Table of Contents

Nastavení tlačítka Domů

Stejně jako u ovládání hlasitosti na chytrých telefonech lze tlačítko Domů na hodinkách přizpůsobit. Ve výchozím nastavení je spuštěn asistent Bixby. Používá ho jen málo lidí, takže tlačítko lze přiřadit ke spuštění užitečnější aplikace.

Chcete-li to provést, otevřete v aplikaci Wearable pokročilá nastavení. Vyberte jednu z možností, které jsou zde k dispozici, například Rychlá volba, Kontakty, Budík, Najít můj telefon atd.д. Pro rychlou volbu potřebujete přístup k mikrofonu.

Podporují hodinky Samsung Galaxy Watch kartu LTE eSIM?

Největší výrobci chytrých zařízení aktivně podporují novou technologii, která jim dala příležitost zvýšit bezpečnost používání a nabídnout spotřebitelům něco nového a odlišného.

Vestavěný komunikační modul je úplnou náhradou běžné karty SIM, ale nevyžaduje samotný čip, protože překódování probíhá na dálku. Předpokládejme, že se rozhodnete navštívit jinou zemi. Je nepravděpodobné, že byste měli čas navštívit místního poskytovatele služeb a využít jeho služeb.

ESIM. známá také jako virtuální SIM karta, plní stejnou funkci jako tradiční SIM karta.

Karta SIM je modul pro identifikaci účastníka, nikoliv okouzlující nebo nejmodernější technologie. Nepohodlný plastový obdélník, vyžaduje

Jak nastavit eSIM v iPhone XR a XS Aktualizace na nejnovější verzi iOS (12).1

Hodinky Samsung Galaxy Watch LTE lze připojit k jinému operátorovi bez nutnosti výměny samotné SIM karty. Všechny operace se provádějí online a lze je provést na letišti ihned po příletu. Malým problémem je, že ne všichni operátoři jsou ochotni tyto služby poskytovat a v některých zemích zůstanou hodinky Samsung Galaxy Watch s eSim prozatím nepoužitelné.

Tipy pro správné použití

Aby služba Samsung Health dobře fungovala:

 • Hodinky je třeba nosit správně, ne příliš těsně, ale ani příliš volně.
 • Teplota musí být vyšší než nula.
 • Při měření není třeba zhluboka dýchat.
 • Snímač by měl být čistý.

Nastavení a zobrazení denní aktivity

Krokoměr

Hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2 jsou schopné měřit počet kroků, které jste udělali. Tato nabídka se otevře také v aplikaci: Klepněte na položku Samsung Health 1 a přejeďte prstem nahoru nebo dolů.

Uživatel si může nastavit cíl podle kroků, které ušel. Chcete-li to provést, musíte na obrazovce sledování přejet prstem nahoru nebo dolů a pak přejít do Nastavení.

Podlahy

Aplikace měří počet kroků, které jste ušli. K tomu použijte vzorec, podle kterého se výška podlahy rovná 3 metrům. Nepřesnosti proto mohou být minimální.

Kalorie

Přejetím nahoru nebo dolů v aplikaci Samsung Health otevřete systém počítání kalorií.

Důležité! Pro správné započítání musí uživatel zadat své údaje do profilu.

Cvičení

V nabídce tréninku si můžete vybrat ze 4 různých režimů cvičení. Za tímto účelem klepněte na možnost „Přidat“.

 • Chcete-li analyzovat spánek, musíte spát se zapnutými hodinkami Watch Active.
 • Po probuzení spusťte aplikaci Health.
 • Přejetím nahoru otevřete nástroj pro sledování spánku.

Změní a zaznamená vaši tepovou frekvenci

Hodinky zobrazují vaši tepovou frekvenci.

 • Přejetím nahoru nebo dolů otevřete sledovací zařízení.
 • Vyberte možnost „Auto heart rate monitoring“, změňte hodnotu na „Never“.
 • V nabídce sledovacího zařízení vyberte možnost „Měření“.

Zkontrolujte si svou hmotnost

Software optimalizuje váš jídelníček a cvičební režim pro regulaci hmotnosti. Tyto údaje naleznete v nástroji pro sledování hmotnosti.

Spotřeba vody je sledována ve speciálním zařízení pro sledování spotřeby vody. Zde můžete přidat nebo odečíst (pokud byly údaje zadány omylem) šálky vody, které jste vypili. Můžete také přidávat cíle a sledovat je.

Jak nakupovat

Provedení bezkontaktního nákupu pomocí chytrých hodinek Smart Watch je velmi snadné, stačí postupovat podle následujících kroků:

Samsung galaxy watch. recenze (CZ)

 • aktivovat chytré hodinky;
 • Stiskněte a podržte tlačítko Zpět;
 • Pokud jich je více, vyberte si kartu;
 • Přibližte zařízení k terminálu a podržte je asi půl minuty;
 • Při větším nákupu zadejte kód PIN na displeji miniaplikace.

Galaxy Watch 4: Skvělé chytré hodinky s kompromisy? (Recenze)

Tento způsob placení je rychlý a pohodlný a hlavně nemusíte kartu nosit všude s sebou.

To je důležité! Před přidáním karty do aplikace je dobré se nejprve ujistit, že banka systém podporuje.

Mohu připojit hodinky Samsung k iPhonu

Mnoho lidí si myslí, že pokud si koupíte iPhone, musíte si koupit pouze hodinky Apple Watch a další příslušenství značky Apple, abyste se připojili k ekosystému. Ukázalo se, že můžete připojit jakékoli chytré hodinky, dokonce i hodinky Samsung. Je to známo už dlouho a korejská společnost strávila spoustu času tím, aby si zařízení plně rozuměla. Pokud nejste spokojeni s hodinkami Apple Watch a hledáte jejich důstojný protějšek a pochybujete o jejich kompatibilitě, zde je návod, jak připojit hodinky Samsung k iPhonu.

Zjišťování, zda se hodinky Samsung Smartwatch mohou připojit k iPhonu

Nejzajímavější a nejzjevnější nastavení zařízení Galaxy Watch Active 2

Když si koupíte nový přístroj, chcete z něj vytěžit maximum. Jak se ale vyznat ve všech různých nastaveních a funkcích?? A v recenzích se nedozvíte všechno, protože to není manuál.

Zde jsme shromáždili nejzajímavější a nejneobvyklejší nastavení zařízení Galaxy Watch Active 2, abyste mohli své chytré hodinky používat maximálně efektivně!

Jak telefonovat s hodinkami Galaxy Watch Active 2 přes WI-FI?

Na rozdíl od Apple Watch a iPhonu přestanou Galaxy Watch Active 2 přijímat hovory, pokud ztratíte připojení Bluetooth ke smartphonu a poté se znovu připojíte přes Wi-Fi.

Pokud však máte chytrý telefon Samsung, lze to snadno opravit a hovory a oznámení budou fungovat i přes Wi-Fi!

Nejprve se ujistěte, že je v hodinkách zapnutá Wi-Fi. Chcete-li to zkontrolovat, postupujte takto

Nyní přejděte ke konfiguraci smartphonu. Chcete-li to provést, otevřete aplikaci Galaxy Wearable a najděte položku nabídky Synchronizace. nastavení telefonu. Zkontrolujte, zda je povolena možnost Synchronizovat sítě Wi-Fi:

Nyní otevřete další položku nabídky v téže aplikaci Účet a zálohování. A ujistěte se, že je povolena možnost Vzdálené připojení:

Dále musíme kliknout na možnost Vzdálené připojení a úplně dole, kde je napsáno Použít funkci volání a SMS pro uskutečňování a přijímání hovorů z hodinek přes Wi-Fi, kliknout na odkaz Volání a SMS na dr. zařízení a v zobrazeném okně stiskněte tlačítko Nastavení:

READ  Jak zapnout zvuk na LG TV

Aktivujte možnost Volání a SMS na zařízeních a okno by nyní mělo vypadat takto

To je vše! Na hodinkách nyní fungují nejen oznámení, ale i hovory, když jsou připojeny k telefonu přes Wi-Fi!

Vypnutí zbytečné detekce spánkové fáze

Chytré hodinky ani fitness náramky od společnosti Samsung bohužel neumí sledovat fáze spánku. Ne, takovou možnost mají a je dokonce ve výchozím nastavení povolena. Získané údaje však nemají nic společného s realitou. Druhá část recenze hodinek Galaxy Watch Active 2 vysvětluje problém podrobněji.

Aktualizováno 16.01.2020: Aplikace Samsung Health po další aktualizaci mnohem lépe zaznamenává spánek a zobrazuje tyto informace barevněji a přehledněji. Vše, co je zde popsáno o spánku, nyní není zcela správné, Galaxy Watch Active 2 s novou verzí Samsung Health začal zobrazovat spánek velmi přesně. Přečtěte si více v našem novém speciálu.Spánkové a fitness náramky. Příručka pro začátečníky“.

Ať už je pro vás sledování spánku důležité, nebo ne, je lepší vypnout detekci spánkových fází a analyzovat pouze čas spánku, čas probuzení a celkovou spánkovou mobilitu.

