Zvuk na notebooku zmizel. Co dělat?

Mnoho uživatelů notebooku čelí skutečnosti, že zvuk na jejich zařízeních nefunguje. Problémy mohou nastat v důsledku softwarových nebo hardwarových komponent. Náš článek dnes představí všechny možné důvody pro nedostatek zvuku v počítači a různé způsoby řešení problému.

Souhlasím s tím, že nedostatek zvuku způsobuje jasné nepohodlí během provozu notebooku. Je nemožné poslouchat svou oblíbenou hudbu, nemůžete si plně užít sledování filmu, nemůžete uspořádat hlasovou konferenci v nějakém posel a tak dále. Nejprve zvažte několik základních důvodů, proč na notebooku není zvuk:

 • Systémový mixér je odpojen;
 • Přítomnost nesprávného nastavení zvuku v operačním systému nebo konkrétním přehrávači;
 • Odpojení služby WindowsUdio;
 • Nesprávně definované konfigurace pro zařízení v BIOS;
 • Přítomnost virů na vašem PC;
 • Porucha je způsobena nepřítomností kodeků;
 • Například u řidičů došlo k selhání, létali po přeinstalování OS;
 • Výkon akustických sloupců je rozbitý, sluchátka jsou rozbitá;
 • Rozpis vybudovaných reproduktorů notebooku, mikrofonu, zástrčky, konektoru, kabelu atd.;
 • Zvuková karta byla mimo objednávku.

Chcete.li problém vyřešit v posledních dvou případech, budete muset kontaktovat servisní středisko pro správnou výměnu konkrétní komponenty. Všechny ostatní situace jsou vyřešeny na místě bez opuštění domova! Hlavní věcí není panikařit a sledovat naše pokyny ke kroku.

zvuk, notebooku, asus

Jak zvýšit objem na notebooku ASUS?

Výrobce notebooků ASUS se rozhodl umístit hlasitost na funkční klíč F11 a tlačítko F12 nastaví funkci „hlasitější“ na další.

 • Klikněte na pravé tlačítko na ikoně reproduktoru v zásobníku systému
 • Najděte dynamiku notebooku, který reprodukuje zvuk v seznamu
 • Přejděte na kartu „Improvement“
 • Na kartě „Vylepšení“ v poli „Vlastnosti zvukového efektu“ klikněte na tlačítko se třemi body v sekci „Nastavení“.
READ  notebook se zapne, ale obrazovka je černá hluk ventilátoru. Chladicí ventilátory vydávají hluk, ale obrazovka notebooku nefunguje

Jak ovládat zvuk pomocí klávesnice?

Během hraní hudby stačí jen stisknout a držet Shift, zároveň svírat čísla „2“, 8 “, která provádějí příkazy„ hush “,„ hlasitější “. Funkce těchto tlačítek může také provádět klíče se šipkou „dolů“ „nahoru“ se synchronním tiskem „Shift“.

Chcete.li zapnout zvuk na notebookech ASUS, musíte na klávesnici současně stisknout tlačítka FN a F10. Pozor: V notebookech jiných značek se mohou počáteční kombinace lišit. Univerzální pravidlo je jedno. Uživatel musí kliknout na tlačítko FN a klíč Fed, označený kříženým reproduktorem.

Jak upravit zvuk na počítači pomocí klávesnice?

Během hraní hudby stačí jen stisknout a držet Shift, zároveň svírat čísla „2“, 8 “, která provádějí příkazy„ hush “,„ hlasitější “. Funkce těchto tlačítek může také provádět klíče se šipkou „dolů“ „nahoru“ se synchronním tiskem „Shift“.

Mezi notebookem a obvyklým počítačem existuje pouze jeden rozdíl: Zvuk na notebooku můžete zvýšit pomocí kombinace speciálních klíčů. Obvykle se jedná o šipky kurzoru doprava a levou fn. Po každém restartu musíte znovu posílit, protože zvuk se stal tišší.

Nainstalujte přehrávač s vybudovaným zesilovačem objemu (VLC nebo GOM)

Každý z nás alespoň jednou v našem životě byl stažen videem, které je původně reprodukováno sotva slyšitelné. Jak zvýšit zvuk na notebooku, pokud je v souboru „neúspěšný“?

Zejména v takových případech existují hráči s postaveným zesilovačem: v nich můžete v případě potřeby zvýšit objem z výše uvedených 100%.

Například přehrávač médií VLC může přidat 125%zvuk a přehrávač GOM. až 200%.

Je pravda, že v praxi po značce 120–125% dynamiky obvykle začnou pískat, takže nemusíte počítat s velmi radikálním posilováním zvuku na klidném notebooku. Ale často často není dost těchto „extra“ 25%.

Oba hráči jsou zcela zdarma a mimochodem, obecně docela pohodlné. Pokud tedy váš počítač sám nezazáří hlasem, můžete bezpečně použít jakoukoli z nich jako hlavní: stačí stáhnout z oficiálního webu a nainstalovat.

READ  Instalace systému Windows do notebooku Asus z disku. Přeinstalace z jednotky USB flash

Program pro vylepšení zvuku na notebooku

Existuje mnoho speciálních služeb, které pomáhají vyřešit problém se zvukem. Existují placené a bezplatné žádosti. Liší se funkčností a Intesi. Zvažte nejoblíbenější.

Služba s jednoduchou integrací, která vám umožní zlepšit kvalitu zvuku notebooku. Slyšet má bezplatnou a placenou verzi. Volný nástroj lze použít pouze po dobu 7 dnů. Po tomto období si budete muset zakoupit licenci.

Slyšet vám umožňuje změnit nastavení frekvence zvukové frekvence. Služba vytvořila.v parametrech pro různé typy souborů. Nevýhodou tohoto programu je absence ruské integrace.

Audacy

Zdarma a velmi jednoduchý program pro zvýšení objemu na notebooku. Má méně bohaté sady funkcí. Užitečnost Udacy zvyšuje objem notebooku, ale samotný soubor. Chcete.li to provést, otevřete kartu „efekty“ a vyberte položku „Možnosti“. Zde uvidíte běžce, s nímž můžete přidat decibely.

Zvukový posilovač

Funkční aplikace s pochopitelným intesem. K dispozici je ruská nabídka. Služba vám umožňuje, aby zvuk hlasitěji při spuštění oken a změnil úroveň hlasitosti pomocí horkých klíčů. Hlavní mínus tohoto užitečnosti je poplatek. Neexistuje žádná bezplatná verze.

Zvukový zesilovač

Jednoduchá služba, která vám umožní vylepšit zvuk jednoho konkrétního souboru. Hlavními výhodami jsou jednoduché celé číslo a nedostatek platby. Aplikace má pouze jednu nevýhodu. nepřítomnost ruského, která se týká. S užitečností se však můžete vypořádat i bez znalosti angličtiny. Musíte nahrát soubor, ve kterém musíte zlepšit kvalitu zvuku. Informace o souboru se zobrazí vlevo. Napravo můžete změnit objem. Maximální možný indikátor je 1000%.

Power Mixer

Služba má zdarma a placené verze. Zdarma. zkušební program. Má omezené období použití. pouze 14 dní. Chcete.li používat obslužnu průběžně, musíte provést skromnou platbu. Na rozdíl od předchozích služeb, Power Mixer neupravuje objem souboru, ale zvuk Windows. Nastavení užitečnosti tedy bude fungovat na všech zvukových silnicích a video souborech. Jeden konkrétní soubor lze také změnit.

READ  Proč nefunguje fotoaparát na zařízení asus. Jak zapnout kameru na notebooku Asus?

Intenzita služby je jednoduchá. Informace o přizpůsobených objektech jsou umístěny vlevo a vpravo. běžci, aby změnili úroveň hlasitosti. Do aplikace jsou zabudována různá nastavení.

Forter Utilities

Pokud vylepšujete zvuk na notebooku regulátorem, je k dispozici všem, pak ne všichni uživatelé se rozhodne vylézt do nastavení systému nebo změnit parametry přehrávacího zařízení. Optimální výstup pro takové jednotlivce vypadá jako instalace zvláštního užitečnosti. Všichni mají nepopiratelnou důstojnost. Při změně nastavení se používají k zvuku v systému a ve všech aplikacích současně, a to nejen v konkrétním přehrávači médií.

Velmi populární a dobře známý program pro vylepšení zvuku na notebooku. Letasoft Sound Booster. Podle vývojářů je schopen zvýšit objem 5krát s maximálními instalacemi. Na internetu je mnoho nástrojů tohoto druhu.

Rada! Před použitím by měl každý pečlivě prostudovat recenze uživatelů, aby se vyhodnotila funkčnost a stabilitu práce v systému Windows 7 nebo Windows 10.

Externí zařízení

Několik dalších slov o externích zvukových zařízeních. Před připojením musíte zkontrolovat integritu kabelů a samotných zařízení. Zkoušejte sloupce nebo sluchátka na jiném počítači nebo tabletu, telefon. Možná nepracují sami a musíte kontaktovat službu nebo koupit novou.

zvuk, notebooku, asus

Pokud problémy se zvukem stále zůstaly, zbývá ukázat počítači specialistovi. Možná byla zvuková karta mimo objednávku. Nahradit jej na notebooku, bohužel nebude schopen. Alternativa k nákupu nové nakupování notebooku externí zvukovou kartu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS