Najdete telefon, když je vypnutý?

Odpojený telefon nelze najít, pokud byla vyjmuta karta SIM a baterie. Pokud je však zařízení stále zapnuté, má majitel možnost jej vypátrat, a to buď sám, nebo s pomocí orgánů činných v trestním řízení.

Vybitý smartphone nelze sledovat, pokud je vypnutý. V jakých případech lze zařízení nalézt:

V ostatních případech není možné sledovat zařízení se systémem Android, které nevysílá žádné signály ani k operátorovi, ani do přístupových bodů k internetu. Přinejmenším pro běžného uživatele jsou k dispozici pouze uvedené možnosti.

Pokud je však smartphone stále funkční, existuje způsob, jak jej uživatel může sledovat:

Při kontaktování orgánů činných v trestním řízení se ujistěte, že telefon není doma. Pokud se tam najde ztracený mobilní telefon, může být jeho majitel pokutován.

Vyhledání zařízení Google

google-find-my-device

Najít moje zařízení je oficiální nástroj společnosti Google pro sledování ztraceného telefonu nebo tabletu se systémem Android, který není třeba instalovat. Stačí přejít do služby Najít moje zařízení pomocí účtu Google. Stránka se automaticky pokusí vyhledat váš telefon.

V nedávné aktualizaci společnost Google zavedla na své stránce pro vyhledávání nové funkce: přímo ve výsledcích vyhledávání můžete rychle najít jakékoli registrované zařízení se systémem Android, stejně jako běžně hledáte nějaké informace. Pokud zadáte frázi „kde je můj telefon“, zobrazí Google nad výsledky vyhledávání malou mapu.

Sledování ztraceného zařízení z cizího telefonu. Použijte k tomu aplikaci Najít moje zařízení. Vstupujte pomocí režimu hosta a účtu Google. Nyní můžete sledovat ztracené zařízení, nechat ho vyzvánět nebo vymazat data.

Tímto způsobem nemůžete najít svůj Android? Důvody mohou být dva: není připojen k internetu nebo je vypnutý.

Jak zjistit, kde se nachází váš Android

Pokud je vaše zařízení odcizeno nebo se jen někde ztratilo, máte díky Správci zařízení Android možnost zjistit jeho aktuální polohu. Možnosti této služby jsou samozřejmě omezené, zejména pokud narušitelé okamžitě vypnou zařízení nebo obnoví nastavení. Stále však existuje určitá šance, zejména pokud je přístroj hledán při horké honičce nebo pokud se dostal do rukou nezkušených uživatelů.

Chcete-li najít svůj chytrý telefon nebo tablet, přejděte na stránku „Dálkové ovládání Android“. Vyberte zařízení z rozevíracího seznamu, pokud jich máte více, a klikněte na tlačítko „Vyhledat cíl“. Po krátkém čekání se na mapě zobrazí značka a na plovoucím panelu vlevo čas posledního připojení k síti.

Vezměte prosím na vědomí, že přesnost detekce je velmi závislá na tom, zda je v zařízení aktivován systém GPS. V každém případě však budete moci alespoň přibližně určit oblast, ve které budete smartphone hledat.

V situaci, kdy máte telefon někde poblíž, ale nemůžete ho najít, se hodí funkce volajícího. Klikněte na tlačítko „Vyzvánění“ a váš smartphone začne po dobu pěti minut vyzvánět s maximální hlasitostí. Snadno tak odhalíte gadget, který spadl pod postel nebo za skříň v omezeném prostoru domova.

Ne vždy chce osoba, která váš smartphone našla, tento smartphone ukrást nebo prodat. Stále existují poctiví lidé, kteří vám rádi vrátí váš oblíbený gadget. A aby to zvládli rychleji, můžete jim poslat speciální zprávu, která se zobrazí na zamčené obrazovce. Chcete-li tak učinit, použijte tlačítko „Blokovat“ ve webovém rozhraní dálkového ovládání Android.

READ  Obnovení továrního nastavení telefonu Samsung Galaxy J5

V zobrazeném vyskakovacím okně byste měli nastavit heslo zámku, zprávu a telefonní číslo, které se zobrazí při zapnutí zařízení. Tímto způsobem můžete pomoci novému majiteli, aby vám zavolal dříve, a vyhnete se pokušení prohledávat vaše osobní záznamy a fotografie.

V nejhorším případě, kdy není naděje na získání vašeho zařízení zpět, byste měli alespoň minimalizovat možné škody způsobené únikem dat. V tomto případě byste měli použít tlačítko „Vymazat“ na stránce „Dálkové ovládání Android“. Po jeho stisknutí a potvrzení výběru se telefon zcela obnoví do továrního nastavení a vaše data se zničí. Upozorňujeme, že to neovlivní obsah karty SD, takže ji nepoužívejte k ukládání osobních fotografií, dokumentů nebo jiných citlivých informací.

Další způsoby nalezení telefonu doma a na ulici

Nejjednodušší způsob, jak získat ztracené sluchátko zpět, je vrátit se na místo, kde byla ztráta zjištěna. Možná vám vypadl z kapsy do trávy. Hledejte ji na svém pracovním stole, v zásuvkách, v kanceláři kolegy. Pokud se ztratí doma, použijte službu Google Najít zařízení. Aktivujte volání a uslyšíte polohu ztraceného sluchátka. Stejnou metodu použijte při hledání telefonu na ulici. identifikuje narušitele.

Chytrý telefon mějte ve vnitřních kapsách oblečení. tam se nedá dostat. Batohy proti krádeži jsou dobrým prostředkem proti krádeži. Když držíte sluchátko v pracovní tašce, podržte nad ním ruku. to vám pomůže vycítit, zda se do něj někdo nesnaží dostat. Nenechávejte smartphone na viditelných místech, včetně kancelářského stolu nebo stolu v kavárně. Proveďte také preventivní opatření. nainstalujte software pro vzdálené blokování a vyhledávání.

Cerberus

Nápověda k nalezení ztraceného telefonu odpojeného od internetu. Ovládání online a prostřednictvím SMS. Pokud narušitel nainstaluje jinou SIM kartu, aplikace nahlásí nové číslo. Dálková aktivace GPS příkazem SMS. zapněte ji a zjistěte přesnou polohu sluchátka.

 • Zaznamenává příchozí a odchozí hovory.
 • Snímá zvuk z mikrofonu.
 • Hlasitě pípá, když k tomu dostanete pokyn. pomáhá vám najít telefon v davu lidí.
 • Sledování smartphonu na mapě.

Všechny operace se provádějí skrytě, narušitel si ničeho nevšimne. Nevýhoda aplikace. jsou vyžadována práva roota, instalaci a konfiguraci mohou provádět pouze pokročilí uživatelé.

CM Security: Ochrana a antivirus

Tato aplikace neumí vyhledávat ztracené telefony. Zabrání však jakémukoli pokusu o vypnutí smartphonu nebo jeho přepnutí do režimu letadlo. V reakci na tyto akce zařízení zapne hlasitý zvukový signál, čímž útočníkovi dá najevo. Aplikace vás také upozorní, pokud dojde k neoprávněnému pokusu o vytažení smartphonu z kapsy.

Funkcionalita je placená. 75 USD/měsíc. Při platbě na rok bude cena za měsíc 27,42 USD.

Jak najít ztracený telefon na internetu

Každá společnost, která se podílí na návrhu a konstrukci chytrého telefonu, se snaží člověka všemožně chránit před možnými krádežemi, vloupáním nebo situacemi, kdy by se zařízení mohlo ztratit. Proto byly vytvořeny speciální služby, které vám pomohou najít ztracené zařízení prostřednictvím webových stránek Google, Android nebo Apple. Všechny zahrnují zapnuté zařízení, internet a možnost přístupu k síti z počítače.

Funkce Najít iPhone

Od roku 2011 společnost Apple do svého operačního systému zabudovala speciální funkci „Najít iPhone“. Tato funkce se aktivuje přímo v telefonu a umožňuje následující kroky v případě ztráty nebo krádeže smartphonu:

 • aktivovat „režim zmizení“, který zařízení uzamkne;
 • vymazat informace z paměti;
 • vydávat zvukový signál, který pomůže lokalizovat telefon, pokud je někde poblíž.

Tuto položku je třeba aktivovat předem: „Nastavení“, poté přejděte na iCloud, tam přejděte na „Najít iPhone“ a přepněte tlačítko do polohy „zapnuto“. Od nynějška bude satelit sledovat polohu zařízení a majitel bude moci telefon uzamknout prostřednictvím služby iCloud.com pomocí svého účtu, který musí být předem vytvořen a aktivován.

Vyhledání telefonu se systémem Android pomocí počítače

Hlavní konkurent společnosti Apple mezi operačními systémy Android se o své uživatele stará neméně a také nabízí několik způsobů, jak najít ztracený telefon přes satelit pomocí internetu nebo s pomocí speciálních programů. Neporušují zákon a nevyžadují zvláštní žádost na ministerstvu vnitra nebo u vašeho poskytovatele služeb, ale měli byste se na tuto situaci předem připravit.

READ  Nepodařilo se aktivovat iPhone 7 vyžaduje aktualizaci

Použití speciálního softwaru přes Google

Správce zařízení Android je jedním z programů, které pomáhají najít vaše zařízení, když máte povolený internet a gps software. Aplikaci si můžete zdarma stáhnout z oficiálního obchodu Google. Aplikace umožňuje provádět stejné akce jako funkce „Najít iPhone“: zablokovat přístup k zařízení, vynutit signál nebo lokalizovat. Jednoduše přejděte na Google.com/Android/devicemanager a proveďte potřebné kroky.

Pro správnou funkci této aplikace musí být v telefonu aktivován účet Google, služba se aktivuje následujícím způsobem:

 • přejděte do sekce „Nastavení“;
 • vyberte „Zabezpečení“;
 • klikněte na „Správci zařízení“;
 • zaškrtněte políčko „Správce zařízení;
 • V zobrazeném okně potvrďte, že můžete k zařízení přistupovat na dálku.

Jak sledovat telefon prostřednictvím účtu Google?

Ztracený nebo ukradený telefon se systémem Android, ke kterému jste obezřetně připojili účet Google, je však skutečně možné najít, a to i v případě, že jste v něm zakázali polohové služby. Je to stejně snadné jako vyjmutí vzorového klíče; stačí mít počítač, notebook, tablet nebo jiný chytrý telefon připojený k internetu, informace o účtu a trochu trpělivosti.

Uživatel, který ztratil své zařízení a chce zjistit, kde se právě nachází, by si měl nejprve vzpomenout, zda synchronizoval svůj účet Google. Pokud jste vynechali, zapomněli nebo nechtěli, můžete zapomenout na níže uvedené metody, přejít na nový telefon a pokusit se neopakovat stejnou chybu. pak bude možné řešit další naléhavé problémy: obnovit smazané fotografie na Androidu nebo najít nejlepší program pro katalog filmů a televizních pořadů.

Použití satelitu

Chcete-li na mapě Google zjistit, kde se nachází váš smartphone Samsung, Lenovo, Asus nebo jiný smartphone se systémem Android, musíte:

 • V otevřeném poli může uživatel vidět poslední aktivitu na účtu v zařízení a zjistit, zda je ukradený nebo vypnutý a zapomenutý.
 • Pokud je v chytrém telefonu povolena geolokace, zobrazí se majiteli na nové stránce mapa s polohou zařízení. Kromě toho může uživatel zjistit aktuální úroveň nabití baterie a název sítě, ke které je zařízení připojeno.
 • Pokud je geolokace v zařízení vypnutá, nebude možné jej na mapě najít: online služba vydá příslušné upozornění a uživatel bude muset hledat jiné možnosti.

Tip: Pokud jste ztratili více než jedno zařízení, které bylo připojeno ke stejnému účtu Google, může majitel sledovat polohu každého z nich v jednom okně, a to pouhým přepnutím z jedné karty na druhou.

Vyvolání zařízení

Pokud obrázek mapy Google ukazuje, že smartphone se systémem Android je v přímém dosahu majitele, ale přesto jej nelze najít, měli byste, aniž byste zavřeli dříve popsanou stránku, použít další užitečnou funkci, která se jmenuje stejně: „Call out“.

To můžete provést následujícím způsobem:

Můžete volat na jeden telefon nebo na více telefonů najednou. Služba je od společnosti Google zcela zdarma a uživatel ji může využít tolikrát, kolikrát potřebuje.

Důležité: obě možnosti fungují pouze v případě, že je smartphone zapnutý. v opačném případě Google zobrazí oznámení, že zařízení nelze zjistit.

Uzamčení zařízení

Další možností, která je k dispozici na stejné stránce a doporučuje se v případě, že bylo sluchátko odcizeno nebo ztraceno a nachází se daleko od majitele, je uzamčení:

 • Zanechte nálezci nebo útočníkovi vzkaz, který ho motivuje k akci a obsahuje kontaktní údaje. e-mail, telefonní číslo, adresu atd., a poté klikněte na tlačítko „Blokovat“. Všechny zadané informace se zobrazí na displeji smartphonu.

Tip: Pokud není možné telefon najít nebo vrátit, musí majitel vymazat osobní údaje. to lze provést pomocí příslušného tlačítka v dolní části téže stránky.

READ  Obnovení továrního nastavení telefonu Samsung Galaxy j3

Jak najít telefon podle IMEI

Jedním ze způsobů, jak najít vypnuté zařízení, je vyhledat identifikační číslo telefonu. Jedná se o speciální číselný kód, který se nachází pod baterií (obvykle) gadgetu. Jak to ale udělat, když zařízení nemáte?? Kód si můžete předem zapsat a mít ho doma nebo ho najít v chytrém telefonu. V každém rámečku je nutně uvedeno sériové číslo a IMEI zařízení, které má 15 číslic. Pokyny k nalezení odpojeného telefonu:

 • Zapište IMEI.
 • Na nejbližší policejní stanici se dostavte s cestovním pasem, smlouvou o SIM kartě.
 • Napište prohlášení o ztrátě mobilního telefonu a strážci zákona podají žádost operátorovi společnosti, který může vyhledat číslo vašeho mobilního telefonu (IMEI).
 • Pokud je mobilní telefon nalezen v bytě žadatele, může mu být uložena vysoká pokuta, protože mobilní telefon mohl být nalezen sám.
 • Vezměte prosím na vědomí, že počet nahlášených krádeží je velmi vysoký a služba se takovým případům často nevěnuje přednostně.

Uzamčení zařízení

uzamknout odcizený telefon prostřednictvím výše uvedené služby. Přihlaste se, vyberte zařízení a klikněte na možnost „Zamknout telefon“. Zadejte v nastavení zámku zprávu, která se zobrazí na obrazovce uzamčeného zařízení. Na tomto čísle lze také kontaktovat majitele. Zadejte také heslo pro odemknutí. Stiskněte tlačítko „Zamknout“. zařízení již nebudete moci používat.

Výše uvedená služba funguje přes internet. Pokud je zakázána, nelze telefon zamknout ani odemknout. Narušitel provede celkový reset a může používat sluchátko, jako by se nic nestalo. Východiskem z této situace je kontaktovat policii. Budete potřebovat pas majitele, krabičku telefonu a účtenku z obchodu. IMEI kódy jsou uvedeny na krabičce a na účtence. policie je potřebuje k odeslání žádosti operátorům.

Po chvíli operátoři vrátí odpověď. sdělí vám, čí SIM karta je aktuálně nainstalována ve smartphonu. Je to osoba (i když je nevinná), která se bude zodpovídat před zákonem. Odcizené zařízení bude vráceno právoplatnému majiteli. Všimněte si, že policie může najít nejen chytrý telefon, ale i obyčejný telefon.

Policie nerada hlásí krádeže mobilních telefonů, ačkoli má všechny nástroje, které potřebuje k nalezení ukradeného telefonu.

Vyhledávání telefonu se systémem Android ve službě Google

Majitelé zařízení si obvykle vytvoří účet Google. Pomocí účtu můžete stahovat hry, aktualizace, registrovat se na webových stránkách a instalovat užitečné aplikace. Jednou z funkcí účtu Google je vyhledání ukradeného nebo ztraceného smartphonu, i když je vypnutý. Systém je vybaven správcem zařízení. Aktivace této funkce usnadňuje nalezení zařízení v případě jeho odcizení nebo ztráty v budoucnu. Verze 5.0 a vyšší tuto aktivaci nevyžadují. Toto nastavení je ve výchozím nastavení povoleno.

Chcete-li v budoucnu najít telefon se systémem Android pomocí účtu Google, musíte aktivovat Správce zařízení. Vaše akce:

 • Přejít do nastavení.
 • Vyberte nabídku „Zabezpečení“ (v některých verzích je to sekce „Ochrana“).
 • Klikněte na „Správci zařízení“.
 • Zaškrtněte políčko Správce zařízení.
 • Stisknutím tlačítka „aktivovat“ přijměte zobrazenou zprávu. Oznámení vás informuje o funkcích Správce zařízení.

Jak najít telefon se systémem Android? Musíte přejít na stránku www.Google.Přejděte na stránku com/Android/devicemanager, aktivujte účet, pokud to nebylo provedeno dříve. Systém pak sám vyhledá chytrý telefon registrovaný k tomuto účtu. Před uživatelem se zobrazí ovládací panel s návrhy dalších akcí týkajících se mobilního telefonu. testovací volání, blokování, vymazání osobních údajů. Kromě toho se majiteli smartphonu zobrazí mapa s polohou miniaplikace.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS