Digitální vysílání, jak nakonfigurovat anténu za různých podmínek signálu

Ahoj kamarádi! V této poznámce budu pokračovat v tématu, jak nakonfigurovat DVB-T2. Vzduchová digitální televize, 20 kanálů zdarma, jak nakonfigurovat anténu a užít si kvalitní obrázek.

Pokud vás zajímá, jaké typy digitální televize jsou a jak si vybrat správnou televizi, s ohledem na tuto rozmanitost, postupujte podle tohoto odkazu a přečtěte si tento článek.

O tom, jak vybrat správnou anténu pro digitální televizi, můžete se zeptat na tento odkaz.

Právě teď, o tom, jak nakonfigurovat anténu a zařízení pro digitální kanály.

nastavit, anténu, staré, televizi

Trochu obecné informace pro větší pochopení případu.

V současné době éterická digitální televize nabízí 20 televizních programů pro sledování a poslech 3 rozhlasových stanic. Celkem 23 a těchto kanálů jsou zahrnuty do dvou digitálních televizních balíčků.

Zajímavé je však to, že uživatel nemusí nastavovat samostatně všech 23 frekvenčních kanálů na jeho televizi nebo předponu a pouze dva.

P.S. Obyvatelé Moskvy a okresu si mohou užít více, vysílají a třetí balíček, a to již je 30 digitálních televizních programů a potřeba konfigurovat tři frekvenční kanály.

Co by bylo jasnější, pamatujme si, jak to funguje v analogovém signálu? V tomto případě je jeden televizní kanál vysílán na jednom frekvenčním kanálu, například v mém regionu byl první kanál vysílán na 6. Frekvenčním kanálu, kanál 12 byl přenášen na televizní kanál Rossiya a kanál NTV byl přenášen v Kanál 27 kanálu. A pak. jeden frekvenční kanál = jeden televizní kanál!

S příchodem digitálního vysílání se vše změnilo!

A jednou z jeho výhod je, že nyní není jeden televizní kanál vysílán na jednom frekvenčním kanálu, ale najednou deset nebo více, takže mluvit s balíčkem. Tomu se říká. například „balíček“ nebo „multiplex“ z televizního centra G. Belgorod na 43 digitálním vysílaném kanálu je přenášen 10 televizními kanály a plus 3 rozhlasové stanice jsou prvním balíčkem a na frekvenci 46 kanálů dalších 10 televizních kanálů je balíček sekund. Zahrnují se tedy pouze dvě televizní frekvence, ne dvacet tři. Ale mějte na paměti, pokud v Belgorodu je to 43 a 46 kanálů, pak v jiném městě to budou různé frekvence.

Spojuje všechny pouze jednu, v jakékoli oblasti to bude frekvence rozsahu decimetru (DMV), a proto anténa také potřebuje DMV. (SPORTÁTE: V současné době jsou někteří překladatelé stále vysíláni pouze jeden ze dvou balíčků, t.E. Pouze deset kanálů.)

Zjistěte, na kterých kanálech je vysílání digitální televizní vysílání prováděno ve vašem regionu, kde jsou umístěny vysílací věže a zda pracují v plném režimu, prorocké dva balíčky zde, v samostatném článku, může být tato informace velmi užitečná a pro pro Úspěšná instalace antény.

Pokud se tedy rozhodnete uspořádat televizní kanály digitálního vysílání, budete potřebovat:

 • TV s vestavěným tunerem DVB-T2 nebo, pokud nikdo není, budete potřebovat předponu pro digitální televizi, také formát DVB-T2.
 • A samozřejmě samotná anténa, rozsah DMV. Vnitřní nebo vnější, závisí na blízkosti překladatele a kvalitě signálu ve vaší oblasti.
 • Televizní kabel, anténní zástrčka.
 • Někdy asistent nebude bolet a trpělivost a vytrvalost nikdy neublíží.

Populární modely vnitřních antén pro digitální televizi DVB T2

Vytvoření hodnocení trvalo hodně času, protože odborníci naší redakční kanceláře museli analyzovat mnoho nuancí odpovědných za výkon přijímačů. Okamžitě stojí za zmínku, že některé parametry, které se dokonale projevují ve specifických podmínkách, mohou být v jiných situacích nevhodné. Pokud například v soukromém spacího okresu zařízení dokonale dostávají signál, pak v budovách s vysokou relicí bude obraz přenášen významným zkreslením. Pojďme se však blíže podívat na vnitřní antény, které získaly jejich popularitu v roce 2018 v mnoha regionech

nastavit, anténu, staré, televizi

Twiva BAS-5304-DX pokojová anténa

Ke ztrátě signálu může dojít nejen kvůli délce kabelu, ale také kvůli jeho opotřebení. Anténa kompaktní místnosti je stejně vhodná pro plazmové a běžné televizory s KineScope. Zařízení je bezpečně připojeno k tělu relé a může také stát na povrchu stolu nebo parapetu oken.

Získat Pracovní napětí Délka kabelu, m Vlnový odpor Zdroj napájení
42 12 1.8 75 Ano

Ramo Digital. pokojová anténa se skvělými příležitostmi

Čím vyšší je výstupní odpor, tím nižší je pravděpodobnost přenosu obrazu s vysokou kvalitou instalací takového zařízení doma a správným propojením s televizí, získáte okamžitý přístup k většině zábavních kanálů. Zatím jste neviděli takový jasný digitální obrázek.

Typ antény Maximální faktor zesílení Nominální napětí, V Hmota, kg Formát signálu
Aktivní 31.5 220 0,2 DVB-T2
READ  Jak nakonfigurovat notebook připojit k televizi

Jeden pro všechny SV9015. pokojová anténa s kvalitativními charakteristikami

Pokud vnitřní anténa přenáší signál „sněhem“, musíte jej nakonfigurovat správným směrem. Zařízení pro přijetí digitálního signálu dokonale provádí své úkoly přímo v místnosti. Na rozdíl od antén typu měřiče typu signálu převádí převod signálu měřiče, na rozdíl od jiných přijímačů.

Typ antény Nominální napětí, V Standard vysílání Zdroj napájení Zařízení
Aktivní 220 DVB-T2 tady je Zařízení a manuální

Vnitřní anténa Ramo Inter 2.0 s budovou návrháře

Nezapomeňte na správný výběr výšky instalace. Hlavní věc je, že takové nastavení je udržováno pro všechny kanály stejné. Jednoduché v provozu, atraktivní pro vzhled a cenově dostupnou anténu. Kabelové karoserie má stabilní nohu, takže zařízení lze nainstalovat na jakýkoli vodorovný povrch.

Typ nástupce Získat Výška, viz Váha Jmenovité napětí
aktivní 42 8.2 0,6 220
nastavit, anténu, staré, televizi

Ritmix RTA-010 Room Anténa pro digitální a analogovou televizi

Televizní antény s napájecím zdrojem se nemusí přiblížit ke konkrétnímu modelu přehrávacího zařízení. Pokud máte tuto jednotku jako přijímač, neměli byste se už starat o nákup nové antény pro přijímání digitálních signálů pro televizi. Toto zařízení stejně dobře přenáší informace ve dvou populárních formátech.

Typ antény Délka knírky, m Získat Výstupní odpor Formát přenosu signálu
pasivní 0,8 5 75 UHF (470–862 MHz), VHF (87,5–230 MHz), FM

Jak připojit předponu k televizi

Pokud máte starou televizi, můžete připojit předponu k televizi prostřednictvím RCA.Called Tulips, které jsou téměř vždy zahrnuty do soupravy konzoly.

Musíte spojit tulipány podle světel, žluté toto video, červené a bílé zvuky.

U starých televizorů se však stává, že existuje pouze vstup SCART, pak si musíte koupit adaptér RCA-Scart.

Je lepší použít kabel HDMI pro LCD TVS.

Ujistěte se, že vaše televize a předpona má vhodné vstupy HDMI.

Stává se, že televizor nemá žádné vstupy kromě antény, pak si budete muset zakoupit předponu s modulátorem HF.

Digitální

Moderní standard televizního vysílání, který je schopen poskytnout vysoce kvalitní obrázek ve formátu plného HD za jakýchkoli podmínek přijetí. Pro prohlížení je nutné, aby televizní model měl vestavěný televizní tuin typu TV-T2. Pokud taková možnost chybí, budete muset koupit předponu s takovou možností.

Před nastavením prostudujte pokyny nabízené výrobcem:

 • Překročíte nabídku „Nastavení“. „Nastavení“. „Automatické building“;
 • Vyberte zdroj signálu „digitální“;
 • Dále zadejte parametry vyhledávání: Frekvence (KHC). 314 000 (314 MHz), rychlost. 6875 ks/, modulace. 256 QAM;
 • Klikněte na „Start“.
 • Po několika minutách se na obrazovce objeví úplný seznam nalezených kanálů, pokud je to žádoucí, může uživatel seznam ručně upravit.

Chytrá televize

Funkce chytré televize je pokročilá technologie, která proměňuje televizi na multimediální centrum, které otevírá přístup k možnostem internetu. Uživatel může sedět v síti, nakupovat, hrát hry, používat aplikace, zobrazit zprávy, získat přístup k streamovacím službám, kde jsou prezentovány tisíce kanálů a původního obsahu, například Netflix.

Existuje několik způsobů, jak nakonfigurovat kanály:

 • Instalace firemní aplikace s měsíční platbou služeb (Ivy, Megogo);
 • Používání přehrávačů bezplatných médií, kde musíte zaregistrovat informace o seznamu skladeb pomocí televizních kanálů.

Postup pro instalaci, nastavení, prohlížení televizoru na inteligentních panelech závisí na úpravě televizoru, vybrané metodě, funkcích aplikace.

Satelitní signál

Majitelé parabolických antén se vždy zajímají o to, jak nastavit kanály v televizi? Je zřejmé, že hledání satelitních kanálů je znatelně odlišné od nastavení kabelu nebo digitálního éteru.

Nainstalovali jste tedy satelitní anténu a poslali ji požadovaným směrem, nyní byste měli zjistit nastavení televizního vysílání. Přijímač je připojen k desce, kabel je odkaz. Výsledkem je, že se televizor stává nejběžnějším monitorem.

Antény se točí kvůli silnému dešti, někdy ovlivňují násobné déšť a další povětrnostní podmínky. Proto je čas od času nutné upravit polohu desky tak, aby jasný signál přišel do tuneru bez zkreslení.

Základní balíček přijímače zahrnuje speciální dálkové ovládání pro dálkové ovládání. Vezměte to a otevřete hlavní nabídku. Postupujte podle tipů objevujících se na televizní obrazovce, jsou také podrobně popsány v pokynech. To je přesně to, co se nastavuje satelitní televize.

Na parabolické anténě může být zachyceno obrovské množství různých kanálů, takže ušetříte pouze to nejpotřebnější. V praxi se potvrzuje, že nejčastěji uživatelé vidí kognitivní, sportovní a zábavní televizní kanály. Proto byste se neměli během nastavení unést a ušetřit vše, protože nakonec strávíte pouze volný čas.

Kabelová televize

Představte si, že jste si vybrali poskytovatele a tarifní plán, kabel se natáhne, což znamená, že je čas začít nastavovat televizní kanály.

Chcete-li zabránit jakékoli chybě, dodržujte jednoduchou instrukci krok za krokem:

 • Nejprve potenciální klient uzavírá oficiální dohodu s poskytovatelem, která ve skutečnosti nabízí výběr několika tarifů.
 • Po spuštění televizoru se na obrazovce objeví zpráva „Digitální kanály nejsou nastaveny“.
 • Musíte vzít dálkové ovládání televizoru a přejít do nabídky, kliknout na odpovídající tlačítko.
 • V části „Nastavení kanálu“ vyberte příkaz „Automatic Search“ a poté klikněte na tlačítko „OK“. Zařízení začne skenovat signál procházející kabelem a nezávisle nastaví televizní kanály dostupné pro prohlížení. Zaznamenávají se jak zdvojnásobení, tak kanály s nesprávným obrazem (pruhy, vlnky, rušení), někdy uživatelé čelí zkreslenému zvuku nebo dokonce jeho nepřítomnosti. Takové kanály by měly být odstraněny ručně. Je to snadné to udělat, počkejte na konec skenování a pak stačí smazat televizní kanály s nízkou kvalitou.
 • Celkem automatické vyhledávání trvá jen několik minut. Mohou existovat výjimky, vše záleží na počtu televizních kanálů dostupných pro prohlížení. Po dokončení skenování zařízení zobrazí uložené kanály.
 • Televizní kanály lze také najít a ukládat ručně, ale zároveň je nutné označit frekvenci. Obecně platí, že ruční vyhledávání trvá mnohem více volného času.
READ  Jak nakonfigurovat inteligentní televizi na TCL

Nyní víte, jak nastavit kanály v televizi. Samozřejmě budu stále určité rozdíly od kroků popsaných v pokynech, ale jsou zanedbatelné. Nuance jsou určovány funkcemi značky a modelů televizních zařízení. Také hodně záleží na poskytovateli. Například Tricolor nabízí pohodlný systém pro vyhledávání televizních kanálů.

Uživatelé se poměrně často ptají, zda je možné nakonfigurovat televizní kanály bez použití panelu dálkového ovládání? To je skutečné, pokud jsou na předním panelu vhodná tlačítka.

Zastaralé televizní modely

U starých televizorů, které se stále nacházejí v domech Rusů, se vyhledávání programů provádí pomocí speciálních regulačních orgánů skrytých za tlačítky. Chcete.li získat přístup, musíte předložit panel, pak otočit regulátor až do vzhledu obrazu.

Vzhledem k tomu, že éterická televize byla přepnuta na digitální vysílání a v analogu je k dispozici pouze několik kanálů, doporučuje se koupit digitální konzoli pro zastaralou televizi, která otevře přístup k úplnému seznamu kanálů, umožní přepnout programy programy vzdáleně.

Jak nastavit 20 digitálních televizních kanálů

Chcete.li nastavit digitální konzolu pro 20 kanálů, musíte provést určité akce.

A spusťte spuštění nastavení. Mějte na paměti, že název tlačítka závisí na konkrétním televizním modelu.

Nezbytné materiály a nástroje

Pro připojení jsou zapotřebí následující materiály:

Pokud máte dotazy nebo zbývají stížnosti. Dej nám vědět

Položit otázku

Anténa je nezbytná pro přijetí číslic. Dekodér se používá k dekódování digitálního signálu a televizi pro demonstraci vizuálního obsahu.

Anténa

Anténa je pokojová i ulice se zesilovačem. To vše závisí na určitých faktorech:

 • Jak daleko je věž z televize;
 • Na jakém patře žijete;
 • Existuje kolektivní anténa;
 • Existují v okolí nějaké průmyslové podniky, které mohou zasahovat;

Hlavním kritériem vynikajícího signálu je blízkost televizní věže. Pokud jste co nejblíže ke zdroji signálu, zadá ji televize, pokud použijete běžný měděný kabel. To vysvětluje důvod, proč prostřednictvím antény v zemi chytí signál lépe než ve městě.

Za předpokladu, že v domě je kolektivní anténa, neváhejte se připojit.

Dekodér

Nové modely vydané od roku 2012 již byly schopny integrované funkce. Pokud tato funkce není, musíte si navíc zakoupit dekodér. Inteligentní televize však má rozšířenou funkčnost.

Televizní sada

Nová televize musí splňovat následující kritéria:

Vybudovaný tuner poskytuje digitální televizi bez předpony pro uložení zařízení.

Rozlišení ovlivňuje vnímání obrazu. maximální parametry pixelů, ve kterých je televize vysílána.

Analyzujte charakteristiky zařízení. Přenos obrovského množství dat vyžaduje vysokou úroveň průchodu.

Instalace antény

Před aktivací vyhledávání je nutné správně nainstalovat anténu do televize. Chcete.li vybrat bod, nejprve zahrnout v televizi, podívejte se, na který bod je signál nejlépe opraven. Dále definujte následující kritéria:

Pokud je signál daleko, vyberte antény, dlouho až 2 metry. Pokud z věže 10 km, nainstalujte signál z místnosti antény.

V přítomnosti bariér nebude obyčejná anténa schopna kvalitativně chytit signál. Vyberte ploché nebo prostorové modely.

Zkuste snížit vzdálenost mezi anténou a televizí. Pokud to z určitých důvodů nefunguje, kupte si zesilovač.

Spojovací zařízení

Pokud je televizní model nový, pak do přijímače zahrňte pouze kabel antény. Použití přijímače poněkud komplikuje situaci. V inteligentní televizi je připojení prováděno kabelem HDMI.

Ostatní kabely se s tímto úkolem nezbaví. Old TV má pouze jeden konektor. SCART.

Jak propojit 20 digitálních televizních kanálů zdarma

Existují dva způsoby propojení. auto.puns a manuální vyhledávání. Přečtěte si více níže.

Avtopoisk

Užitečná funkce, která zobrazí kanály bez účasti uživatele. Systém automaticky spustí vyhledávání.

Ruční režim

Téměř všechno lze nastavit ručně. Před zahájením ladění je však nutné objasnit frekvenci multiplexů.

 • Otevřete web RTRS, vyberte „Interaktivní mapa“;
 • Vyberte název vypořádání, ve kterém žijete;
 • Klikněte na ikonu ve formě televizní pásky;
 • Zapište frekvenci první a druhé multiplexy.

Po objasnění informací přejděte do práce s televizí.

 • Otevřete položku „kanály“;
 • Vložte režim „ether“ přijetí;
 • Otevřete část „Manuální nastavení“;
 • Zadejte první frekvenci, spusťte skenování;
 • Po vyhledávání uložte;
 • Zadejte druhou frekvenci.

Ruční režim se používá, pokud je automatický.

Prohledejte přijímač

Princip ladění kanálů na předponu je podobný z televize. Než začnete přepínat televizi na kanál.

Dále vyberte další zařízení;

DVB-T/T2 je levné zařízení, které podporuje 20 TVK a automaticky vyladí vše. Smart Resort dešifruje jakékoli formáty vysílání.

Funkce univerzálního přijímače s různými čísly.

Analogové vysílání nezmizí, protože nastavení televize zůstává nezměněna. místní kanály zůstávají na svých předchozích místech.

Kabelová televize

Chcete.li nakonfigurovat kabelovou televizi, oholte digitální televizi. Chcete.li to provést, postupujte podle pokynů:

 • Klikněte na dálkové ovládání „Nabídka“;
 • Vybrat „Autososik Cannals“; Vyberte si zemi. Německo nebo Finsko;
 • Klikněte na „kabel“, „kabelová televize“ nebo DVBC;
 • Spusťte vyhledávání.

Satelitní televize

V nových modelech TV JVC vytvořily.v satelitním tuneru pro aktivaci satelitních kanálů. Chcete.li to provést, proveďte jednoduché akce:

Dostupné kanály se zobrazují automaticky.

Připojení a konfigurace antény místnosti

Anténa je nainstalována na okenním parapetu a směřuje k relé. Je také nutné se ujistit, že neexistuje rušení zveřejněné zdroji rádiového signálu-Wi-Fi router by měl být několik metrů od přijímacího zařízení. Připojte pomocí koaxiálního kabelu vložte konektor drátu do speciálně navrženého hnízda. Doporučení závisí na tom, zda je přijímač vybaven stavěným televizním tunerem nebo zda je přijímač použit.

nastavit, anténu, staré, televizi

Pokud existuje vestavěný tuner DVB-T2, je připojení antény následující.

 • Na zadním panelu najděte konektor označený označením mravence.
 • Vypněte zařízení ze sítě, vložte zástrčku antény do konektoru a poté jej znovu zapněte do sítě. Akce je způsobena dodržováním bezpečnostních opatření.
 • V „Nastavení kanálu“ vyberte typ signálu, aktivujte vyhledávání.
 • Počkejte na ukončení vyhledávání a uložte nalezené kanály.
READ  YouTube Music zavádí filtry pro přizpůsobení fronty automatického přehrávání U

Následně třídějte televizní kanály v souladu s preferencemi.

Za účelem nakonfigurace domácí antény v televizi při použití digitální konzoly se provádějí akce v uvedené sekvenci:

 • Vložte kabel antény do speciálního konektoru na zadní panel TV Tuner.
 • Připojte přijímač pomocí kabelů zahrnutých do kabelu Kit. HDMI nebo RCA.
 • Po zahrnutí do sítě vyberte příchozí zdroj. HDMI nebo RCA na základě typu připojení.
 • V „Nastavení kanálu“ spusťte automatické vyhledávání.
 • Uložit a třídit televizní kanály.

Ruská televize v současné době spustila dva základní bezplatné multiplex. Vydání třetího je plánováno do konce roku 2022. začátkem roku 2022.

Jak nastavit digitální kanály na staré televizi

Připojení digitální televize ke staré televizi se vyskytuje pomocí předpony (tuner DVB-T2). Tuner obdrží signál a převede jej do podporovaného formátu. Je levnější a snazší koupit předponu než nová televize, ale existují také vaše nuance. ne vždy můžete nakonfigurovat digitální konzoli.

Pro které televizory jsou vhodné digitální konzole

Téměř každá moderní televize je vybavena konektorem pro speciální kabel, který přenáší signál. Nová televize to může přijmout a zpracovávat a také použít další funkce takového vysílání. Staré vzorky to nemohou udělat, ale pokud existuje tuner, pak je k němu přiřazen tento úkol.

Je důležité pochopit, že ty staré znamenají modely, které byly vydány na konci 90. A začátkem roku 2000 nebo později. Tyto již mají konektory, které vám umožňují připojit tuner s nimi.

Více starých modelů, například sovětská trubice, nejsou vhodné pro přijímání digitálního vysílání, i když používáte tuner. Modely starého stylu jednoduše nepodporují připojení zařízení třetích stran.

Podívejte se, jaký druh televize máte. Pokud má konektory SCART nebo tulipány (vícebarevné kabely, obvykle červeno-žluté bílé), znamená to, že je vhodný pro přijímání televizních kanálů.

Pokud mají vaše televizory takové konektory, můžete snadno připojit digitální konzolu

V případě jejich nepřítomnosti nebude sledovat televize. Žádné další adaptéry nebo konektory, ke kterým by bylo možné připojit tuner na velmi staré (až do 90. Let) neexistují.

Připojení konzoly pro digitální televizi na staré televizi

Chcete.li sledovat digitální televizi ze staré televize, [zvýrazněte] ujistěte se, že jste vhodné konektory [/zvýraznění]. Poté si musíte koupit předponu DVB-T2. Jakýkoli je vhodný pro starý televizor, mohou se lišit v počtu kanálů. Před nákupem musíte pochopit, jaký je váš konektor. Existují dva typy:

Prostřednictvím konektoru SCART

Vypadá to jako zástrčka. Kombinuje zvuk, video a další konektory. Chcete.li se k němu připojit, musíte si koupit speciální adaptér (pokud tuner již není takovým kabelem vybaven).

Prostřednictvím „tulipánu“

3 konektory různých barev, hlavně červené, žluté a bílé (mohou dojít k jiným variacím). Většina tunerů je vybavena jen takovým vchodem.

Takže jste se rozhodli, co máte konektor a zda potřebujete další adaptéry pro připojení. Nyní se naučíme, jak připojit digitální konzolu ke staré televizi.

Nastavení postupu. Pokyny k připojení

Zapněte televizi a ujistěte se, že je funkční. Vezmeme si tuner DVB-T2 a připojíme k ní anténu. K tomu máme speciální kabel. Chcete.li se připojit, zašroubujte šňůru do tuneru a ujistěte se, že kabel sousedící s vstupem. Pak můžete začít připojit tuner s televizí.

Existují dvě možnosti-SCART Slice nebo „Tulip“. Pokud máte „tulip“, pak připojte tři dráty k televizoru a poté k předponu. Je důležité dělat vše v souladu s barvami, to je bílá až bílá, žlutá až žlutá a červená až červená.

Pokud máte konektor SCART, budete potřebovat adaptér, abyste k němu připojili „tulipány“. Na jedné straně má adaptér konektor SCART a na druhé straně jsou vchody Tulpana.

Připojením tuneru zkontrolujte, zda to funguje. Chcete.li to provést, zapněte televizi a tuner. Do tuneru je dodáno samostatné dálkové ovládání, takže nyní budete muset neustále zapnout televizi a tuner samostatně. Pokud jste udělali vše správně, pak musí vydělat a můžete vzít vysílání a sledovat kanály.

Potřebujete zesilovač

Vnitřní antény jsou rozděleny do aktivních, které již chodí se zesilovačem signálu a jednoduché pasivní bez zesilovače Ale můžete dělat jinak a zakoupit si signální zesilovač antény.

Hlavní věcí není zapomenout na zesilovač s užitečným signálem, zvyšuje rušení rušení. Z toho vyplývá, že s velmi slabým televizním signálem nepomůže žádný zesilovač

Pokud jsou všechny pokusy nakonfigurovat anténu pokojového pokoje neúspěšné a jste si jisti, že problém není nastaven televizi, potřebujete silnější pouliční anténu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS