Jak sdílet seznam připomínek přes iCloud

Mnoho uživatelů iPhonu nepoužívá připomenutí v iPhonu. Někteří lidé si jednoduše nevedou seznamy úkolů, jiným se funkce aplikace zdají nedostatečné, a tak si nainstalují alternativní aplikace. Není to tak dávno, co bylo možné sdílet seznamy úkolů s připomenutím s ostatními uživateli služby iCloud. Tohle je nejúžasnější aktualizace od doby, kdy iOS 6 zavedl upomínky založené na zeměpisné poloze, nikoli na čase. Podívejme se, jak na to.

Mnoho majitelů iPhonů nepoužívá připomenutí iCloud. Někteří lidé si jednoduše nevedou seznamy úkolů, jiným se funkce aplikace zdají být málo funkční, a tak si najdou alternativy. Není to však tak dávno, co se objevila možnost sdílet seznam připomenutí úkolů s ostatními uživateli iCloudu. Tohle je nejúžasnější aktualizace od doby, kdy iOS 6 zavedl možnost propojit připomenutí s geolokací místo s časem. Podívejme se, jak to udělat.

Pravidelné upomínky jako kontrolní seznamy

Pokud často provádíte úkony, které vyžadují předběžnou přípravu, byly by pro vás velmi užitečné pravidelné upomínky, abyste měli celý proces na paměti. Můžete si například vytvořit kontrolní seznamy pro přípravu na ranní schůzky, cesty do jiného města, focení atd.д.

Chcete-li vytvořit opakující se připomenutí, musíte v nastavení nastavit datum a čas první události. Poté se objeví položka „opakování“, kde můžete vybrat dny v týdnu nebo měsíci, kdy se událost uskuteční. Pak přejděte dolů do sekce „Dílčí položky“ a přidejte, co potřebujete. I když poté označíte dílčí úkoly jako hotové, při dalším opakování se objeví znovu. Pokud potřebujete kontrolní seznam pro úkol, který se dělá jen zřídka, nastavte jeho opakování jednou ročně a vytáhněte ho ručně, když je to potřeba.

READ  Jak připojit mikrofon iPhonu k počítači?

Jak používat značky v aplikaci Připomínky

V režimu připomenutí můžete v sekci připomenutí zadávat značky. Tato část se otevře po stisknutí symbolu „#“ na virtuální klávesnici.

◉ V názvu a textu upomínky lze použít pouze značky již vytvořené v jiných položkách, nové značky nebudou v tomto režimu rozpoznány.

Stiskněte tlačítko Více a v části Štítky můžete zaškrtnout políčko.

◉ Při vytváření seznamu můžete označit libovolnou položku v seznamu.

◉ Chcete-li vyhledat připomenutí pomocí značek, můžete do vyhledávacího řádku napsat jejich název.

◉ Pokud se vrátíte do seznamu připomínek vyšší úrovně, zobrazí se sekce Značky. Kliknutím na některou z nich se zobrazí odpovídající položky nebo položky se značkami.

◉ Můžete vytvořit inteligentní seznam nebo převést stávající seznam na inteligentní seznam (tato možnost je k dispozici ve vyskakovacím menu a ve vlastnostech seznamu). Jako filtr můžete zadat značky. Všechny označené položky v aplikaci budou shromážděny do inteligentních seznamů.

Nastavení připomenutí

Zbývá už jen povolit oznámení o narozeninách. Za tímto účelem proveďte následující kroky:

Otevřete Nastavení. Kalendář a přejděte na Výchozí připomenutí.

Klikání na narozeniny. a vyberte příslušný typ připomenutí.

Zkontrolujte, zda jsou pro aplikaci Kalendář povolena systémová oznámení (Nastavení. Oznámení. Kalendář).

iPhone vám může připomenout blížící se narozeniny 1 nebo 2 dny předem, týden předem nebo v den události. Celý seznam termínů se zobrazí v aplikaci Kalendář. Pro pohodlné prohlížení je třeba kliknout na tlačítko Dnes a pro skrytí ostatních dat a svátků přejděte do sekce Kalendář a zakažte nepotřebná data a svátky.

Jak přijímat generické pozvánky s připomenutím

Nyní můžete zobrazovat, upravovat a přidávat připomenutí do seznamu připomenutí.

Klepnutím na oznámení se připojíte ke sdílenému seznamu. Klikněte na tlačítko přijmout. Badda bing badda boom! Jste

Přidání narozenin ke kontaktu v systému Mac (macOS)

Pokud nemáte iPhone nebo chcete jen přidat narozeniny ke kontaktu přímo z Macu (tím spíš, že je to stejně nebo možná ještě pohodlnější), otevřete aplikaci „Kontakty“.

READ  Jak odstranit sklo na iPhonu. Jak odstranit ochranné sklo na iPhonu

Pro vyhledání kontaktu, který vás zajímá, použijte vyhledávací formulář.

Pokud ještě neexistuje, stiskněte znaménko plus a vyberte možnost „Nový kontakt“.

Chcete-li k vybranému kontaktu přidat informace o narozeninách, stiskněte tlačítko „Upravit“ nebo klikněte na znaménko plus a vyberte možnost „Narozeniny“.

Do pole „Narozeniny“ zadejte den, měsíc a rok a klikněte na tlačítko „Hotovo“.

Vytváření obecných seznamů úkolů

Rodina tak může snadno přidávat nové úkoly za vás a plnit ty vaše v reálném čase :). Za tímto účelem:

Vytvoření nového seznamu (viz. začátku článku) a přidat do něj údaje (například nákupní seznam);

Přidání člena (obdrží oznámení s výzvou kpřipojení do seznamu).

Poznámka: Pokud máte vy a členové vaší rodiny přístup Apple Family Access, můžete upomínky sdílet s kterýmkoli členem rodiny.

Jak nastavit iPhone pro synchronizaci připomínek a kalendáře s Yandexem

◈ V iPhonu přejděte do Nastavení. Kalendář. Účty.

◈ Klepněte na tlačítko Účty a vyberte možnost Další.

◈ Vyberte účet CalDAV v části Kalendáře.

Server: caldav.yandex.uživatel: your_login@yandex.Vaše heslo: vytvořené heslo pro aplikaci, které jste již dříve obdrželi.

◈ Stiskněte tlačítko Další a počkejte, až se data uloží.

Pokud se uložení nezdaří, můžete zadat další nastavení účtu:

Použít SSL: Ano Port: 443 Adresa URL účtu: https://caldav.yandex.ru/principals/users/your_login@yandex.ru/

◈ Aktivace synchronizace kalendáře a připomínek pro vytvořený účet.

Nyní vytvořeno ve webové verzi Yandexu.Kalendář, na jiném zařízení nebo prostřednictvím hlasového asistenta Alice přijdou události a připomenutí na váš iPhone. Funguje i zpětná synchronizace.

Zeptejte se Siri

Nový doplněk aplikace Spotlight výrazně zlepší používání iPadu a iPhonu. Když nyní něco napíšete do vyhledávacího řádku Spotlight, zobrazí se možnost Zeptat se Siri. Klepněte na něj (nebo použijte kurzorové klávesy a klávesu Enter) a Siri váš požadavek vyřídí.

To je velmi praktické. Pokud nyní napíšete něco jako „Připomeň mi zítra v 11 hodin lékaře“, Siri odešle požadavek do aplikace Připomínky spolu s připojeným časem oznámení.

READ  Jak restartovat iPhone 11 pro

Nefunguje to však jen u připomínek. Podobným způsobem lze Siri poslat cokoli. Asistentovi můžete například říct „Zapni Buzovou“, „Zavolej mamince“ atd.д.

A asistent nemá možnost vás špatně pochopit. text se přece zadává z klávesnice, ne mluví.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS