iOS 15 umožňuje najít i vypnutý iPhone: jak se to dělá a zda hrozí nějaké nebezpečí

V iOS 15.0 nová funkce: iPhone lze nyní najít pomocí funkce Najít můj, i když je iPhone „vypnutý“. Jak to funguje? Představuje funkce bezpečnostní problém?

Této funkce jsem si všiml před časem na jednom ze svých iPhonů s beta verzí iOS 15. Zde je snímek obrazovky, který jsem pořídil v červenci. Od té doby se uživatelské prostředí trochu změnilo.

Uživatelé si existence této funkce zdaleka nevšimli okamžitě. Potřeba aktualizace na iOS 15.0, povolit geolokační služby iPhonu, přihlásit se k uživatelskému účtu, zapojit se do sítě Find My atd. A ke konci proveďte nejpodivnější akci, kterou dnes nikdo nedělá: vypněte iPhone. Ale jakmile jsem se o tom dozvěděl. popularita tématu se okamžitě zvýšila. Stejně jako množství fám o tom, jak je tato funkce implementována.

V iOS 15 můžete telefon najít, i když je vypnutý

Nechápu, co znamená „iPhone lze najít po výpadku napájení“. Vypadá to, že „vypnutí“ již neznamená, že je telefon „odpojen“, zařízení stále běží a provádí výměnu dat na krátkou vzdálenost s nízkou spotřebou energie. Ještě jsem nepřišel na to, jak se k tomu vyjádřit.

Zvládněte iPhone za minutu denně:

Přihlaste se k odběru newsletteru Tip dne od iPhone Life a my vám budeme každý den posílat tipy, jak ušetřit čas a co nejlépe využít váš iPhone nebo iPad.

Když se vám ztratí iPhone, máte pochopitelně tendenci panikařit. Ale i když se vám vybije baterie nebo se odpojí Wi-Fi a mobilní data, můžete iPhone najít. Nová lokalizační funkce Bluetooth od Applu ti pomůže najít iPhone, i když je vypnutý. Ale i když je baterie iPhonu vybitá, najít zařízení je stejně snadné jako zjistit jeho poslední známou polohu. Pomocí iCloudu a aplikace Najít můj iPhone nebo iPad. ať už živý, nebo mrtvý. získáte zpět svůj drahocenný iPhone nebo iPad. Řekneme vám také, jak na dálku zapnout režim pohřešování pro iPhone, a různé možnosti, které máte při hledání iPhonu k dispozici. Zde je návod, jak najít iPhone, i když je baterie vybitá nebo mimo dosah.

Pokud máte podezření, že vám byl iPhone ukraden, obraťte se na místní úřady; nepokoušejte se ho získat zpět sami,

Jak správně používat funkci Najít iPhone?

Chcete-li aktivovat výše uvedenou funkci, musíte:

Pokud dojde ke ztrátě nebo odcizení zařízení s povolenou výše uvedenou funkcí, měli byste:

Na mapě se zobrazí aktuální poloha telefonu, pokud je zapnutý, nebo jeho poslední poloha před vypnutím.

Najít iPhone

Apple umožnil vzdálené uzamčení/vyhledávání zařízení iOS pomocí funkce Najít iPhone.

Upozorňujeme, že aby toto vyhledávání fungovalo, musí být na iPhonu povoleno vyhledávání iCloud (Nastavení. iCloud. Najít iPhone).

Zadejte uživatelské jméno a heslo Apple ID, které jste použili ve ztraceném iPhonu.

V nabídce iCloud vyberte možnost Najít iPhone a znovu zadejte heslo Apple ID.

Na otevřené mapě vyberte svou polohu a klepněte na možnost Přehrát zvuk.

Z iPhonu uslyšíte okamžitou odpověď, i když je v tichém režimu.

Jak používat funkci Najít iPhone

Po ztrátě telefonu nelze tuto aplikaci používat. Software musí být nainstalován předem. Nezapomeňte to udělat, jinak toho budete jednou litovat! Vezměte prosím na vědomí, že aplikace vás při nastavování funkce požádá o povolení zeměpisné polohy. je to jedna z podmínek pro fungování této aplikace. Poté se baterie pravděpodobně vybije o něco rychleji.

READ  iPhone 7 visí na jablku

Jak povolit funkci prostřednictvím počítače

Společnost Apple se pyšní touto statistikou: Po spuštění funkce iPhone Find se počet ukradených iPhonů několikanásobně snížil. Žádné překvapení: nalezení ukradeného zařízení je mnohem snazší, když je tato funkce povolena. Jakmile jej majitel uzamkne, stává se smartphone v rukou zlodějů jen sadou náhradních dílů nebo bezvýznamnou hračkou. Můžete si stáhnout aplikaci Najít iPhone, ale nemusíte to dělat!

Chcete-li aktivovat funkci Najít iPhone v počítači, postupujte podle následujících kroků:

 • Budete potřebovat připojení k síti World Wide Web. Ne bez tohoto.
 • Nezáleží na tom, zda jde o systém Windows nebo Mac. Navštivte webovou stránku iCloud.com.
 • V přihlašovacím okně zadejte své Apple ID. Dávejte pozor, abyste při používání cizího počítače nepřijali možnost „Zůstat přihlášen“. Toto políčko můžete zaškrtnout pouze v případě, že jste přihlášeni z osobního počítače.
 • Po spuštění aplikace vyberte své zařízení z nabídky „Moje zařízení“.
 • Aplikace zahájí skenování a na obrazovce se zobrazí mapa s přesným určením místa ztráty. V závislosti na tom, kde přesně telefon „spočinul“, podnikněte kroky k jeho získání zpět.
 • Ztráta telefonu v bytě nebo kanceláři? Vyhledání telefonu pomocí zvukového signálu.
 • Zjistíte, že váš telefon zůstal v kosmetickém salonu nebo v autoservisu? Odeslání zprávy na obrazovku miniaplikace s výzvou k volání na jiné číslo. Tento text se okamžitě zobrazí v telefonu.
 • Nejsmutnější výsledek pátrání. Zjistíte, že jste na veřejném místě ztratili chytrý telefon, nebo ještě hůř, že vám ho někdo úmyslně ukradl. Okamžitě ochraňte své osobní údaje! Nastavte čtyřmístné heslo, aby nikdo nemohl stáhnout vaše fotografie nebo číst zprávy, vymažte je na dálku.
 • Pokud si funkci Najít iPhone nenastavíte předem, budete se muset spolehnout na policii nebo na náhodu. Postarejte se o svého přítele!

Jak ji deaktivovat

Funkci Najít iPhone může být také nutné deaktivovat, například při prodeji telefonu nebo jeho opravě. Existují dva základní způsoby deaktivace: přímo v zařízení nebo na dálku. Není třeba dodávat, že v obou případech lze funkci vypnout až po zadání hesla Apple ID. Ne bez tohoto.

První způsob je nejjednodušší a nejpohodlnější, ale vyžaduje přístup k zařízení:

 • Přejděte do nabídky „Nastavení“.
 • Vyhledání služby iCloud.
 • Přejděte dolů na položku „Najít iPhone“ a přepněte přepínač do režimu „vypnuto“.
 • Potvrďte své rozhodnutí heslem Apple ID.
 • Po provedení této jednoduché operace obdržíte e-mailové upozornění o zakázání.

Druhý způsob. pokud nemáte mobilní telefon po ruce, můžete funkci Najít iPhone deaktivovat na dálku:

 • Nejprve se musíte přihlásit k dané aplikaci.
 • Nainstalujte si aplikaci v App Store nebo na webové stránce https://iCloud.com/find.
 • Na navigačním panelu otevřete nabídku „Moje zařízení“.
 • V zobrazeném seznamu vyberte svůj mobilní telefon.
 • Odstranění smartphonu ze seznamu pouze v případě, že je offline.
 • V mobilní aplikaci klikněte na tlačítko „Odstranit“, ve webové verzi klikněte na tlačítko „Křížek“.
 • Aplikace vás požádá o potvrzení vašich akcí a zároveň vás upozorní, že iPad může následně aktivovat jiná osoba.

Ne vše je jasné? Použijte naše výukové video

, Kde je funkce „Najít iPhone“ rozdělena a je poskytnut návod pro někoho, kdo ztratil telefon a neví, jak najít jeho polohu. Přečtěte si tento návod a zjistěte, jak najít iPhone pomocí geolokace, gps a snadno lokalizovat všechna zařízení se stejným Apple ID.

Přečtěte si, jak přenášet fotografie z iPhonu do počítače.

Jak používat funkci Najít iPhone

Po ztrátě telefonu není možné aplikaci používat. Aplikace musí být předem nainstalována ve vašem počítači. Nezapomeňte to udělat, jinak toho budete jednou litovat! Všimněte si, že při konfiguraci funkce telefon požádá o povolení geolokace, což je jedna z podmínek aplikace. Je pravděpodobné, že se baterie po tomto úkonu vybije o něco rychleji.

Jak ji povolit prostřednictvím počítače

Společnost Apple se pyšní touto statistikou: se spuštěním aplikace iPhone Finder se počet ukradených iPhonů několikanásobně snížil. Není divu. nalezení ukradeného zařízení je mnohem snazší, když je tato funkce zapnutá. Chytrý telefon, který jeho majitel jednou zamkne, se v rukou zlodějů stává pouhou sadou náhradních dílů nebo bezvýznamnou hračkou. Můžete si stáhnout aplikaci iPhone Finder, ale nemusíte to dělat!

READ  Jak obnovit smazané fotografie v telefonu Huawei.

Postup pro povolení funkce „Najít iPhone“ prostřednictvím počítače:

 • Budete potřebovat přístup k síti World Wide Web. Bez něj se neobejdete.
 • Nezáleží na tom, jaký operační systém máte v telefonu, zda Windows nebo Mac. Přístup k webové stránce iCloud.přejít na.
 • Na přihlašovací obrazovce zadejte své Apple ID. Dávejte pozor, abyste při používání cizího počítače nesouhlasili s možností „Zůstat přihlášený“. Toto políčko můžete zaškrtnout pouze v případě, že jste přihlášeni z vlastního počítače.
 • Po spuštění aplikace vyberte v nabídce „Moje zařízení“ své zařízení.
 • Aplikace zahájí skenování a na obrazovce se zobrazí mapa s polohou ztracených předmětů. V závislosti na tom, kde přesně na vás telefon „spočívá“, podnikněte kroky k jeho vrácení zpět.
 • Ztratili jste telefon v bytě nebo kanceláři? Pomocí zvukového signálu vyhledejte zařízení.
 • Váš telefon vypadá, jako by ho někdo nechal v kosmetickém salonu nebo v autosalonu? Odeslání zprávy na obrazovku miniaplikace s výzvou k volání na jiné číslo. Text se okamžitě zobrazí v telefonu.
 • Nejsmutnější výsledek pátrací situace. Zjistíte, že jste na veřejném místě ztratili chytrý telefon, nebo ještě hůř, že vám ho někdo úmyslně ukradl. Okamžitá ochrana osobních údajů! Nastavte si čtyřmístné heslo, aby nikdo nemohl stahovat vaše obrázky nebo číst zprávy, a vymažte je na dálku.
 • Ještě jednou: pokud jste funkci Najít iPhone nenastavili předem, budete se muset spolehnout pouze na policii nebo náhodu. Postarejte se o svého přítele!

Jak ji mohu deaktivovat?

Funkci „Najít iPhone“ může být také nutné vypnout, například při prodeji telefonu nebo jeho opravě. Existují dva základní způsoby deaktivace: přímo ze zařízení nebo na dálku. A není třeba dodávat, že v obou případech lze funkci vypnout pouze po zadání hesla Apple ID. Bez nich ne.

První způsob je nejjednodušší a nejpohodlnější, ale vyžaduje přístup k zařízení:

 • Přejděte do nabídky „Nastavení“.
 • Vyhledání služby iCloud.
 • Přejděte dolů na položku „Najít iPhone“, přepněte kolébkový přepínač do polohy „vypnuto“.
 • Potvrďte své rozhodnutí heslem Apple ID.
 • Po tomto jednoduchém úkonu obdržíte e-mailové oznámení o deaktivaci funkce.

Druhý způsob. pokud nemáte mobilní telefon po ruce, můžete funkci Najít iPhone deaktivovat na dálku:

 • Nejprve musíte získat přístup k příslušné aplikaci.
 • Nainstalujte si ji v App Store nebo na webové stránce https://iCloud.com/find.
 • Otevřete nabídku „Moje zařízení“ na navigačním panelu.
 • V zobrazeném seznamu vyberte svůj mobilní telefon.
 • Smartphone lze ze seznamu odstranit pouze tehdy, když je v režimu offline.
 • Při použití mobilní aplikace klikněte na tlačítko „Odstranit“, ve webové verzi klikněte na tlačítko „Křížek“.
 • Aplikace vás požádá o potvrzení vašich akcí a připomene vám, že iPad může následně aktivovat další osoba.

Ne vše je zcela jasné? Použijte náš videonávod https://youtu.be/rLPHQ76HHvw, který vás provede funkcí „Najít iPhone“ a poskytne vám průvodce krok za krokem, který pomůže někomu, kdo ztratil telefon, najít jeho polohu. nevíte, kde je. V tomto návodu se dozvíte, jak najít iPhone pomocí geolokace, gps a snadno lokalizovat všechna zařízení se stejným Apple ID.

Co umí funkce „Najít iPhone“ a proč ji zapnout

Společnost Apple to se zabezpečením dat myslí vážně a doporučuje, abyste tuto funkci nastavili při prvním zapnutí nového zařízení.

Proč je tento návod důležitý: Někteří lidé při prvním nastavení přehlédnou možnost „Najít iPhone“ a jednoho dne mohou zaplatit za smartphone za 40 000 dolarů, který navždy ztratili. RUB.

Zobrazuje na mapě, kde se zařízení nachází. Velmi výkonná funkce, která umožňuje přesně určit, kam se telefon ztratil. Jednou mi to pomohlo identifikovat zloděje auta a následoval velmi krátký a plodný rozhovor. Vzal si telefon zpět, protože si více cenil nepoškozeného a nerozbitého auta.

READ  Odblokování iPhonu XR

Zapne hlasitý zvukový signál, abyste mohli gadget najít ve věcech nebo v cizí kapse. Pomáhá s rychlými reakcemi, když se zloděj nestihl vzdálit.

uzamkne zařízení, aby byla vaše data v bezpečí, a zobrazí na něm zprávu. Udělejte to pouze v případě, že jste si jisti, že „nový“ majitel není připraven prodat telefon na náhradní díly prvnímu podomnímu prodejci. Uzamčením zařízení jej učiníte pro zloděje neatraktivním a v aplikaci „Najít iPhone“ jej lze velmi rychle ztratit z dohledu (bude rozebrán bez mrknutí oka).

Volitelně můžete na displeji zobrazit zprávu s telefonním číslem, na které chcete zavolat „nálezci“. a vrátit sluchátko za odměnu. Zpětná vazba naznačuje, že to někdy funguje, zejména pokud je zařízení právě ztraceno a nalezeno dobrou osobou (což je vzácné).

Odstranění všech osobních údajů ze zařízení. Toto je poslední fáze, po které můžete na iPhone bez obav zapomenout. Telefon je po smazaném „vype“ k ničemu, kromě opravářů na náhradní díly. Nyní jej lze odemknout pouze pomocí vašich osobních údajů, žádné přeflashování nepomůže.

Obecně se jedná o poslední „červené tlačítko“, které stiskněte pouze tehdy, když je vše ztraceno.

Jaká akce je škodlivá, pokud potřebujete najít miniaplikaci, když je povolena funkce „Najít iPhone„?

Pokud jste se rozhodli obrátit na orgány činné v trestním řízení, mohou vám nabídnout odstranění dat z iCloudu s tím, že k vyhledání vašeho gadgetu prostřednictvím IMEI budete potřebovat aktivovaný smartphone. Po vymazání dat z cloudové služby lze telefon skutečně aktivovat bez hesla. Ano, šance na nalezení zařízení se zvýší, ale není zdaleka jisté, že ho vrátí. klidně si ho může přivlastnit policista, aniž by to pro něj mělo nějaké následky.

Neměli byste také reagovat na hovory na svůj kontaktní telefon, pokud jste požádáni o odstranění dat z iCloudu a tvrdí, že jsou ze servisního střediska, helpdesku nebo jiným podezřelým způsobem. Nezapomeňte, že na toto číslo mohou volat pouze ti, kteří váš iPhone našli/odcizili a nemají v úmyslu ho vrátit.

Najít iPhone funguje, i když je vypnutý

Záložky

Když Apple při další prezentaci zdůrazňuje, že jeho produkty patří k nejbezpečnějším na světě, nelže. Vývojáři dělají vše pro to, aby omezili krádeže gadgetů s lákavým logem jablka.

V polovině roku 2010 se objevila aplikace Find My iPhone neboli Najít iPhone. Pomocí něj může majitel zařízení se systémem iOS ztracené nebo odcizené zařízení na dálku uzamknout, odeslat zprávu o jeho obnovení, vymazat data uložená v paměti nebo najít přesnou polohu smartphonu či tabletu na mapě.

Je tu však jedno „ale“. všechny tyto činnosti lze provádět pouze při zapnutém iPhonu nebo iPadu. Stačí smartphone vypnout, vyjmout kartu SIM a zařízení již není možné zjistit. Je to způsobeno fungováním aktivačního zámku a aplikace Najít iPhone. Sdílení pomocí cloudové služby iCloud vyžaduje připojení k internetu, které zajišťuje buď nainstalovaná SIM karta, nebo síť Wi-Fi.

A Apple se rozhodl jít ještě dál a patentoval si nový způsob práce s aplikací Najít iPhone. Zdá se, že nové generace chytrých telefonů od americké společnosti se naučí odesílat údaje o své poloze i po úplném vypnutí. Podání patentu odhaluje nový princip „antiviru.

iPhone se tedy pravidelně zapíná a odesílá údaje o poloze. Poté se vrátí do režimu spánku. K vybavení zařízení se systémem iOS podobnou funkcí stačí, aby společnost Apple integrovala nezávislý časovač. Jak bude toto řešení fungovat na zařízeních, která nejsou vybavena jednotkou GPS, společnost Apple neuvádí. [CoM]

Přidejte si ji do záložek

| Denial of responsibility | Contacts |RSS