To znamená, že místo nesprávného grafu bez hluboké fáze a neustálého přerušovaného probouzení (vlevo) se zobrazí věrohodnější obrázek (vpravo):

LED diody také nebudou svítit celou noc, protože odpadá nutnost používat monitor srdečního tepu. Chcete-li na hodinkách deaktivovat detekci spánkových fází, proveďte následující kroky

 • Otevření aplikace Samsung Health
 • Přejděte dolů na položku Spánek a stiskněte tlačítko
 • Přejděte na konec a klepněte na možnost Nastavení
 • Deaktivace nahrávání v režimu rychlého spánku

Hodinky nyní budou v noci plýtvat méně energie a v zásadě budou dokonce vykazovat lepší analýzu spánku.

Maximální doba provozu s minimálními ztrátami

Pokud chcete zařízení Galaxy Watch Active 2 nabíjet co nejčastěji a přitom se necítit nijak zvlášť omezeni z hlediska funkčnosti, postupujte podle těchto tipů:

Zakázat NFC a Wi-Fi. Pokud na hodinkách nepoužíváte bezkontaktní platby nebo ve vaší zemi nefungují, postupujte následovně:

Totéž udělejte s Wi-Fi, pokud ji nepoužíváte.

Režim Nerušit. Pokud jste ještě nenastavili funkci Nerušit na svém smartphonu, určitě ji vyzkoušejte. Povolte také synchronizaci tohoto režimu mezi smartphonem a hodinkami:

 • Otevřete aplikaci Galaxy Wearable ve smartphonu
 • Přejděte do nabídky Synchronizovat. nastavení telefonu
 • Zapnutí funkce Nerušit při synchronizaci

V tomto režimu se hodinky v noci nezapínají otáčením zápěstí, ani je neruší oznámení, což snižuje spotřebu baterie. Pokud tento režim na smartphonu nepoužíváte, nastavte funkci Nerušit na hodinkách samostatně:

 • Otevřít nastavení
 • Přejít na Pokročilé
 • Vyberte možnost Nerušit
 • Klepněte na položku Nastavení plánu a nastavte dny a časy, kdy chcete zapnout režim Nerušit

Srdeční frekvence a stres. Ve výjimečných případech vás může neustále spuštěný monitor srdečního tepu na zařízení Galaxy Watch Active 2 upozornit na skutečné problémy se srdcem, ale pokud nechcete používat funkci detekce tachykardie a bradykardie, vypněte neustálé měření zátěže a srdečního tepu, a ušetřete tak trochu baterie:

 • Otevření aplikace Samsung Health na hodinkách
 • Přejděte dolů na displej srdečního tepu a vstupte do této nabídky
 • Přejděte na spodní část a klepněte na ikonu nastavení (Měření srdečního tepu a zátěže)
 • Nastavte přepínač pouze na ruční měření

Gesto probuzení. Hodinky ne vždy správně detekují otáčení zápěstí a zapínají obrazovku, i když to vůbec není nutné. Zakázáním gesta probuzení snížíme počet falešných otočení obrazovky na nulu, čímž o něco prodloužíme výdrž baterie. To je velmi snadné:

Pokud všechny tyto tipy nepomohly zlepšit autonomii, je třeba zjistit, co přesně způsobuje plýtvání energií na hodinkách. Chcete-li to provést, otevřete aplikaci Galaxy Wearable ve smartphonu a úplně dole otevřete nabídku O aplikaci. Dále stiskneme indikátor baterie a zobrazí se úplný přehled spotřeby energie:

Výběrem libovolné aplikace ze seznamu ji můžete násilně zastavit nebo odebrat, pokud se jedná o program třetí strany.

Užitečné tipy a nezjevné funkce zařízení Galaxy Watch Actvive 2

Kromě nastavení obsahují hodinky Smartwatch mnoho zajímavých funkcí a nepříliš zřejmých možností. Zde jsou některé z nich:

Zvýšení počtu oznámení

Věděli jste, že jakékoli oznámení na obrazovce hodinek lze rychle zvětšit pro pohodlnější čtení?? To můžete provést následujícím způsobem:

 • Otevřete oznámení na hodinkách nebo počkejte, až přijde na hodinky
 • Nyní stačí dvakrát klepnout na obrazovku!
 • Pokud klepnete ještě dvakrát, vrátí se obvyklá velikost

Noční režim

Kromě režimu Nerušit mají hodinky Galaxy Watch Active 2 další velmi zajímavý a velmi užitečný režim nazvaný Noční režim. Vypíná také všechny zvuky kromě budíku, aktivace gesty a dotykové obrazovky.

Kromě toho se mění i design ciferníku, takže když se probudíte uprostřed noci, snadno zjistíte, kolik je hodin:

Ale to není to hlavní! Hlavním rozdílem a výhodou nočního režimu oproti jiným podobným je, že se umí automaticky zapnout během spánku. To znamená, že hodinky přejdou do režimu hibernace pouze tehdy, když zjistí, že jejich majitel také spí. Tuto funkci můžete aktivovat následujícím způsobem:

 • Otevřít nastavení hodinek
 • Přesun na Více
 • Stiskněte tlačítko Noční režim
 • Aktivace možnosti Denně zapnuto (podle spánkového rozvrhu)

Poslouchejte hudbu při běhu bez smartphonu

Na zařízení Galaxy Watch Active 2 je 1.5Gb z deklarované paměti 4Gb. Stačí si do hodinek stáhnout asi 10 hodin hudby ve formátu MP3 a poslouchat ji pomocí bezdrátových sluchátek, přičemž smartphone můžete nechat doma!

Je to docela snadné. Nejprve stáhněte hudbu ze smartphonu do hodinek:

 • Otevřete aplikaci Galaxy Wearable ve smartphonu
 • Přístup k nabídce Přidat obsah do hodinek
 • Stiskněte tlačítko Vybrat skladby
 • Zde lze vybírat jednotlivé soubory i celé složky
 • Pokud zadáte složku a chcete do hodinek průběžně přidávat nové skladby, zapněte funkci Automatická synchronizace

Nyní připojte bezdrátová sluchátka přímo k hodinkám:

 • Otevření nastavení na hodinkách
 • Přejít na Připojení
 • Kliknutí na Bluetooth
 • Přejděte do režimu Bluetooth Audio a hodinky okamžitě začnou vyhledávat vaše sluchátka Bluetooth a připojí se k nim

Existuje rychlejší způsob připojení bezdrátových sluchátek. Stačí spustit horní závěs a stisknout tlačítko sluchátek:

Zakázat duplicitní oznámení

Nová upozornění se obvykle zobrazí dvakrát: poprvé na chytrém telefonu a podruhé na hodinkách. Samozřejmě můžete svůj smartphone ztlumit, aby vás na nové události upozorňovaly pouze hodinky. Tento způsob použití má však jednu nevýhodu. pokud se hodinky vybijí nebo je prostě nemáte na ruce, přijdete o novou zprávu.

Ukázalo se, že zařízení Galaxy Watch Active 2 tento problém řeší. Oznámení ve smartphonu můžete automaticky ztlumit pouze tehdy, když jsou hodinky zapnuté a máte je na zápěstí. Chcete-li tento režim aktivovat, musíte:

 • Otevřete aplikaci Galaxy Wearable ve smartphonu
 • Přístup k nabídce Oznámení
 • Zkontrolujte, zda je povolena možnost Wearable Display, a klepněte na ni
 • Jakmile se dostanete dovnitř, budete muset dodatečně povolit možnost Vypnout. zvuk na subwoo. v telefonu

Smartphone vás nyní bude upozorňovat na nová oznámení, jen když nebudete mít hodinky na ruce.

Mimochodem, ve stejné nabídce (Oznámení) můžete samostatně nastavit seznam aplikací, ze kterých chcete dostávat oznámení na hodinky. Za tímto účelem je třeba přejít do nabídky Oznámení aplikací.

Jak resetovat hodinky?

Pokud zařízení Galaxy Watch Active 2 nereaguje na vaši akci, můžete provést nucený reset. Stačí stisknout spodní mechanické tlačítko na dobu asi 10 sekund a poté jej uvolnit.

A poslední tip z tohoto výběru: nezapomeňte dvakrát klepnout na spodní tlačítko hodinek, abyste spustili nejčastěji používanou aplikaci. Za tímto účelem:

 • Otevření nastavení na hodinkách
 • Přejít na Více
 • Dvakrát klepněte na tlačítko Domů a vyberte požadovanou aplikaci
READ  Jak nastavit telefon Samsung Galaxy s8

Kromě aplikací můžete také zvolit spuštění konkrétního tréninku, návrat k posledním aplikacím nebo zapnout speciální ciferník s obrovskými čísly.

Tipy a rady pro uživatele zařízení Samsung Galaxy Watch 4

Několik triků, jak využít chytré hodinky Samsung Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic na maximum.

Jakmile majitelé chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch 4 zjistí, o čem je systém Wear OS 3, možná se budete ptát, zda využíváte všechny funkce zařízení? Přestože se hodinky Galaxy Watch 4 používají dostatečně snadno, naše malá redakce občas dostává dotazy týkající se používání a funkcí tohoto zařízení.

Během testování jsme se podrobně seznámili se čtvrtou generací zařízení se systémem Wear OS 3. Po shrnutí hlavních dotazů uživatelů jsme pro vás připravili několik užitečných tipů, které vám pomohou využít chytré hodinky jihokorejského výrobce na maximum.

Jak povolit funkci AOD (Always On Display)

Ve výchozím nastavení není funkce AOD na hodinkách Galaxy Smartwatch čtvrté generace aktivní. Pokud chcete kdykoli zobrazit čas, postupujte následovně:

 • Přejetím prstem dolů z hlavního displeje hodinek Smartwatch otevřete rychlá nastavení. Klepněte na ozubené kolo.
 • Přejděte dolů na obrazovku, najděte možnost Always On a klepnutím na ni ji aktivujte.
 • Nyní můžete kdykoli zkontrolovat čas, zobrazit informace na displeji během tréninku a nečekat, až se displej aktivuje, když zvednete ruku.

Jak změnit pořadí aplikací

Na rozdíl od předchozích modelů Samsung jsou nyní aplikace nainstalované uživatelem umístěny na jiném místě. Je však možné nastavit, které programy se na obrazovce zobrazí jako první.

Chcete-li změnit jejich pořadí, musíte:

 • Přejetím prstem nahoru z hlavního displeje otevřete nabídku.
 • Najděte aplikaci, kterou chcete přesunout, a klepnutím a podržením ji vyberte.
 • Přetáhněte program na nové místo a uvolněte obrazovku.
 • Chcete-li aplikaci odinstalovat, musíte postupovat stejným způsobem.

Jak vypnout zařízení Galaxy Watch 4

Pokud potřebujete hodinky Watch 4 z jakéhokoli důvodu zcela vypnout, můžete to udělat několika rychlými způsoby.

První možností je přejet prstem dolů, najít vypínací tlačítko (podobné tlačítku napájení na dálkovém ovladači televizoru) a stisknout je.

Druhý způsob. Obě fyzická tlačítka na boku pouzdra můžete podržet stisknutá.

Přizpůsobení nabídky zkratek

Nabídka zkratek se otevře přejetím prstu po ciferníku dolů. Zde najdete režim Nerušit, zapnutí svítilny a nastavení jasu obrazovky. Položky můžete spravovat také v rychlé nabídce: odstraňovat a přidávat položky podle potřeby.

 • Klepnutím a podržením požadované ikony aplikace ji přetáhnete na jiné místo. Vybranou ikonu můžete také odstranit a bude nahrazena novou.
 • Chcete-li přidat novou položku, přejeďte na poslední obrazovku doleva a klepněte na možnost. přidání nové zkratky.

Připojení k fitness zařízení

Čtvrtá generace hodinek SmartWatch se může bezdrátově připojit ke kompatibilnímu tělocvičnému vybavení, stejně jako se Apple Watch mohou připojit prostřednictvím platformy GymKit.

To umožňuje používat integrovaný snímač srdečního tepu ve spojení s údaji z fitness zařízení, jako jsou běžecké pásy. To vám umožní získat podrobné komplexní statistiky školení.

Abyste mohli navázat spojení, musíte:

 • Přepněte na aplikaci Samsung Health v chytrých hodinkách Watch 4;
 • Přejděte dolů na položku Nastavení;
 • Přejděte dolů na položku Připojené služby;
 • Přepnutím posuvníku vedle položky Srdeční frekvence přenesete údaje o srdečním tepu;
 • Pro lepší odhad spálených kalorií můžete použít svůj profil (výška, hmotnost, pohlaví).

Vypnutí dotykového rámečku

Rámeček společnosti Samsung je charakteristickým znakem několika nejnovějších chytrých hodinek tohoto výrobce. Majitelé zařízení Galaxy Watch4 s dotykovým rámečkem jej mohou v případě potřeby deaktivovat.

Připojení zařízení Watch4 k televizoru

Když vývojář oznámil Galaxy Watch 4, bylo možné přenášet údaje o srdečním tepu do kompatibilních fitness aplikací na podporovaných modelech televizorů této značky a sledovat tak úroveň námahy, aniž by bylo nutné dívat se na malou obrazovku chytrých hodinek.

K připojení zařízení Galaxy Watch4 k televizoru Samsung potřebujete:

 • Přejděte na položku Zdraví na miniaplikaci;
 • Přejděte dolů na položku Nastavení;
 • Přejděte dolů na položku Připojené služby a vyberte možnost TV;
 • Stisknutím přepínače zobrazíte na televizoru srdeční tep a spálené kalorie.

Vypnutí nepřetržitého sledování srdečního tepu

Pokud nepotřebujete nepřetržité monitorování srdečního tepu, můžete nepřetržité monitorování srdečního tepu vypnout. Vypnutím této možnosti se pravděpodobně prodlouží životnost baterie.

Konfigurace nastavení monitorování srdečního tepu

 • Přejděte do aplikace Samsung Health na hodinkách Watch4;
 • Přejděte dolů na položku Nastavení;
 • Vyberte měření;
 • Nyní máte možnost přepnout na monitorování srdečního tepu každých 10 minut v klidu nebo zvolit možnost manuálního monitorování;
 • K dispozici je možnost monitorování zátěže, která využívá měření variability srdečního tepu. To má také negativní vliv na spotřebu baterie.

Sledování zbývajícího nabití baterie

Stejně jako u předchozích chytrých hodinek společnosti můžete sledovat procento baterie jednoduchým přejetím prstem dolů z hlavní obrazovky. Společnost Samsung do hodinek Watch4 navíc přidala widget baterie, který umožňuje zobrazit předběžný výpočet výdrže baterie ve dnech a také zjistit rozdíl ve spotřebě baterie v závislosti na úsporném režimu.

 • Přejetím prstem od číselníku dolů otevřete nabídku zkratek a klepněte na ikonu ozubeného kola;
 • Přejděte dolů na položku Baterie a zobrazte odhad doby provozu a předběžný výpočet doby provozu v úsporném režimu.

Resetování zařízení Galaxy Watch4

Pokud z jakéhokoli důvodu potřebujete zařízení Watch4 zcela resetovat, můžete tak učinit.

Úplné resetování zařízení Samsung Galaxy Watch4:

 • Přejetím prstem dolů z domovské obrazovky zobrazte kontextovou nabídku a klikněte na ikonu ozubeného kola.
 • Vyberte možnost Obecné a přejděte dolů na položku Obnovit;
 • Uživatel bude mít možnost zálohovat data, pokud je třeba před stisknutím níže uvedeného tlačítka reset uložit informace.

Změna cílů činnosti

Bez ohledu na to, zda plníte své denní cíle v počtu kroků, nebo chcete zvýšit dobu své aktivity, můžete své cíle aktivity snadno změnit.

 • Přejeďte prstem vlevo od hlavního displeje hodin a najděte dlaždici aktivity (ikona ve tvaru srdce). 2. Stisknutím dlaždice a posunutím dolů můžete nastavit cíle;
 • Zde můžete nastavit kroky, aktivní čas a cílové kalorie.

Povolení automatické detekce cvičení

Vývojář podporuje možnost automatického sledování řady cvičení, včetně běhu, veslování a eliptického trenažéru. Chytré hodinky mohou automaticky zaznamenávat polohu, když zjistí, že uživatel jde nebo běží.

Chcete-li tuto funkci povolit, přejděte do aplikace Zdraví a vyberte možnost Nastavení. Poté přejděte na možnost Auto Detect Workout a povolte sledování 5 různých aktivit spolu se záznamem polohy.

Aktualizace aplikací Samsung

Pokud chcete rychle zkontrolovat aktualizace, například Zdraví, přejděte do Nastavení a vyberte Aplikace. Přejděte dolů a aktualizujte. Pokud je k dispozici aktualizace, zobrazí se výzva k aktualizaci.

Změna velikosti písma

Pokud je zobrazení špatně čitelné, můžete zvětšit (nebo zmenšit) velikost písma. Postupujte takto:

 • Přejděte do Nastavení a vyberte možnost Univerzální přístup;
 • Přejděte na možnost Zlepšená viditelnost a vyberte možnost Velikost písma. Můžete si vybrat mezi malou, střední a velkou velikostí písma.

Ovládání gesty pro vyřizování hovorů

Kromě stisknutí tlačítka nebo dotykového displeje lze se zařízením Galaxy Watch4 komunikovat několika způsoby. Když telefon přijme příchozí hovor, můžete aktivovat dvě gesta pro přijetí nebo odmítnutí hovoru.

 • Na hodinkách Watch4 přejděte do Nastavení a poté do Pokročilých funkcí;
 • Přejděte na Gesta a najděte odpověď na hovory a odmítněte upozornění a hovory. Dotykem aktivujete jednotlivá gesta.

Vypnutí všech zvuků

Vývojář umožňuje vypnout všechny zvuky, včetně upozornění a pípání, pokud si chcete vychutnat ticho.

 • Přejděte do Nastavení a vyberte možnost Univerzální přístup;
 • Klepněte na položku Vylepšení sluchu a aktivujte přepínač vedle položky Ztlumit všechny zvuky.

Řízení úložného prostoru

Ti, kteří využívají plný potenciál svých chytrých hodinek: stahují do nich aplikace, fotografie a hudbu, by měli pravidelně kontrolovat množství dostupného místa.

READ  Jak obnovit heslo Samsung, pokud jste ho zapomněli. Kódy Samsung pro odblokování různých modelů

Zobrazení kapacity paměti hodinek Watch 4:

 • Přejděte do Nastavení a poté do sekce O hodinkách;
 • Klepněte na položku Paměť a zkontrolujte, kolik místa je k dispozici a kolik zabírají obrázky, zvuk, programy a voliče.

Zobrazení multimediálních ovládacích prvků

Možnost ovládat hudbu přehrávanou v chytrém telefonu. Jedna z užitečných funkcí nositelné elektroniky. Zařízení Galaxy Watch4 tuto funkci podporuje, i když je po vybalení z krabice vypnutá.

Chcete-li tyto multimediální ovládací prvky povolit, postupujte takto:

Povolení úsporného režimu a režimu pouze pro zobrazení

Hodinky Watch 4 mají výdrž baterie přibližně několik dní, ale existují způsoby, jak prodloužit intervaly mezi nabíjeními. Můžete aktivovat úsporu energie, která neomezuje funkčnost tolik, jak byste si mohli myslet. I při úsporném režimu umožňuje gadget přístup k většině klíčových funkcí.

Režim pouze hodinek naopak zachovává základní funkce a umožňuje pouze zobrazit čas.

 • Přejděte do Nastavení a Baterie;
 • Zde můžete zapnout úsporný režim nebo režim pouze hodin. A první z nich umožňuje zjistit, kolik energie zbývá v porovnání s běžným režimem baterie.

Vyzváněcí tón oznámení

To je užitečná funkce, pokud používáte bezdrátová sluchátka připojená přes Bluetooth, když se nemůžete na přístroj dívat.

Hlasité čtení oznámení hodinkami Smartwatch:

Přejděte do Nastavení, pak na Oznámení, přejděte dolů na Číst oznámení nahlas a stisknutím tuto funkci povolte.

Změna ovládacích prvků Domů a Zpět

Je možné změnit přiřazení ovládání fyzických tlačítek Domů a Zpět. Dvěma stisknutími horní domovské klávesy lze otevřít kteroukoli z nainstalovaných aplikací. Tlačítko Zpět slouží k rychlému procházení nejnovějších programů.

Přístup k ovládacím prvkům:

Přejděte do Nastavení a poté do Pokročilých funkcí. Dále vyberte možnost Přizpůsobit klávesy. Nyní můžete přiřadit nové ovládací prvky.

Aktivace režimu detekce chrápání

Společnost Samsung přidala několik nových funkcí zaměřených na lepší sledování spánku. Monitoruje hladinu kyslíku v krvi a schopnost detekovat chrápání během spánku. Možná bude nutné nejprve zapnout další funkce, abyste je mohli začít sledovat.

Samsung Galaxy Watch: 10 věcí, které byste měli vědět! (RECENZE #821)

Přejděte do aplikace Zdraví a vyberte možnost Nastavení. Stiskněte tlačítko Měření a poté Detekce chrápání.

Uspořádání a úpravy dlaždic

Dlaždice jsou řešením systému Wear OS a společnost Google je nazývá widgety nebo vyhrazenými obrazovkami pro své vlastní aplikace a nyní i pro aplikace třetích stran. Chcete-li je zobrazit, přejeďte prstem po ciferníku doleva. Dlaždice lze upravovat.

Uspořádání dlaždic: Přejeďte prstem na dlaždici, stiskněte a podržte tlačítko. Dlaždice můžete odstranit nebo upravit.

Označte dlaždici a podržením tlačítka přetáhněte vybranou dlaždici na nové místo.

Změna intenzity vibrací

Abyste nezmeškali důležité oznámení nebo hovor, můžete si na hodinkách Watch4 upravit nastavení vibračního upozornění tak, aby bylo silnější nebo slabší.

Chcete-li změnit intenzitu vibrací, přejděte do Nastavení a vyberte možnost Zvuky a vibrace. Přejděte na položku Vibrace a vyhledejte intenzitu a dobu trvání vibrací.

Zobrazení historie školení

Hodinky Watch4 nabízejí mnoho možností, jak sledovat své sportovní aktivity. Pokud chcete zkontrolovat historii tréninků, rychlý a snadný způsob, jak zkontrolovat.

Zobrazení historie cvičení: Přejděte do aplikace Samsung Health a vyberte historii cvičení. Zde si můžete prohlédnout statistiky tréninku a zobrazit všechny metriky. Při běžeckých trénincích si můžete zobrazit nové pokročilé běžecké statistiky.

# Jak na to / Průvodci

Pokud všechny výše uvedené tipy pro řešení problémů nefungují, je poslední možností. Resetování zařízení. Než to však uděláte, zálohujte si data. Pouze pokud to aplikace umožňuje. V mém případě aplikace zamrzla a odmítla se pohnout z obrazovky párování.

Chcete-li hodinky resetovat, přejděte do nastavení hodinek a otáčejte panelem, dokud se nezobrazí položka Obecné.

Klepněte na něj, přejděte dolů a vyberte možnost Obnovit. Mezitím nezapomeňte znovu načíst aplikaci Galaxy Wearable.

V praxi to lze provést dvěma způsoby. Aplikaci můžete odinstalovat přímo z telefonu a znovu ji nainstalovat. Pokud se vám ale nechce procházet celým tím zmatkem, můžete jednoduše obnovit data aplikace.

Chcete-li to provést, přejděte do nabídky „Nastavení“, „Aplikace“, vyhledejte své zařízení Galaxy Wearable a klepněte na položku „Úložiště“, „Vymazat data aplikací“.

Tím se obnoví všechna nastavení, například nastavení, informace o účtu a název telefonu. Poté bude zadaná aplikace vypadat jako aplikace, kterou jste právě nainstalovali.

Když jsou oba procesy zavedeny, jednoduše nastavte hodinky od začátku. S největší pravděpodobností se připojí v pořádku.

Zkontrolovali jste také, zda je aktivován úsporný režim? Pokud ano, odpojte jej, abyste mohli využívat stabilní připojení k telefonu.

Také na

Hodinky Samsung Galaxy Watch se dodávají s vlastní dokovací stanicí, takže je nebudete moci nabíjet klasickou nabíječkou telefonu přes USB kabel. Dokovací stanice doplňuje energii pomocí principu bezdrátového nabíjení, takže není nutné ji připojovat k elektrické síti. Podívejme se blíže na proces nabíjení.Samotná dokovací stanice se napájí z běžné elektrické sítě. Ve vertikální podložce stanice je indukční cívka, která po zapojení začne generovat elektrické pole. Chytré hodinky mají také indukční cívku. Když jsou hodiny přiloženy ke svislé plošině stanice, vzniká v cívce hodin elektrický proud, který je generován cívkou stanice. Z tohoto důvodu nemají hodinky žádné nabíjecí kontakty, které by musely být zarovnány s kontakty dokovací stanice. Vzdálenost mezi oběma indukčními cívkami však musí být malá, aby byl proces nabíjení účinný.Chcete-li hodinky Smartwatch nabít, zapojte nabíjecí kabel do dokovací stanice a připojte ji do zásuvky. Umístěte hodinky na stanici tak, aby střed svislé plošky stanice odpovídal středu zadní strany hodinek. Během nabíjení bude červená kontrolka na stanici blikat a po úplném obnovení napájení se změní na zelenou. Pokud kontrolka svítí oranžově, je napětí pro nabíjení příliš nízké a blikající červená signalizuje problém s nabíjením. V druhém případě vyjměte hodinky z nabíjecí stanice, počkejte, dokud kontrolka nepřestane blikat, a poté je položte zpět na dokovací stanici. Pokud to nepomůže, musíte se obrátit na servisní středisko.Pokud mají hodinky kovový řemínek, po vložení do dokovací stanice stiskněte spodní část hodinek, jak je znázorněno na obrázku níže. Tím se zajistí pevnější uchycení stanice.Vezměte prosím na vědomí, že pokud jsou hodinky zcela vybité, nelze je ihned zapnout, a to ani po připojení k nabíječce. Hodinky se zapnou až po několika minutách nabíjení.Možná nemáte po ruce nabíječku, v takovém případě může přepnutí do úsporného režimu pomoci prodloužit životnost hodinek. Nebudete mít přístup k Wi-Fi, procesor bude pomalejší, obrazovka ztratí barvy a základní funkce budou vypnuté, ale stále budete moci přijímat oznámení aplikací přes Bluetooth.
Na přední straně pouzdra chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch je dotykový displej, rámeček (otočný kroužek), světelný senzor a dvě antény. Jedna anténa je zodpovědná za příjem signálu GPS a druhá je potřebná pro kontakt NFC. Na boku hodinek jsou dvě ovládací tlačítka, mikrofon a externí reproduktor. Na zadní straně skříně se nachází několik dalších senzorů a uvolňovací ventil (viz. obrázek níže).Popruh je odnímatelný a lze jej vyměnit jedním dotykem. Chcete-li popruh sejmout, najděte pružinovou sponu na zadní straně popruhu a zatlačte ji stranou, jak je znázorněno níže. Řemínek pak můžete z pouzdra vyjmout a v případě potřeby jej nahradit jiným.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS