Způsoby instalace tiskárny do počítače

V návodu jsou podrobně vysvětleny všechny způsoby připojení tiskárny k počítači pomocí různých metod připojení. Samostatně si povíme o možnostech instalace speciálního softwaru (ovladačů) pro správnou funkci. I nezkušení uživatelé se mohou k tiskárně připojit pomocí kabelu USB, routeru, Wi-Fi, ethernetového kabelu nebo jiného osobního počítače.

Pomocí doporučení z tohoto článku lze snadno připojit tiskárny HP, Brother, Kyocera, Samsung, Epson, Canon a mnoho dalších tiskáren v systémech Unix, Windows 7, 8, Mac OS. Zvláštní pozornost je věnována připojení telefonu k tiskovému zařízení a možným problémům při tomto procesu.

Pokud nemáte zkušenosti s používáním techniky, doporučujeme vám nejprve prostudovat naši krátkou příručku „Jak používat tiskárnu“ a teprve poté přistoupit k samotnému procesu připojení a instalace.

Automatická instalace

Pokud plánujete připojit tiskárnu k počítači nebo notebooku se systémem Windows 10 prostřednictvím kabelu USB, pak ve většině případů proběhne nastavení a instalace ovladačů automaticky. V tomto případě je důležité, abyste při propojování obou zařízení postupovali správně. Připravte si speciální kabel, který nemusí být v krabici se zařízením. Mnoho výrobců jimi moderní modely jednoduše nevybavuje. Můžete si ho bez problémů koupit v každém obchodě s počítači ve vašem městě.

Pak zapojte konce kabelu do správných svorek na tiskárně a v počítači nebo notebooku. Při použití počítače nepoužívejte vstupy USB na předním panelu přístroje. Mohou být nestabilní kvůli nepřímému připojení k základní desce. Je také důležité, aby verze rozhraní USB byly stejné pro kabel, tiskárnu i „PC“. Po připojení stačí počkat, než systém Windows 10 detekuje tiskárnu a nainstaluje ovladač odpovídající modelu tiskárny. V ovládacím panelu ji najdete v části „Tiskárny a skenery“. Upravte nastavení tisku podle pokynů na konci tohoto článku.

READ  Potřebujete nainstalovat antivirus na Windows

Po výběru požadované tiskárny ze seznamu stiskněte tlačítko „Další“ a v případě potřeby změňte její název.

Poté se spustí instalace softwaru. Po dokončení bude nutné provést drobnou úpravu.

Tímto krokem nastavíte sdílený přístup k nainstalovanému tiskovému zařízení.

Pokud tiskárnu používáte k tisku přes síť z jiných počítačů nebo notebooků, neměňte nastavení pro sdílený tisk. Pokud se však jedná o domácí zařízení, nemá smysl poskytovat přístup k síti.

Připojení pomocí Průvodce nastavením počítače

Všechny verze operačních systémů Windows a Mac OS mají integrováno mnoho ovladačů pro externí hardware, včetně tiskáren. Čím novější verze, tím je software pokročilejší. Najít a nainstalovat správný ovladač není obtížné. Nejprve však připojte tiskárnu k počítači pomocí kabelu USB a zapněte ji. Ve většině případů se poté na monitoru počítače zobrazí Průvodce novým zařízením s pokyny, jak nové zařízení nainstalovat. Při připojování tiskárny postupujte podle pokynů.

Pokud ne, postupujte podle tohoto návodu:

    Pro Windows: Nabídka Start. Ovládací panely. Zařízení a tiskárny (název se může mírně lišit v závislosti na verzi operačního systému). Nainstalovat tiskárnu. Přidat tiskárnu (bezdrátovou, místní, Bluetooth, síťovou).

Vyberte číslo modelu a značku ze zobrazeného seznamu a operační systém automaticky spustí vyhledávání ovladače. Postupujte podle pokynů, počkejte na dokončení instalace a dokončete proces kliknutím na tlačítko „Dokončit“.

Pokud váš model není na seznamu, klikněte na „Hledaná tiskárna není na seznamu“, poté vyberte možnost, kterou chcete vyhledat, a postupujte podle pokynů. Pokud se vám nepodaří najít správnou adresu tiskárny nebo systém ohlásí, že nemůže najít správný ovladač, musíte si software stáhnout sami.

Vlastnosti instalace

Podívejme se na hlavní rysy instalace populárních značek používaných v domácnosti.

Tiskárna Canon

Operační systém sám vyhledá hardware a nainstaluje ovladače. U nových zařízení je třeba provést zarovnání tiskové hlavy. Za tímto účelem vytiskněte po instalaci zkušební stránku.

Tiskárna HP

Instalaci proveďte s odpojeným produktem. Připojte jej k počítači, ale nezapínejte jej. Zapnutí po instalaci ovladače.

Samsung

Zařízení jsou automaticky rozpoznávána operačním systémem. U starších modelů může být nutné zadat cestu k ovladači ručně.

READ  určení čísla počítače v síti podle ip.

Epson

Před instalací odinstalujte staré ovladače a samotnou tiskárnu. Poté operační systém automaticky vyhledá potřebné ovladače.

Instalace z webu

Stahujte ovladače pouze z oficiálních stránek výrobce kancelářského zařízení, kde je k dispozici správný, „čistý“ software.

Pokud soubor s požadovanou příponou není k dispozici, zapněte tiskárnu a postupujte takto

Gratulujeme! Dokumenty lze tisknout.

Ke stažení softwaru potřebujete připojení k internetu. Pokud váš počítač není připojen k internetu, použijte jiný počítač a stáhněte soubor na USB flash disk (ne těžký, maximálně 200 MB).

Souhrnně lze říci, že pomocí několika jednoduchých a intuitivních technik lze tiskárnu snadno připojit k počítači bez použití disketové jednotky. A to, že nemáte instalační disk, pro vás také nebude problém. Na oficiálních webových stránkách některých výrobců hardwaru jsou k tomuto tématu k dispozici užitečné informace.

Druhá metoda

Pokud se rozhodnete vyřešit problém s instalací a konfigurací tiskárny bez speciálního instalačního disku ruční metodou, musíte nejprve otevřít libovolný webový prohlížeč. Do vyhledávacího pole zadejte následující dotaz: Stáhnout ovladač „váš model tiskárny“. Ve většině případů bude jedním z prvních míst uvolnění odkaz na oficiální stránky výrobce kancelářského zařízení nebo přesněji na stránku podpory zařízení.

Je lepší stáhnout ovladač z našich stránek (za tímto účelem přejděte do sekce stahování) nebo z oficiálních stránek výrobce, protože nemáme škodlivý kód a vždy načítáme nejnovější verze softwaru. Po stažení souboru jej stačí spustit a počkat na rozbalení souborů. Tím se zobrazí průvodce instalací ovladače, který vás vyzve k potvrzení zahájení instalace ovladače kliknutím na tlačítko. Stačí tedy postupovat podle všech pokynů, které se v průběhu procesu objeví. Nakonec můžete přistoupit k nastavení tiskového zařízení, pro které jste právě nainstalovali nejnovější verzi softwaru.

Byla nainstalována jiná výchozí tiskárna

Častým problémem, kdy nelze vytisknout požadovaný dokument, je, že požadovaná tiskárna není nastavena jako výchozí tiskárna. K tomu často dochází, pokud jsou ke stejnému zařízení již připojeny jiné tiskárny nebo je aktuálně připojeno více tiskáren.

READ  Xiaomi Mi 9t globální verze recenze

Pro vyřešení tohoto problému postupujte podle následujících pokynů. Přejděte do nabídky „Start“ a přejděte do nabídky „Zařízení“. Poté určete zařízení, které chcete nastavit jako výchozí tiskárnu. Klikněte na něj a vyberte možnost „Použít jako výchozí“.

Hotovo, tiskárna je nyní vybrána správně a problém by měl být vyřešen. Potvrďte úspěch svého podnikání vytištěním jakéhokoli dokumentu.

Dalším oblíbeným problémem jsou různé varianty. Chcete-li to zkontrolovat, najděte tiskárnu v zařízeních a klikněte na ni levým tlačítkem myši. Vyhledejte možnosti „Pozastavit tisk“ a „Pracovat offline“, a pokud jsou u nich zaškrtávací políčka, zrušte jejich zaškrtnutí.

Ve stejné nabídce doporučujeme také vymazat tiskovou frontu tiskárny, protože může dojít k jejímu zamrznutí kvůli velkému počtu dokumentů, které měly být vytištěny dříve.

Po dokončení předchozích kroků se vraťte do nabídky tisku a zkuste požadovaný dokument vytisknout znovu. Po všech provedených manipulacích by měl tisk proběhnout hladce.

Krok Výběr výchozí tiskárny

Kancelářské zařízení je připraveno a zahřívá se, ale po odeslání dokumentu do tiskárny se nic neděje? Je pravděpodobné, že vaše zařízení není vybráno jako prioritní.

Ovládací panel

Přejděte na Ovládací panely. Hardware a zvuk. Zařízení a tiskárny. Najeďte kurzorem na požadovaný model tiskárny a nainstalujte jej kliknutím pravým tlačítkem myši v kontextové nabídce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS