Co dělat, když ztratíš sluchátka Airpods

Potřebujete pomoci s hledáním sluchátek Airpods? Pomocí funkce Najít iPhone si namapuješ sluchátka Airpods, pak je přehraješ a snadno je najdeš, takže si můžeš zase bezdrátově užívat hudbu.

Počínaje iOS 10.3, Najít iPhone ti umožní najít ztracené Airpody. Pokud už je služba „Najít iPhone“ nastavená na iPhonu, iPadu nebo iPodu touch spárovaném s Airpods, bude automaticky aktivní i na sluchátkách. Pokud pak ztratíte sluchátka Airpods odděleně od pouzdra a budete někde poblíž, můžete je najít pomocí služby Najít iPhone. Pokud jsou vaše sluchátka Airpods mimo dosah všech vašich zařízení, jsou vybitá nebo umístěná v pouzdře Airpods, funkce Najít iPhone vám pomůže pouze zobrazením času a místa posledního kontaktu.

Jak získat přístup k nabídce „Najít Airpods

Najít Airpods se skrývá v aplikaci Locator v zařízeních se systémem iOS a ve službě Najít iPhone na iCloudu.com. Pokud sluchátka nejsou v pouzdře a jsou připojena k iPhonu, zobrazí se na mapě vyhledávání stejně jako iPad, iPhone, Apple Watch nebo Mac.

Pokud jsou sluchátka v pouzdře a nejsou připojena k telefonu, zobrazí se na mapě jejich poslední poloha nastavená aplikací. Pokud jsi sluchátka Airpods nějakou dobu nepoužíval, zobrazí se vedle nich stav offline.

„Locator“. stock aplikace pro iOS. Tato možnost je ve výchozím nastavení nastavena, pokud v nastavení telefonu povolíte možnost „Najít iPhone“. Všechny aplikace s podobnými názvy, které lze nalézt v App Store, jsou něco jiného, nejsou určeny k nalezení „jablečných“ zařízení.

Chcete-li použít podobnou funkci prostřednictvím cloudové služby „iCloud“, musíte přejít na server (iCloud).com) a použijte své Apple ID.

Vyhledání sluchátek Airpods pomocí iCloudu.com

Airpody můžete najít také pomocí iCloudu.com.

K tomu potřebujete: 1. Navštivte iCloud.com2. Zadejte své údaje 3. Potvrzení přihlášení4. Pak přejděte na „lokátor“ 5. Vyhledání zařízení6. Pokud je k dispozici, použijte funkci přehrávání zvuku.

READ  Najít iPhone 11

Jak najít ztracená sluchátka Airpods

Pokud vám jedno sluchátko chybí, nezoufejte, pokud ho ztratíte, je možné si koupit jiné, bude vás to stát o něco víc, ale nebude to stát plnou cenu, kterou jste za Airpods zaplatili.

V krajním případě si můžete zakoupit šňůrku na krk, jako je ta na obrázku výše, a sešít je k sobě, abyste měli jistotu, že pokud vám jedna vypadne, neztratí se.

Jak najít sluchátka Airpods

Najít Airpods je k dispozici stejně jako ostatní vyhledávací služby Apple pro Mac, iPhone, iPod a Apple Watch. Sledování zařízení na iCloudu.com nebo prostřednictvím aplikace Locator na iPadu a iPhonu.

Nejjednodušší je to samozřejmě pomocí aplikace. Otevřete aplikaci Lokátor a najděte sluchátka Airpods v seznamu zařízení. Zde se můžete podívat, kde se vaše sluchátka Airpods na mapě a ve vztahu k ostatním produktům Apple nacházejí. Pokud na kartě klepnete na ikonu sluchátek, zobrazí se možnost přehrávání zvuku ze sluchátek Airpods.

Geolokace v reálném čase je k dispozici pro připojené Airpody

U připojených sluchátek Airpods je k dispozici možnost vypnout levé nebo pravé sluchátko jednotlivě nebo zastavit přehrávání zvuku. Tato možnost není k dispozici pro Airpods Max, protože se jedná o sluchátka přes uši, nikoli o TWS jako Airpods a Airpods Pro.

Možnost ztlumit jedno sluchátko usnadňuje hledání, pokud jste ztratili jen jedno z nich. Zvuk ze sluchátek Airpods sice není nejhlasitější, ale měl by být dostatečně hlasitý na to, abyste ztracená sluchátka našli i v relativně tichém prostředí. Takhle jsem jednou našel svá sluchátka, protože rád telefonuju s jedním z Airpodů a pak ho nechávám v různých částech bytu.

Je důležité si uvědomit, že všechny tyto funkce platí pouze tehdy, když jsou Airpods vyjmuty z pouzdra a připojeny k iPhonu.

najít, další, sluchátka, airpods

Pokud máte sluchátka Airpods, která jste nechali někde jinde nebo která nejsou připojená k iPhonu, zobrazí se na mapě poslední známá poloha. Pokud se pokusíte přehrát zvuk, nic se nestane. budete upozorněni pouze v případě, že jsou připojena sluchátka.

Takto vypadají sluchátka Airpods v aplikaci Locator, pokud nejsou připojena k iPhonu

Upozornění na připojená sluchátka Airpods v režimu vyhledávání

Funkce Najít Airpods je tedy užitečná pro nalezení sluchátek v dosahu Bluetooth, ale už méně pro ta, která jste nechali jinde. To se však může změnit, jakmile Apple začne v Airpodech používat čip U1. Umožní sluchátkům sdílet informace o poloze s ostatními zařízeními Apple a můžete sledovat jejich aktuální zeměpisnou polohu, i když Airpods nejsou připojené k iPhonu přes Bluetooth. Takový čip je již v novém iPhonu (ale ne v iPadu) a Apple jej pravděpodobně použije ve svých vyhledávacích majácích AirTags, které představí ještě letos.

READ  aplikace pro záznam videa z obrazovky počítače.

Ztratili jste někdy sluchátka Airpods?? Jak jste je hledali?? Podělte se o své příběhy v komentářích nebo v našem chatu na Telegramu.

Bude moci někdo jiný připojit ukradené Airpody ke svému iPhonu?

Bohužel ano. A proces opětovného spárování sluchátek s jakýmkoli jiným zařízením Apple je poměrně jednoduchý. Sluchátka je třeba vložit do pouzdra, stisknout tlačítko nastavení a několik sekund je podržet.

Jakmile dojde ke spárování s novým zařízením, sluchátka se resetují a nebudou již spojena se zařízením bývalého majitele.

A od této chvíle lze Airpods připojit k jakémukoli jinému zařízení a vy jako bývalý majitel tomu nemůžete nijak zabránit.

Ztracené (ukradené) Airpody, lze s ukradenými sluchátky spárovat cizí iPhone??

Pokud Airpody ztratíte nebo vám je někdo ukradne, není příliš složité je spárovat s jiným iPhonem.

Stačí, když nálezce nebo narušitel vloží oba Airpody do nabíjecího pouzdra a na několik sekund podrží tlačítko nastavení.

Přesně totéž ale dělá i legální vlastník zařízení, když je resetuje za účelem vyřešení softwarových problémů.

Po provedení resetování už nebudou sluchátka Airpods propojena s žádným zařízením Apple. V nastavení se mohou stále zobrazovat, ale to novému majiteli nezabrání v používání náhlavní soupravy.

Rozbité sluchátko Airpods

Sluchátko se neztratí vždy. někdy se prostě pokazí nebo začne méně držet nabití. A nemůžete ji rozebrat, aniž byste ji znehodnotili, což znamená, že pokud se baterie opotřebuje a přestane držet náboj tak jako dřív, budete muset koupit celou sadu znovu. Ušetřit však můžete výměnou rozbitého sluchátka Airpods za nové v servisním středisku Apple Pro za pouhých 2 900 a Airpods Pro za 5 900.

Staré Airpody se okamžitě vyměňují za nové Airpody druhé generace

Apple Pro nyní také pořádá propagační akci. Pokud se vám Airpody první generace začnou špatně nabíjet, vymění vám obě sluchátka za Airpody druhé generace za 5 900 Kč.

READ  Recenze smartphonu Apple iPhone 11 pro

Ukradené sluchátka Airpods. Co dělat

Hledání ztracených Airpodů není snadné. Někdy se stává, že sami nevíte, zda jste sluchátka ztratili, nebo zda byla odcizena. Nejprve je zkuste vyhledat klasickým staromódním způsobem. Přemýšlejte, kde jste je mohli nechat: u sousedů, v kavárně, na letišti atd. Může se stát, že sluchátka jsou vůbec blízko vás.

Podívej se, jestli se tvoje sluchátka Airpods neskrývají někde na půdě?

Pokud jste ztratili jedno sluchátko, máte problém. Doporučuje se ihned kontaktovat policii, která vám pomůže, ale ani to vám stoprocentně nezaručí, že ji najdete. Pokud ztratíte pouzdro na sluchátka nebo celou sadu, je to o něco jednodušší. Začněte tím, že podle výše uvedených pokynů podáte policejní hlášení a vrátíte se na místo, kde jste sluchátka viděli naposledy. Nezapomeňte také aktivovat ztrátový režim Airpods.

Zapnutí ztrátového režimu Airpods

Pokud to neodpovídá vaší situaci, zkuste aktivovat režim zmizení. Už jsme se jí věnovali mnohokrát, ale zkušenosti ukazují, že ji mnoho uživatelů stále přehlíží.

Chcete-li na sluchátkách Airpods aktivovat režim zmizení, musíte:

  • Otevřete aplikaci Locator na iPhonu, iPadu nebo Macu nebo následujte odkaz.
  • Přejděte na kartu Zařízení na spodním panelu.
  • V seznamu zařízení vyhledejte zařízení Airpods a zobrazte je na mapě.
  • Vyberte možnost Aktivovat v části Označit jako chybějící.
  • Postupujte podle pokynů na obrazovce.

Takto se aktivuje režim zmizení sluchátek Airpods.

Pokud nyní kolem vašich sluchátek projde majitel zařízení Apple, jeho zařízení bude moci uzamknout polohu vašich sluchátek Airpods a poloha se v aplikaci Locator změní. Díky tomu budete vědět, kde hledat chybějící informace.

Nějaké dotazy?? Neváhejte se na ně zeptat v komentářích níže nebo v našem Telegram-chatu, bude to zajímavé čtení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS