Jak povolit Bluetooth na Windows 10

Windows 10 OS nabízí mnoho užitečných funkcí a zajímavých čipů, které usnadňují práci s informacemi, a Bluetooth bezdrátový přenos dat je jedním z nich.

Windows 10 OS nabízí mnoho užitečných funkcí a zajímavých čipů, které usnadňují práci s informacemi, a Bluetooth bezdrátový přenos dat je jedním z nich. Pomocí této technologie je možné se připojit k místní síti, přidat nová zařízení, přijímat a odesílat soubory. Často je však problematické najít a povolit Bluetooth, zejména po aktualizaci systému. Problém je vyřešen několika způsoby.

Bluetooth zahrnutí a konfigurace

!

Mimochodem, velmi doporučuji vašim současným ovladačům (které Windows vám při instalaci vyzvedla) a aktualizovali na ty, které jsou staženy od výrobce vašeho notebooku!

Chcete.li zjistit, zda existuje konflikt řidičů a zda jsou v systému. otevřete správce zařízení (pro toto: Klikněte na kombinaci Winr a použijte příkaz DevmGMT.MSC).

Dále otevřete kartu „Bluetooth“-Pokud je s ovladačem vše v pořádku, měli byste vidět zařízení, jehož název je něco jako: „Bezdrátový Bluetooth“. Cm. Můj příklad je níže.

Správce zařízení. Ovladač je nainstalován

Pokud taková zařízení neexistují, nebo žluté vykřičníky jsou proti nim. pak musíte aktualizovat ovladače (také nebude zbytečné zkontrolovat kartu „Ostatní zařízení“. obsahuje zařízení, pro která nejsou řidiči).

O tom, jak aktualizovat ovladače na počítači (notebook) na mém blogu docela mnoho článků. Níže dám několik odkazů, najdete zde všechny komplexní informace o tomto problému.

Bluetooth na notebooku s Windows 7

Nejprve zjistíme, jak povolit Bluetooth na notebooku založený na starém operačním systému. Navzdory nedostatku podpory od výrobce zůstává Windows 7 na PC docela populární, jejichž systémové požadavky nesplňují modernější verze.

bluetooth, notebooku, windows

Chcete.li povolit Bluetooth na Windows 7, můžete provést následující akce:

 • Otevřete kartu ovládacího panelu.
 • Vyberte bod zařízení a tiskáren.
 • Najděte adaptér v seznamu s pravým tlačítkem pro otevření nabídky a vyberte parametry.
 • Nakonfigurujte režim viditelnosti a další vlastnosti modulu.

Výsledkem je někdy automatická detekce gadgetů v přístupovém rozsahu. například telefony nebo sluchátka. Pokud to nepomohlo, existuje jiný způsob zapnutí:

 • Klikněte na ikonu připojení k internetu umístěné na panelu oznámení.
 • Přejděte do centra pro řízení sítě a oznámení.
 • Vyberte změnu parametrů adaptéru.
 • Pokud má seznam „síťové připojení Bluetooth“, otevřete kontextovou nabídku (pravé tlačítko myši), vyberte „Vlastnosti“ a nakonfigurujte adaptér.
READ  Jak připojit hodinky k telefonu přes Bluetooth. Jak poprvé připojit hodinky k telefonu

Pokud stejně zapnete modul, musíte nainstalovat ovladače z oficiálního webu výrobce notebooku. Měli byste najít software pro svůj model, stáhnout jej do notebooku, spustit instalaci a znovu jej načíst.

Pokud to nefunguje

Když jsou problémy s prací s USB Bluetooth. Toto je běžný problém, je také vyřešen banálním restartováním počítače.

Pokud to nepomůže, musíte se pokusit nainstalovat oficiální ovladače, které jdou do zařízení. Podle modelu je najdete na disku nebo na webových stránkách výrobce.

Pokud to nepomůže, pak v samotném systému odstraníme/zapneme modul prostřednictvím správce zařízení. Stiskněte zároveň stisknutím kláves Win R na klávesnici a zadejte příkaz. devmgmt.MSC

Přejděte do sekce Bluetooth. Podívejte se, co ikona stojí v modulu. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši, pokud šedá se šipkou dolů. pak zapněte. Pokud oranžová nebo s otazníkem, pak smažte a restartujte počítač.

Samotný ovladač se automaticky nainstaluje, až bude počítač zapnutý a všechno bude muset začít pracovat.

Nové bezdrátové moduly nevyžadují povinnou instalaci ovladačů a na některých základních deskách je Bluetooth ve výchozím nastavení.

Jak povolit Bluetooth na notebooku na Windows 10

V operačním systému Windows 10 jsou jednotky modulu Bluetooth nainstalovány v automatickém režimu, i když externí modul.

Nejprve uvidíme, jestli již pracuje. Chcete.li to provést, podívejte se do trias ikony panelu Bluetooth. Může být skryto, aby se zobrazovalo klikněte na šipku poblíž.

Kliknutím na ikonu uvidíte možné akce pro přidání nového zařízení, například bezdrátová sluchátka, klikněte na odpovídající tlačítko.

Ve výchozím nastavení však není vždy zapnuto, takže jej aktivujeme ručně.

1 Metoda. prostřednictvím zásobníku

Klikněte na ikonu oznámení v panelu Teroy. Na otevřeném panelu aktivujte modul Bluetooth, stane se modrou. Pokud je ikona již modrá, pak už všechno funguje.

2 Metoda. prostřednictvím parametrů systému

Stisknutím tlačítka Win I současně otevřete parametry a přejděte do části „Zařízení“.

Zapněte modul v prvním okně, v sekci Bluetooth a další zařízení.

3 Metoda. horké klíče

V některých modelech notebooků Bluetooth je aktivován současným lisováním kombinací speciálních klíčů: FN F1-F12.

Podívejte se na klávesnici, na které klíč je ikona Bluetooth Bluetooth a klikněte současně pomocí klávesy FN. Na začátku je tlačítko FN stisknuto.

Instalace ovladače na adaptéru

Pokud používáte moderní systém Windows 8/10, pak, s největší pravděpodobností, po připojení adaptéru operační systém automaticky nainstaluje ovladač a po 10-15 sekundách. Budete mít charakteristickou ikonu kliknutím na ni pravým tlačítkem myši, můžete okamžitě přidat (konjugaci) nového zařízení.

bluetooth, notebooku, windows

Pokud řidič nebyl nainstalován automaticky (a nikdy nemáte odznak), existuje několik možností, jak jej opravit.

READ  notebook se zapne, ale obrazovka je černá hluk ventilátoru. Chladicí ventilátory vydávají hluk, ale obrazovka notebooku nefunguje

Možnost 1

 • Je nutné otevřít správce zařízení;
 • Dále otevřete kartu „Bluetooth“ (nebo „jiná zařízení“);
 • Najděte zařízení s názvem „Adaptér. „;
 • .

Správce zařízení. Aktualizace ovladače na adaptéru Bluetooth

Pokud se najednou ukáže, že je ovladač aktualizován a ikona v čaji se nikdy neobjevila, proveďte následující:

 • Otevřená síťová připojení (použijte kombinaci Winr. A příkaz NCPA.Cpl);
 • Dále otevřete vlastnosti připojení Bluetooth;

Zobrazit ikonu Bluetooth v oblasti oznámení

Možnost 2

Pro automatické určení modelu adaptéru a stahování pro něj je velmi pohodlné používat speciální. Utility. Nedávno mě zapůsobilo posilovačem řidiče: doslova za 1-2 min. Po spuštění najde a nabízí aktualizaci všeho, co je zastaralé (viz. Snímek obrazovky níže).

Poznámka: Nástroj funguje v poloautomatickém režimu. Před aktualizací. požádá vás o oslavu těchto zařízení, pro která budou řidiči přeinstalovány.

Možnost 3

Ve vzácných případech, když byly předchozí metody neúspěšné, můžete se uchýlit k jedné univerzální metodě. Mluvíme o jedinečných identifikátorech zařízení: vid, PID. Díky nim najdete kompatibilní ovladač pro téměř jakékoli zařízení!

1) Nejprve musíte otevřít správce zařízení a přejít na vlastnosti požadovaného adaptéru (například). Obvykle zařízení, pro které není řidič. Označena ikonou žluté vykřičník.

2) Dále, v informacích o zařízení, otevřete zařízení vybavení a zkopírujte řádek s M vid/PID (viz. Snímek obrazovky níže).

3) Po použití některého z vyhledávačů (Google, Yandex atd.), najdete web, ze kterého je ovladač nahrán. Nebudu sem přinést konkrétní zdroje, protože v některých případech je nutné stahovat ovladače z malých čínských fór.

Co dělat, pokud Bluetooth nefunguje?!

Nejčastějším důvodem je to, že adaptér Bluetooth není zapnutý. Navíc zpravidla uživatel jednoduše zapomene kliknutím na tlačítko pro zapnutí bezdrátového modulu.

Stává se také, že samotné tlačítko fungovalo, ale adaptér se nezapnul, takže se to znovu vypne a zapněte jej.

POZNÁMKA: Všiml jsem si samostatně, že velmi často po přeinstalaci systému Windows 7 nebo Windows 8, uživatelé jednoduše zapomenou položit ovladač na funkční tlačítka svého notebooku a podle toho nefungují.

Druhý bod. věnujte pozornost ikoně Bluetooth v systémovém zásobníku vedle hodin. Pokud je červená, jako na snímku obrazovky:

To znamená, že adaptér byl programově deaktivován. V tomto případě musíte kliknout na ikonu pravým tlačítkem a v nabídce, která byla otevřena pro výběr jedné jedné položky. zapněte.

Pokud tyto akce nepomáhají, pak je problém již na úrovni ovladačů a hardwaru. Nejprve nejprve jdeme do sítí sítí a celkového přístupu a v nabídce vyberte položku „Změnit parametry adaptéru“. Okno Network Connections bude otevřena-měla by existovat síťová karta připojená k připojení, Wi-Fi-Division a Bluetooth adaptér:

Zkontrolujte, zda jsou aktivní, t.E. Ikona připojení by neměla být šedá.

READ  Jak vybrat správný pevný disk pro notebook. Mlc nebo tlc

Pokud v síťovém připojení notebooku neexistuje žádný adaptér Bluetooth, musíte jej hledat ve správci zařízení. Můžete se do toho dostat několika způsoby. Nejrychlejší je stisknout kombinaci klíčů Winr a v okně zaregistrovat příkaz devmgmt.MSC:

Druhá možnost. klikněte na nabídku Start pravým tlačítkem na ikoně počítače a vyberte „Správa“. Otevře se ovládací prvek „Správa počítače“, ve kterém musíte vybrat „Správce zařízení“:

Zajímá nás sekce »Síťové adaptéry“. Pokud jsou nainstalovány všechny ovladače, pak by v tomto seznamu měly být také alespoň 3 body-kabelové sítě, bezdrátové a bluetooth. Jak si můžete všimnout, v mém příkladu dvě zařízení zahrnují dvě zařízení. síťové zařízení Bluetooth a Bluetooth Personal Area Network. Neexistují žádné křížové a vykřičníky označující problémy se zařízením. to je již dobré znamení. Zbývá zkontrolovat pouze to, zda byla spuštěna síť Bluetooth. Chcete.li to provést, klikněte na pravé tlačítko na zařízeních v síti osobní oblasti Bluetooth:

Pokud má kontextová nabídka položka „použití“, můžete na ni kliknout. To je s největší pravděpodobností příčina poruchy.

P.S. Pokud vám výše uvedené akce nepomohly, doporučil bych aktualizaci ovladače pro váš adaptér Bluetooth. To je velmi jednoduché, zejména proto, že si můžete vždy stáhnout ovladač Bluetooth na místě výrobce vašeho notebooku.

Řešení možných problémů

Situace není vyloučena, když jste provedli všechny popsané akce, ale nefungovalo to na zapnutí Bluetooth. Důvodem může být selhání softwaru v zařízení nebo samotném OS. Jedním ze způsobů, jak situaci opravit, dojde k odstranění a opětovném přijímání modulu, po kterém následuje aktualizace ovladačů.

Přejděte na „Správce zařízení“ (rychlý přístup provádí klíče Win R) a najděte si bezdrátový adaptér v seznamu.

Vyberte jej kliknutím na pravé tlačítko myši a smažte v kontextové nabídce.

Na kartě „Akce“ klikněte na „Aktualizovat konfigurace zařízení“, Bluetooth Module se znovu objeví na seznamu.

Nakonec vyhledejte nové ovladače prostřednictvím kontextové nabídky.

Nainstalovaný antivirový software může také narušit správnou práci nebo naopak virus. ošetřuje se opětovným instalací systému nebo dočasným vypnutím antiviru. V jiných případech vám doporučuji kontaktovat servisní středisko a vyřešit problém.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS