Interní a externí úložiště v systému Android

Co je to cloud v telefonu?? Cloud je speciální služba, která může ukládat data mimo telefon, ale můžete k nim velmi rychle přistupovat z telefonu.

Pro snazší pochopení je cloud (z anglického Cloud) nebo cloudové úložiště místnost s dveřmi. Otevřením této místnosti můžete:

Takových služeb je celá řada a každá z nich má svůj vlastní název:

Jinak je cloud stále oblíbený: Cloud. Microsoft OneDrive, iCloud, Mega a další.

Abyste k němu měli přístup, musíte:

Vytvoříte účet (profil) pro vybrané úložiště. Chcete-li si například vytvořit účet na Disku Google, musíte si na registrační stránce vytvořit uživatelské jméno a heslo.

Tento účet se bude používat pro všechny služby Google (pošta, fotografie, kontakty, YouTube). Hlavní je, že po registraci a přihlášení do svého profilu (pomocí uživatelského jména a hesla) máte přístup k aplikaci Disk Google. Po prvním přihlášení k účtu Google Drive budete automaticky přesměrováni do právě vytvořeného cloudu.

Stejný princip funguje i u dalších úložných služeb: Yandex.Disk, Cloud. OneDrive a další.

Registrace účtu a přihlášení do cloudové aplikace = automatické vytvoření vlastního cloudu, ke kterému má smartphone přístup.

iCloud usnadňuje přístup k souborům z iPhonu

Widget Poslední soubory na Disku iCloud má dvě velikosti na výběr

Jak postupovat: Stačí přidat widget „Soubory“ na domovskou obrazovku iPhonu nebo do postranní nabídky na levé straně pracovních ploch.

Protějšek Finderu pro Mac s názvem „Soubory“ se na iPhonu a iPadu objevil až včera. Aplikace umožňuje ukládat všechny druhy formátů souborů do mobilního zařízení offline, ale můžete také přistupovat k dokumentům z iCloudu online.

Program má samostatnou sekci nazvanou „Nedávné. Jak název napovídá, obsahuje odkazy na soubory, které byly použity naposledy. Málokdo si všiml, že tento seznam je synchronizován napříč zařízeními prostřednictvím služby iCloud.

Přidáním widgetu Soubory na domovskou obrazovku mobilního zařízení získáte okamžitý přístup k souborům z iCloud Drive, které jste nedávno upravovali na Macu. To je velmi užitečné, pokud pracujete s kancelářskými a podobnými soubory.

Typy souborů a dostupný prostor

Služba iCloud Drive v mnoha ohledech navazuje na tradici společnosti Apple od systému OS X. Neexistuje žádná výchozí hromada různých souborů a každá aplikace má své vlastní složky, do kterých ukládá pracovní dokumenty. Hlavní rozdíl mezi iCloud Drive a iCloudem však spočívá v tom, že uživatelé nyní mohou v cloudu vytvářet složky a naprosto libovolné typy souborů. Jinými slovy, Apple nám nyní poskytuje plnohodnotné cloudové úložiště pro soubory.

READ  Jak přenést iPhone do jiného iPhonu. Přenos dat přes iTunes

Představivost je omezena pouze dostupným místem na disku. Zpočátku k dispozici pouze 5 GB. žádná změna. Rozšíření jsou mnohem levnější než v případě iCloudu:

Všimněte si, že se mírně změnila i cena cloudového prostoru

To je šikovný trik, jak rozšířit kapacitu cloudového úložiště na 1 TB. To by mělo většině uživatelů stačit. Při velkých objemech dat na webu stojí za to zvážit specializovaná řešení. V konečném důsledku máme v cloudu k dispozici nepřeberné množství volného místa a žádná omezení týkající se typů souborů. pohádka.

K čemu se používá

O tom, kde je v iPhonu cloud, si povíme o něco později. Nejprve si musíte ujasnit, k čemu iCloud používáte. Můžete pracovat se zařízením Apple bez cloudové služby??

Obecně ano. Tato možnost však v budoucnu způsobí mnoho problémů a potíží. K těmto účelům se v produktech Apple používá služba iCloud:

  • ukládání informací;
  • zálohování operačního systému;
  • uložení nastavení operačního systému;
  • Nakupujte v našem značkovém internetovém obchodě;
  • pomocí funkce Najít iPhone;
  • obnovení dat v mobilním zařízení;
  • Sledování polohy zařízení Apple;
  • Formát Apple ID.

Obecně lze říci, že cloudová služba iCloud výrazně usnadňuje život. Proto je lepší práci s ním nezanedbávat. Zvládnutí takové možnosti naštěstí není obtížné. A zvládne to i středoškolák.

Přenos fotografií a videí do jakéhokoli jiného cloudu

Největším „žroutem“ místa jsou fotografie a klipy, které se nahrávají na iCloud. To proto, že možnost Fotografie v iCloudu je ve výchozím nastavení povolena na všech nových zařízeních Apple.

Pravděpodobně je vytvořen tak, aby rychle zaplnil standardní prostor 5 GB a přiměl uživatele k nákupu dalších předplatných.

Pokud nechcete platit za další místo v cloudu Apple, můžete si zálohu knihovny médií uložit do jakékoli jiné cloudové služby.

Chcete-li to provést, zakažte tuto možnost v Nastavení. Fotky. Fotky v iCloudu (na iPhonu) a v Nastavení systému. Apple ID. iCloud. Fotky (na Macu). Tento postup je třeba provést na všech zařízeních, na kterých je váš účet.

Chcete-li synchronizovat data galerie s jinou cloudovou službou, použijte jejího oficiálního klienta pro iOS, iPadOS nebo macOS.

Jak aktivovat iCloud v iPhonu

K aktivaci cloudové služby potřebujete účet. Apple ID. Pokud jste jej ještě nezaregistrovali, měli byste tak učinit dříve, než začnete postupovat podle pokynů.

Na domovské obrazovce iPhonu najděte šedou ikonu ozubeného kola, která umožňuje přístup k nastavení smartphonu.

Seznam nastavení obsahuje položku iCloud. Systém vás vyzve k nastavení služby iCloud v iPhonu, přihlášení pomocí osobního účtu Apple ID. Musíte zadat e-mailovou adresu a heslo. Pokud je vše v pořádku, iPhone zobrazí zprávu, že „Najít iPhone“ byl aktivován.

READ  Nainstalujte WhatsApp na trh s telefonem

Nepodceňujte význam této funkce. Za prvé umožňuje sledovat polohu smartphonu online na mapě. A za druhé, pokud iPhone ztratíte nebo vám ho ukradnou, můžete ho zamknout. Tímto způsobem nemůže narušitel nebo nálezce „ztráty“ iPhone prodat.

Nastavení služby iCloud obsahuje informace o množství dostupného místa na serveru. 5 GB je zdarma, ale upgrade je nabízen za příplatek:

Pokud kliknete na odkaz „Spravovat úložiště“, můžete si prohlédnout podrobnosti o tom, jaké místo je na serverech společnosti Apple využíváno:

Jedná se o užitečnou funkci, která umožňuje zjistit, která aplikace „zahlcuje“ záložní úložiště, a poté provést vyčištění.

Ukládání souborů v cloudu

S verzí 8 operačního systému iOS umožnila společnost Apple uživatelům nahrávat do úložiště libovolné soubory, čímž se z něj stala služba pro sdílení souborů. Služba se jmenuje iCloud Drive. Ve stejnojmenné položce nabídky můžete vidět, které nainstalované aplikace k ní mají přístup, a také seznam souborů a stav nahrávání:

Pokud zapnete domovskou obrazovku, máte přístup k jednotce na dosah ruky.

Skladování fotografií

V položce „iCloud Photos“ můžete nastavit odesílání a ukládání fotografií na záložní diskový prostor:

Můžete aktivovat úplné nahrávání fotografií na iCloud (první možnost nabídky) nebo nahrávání Photo Streaming (druhá možnost nabídky), případně nastavit sdílení fotografií (třetí možnost nabídky).

Odesílání dat aplikací na iCloud

Ve výchozím nastavení jsou telefonní seznam, pošta, kalendáře, připomenutí, peněženka, poznámky a soubory v prohlížeči synchronizovány s cloudovou jednotkou:

V této nabídce lze vybrat požadované možnosti synchronizace.

Vytvoření cloudové zálohy

Užitečná funkce při přechodu na jiné zařízení, kdy stačí několik kliknutí, abyste si data stáhli přes Wi-Fi a nainstalovali je do nového zařízení:

Zálohování na iCloud se nahrává během nabíjení iPhonu.

Funkce vyhledávání v chytrém telefonu

Služba, jejímž hlavním účelem je zabránit krádeži nebo ztrátě smartphonu. Kromě zobrazení polohy zařízení na mapě vám služba nabízí možnost mobilní telefon uzamknout, odeslat zprávu s žádostí o jeho vrácení nebo vzdáleně vymazat data:

Tuto funkci můžete aktivovat v nastavení iCloud Find iPhone.

Jak zvětšit úložný prostor v iCloudu? Je to poplatek?

Změna plánu úložiště iCloud přes Nastavení → Apple ID (vaše jméno a příjmení) → iCloud → Správa úložiště → Změna plánu úložiště.

Aktuální plány pro úložný prostor iCloud a jejich náklady:

Ruční nahrávání fotografií a videí na iCloud.com

V aplikaci Fotky klikněte na ikonu pro nahrávání fotografií a videí (obláček se šipkou).

Vyberte požadované fotografie v počítači a počkejte, až se nahrají.

Stručný popis klíčových služeb iCloudu

E-mail

Každý si může v cloudu zdarma zřídit vlastní e-mail „name@iCloud“.com“ a získat kdykoli rychlý přístup ke korespondenci. Přímo na iCloudu.com je implementována jako klasická poštovní schránka rozdělená do kategorií (Doručená pošta, Spam, Koncepty atd.).д.). Chcete-li aktivovat cloudovou poštu, musíte na Macu nebo iZařízení přejít do Nastavení. iCloud a pojmenovat E-mailovou adresu, která se automaticky vytvoří.

READ  Jak vložit vyzváněcí tón do iPhonu pomocí počítače. Změna nastavení systému

Kontakty

Všechny kontakty v adresáři zařízení se automaticky zkopírují do iCloudu a naopak. v cloudu na iCloudu.com jsou k dispozici všechny možnosti úprav profilu, což je docela praktické. například připojování fotografií ke kontaktům je mnohem snazší na počítači než na smartphonu nebo tabletu.

Kalendář, poznámky, připomenutí

Díky cloudové službě samozřejmě není nutné přenášet informace z příslušných aplikací z jednoho zařízení do druhého. iCloud automaticky synchronizuje všechny definované události, vytvořené záznamy a další data.

Fotografická služba na iCloudu.com je téměř totožná s mobilními a desktopovými aplikacemi. Kompletní knihovna médií pro ukládání fotografií a videí, uspořádaných do alb nebo kapitol podle toho, jak si je prohlížíte. Odtud můžete fotografie snadno mazat, přesouvat nebo odesílat e-mailem.

iWork v iCloudu (Pages, Numbers, Keynote)

Nedávno představený iCloud, který obsahuje obdobu aplikací Numbers, Pages a Keynote v prohlížeči. Můžete tak vytvářet, upravovat a odesílat tabulky, textové dokumenty nebo prezentace z libovolného zařízení.

iWork je bezplatná webová obdoba Microsoft Office (Word, Excel).

Najít iPhone a najít přátele

Pokud se vaše mobilní zařízení ztratilo, nejsnadněji ho najdete pomocí funkce Najít iPhone z iCloudu.Stačí zadat své Apple ID a heslo. Zde můžete také zařízení zcela vymazat, přehrát na něm zvuk nebo aktivovat režim zmizení (viz „Najít mé zařízení“ na straně 54). snímky obrazovky výše).

Webová aplikace Najít přátele umožňuje zobrazit polohu přátel na mapě.

Funkce Najít iPhone a Najít přátele jsou v posledních verzích iOS předinstalovány ve výchozím nastavení.

Disk iCloud a zálohování iCloud

Služba je plnohodnotným cloudovým úložištěm (podobně jako Dropbox, Disk Google, Yandex).Disk, Cloud atd.д.), které mohou obsahovat libovolná data. Objem diskového prostoru je určen tarifním plánem; v současné době platí následující sazby: 5GB. zdarma, 50GB. 59/měsíc, 200GB. 149/měsíc, 1TB. 599/měsíc.

Klíčenka

Služba iCloud Keychain umožňuje automaticky ukládat záložky, historii procházení, přihlašovací jména a hesla z prohlížeče Safari na všech zařízeních.

Jak aktivovat a pracovat s klíčenkou na iPhonu, iPadu, iPodu Touch a Macu jsme se dozvěděli v tomto článku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS