Jak nastavit televizor Samsung na příjem digitálních televizních kanálů

Mnoho lidí si před koupí televizoru přečte o něm spoustu informací, aby si nekupovali „prase v žitě“, ale přístroj, o kterém zdánlivě vědí všechno. Existují však situace, kdy uživatel ani se silným teoretickým zavazadlem nemůže aktivovat nebo deaktivovat určitou funkci televizoru nebo provést nastavení. Právě pro takové případy existují počítačová fóra, kde si mohou uživatelé, plně demonstrující svou solidaritu, vzájemně pomáhat užitečnými radami.

Pozor. Pokud máte stále potíže s nastavením nebo se vyskytnou nějaké problémy, můžete se vždy obrátit na odborníky v servisním středisku pro opravu televizoru Samsung.

Majitelé televizorů Samsung se často ptají na následující otázku. Jak nakonfigurovat toto zařízení pro příjem digitálních televizních kanálů? Z tohoto důvodu jsme se rozhodli věnovat tomuto tématu tento článek a poradit vám, jak tohoto úkolu dosáhnout. Digitální televize poskytuje lidem jedinečnou možnost sledovat více kanálů s různými tématy. Za zmínku stojí také to, že moderní televizory Samsung mají schopnost přijímat tento signál automaticky. Pokud váš televizor nepatří k novější generaci, můžete sledovat digitální kanály pouze tehdy, pokud k němu připojíte přijímač. V tomto článku se podíváme na to, jak správně nakonfigurovat televizor Samsung, který patří k předposlední generaci digitálních televizorů.

Je třeba také říci, že pro nastavení kanálů digitální televize je třeba nainstalovat další zařízení, která mohou tyto kanály přijímat a přehrávat. Můžete použít kabelový přijímač, který má stejné parametry jako DVB-T nebo DVB-C. Upozorňujeme, že takové zařízení by mělo být umístěno odděleně od televizoru. Tento přijímač by měl být připojen ke konektorům audio a video na televizoru. Moderní televizor Samsung je vybaven tunerem DVB-T nebo DVB-C. V takovém případě stačí připojit kabel do anténní zásuvky a nastavit televizor na určitou konfiguraci, aby přijímal digitální televizní kanály.

Nyní přejděme k samotnému nastavení:

 • Poté vás systém požádá o zadání PIN kódu, pokud jste jej nezměnili, ve výchozím nastavení se jedná o standardní 4 nuly.
 • Poté přejděte na „Automatické nastavení“ a znovu vyberte „Kabel“.
 • Poté vyberte požadovaný typ kanálu.
 • Poté zadejte následující parametry: režim vyhledávání (fast); síť (auto); ID sítě (-); frekvence (674000 KHz); modulace (256 QAM) a přenosová rychlost (6750 KS/s).

Pokud jste vše udělali správně, čeká vás příjemný zážitek z digitálního prohlížení.

Otázku můžete položit mistrům našeho servisního střediska telefonicky nebo napsáním dotazu do formuláře pro zpětnou vazbu.

Mohlo by vás také zajímat

Funkce televizoru Samsung

Oblíbená jihokorejská značka pravidelně vydává nové modely televizních zařízení, které se liší nejen úhlopříčkou obrazovky, cenou, ale také souborem funkcí. Analýzou spotřebitelských recenzí můžete dojít k závěru, že každý uživatel může upravit televizor Samsung, ale stále existují některé charakteristické rysy, samozřejmě je třeba je vzít v úvahu. Společnost se vždy snaží rozšiřovat modelovou řadu a každoročně vydává několik nových televizních přístrojů. Každá řada má své vlastní charakteristické rysy týkající se procesu nastavení základních parametrů. Někdy to může být problematické.

Například televizory řady 6 s maticí LED jsou většinou vybaveny funkcí Smart TV. Potenciální kupující, kteří dosud nepoužívali „chytrou“ techniku, nechtějí taková zařízení konfigurovat sami, a tak platí přemrštěné peníze za služby specialistů. To není moudré rozhodnutí, protože operační systém je v ruštině, a proto pro nastavení zařízení stačí postupovat krok za krokem podle pokynů, které se objeví na obrazovce.

READ  Jak tisknout z počítače se systémem Windows. Kde stáhnout a jak nainstalovat

Co dělat, když jste ztratili návod k obsluze? Výrobci si dobře uvědomují, že jen malá část spotřebitelů nadále používá tradiční papírové návody, a proto se snaží co nejvíce zjednodušit rozhraní a učinit je co nejintuitivnějším.

Nabídka není příliš složitá ani nepřehledná. Stačí televizor zapojit a zapnout dálkovým ovladačem. Můžete si naladit bezplatné televizní kanály s připojením k nejběžnější anténě.

Zařízení vyráběná společností Samsung mají samozřejmě své vlastní „funkce“, které je odlišují od ostatních značek, ale věřte nám, že se jedná spíše o další funkce, takže nebudou příliš vadit.

Nastavení kabelové televize

Pro nastavení je třeba připojit vstupní kabel k televizoru a provést určité operace pomocí dálkového ovladače. To lze provést ručně nebo automaticky. První možnost je vhodnější.

Uživatel může mít přístup k volným kanálům. V některých případech se používá společná anténa nebo vstup kabelové televize. Co se používá ve vašem konkrétním případě, si můžete ověřit u správce budovy.

Připojení antény a tuneru

Abyste mohli přijímat kabelovou televizi, musíte si vybrat poskytovatele, najít vhodný tarif a zaplatit za něj. Dalším krokem je vstupní kabel do domu. Poté se připojí k tuneru, který zajistí příjem kvalitního signálu.

Toto zařízení může být vestavěné. V tomto případě se vstupní kabel připojí přímo k televiznímu přijímači do příslušného konektoru. Pokud váš televizor tuner nemá, můžete si jej zakoupit. Často je nabízena poskytovatelem. V tomto případě si můžete být jisti vysokou kvalitou a plnou kompatibilitou zařízení s přijímaným signálem.

K televiznímu přijímači můžete připojit samostatný tuner pomocí speciálního kabelu. K tomuto účelu se nejčastěji používá konektor HDMI. Některé televizory mohou mít dva nebo tři konektory.

Přímé kabelové připojení

Automatické přednastavení kanálů

Chcete-li přejít k automatickému ladění kanálů, musíte použít dálkové ovládání. V závislosti na jeho typu je třeba stisknout tlačítko Domů nebo Menu. Televizor musí být zapnutý. Poté se na obrazovce zobrazí nabídka, ve které je třeba vybrat příslušnou položku.

Hlavní nabídka

Nejprve musíte přejít na „Zdroj“ nebo podobnou položku a poté vybrat „TV“. Zobrazí se nová nabídka, ve které je třeba vybrat možnost „Nastavení“. Poté se zobrazí obrazovka s hlavními sekcemi na pravé straně. Klikněte na možnost „Broadcast“.

V hlavní části obrazovky se zobrazí seznam dostupných možností. Nyní byste měli kliknout na možnost „Autoset“.

Uživatel bude vyzván k potvrzení operace. Dále je třeba zadat další údaje.

Pokud používáte kabelovou televizi, je třeba zadat možnost „Kabel“. Pokud používáte pozemní anténu, je vhodná možnost „Anténa“. Poté budete vyzváni k výběru typu vysílání. Může být analogový, analogově-digitální nebo digitální. U kabelové televize je uvedena poslední možnost.

Výběr parametrů

Poté je třeba vybrat operátora ze seznamu nebo použít možnost „Ostatní“. Měli byste zadat režim skenování. Může být „Full“, „Network“ nebo „Fast“. Je lepší použít první režim vyhledávání. V dolní části obrazovky se nachází tlačítko „Scan“. Pro spuštění automatického vyhledávání kanálů na něj musíte kliknout.

Poté se spustí postup vyhledávání kanálů. Tento postup může trvat několik minut. Vyčkejte na dokončení postupu.

Na obrazovce se zobrazí výsledky vyhledávání. Po dokončení režimu nastavení je třeba kliknout na tlačítko zavřít. Chcete-li ukončit režim nastavení a pokračovat v přehrávání, stiskněte na dálkovém ovladači tlačítko Return.

Postup u různých značek televizorů se může mírně lišit od zde uvedeného. Základní algoritmus ladění však zůstává stejný.

Ruční ladění

Automatické ladění je mnohem pohodlnější než ruční. Upozorňujeme však, že ne vždy funguje. V tomto případě může uživatel použít ruční ladění. V takovém případě je třeba nastavit požadované frekvence pro každý kanál ručně. Potřebné informace získáte od svého operátora. Při ručním seřizování provede uživatel následující kroky:

 • Otevření nabídky TV a výběr nastavení.
 • Přejděte do konfigurace kanálu a poté do podsekce „Programy“.
 • Číslo programu si musíte zvolit podle vlastního uvážení.
 • Je třeba zvolit další možnosti (např. standard zvuku a obrazu).
 • Stiskněte tlačítko vyhledávání a počkejte, dokud se nezobrazí požadovaný kanál. Poté údaje zaznamenejte.
 • Dále upravte sílu a kvalitu signálu a snažte se je maximalizovat.
READ  Jak odemknout číslo v aplikaci WhatsApp v systému Android. Jak odblokovat WhatsApp pomocí VPN?

Po dokončení ladění programu stiskněte tlačítko „Uložit“. Po zvolení čísla požadovaného programu se spustí příslušný program.

Postupujte krok za krokem podle pokynů pro nastavení kabelové televize na televizoru Samsung

Existují dva základní způsoby nastavení kabelových kanálů v televizorech. První je automatické ladění, při kterém televizní program prohledává celý rozsah signálu a ukládá do paměti všechny frekvence, na kterých se vysílá. Druhým způsobem je ruční ladění, při kterém uživatel zadá sledovanou frekvenci a uloží ji do softwaru. První způsob je mnohem jednodušší a racionálnější, protože zjistit informace o frekvencích všech potřebných kanálů je mnohem obtížnější než jednoduše prohledat rozsah.

 • Před jakýmkoli nastavením se ujistěte, že je kabel správně připojen k televizoru.
 • Chcete-li provést automatické ladění, přejděte nejprve do „Menu“ televizoru. Na dálkovém ovladači je odpovídající tlačítko.
 • Dále vyberte možnost „Broadcast“. Zde je třeba vybrat zdroj signálu. K dispozici jsou možnosti „anténa“ a „kabel“, v našem případě je třeba vybrat druhou možnost.
 • Po výběru zdroje je třeba přejít k „Automatickému ladění“. V této nabídce jsou k dispozici nastavení vyhledávání kanálů, je třeba vybrat režim vyhledávání „Full“.

Také můžete změnit pořadí uložených kanálů tak, aby ty zajímavější byly vpředu a ty méně zajímavé vzadu. na konci seznamu.

Po provedení těchto jednoduchých kroků by měly být všechny dostupné kanály uloženy v televizoru a vy byste je měli být schopni kdykoli sledovat.

Technikům v našem servisním středisku můžete položit dotaz telefonicky nebo prostřednictvím formuláře pro zpětnou vazbu.

Mohlo by vás také zajímat

Nastavení Sony

Nastavení kabelové televize na televizorech Sony se trochu liší od jiných modelů, kde je postup prakticky totožný. Také u starších modelů Sony Bravia je třeba v nastavení vybrat zemi Německo.

 • Stiskněte tlačítko NUME a přejděte do nabídky Nastavení.
 • Poté klikněte na položku Digital Configuration.
 • Otevřít automatické ladění digitálních stanic.
 • Výběr typu připojení TV kabel nebo DVB-C.
 • Pokud se zobrazí seznam operátorů, musíte si vybrat svého operátora. Pokud jste nenašli toho, kterého potřebujete, musíte kliknout na tlačítko Více.
 • Nastavte typ skenování na Úplné, pokud znáte frekvenci operátora, můžete zadat Síť.
 • Stiskněte tlačítko Start a počkejte na dokončení konfigurace kanálu.

Jak sledovat digitální televizi bez antény

Atributy pro sledování digitální televize jsou zdánlivě nekomplikované, ale existuje možnost připojení k digitálním kanálům bez antény. To je možné:

Každá z těchto možností, jak sledovat digitální televizi bez antény, má svá specifika. Chcete-li například sledovat IPTV, musíte si vybrat poskytovatele, zaregistrovat se na jeho oficiálních stránkách, vybrat si balíček služeb a postupovat podle pokynů zařízení. Tato možnost nevyžaduje další nákupy, antény. Potřebujete pouze přístup ke Smart TV a nepřetržitý přístup k internetu přes kabel nebo Wi-Fi.

Použití takového interaktivního televizního vysílání je možné, pokud máte dobrou rychlost internetu. V opačném případě se programy budou pravidelně zasekávat kvůli skokům na internetu.

Chcete-li získat přístup k televiznímu vysílání, musíte připojit kabel HDMI k televizoru a poté ručně nastavit televizní kanály podle výše uvedeného algoritmu. Na rozdíl od sledování IPTV se neplatí žádné předplatné a k dispozici je pouze malý počet kanálů.

Při stahování kanálů pomocí Smart-TV musíte otevřít nabídku TV a vybrat nastavení. V této situaci potřebujete pouze Internet. Připojením set-top boxu k televizoru jej aktivujte. Všechny set-top boxy mají v podstatě stejný obchod jako uživatelé systému Android. Play Market. Zde můžete vybrat aplikaci, která zobrazí všechny kanály. Dobrá aplikace Lite HD TV

READ  jak připojit reproduktory z centra k televizoru. Použité konektory

V tomto vysílacím programu je velké množství kanálů, které vyhovují všem vkusům.

Rozmanitost televizorů Samsung

Společnost Samsung vyrábí domácí spotřebiče již od roku 1930. V roce 1998. Společnost představila největší LCD televizor na světě s úhlopříčkou obrazovky 30″. Dnešní modely lze rozdělit do 3 variant:

 • Modely s vestavěným tunerem pro příjem digitálního vysílání DVB-T
 • Možnosti s externím zařízením.
 • televizory, které nepodporují digitální signál a vyžadují set top box.

Samotné digitální kanály jsou vysílány přes internet pro Smart TV nebo prostřednictvím IPTV. Před nastavením zařízení je třeba zjistit, zda váš televizor podporuje DVB-T2, a objasnit rok výroby a model.

Jak zjistit model a rok výroby televizoru

Nastavení digitálních kanálů v televizoru Samsung začíná zadáním roku výroby a modelu televizoru. To můžete zjistit dvěma způsoby: v nabídce televizoru nebo na štítku na zadní straně.

 • Z nabídky TV. Najděte na dálkovém ovladači tlačítko „Menu“. Vyberte možnost „Podpora“. Pak „kontaktujte společnost Samsung. Zobrazí se obrazovka s položkou „kód modelu“.
 • Na štítku spotřebiče. Informace jsou kódované, přičemž každé písmeno má svůj význam, např. UE32F6800. Informace se dešifrují následovně:
 • UE. typ televizoru: UE/LE. LCD, PS/PE. plazma.
 • 32. úhlopříčka od 19 do 105 palců.
 • F. rok výroby, jeho zařazení: A. 2008, B. 09, C. 10, D. 11, ES/EH. 12, F/FH. 13, H/HU. 14, J/JU/JS. 15, K/KU/KS. 16, M/MU/Q/LS. 17, N/NU. 2018, S. prémiové verze různých let.
 • 6800. číselná úprava televizoru.

Po identifikaci modelu zkontrolujete, zda podporuje digitální příjem bez speciálního set-top boxu.

Jak zjistit, zda máte tuner

Bez dalšího set-top boxu můžete televizor s vestavěným nebo externím tunerem nakonfigurovat pro příjem signálu DVB-T2. Modul snadno dekóduje 20 základních kanálů, které jsou přepnuty na digitální vysílání.

Zda je váš model televizoru vybaven tímto zařízením, si můžete ověřit na oficiálních stránkách společnosti Samsung nebo v pasu televizoru. Na stránkách výrobce stačí najít sloupec „technické specifikace“, přejít na „vysílací systém“ nebo „tunery“, zadat datový model a zjistit, zda se ve sloupci zobrazuje DVB-T2 plus nebo ne. Pokud ano, je k dispozici digitální televize.

Pro informaci. Digitální televizi můžete na televizorech Samsung nastavit bez set-top boxu na většině verzí QE,UE, HG, GO. Chytré modely přijímají signály přes internet.

Jak nastavit kanály na starém televizoru

Chcete-li nastavit televizor Samsung, postupujte takto:

 • Otevřete hlavní nabídku a přejděte na kartu „Kanál“.
 • Přejděte na „Automatické nastavení“ a otevřete „Možnosti vyhledávání kabelů“. Pak zadejte požadované parametry.
 • Vraťte se zpět a vyberte možnost „Autoset“.
 • Poté vyberte „Kabel“, „Vyhledávání digitálních a analogových kanálů“. Posledním nastavením je určení typu kanálů.
 • Nastavte režim vyhledávání na „Síť“.
 • Poté klikněte na tlačítko „Hledat“.
 • Po dokončení nastavení stiskněte tlačítko „OK“.

Jak sledovat místní kanály

Po přechodu na digitální televizi vysílají všechny místní televizní kanály i nadále v analogovém formátu, s výjimkou zpravodajství GTRK. Pokud tedy chcete na televizoru Samsung sledovat místní programy, musíte nastavit analogové kanály.

Proto při instalaci kanálů vyberte možnost Digitální a analogové kanály. Po dokončení procesu skenování můžete sledovat digitální i analogové kanály. Chcete-li přepnout z jednoho formátu na druhý, stačí zduplikovat číslo kanálu opětovným stisknutím stejného tlačítka.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS