NCTV: od digitální televize k televizi s vysokým rozlišením

Příchod digitální televize způsobil rozruch, protože obsah v digitální kvalitě se stal dostupným širokému okruhu uživatelů. V posledních letech se tento konkrétní typ televize velmi aktivně rozvíjí, existuje mnoho kanceláří, které za poplatek poskytují služby pro připojení a konfiguraci digitální televize. Dobrou zprávou je, že digitální televizi si můžete na svém televizoru nastavit sami.

V tomto článku se proto podrobně podíváme na všechny aspekty nastavení, a to jak v obecném případě, tak u televizorů konkrétních výrobců. Stojí za zmínku, že existují různé typy digitální televize. Všechny navrhované programy se týkají kabelových „digitálních“ sítí.

Nejdříve se podívejte na obecné schéma nastavení příjmu digitální televize. Pořadí a názvy položek na různých modelech televizorů se mohou mírně lišit. Nebojte se, projdeme si specifika nastavení pro jednotlivé značky, všechny body budou znázorněny.

Pomocí dálkového ovladače vstupte do nabídky televizoru. V zobrazeném okně vyberte možnost „Možnosti“. Chcete-li přejít přímo k nastavení, musíte vybrat položku „Automatické nastavení“. Mělo by se zobrazit okno s výzvou k výběru jednoho ze zdrojů signálu: kabel nebo anténa. Vyberte první možnost a stiskněte tlačítko „Start“.

Po provedení operace se zobrazí okno, ve kterém je třeba vybrat jako zdroj signálu „Digital“ a poté znovu stisknout tlačítko „Start“.

Jsme v závěrečné fázi nastavení digitální televize. Vyberte „Režim vyhledávání“ a zobrazí se několik možností, my potřebujeme možnost „Úplné“. Stiskněte a vyplňte všechna pole níže uvedenými údaji.

Všimněte si, že síťové vyhledávání je podporováno na některých televizorech. To znamená, že výše uvedené parametry nemusíte zadávat ručně. Po výběru požadovaného režimu vyhledávání stačí stisknout tlačítko „Hledat“. Jak vidíte, nastavení digitální televize na televizoru je poměrně jednoduché. Pro ty, kteří jsou zmateni, si můžete přečíst následující ilustrované pokyny.

Je logické předpokládat, že různé modely televizorů LG používají různý firmware a mají různé nabídky. Obecně jsou však nabídky všech televizorů charakteristicky podobné. Na dálkovém ovladači najděte tlačítko „Menu“, stiskněte jej a na obrazovce se objeví okno, ve kterém musíte vybrat „Options“.

Na kartě „Možnosti“ uvidíte několik možností, které můžete změnit. V poli Země musíte vybrat Německo nebo Finsko.

Poté je třeba přejít do nabídky Nastavení a vybrat možnost „Automatické vyhledávání“, kde jako způsob připojení zadáte „Kabel“.

Po dokončení manipulace se otevře okno, ve kterém musíte vybrat položku „Nastavení“ a zadat všechny hodnoty, jak je znázorněno na obrázku níže.

Pokud jste správně postupovali podle všech pokynů, pak po vyhledání v televizoru najdete všechny dostupné kanály i rozhlasové stanice.

Upozorňujeme, že televizory LG používají funkci automatické aktualizace kanálů, která v pravidelných intervalech resetuje stávající seznam kanálů a spustí nové vyhledávání. Tuto funkci je žádoucí pro větší pohodlí vypnout. Chcete-li to provést, přejděte na kartu „Nastavení digitálního kabelu“ a zakažte automatickou aktualizaci. Nastavení digitální televize na televizorech LG je tak poměrně snadné. Stačí trocha péče.

Nastavení digitální televize na televizoruPhils Najděte tedy na dálkovém ovladači tlačítko „Menu“ a přejděte s ním do nabídky televizoru. Dále je třeba přejít do sekce „Konfigurace“.

nastavit, digitální, kanály, televizoru, připojení

V tomto okně stiskněte položku „Instalace“, poté se na obrazovce televizoru objeví podnabídka, kde byste měli vybrat položku „Nastavení kanálu“. Zobrazí se další podnabídka, kde vyberete možnost „Automaticky“. Nastavení“.Pokud jste navigovali správně, měla by se zobrazit zpráva, že seznam kanálů bude aktualizován. Stiskněte tlačítko „Start“.

Vyberte možnost „Country“ a ze seznamu vyberte Finsko nebo Německo.

Jako metodu připojení vyberte „Kabel“.

Před spuštěním vyhledávání kanálů přejděte do „Nastavení“ a proveďte nastavení podle obrázků níže.

Nyní se vám podařilo nastavit digitální televizi v televizoru. Můžete spustit vyhledávání kanálů, k tomu stiskněte tlačítko „Begin“.

Nastavení digitální televize na televizorech Samsung Stiskněte tlačítko „Menu“ na dálkovém ovladači. Měla by se zobrazit nabídka televizoru. Jako zdroj signálu zvolte „Kabel“. Vyberte „Kanál“ (připomínající satelitní anténu). Vpravo se zobrazí několik karet, vyberte „Anténa“ a jako typ připojení zvolte „Kabel“. Dále je třeba přejít na kartu „Country“ a vybrat možnost „Other“. Televizor by měl požadovat PIN kód. Pokud jste tento parametr sami nezměnili, zadejte 0000 (výchozí nastavení).

Jako zdroj signálu vyberte „Cable“.

Nastavte všechny parametry, jak je uvedeno níže, a klikněte na tlačítko „Search“.

Poté televizor rozpozná všechny dostupné kanály.

Chcete-li nastavit digitální televizi na televizoruToshiba, vstupte do nabídky televizoru stisknutím tlačítka „Menu“ a poté vyberte jazyk nabídky v ruštině.

READ  Připojení ke vzdálené ploše prostřednictvím směrovače. Trochu složité

Všechny parametry zadejte ručně, jak je uvedeno níže.

Poté stiskněte tlačítko „Ok“ a spustí se vyhledávání kanálů.

Podrobně jsme popsali, jak nastavit digitální televizi v televizoru. Všechny sekvence jsme ilustrovali obrázky, abyste si je mohli prohlédnout. Máte-li jakékoli dotazy, použijte prosím náš formulář pro zpětnou vazbu na webových stránkách nebo v komentářích.

Pokud chcete na počítači poslouchat hudbu s kvalitním zvukem (a nemáte k tomu vhodný zvukový systém), můžete k němu připojit domácí kino.

Jak zjistit, zda je váš televizor vybaven digitálním tunerem

Studium technických vlastností je jedním z klíčových kritérií pro výběr nového televizoru. Specifikace odráží všechny potřebné informace o funkčnosti zařízení, včetně podpory digitálních kanálů. Standard DVB-T2 se používá v Rusku. Musíte si tedy koupit model televizoru, který je vybaven příslušným dekodérem.

Jak zjistíte, zda váš televizor podporuje digitální televizi, když si neumíte přečíst technické specifikace?? Vizuální kontrola rovněž umožní odpovědět na otázku. Podívejte se na komunikační panel. Pokud je na televizoru zásuvka označená jako „Digitální vstup“, znamená to, že televizor přijímá digitální vysílání.

Televizory vyrobené před rokem 1998 rozhodně nepodporují standard DVB-T2. Přístroje vyráběné v této době byly orientovány na analogové vysílání. Z tohoto pravidla existuje jen velmi málo výjimek.

Do roku 2004 byly k dispozici televizory s vestavěným digitálním dekodérem, ale převážně se jednalo o drahé přístroje s úhlopříčkou obrazovky 42 palců a více. Projekční televizory s podporou DVB-T2 jsou velmi vzácné.

Pokud byl televizor uveden na trh po roce 2004, pravděpodobnost podpory digitálního vysílání se výrazně zvyšuje. Základní způsoby identifikace formátu vysílání

 • Pečlivě si přečtěte technickou dokumentaci. Pokud je zaškrtnuto políčko „DVB-T2“, je televizor vhodný pro digitální ladění.
 • Příslušné označení najdete také na krabici televizoru. Pokud je na něm napsáno „DVB-T“, budete si muset koupit set-top box, protože se jedná o zastaralý formát.
 • Vyhledejte model televizoru na oficiálních stránkách oblíbeného internetového prodejce, např. na Yandex Marketu. Zkontrolujte technické údaje.

Někteří výrobci televizorů zakódovali informace o vestavěném digitálním tuneru do názvu televizoru. Podpora převážně DVB-T2 je označena písmenem „H“. Štítky se však mohou lišit v závislosti na modelu a výrobci.

Pokud nemůžete najít potřebné informace, obraťte se na zákaznickou podporu výrobce. Manažeři call centra vám poskytnou všechny potřebné informace. Nyní víte, jak zjistit, zda je váš televizor vybaven digitálním dekodérem.

Nastavení kanálů HD

„Televize s vysokým rozlišením (HDTV) je zcela nový standard, který ve srovnání s analogovými a digitálními možnostmi poskytuje mnohem lepší obraz. Tento formát výrazně komprimuje obraz a zvuk a k přenosu signálu používá pouze digitální technologii, což vede k velmi působivé věrnosti obrazu a prostorovému zvuku.

Pokud jste již v novém televizoru nastavili digitální kanály, musíte provést automatické opakované skenování, abyste přidali kanály v režimu HD. objeví se v seznamu produktů.

Jak sledovat televizi bez antény

Chcete-li sledovat v dobré kvalitě programů, bez analogové nebo satelitní antény majitel TV Supra potřebují koupit speciální set-top box. Díky tomuto zařízení se bude moci připojit kinteraktivní televizi. Proces připojení je poměrně jednoduchý, ale existují dvě možnosti:

 • Pokud je váš přijímač kompatibilní s Wi-Fi, je jeho ethernetový kabel (kterým je zesilovač napájen) připojen přes anténní zásuvku
 • Uživatel si musí zakoupit speciální bezdrátové mediální mosty.

Připojení a nastavení

Podívejte se, jak připojit a nastavit digitální televizi na různých set-top boxech.

Set-top box BBK

Tento STB lze k televizoru připojit několika způsoby v závislosti na konektorech, kterými je televizor vybaven. Každý relativně moderní televizor má následující konektory:

Nejprve zjistěte, jaké zásuvky má váš televizor (pokud je nedokážete určit podle vzhledu, přečtěte si návod k použití), a zakupte příslušné kabely (zpravidla jsou dodávány s STB, ale pokud nejsou, měli byste si je koupit sami). Poté proveďte následující kroky:

 • Odpojení televizoru od elektrické sítě.
 • Zapojte anténní kabel do zásuvky RFIN na STB.
 • Pokud má televizor port HDMI, připojte kabel HDMI (jeden konec do portu televizoru a druhý do portu STB). Pokud je na něm napsáno „Tulipány. Připojte jeden konec tohoto kabelu k set-top boxu a druhý konec k televizoru (barvy konektoru a kabelu se musí shodovat). Pokud má váš televizor pouze konektor typu SCART. Pak je třeba zakoupit adaptér SCART-Tulip a zopakovat výše uvedený postup.

Nyní, když jste připraveni, je čas nakonfigurovat set-top box pro digitální televizi. Provádí se v několika krocích:

 • Stisknutím tlačítka napájení zapněte televizor a poté přijímač.
 • Nastavte sadu do režimu AV. stisknutím tlačítka s příslušným názvem na dálkovém ovladači (někdy je to „TV/AV“).
 • Před naladěním tuneru je třeba naladit anténu. Pokud jste anténu naladili, okamžitě se zobrazí uvítací obrazovka. Stiskněte tlačítko „OK“.
 • Přijímač automaticky vyhledá kanály. Stačí počkat na dokončení tohoto procesu. Po zobrazení pole „Hledání dokončeno. Stiskněte tlačítko OK.
READ  jak připojit reproduktory z centra k televizoru. Použité konektory

Jak vidíte, nastavení digitálního televizního přijímače značky BBK je poměrně snadné, protože jde doslova o proces dvou kliknutí.

Set-top box Lumax

Stejně jako v předchozím případě lze přijímač připojit různými způsoby v závislosti na typu konektoru na televizoru. To se provádí následujícím způsobem:

 • Odpojte televizor ze zásuvky.
 • Zasuňte anténní kabel do anténního portu označeného ANTIN.
 • Propojení set-top boxu s televizorem pomocí obousměrného kabelu. Tento proces je podrobněji popsán v příručce BBK. je to stejné pro jakýkoli model set-top boxu. Jediným rozdílem v tomto případě je, že konektor HDMI v zařízení Lumax je označen jako HDTV.

Nyní zjistíme, jak nakonfigurovat STB v tomto modelu pro digitální televizi:

 • Zapnutí set-top boxu a televizoru do režimu AV.
 • V prvním okně se zobrazí seznam možností připojení ( HDMI. SCART atd.д.). Vyberte způsob připojení set-top boxu k televizoru a stiskněte tlačítko „OK“ na dálkovém ovladači.
 • Poté se zobrazí hlavní nabídka. Do pole „Jazyk“ zadejte „Ruština“. Do pole „Země“ zadejte „Rusko“. Pokud je vaše anténa vybavena zesilovačem, nastavte „anténní napájení“ na „Zapnuto“.
 • Klikněte na možnost „Vyhledávání kanálů“. Přijímač automaticky provede skenování.

Společnost Lumax nemůže zaručit bezpečnost v případě bouřky, pokud není anténa uzemněna. Proto je v takových povětrnostních podmínkách lepší odpojit anténní kabel od tuneru.

Set-top box Dexp

Instalace set-top boxu digitální televize Dexp se prakticky neliší od výše uvedených metod. Stačí postupovat podle pokynů krok za krokem:

 • Odpojte televizor od elektrické sítě.
 • Připojte anténní kabel k portu ANTIN.
 • Připojte set-top box k televizoru pomocí obousměrných kabelů. K dispozici jsou také tři způsoby připojení: HDMI. RCA a SCART.

Nastavení kanálů na digitálním set-top boxu. je třeba provést následující kroky:

 • Po zapnutí STB a televizoru jej nastavte na „AV“.režim stisknutím tlačítka „TV/AV“.
 • Nejprve je třeba vybrat režim zobrazení. Jeho název odpovídá názvu kabelů a konektorů, pomocí kterých jste provedli připojení.
 • Poté se zobrazí okno „Průvodce instalací“. Vyberte ruský jazyk, zemi Rusko a klikněte na „Hledat kanály„. Stejně jako v předchozích případech je tento proces automatický.

Po těchto operacích budete moci sledovat dvacet bezplatných kanálů.

Set top box Denn

Připojení digitálního přijímače Denn se také neliší. Provádí se ve třech krocích:

Existuje mnoho modelů set-top boxů Denn. A v různých modelech mohou být stejné položky menu z hlediska funkčnosti nazývány různě. Proto byste se měli řídit jejich významem. Pro nastavení kanálů je tedy třeba provést následující operace:

 • Jako obvykle zapněte set-top box, televizor a přejděte do režimu „AV“.
 • V nabídce vyberte možnost „Instalace“.
 • Nastavte zemi „Rusko“. Zapněte „Napájení antény“. Pokud máte zesilovač, stiskněte tlačítko „Automatické vyhledávání“. Další proces je automatický, stačí počkat na jeho dokončení.

Digitální televizní tuner Humax ND-1010C

Pokud nemůžete digitální TV tuner nakonfigurovat sami, kontaktujte zákaznický servis ACADO na čísle (495) 231-44-44

Digitální pozemní televizní kanály standardu DVB-T2

Pokud jste právě zakoupili televizor, anténu a set-top box, měli byste na přijímači stisknout tlačítko „Menu“. Další: „Ladění DVB-T“. „Vyhledávání kanálů“. „Režim vyhledávání“. Zde můžete vyhledat kanály a nastavit frekvenci.

Pro zjednodušení procesu vyhledávání můžete nejprve přejít na speciální stránky s informacemi, kde zjistíte, jaké frekvence jsou vysílány ve vašem městě.

Pokud je anténa správně nasměrována, po několika sekundách se vyplní sloupce „Intenzita signálu“ a „Kvalita signálu“. Pokud je úroveň dobrá, je třeba stisknout tlačítko „Search“ a zařízení se samo naladí.

Pokud neznáte správný směr antény, můžete ji otáčet velmi pomalu a plynule. Pozorně se podívejte na stupnice intenzity a kvality. Jakmile jsou tyto stupnice vyplněny, upevněte anténu v této poloze a hledejte.

Jedná se o jeden z nejjednodušších způsobů nastavení digitálního TB. Pokud se automatické ladění ukáže jako neúčinné. přístroj najde jen málo kanálů (nebo dokonce žádné kanály), měli byste použít ruční ladění.

Chcete-li to provést, musíte odstranit všechny kanály, které byly nalezeny dříve. Poté stejným způsobem zvolte režim ručního vyhledávání. Zobrazí se okno. V něm je třeba nastavit frekvenci, na které se vysílají všechny kanály ve vašem městě. Frekvenci můžete zjistit na internetu nebo u svého poskytovatele služeb.

Po nalezení kanálů prvního multiplexu je třeba znát frekvenci druhého multiplexu a znovu spustit ruční vyhledávání. Tímto způsobem můžete najít mnoho kanálů.

Kontrola kvality signálu

Chcete-li zkontrolovat, zda jste našli správnou frekvenci, musíte na přijímači najít tlačítko „INFO“. (V některých modelech má toto tlačítko jiný název). Chcete-li zjistit, které tlačítko je určeno ke kontrole kvality signálu, musíte se podívat do návodu k použití.) Po trojím stisknutí tohoto tlačítka se zobrazí obrazovka s informacemi o kvalitě signálu, čísle kanálu, frekvenci a kódování. Pokud jsou první dva parametry vyšší než 60 %, znamená to, že úroveň signálu je přijatelná.

nastavit, digitální, kanály, televizoru, připojení

Pokud je signál slabý (neustále se mění jeho úroveň) a zobrazuje 30 % plného signálu, kvalita obrazu bude velmi špatná. V takových případech je nutné buď zvýšit anténu, nebo ji instalovat na jiné místo, nebo jednoduše posílit signál.

READ  Google Play nefunguje na Huawei

Pokud může televizor přijímat několik multiplexů, je třeba zkontrolovat kvalitu signálu v každém multiplexu.к. Pracují s různými vysílači. Je docela možné, že v jednom multiplexu bude signál dobrý, v druhém ne.

Společnost Orion působí na ruském trhu již dlouho a je spotřebitelům známá svými televizními přijímači. Televizory Orion jsou spolehlivé, levné a nabízejí mnoho funkcí. V modelové řadě je mnoho zařízení, mezi nimiž si každý uživatel najde televizní panel, který splňuje jeho přání.

Jak nastavit digitální televizi na televizoru. obecné body

V podstatě všechny způsoby ladění digitálního televizního příjmu používají víceméně stejný vzor, ale kvůli různým výrobcům se mohou mírně lišit, ale jejich logika je podobná. Aby nedošlo ke zmatení všech sekvencí, je vhodné aplikovat algoritmus přímo na každý model televizoru. Díky logice a intuici je možné správně nakonfigurovat téměř každý model televizoru podle následujících pokynů.

 • Vezměte dálkový ovladač a rozbalte nabídku;
 • Přejděte na „Možnosti“;
 • Dále je třeba aktivovat funkci „Autoset“. Tímto krokem se otevře okno s informacemi o zdrojích signálu, může jít o kabelový nebo anténní signál. V našem případě je třeba vybrat kabel;
 • Po dokončení operace by se v novém okně měly objevit informace o kvalitě příjmu signálu, zde je třeba vybrat „Digital“ a poté stisknout „Start“;
 • Posledním bodem nastavení je „režim vyhledávání“ a výběr metody detekce kanálu. Vyplňte požadované informace. Frekvence je 314 MHz, rychlost je 6875 kS/s a modulace je 256 QAM.

Pokročilejší modely televizorů umožňují síťové vyhledávání, které samo provede všechny potřebné akce. Po výběru požadovaného způsobu vyhledávání televizních kanálů je třeba kliknout na tlačítko „Hledat“.

Pokud se tyto pokyny neosvědčily, je vhodné použít podrobný algoritmus pro televizory LG. Metoda je platná pro téměř všechny modely výrobce.

 • Na dálkovém ovladači přejděte do nabídky Menu;
 • Klikněte na „Možnosti“;
 • V kategorii „Země“ změňte označení na Finsko nebo Švédsko;
 • Poté přejděte do kategorie Nastavení a spusťte Automatické vyhledávání;
 • Do políček musíte zadat způsob vyhledávání, obvykle stačí rychlý typ, frekvence 298 MHz, modulace 256 QAM, symboly 6952, ID je automatické;
 • Pokud bylo vše provedeno správně, zobrazí se při vyhledávání řada televizních kanálů;
 • Výrobce LG zabudoval automatický systém pro vyhledávání a aktualizaci televizních kanálů. Tato funkce může být nepříjemná, protože připravený seznam bude pravidelně resetován. Chcete-li tomuto jevu předejít, nezapomeňte dodržet nastavení pro připojení přes kabel a vypněte funkci „Automatická aktualizace kanálu“;
 • Pro pohodlné třídění je třeba zrušit zaškrtnutí políčka automatického číslování v části „Kabel“ v části „Automatické vyhledávání“.

Nyní zvažte metodu, na Samsung, jako výrobce je jedním z nejpopulárnějších v oblasti. Akce jsou podobné:

 • Stiskněte tlačítko Menu na dálkovém ovladači;
 • Poté přejděte do kategorie „Kanál“ (na ikoně satelitní antény);
 • Vpravo je třeba vybrat možnost Anténa a v poli Typ vybrat možnost Kabel;
 • V části „Země“ musíte nyní nastavit „Jiná“, nyní budete muset zadat PIN kód, výchozí je 0000;
 • Přejděte do nabídky „Autoset“ a zadejte zdroj příjmu signálu. „Cable“;
nastavit, digitální, kanály, televizoru, připojení
 • Je třeba zadat parametry, které odpovídají údajům v prvním, obecném příkladu článku, a stisknout tlačítko „Hledat“;
 • Nyní televizor najde všechny televizní kanály.

Správné nastavení kanálů

A tak je anténa zkontrolována, kabel je připojen, zesilovač funguje (pokud má jeden), přejděte na ladění TV.

Po přepnutí do nastavení a výběru automatického vyhledávání kanálů si všimněte, že je zaškrtnuto políčko vedle pozemního vysílání (jak to vypadá na televizoru LG uvedeném na fotografii níže). Mnoho lidí nemůže najít digitální kanály kvůli této „maličkosti“.

Některé televizory mají také možnost zadat typ připojené antény. Samozřejmě vyberte možnost: normální, venkovní. Obecně navíc za 3-5 minut. Po skenování by měl televizor najít 10 až 20 televizních kanálů.

Pomáhat!

Jak přejít na digitální televizi v Rusku. vše nejdůležitější: https://ocomp.info/kak-pereyti-na-tsifrovoe-televidenie-vrossii.html

V některých případech může být problém s digitálním příjmem ve firmwaru. Po aktualizaci se nezřídka stává, že televizor začne normálně fungovat (pozor na firmware). existuje možnost, že dojde k vyřazení televizoru z provozu.).

Poznámka: Pokyny k aktualizaci firmwaru obvykle najdete na oficiálních stránkách televizoru. Například společnost Samsung má tyto informace na této stránce, zatímco LG. zde.

Pokud jste problém vyřešili jiným způsobem. dejte mi vědět v komentářích (předem děkuji).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS