Aktivace funkce „ztmavení tapety“ pro tmavé téma

nastavit, iphone

Bez toho bude světelná tapeta vypadat dost divně

Co dělat: Zapněte stejnojmennou možnost nabídky „Nastavení“ → „Tapeta“.

Umožňuje vám vytvořit některý z vašich obrázků pro tapetu domovské obrazovky vhodnější právě pro noční režim iPhonu. Všimněte si, že tato funkce nemusí být aktivní ani po obnovení zálohy.

Nová funkce, která vám umožní zbavit se nepotřebných telefonních hovorů na vašich zařízeních. Podle názvu lze soudit, že jsou blokována pouze neurčená čísla, ale ve skutečnosti můžete blokovat všechna čísla, která nejsou v seznamu kontaktů. Nebo že asistentka Siri nenašla ve vaší poště a zprávách.

Нашел iPhone 11 Pro на АВИТО. что проверять при покупке?!

Pokud tuto možnost povolíte, můžete do hlasové schránky přidávat zprávy pro ty, jejichž hovory byly zablokovány, ale chcete, aby vás mohli kontaktovat.

Nastavení řídicího centra

Ovládací centrum je praktické centrum, které umožňuje rychlý přístup k řadě nastavení a nástrojů na iPhonu. Ve výchozím nastavení je k dispozici několik přepínačů, ale nemusíte najít všechny. Systém iOS naštěstí umožňuje přizpůsobit obsah Ovládacího centra.

Какие Настройки камеры iPhone 11 Pro выбрать, как обработать фото и получить красивые фото и видео?

Chcete-li přidat, odebrat nebo přesunout přepínače, přejděte do Nastavení Ovládací centrum Přizpůsobit ovládací prvky. Klepněte na znaménko mínus vedle ovládacích prvků, které chcete odebrat, a na znaménko plus vedle těch, které chcete přidat. Chcete-li změnit polohu ovládacích prvků, klepněte a podržte symbol pohybu vpravo a přetáhněte jej nahoru nebo dolů. Nové rozvržení si můžete prohlédnout, když přejedete prstem do pravého rohu obrazovky.

Nabídka Apple ID.

Zkontrolujte, zda je v této nabídce povoleno automatické stahování a aktualizace. Pokud nemáte ve smartphonu neomezený internet, je lepší tuto funkci vypnout, aby telefon nezačal automaticky stahovat aktualizace. V tomto případě si aktualizace stáhnete sami, až budete mít přístup k síti Wi-Fi. Pro úsporu provozu je také lepší deaktivovat funkce:

Pokud jste si ještě Apple ID nenastavili, určitě tak učiňte. Další informace o ochraně svého miniaplikačního zařízení najdete na adrese.

V části „Předplatné“ se pozorně podívejte, za co platíte, a pokud pro vás některé aplikace již nejsou důležité, zrušte je, abyste ušetřili zůstatek na účtu.

READ  Jak nastavit připomenutí na iPhonu. Jak používat značky v aplikaci Poznámky

Úspora provozu.

V nabídce mobilních dat zakažte aplikace, které využívají velké množství datových přenosů. Pokud například nechcete, aby se aplikace aktualizovala bez Wi-Fi, můžete ji vypnout. Režim modemu také vypněte, pokud jej nepoužíváte. VPN nezapínejte jen tak pro zábavu, je to skvělá úspora baterie.

Nastavení oznámení na iPhonu.

V nabídce oznámení zaškrtněte všechny aplikace a zakažte oznámení pro aplikace, které nepoužíváte. V budoucnu vám to ušetří čas a energii. Pokud nechcete oznámení zcela zakázat, můžete nastavit jejich zobrazování.

Čas u obrazovky.

Nabídka času na obrazovce vám pomůže šetřit čas i baterii smartphonu. Pokud nastavíte limity pro určité aplikace, iPhone je zablokuje. Více informací o nastavení času stráveného u obrazovky telefonu najdete v jiném článku na blogu.

Sekce „Základní“.

V této části se doporučuje zakázat automatickou aktualizaci softwaru. To může vést ke ztrátě dat. Když smartphone sám začne stahovat aktualizace, může se stát, že nebude mít dostatek energie z baterie nebo internetu, v takovém případě se stahování aktualizace přeruší a vy můžete přijít o své soubory.

Optimalizace úložiště v iPhonu. Zjistěte, které aplikace zabírají nejvíce paměti. Pokud jste je dlouho nepoužívali, vymažte je nebo je odstraňte. Nastavte také aktualizaci obsahu. To pomůže řídit provoz v mobilní síti.

Optimalizace obrazovky a jasu.

Pomocí této nabídky můžete nastavit jas zařízení. Pokud chcete, aby iPhone fungoval déle, snižte jas obrazovky. Povolením tmavého motivu a režimu True Tone také ušetříte energii baterie.

Nastavení baterie.

Nabídka Baterie má režim úspory energie. Jeho zapnutím se prodlouží provozní doba miniaplikace. Upozorňujeme však, že tento režim vypíná některé funkce iPhonu a snižuje rychlost procesoru. Tuto funkci je lepší aktivovat, když je baterie nabitá na méně než 20 %. Ještě lepší je nevybíjet iPhone před touto značkou, protože tím dochází k poškození baterie. Společnost Apple doporučuje provozovat miniaplikaci na 20 až 80 % nabití. Při této rychlosti vydrží baterie déle.

Přejděte na „Stav baterie“ a aktivujte funkci „Optimalizované nabíjení“. Je ideální pro ty, kteří rádi nabíjejí gadget v noci. Po zapnutí se iPhone naučí, jak dlouho jste spali, a zapamatuje si to. Když nabíjíte v noci, nabije se až na 80 % a pak se hodinu před probuzením dobije na maximální kapacitu. To vám pomůže zachovat maximální kapacitu baterie.

V části „Baterie“ můžete také analyzovat, které programy spotřebovávají nejvíce energie. Některé z nich možná nebudete potřebovat tak často, pak můžete omezit jejich čas strávený u obrazovky.

Konfigurace nabídky Soukromí.

V části „Služby určování zeměpisné polohy“ analyzujte programy, které mají tuto funkci povolenou. Nemusíte ji úplně vypínat, ale pro některé aplikace je opravdu zbytečná. Ve většině aplikací je lepší nastavit geolokaci tak, aby byla zapnutá pouze při používání aplikace. Tato možnost je nejlepší.

Ve stejné nabídce přejděte na položku „Systémové služby“. V této položce nabídky proveďte nastavení, jak vidíte na obrázku níže.

také prozkoumejte sekci „Soukromí“ pro „Fotografie“, „Fotoaparát“ a „Mikrofon“, abyste zjistili, které aplikace tyto funkce používají. Pokud některým z nich nedůvěřujete, zakažte jim používat mikrofon nebo kameru. Pokud chcete, aby příští verze iOS a iPhonu fungovala lépe, nechte v nabídce Analýza a vylepšení zapnuté všechny posuvníky. v nabídce „Reklamy“ nastavit omezení sledování, abyste se nemuseli tak často zabývat reklamami. Samozřejmě se bude objevovat i nadále, ale v menších objemech.

READ  Co mám dělat, když telefon zamrzne na spořiči obrazovky?. Flashing stock přes miflash pro

Konfigurace prohlížeče Safari.

V nastavení prohlížeče je zřejmých mnoho bodů. Věnujte pozornost možnosti „Automatické vyplňování“, je lepší ji zapnout, aby se všechny vaše údaje při nakupování online vyplnily automaticky. Nejlepší je také povolit blokování vyskakovacích oken, abyste se méně často setkávali s reklamami. V části „Ochrana osobních údajů a zabezpečení“ upravte údaje podle obrázku níže. Použijte také nastavení ve sloupci „Experimentální funkce“. Tato optimalizace vám pomůže zlepšit nastavení prohlížeče.

Optimalizace nabídky Fotografie.

Pokud chcete, aby se snímky ukládaly na iCloud, ale iPhone uchovával pouze miniatury, zvolte v části Fotky možnost „Optimalizace úložiště“. Povolením funkce „Uložit originály“ se v paměti iPhonu zabere celý objem fotografií. Ukládání fotografií na iCloud místo do fotostreamu. Doporučuje se také zakoupit více místa na iCloudu.

Pokud si chcete fotoaparát přizpůsobit, mějte na paměti, že pokud zvolíte nejlepší kvalitu fotografií a videa, budou tyto soubory zabírat více paměti zařízení.

Přizpůsobení domovské obrazovky

V systému iOS 14 přidala společnost Apple do svého mobilního operačního systému knihovnu aplikací. Inovace, která vám nabízí nové možnosti přizpůsobení obrazovek iPhonu a iPadu. Uživatelé již nemusí shromažďovat zástupce málo používaných aplikací v samostatné složce a přesouvat je na vzdálenou obrazovku. Ikony lze nyní z ploch odstranit. V tomto případě budete mít přístup k nástrojům prostřednictvím knihovny aplikací.

Zařízení můžete také nastavit tak, aby všechny nové aplikace byly na začátku umístěny do sdílené knihovny a nezobrazovaly se na domovské obrazovce.

Jak skrýt novou aplikaci v systému iOS

Plochy iPhonu a iPadu jsou tak výrazně méně přeplněné a zůstávají na nich jen nejčastěji používané aplikace.

Nastavení Face ID a Apple Pay

Ano, pro maximální zabezpečení byste měli používat Face ID, je to nejrychlejší způsob odemykání iPhonu 11 a použití složitého hesla bude méně bolestivé, protože ho nemusíte pokaždé zadávat. Nastavení ID obličeje je také mnohem rychlejší než nastavení Touch ID, které vás několikrát vyzve k pomalému rozhlédnutí. Je to mnohem rychlejší než desítkykrát stisknout tlačítko Domů a zaregistrovat otisk prstu.

Obavy o soukromí s Face ID? Není tomu tak. Fotografie obličeje ani další biometrické údaje nikdy neopustí váš telefon Apple nic z toho nedostane. A pro ostatní aplikace je nepřístupný, stejně jako jiné aplikace nemohly přistupovat k otisku prstu pomocí Touch ID. Informace o něm najdete v našich nejčastějších dotazech k Face ID.

Protože pro používání Apple Pay je nutné zapnout Face ID, je nyní čas přejít do aplikace Apple Wallet a nastavit ji. Pokud s Apple Pay teprve začínáte, přidejte jednu nebo dvě kreditní karty podle pokynů v aplikaci Peněženka. Pokud jste již měli Apple Pay ve starém iPhonu, zjistíte, že vaše kreditní karty v novém iPhonu zmizely. Proč? Samozřejmě pro vaši bezpečnost. Historie vaší peněženky zůstane zachována, ale budete muset znovu zadat všechny platební karty, které chcete používat s Apple Pay. (Chcete-li se o Apple Pay dozvědět víc, přečtěte si našeho úplného průvodce.)

READ  Počítač nevidí telefon přes USB iPhone. Co když vše ostatní selže?

Přesun dat ze systému Android do iPhonu

K dispozici je aplikace Move to iOS. Mohou ji instalovat pouze uživatelé zařízení se systémem Android. Aplikace Move to iOS slouží k rychlému přenosu kontaktů, fotografií a dalších dat ze zařízení se systémem Android do zařízení se systémem iOS. Jinými slovy, je určen pro ty, kteří se rozhodnou přejít na iPhone.

Stačí si stáhnout aplikaci a postupovat podle pokynů

Jak nastavit nový iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max |

Pokud jste v ekosystému Apple nováčkem nebo jej aktualizujete podesáté, je nastavení nového iPhonu vzrušující zážitek, který se příliš neliší od probuzení na Štědrý den ráno. Od okamžiku, kdy uvidíte první Hello, až po poslední krok, zde je vše, co potřebujete vědět o nastavení nového iPhonu.

Poznámka. Tento návod je určen pro iPhone a iPad s Face ID. Zařízení iPhone a iPad s Touch ID mají samostatný proces.

  • Porozumění vašim funkcím
  • Jak začít nastavovat nový iPhone XS, iPhone XS Max nebo iPhone XR
  • Jak obnovit nebo přenést data z jiného telefonu
  • Jak nastavit iPhone XS, iPhone XS Max nebo iPhone XR jako nový

Обзор Apple iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max

Telefony řady iPhone X se v mnoha ohledech liší: I lidé s přímou znalostí hardwaru Apple mohou být zpočátku zmateni. Abyste nemuseli procházet funkce metodou pokus-omyl, provedeme vás základy a nastavením.

Základní funkce

Nejdříve je třeba vyřešit následující věci:

    Odemykání. K odemknutí iPhonu X stačí jediný krok. Po zapnutí smartphonu, kdy Face ID identifikuje majitele, je třeba přejet prstem nahoru po liště ve spodní části displeje; nazývá se indikátor domů.

Některé podrobnosti

Jakmile se s iPhonem naučíte pracovat na základní úrovni (což obvykle trvá několik dní, i když jej aktivně nepoužíváte), můžete provést několik užitečných úprav:

    Další nastavení. Pokud chcete mít v ovládacím centru více nastavení, můžete je provést pomocí technologie 3D Touch. Jednoduchý příklad: dotykem ikony fotoaparátu změníte režim fotografování; dotykem ikony lampy zvýšíte nebo snížíte úroveň jasu.

Portrétní osvětlení. Jednou z novinek vývojářů je zavedení zcela nového režimu portrétního osvětlení. Chcete-li jej použít, musíte se přepnout do speciálního režimu Portrét a pak kliknout na požadovaný efekt (k dispozici jsou celkem čtyři). Alternativou je nejprve pořídit fotografii a poté ji zpracovat pomocí některého z efektů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS