Jak nainstalovat Obchod Play do televizoru LG

Smart TV lze přirovnat k osobnímu počítači nebo tabletu. Ten je z hlediska funkčnosti bližší druhému jmenovanému. Takový televizor běží na plně funkčním operačním systému. Můžete si nainstalovat aplikace třetích stran, které přidají televizoru nové funkce. Aplikaci lze použít k přidání nových funkcí do televizoru, například podpory online televize od určitého poskytovatele, přehrávače médií, který pracuje s mnoha formáty, her různých žánrů, informačních systémů o počasí a směně měn atd.д.

Aby byla nová aplikace bezpečná pro uživatele i pro samotnou televizi, jsou dodavateli softwarových modulů obchody s aplikacemi. Majitelé těchto stránek odpovídají za kontrolu kvality softwaru a povolují zveřejňovat pouze aplikace, které jsou kompatibilní s operačním systémem nainstalovaným v televizorech nebo set-top boxech a neobsahují viry a programové záložky.

Odkazy na torrenty.

V aplikaci Lampa přejděte do nastavení stisknutím tlačítka „hvězdička“ (ozubené kolo).

V nastavení aplikace Lampa vyberte možnost „Parser“

A nezapomeňte v nastavení „Použít parser“ nastavit „Ano“, jinak se zobrazí pouze odkazy na upoutávky.

nainstalovat, widget, smart

Jak nainstalovat aplikaci vPlay do televizorů Samsung a LG pomocí změny DNS

Nastavení systému LG Webos

Přejděte do nastavení televizoru Vyberte síť Pokud používáte kabelové připojení, vyberte kabelové připojení, pokud používáte Wi-Fi, pak se připojte k síti Wi-Fi Vyberte rozšířená nastavení Pak klikněte na tlačítko změnit Zrušit zaškrtnutí automaticky Do pole Server DNS zadejte adresu 37.1.220.211 Stiskněte tlačítko Connect, všechny výše uvedené kroužky by měly být zelené Nyní je konfigurace dokončena, přejděte na domovskou obrazovku a spusťte jednu z aplikací IVI, TVIGLE, SWEET.TV, Deezer, OLL.TV, Redbull

Nastavení systému Samsung Tizen

Přejděte do nastavení. obecné. síť Vyberte stav sítě Vyberte nastavení IP Vyberte nastavení DNS, změňte na ruční zadání Pak vyberte server DNS a zadejte adresu 37.1.220.211 Stiskněte OK a ukončete nastavení OK, nastavení dokončeno, přejděte na domovskou obrazovku a spusťte jednu z aplikací IVI, TVIGLE, SWEET.TV, Deezer, OLL.TV, Redbull

Jak nainstalovat software třetích stran

Widgety, které nejsou k dispozici v oficiálním obchodě LG, se stahují z jiných zdrojů. Takový software najdete na webových stránkách nezávislých vývojářů, na blozích, fórech fanoušků Smart-TV a na sociálních sítích. Instalace na televizor je o něco složitější, ale pečlivé a promyšlené přečtení návodu pomůže i nezkušeným uživatelům zvládnout tento úkol.

Vezměte prosím na vědomí! Nepřítomnost softwaru v obchodě s obsahem neznamená, že widget není bezpečný nebo že jeho kvalita je nízká. Důvodem jsou často neshody mezi společností LG a společnostmi/týmy programátorů třetích stran ohledně používání obsahu. Instalace málo známých aplikací z nedůvěryhodných zdrojů se však nedoporučuje.

Instalace z jednotky flash

Nejprve pomocí prohlížeče v počítači vyhledejte a stáhněte požadovaný software. Dále obsah archivu.zip nebo.rozbalte (programy jsou distribuovány v komprimovaném formátu) do kořenového adresáře jednotky a postupujte podle následujících pokynů:

 • Přihlaste se ke svému účtu na Smart TV;
 • Vložte kartu flash do volného slotu v televizním přijímači;
 • počkejte na oznámení, že je jednotka připojena;
 • Stiskněte tlačítko s ikonou domečku na dálkovém ovladači;
 • Projděte nabídku a vyhledejte požadovaného zástupce widgetu;
 • spustit požadovaný program.

Hlavní podmínkou pro používání softwaru na paměťové kartě je, že ji nesmíte vyjmout ze slotu, dokud je software spuštěn.

Instalace v režimu pro vývojáře

Prostředí pro vývoj aplikací pro webOS je určeno nejen programátorům, ale i běžným majitelům Smart TV. K práci potřebujete:

 • Stáhněte si a nainstalujte do počítače Java Development Kit, Git, webOS TV IDE a aplikaci, která se má nainstalovat (archiv s příponou.ipk);
 • zaregistrovat se na portálu pro vývojáře systému webOS;
 • nainstalujte si do televizoru aplikaci Režim pro vývojáře (prostřednictvím oficiálního obchodu);
 • Připojení počítače a televizoru Smart-TV ke stejné síti.
READ  Samsung Smart TV se sám zapíná a vypíná. Vlhkost a prach

Pozor! Při stahování softwaru pro PC zohledněte bitový režim operačního systému (32 nebo 64bit). Pro spuštění vývojového prostředí není nutné instalovat emulátory.

Poté je třeba provést několik akcí zvlášť na televizoru Smart-TV a na počítači.

Zapněte stav Dev Mode (indikátor musí být ve stavu „ON“) a restartujte zařízení (tlačítko „Restart“ v okně programu);

Znovu otevřete aplikaci a zapněte server Key Server (indikátor je v poloze „ON“).

vyberte typ projektu („webapp“ ze seznamu v části „Project Template“);

Dialogové okno zavřete kliknutím na tlačítko „Dokončit“;

rozbalení ipk-archivu a přenesení souborů do nového projektu.

Poté přidejte nové zařízení na kartu „Cílová konfigurace“ (pravý dolní roh okna softwaru) a klikněte na ikonu „Nové připojení“. V okně, které se zobrazí na obrazovce monitoru, zadejte typ zařízení („LG Smart TV“ v rozevírací nabídce Typ zařízení). Zadejte IP adresu do pole „IP adresa“, které se nachází v programu Developers Mode spuštěném na zařízení Smart.

Dále se na stejné kartě zobrazí ikona zařízení. V kontextové nabídce, která se zobrazí po kliknutí pravým tlačítkem myši, vyberte řádek „Vlastnosti“. Poté je třeba v poli vlastností najít „Passphrase“ a zadat kombinaci symbolů ze stejnojmenného řetězce v režimu pro vývojáře. Poté je třeba změny použít (tlačítko Použít).

Poté je třeba znovu otevřít kontextovou nabídku zařízení a vybrat možnost „Připojit“. Tím se televizor propojí s počítačem. Zbývá odeslat požadovaný program do Smart TV, k čemuž je třeba kliknout pravým tlačítkem myši na název projektu, přejít na řádek „Spustit jako“ a vybrat druhou položku „Aplikace webOS“. V zobrazeném okně vyberte připojený televizor („webOS_TV“) a postupně stiskněte tlačítka „Apply“ a „Run“.

Instalace widgetu bude nějakou dobu trvat, poté se spustí bez účasti uživatele. Ikona se zobrazí také v nabídce. Uvědomte si, že pro instalaci řady programů je třeba v nastavení televizoru zadat adresy serverů DNS. Podrobnosti o postupu naleznete v podrobných softwarových příručkách na příslušných webových stránkách a fórech.

Jak přidat aplikace do televizoru LG Smart TV

Vzhledem k tomu, že televizory LG Smart TV nemají operační systém Android, může být obtížné stahovat a instalovat aplikace na televizory LG Smart TV. Ale nebojte se, po seznámení s tímto průvodcem nebudete specifickým uživatelem televizoru LG. Existují dva způsoby instalace aplikací do televizoru LG Smart TV. Tyto metody by měly fungovat s většinou televizorů LG Smart TV. Začněme první metodou.

Obchod s obsahem LG lze definovat jako PlayStore pro všechny chytré televizory LG se systémem webOS. V obchodě je mnoho aplikací, které si můžete nainstalovat a vybrat si z nich. Pro usnadnění vám přinášíme následující postup, jak přidat aplikace do televizoru LG z obchodu s obsahem LG.

 • Zkontrolujte, zda je televizor LG Smart TV připojen k internetu.
 • Na dálkovém ovladači televizoru stiskněte tlačítko „Home“.
 • Tím se otevře obchod s obsahem LG.
 • V horní části obrazovky se zobrazí kategorie „Aplikace“.
 • Jeho výběrem otevřete seznam aplikací dostupných v obchodě LG Content Store.
 • Vyberte aplikaci, kterou chcete přidat, a klikněte na tlačítko nainstalovat.
 • Po instalaci můžete aplikaci spustit na televizoru LG Smart TV.

Co se stane, když se paměť televizoru LG zaplní?? Vždy můžete připojit externí úložné zařízení, např. USB, a ukládat na něj aplikace. Všimněte si, že nebudete moci instalovat aplikace. Někdy mohou existovat aplikace, které chcete do televizoru LG nainstalovat, ale ve vaší zemi nejsou k dispozici. Co tedy děláte?? Jediný způsob, jak tyto aplikace získat, je změnit zemi služeb LG v televizoru LG Smart TV. Zde je návod, jak to udělat:

 • Přejděte do nastavení televizoru LG Smart TV.
 • V nastavení přejděte do všech nastavení a poté do obecných nastavení.
 • Vyberte „Poloha“ a poté vyberte „LG Services Country“.
 • Nyní vyberte požadovanou zemi.
 • Po výběru země budete vyzváni k přijetí dohody. Přečtěte si smlouvu a klikněte na tlačítko Ano.
 • Nyní se televizor restartuje a provede změny.
 • Po restartování televizoru jednoduše přejděte do obchodu s obsahem LG a zobrazí se nové aplikace, které můžete procházet a přidávat do televizoru LG Smart TV.
READ  Nastavení IPTV na televizoru panasonic Smart TV. Připojení set-top boxu

Tipy pro instalaci aplikací

Po vytvoření účtu budou všechny manipulace prováděny prostřednictvím účtu z nabídky TV. Seznam dostupných aplikací je poměrně rozsáhlý, ale může se lišit v závislosti na vaší poloze. Důvodem je dostupnost místních televizních kanálů a regionálních programů.

Postup instalace je téměř totožný u všech zařízení bez ohledu na vlastnosti toho či onoho modelu a vypadá následovně:

 • Aktivace osobního účtu a přihlášení;
 • Přihlášení do značkového obchodu pomocí dálkového ovládání;
 • Filtrujte navrhované programy podle vlastního uvážení;
 • Výběr aplikace;
 • Seznamte se s pokyny, funkcemi a cenou;
 • Souhlas s podmínkami tvůrce a dodavatele;
 • Nastavení a otevření.

Chcete-li si vybrat ideální sadu aplikací, musíte si pečlivě přečíst jejich popis a funkce. Je také užitečné prozkoumat seznam aktuálních aplikací, které obchod nabízí.

Nezapomeňte, že ke stahování aplikací potřebujete přístup na web. Můžete se připojit k internetu pomocí osobního účtu Tricolor TV.

Jak stáhnout aplikaci do televizoru LG Smart TV

Vývojáři LG Smart TV se snažili zjednodušit proces instalace potřebných aplikací. Díky řadě dostupných možností stahování je snadné rozšířit možnosti zařízení.

Prostřednictvím oficiálního obchodu s aplikacemi

Nejjednodušší způsob instalace aplikace do televizoru LG Smart TV je prostřednictvím obchodu s aplikacemi. Důvodem je to, že nemusíte mít žádné speciální znalosti, rozhraní je jednoduché a můžete mu intuitivně porozumět. Pro přístup do obchodu potřebujete stabilní připojení k internetu. Software si můžete stáhnout pouze pod svým osobním účtem. Po jeho vytvoření a zadání osobního účtu:

 • Spuštění softwaru LG Smart World.
 • Do vyhledávacího pole zadejte název požadovaného projektu. Všechny dostupné soubory ke stažení jsou také rozděleny do kategorií a podrobně popsány.
 • Pokud si nainstalujete aplikaci s placenými službami, budete muset zkontrolovat svou kreditní kartu. Mnohé z nich jsou nainstalovány zdarma, nové funkce jsou k dispozici po zaplacení předplatného.

Po dokončení postupu se na televizoru vygeneruje seznam programů, které můžete používat. Chcete-li ji otevřít, stiskněte tlačítko „My Apps“ na dálkovém ovladači.

Použití jiného Marketu k instalaci her. Společnost vytvořila samostatnou službu LG Game World. Většina softwaru je placená, nákup se provádí přes počítač. K tomu se používá úložiště obsahu LG.

V některých případech není požadovaná aplikace k dispozici. Důvodem jsou omezení stahování v regionu. Bude obtížné ji obejít, protože služba čte IP a přesně lokalizuje zařízení.

nainstalovat, widget, smart

Použití paměťového zařízení USB

Nové informace lze stáhnout z externího zdroje informací. Celý proces lze rozdělit do několika kroků:

 • Stažení USB verze softwaru GetsTV.
 • Před instalací požadované aplikace naformátujte externí disk v režimu FAT nebo FAT32. V kořenové složce nesmí být žádné další soubory, protože by to mohlo způsobit potíže při provozu softwaru.
 • Rozbalte stažený archiv do kořenové složky.
 • USB disk by měl být připojen. V tomto okamžiku se zobrazí příslušná zpráva.
 • Přístup do sekce Nastavení a správa účtu.
 • V dolní části hlavní obrazovky by se měla objevit nová dlaždice programu.

Při instalaci klíče USB mohou nastat potíže. Pokud není na obrazovce provedena žádná akce, provede se několik akcí:

 • Přihlášení do obchodu s obsahem LG.
 • Otevře stránku účtu.
 • Vyberte zakoupené aplikace.
 • Stiskněte tlačítko Smart na dálkovém ovladači a vyberte program, který byl rozbalen do externího zařízení. Systém si výběr zapamatuje.

Existuje možnost, že operační systém nebude na externí jednotku reagovat. Důvodů je několik:

 • v kořenovém adresáři by měly být pouze dvě složky lgapps a developer;
 • musí mít účet LG Store;
 • pokud se aplikace zobrazí v seznamu, ale nespustí se, musíte se přihlásit ke svému účtu a po několika sekundách ji znovu spustit;

V katalogu se neustále objevují nové produkty, které si zaslouží pozornost. V případě potřeby lze televizor proměnit v multifunkční zařízení pro zábavu, zprávy, počasí a mnoho dalších funkcí.

Aplikace Smart TV lze nalézt také na webových stránkách třetích stran. Nedoporučujeme je však stahovat. Důvodem je vysoká pravděpodobnost zavedení škodlivého skriptu, který nejenže naruší integritu operačního systému, ale může také sledovat akce. K účtu je například připojena platební karta.

READ  Jak vymazat mezipaměť v televizoru Samsung Smart TV. Jak odinstalovat předinstalované aplikace v televizorech Samsung Smart TV?

V režimu pro vývojáře

Vývojářský režim je spuštěn tak, aby bylo možné nainstalovat aplikaci a otestovat její možnosti. Pro většinu uživatelů není vyžadováno.

Režim pro vývojáře je k dispozici po instalaci režimu pro vývojáře. Přípravná fáze probíhá v několika krocích:

 • televizor je připojen k elektrické síti;
 • SDK pro webOS TV je nainstalován;
 • Vytvoří účet na webových stránkách společnosti LG pro vývojáře aplikací.

Bez účtu vytvořeného pro vývojáře nebudete moci nástroj používat. Instalace aplikace do televizoru LG Smart TV probíhá v několika krocích:

 • Zapnete televizor a zkontrolujete, zda je připojen k síti;
 • se musíte přihlásit ke svému účtu;
 • přepnete na aplikaci;
 • Vývojářský režim se nachází.

Stisknete tlačítko „Instalovat“. Stažení trvá jen několik minut. Poté se aktivuje režim pro vývojáře:

 • otevře se nástroj;
 • Zadejte svou e-mailovou adresu a heslo na webové stránky LG Developer;
 • Stiskněte tlačítko „Stav režimu pro vývojáře“.

Zařízení se restartuje a otevřou se nové funkce.

Zařízení je možné připojit pomocí rozhraní CLI. Tento režim je obtížně použitelný, vyžaduje zadání příkazu v řetězci. Vše lze rozdělit do několika kroků:

 • je spuštěno rozhraní příkazového řádku systému webOS TV;
 • je zadán příkaz ares-setup-device;
 • jsou zadány informace o zařízení;
 • výsledek se zkontroluje pomocí příkazového řádku ares-setup-device.list.
 • v režimu pro vývojáře se stiskne tlačítko „Key server“;
 • odešlete soubor s klíčem pomocí příkazu ares-novacom.device tv2.getkey z počítače;
 • Zobrazí se pole pro frázi sloužící jako heslo;
 • Připojení k televizoru se kontroluje příkazem ares-device-info.device tv2;
 • Pokud je připojení úspěšné, zobrazí se na počítači technické informace;

Vývojáři LG umožňují vstup do vývojářského režimu i jinými způsoby. Je vhodný pouze pro testování programů a operačního systému.

SS IPTV

instalace tohoto widgetu do televizoru LG není tak snadná, dokonce je nutné změnit adresu DHC, což je pro mnoho majitelů obtížné. Ve výchozím nastavení je adresa DNS v televizoru Smart TV určena automaticky, musíme ručně zadat následující čísla. 46.36.218.194, je to povinné, jinak nelze SS IPTV nainstalovat.

Chcete-li zadat požadovanou adresu, přejděte do nastavení sítě a zrušte zaškrtnutí políčka „detekovat automaticky“, nyní můžete nastavené hodnoty změnit. Po splnění tohoto úkolu přejděte k dalšímu kroku.

Mezi standardní, předinstalované aplikace Smart TV, najít „První Automotive“ a přejděte do jeho nabídky. Zde, mezi doporučenými widgety, uvidíte SS IPTV, stačí nainstalovat do televizoru. Více informací o tom, jak načíst osobní seznam kanálů a další funkce, najdete v článku „SS IPTV pro LG Smart TV playlist, jak načíst seznam kanálů“?“Najdete ji také na našem blogu.

Nastavení z adresy IP

U televizorů Samsung řady E je třeba aktivovat tlačítko Smart HUB (HUB je televizor). Aktivujte červené tlačítko na dálkovém ovladači.

Na účtu Samsung je nahrazena hodnotou develop. Hodnota hesla je určena automaticky a uživatel ji nezadává.

Klepněte na červeně zvýrazněné tlačítko „Přihlásit“:

Dále je klíč Nástroje, dostat se do „Nastavení“ a „Vývoj“, musíte souhlasit s navrhovaným a zaškrtněte řádek „Nastavení IP“. (označeno červeně).

Zadejte IP adresu samotné aplikace, kterou naleznete v přehledu aplikace nebo na webových stránkách:

Pokud je zadání správné, instalace se spustí.

Ujistěte se, že jste restartovali Smart TV. odhlaste se a znovu se přihlaste.

V jiných řadách televizorů je třeba použít podobné sekce menu.

Pro řadu F Samsung použijte jako heslo „sso1029dev“!“.

Na závěr vám nabízíme možnost přečíst si podrobné video o instalaci widgetů Smart TV pro různé modely Samsung.

Nyní víte více o widgetech pro Smart TV a o tom, jak je nainstalovat. Nainstalujte a sledujte.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS