Nastavení sdílení internetu přes Wi-Fi z notebooku ve Windows 8 a Windows 8.1. Nastavení přístupového bodu

V tomto článku najdete všechny informace potřebné k nastavení hotspotu ve Windows 8 a Windows 8.1. Nastavíme sdílení internetu z notebooku se systémem Windows 8 a připojíme k němu telefon, tablet, jiný počítač, televizi atd. prostřednictvím Wi-Fi. д. Náš počítač bude fungovat jako směrovač Wi-Fi.

Tento článek jsem chtěl připravit už dlouho, protože je to v současné době velmi populární téma. Tento článek o nastavení hotspotu ve Windows 7 nasbíral mnoho zobrazení a komentářů. A pokyny pro sdílení internetu ze zařízení se systémem Android a dokonce i z populárního televizoru Smart TV.

Stručně o tom, co budeme dělat a proč vůbec potřebujeme spustit přístupový bod na notebooku.

Například máte notebook (třeba osobní počítač s adaptérem Wi-Fi). K dispozici je kabelový internet (nebo internet přes 3G/4G modem). A máte zařízení, která se mohou připojit k internetu přes Wi-Fi. Téměř všechny moderní chytré telefony, tablety, notebooky a televizory mají tuto funkci. Máte kabelový internet nebo modem USB?

Připojíme internet k počítači, který má Wi-Fi, a spustíme na něm přístupový bod. V tomto článku to provedeme na příkladu systému Windows 8. To je vše, náš notebook získává internet přes kabel a distribuuje ho přes Wi-Fi do zařízení, která potřebujeme. To je celý systém Pokud nechcete utrácet peníze za nákup Wi-Fi routeru nebo ho prostě nepotřebujete (například Wi-Fi potřebujete jen velmi zřídka). tato metoda je přesně to, co potřebujete.

Nastavení relace Sdílení internetu ve Windows 8 je v podstatě stejné jako v systému Windows 7 (pokyny naleznete v odkazu na začátku tohoto článku). Chápu však, že je mnohem snazší postupovat podle pokynů, které jsou napsány speciálně pro operační systém nainstalovaný v notebooku. A protože systém Windows 8 (8.1) aktivně nabírá na síle, bude tento článek užitečný.

Co je třeba udělat před nastavením přístupového bodu?

 • K notebooku je třeba připojit internet. Přes kabel nebo modem USB. Pokud používáte k připojení k internetu modem USB, mohou se vyskytnout určité nuance, viz tento článek. Je tam článek pro Windows 7, ale to nevadí. Pokud je internet připojen síťovým kabelem, neměl by být problém. Internet by měl fungovat a webové stránky by se měly otevírat v prohlížeči.
 • Ujistěte se, že je váš notebook vybaven Wi-Fi a má nainstalovaný ovladač. Pokud jste se s tímto notebookem již dříve připojovali k bezdrátovým sítím, je vše v pořádku, pak je ovladač nainstalován. Pokud si nejste jisti, zda je ovladač bezdrátového adaptéru nainstalován, přejděte do Ovládacích panelů. Síť a Internet. Síťová připojení a podívejte se, zda je tam bezdrátová síť. Pokud ano, je vše v pořádku. Pokud ne, stáhněte si ovladač pro svůj model a operační systém z webových stránek výrobce notebooku (adaptéru) a nainstalujte jej. Ovladač pro bezdrátový adaptér Wireless LAN.

To je vše, můžeme pokračovat v konfiguraci.

Virtuální hotspot Wi-Fi v systému Windows 7

Přeměna počítače nebo notebooku s adaptérem Wi-Fi na přístupový bod pro další bezdrátová zařízení je poměrně snadná. O této skvělé funkci ví překvapivě málo lidí, a to i mezi pokročilými uživateli

Upozorňujeme, že opakovaný pokus o provedení tohoto úkonu může vést ke ztrátě záruky nebo dokonce k poškození hardwaru. Tento materiál je poskytován pouze pro informační účely. Pokud se chystáte přehrát následující kroky, důrazně doporučujeme, abyste si alespoň jednou přečetli celý článek. Redakce 3DNews nenese odpovědnost za případné následky.

V případě Windows 7 a Windows Server 2008 R2 se jedná o jednu z mnoha novinek, které zůstaly téměř nepovšimnuty, ačkoli materiály na toto téma lze na webu najít velmi snadno. Přesně řečeno, specifikace Wi-Fi vyžaduje, aby síť fungovala ve dvou základních režimech. buď v režimu point-to-point (ad-hoc), kdy se všichni klienti připojují navzájem, nebo v režimu infrastruktury, kdy výměna dat mezi dvěma hostiteli probíhá prostřednictvím třetí strany. Provozování jednoho fyzického adaptéru současně v obou těchto režimech není teoreticky možné.

V praxi se Microsoft rozhodl věnovat pozornost aktuálně módním virtualizačním technologiím a vytvořil vrstvu abstrahující bezdrátový adaptér. Ve skutečnosti můžeme mít v systému několik modulů Wi-Fi, každý s vlastním nastavením, které ve skutečnosti využívají prostředky pouze jednoho fyzického zařízení. Nazývá se virtuální Wi-Fi. Společnost Intel vyvíjí podobnou službu Intel MyFi (My Wi-Fi). Nebudeme podrobně zkoumat implementaci jednotlivých technologií, důležité je, aby adaptér fungoval jako softwarový přístupový bod (SoftAP).

Proč tedy potřebujete aplikaci SoftAP?? Nejprve rychle nastavte místní bezdrátovou síť, ke které můžete připojit další počítač, chytrý telefon apod. Za druhé, můžeme distribuovat Internet z hostitelského počítače do naší malé sítě. V tomto případě budou klienti za NATem. Nezáleží na tom, jakým způsobem přistupujeme k síti na počítači se SoftAP: přes Ethernet, WiMax, 3G, Dial-Up (na tom nezáleží) nebo jiným způsobem. Počítač může být připojen k libovolné bezdrátové síti a zároveň být přístupovým bodem.

Tímto způsobem můžeme snadno vytvořit opakovač umístěním notebooku na okraj hlavního příjmu bezdrátové sítě a definovat stejné parametry SoftAP jako pro nadřazený přístupový bod. Rozšíříme tak dosah sítě a všichni klienti se v případě potřeby automaticky připojí k opakovači a naopak. Další možností je snadno „farmovat“ bezdrátový klientský provoz na libovolné dostupné síťové rozhraní, jako je tunel VPN. Existují i další způsoby využití softwarového hotspotu, které přesahují morální hranice naší rubriky.

Pro implementaci SoftAP potřebujeme adaptér Wi-Fi, jehož ovladače tento režim podporují. Tuto funkci mají v zásadě téměř všechny moderní bezdrátové moduly, ať už vestavěné nebo externí. Podpora virtuální sítě Wi-Fi je navíc jedním z požadavků, aby byl adaptér uveden jako certifikované kompatibilní zařízení v systému Windows 7. Nebuďte líní to zjistit před konfigurací a pro jistotu aktualizujte ovladače z oficiálních stránek výrobce modulu Wi-Fi. Ve většině případů však bude správně fungovat ovladač dodaný s aktualizací systému. Bohužel (i když ne příliš) nyní můžeme vytvořit pouze jeden virtuální přístupový bod s povinným šifrováním WPA2-PSK/AES.

Chcete-li vytvořit hotspot, jednoduše spusťte konzolu (příkazový řádek) jako správce a spusťte jediný příkaz:

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=“SoftAP Tst“ key=“Yourpassword“ keyUsage=persistent

V parametru ssid je samozřejmě nutné zadat název přístupového bodu a v parametru key je nutné zadat heslo pro přístup k síti. Později můžete stejným způsobem změnit parametry AP. Po provedení tohoto příkazu operační systém nainstaluje požadovaný ovladač a v seznamu bezdrátových adaptérů se objeví potřebný virtuální adaptér Wi-Fi. Chcete-li adaptér odebrat, zadejte v příkazu mode=disallow a vynechejte všechny ostatní parametry.

READ  Jak nastavit Xiaomi Mi TV 4s

Chcete-li ukončit práci, logicky změňte parametr start v příkazu na stop.

Důrazně nedoporučujeme odpojovat fyzický adaptér Wi-Fi během práce v režimu SoftAP, například vytažením z portu USB. může to vést k pádu operačního systému.

Chcete-li zobrazit aktuální nastavení virtuálního přístupového bodu, můžete použít příkazy:

netsh wlan show hostednetwork setting=security

Při spuštění softwaru SoftAP se automaticky spustí integrovaný server DHCP. Chcete-li „sdílet“ připojení k internetu pro uživatele nově vytvořené bezdrátové sítě, je nutné přejít na kartu „Sdílení“ ve vlastnostech síťového rozhraní, které má přístup k internetu. Zde je třeba povolit sdílení sítě a vybrat náš virtuální adaptér v režimu SoftAP.

Pro zjednodušení softwarového přístupového bodu lze doporučit dva programy: VirtualRouter a Connectify. První z nich je zcela zdarma, ale je trochu zastaralý a ne vždy funguje hned po vybalení z krabice, a druhý vyžaduje, abyste za přístup k některým funkcím zaplatili. Stojí to však za to. Funkce tohoto nástroje dalece přesahují možnosti virtuálního přístupového bodu zabudovaného v operačním systému. Má server UpnP, umožňuje zvolit jiný druh šifrování, má lepší správu bezdrátových klientů a mnoho dalšího. Obecně lze říci, že se jedná o skutečné malé softwarové monstrum pro nastavení hotspotu. Pokud tuto pokročilou funkci opravdu potřebujete, pak se vám 30 ročně nezdá jako mnoho peněz. Softwarový hotspot můžete vytvořit také v systému Linux nebo Mac OS X. V prvním případě si samozřejmě budete muset pohrát s nastavením a možnosti budou menší než ve Windows 7. V druhém případě je v nejlepších tradicích operačního systému Apple vše provedeno elementárním způsobem. S příchodem technologií AirDrop a AirPlay je sdílení informací mezi i-zařízeními mnohem snazší. V tuto chvíli, jak se říká na vašem internetu, budeme považovat téma za vyřešené. Hodně štěstí!

Nastavení připojení mezi počítači

Pokračujte v nastavení notebooku, který budeme používat jako přístupový bod. Potřebujeme vytvořit připojení, ke kterému se připojí další zařízení.

Klikněte pravým tlačítkem myši na stav internetového připojení a vyberte možnost „Centrum síťových připojení a sdílení“.

Na levé straně klikněte na položku „Správa bezdrátové sítě“.

Klikněte na tlačítko „Přidat“.

Vyberte možnost Vytvořit síť počítač-počítač. Toto připojení lze použít nejen k připojení k internetu, ale také k vytvoření běžné místní sítě přes Wi-Fi, například ke sdílení souborů. Jak nastavit místní síť přes směrovač, jsem napsal v článku Jak nastavit místní síť přes směrovač Wi-Fi? Podrobné pokyny k používání zařízení TP-Link TL-WR841N.

V dalším okně si můžete přečíst funkce tohoto připojení a kliknout na tlačítko „Další“.

Dále je třeba zadat název sítě. Tento název (SSID) se bude zobrazovat na zařízeních, která se k přístupovému bodu připojí. Můžete si vybrat libovolné jméno.

Pokud chcete mít síť chráněnou heslem, doporučuji ponechat WPA2-Personal. Pokud chcete, aby byla síť veřejná, vyberte možnost „Bez ověřování“.

Bezpečnostní klíč. zadejte heslo pro síť Wi-Fi. Jen si vyberte složitější, než mám já, jen pro příklad.

Doporučujeme zaškrtnout políčko vedle možnosti „Uložit tuto síť“. Stiskněte tlačítko „Další“.

Zde jsou uvedeny některé informace o síti, například název a heslo (jsou skryté). Nejdůležitější věcí, kterou musíme v tomto okně udělat, je kliknout na tlačítko „Povolit sdílení internetového připojení“. Pokud na toto tlačítko nekliknete, bude připojení k síti na tomto notebooku pouze místní sítí a internet na připojených zařízeních nebude fungovat.

Když se zobrazí zpráva „Sdílení internetového připojení povoleno“, můžete okno zavřít.

Náš notebook, který bude distribuovat internet, který jsme nastavili. Nyní se k němu pokusíme připojit jiný notebook, u mě je to Toshiba Satellite L300.

Připojení notebooku k nově vytvořenému bezdrátovému připojení

Zapněte Wi-Fi na notebooku a klikněte na stav internetového připojení v oznamovacím panelu. Jak vidíte na obrázku níže, je zde naše síť, kterou jsem pojmenoval „f1comp“. Klikněte na něj a potom klikněte na tlačítko „Připojit“.

Mělo by se zobrazit okno s žádostí o zadání bezpečnostního klíče pro síť, kterou jsme vytvořili výše. Zadejte heslo, pokud jste jej nainstalovali, a stiskněte tlačítko „OK“.

Pozor! V tomto okamžiku se v okně zobrazí počítač, který distribuuje Internet, a je třeba vybrat „Veřejná síť“. Můžete také vybrat „Domácí síť“, ale když jsem vybral „Domácí síť“, můj notebook se nepřipojil k internetu, ale to je pravděpodobně proto, že NOD32 Smart Security 6 blokoval připojení.

Pak by se na notebooku, který připojujeme k internetu, můj je Toshiba, měl zobrazit stav, že notebook je připojen k naší vytvořené síti „f1comp“ a má přístup k internetu.

Všichni přátelé, je to vítězství :)! Právě jsme z notebooku udělali router Wi-Fi a připojili k němu další notebook.

Jak jste pravděpodobně zjistili, napsal jsem tento článek (stejně jako téměř všichni ostatní na tomto webu) a nakonfiguroval ho na dvou noteboocích současně. Všechny informace se tedy ověřují v praxi. Jak vidíte, u mě to fungovalo a doufám, že i u vás.

Své dotazy můžete jako vždy zanechat v komentářích k tomuto článku. Přeji hezký den.

Programové zapínání Wi-Fi

Vyzkoušeli jsme všechny výše uvedené metody aktivace modulu pro bezdrátové připojení, ale nic nefunguje? Vypadá to, že adaptér je softwarově deaktivován. Odpověď se skrývá v možnostech operačního systému. Pomocí standardního nastavení operačního systému lze adaptér Wi-Fi aktivovat dvěma způsoby.

Tato metoda spočívá v povolení modulu v Centru řízení síťových připojení. Do této nabídky se dostanete stisknutím tlačítka Start, ale můžete také použít kombinaci kláves Win R. Zobrazí se příkazový řádek, do kterého zadejte příkaz ncpa.cpl. Tento dotaz vyvolá požadované řídicí centrum, kde se zobrazí všechna aktivní a neaktivní připojení pro různé typy sítí.

Z nabízených možností je třeba najít připojení Wi-Fi v notebooku. Pokud je požadovaná položka šedá, je zakázána, což znemožňuje bezdrátové připojení zařízení. Chcete-li ji aktivovat, klikněte na zařízení pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Povolit“.

Poté se můžete bezpečně pokusit připojit k dostupným bezdrátovým sítím.

Další způsob připojení notebooku k síti Wi-Fi je podobný prvnímu, ale vyžaduje vstup do Správce zařízení. Kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu Můj počítač a stisknutím tlačítka Vlastnosti se zobrazí podnabídka Správce zařízení. Otevřete strom zařízení a v nabídce Síťové adaptéry najděte ten, který je zodpovědný za bezdrátové připojení. Nejčastěji se označuje jako Wi-Fi, Wireless nebo podobně. Je třeba ji také aktivovat a poté se můžete pokusit navázat bezdrátové připojení s dostupnými sítěmi.

Jak povolit připojení Wi-Fi v notebooku HP

Ačkoli je aktivace bezdrátového adaptéru u většiny notebooků stejná, mnoho uživatelů si klade otázku, jak povolit Wi-Fi na notebooku HP. Většina zařízení tohoto amerického výrobce má speciální tlačítko, které aktivuje modul Wi-Fi. U některých modelů má podobu speciálního posuvníku a je navíc vybaven kontrolkou, která se rozsvítí, když je zapnutá Wi-Fi. Pokud takový posuvník není k dispozici, musíte hledat tlačítko v řadě funkčních kláves na klávesnici. obvykle vedle tlačítka F12. Je na něm logo antény, která šíří signál.

V ostatních případech je zapnutí modulu zajišťujícího bezdrátové připojení u notebooků Hewlett-Packard softwarové nebo hardwarové, jak je popsáno výše.

Jak povolit připojení Wi-Fi v notebooku Acer

Pokud vlastníte notebook značky Acer a z nějakého důvodu vám nefunguje Wi-Fi, nezoufejte. Je pravděpodobné, že je právě deaktivována, a proto potřebujete vědět, jak Wi-Fi na notebooku Acer povolit. Stejně jako většina ostatních výrobců má i společnost Acer na klávesnici vlastní kouzelnou kombinaci, která aktivuje adaptér Wi-Fi a umožňuje bezproblémové připojení k bezdrátovým sítím. Stačí tedy stisknout tlačítka Fn F3 a Wi-Fi bude na notebooku fungovat.

READ  Jak používat kartu SIM v notebooku HP. Mohou notebooky používat mobilní data?

Jak zapnout Wi-Fi na notebooku Asus

Pokud máte starší model notebooku Asus, může mít obvyklý mechanický přepínač, který aktivuje modul Wi-Fi v zařízení. Stačí tedy přepnout přepínač do polohy „zapnuto“. Pokud máte novější model, můžete také povolit vyhledávání bezdrátových připojení pomocí kombinace tlačítek. V závislosti na modelu notebooku se tlačítko napájení může lišit. Hlavní je najít ji v řadě servisních tlačítek v horní části klávesnice. Toto tlačítko indikuje funkční anténu vysílající signál. Může to být F2 nebo F10. Tato tlačítka použijte ve spojení s klávesou Fn.

Možné problémy a řešení při nastavení hotspotu

Výše jsme již zmínili, že při spuštění přístupového bodu může dojít k některým chybám. Při pokusu o aktivaci mobilního hotspotu v počítači s adaptérem Wi-Fi může dojít k poruše:

Jednou z nich je chyba „Nelze nakonfigurovat funkci mobilního hotspotu“. Aktivace Wi-Fi“. Všechny pokusy o opravu tohoto problému nevedly k ničemu a spuštění virtuální sítě se nezdařilo. Ale na stejném zařízení a se stejným adaptérem bychom mohli snadno vydat internet pomocí příkazového řádku.

Chyba : „Nelze nakonfigurovat mobilní hotspot. Povolit Wi-Fi“ vypadá takto:

Podle pozorování k takové chybě dochází v případě problémů s ovladačem adaptéru Wi-Fi nebo v důsledku zakázaného stavu virtuálního adaptéru. Problém se však nepodařilo odstranit, přestože ovladače byly k dispozici a fungovaly. Když je Wi-Fi vypnutá, funkce předávání funguje.

Chyba se logicky nemusí objevovat proto, že neexistuje ovladač bezdrátového adaptéru, protože kdyby existoval, funkce mobilního hotspotu by nebyla v aplikaci Nastavení. Pokud by neexistoval ovladač, nebyla by k dispozici ani možnost „Mobilní hotspot„, ani funkce „Wi-Fi“.

Příčina této situace je s největší pravděpodobností skryta ve Správci zařízení. Nejprve je třeba aktualizovat ovladač virtuálního adaptéru nebo jej stáhnout z oficiálních webových stránek. Pokud to situaci nevyřeší, otevřete Správce zařízení a vyhledejte zařízení s názvem „Microsoft Wi-Fi Dirrect Virtual Adapter“, které může mít na konci také číslo. Takto se notebook připojuje k bezdrátovému internetu.

 • To lze provést otevřením Správce zařízení (nabídka Start). „Nastavení“. „Zařízení“. vpravo dole). Zde klikněte na kartu „Zobrazit“ a povolte možnost „Zobrazit skrytá zařízení“.

Dále v části „Síťové adaptéry“ najděte řádek „Virtuální adaptér Microsoft Wi-Fi Direct“. Pak na něj klikněte a v zobrazené nabídce vyberte možnost „Povolit“.

Chyba : „Toto připojení k internetu nelze zpřístupnit, protože neexistuje žádné připojení k mobilní síti.“.

Pokud se taková chyba objeví v důsledku spuštění připojení k internetu prostřednictvím modemu 3G, pomůže ji odstranit jednoduchý restart procesu připojení k internetu. Také je třeba zkontrolovat, zda v zařízení funguje internet, nebo restartovat počítač opětovným připojením a aktivací mobilního hotspotu.

Chyba : „Nelze se připojit k mobilnímu hotspotu, protože počítač nemá připojení k síti Ethernet, připojení Wi-Fi ani mobilní připojení.“.

Jediný problém, na který můžete narazit, je, že počítač není připojen k internetu. Chcete-li ji opravit, musíte zkontrolovat stav připojení síťového kabelu nebo jiných zdrojů internetové sítě.

Chyba : Zařízení se nepřipojují k přístupovému bodu sítě Wi-Fi.

To je možné v případě, že je připojení blokováno antivirovými programy a firewally. problém můžete vyřešit jejich zakázáním a následným opětovným připojením k síti. Můžete také zkusit restartovat počítač a poté zapnout síť.

Funkce „Mobilní hotspot“ potěšila mnoho uživatelů. Nyní již nemusíte zadávat příkazy na příkazovém řádku. Přesto se během provozu objevují některé chyby, většinou v důsledku problémů s ovladačem bezdrátového adaptéru Wi-Fi systému Windows 10. Protože někteří výrobci ještě nevyvinuli ovladač pro systém Windows 10.

Pokud se vám stále nedaří zprovoznit mobilní hotspot ve Windows 10, existuje řešení. hotspot můžete spustit z příkazového řádku v článku.

Nejnovější verze notebooků mají obrovský hardwarový výkon, ale málokdo dokáže plně využít softwarovou část svého počítače. Téměř všechna počítačová zařízení mohou distribuovat internet do jiných zařízení. To je užitečné, když používáte více miniaplikací nebo když vám dochází datový paket ve smartphonu. Proto je vhodné zvážit, jak správně používat režim modemu, aby vše fungovalo bez problémů a pádů. Všimněte si, že výše uvedené kroky platí pro kabelový internet, modemy 3G a LTE a dokonce i pro Wi-Fi (ta se aktivuje až v 10. iteraci systému Windows).

Vytváření souborů (na ploše) pro přímou správu distribuce

Proces vytvoření sítě se provede jednou a distribuci je třeba spustit vždy po restartování notebooku. Neustálé kopírování a zadávání příkazového řádku není pro uživatele počítačových zařízení příliš pohodlné, z tohoto důvodu se doporučuje, vytvořit následující soubory pro správu:

Na pracovní ploše je třeba vytvořit 2 textové soubory start.txt a stop.txt.

A přejmenujte dokument txt na systémový soubor s příponou bat. Problém je však v tom, že systém Windows 10 je ve výchozím nastavení nastaven na zobrazování souborů bez přípony. Chcete-li ji zobrazit, musíte otevřít Průzkumníka, kliknout na kartu „Zobrazení“ a zrušit zaškrtnutí políčka „Přípona názvů souborů“.

Poté (pro první spuštění souboru) musíte kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat řádek „Přejmenovat“ a za tečku zadat příponu bat. Bude vypadat jako úvodní soubor.netopýr. Název souboru (před tečkou) je na vás a přípona musí být změněna na bat.

Pak klikněte na spustit soubor.klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Změnit“.

Nyní je třeba do souboru zkopírovat a vložit následující příkaz: netsh wlan start hostednetwork. Nyní jej zavřete a uložte všechny změny kliknutím na kartu „Soubor“ a výběrem možnosti „Uložit“.

Tímto způsobem získáte počáteční.bat, jehož dvojklikem se spustí distribuce Wi-Fi. Se souborem stop.txt je třeba provést všechny stejné kroky pro vytvoření souboru s příkazem stop.bat soubory. Zadejte pro něj kombinaci „netsh wlan stop hostednetwork“. Pokud spustíte tento soubor, zastaví se síť.

Jak vytvořit přístupový bod v notebooku

Přístupový bod na notebooku umožňuje distribuovat internet z notebooku do několika zařízení v domě, která jsou připojena do jednoho systému. K vytvoření hotspotu Wi-Fi v notebooku můžete použít nativní server operačního systému nebo program třetí strany. Speciální aplikace zjednodušují jeho instalaci a konfiguraci. Pro notebooky se systémem Windows můžete použít a stáhnout bezplatný software „Switch Virtual Router“. Pro ostatní operační systémy, jako je Vista nebo zastaralý Windows XP, existují další bezplatné aplikace, které lze rovněž volně najít na webu. Jedním z těchto programů je Virtual Router. Instalace softwaru třetí strany však k vytvoření přístupového bodu Wi-Fi v notebooku nestačí.K tomu musí notebook podporovat funkci virtuálního směrovače a musí také podporovat vytvoření přístupového bodu a mít funkci Wi-Fi. Internet můžete distribuovat také prostřednictvím kapesního zařízení pomocí nastavení příkazového řádku. Podívejme se na obě možnosti:

 • Používání softwaru třetích stran. Stáhněte si tento software do svého notebooku, jeho velikost je malá, asi 600 KB. Nainstalujete nástroj třetí strany, proces spouštění probíhá standardním způsobem, bez většího nastavování, pomocí tlačítka „Další“. Po instalaci se zobrazí malé okno, ve kterém klikněte na nastavení vpravo dole. Poté se zobrazí karta s obecnými nastaveními, kde můžete zadat název virtuálního směrovače, jeho heslo a zaškrtnout políčko pro zobrazení všech zařízení připojených k přístupovému bodu.Pro pohodlí uživatele budou viditelné v samostatném konfiguračním okně. Pro úplné spuštění aplikace je třeba zvolit následující typ připojení: přes adaptér nebo bezdrátově. V našem případě vybereme možnost „Bezdrátové připojení“. Nyní spusťte program pomocí klávesy „Start“.

Algoritmus distribuce internetu přes vytvořený toleranční bod tím však nekončí. Nyní musíte na svém notebooku přes „Start“ přejít do „Ovládacích panelů“ a „Centra řízení sítě“. Najdete zde pododdíl o změně nastavení adaptéru. V něm si vybereme typ, na kterém bude distribuce internetu. V posledním kroku je třeba notebook restartovat.

 • Vytvoření hotspotu Wi-Fi na notebooku pomocí příkazového řádku. Chcete-li spustit právě tento příkazový řádek, který je seznamem příkazů na černé obrazovce, musíte zadat Start:
 • V nabídce Start vyberte všechny programy, kde najdete kartu Standardní, kde najdete příkazový řádek. Můžete ji najít i jiným způsobem, a to přes nabídku Start, ale konkrétně pomocí vyhledávacího pole v dolní části karty. Zadejte tam „Příkazový řádek“ a notebook jej automaticky vyhledá.
 • Po jeho nalezení na něj kliknete pravým tlačítkem myši a zobrazí se dlouhá podnabídka. V něm byste měli vybrat řádek. Spustit jako správce.
 • Poté se zobrazí černé okno, do kterého je třeba vložit následující příkaz pomocí funkce „copy“ myši (standardní klávesová zkratka v příkazovém řádku nefunguje): netsh wlan show drivers. Předtím se ujistěte, že je k notebooku připojen adaptér Wi-Fi nebo kabel. Pokud vše proběhne v pořádku, měla by se na obrazovce mezi příkazovými řádky objevit věta o podpoře hostované sítě. Pokud místo toho píše: Bezdrátová služba nebyla spuštěna, pak je nějaký problém se sítí, možná bude nutné přeinstalovat ovladače.
 • Pokud se úspěšně připojíte a nakonfigurujete přístupový bod Wi-Fi na svém notebooku, měli byste zadat větu: „netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=router123 key=password567 key Usage=persistent“. kde slovo router je název routeru, který jste zadali výše, a heslo je heslo, které jste zadali na stejné kartě, kde jste zadali název.
 • Nyní aktivujte virtuální směrovač pomocí příkazového řádku.
 • Zkopírujte a vložte novou frázi do příkazového řádku. netsh wlan start hostednetwork.
 • Pokud jste dodrželi všechna výše uvedená doporučení, mělo by se zobrazit černé okno s informací, že síť je spuštěna. Pokud se síť nespustí, je třeba provést další nastavení ve Správci zařízení. Přístup k němu získáte přes nabídku Start nebo kartu Počítač na domovské obrazovce. Kliknutím pravým tlačítkem myši na něj. Ve Správci zařízení vyhledejte položku „Síťové adaptéry“. Rozbalte všechny podkategorie síťových adaptérů a vyhledejte frázi se slovem „virtual“.
READ  Jak odemknout klávesnici na notebooku Sony

Pokud je na virtuální ikoně Wi-Fi malá šipka směřující dolů, klikněte na kartu pravým tlačítkem myši a v zobrazených podkategoriích vyberte možnost „Povolit“. Poté se vraťte do příkazového řádku a zadejte příkaz netsh wlan start hostednetwork a notebook by měl zobrazit, že je síť spuštěna.

 • Nyní je třeba získat přístup k internetu, respektive jej nakonfigurovat. To se provádí v nabídce Změna nastavení adaptéru, kterou najdete v řídicím centru sítě. Po vstupu do kategorie Změnit nastavení se zobrazí všechna připojení a typy připojení. je třeba zvolit právě tento typ připojení. Pokud byl přístupový bod Wi-Fi vytvořen pomocí modemu 3G, vyberte příslušnou kartu, pokud bezdrátově. vyberte příslušnou kartu atd. д. Nyní vyberte typ připojení, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a v nabídce vlastností zaškrtněte políčko vedle oprávnění pro přístup ostatních zařízení k internetu. Uložte všechna nastavení a použijte je. Pokud ostatní zařízení stejně nemají přístup k internetu, je třeba notebook restartovat.

Nevýhodou použití příkazového řádku k vytvoření přístupového bodu Wi-Fi v notebooku je, že pokud plánujete zařízení vždy používat k distribuci internetu, pak budete muset při každém zapnutí nebo restartu přidat do příkazového řádku: netsh wlan start hostednetwork.

Notebook jako hotspot Wi-Fi Windows 7,8

Vytvoření virtuálního přístupového bodu na notebooku je pro operační systémy MS Winodws 7 a 8 stejné, protože všechna nastavení se provádějí z příkazového řádku. Vytvoření a konfigurace virtuálního přístupového bodu.

Nabídka Start, podnabídka „Všechny programy“, sekce „Standardní“, klikněte pravým tlačítkem myši na položku „Příkazový řádek“ a vyberte možnost „Spustit jako správce“.

Zadejte příkazový řádek (příkaz můžete také zkopírovat) a po jeho zadání stiskněte klávesu Enter:

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=“new.geek-nos.com“ key=“password“ keyUsage=persistent

 • nový.geek-nos.com je SSID (název) vaší bezdrátové sítě. Síť můžete pojmenovat libovolným názvem s použitím latinky a číslic;
 • heslo. heslo pro přístup k bezdrátové síti. Upozorňujeme, že kvůli bezpečnostním nastavením musí být heslo složeno z písmen a číslic a jeho minimální délka musí být 8 znaků;
 • keyUsage=persistent. tento parametr ukládá heslo nastavené v proměnné „key“, takže po restartu a aktivaci vytvořeného přístupového bodu jej není nutné znovu zadávat. Pokud máte v plánu měnit heslo pokaždé, tento parametr vynechejte.

Pokud dojde k chybě „Služba automatické konfigurace bezdrátové sítě není spuštěna“, měli byste zkontrolovat službu. Pomocí kombinace kláves WinR napište příkaz „services.msc“ bez uvozovek.

V seznamu služeb najděte řádek „WLAN Autosetup service“, pokud je pole „Status“ prázdné, znamená to, že služba není spuštěna. Chcete-li ji spustit, klikněte na položku „WLAN Autoconfiguration Service“ a vyberte položku „Run“.

Chcete-li službu spustit automaticky po zapnutí notebooku, klikněte pravým tlačítkem myši na „Službu WLAN Autosetup“ a vyberte „Vlastnosti“, poté v poli „Typ spuštění“ vyberte „Automaticky“.

Stav se v poli „Status“ změnil na „Running“.

Po této manipulaci se vrátíme do příkazového řádku a znovu provedeme příkaz pro vytvoření bezdrátové sítě.

Síť, kterou jsme vytvořili, nyní musíme spustit virtuální přístupový bod:

Všimněte si, že Virtual AP je třeba spustit vždy po zapnutí počítače (tj.ч. restartování), stejně jako po přechodu z pohotovostního režimu nebo režimu spánku.

K zobrazení nastavení virtuálního přístupového bodu se používají následující příkazy příkazového řádku:

netsh wlan show hostednetwork setting=security

První zobrazuje nastavení zabezpečení a druhá zobrazuje obecné parametry vytvořené bezdrátové sítě:

Po spuštění virtuálního přístupového bodu se aktivuje vestavěný server DHCP. Chcete-li připojit klientská zařízení k Internetu, přejděte do části „Síťová připojení“ a klikněte na adaptér PKM, který poskytuje připojení k Internetu.

V našem příkladu se jedná o bezdrátový adaptér, přejděte na kartu Přístup a zaškrtněte 2 políčka v příslušných polích:

netsh wlan set hostednetwork mode=disallow

Použití virtuálního přístupového bodu organizovaného pomocí integrovaných prostředků systému Windows má několik omezení: vytvoření pouze jednoho virtuálního adaptéru, který funguje pouze jako přístupový bod.

Maximální počet bezdrátových klientských zařízení v síti je 100.

Vytvoření virtuálního přístupového bodu pomocí softwaru třetí strany

Pro ty, kteří nechtějí konfigurovat virtuální přístupový bod z příkazového řádku, existuje řada programů v shellu, které usnadňují nastavení virtuálního přístupového bodu prostřednictvím grafického rozhraní.

Na rozdíl od přístupového bodu vytvořeného pomocí příkazového řádku nemusí být přístupový bod vytvořený pomocí nástroje aktivován po zapnutí počítače a jeho konfigurace je poměrně triviální.

Například pomocí bezplatné aplikace Virtual Router Manager trvá nastavení bezdrátové sítě méně než 1 minutu.

Stačí uvést do pole SSID. název bezdrátové sítě, Heslo. heslo pro připojení, Sdílené připojení. rozhraní, na jehož základě bude virtuální přístupový bod vytvořen, a poté stisknout tlačítko „Start Virtual Router“.

Jak z notebooku vytvořit hotspot Wi-Fi

Notebook jako hotspot Wi-Fi. úplný návod k nastavení adaptéru

| Denial of responsibility | Contacts |RSS