Jak připojit televizor k počítači

Myšlenka připojit počítač nebo notebook k televizi může být docela rozumná, pokud například často sledujete filmy uložené na pevném disku, hrají hry, chcete používat televizi jako druhý monitor a v mnoha dalších případech. Celkově není pro většinu moderních televizních modelů problém spojení jako druhý monitor počítače nebo notebooku (nebo jako hlavní) problém.

V tomto článku budu podrobně hovořit o tom, jak připojit počítač s TVMI, VGA nebo DVI, o různých typech vstupů a výstupů, které se nejčastěji používají při připojení televizoru, o kterých může být vyžadováno také kabely nebo adaptéry. Jako o nastavení Windows 10, 8.1 a Windows 7, se kterými můžete nakonfigurovat různé obrázky z počítače na televizi. Níže jsou uvedeny možnosti kabelového připojení, pokud potřebujete bez drátů, pak jsou pokyny zde: Jak připojit televizi k počítači Wi-Fi počítače. Může to být také užitečné: jak připojit notebook k televizi, jak sledovat televizi online, jak připojit dva monitory k počítači v systému Windows 10, 8 a Windows 7.

Doporučení připojení

Chcete.li připojit notebook s televizí, kromě kabelu budete muset nakonfigurovat obě zařízení. Pokud na notebooku není konektor HDMI, můžete použít převodník. Toto však není nejlepší řešení a stojí za to upřednostňovat bezdrátové připojení. Takto bude možné dosáhnout kvalitního signálu. Chcete.li připojit notebook k televizoru kabelem, měl by uživatel věnovat pozornost následujícím nuancím:

 • Před připojením kabelu musí být obě zařízení vypnuta.
 • Jeden konec drátu je připojen k výstupu notebooku HDMI a druhý. s podobným portem TV. Je třeba poznamenat, že moderní televizory jsou vybaveny několika konektory tohoto typu a můžete se připojit k kterémukoli z nich.

V zásadě již bylo dokončeno připojení notebooku s televizí přes HDMI, ale aby zařízení začaly normálně fungovat, je nutné je nakonfigurovat je. Začněte s televizí a za tímto účelem budete potřebovat dálkové ovládání. Na něm byste měli stisknout tlačítko „Vstup“, „Zdroj“ nebo „Domů“ v závislosti na výrobci zařízení. Například Samsung je nejčastěji druhou možností.

Poté by se na obrazovce měla objevit nabídka pro výběr zdroje signálu. Mnoho televizorů automaticky určuje aktivní port a je zvýrazněn jinou barvou. V takové situaci stačí potvrdit výběr. Pokud k tomu nedochází, musíte vidět označení konektoru, ke kterému bylo připojení navázáno, a poté jej vyberte v nabídce.

Po nastavení televize musíte udělat notebook. Chcete.li to provést, měli byste kliknout na bezplatné místo plochy a stisknout řádek „Rozlišení obrazovky“ v kontextové nabídce v kontextové nabídce. Pak musíte vybrat televizi v nabídce „Screen“. K dispozici je také jednodušší možnost. stisknout klávesy WinP.

Poté Windows nabídne vybrat způsob používání kloubů dvou monitorů. Pro sledování videa si nejčastěji vybírají „pouze projektor“ nebo „duplikát“.

V prvním případě se displej notebooku vypne a bude fungovat pouze televize a ve druhém je obrázek z plochy duplikován v televizi. Podobně můžete připojit televizi a tablet.

READ  Jak vymazat mezipaměť v televizoru LG Smart TV.

Jak nakonfigurovat připojení notebooku na televizi přes HDMI

Poté, co jste všechno připojili, je třeba nakonfigurovat notebook a televizor, bez toho se obrázek neobjeví. Nejprve musíte kliknout na tlačítko Zdroj na dálkovém ovládání televizoru a v seznamu, který se otevře, vyberte HDMI. Pokud v seznamu zdrojů v televizi je několik HDMI, musíte si vybrat ten pravý (ten, ke kterému jste připojili kabel).

Pokud máte štěstí, pak po přepnutí televizoru na signál HDMI se na jeho obrazovce objeví obrázek z notebooku. Pokud se to však nestane, budete muset kopat do nastavení notebooku. Pokud máte Windows 7, musíte kliknout na prázdné tlačítko myši na prázdném prostoru na ploše a přejít na „Rozlišení obrazovky“.

Poté se objeví okno s nastavením obrazovky. Existuje několik možností, které vám umožňují ovládat, jak se zobrazí obrázek. Chcete.li přenést obrázek do notebooku, musíte otevřít nabídku „Screen“ a vybrat položku „Několik monitorů“. Poté by se měl obrázek objevit na televizní obrazovce. Kromě toho v nastavení obrazovky můžete změnit rozlišení obrazu, jeho orientaci a také nakonfigurovat metodu práce. Celkem existují 4 různé způsoby práce:

 • „Duplikujte tyto obrazovky“. obrázek v televizi zcela duplikuje obrázek na obrazovce notebooku.
 • „Rozbalte tyto obrazovky“. televizní obrazovka se používá jako druhý monitor pro notebook a rozšiřuje pracovní prostor uživatele. S touto metodou práce je možné přesunout okna mezi obrazovkou televizoru a zařízení.
 • „Zobrazit plochu pouze o 1“. obrázek není přenášen do televize, použije se pouze obrazovka obrazovky.
 • „Zobrazit plochu pouze 2“. Obrázek se zobrazí v televizi, ale není zobrazen na obrazovce zařízení.

Pokud používáte operační systém Windows 10, pak k nastavení monitorů musíte přejít do nabídky „Parametry“ (kombinace Windows-I Keys) a přejít do sekce „Systémová obrazovka“. Všechna stejná nastavení jsou k dispozici zde jako v systému Windows 7, s výjimkou rozlišení, které je vybráno automaticky.

nakonfigurovat, notebook, připojit, televizi

Také v systému Windows 10 můžete rychle přepnout mezi metodami připojení monitoru. Chcete-li to provést, klikněte na kombinaci klíčů Windows-P (Project-Project) a vyberte jednu z možností: „pouze obrazovka počítače“, „Opakovaná“, „Rozbalte“ a „Pouze druhá obrazovka“.

Kromě toho jsou nastavení externích monitorů k dispozici v ovladačích z grafické karty. Pokud například máte grafickou kartu z NVIDIA, můžete kliknout na myši na ploše a vybrat ovládací panel NVIDIA.

Po otevření ovládacího panelu NVIDIA musíte přejít na sekci „Změna. změna v povolení“. Zde bude možné změnit rozlišení a frekvenci aktualizace pro každou z připojených obrazovek.

V části „Displej. instalace několika monitorů“ bude možné určit připojené monitory, vybrat hlavní monitor a změnit jejich umístění ve vztahu k sobě navzájem.

Podobná nastavení jsou k dispozici u řidičů jiných výrobců (AMD, Intel). Je však nepravděpodobné, že by pro vás byly užitečné, protože ve většině případů existuje dostatek nastavení, která jsou k dispozici v samotném Windows.

Jak připojit notebook k televizoru přes USB

Přímé připojení pomocí univerzální sériové sběrnice je nemožné. Tento přístup nepřinese očekávaný výsledek. TV je schopen zachytit signály pomocí technologie HDMI nebo VGA, je pro získání pracovního vazu nezbytný další transformátor zařízení.

Poznámka! Jako aparát lze použít externí grafickou kartu nebo bezdrátový adaptér.

READ  Nastavení televizoru Samsung Smart TV

Jako aparát lze použít externí grafickou kartu nebo bezdrátový adaptér.

Chcete.li vytvořit pracovní vaz, budete potřebovat:

 • Notebook s univerzálním sériovým sběrnicí 3 konektor.0;
 • Moderní model televizního recepce s výstupem HDMI;
 • Převodník prodávaný v obchodech s počítačovou technologií.

Při použití karty USB-Video potřebujete bilaterální drát stejného názvu. V některých případech je okamžitě zabudován do převodníku a nemusí jej kupovat samostatně. Budete také potřebovat bilaterální HDMI. je připojen k televizním vybavení. Pokud je naplánováno bezdrátové připojení, je nutné zakoupit pouze adaptér. Může přenést signál na vzdálenost nepřesahující 10 metrů.

Proces přistoupení je jednoduchý a trvá několik minut. Odborníci nabízejí dvě řešení problému: pomocí grafické karty a dalším adaptérem.

V prvním případě musí být obě zařízení vypnuta před pářením, jinak existuje hrozba přepětí a zničení adaptéru. Šňůra je vložena do univerzálních konektorů sériového sběru v televizi a notebooku. Je vhodné si pamatovat číslo konektoru pro další nastavení hotového vazu.

Při připojení adaptérem začíná postup odpojením obou zařízení a připojením HDMI s konektorem v televizi. Druhý konec oční linky je vložen do adaptéru, který je zahrnut do elektrické sítě (funguje z napětí 220 V). Pro připojení k notebooku se používá bezdrátový USB signál (je zahrnut).

Začlenění PC aktivuje instalaci ovladačů. Moderní verze operačního systému mají programy, které provádějí automatický režim. Pokud k načítání softwaru nedošlo, je nainstalován z optického nosiče a provádí všechny pokyny programu.

Důležité! Po přípravě musí uživatel nastavit na zařízeních a zkontrolovat správnost akcí.

USB adaptér na HDMI pro notebook

Více možností zapojení

Kromě HDMI-HDMI Integen můžete použít další možnosti kabelového připojení k zobrazení obrázku z notebooku do televizoru. V závislosti na konfiguraci to mohou být následující možnosti:

 • VGA. VGA. S tímto typem připojení se budete muset samostatně postarat o výstup zvuku do televize.
 • HDMI. VGA. Pokud je v televizi pouze vstup VGA, budete si muset pro takové připojení zakoupit vhodný adaptér.

Můžete předpokládat další možnosti pro kabelové připojení, ale všechny ty nejběžnější, s nimiž se s největší pravděpodobností setkáte, jsem uvedl.

Metoda Wendingu: Volba kabelu

Při použití této technologie musíte nejprve vybrat kabel pro připojení notebooku k televizi. Podívejte se do uživatelské příručky, které konektory jsou na vašem zařízení. nebo se podívejte na porty na bočním nebo zadním panelu. Existuje několik možností:

nakonfigurovat, notebook, připojit, televizi
 • DVI. Vhodné pro práci s digitálním a analogovým signálem. Je propojen, stejně jako VGA, s pomocí COGS zpříslých v oblasti, což poskytuje větší spolehlivost.
 • Hdmi. Tento vodič pro připojení notebooku a televize vám umožňuje přenášet digitální signál. Konektor najdete pro připojení v televizi a v pouzdře PC.

Poté, co je kabel vybrán, můžete se začít připojit.

Hraje filmy z počítače na televizi TV (DLNA)

Za tímto účelem je také nejběžnější metoda bezdrátového připojení televizoru, kromě přítomnosti modulu Wi-Fi, je také vyžadováno, aby samotná televizor byla připojena ke stejnému směrovači (T.E. Do stejné sítě) jako počítač nebo notebook, na kterém jsou video a jiné materiály uloženy (pro televizory s podporou Wi-Fi Direct se můžete obejít bez routeru, stačí se připojit k síti vytvořené televizí). Doufám, že tomu tak již platí, ale jednotlivé pokyny nepotřebují-připojení pochází z odpovídající nabídky vaší televize stejným způsobem jako spojení s Wi-Fi jakéhokoli jiného zařízení. Cm. Samostatná instrukce: Jak nakonfigurovat DLNA v systému Windows 10.

READ  Jak vytvořit kolážovou fotografii na iPhonu. Vytvářejte na iPhonu a iPadu úžasné fotografické koláže

Další položkou je nakonfigurovat server DLNA v počítači nebo jasněji poskytnout obecný přístup ke složkám. Obvykle je to dost, že „domov“ (soukromý) je nainstalován v parametrech aktuální sítě. Ve výchozím nastavení jsou složky „video“, „hudba“, „obrázky“ a „dokumenty“ veřejně dostupné (můžete poskytnout obecný přístup k konkrétní složce kliknutím na něj pravým tlačítkem výběrem „Možnosti“ a „Přístup“ Tab).

Jeden z nejrychlejších způsobů, jak povolit celkový přístup. Otevřete Windows Dirigent, vyberte položku „Síťové“ a pokud vidíte zprávu „Detekce sítě a celkový přístup k souborům“, klikněte na ni a postupujte podle pokynů.

Pokud taková zpráva nesleduje, ale místo toho se počítače zobrazí na síťových a multimediálních serverech, pak je pro vás s největší pravděpodobností nakonfigurováno vše (to je docela pravděpodobné). Pokud to nefungovalo, pak je zde podrobný instrukce, jak nakonfigurovat server DLNA v systému Windows 7 a 8.

Po zapnutí DLNA otevřete položku nabídky pro televizi a prohlédněte si obsah připojených zařízení. Podle tlačítka Home můžete jít do Sony Bravia a poté vybrat část. filmy, hudbu nebo obrázky a sledujte odpovídající obsah z počítače (Sony má také program HomeStream, který zjednodušuje vše, co jsem napsal). Na LG TVS. položku SmartShare, kde budete také muset vidět obsah společných složek, i když na počítači nemáte program SmartShare. Pro televizi jiných značek jsou vyžadovány přibližně podobné akce (a také mají své vlastní programy).

Kromě toho s aktivním připojením DLNA kliknutím na video myš na video souboru v dirigentu (děláme to v počítači), můžete vybrat položku nabídky „Přehrávat pro jméno_levoid“. Při výběru této položky začne bezdrátové vysílání proudu videa z počítače v televizi.

Poznámka: Dokonce i pod podmínkou, že televize podporuje filmy MKV, pro tyto soubory nefunguje „hrát“ v systému Windows 7 a 8 a nejsou zobrazeny v nabídce TV TV. Řešením pracující ve většině případů je jednoduché přejmenování těchto souborů na AVI na počítači.

Jejich výše uvedené informace, jak je notebook připojen k plazmovým televizorům a verzí LCD, můžete vytvořit zkrácené pokyny pro lepší vnímání:

 • Určete dostupné video výstupy na notebooku.
 • Oslavuje video vložky v televizi.
 • Kombinujeme přijaté informace, abychom určili typ připojení.
 • Provádíme audit našich adaptérů a kabelů. V případě potřeby dostaneme nové.
 • Vyberte zdroj videa v televizi a nastavte softwarovou část na notebooku.
 • Trávíme čas na nastavení, ale zahájíme bezdrátovou komunikaci.
 • Dostaneme konečný výsledek.

Existuje vzorec, podle kterého je tato technika, tím snazší je propojit ji mezi sebou Pokud je efektivita a pohodlí na prvním místě, pak je vhodné připojení Wi-Fi.

nakonfigurovat, notebook, připojit, televizi
| Denial of responsibility | Contacts |RSS