Jak nainstalovat prohlížeč Yandex do televizoru

Yandex.Prohlížeč je jedním z nejoblíbenějších a nejfunkčnějších prohlížečů nejen v Rusku, ale i na světě. Má integrovaný blokátor reklam, pokročilý mechanismus záložek, režim Turbo pro úsporu provozu a mnoho dalšího. Není divu, že mnoho majitelů Smart TV by si rádo nainstalovalo Yandex Web Navigator do svého televizoru. Ale při pokusu přejít na PlayMarket a stáhnout si odtud program se často nedaří. Jak nainstalovat potřebný prohlížeč Yandex Browser do domácího televizoru a co k tomu potřebujete? Řekněte nám o tom v našem článku.

Televizní podoba aplikace “ Yandex.Prohlížeč “ má ve srovnání s verzí pro PC poněkud zjednodušenou strukturu. Má však všechny základní funkce, které potřebujete k přístupu na internet, získávání upozornění, přehrávání multimediálního obsahu atd.

Navzdory četným pokusům uživatelů stáhnout prohlížeč Yandex z Play Marketu jej v digitálním obchodě společnosti Google jednoduše nenajdete.

Instalace prohlížeče do Smart TV se provádí poněkud odlišným způsobem a skládá se z následujících kroků:

 • Zapněte televizi;
 • Vyvolejte hlavní nabídku televizoru pomocí dálkového ovladače televizoru;
 • Pomocí dálkového ovladače můžete spustit speciální program pro stahování aplikací do televizoru. Například u televizorů Samsung je to „Smart Hub“, u televizorů LG je to „Smart Hub“. „LG Smart World “ atd;

Nezapomeňte také pravidelně aktualizovat svůj prohlížeč od společnosti Yandex. Chcete-li tak učinit, přejděte do jeho nastavení a klikněte na možnost „Obnovit“.

Prohlížeč můžete také aktualizovat společně s firmwarem televizoru. K tomu je třeba přejít do „Nastavení“, vybrat „Podpora“, kliknout na „Aktualizovat“ a povolit instalaci nové verze softwaru.

Rozebereme si instalaci služby Yandex.Prohlížeč na různých televizorech od řady oblíbených výrobců.

Funkce aplikace TV

Prohlížeč v televizoru plní stejnou funkci jako v počítači. To znamená, že můžete přistupovat k celosvětové síti, používat populární zdroje, sledovat filmy online atd.д. Jako každý software vyžaduje pravidelné aktualizace. Při absenci nových záplat může dojít k chybám ve fungování softwaru. Proto je důležité stahovat aktualizace včas.

Televizory Samsung již mají vestavěný webový prohlížeč App TV. Většina z nich zanechala na tento program pozitivní zpětnou vazbu a označuje ho za nejlepší prohlížeč pro televizi ve srovnání s jinými standardními programy. Nemá smysl hodnotit posuzovaného recenzenta, protože každý si vybere aplikaci sám za sebe. Někteří si například raději nainstalují prohlížeč Yandex nebo Google Chrome.

nainstalovat, prohlížeč, televizoru, smart, spuštění

Výhody App TV jsou následující:

 • Má vestavěný Flash.
 • Multitasking.
 • Můžete otevřít více karet a nemusíte se obávat o funkčnost a výkon.
 • Není třeba instalovat, t.к. Je standardní.
 • Můžete přidat rozšíření. podporu HTML5, Tizen atd.д.

Chytrý televizor LG

Prohlížeč je již předinstalován v nových televizorech společnosti. Společnost LG byla vlastně první, kdo uvedl na trh chytré televizory, a to již v roce 2009. Jaké jsou výhody nativního prohlížeče pro LG Smart TV:

To je signál, že je čas na upgrade vestavěného recenzenta. To lze provést dvěma způsoby: ručně nebo pomocí „flash disku“. Pokud je televizor připojen k internetu, není USB disk potřeba a postup je mnohem jednodušší.

Pokud televizor není připojen k síti, můžete prohlížeč aktualizovat pomocí flash disku. Jak aktualizovat prohlížeč v televizoru LG Smart TV. Postup:

READ  Nastavení IPTV v televizoru Samsung Smart TV

Pokud je televizor připojen k síti, je aktualizace ještě snazší:

Chcete-li si stáhnout prohlížeč třetí strany, přejděte do oficiálního obchodu s aplikacemi LG Smart World. Chcete-li ji používat, musíte se zaregistrovat na webu LG pomocí e-mailu a hesla. Vyhledejte a nainstalujte aplikaci:

V nabídce se objeví nový prohlížeč. Aktualizace můžete zkontrolovat ve stejném obchodě. LG Smart World.

Oblíbené prohlížeče pro televizory LG:

Chcete-li aktualizovat nebo stáhnout nový prohlížeč, musí být televizor zapnutý.

Prohlížeč pro Smart TV. Propojení možností Smart TV. Proto je třeba ji včas aktualizovat, abyste se vyhnuli zpožděným a nesprávně fungujícím funkcím. Výrobci nastavují své prohlížeče do vyráběných televizorů, ale v případě potřeby si uživatel může stáhnout prohlížeč třetí strany z internetu, naštěstí jich je dnes mnoho a každý má svůj vlastní vkus a barvu.

Jak aktualizovat webový prohlížeč prostřednictvím nabídky televizoru LG Smart TV

Jak již bylo řečeno, uživatel musí do svého televizoru vložit aktualizace, aby s ním neměl žádné problémy. Pro správnou funkci lze prohlížeč aktualizovat buď v automatickém režimu, nebo prostřednictvím vyměnitelného média. USB flash disku.

První způsob je platný pouze v případě, že uživatel má televizor připojený k internetu přes kabel nebo Wi-Fi, protože všechny aktualizace jsou dostupné přes web. Druhý způsob je nutný pro ty, kteří nejsou připojeni k internetu, ale potřebují aktualizovat prohlížeč.

Stojí za to rozdělit obě metody, aby se uživatel nedostal do problémů s aktualizacemi.

Aktualizace prohlížeče LG Smart TV v automatickém režimu

Ve skutečnosti někdy uživatel s vhodnou konfigurací nemusí aktualizace kontrolovat vůbec, ale pokud ne, měl by být aktivován automatický režim. Algoritmus je poměrně složitý, ale musíte se řídit pokyny, abyste vše provedli co nejpřesněji:

 • Na dálkovém ovladači klikněte na tlačítko Setting (Nastavení). Nachází se ve spodní části dálkového ovladače. Pomůže také otevřít hlavní nabídku nastavení televizoru;
 • Poté vyhledejte část s názvem „Aktualizace softwaru“. V závislosti na verzi televizoru může být toto tlačítko umístěno buď úplně dole pod otazníkem, nebo někde jinde. Přepínáním tlačítek na dálkovém ovladači se dostanete do požadované sekce;
 • Nyní klikněte na možnost „Zkontrolovat aktualizace“. V této části se aktivuje aktivní kontrola uživatelských dat, která se kontroluje s hlavním aktualizačním centrem;
 • Poté klikněte na tlačítko „Aktualizovat“. Na toto tlačítko by se mělo kliknout pouze v případě, že je systém aktuální;
 • Musíte pouze počkat na automatickou aktualizaci. Uživatel bude sám informován, že jeho prohlížeč byl aktualizován. Zobrazí se příslušné informační okno.

Vezměte prosím na vědomí! Tlačítka a názvy oddílů se mohou lišit v závislosti na modelu zařízení, které uživatel používá.

Další informace o tomto automatickém režimu naleznete v tomto videu

Jak aktualizovat prohlížeč z paměti USB

USB klíčenky nebo jiná vyměnitelná média jsou skvělou možností aktualizace. Uživatel bude moci pomocí této metody snadno a rychle aktualizovat svůj prohlížeč, protože je relevantní v případě, že uživatel nemá přístup k internetu, jeho zařízení k němu není připojeno.

Dobrou šancí je použití zaváděcího vyměnitelného média s příslušným instalačním souborem. Hlavní je předinstalovat balíček firmwaru, zadat několik jednoduchých kroků a kliknout na příslušná tlačítka:

Po dokončení se v prohlížeči zobrazí nová aktualizovaná verze. Je vhodné nastavit automatický režim, abyste se vyhnuli problémům v budoucnu.

Vezměte prosím na vědomí! Firmware stahujte pouze z oficiálních webových stránek, abyste zabránili infikování Smart TV viry.

Jak aktualizovat webový prohlížeč z nabídky televizoru LG Smart TV

Máte dvě možnosti aktualizace prohlížeče: Automaticky nebo ručně (pomocí klíče USB třetí strany). K oběma možnostem lze přistupovat pouze prostřednictvím hlavní nabídky televizoru LG Smart TV.

Jedinou výjimkou je případ, kdy je v televizoru nainstalován prohlížeč třetí strany. Např. Opera, Google Chrome nebo jiné. V tomto případě se proces aktualizace provádí prostřednictvím nabídky nastavení prohlížeče.

READ  Jak zjistit model televizoru Samsung Smart TV

Všimněte si také, že soubor s aktualizací prohlížeče je součástí stejného obecného aktualizačního balíčku pro LG Smart TV. Když tedy aktualizujete online prohlížeč, automaticky aktualizujete i ostatní software v televizoru. Podívejme se na oba způsoby aktualizace.

Pokud se rozhodujete, který prohlížeč použít, zda vestavěný nebo stažený, mohu se s vámi podělit o vlastní zkušenosti. V obou případech nebude prohlížeč odolný vůči chybám a pádům. Pokud jde o funkce, vestavěný webový prohlížeč se lépe integruje se všemi nástroji LG Smart TV, ale je náchylnější k problémům s omezenou pamětí. Stažený prohlížeč lze snadněji aktualizovat. к. Není nutné aktualizovat celý firmware televizoru, ale pro správnou funkci je nutné nainstalovat další související rozšíření, například Adobe Flash Player.

Možnost automatické aktualizace webového prohlížeče přes internet

Tato metoda platí pouze v případě, že je televizor LG připojen k internetu prostřednictvím sítě Wi-Fi nebo kabelu Ethernet:

  Stiskněte tlačítko SETTINGS na dálkovém ovladači. Na obrazovce televizoru se zobrazí hlavní nabídka nastavení.

Tlačítko NASTAVENÍ se může nacházet na různých místech (v závislosti na modelu televizoru/zařízení)

nainstalovat, prohlížeč, televizoru, smart, spuštění

Potvrďte akci stisknutím tlačítka „OK“ na dálkovém ovladači televizoru

Po stisknutí tlačítka „Check“ se nejen automaticky vyhledá nová verze firmwaru, ale také se stáhne

Během procesu aktualizace se televizor může několikrát vypnout/zapnout

Ruční aktualizace webového prohlížeče prostřednictvím vyměnitelného média

Pokud televizor není připojen k internetu, je vhodné použít navrhovaný způsob aktualizace. V takovém případě můžete použít USB klíč nebo vyměnitelný HDD jako „bootovací disk“ a předtím na něj stáhnout instalační balíček s firmwarem LG Smart TV. Musíte provést několik jednoduchých kroků:

  Zapněte televizor, přejděte do hlavní nabídky nastavení a zkontrolujte přesný název modelu a verzi aktuálního firmwaru na kartě „Informace o výrobku/službě“.

Název modelu televizoru a aktuální verzi firmwaru najdete také na kartě „Obecné“/“Informace o televizoru“ (v závislosti na modelu televizoru)

Svůj model televizoru můžete také najít pomocí „Vyhledávání v kategoriích“

Číslo modelu najdete také na technické nálepce na zadní straně televizoru

Kliknutím na „Podrobnosti“ si můžete přečíst všechny změny verze firmwaru

Složku je třeba vytvořit až po naformátování paměti USB nebo vyměnitelného pevného disku

Rozbalte soubor pomocí programu WinZip (nebo podobného programu)

Automatická aktualizace se spustí, jakmile potvrdíte zahájení procesu

Instalace přes USB

Pokud není možné stahovat přímo, lze ke stažení prohlížeče použít jiná zařízení, např. počítač. Je třeba provést následující kroky:

 • Navštivte webové stránky společnosti LG;
 • Klikněte na kategorii „Software“;
 • V otevřeném seznamu vyberte požadovaný program nebo aktualizaci;
 • klikněte na „download“;
 • Uložte instalační soubor na USB disk;
 • vložení paměťového zařízení USB do televizoru;
 • se zobrazí okno s informací, že instalační soubor byl detekován;
 • Klikněte na tlačítko automatického spuštění a spustí se instalace nebo aktualizace.

Po dokončení procesu se v nabídce objeví ikony prohlížeče a můžete začít pracovat.

Řešení problémů, které se vyskytnou po aktualizaci softwaru

Nahrazení staré verze novou obvykle znamená zlepšení výkonu webové aplikace. Mohou se však vyskytnout závady, které lze snadno odstranit. Pokud se po aktualizaci barozer neotevře, je třeba vstoupit do jeho nastavení (prostřednictvím nabídky Smart hub) a obnovit nastavení. Poté se aplikace spustí, ale budete muset znovu zadat vlastní nastavení.

Druhým častým problémem je nedostatek paměti, mezipaměť se zaplní a aplikace neustále padají. Jediným způsobem, jak proti tomu bojovat, je nezaplňovat paměť nepotřebnými aplikacemi a pravidelně čistit mezipaměť. To lze provést v nastavení prohlížeče a je lepší tento postup provádět pravidelně.

Instalace prohlížeče do televizoru Smart-TV je stejně snadná jako u jiných aplikací. Stačí mít dostatek volného místa v paměti a přístup k internetu. Můžete vybrat prohlížeče třetích stran nebo vestavěné prohlížeče a používat je současně. Stačí, když nezapomenete aktualizovat software, a to buď společně s firmwarem, nebo samostatně.

READ  Jak nainstalovat aplikaci Android z počítače. Stažení programu z jiného webu

Pokud není k dispozici webový prohlížeč

V některých případech nelze prohlížeč Yandex pro televizor LG stáhnout. Alternativní možností je pak přejít na oficiální stránku Yandexu. Aplikace automaticky detekuje vaše zařízení a zobrazí služby a další důležité informace.

Jak zavést prohlížeč Yandex Browser pro Smart-TV prostřednictvím vestavěného softwaru:

 • Stiskněte tlačítko aplikace.
 • V daném seznamu vyberte webový prohlížeč (může být uveden jako www-browser).
 • Do vyhledávacího pole zadejte požadovaný dotaz (yandex.ru).
 • Zobrazí se hlavní stránka.
 • Pošta je na pravé straně, počasí na levé straně. V dolní části jsou k dispozici zajímavé filmy a uprostřed novinky a vyhledávací pole.
 • Chcete-li nainstalovat aplikaci Yandex do Smart TV, stiskněte ikonu s hvězdičkou a znaménkem plus.
 • Pro přístup k jeho službám musíte sjet až na konec stránky.

Pro použití obsahu bude uživatel vyzván k zadání osobního účtu. Po autorizaci se soubory přidané přes telefon nebo počítač zobrazí automaticky. Přes otevřenou stránku se přepnete na Yandex.Disk nebo poštovní schránka.

Alternativní metody

V některých případech není možné provést přímou aktualizaci prohlížeče pomocí možnosti Smart a jednotlivé případy a jejich řešení probereme níže.

Externí widget

Hlavní způsob aktualizace je vhodný pouze pro aplikace nainstalované z oficiálního obchodu nebo prostřednictvím vývojového prostředí.

Existují však i jiné možnosti stahování:

Podle vývojářů se jedná o nelegální způsob stahování nástrojů do televizoru. Kromě toho je tato skutečnost oznámena při registraci účtu Smart TV, když uživatel souhlasí se smlouvou.

Pro widgety s výše uvedeným způsobem instalace tedy není k dispozici žádná aktualizace. Existuje pouze jediné řešení: odinstalujte aktuální verzi prohlížeče a poté si do zařízení stejnou metodou stáhněte novou aplikaci.

Vestavěné widgety

Jednotlivé aplikace (včetně prohlížeče Puffin TV) jsou předinstalovány s firmwarem televizoru. Může jít buď o levné zařízení bez podpory načítání nových widgetů, nebo o plnohodnotný Smart TV s předinstalovanými nástroji. Bohužel je nelze aktualizovat, takže musíte udělat něco jiného.

Cílem uživatele je zjistit, zda existuje nová verze softwaru pro jeho hardware, a pokud ano, zobrazit seznam nástrojů, které obsahuje. Pokud je v seznamu uveden aktualizovaný prohlížeč. můžete aktualizovat firmware. V opačném případě se při změně softwaru prohlížeč neaktualizuje.

Co dělat, když je vestavěný prohlížeč zastaralý a není k dispozici nový firmware?

 • majitelům televizorů Smart TV lze doporučit, aby dočasně přešli na jiný prohlížeč a počkali na aktualizaci svého prohlížeče;
 • pokud je to rozpočet TV Box bez widgetu instalátoru a neexistuje žádný jiný prohlížeč nahradit. kontaktovat technickou podporu zařízení k vyřešení problému.

Druhý případ je kritický a uživatel je připraven o možnost plnohodnotného prohlížení webových stránek. Vývojáři tedy v této situaci rychle reagují a brzy se objeví aktualizace softwaru.

Widget není podporován

Pokud se při pokusu o aktualizaci prohlížeče v televizoru zobrazí tato chyba, je třeba aktualizovat software.к. Stávající již není k dispozici. To je způsobeno vývojáři. Starý firmware časem zastarává, zůstává u něj stále méně uživatelů a optimalizovat pro něj prohlížeč se také nevyplatí.

Software televizoru můžete aktualizovat třemi způsoby:

 • Přímo ze sítě pomocí nastavení systému Smart TV;
 • přes USB stažením distribučního balíčku nové verze platformy z oficiálních webových stránek na USB klíč;
 • V servisním středisku výrobce televizoru.

Pokud je aktualizace obtížná, vždy můžete svůj stávající prohlížeč opustit a dočasně přejít na jiný. V následujícím tématu se dozvíte o nejlepších prohlížečích na Smart TV a jejich výhodách.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS