukládat tímto způsobem:

media/audio/alarmy. tóny alarmu;

média/audio/oznámení. vyzváněcí tóny oznámení v důsledku restartu;

média/audio/zvonění. Vaše vyzváněcí tóny;

media/audio/ui. zvuky systému.

Poté restartujte zařízení a potřebné skladby se objeví v seznamu výchozích systémových zvuků. Nyní je můžete snadno nastavit jako vyzváněcí tón, budík nebo oznámení pomocí jedné z výše uvedených metod.

Vytvoření melodie v editoru zvuku

Vyzváněcí tóny pro systém Android nejlépe vytvoříte pomocí softwaru pro zpracování zvuku pro stolní počítače se systémem Windows. Tímto způsobem nejste závislí na rychlosti internetu a máte větší kontrolu nad procesem. Tuto možnost si ukážeme na příkladu softwaru AudioMaster pro ořezávání a zpracování zvuku.

Tento editor zvuku umožňuje oříznout skladbu na vyzvánění pro Android, vylepšit zvuk hudební stopy, vytáhnout zvukovou stopu z hudebního videa nebo filmu, sloučit více souborů do jednoho a upravit zvuk. Nejpohodlnější na programu je však to, že má již vestavěnou funkci pro vytvoření vyzváněcího tónu.

Instalace softwaru

Nejprve si stáhněte bezplatný software. Dvakrát klikněte na instalaci a počkejte, až bude software připraven.

Přidání písně nebo melodie

Na úvodní obrazovce klepněte na možnost „Přidat soubor“. Najděte na pevném disku skladbu, kterou chcete nastavit jako vyzvánění pro Android, a nahrajte ji do programu.

READ  jak nastavit směrovač tl link jako opakovač. Nastavení opakovače tl-wa854re v3

Spusťte program AudioMaster a stáhněte melodii, kterou chcete přiřadit vyzváněcímu tónu

Vytvoření vyzváněcího tónu

Vyberte myší oblast, ze které chcete vytvořit hudební úryvek. Maximální délka melodie pro vyzváněcí tón. 40 sekund. Skladbu si můžete poslechnout klepnutím na tlačítko play. Pro větší přesnost si můžete průběh zvuku přiblížit. Poté klikněte pravým tlačítkem myši na výběr a vyberte možnost „Uložit výběr“.

Zvýrazněte požadovaný úsek skladby a uložte jej

Budete vyzváni k výběru formátu vyzvánění. Vyzváněcí tóny pro Android je třeba exportovat jako soubor MP3, ale funguje i přípona WAV. Poté zadejte složku pro export a název souboru.

MP3. Nejlepší zvukový formát pro vyzvánění pro Android

Jakmile je hudební skladba uložena v počítači, můžete soubor dále upravovat. Za tímto účelem klikněte na tlačítko „Upravit“.

Zde můžete zvýšit hlasitost MP3, přidat zvukové efekty, propojit více zvukových stop, nastavit náběh nebo výpadek zvuku. Chcete-li použít změny ve vytvořeném souboru bez opětovného exportu, klikněte na ikonu diskety v ovládacím panelu.

Hotovo. vytvořili jste si vlastní vyzváněcí tón. Chcete-li vyzváněcí tón stáhnout do telefonu, připojte jej k počítači pomocí kabelu USB. Pokud používáte notebook s rozhraním Bluetooth, můžete soubor odeslat pomocí něj.

Jak přidat vlastní vyzváněcí tón v systému Android

Pokud vám nevyhovuje seznam standardních melodií a chcete si nastavit zajímavější vyzváněcí tón, můžete do seznamu přidat jakoukoli jinou melodii. Za tímto účelem zkopírujte zvukový soubor s vyzváněním do paměti telefonu do složky /media/audio/ringtones/ (pokud složka vyzvánění neexistuje, je třeba ji vytvořit).

Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je následující. Připojte smartphone se systémem Android k počítači, otevřete „Můj počítač“ a přejděte na zobrazený smartphone.

Pokud se smartphone nezobrazí, je třeba změnit způsob připojení k počítači. Chcete-li to provést, otevřete horní závěs na smartphonu, klikněte na oznámení o připojení a v zobrazené nabídce vyberte možnost „Přenos souborů“. Smartphone se pak objeví v části „Můj počítač“ a můžete jej otevřít.

Po otevření smartphonu musíte vstoupit do sekce „Interní úložiště“.

Pak otevřete složku /media/audio/ringtones/. Pokud máte složku /media/audio/, ale nemáte v ní složku /ringtones/, můžete ji vytvořit.

Po otevření složky /media/audio/ringtones/ do ní zkopírujte soubor MP3 obsahující vyzváněcí tón, který chcete použít jako vyzvánění. Zkopírovaná melodie se pak zobrazí v seznamu výchozích vyzváněcích tónů.

Změna vyzvánění systému Android pomocí standardních metod

Nejdříve si řekneme, jak vybrat správnou melodii ze standardní sady. Za tímto účelem je třeba vstoupit do nabídky nastavení. Najděte v seznamu aplikací ikonu ozubeného kola a klepněte na ni. Poté je třeba provést následující kroky

 • Projděte seznam možných nastavení a najděte kartu „Zvuk“.
 • V horní části okna se zobrazí nastavení hlasitosti a pod ním se nachází položka „Ringtone“ nebo „Ringtone“.
 • Klepněte na název vyzváněcího tónu.
 • Před vámi se zobrazí seznam výchozích vyzváněcích tónů.
 • Na každou z nich klepněte. Smartphone je přehraje a vy si můžete vybrat tu, která se vám líbí nejvíce.
 • Poté se stačí vrátit pomocí šipky v dolní části okna a opustit melodii, kterou jste poslouchali naposledy. Nebo můžete stisknout tlačítko „OK“ v dolní části seznamu, pokud tam nějaké je.

Výrobci obvykle nabízejí seznam 10-15 melodií, ze kterých si můžete vybrat. K dispozici jsou standardní vyzváněcí tóny jako u starých diskových telefonů a vyzváněcí tóny vytvořené speciálně pro modelovou řadu společnosti.

Nastavení vlastní melodie

Nyní zjistěte, jak přehrávat hudbu v telefonu. K tomu budete potřebovat počítač nebo připojení k internetu.

První metoda vyžaduje připojení smartphonu k počítači:

 • Připojte smartphone kabelem k počítači. Otevřete „Můj počítač“ v nabídce Start2. Váš počítač by se měl objevit v seznamu pevných disků. Pokud se tak nestane, věnujte pozornost obrazovce smartphonu se systémem Android. Po připojení k počítači se obvykle zobrazí nabídka připojení. Z dostupných režimů vyberte „přenos souborů“.
 • Poté dvakrát klikněte na ikonu smartphonu v počítači a přejděte do „Interního úložiště“.
 • Otevřete složku /media/audio/ringtones/. Pokud nemáte ve složce se zvukem samostatný adresář pro vyzváněcí tóny. vytvořit ji.
 • Zkopírujte soubory MP3 z jiných složek v počítači do této složky, které chcete použít jako vyzváněcí tón.
READ  Samsung Galaxy tab 2 se velmi zpomaluje

Nyní stačí smartphone odpojit od počítače a standardním způsobem nainstalovat požadované vyzvánění. V počítači můžete předem oříznout, oříznout nebo vybrat pouze hudební stopu.

Druhá varianta nastavení jiné melodie do telefonu se liší tím, že nejprve stáhnete potřebný hudební soubor do smartphonu (můžete to udělat prostřednictvím prohlížeče, aplikace Yandex Music nebo pomocí placené verze audio přehrávače ) a poté jej pomocí „Správce souborů“ přesunete do složky vyzvánění. Vyzváněcí tóny by se měly instalovat stejným způsobem jako ostatní vyzváněcí tóny. Tato možnost, jak přehrávat hudbu v telefonu Samsung nebo jiném, má významnou nevýhodu: nemůžete předem vystřihnout melodii, musíte hledat v síti již připravený soubor a takový nelze nalézt na každém místě.

Změna vyzváněcího tónu oznámení o příchozí SMS zprávě

Změna vyzvánění oznámení se provádí stejným způsobem jako vyzvánění příchozích hovorů. Pokud chcete vybrat jeden z výchozích vyzváněcích tónů, musíte pokračovat přes „Nastavení“. Na kartě zvuk vyhledejte položku „oznámení“ a klepněte na název aktuálního zvuku. Poté vyberte novou ze seznamu a stiskněte tlačítko „Ok“.

Pokud chcete nahrát vlastní melodii pro různé typy upozornění, musíte soubor MP3 umístit do složky oznámení. Lze ji také stáhnout přímo do smartphonu nebo z počítače. Můžete zkusit nainstalovat i některý ze standardních zvuků systému Windows. Neexistují žádná omezení a můžete si nastavit libovolně dlouhou melodii, jen počítejte s tím, že ji smartphone nebude přehrávat dlouho. Upozornění na zprávu obvykle netrvá déle než 10 sekund, nejlepší je zvolit zvuky, které se do tohoto časového rámce vejdou.

Je možné změnit vyzváněcí tón, který volající uslyší??

Sami nebudete moci nahradit standardní vyzváněcí tón. Pokud chcete, aby volající při čekání na odpověď poslouchal vaši oblíbenou písničku, musíte operátorovi zaplatit. Zde jsou příklady, jak nastavit hudbu jako vyzváněcí tón mobilního telefonu, pokud používáte některého z operátorů velké trojky.

 • Předplatitelé Beeline mají přístup ke službě Music Box. Aktivuje se z osobního profilu účastníka nebo z aplikace My Beeline, kterou lze stáhnout z Play Marketu. Tyto metody jsou nejpohodlnější, protože si můžete ihned vybrat vyzváněcí tón z katalogu. Změna vyzváněcího tónu stojí přibližně 45 měsíčně (tarif služby se pravidelně mění).
 • Předplatitelé společnosti Megafon mají dvě možnosti, jak nahradit výchozí vyzváněcí tóny. službu hudební box a službu hudební kanál. Informace o ceně těchto služeb získáte na oficiálních internetových stránkách provozovatele. Služby můžete spravovat pomocí nabídky Průvodce službami, osobní skříňky a mobilní aplikace.
 • Předplatitelé MTS si mohou bezplatně vyzkoušet náhradu vyzváněcího tónu melodií, pokud se zúčastní programu MTS Bonus. Tento věrnostní program umožňuje získat body za využívání služeb „MTS“ a následně je vyměnit za další balíčky minut (zprávy nebo internetový provoz), přístup k předplatnému a vyzváněcím tónům. Službu DOBRÝ je možné připojit za poplatek prostřednictvím oficiálních webových stránek, osobního profilu účastníka nebo aplikace.

Ve všech případech je katalog vyzváněcích tónů poměrně rozsáhlý a pravidelně se objevují nové. I když tyto služby mají nevýhodu. volající často slyší melodii ve velmi špatné kvalitě. Podobnou službu nabízejí i jiní dopravci. Najdete ji na oficiálních stránkách.

nastavit, skladbu, jako, vyzváněcí

Změna vyzvánění výběrem z dostupných vyzváněcích tónů

Ačkoli téměř každý ví, jak to udělat, pro jistotu vám ukážu postup změny vyzvánění na nejnovější verzi čistého Androidu a na smartphonech Samsung Galaxy, kroky jsou na různých telefonech obvykle přibližně stejné:

 • V čistém systému Android přejděte do Nastavení. Zvuk a vyberte „Vyzváněcí tón“. V telefonu Samsung Galaxy přejděte do Nastavení. Zvuky a vibrace. Vyzváněcí tón a v případě potřeby klepněte na SIM kartu, pro kterou chcete nastavit vyzváněcí tón.
 • Výběr požadovaného vyzváněcího tónu. Po výběru se vyzváněcí tón přehraje a můžete jej poslouchat.
 • Pokud chcete nastavit různé vyzváněcí tóny pro různé kontakty na téměř jakémkoli telefonu se systémem Android, můžete to udělat buď při úpravě kontaktu ve standardní aplikaci (například na Samsungu): tam je kromě informací o telefonních číslech a dalších informací obvykle přítomna položka „Vyzváněcí tón“, nebo po výběru kontaktu klikněte na tlačítko nabídky vpravo nahoře a vyberte položku „Nastavit vyzváněcí tón“.
READ  Telefon jako adaptér Bluetooth pro počítač

Je to velmi jednoduché a určitě jste to věděli i beze mě, a pokud ne, snadno to najdete v nastavení.

Častým problémem začínajících uživatelů však není změna vyzváněcího tónu, ale výběr staženého vyzváněcího tónu: jednoduše se nezobrazí v seznamu dostupných možností. To lze snadno opravit.

Použití aplikace Kontakty

Svého času i smartphony se systémem Symbian umožňovaly nastavit každému kontaktu konkrétní vyzváněcí tón. Můžete to udělat i v systému Android. K tomu je třeba postupovat podle následujících pokynů:

Zde je třeba stisknout tlačítko „Změna „. Může se zobrazit jako tužka nebo může být skryta tečkou v pravém horním rohu.

Nyní je třeba stisknout tři tečky. Ve výsuvné nabídce klepněte na možnost „Nastavení vyzvánění „.

Vyberte aplikaci, kterou chcete použít k zobrazení seznamu skladeb uložených v zařízení.

Vyberte složku se skladbami MP3 a poté samotnou skladbu.

Výsledek uložte kliknutím na zaškrtávací políčko.

nastavit, skladbu, jako, vyzváněcí

Jak nastavit vyzváněcí tón ve smartphonu Samsung s nástrojem TouchWiz shell

Pokud chcete nastavit vyzvánění pro všechny kontakty najednou, tj. změnit výchozí vyzvánění, musíte otevřít nastavení a najít položku „Zvuk“. V případě prostředí TouchWiz se tato položka nachází na kartě Moje zařízení.

Po otevření sekce „Zvuk“ v nastavení se zobrazí seznam všech nastavení, která se týkají zvuku. Zde můžete zvýšit nebo snížit hlasitost a přiřadit melodii pro hovory, zprávy a oznámení operačního systému. Chcete-li nastavit melodii vyzvánění, otevřete část „Vyzvánění“.

Otevře se okno, ve kterém můžete vybrat jeden z výchozích vyzváněcích tónů. Pokud chcete nastavit vlastní vyzváněcí tón, klikněte na „Add“ a vyberte soubor s melodií. Poté se vybraná melodie objeví v seznamu standardních melodií a budete ji moci nastavit jako vyzváněcí tón.

Jak vidíte, proces nastavení melodie se v tomto případě mírně liší od čistého systému Android, ale rozdíly nejsou příliš velké. Stejně jako u čistého systému Android i zde musíte přejít do nastavení, přejít na položku „Zvuk“ a přidat požadovanou melodii.

Nastavení vyzváněcího tónu na příkladu smartphonu Samsung Android

Pokud máte chytrý telefon Samsung, bude nastavení vyzvánění o něco jednodušší. Nejprve otevřete aplikaci „Nastavení“ a přejděte do sekce „Zvuk“ (karta Zařízení).

Zobrazí se seznam nastavení zvuku. Zde byste měli přejít do podsekce „Vyzváněcí tón“.

Otevře se nabídka s výchozími vyzváněcími tóny. Pokud vám vyhovuje některý ze standardních vyzváněcích tónů, můžete jej jednoduše vybrat a kliknout na tlačítko „Ano“. Pokud chcete nastavit vlastní nestandardní vyzvánění, musíte kliknout na tlačítko „Přidat“.

Otevře se správce souborů, který vám umožní vybrat libovolné vyzvánění nalezené v libovolné složce telefonu. Jak vidíte, u smartphonu Samsung nemusíte zařízení připojovat k počítači a stahovat vyzvánění do konkrétní složky. Zde můžete vše provádět prostřednictvím rozhraní chytrého telefonu.

Teorie

V minulosti vyžadovalo sestříhání skladby prostředky, o kterých si majitelé mobilních telefonů mohli nechat jen zdát, takže se používal počítač. Nyní máme v kapse zařízení, které se výkonem vyrovná notebooku. Není překvapením, že na Google Play snadno najdete aplikaci pro stříhání hudby. Ale to už předbíháme.

Existují dva nejběžnější způsoby, jak oříznout skladbu v zařízení se systémem Android:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS