Jak připojit notebook k síti Wi-Fi?

Dnes vám poradíme, jak se připojit k internetu přes Wi-Fi z notebooku. Ve většině případů se ikona Wi-Fi zobrazuje v pravém dolním rohu systémové lišty. Chcete-li se připojit k síti Wi-Fi, jednoduše klikněte na tuto ikonu, vyberte požadovanou bezdrátovou síť ze seznamu dostupných sítí a zadejte heslo pro správné připojení. V kavárně, v práci nebo doma tak můžete snadno využívat internetové služby z notebooku nebo netbooku i z jakéhokoli mobilního zařízení.

Existují situace, kdy přenosný počítač nevidí Wi-Fi. Často je to způsobeno tím, že je bezdrátový adaptér vypnutý nebo není v počítači vůbec zabudován. Zjistěme, co je příčinou problému s aktivací W Fi, a podívejme se na různé způsoby, jak můžete problém s připojením k síti vyřešit.

Otázky týkající se externího bezdrátového adaptéru

Pokud máte notebook. téměř všechna moderní zařízení mají vestavěný adaptér Wi-Fi! Další věcí je, že se může porouchat, a proto se v systému Windows nijak nezobrazuje.

Pokud klasický počítač. ve většině případů v levném a středním cenovém segmentu není vestavěný adaptér Wi-Fi (s výjimkou některých podložek). karty).

Obecně platí, že pokud je adaptér funkční a je detekován. můžete jej vidět ve Správci zařízení (otevření ve Windows 10/11). Klikněte pravým tlačítkem myši na nabídku RUN). Na kartě „síťové adaptéry“ najděte zařízení, jehož název obsahuje: „Bezdrátové připojení; Wi-Fi; 802.11“. Viz. příklad níže.

Mimochodem, pokud ovladač pro adaptér Wi-Fi nebyl nainstalován. můžete jej „najít“ na kartě „Další zařízení“. V takovém případě zkuste použít adaptéry WIFI v zařízení. nástroje pro aktualizaci ovladačů.

Pokud jej v počítači nemáte, jedním z nejjednodušších způsobů, jak problém vyřešit, je zakoupit externí bezdrátový adaptér (viz. (viz další část článku).

V ostatních případech. ne. odkazy na pomoc.

Pomáhat!

1) Je váš počítač/notebook vybaven adaptérem Wi-Fi? Jak to zkontrolovat: https://ocomp.info/est-li-na-pc-adapter-Wi-Fi.html

2) Jak povolit Wi-Fi v notebooku a připojit se k síti: https://ocomp.info/kak-vklyuchit-Wi-Fi-na-noutbuke.html

3) Jak nainstalovat, aktualizovat nebo odinstalovat ovladač Wi-Fi (bezdrátová síť LAN): https://ocomp.info/kak-ustanovit-drayver-na-adapter-Wi-Fi.html

Jak si vybrat?

Před výběrem nejlepšího modelu adaptéru Wi-Fi pro váš televizor je třeba zjistit, zda zařízení podporuje konkrétní zařízení. Nejprve je třeba zjistit rok výroby televizního přijímače.

Většina novějších modelů obecně podporuje připojení k síti prostřednictvím Wi-Fi, ale existuje několik výjimek. Abyste zjistili přesnou funkčnost zařízení, měli byste si pečlivě přečíst uživatelskou příručku. Pokud je na něm napsáno, že má vestavěnou jednotku, není třeba pro zařízení Samsung kupovat externí adaptéry. To se týká téměř všech modelů mladších než 2014, s výjimkou modelů nižší třídy.

nastavit, bezdrátovou, notebooku, systémem, windows

Věnujte zvláštní pozornost takovému aspektu, jako je analýza kompatibility. Značkové televizní zařízení Samsung vyžaduje adaptér od stejného výrobce. pouze v takovém případě nebudete mít problémy s připojením

Mějte na paměti, že každé zařízení má osobní sériové číslo, které se používá k určení kompatibility. Zde je příklad (v tomto případě latinské písmeno znamená rok výroby):

Jakékoli zařízení může být originální nebo od „zahraničních“ výrobců.

Druhá možnost je samozřejmě mnohem levnější a nízká cena výrazně přispívá k přilákání pozornosti spotřebitelů. Cena originálního adaptéru Wi-Fi pro televizor Samsung se tak pohybuje kolem 4 tisíc korun Zatímco jednotky od jiných výrobců lze sehnat za 1-2 tisíce eur. Samozřejmě, že za takových okolností se každý zákazník ptá, zda stojí za to přeplatit, jestli je nějaký rozdíl, kromě značky.

READ  Instalace systému Windows do notebooku Asus. Příprava na instalaci

Samozřejmě existují některé charakteristické rysy, ale uveďme si ty nejvýznamnější výhody.

  • Oficiální záruka a možnost servisu. Pokud si koupíte adaptér od neznámého čínského výrobce, neměli byste očekávat údržbu a opravy, ale v případě značkových jednotek Samsung je to přesně naopak.
  • Žádné problémy s kompatibilitou. Všechny televizory Samsung jsou „vyladěny“ tak, aby byly 100% synchronizovány se svými původními zařízeními. Existuje riziko, že nákup adaptéru od jiného výrobce povede k problémům s kompatibilitou při provozu zařízení.
  • Dlouhá pracovní doba. Zkušenosti ukazují, že nejlevnější adaptéry Wi-Fi fungují správně, ale jen do určité míry. Jakmile nainstalujete první servisní balíček, okamžitě se objeví problémy s rozpoznáváním zařízení a nejrůznější poruchy.

Z výše uvedeného vyplývá jednoduchý závěr, že šetřit v této situaci není praktické. Je lepší zaplatit o jeden nebo dva tisíce rublů více, ale získat vysoce kvalitní adaptér se zárukou opravy nebo výměny v případě poruchy a delší doby používání. Výrobce však není jediným parametrem pro výběr správné jednotky.

nastavit, bezdrátovou, notebooku, systémem, windows

Základním parametrem routeru pro Samsung Smart TV je podporovaný standard Wi-Fi. Rozdíl je v maximální přípustné rychlosti přenosu dat. Odstupňování přijatelných adaptérů se provádí podle níže uvedených parametrů:

Směrovač musí být vybrán přesně podle účelu a cílů, ke kterým je určen. Chcete-li například dosáhnout co nejrychlejšího přehrávání audio a video obsahu ve vysoké kvalitě, je lepší zakoupit modul moderní kategorie. V opačném případě je vysoká pravděpodobnost, že zvuk nebo obraz zamrzne. V některých situacích může být cena zařízení ovlivněna některými doplňkovými funkcemi, například konektorem pro připojení k televiznímu přijímači prostřednictvím HDMI.

Než zaplatíte cenu, zeptejte se sami sebe, zda rozhraní potřebujete

Pokud ano, je lepší přeplatit, pokud ne, měli byste zvážit jiný, cenově výhodnější model. Abyste přesně pochopili, který adaptér je pro vás vhodný, podívejte se na obal zařízení

prostřednictvím nastavení sítě systému Windows

Pokud jste zakázali bezdrátový adaptér kliknutím na ikonu sítě v oznamovací oblasti (příklad ikony, když je adaptér zakázán, je ). Nezobrazí se žádné sítě, ke kterým se můžete připojit (nikdo je nenajde). Zde je několik způsobů, jak ji můžete povolit.

prostřednictvím síťových připojení

Nejjednodušší způsob, jak otevřít síťová připojení v systému Windows (platí pro Windows XP, 7, 8, 10, 11), je stisknout kombinaci kláves WinR. a na výzvu „Otevřít“ zadejte ncpa.cpl. Poté stiskněte klávesu Enter.

ncpa.cpl. Zobrazení všech síťových připojení

Otevřete Ovládací panely/Síť a Internet/Síťová připojení a zobrazte všechna síťová připojení dostupná v notebooku. Obecně platí, že každý moderní přenosný počítač je vybaven alespoň jedním síťovým adaptérem:

  • např. bezdrátová síť (někdy v angličtině). „Wireless“) je adaptér Wi-Fi, který hledáme;
  • Ethernet (síťový řadič nebo „Network controller“).

Pokud je ikona bezdrátového připojení bezbarvá (bez křížků nebo vykřičníků). Poznámka.: jak vypadá „barevná“ ikona (viz níže). takže adaptér je jednoduše vypnutý. Chcete-li ji znovu povolit, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Povolit“. jako v. pod.

Pokud je ikona bezdrátové sítě barevná. ale s vykřičníkem (nebo křížkem). klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Připojit.

READ  Jak nakonfigurovat Bluetooth na notebooku Windows

Pokud funguje, okamžitě si všimnete, že ikona je barevná (příklad níže), stav bude něco jako „Připojení, Identifikace, Kontrola atd.“.

Mimochodem, jakmile adaptér povolíte, využijte tip ze začátku tohoto článku (poznámka: pokud je ikona bezdrátového připojení bezbarvá, je dobré ji povolit).: „Pokus o připojení k Wi-Fi“).

prostřednictvím správce zařízení

Dalším způsobem, jak povolit adaptér Wi-Fi, je otevřít správce zařízení. Najděte požadované zařízení a klikněte na tlačítko „Povolit“. Ukážu vám příklad.

Nejprve otevřete Správce zařízení (pod Windows 10/11. stačí kliknout pravým tlačítkem myši na START). Univerzální varianta: Stiskněte klávesovou zkratku WinR. zadejte příkaz devmgmt.msc a stiskněte klávesu Enter (příklad níže).

Spuštění Správce zařízení. devmgmt.msc

Dále rozbalte kartu „Síťové adaptéry“. Vyberte síťový adaptér, který chcete povolit, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a v nabídce vyberte možnost „Povolit“.

Poznámka: Adaptér Wi-Fi je nejčastěji označen jako „Wireless Adapter“, „Wireless Network Adapter“.

důležitě!

Pokud se váš adaptér Wi-Fi nezobrazuje na kartě Síťové adaptéry (nebo je u něj vykřičník), je pravděpodobné, že pro vaše zařízení není ve Windows ovladač a je třeba jej najít a nainstalovat.

O některých nastaveních připojení

Nesprávné umístění směrovače je chybou, které se dopouští mnoho uživatelů. Z tohoto důvodu není Wi-Fi tak rychlá a stabilní, jak byste si přáli. Dokonce i u kvalitních modelů Acer. Doporučujeme instalovat směrovače v určité vzdálenosti od elektronických spotřebičů. Zařízení totiž pracují na stejné frekvenci jako Wi-Fi. 2,4 GHz. To způsobuje zpomalení rychlosti Wi-Fi v notebooku, i když se postupuje podle pokynů.

Propojení počítače a směrovače pomocí kabelu. Než se pokusíte cokoli konfigurovat nebo povolit, ujistěte se, že bylo navázáno spojení. Pokud je vše v pořádku. vedle hodin se zobrazí příslušný obrázek. Tento způsob ovládání funguje stejně dobře se zařízeními Acer. HP a další.

Ve vlastnostech připojení je třeba zadat určitou sadu údajů.

IP adresa: 192.168.0.2 Maska podsítě: 255.255.255.0 Výchozí brána: 192.168.0.1 DNS: 192.168.0.1

Příručky k některým modelům mohou poskytovat více informací. Vložte přesně to, co je uvedeno v průvodní dokumentaci. Otevřete příkazový řádek a prozkoumejte další možnosti. Nastavení Wi-Fi můžete konfigurovat prostřednictvím nabídky Start, stačí do vyhledávacího pole zadat „cmd“. V otevřeném příkazovém řádku zadejte kombinaci ping 192.168.0.1. Pokud bylo párování úspěšné, odpoví pakety z této adresy. Zjistěte, jakou IP adresu směrovač přijímá na vnitřním rozhraní, pokud se zobrazí zpráva „wait-limit exceeded“. V opačném případě nebude možné konfigurovat a povolit Wi-Fi.

nastavit, bezdrátovou, notebooku, systémem, windows

Pokud hlášení o omezení přetrvává, je možné nakonfigurovat Wi-Fi změnou posledních dvou číslic. 1. 1.2 2. 1.1 3. 0.2

Přejděte do Nastavení bezdrátového připojení a nastavte Wi-Fi. Po dokončení tohoto úkonu musíme pojmenovat vlastní síť Wi-Fi. To se provádí v položce Name (Ssid). V položce Kanál vyberte možnost Automaticky a v seznamu najděte svůj region. Pomocí tohoto řešení můžete nakonfigurovat směrovač Wi-Fi tak, aby automaticky vyhledával kanály s nejmenším rušením. Kliknutím na Použít uložíte to, co se nám podařilo nastavit.

Připojení ke skryté síti a změna komunikačního profilu

Chcete-li se připojit k neviditelné síti, jejíž název je skrytý, a vytvořit nový profil bezdrátového přístupu, klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu „Síť“ v oznamovací oblasti a zadejte „Centrum řízení sítě“.

V seznamu „Změnit nastavení sítě“ ve Windows 7 klikněte na „Nastavit nové připojení nebo síť“; ve Windows 8 (8) klikněte na „Nastavit síť“.1). „Vytvoření a konfigurace nového připojení nebo sítě“.

Vyberte možnost „Připojit se k bezdrátové síti ručně“. Toto okno vypadá stejně v systému Windows 8 i 7, takže si konfiguraci rozebereme na příkladu systému Windows 8.

READ  Jak nastavit rodičovskou kontrolu v televizoru Samsung. Jak uzamknout dálkový ovladač televizoru Samsung?

Zadejte název přístupového bodu (SSID), typ zabezpečení, typ šifrování a heslo. Pokud plánujete síť používat neustále, nastavte políčko „Automaticky spustit připojení“.

Pokud přístupový bod není v seznamu viditelný, je třeba zaškrtnout možnost „Připojit, pokud síť nevysílá“.

V dalším okně můžete změnit nastavení připojení kliknutím na stejnojmenné tlačítko.

Základní nastavení. název (SSID), typ sítě a dostupnost, nelze změnit. Nastavení zabezpečení můžete změnit, ale musí být stejné jako nastavení přiřazené přístupovému bodu.

Připojení a konfigurace Wi-Fi v systému Windows XP

Připojení k dostupným bezdrátovým sítím. Chcete-li notebook připojit k existujícím sítím Wi-Fi, klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu „Síť“ na liště a otevřete „Zobrazit dostupné bezdrátové sítě“.

Vyberte požadovaný přístupový bod ze seznamu a klikněte na „Připojit“.

Zadejte své heslo (bezpečnostní klíč) a potvrďte jej. Po kliknutí na tlačítko „Připojit“ bude navázáno spojení.

Změna nastavení přístupu a připojení ke skryté síti

Chcete-li změnit stávající nastavení Wi-Fi, přejděte do „Ovládacích panelů“ a otevřete „Síťová připojení“.

Klikněte pravým tlačítkem myši na položku „Bezdrátové připojení“ a rozbalte její vlastnosti.

V novém okně zaškrtněte políčko „Použít systém Windows ke konfiguraci sítě“ a poté v části „Preferované sítě“ klikněte na tlačítko „Přidat“.

Zde můžete změnit typ zabezpečení (ověřování) připojení, typ šifrování dat a také zaškrtnout možnost „Připojit, pokud síť nevysílá“. Poslední možnost by měla být zaškrtnuta, pokud váš přístupový bod není v seznamu viditelný.

Jak nakonfigurovat Wi-Fi v notebooku se systémem Windows 7

Pokud nevíte, jak nastavit Wi-Fi v notebooku se systémem Windows 7, ale chcete se to naučit, tento videonávod vám pomůže získat potřebné odpovědi. Jedná se o aktuální téma, které je vhodné znát pro každého uživatele, protože Wi-Fi je v dnešní době hlavním zdrojem informací

Jaký hardware použít jako základ?

Základem plně bezdrátové sítě může být jakýkoli moderní směrovač. V takovém případě můžete rozšířit dosah bezdrátové sítě pomocí dalších směrovačů a zesilovačů Wi-Fi. Je pravda, že klasické schéma založené na routeru má určité nevýhody. při přepínání z jedné zóny routeru do druhé se přeruší připojení k internetu, což může vést k přerušení stahování, přerušení hlasových a video hovorů atd. п. Některé miniaplikace se také okamžitě nepřepnou na síť s lepším signálem, což způsobí pokles rychlosti připojení a vy musíte ručně přepnout na jinou síť. Další nevýhodou bezdrátových opakovačů je snížení rychlosti o více než polovinu. Směrovač musí přenášet stejný datový paket dvakrát: z miniaplikace do extenderu a z extenderu do směrovače, a to prostřednictvím stejné bezdrátové sítě. Proto je stále efektivnější připojit nový směrovač pomocí kabelů.

Chceme však zcela bezdrátovou síť, a právě v tom nám mohou pomoci systémy mesh s vyhrazeným backhaul (kanálem pro přenos dat mezi směrovači mesh). Tyto systémy jsou vysoce škálovatelné. mohou zahrnovat stovky směrovačů a pokrývat několik kilometrů čtverečních. A co je důležité, všechny směrovače mesh vysílají stejnou síť: gadget nebude muset přepínat z jedné sítě na druhou a ztrácet otevřená připojení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS