Jak rychle připojit tiskárnu k počítači. všechny osvědčené způsoby

Tiskárna je ve většině případů univerzální zařízení a nabízí svému uživateli řadu dalších funkcí. Takové zařízení je proto možné připojit k počítači různými způsoby:

2 8

 • Kabelové připojení. Toho se dosáhne propojením obou zařízení pomocí kabelu USB. Za tímto účelem připojte kabel dodávaný se standardním výstupem do zásuvky USB na skříni počítače a druhý kabel do vhodného slotu na tiskárně.
 • Bezdrátové připojení. Zde lze použít Bluetooth a Wi-Fi. Tato metoda je samozřejmě k dispozici pro zařízení s touto funkcí.
 • Otevřete možnost „Sdílený přístup“. Tato metoda je užitečná, pokud chcete tisknout z dalšího počítače a tiskárna byla naprogramována pro stolní počítač.
 • Tiskárna „vše v jednom“ se k počítači připojuje stejně jako jedno zařízení
 • Připojení pomocí vestavěných funkcí. U novějších modelů domácích počítačů je nejjednodušší připojit tiskárnu tak. Stačí obě zařízení zapnout a propojit kabelem, poté se na monitoru objeví „průvodce instalací“, který sám rozpozná tiskárnu a nainstaluje software.
 • Pomocí ovladačů. Ty najdete na disku dodaném s tiskárnou nebo na webových stránkách výrobce tiskárny. K tomu je však třeba zadat přesný model spotřebiče.

V závislosti na typu nainstalovaného operačního systému se může připojení mezi počítačem a tiskárnou lišit. Liší se pouze nejdůležitější kroky.

Jak nainstalovat tiskárnu v systému Windows 7

Místní tiskárna nemá připojení k internetu. Jsou nainstalovány na jednom z počítačů. Většina místních tiskáren je nainstalována doma. V kancelářích jsou síťové možnosti pohodlnější a přístupné všem uživatelům. Mohou odesílat dokumenty do tiskárny. Samotná tiskárna pro sdílení v síti je složitější. vede statistiky a rozděluje zátěž mezi uživatele. Vysvětlete instalaci jednotlivých možností.

Instalace místní tiskárny

Na instalaci tiskárny nepotřebujete mnoho času. Doporučujeme vám, abyste si předem přečetli návod k obsluze zařízení. Pokud jej nemáte, použijte algoritmus:

 • Rozbalte a nainstalujte tiskárnu na vhodné místo. Připojte jej k počítači prostřednictvím portu USB nebo LPT/COM.
 • Ve většině případů počítač zařízení rozpozná a nakonfiguruje ho za vás.
 • Pokud je k dispozici připojení k internetu, ovladače se nainstalují automaticky.
 • Po dokončení tohoto kroku můžete přejít k podrobnému nastavení zařízení. Přejděte na „Ovládací panely“, klikněte na „Zařízení a tiskárny“, vyberte zařízení a klikněte na „Vlastnosti“.
 • Povolení používání tiskárny ostatními počítači v domácí síti. Musíte jim umožnit přístup. Vyberte kartu „Přístup“.
 • Nastavte tokeny v řádcích: „Sdílet na této tiskárně“, „kreslit tiskové úlohy na klientských počítačích“.

Pokud operační systém není schopen nainstalovat ovladač, nebudete moci tiskárnu nastavit. V takovém případě budete potřebovat informace o tom, jak nainstalovat ovladač tiskárny v systému Windows 7. K tomu můžete využít několik možností:

 • stáhněte si je z oficiálních stránek výrobce;
 • provést instalaci z disku;
 • Použití nástrojů pro vyhledávání ovladačů.

Nejjednodušší je použít CD dodané s tiskárnou. Pokud jste si zařízení zakoupili ručně, tuto možnost nemáte. Poté přejděte na oficiální webové stránky výrobce a vyhledejte software v části „Uživatelé“ nebo „Technická podpora“.

READ  Instalace z flash disku na notebooku ASUS

Pokud nemůžete najít potřebné soubory na oficiálních webových stránkách, stáhněte a nainstalujte nástroj pro vyhledávání ovladačů. Prověří počítač a vyzve vás k instalaci chybějících softwarových souborů. Jednou z nejúčinnějších aplikací je Driver Pack Solution. Po instalaci ovladačů se vraťte k nastavení tiskárny. Pokud ji nepotřebujete sdílet, obejdete se bez ní. Zařízení se začne zobrazovat v textových editorech.

Instalace síťové tiskárny a tiskového serveru

Síťové tiskárny komunikují prostřednictvím protokolu TCP/IP. Mají několik vlastností. nejdůležitější z nich je absence ovladačů. Soubory programu jsou uloženy přímo v zařízení, není třeba je stahovat. Podívejme se, jak nainstalovat síťovou tiskárnu systému Windows 7. K tomu stačí postupovat podle pokynů:

 • Instalace a zapnutí síťového zařízení.
 • Přes „Ovládací panely“ přejděte na kartu „Zařízení a tiskárny“.
 • Vyberte možnost „Přidat novou tiskárnu„. Systém vám nabídne dvě možnosti: nainstalovat místní nebo síťový hardware. Vyberte možnost „Přidat síť, bezdrátové připojení nebo Bluetooth“.tiskárna“.
 • Systém automaticky prohledá síť a detekuje zařízení, stačí jej pouze potvrdit.

Konfigurace není pro tuto tiskárnu nutná. Výhodou této možnosti je, že se k tiskárně můžete připojit z tabletu, netbooku nebo jiného zařízení.

Způsoby instalace softwaru

Aby operační systém věděl, jak správně pracovat s novým připojeným hardwarem, potřebuje sadu speciálních instrukcí. ovladačů. Jsou jedinečné pro každé zařízení. Vývojáři mohou někdy použít jeden obecný ovladač pro několik kusů hardwaru.

Ovladač je tedy jakýmsi adaptérem, jehož prostřednictvím systém ovládá zařízení. Software je definován jako ovladače a další software. Obvykle slouží k usnadnění práce uživatele, kalibraci, konfiguraci a testování zařízení. Je také možné používat počítač bez ovladačů (jako dočasné opatření), dokud nebude nalezen disk nebo dokud nebudou staženy ovladače. Podívejme se, jak se připojit s řidiči a bez nich.

Instalace ovladačů z disku nebo internetu

V prvním případě je to jednoduché. je třeba vložit disk do přihrádky na CD a projít kroky navrženými průvodcem instalací. Stojí za zmínku, že moderní modely se doporučují připojit až po instalaci ovladačů. Ve většině případů to však funguje oběma způsoby. Je to obtížnější, když není k dispozici CD s připravenými „ovladači“. Pak existuje jen jedna cesta. Internet.

Ovladače je třeba stáhnout z oficiálních webových stránek. Za prvé, vždy jsou k dispozici nejnovější verze. Za druhé vás ochrání před viry. Pokud neexistuje žádné řešení a ovladač je potřeba, je lepší jej při stahování z webu třetí strany „zkontrolovat“ antivirovým programem.

Pak mohou existovat dva způsoby: ovladač má vlastní instalační program nebo nemá. V prvním případě stačí spustit instalační soubor. Na druhou stranu je nutné nejprve přistoupit k softwaru Správce zařízení, který se nachází v sadě nástrojů. V seznamu hardwaru najděte hardware, který nebyl po připojení detekován, a klikněte na něj pravým tlačítkem myši. Poté vyberte možnost „Aktualizovat ovladače“. V okně, které se zobrazí, vyberete možnost nainstalovat ovladače z tohoto počítače. Dále zadáme cestu ke staženému souboru. Mimochodem, systém může po připojení nabídnout vyhledání ovladačů.

Jak připojit tiskárnu k přenosnému počítači bez instalačního disku

Instalace ovladačů někdy není možná z důvodu ztráty disku nebo z jiných důvodů. Naše zařízení se v podstatě může „spustit“ bez ovladačů, i když ne vždy. Pro tento postup jej musíme nejprve připojit k notebooku pomocí kabelu. Dalším krokem je přejít do ovládacího panelu systému.

Zde nás zajímají „Zařízení a tiskárny“, kde byste měli zvolit instalaci.

V tomto bodě můžete vybrat typ připojení. síťové, bezdrátové, Bluetooth nebo místní. Uvažujeme připojení kabelem, tj. místní, takže dále je třeba zadat port, vybrat výrobce a název modelu ze seznamu. V dalším kroku můžete zadat název, který se použije jako odkaz. V ideálním případě by po stisknutí tlačítka „Dokončit“ mělo vše fungovat. Pokud ne, budete muset najít ovladač na síti a stáhnout si ho.

READ  Jak resetovat BIOS na notebooku Lenovo

Jak nainstalovat tiskárnu bez instalačního disku?

Není neobvyklé, že majitelé tiskáren ztratí své disky s ovladači. Navíc ne všechny moderní notebooky jsou vybaveny mechanikou CD, takže i když máte médium, instalace nebude možná. V takovém případě budete muset použít alternativní způsoby instalace ovladačů.

Použití služby Windows Update:

 • Rozbalte položku „Tiskárny“ a v rozevíracím seznamu najděte svůj model. Klikněte pravým tlačítkem myši na název zařízení a klikněte na „Aktualizovat ovladače“. Vyberte možnost „Automatické vyhledávání“ a postupujte podle pokynů.

Tip: Pokud nefunguje hlavní nabídka operačního systému, zjistěte, co dělat, když se nabídka Start ve Windows 10 neotevře.

Ručně prostřednictvím webových stránek výrobce tiskárny:

 • Pokud Centrum aktualizací systému Windows nemůže vyhledat hledaný ovladač, stáhněte si jej sami.
 • Aktuální soubory lze nejčastěji nalézt na stránce podpory na oficiálních webových stránkách výrobce tiskárny. Tam také najdete podrobné pokyny k instalaci a nastavení na webových stránkách výrobce tiskárny.
 • Odkazy pro stažení ovladačů pro tiskárny od oblíbených výrobců: HP. podpora.HP.com;
 • Canon. Canon.podporu;
 • Epson. epson.Samsung. Samsung;
 • Samsung. Samsung.com/en/support.

Připravte si stránky

Než začnete s připojením, je třeba provést malou přípravu. Tento postup se skládá z následujících kroků:

  Ujistěte se, že váš notebook má funkční porty USB. Ty potřebujete, protože tiskárna je k notebooku připojena kabelem USB. Pro otestování portů stačí připojit sériové zařízení USB (stačí myš). Ideální je mít alespoň tři funkční porty. jeden pro tiskárnu, jeden pro myš pro snadnější navigaci a jeden pro USB disk, který můžete potřebovat k přenosu naskenovaných kopií. Pokud nemáte dostatek volných pracovních portů, může vám pomoci nákup rozbočovače USB. Pokud vaše tiskárna podporuje Wi-Fi, je to všechno zbytečné, ale o tom si povíme o něco později.

Zkontrolujte správnou funkci všech portů USB

Výběr vhodného umístění tiskárny

Jakmile vše připravíte, můžete přejít k dalším krokům, tj. připojení a nastavení.

Instalace pomocí internetu

Ovladače stahujte pouze z oficiálních webových stránek výrobce kancelářských zařízení, které nabízejí správný, „čistý“ software.

Pokud soubor s požadovanou příponou není k dispozici, zapněte tiskárnu a postupujte takto

Gratulujeme! Dokumenty lze tisknout.

Ke stažení softwaru potřebujete připojení k internetu. Pokud váš počítač není připojen k síti, použijte jiný počítač a stáhněte archiv na flash disk (není těžký, maximálně 200 MB).

Pomocí několika jednoduchých a intuitivních triků můžete tiskárnu snadno připojit k počítači bez disketové jednotky. Problémem není ani absence instalačního disku. Mimochodem, užitečné informace na toto téma najdete na oficiálních stránkách některých výrobců kancelářské techniky.

Možné problémy

Při připojování zařízení a navazování spojení se mohou vyskytnout určité potíže. Instalace neprobíhá vždy hladce.

Jedná se o nejčastější problém, se kterým se uživatelé setkávají:

 • Hardware nechce tisknout. Měli byste zaškrtnout vybrané zařízení ve výchozím nastavení, zapnout a vypnout je a otevřít tiskovou frontu.
 • Tiskárna nebyla detekována. Problém může spočívat v poškozených nebo vadných šňůrách, kabelech, propojovacích kabelech Ethernet. Zkontrolujte, zda je připojení v pořádku, restartujte obě zařízení, zapněte je a vypněte.
 • Ovladač se nechce nainstalovat. V této situaci se doporučuje vymazat staré aktualizace systému Windows, odstranit staré ovladače tiskárny a odebrat tiskárnu ze seznamu hardwaru.
READ  Jak nastavit hotspot v notebooku se systémem Windows. Vypnutí mobilního hotspotu

V opačném případě by neměl být žádný problém.

Ve velmi vzácných případech mohou být problémy způsobeny problémem se samotnou tiskárnou v důsledku výrobní vady. Existuje pouze jedno řešení. Jedná se o vrácení tiskárny v rámci záruky, její opravu nebo bezplatnou výměnu za podobný model.

Připojení tiskárny k počítači nebo notebooku zvládne i začátečník. Stačí, když budete postupovat podle pokynů.

Instalace síťové tiskárny v systému Windows 8

Chcete-li používat tiskárnu připojenou k jinému počítači, musí být tiskárna sdílená. Za tímto účelem:

 • Přejděte na ovládací panel počítače, ke kterému je tiskárna připojena, nebo klikněte pravým tlačítkem myši na síťovou ikonu v oznamovací oblasti. Otevřete „Centrum sítí a sdílení“.

Následující kroky se provádějí na počítači, ze kterého chcete přistupovat k tisku.

 • Otevřete „Zařízení a tiskárny“ na ovládacím panelu, jak je popsáno výše. Klikněte na možnost „Přidat tiskárnu„.
 • V seznamu by se měla objevit všechna dostupná zařízení. Vyberte požadovaný a postupujte podle pokynů Průvodce nastavením.

Pokud nemáte vybranou tiskárnu, klikněte na stejnojmenný odkaz v dolní části okna a zobrazí se vám následující možnosti:

 • Přidání tiskárny prostřednictvím protokolu TCP/IP nebo názvu hostitele. Po výběru této možnosti je třeba ručně zadat typ zařízení, jeho IP adresu a název portu. Zbývajícími kroky vás provede Průvodce nastavením.
 • Přidání tiskárny Bluetooth, bezdrátové tiskárny nebo tiskárny detekovatelné v síti. Po výběru této možnosti systém zkontroluje, zda jsou v síti k dispozici bezdrátové tiskárny, a pokud ano, nabídne instalaci.

Druhá možnost byla popsána výše, proto se k ní nebudeme vracet.

Třetím způsobem jsou nástroje systému Windows

Mnoho softwaru je uloženo v databázích společnosti Microsoft, je škoda je nepoužívat. Povolíme automatickou aktualizaci pro všechna zařízení. Je užitečná zejména při nastavování tiskáren a dalších kancelářských zařízení.

Přejděte do části „Zařízení a tiskárny“, klikněte pravým tlačítkem myši na některou ze skupin a vyberte možnost „Možnosti instalace zařízení“. V zobrazených oknech povolte systému Windows automaticky vyhledat a nainstalovat ovladače a aktualizace.

Pokud systém Windows neaktualizujete, tuto funkci nezískáte. Ihned po zapnutí automatických aktualizací se v oznamovací oblasti pravděpodobně objeví specifická ikona, po kliknutí na kterou můžete sledovat úspěšnost vyhledání a instalace ovladače. V některých případech bude ovladač nalezen a nainstalován. Nedoporučuje se však používat jako obecnou metodu instalace.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS