Hard reset iPhone x

Moderní telefony jsou víceméně stabilní, ale ani iPhone není imunní vůči zamrznutí. Pokud iPhone pevně visí (vůbec nereaguje na dotyk a klepnutí), je třeba provést tvrdý hard reset. iPhony X, 8 a 8 Plus mají také určitou kombinaci kláves, která umožňuje resetovat zavěšený telefon.

Abyste mohli vynutit resetování zavěšeného iPhonu, musíte znát model svého zařízení, pokud si nevíte rady, přečtěte si „Zadejte model iPhonu“.

Pro iPhone neexistuje jediná kombinace kláves pro resetování, takže pro použití správné metody resetování pro váš model musíte znát přesný model:

 • Od prvního modelu iPhone 6s Plus se vynucený restart provádí takto.
 • iPhone 7 a 7 Plus můžete restartovat takto.

how to force restart iPhone 11 or X ? IPhone X freeze

Pokud je iPhone X, 8 nebo 8 Plus zavěšený

Počínaje iPhonem 8 již nucený restart není kombinací stisknutých tlačítek, ale konkrétní sekvencí stisků:

How to Force Reboot/Restart iPhone X. Frozen Screen Fix

Následující kroky proto slouží k tvrdému obnovení iPhone X, iPhone 8 a iPhone 8 Plus:

 • Stiskněte a uvolněte tlačítko zvýšení hlasitosti
 • Stiskněte a uvolněte tlačítko snížení hlasitosti (-)
 • Stiskněte a podržte tlačítko napájení (tlačítko napájení a zámku). Nevydávejte, dokud se iPhone 8, 8 Plus nebo X nerestartuje

Podržte poslední tlačítko, dokud se na displeji nezobrazí jablko. To by mělo vynutit tvrdý reset a obnovit iPhone do původního stavu. Tlačítka pro zvýšení a snížení hlasitosti se mačkají zcela normálně, bez podržení nebo pozastavení. Myslím, že vám to bude vyhovovat!

READ  Stačí 64 GB pro iPhone 11

Pokud se po restartu místo pracovní obrazovky na iPhonu zobrazí kabel a logo iTunes, zkuste toto, nebo jak je napsáno. zde. Pokud tyto dvě metody nepomohly, může se jednat o závažnou závadu, kterou lze vyřešit pouze obnovením firmwaru iOS v iTunes, což povede ke ztrátě dat v telefonu. Nezapomínejte proto na pravidelné zálohování.

 • Pokud iPhone zamrzá, zaostává, ale stále funguje, můžete místo nuceného restartu zkusit. Resetovat paměť RAM. Tento postup vyčistí paměť RAM a telefon poběží o něco rychleji.
 • Pokud vás zajímají další kombinace tlačítek, podívejte se na. Snímek obrazovky na iPhonu X.
 • Pokud chcete vymazat všechna data z iPhonu, zkuste. Úplné obnovení.

Mnoho uživatelů, kteří o změně způsobu restartování nevědí, stisklo tlačítko Home Power na svém iPhonu 8 starým způsobem, ale telefon se tímto způsobem nerestartoval. Uživatelé iPhonu X (aka 10) nemohou najít domovské tlačítko nebo se pokoušejí o různé neúspěšné chvaty pro resetování.

Způsob restartování iPhonu 7 se zdá být pohodlnější než ten na 8. Zatím netušíme, proč změnili kombinaci kláves pro resetování, možná najdeme odpověď v příštích modelech iPhonu.

Domů → Články → Články → Práce s iOS → Jak restartovat a vypnout iPhone X

Jak vypnout iPhone 13 a iPhone 13 Pro

Pokud jste omylem stiskli správná tlačítka, můžete proces vypnutí vrátit zpět. V takovém případě samozřejmě budete muset zařízení znovu odemknout.

Společnost Apple přišla se speciální kombinací od vydání iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus, ale pro iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X je to jiné. Zde je posloupnost operací pro vynucené resetování iPhone X.

How to Force Turn Off/Reboot iPhone X! (Frozen Screen Fix)

 • Podržte stisknuté tlačítko zvýšení hlasitosti a rychle je uvolněte
 • Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko snížení hlasitosti
 • Podržte stisknuté tlačítko napájení, dokud obrazovka smartphonu neztmavne a nezobrazí se logo Apple.

Stejnou metodou se smartphone přepne do režimu DFU, což v podstatě znamená, že roli tlačítka Domů převezmou tlačítka hlasitosti.

Rozdíl mezi měkkým a vynuceným resetem

Pokud se ve vašem smartphonu objeví závady, nepanikařte a okamžitě běžte do servisu, většina problémů se vyřeší restartováním zařízení. iPhone X můžete restartovat dvěma způsoby:

 • Drobná zpoždění, např. internetové stránky, videa, soubory nefungují správně. V tomto případě je smartphone zapnutý a funkční, reaguje na vaše stisky, ale ne vždy a se zpožděním. Chcete-li zavřít aplikace na pozadí, podržte spodní tlačítko hlasitosti a přejeďte prstem po snímku, který se objevil na obrazovce. Tato metoda „léčí“ mnoho neduhů iPhonu 10.
 • Ale když se vyskytnou závady operačního systému nebo rozhraní, musíte udělat něco jiného. Jak násilně restartovat iPhone X umožňuje obnovit systém a vyřešit problémy s nesprávným nabíjením nebo softwarovými závadami.

Pokud iPhone 10 nereaguje na tlačítka nebo se nepodaří restartovat, zkuste obnovit tovární nastavení smartphonu. Tzv. reflashování můžete snadno provést sami prostřednictvím iTunes. Připojte zařízení k počítači a pomocí softwaru proveďte postup obnovení. Vymaže veškerý obsah a osobní údaje. Abyste předešli vážným ztrátám, doporučujeme pravidelně zálohovat soubory do cloudu.

Vynucený restart iPhonu

Způsob násilného restartu se liší v závislosti na modelu.

READ  Jak uskutečnit konferenční hovor na iPhonu. Jak používat konferenční hovor na MTS?

Všechny iPhony vydané před iPhonem 7

U iPhonu 6, 6 plus, 6s, 6s plus, 5, 5S, 5C, SE, 4S a všech dříve vydaných zařízení je třeba stisknout tlačítko Domů a tlačítko Napájení:

 • Stiskněte a podržte současně tlačítka Domů a Napájení po dobu 10 sekund (přibližně). Displej iPhonu se zcela vypne.
 • Uvolněte obě tlačítka. Pokud se logo Apple nezobrazí, krátce stiskněte tlačítko napájení. iPhone se začne normálně spouštět.

iPhone 7 a novější

U iPhonů vydaných po iPhonu 7 je tlačítko Domů citlivé na dotyk. Pokud se operační systém iOS zasekne, nefunguje ani klepnutí na dotykové tlačítko. Vytvořili další způsob, jak je v případě nouze restartovat:

Vynucení restartu iPhonu nebo iPadu v případě selhání softwaru. Tento postup doporučujeme použít v případě nouze, a pokud si vystačíte s ostatními 2 metodami, použijte tyto. Tuto možnost použijte jako poslední možnost.

Třetí a poslední metoda restartování iPhonu je účinná pouze tehdy, když zařízení iOS funguje normálně, když dotyková obrazovka reaguje a zařízení provádí potřebné operace, ale tlačítko vypnutí je poškozené nebo nefunguje.

Metoda 1

Tuto metodu lze označit za nejmírnější, která nevyžaduje velké množství akce. Pojďme prozkoumat!

 • Podržte tlačítko napájení stisknuté po dobu 5 sekund;
 • Na obrazovce se objeví posuvník pro vypnutí zařízení. posuňte jej doprava;
 • Smartphone se vypne. zapněte ho znovu.

Pokud to problém nevyřeší, pokud se iPhone zavěsí nebo se náhodně restartuje v nevhodnou dobu, proveďte tvrdý reset.

Jak restartovat iPhone, přepnout jej do režimu obnovení nebo DFU

Pokud smartphone zamrzne a nereaguje, může být nutný restart. Všimněte si, že pokud iPhone není ve zmrazeném stavu, může se po stisknutí níže uvedených tlačítek zobrazit standardní dialogové okno pro vypnutí s posuvníkem. Ignorujte ji a držte tlačítka, dokud se zařízení nerestartuje.

READ  Jak zobrazit dopravní situaci na iPhonu. Jak zobrazit historii všech hovorů v iPhonu?

Jak restartovat iPhone 8, iPhone SE (2. generace), iPhone X a novější modely

 • Rychle stiskněte a uvolněte tlačítko zvýšení hlasitosti.
 • Rychle stiskněte a uvolněte tlačítko snížení hlasitosti.
 • Stiskněte a podržte boční tlačítko, dokud se na obrazovce nezobrazí logo Apple.

Jaký je rozdíl mezi měkkým a tvrdým resetem iPhonu/iPadu?

Abstraktně řečeno, měkký a tvrdý reset smartphonu je totéž. Plní stejnou funkci, a to: „vypnout a zapnout telefon“. Je však třeba upozornit na několik nuancí, které je odlišují:

Měkký reset je způsob restartování (nejen) smartphonu, při kterém zařízení stále reaguje na klepnutí. Často se používá, když se smartphone škytá, aby se vyčistila paměť a ukončily aplikace na pozadí.

Tvrdý reset je proces vynucení restartu zařízení, při kterém dojde k úmyslnému (nebo neúmyslnému) úplnému výpadku napájení. Používá se v případech, kdy je zařízení zamrzlé a nereaguje na žádné pokusy o interakci s ním.

Část 5. Jak násilně restartovat iPhone 6s nebo starší iPhone

Kulaté tlačítko domů bylo téměř ikonou iPhonu. Nejenže podporuje různé akce na obrazovce, ale také spolupracuje s ostatními tlačítky „Spánek/Probuzení“ a vynucuje restart iPhonu 6/6 a starších modelů.

Současné stisknutí a podržení tlačítek Domů a Napájení.

Krok 2. Jakmile se na obrazovce zobrazí logo Apple, uvolněte obě tlačítka a počkejte na dokončení spouštěcího postupu.

Krok 3. Pak zadejte PIN a normálně se přihlaste do iPhonu.

Vynucený restart iPhonu může vymazat aplikace spuštěné na pozadí a některá data mezipaměti. Neodstraní však ani nevymaže žádný osobní obsah, aplikace, uživatelská nastavení a další soubory v iPhonu, takže můžete bez obav provést nucený restart iPhonu a vyřešit různé softwarové problémy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS