Instalace Mac OS na PC

Používání Mac OS MacBook není povinné. Instalace tohoto operačního systému může být prováděna na běžném počítači nebo notebooku s Windows. Poté můžete použít všechny výhody Mac OS.

Existuje několik způsobů, jak provést následující instalaci:

 • Poté, co to udělal hlavní v počítači, uživatel dostává k dispozici všechny dostupné systémové zdroje.
 • Použití jako další operační systém je k dispozici. V tomto případě bude hlavním. Nejčastěji mluvíme o Windows nebo Linux. Při spuštění PC se zobrazí nabídka, kde si uživatel musí vybrat tu, se kterou bude fungovat.
 • Použití virtuálního stroje v jiném operačním systému je k dispozici v jiném operačním systému.

Povinným požadavkem na instalaci je přítomnost distribuce. Při použití první nebo druhé možnosti bude nutné připravit spouštěcí flash disk nebo použít diskontní disk.

Před zahájením instalace je nutné rozhodnout, zda tento operační systém potřebuje uživatele. Má během instalace a provozu specifické funkce, proto bude vyžadovat značné úsilí, aby s ním pracovala.

Hakintosh nebo Customc

Před několika lety si uživatelé operačního systému Windows nemohli dovolit nainstalovat Mac OS. Dnes může každý uživatel nejen testovat, ale také plně používat Apple OS na svém zařízení. Podobný počítač se nazývá hakintosh. Nainstalujete software Apple na počítač od jiného výrobce. Mnozí se samozřejmě budou obávat právního aspektu v této situaci. Nainstalujte Mac OS na počítač. jak to je legální? Apple neustále žaluje tvůrce takových vlastních počítačů, ale proti nim nepřijímá žádná vážná opatření.

Článek bude dále diskutován přesně o úplné instalaci. To znamená, že můžete použít OSNOVANÝ OS na PC bez použití Windows. Také na našem webu najdete pokyny pro instalaci Mac OS pomocí virtuálního počítače. Začněme se připravovat s hardwarovým požadavkem na Hakintosh, bez nichž nebudete moci nainstalovat Mac OS na notebook nebo osobní počítač.

Vytvoření zaváděcí jednotky flash

Přeinstalování operačního systému od nuly je nejjednodušší pomocí boot flash disk. Chcete.li jej vytvořit, budete muset stáhnout obrázek požadovaného operačního systému (například nejnovějšího MacOS Mojave) z obchodu Mac App Store a napište jej na vhodnou flash jednotku. Tento postup jsme již podrobně prozkoumali, proto odkazujte na odpovídající část materiálu podle odkazu níže.

Zohledněná operace vyžaduje úplné formátování interního pohonu Mac (HDD nebo SSD), které lze provést v režimu obnovy.

Nejjednodušší instalace MacOS Sierra 12 na počítači

V tomto článku nainstalujeme MacOS Sierra na počítač pomocí BDU (Boot Disk Utility) a speciální obrázek pro tento obslužný program. Najděte obrázek pro BDU a samotný nástroj Google je velmi jednoduchý.

Toto je nejjednodušší způsob, jak nainstalovat MacOS Sierra na počítač PC. Je pravda, že tato metoda bude jednoduchá pouze pro ty, kteří mají železo kompatibilní pro tyto účely. Zejména byste měli mít základní desku s čipovými sadami: H61, B85, Z77, H77, Z87, H87, Z97, H97, Z170. Procesor by neměl být nižší než Intel Core i3. Grafická karta by měla být kompatibilní. Například Intel HD 4000 /4600, AMD 7850, 7870, NVIDIA 640, 650, 660 atd. (Kepler) nebo Nvidia GT 210.

Pokud používáte grafické karty Fermi (GTX 5XX, 710, 720, 730), pak s instalací s největší pravděpodobností nevyjde nic. Tyto grafické karty fungují extrémně nestabilní. O grafických kartách NVIDIA 730 řeknu následující: Tato grafická karta může být jak Fermi, tak Kepler. Pokud tedy grafická karta Kepleru, pak bude fungovat s webovými ovladači normálně. GTTX 9XX, 1xxx grafické karty fungují pouze s webovými ovladači.

Pozornost! Pokud používáte grafickou kartu od NVIDIA, pak se přestrojte pod IMAC 13.1 nebo 14.2, na jiných zařízeních mohou být problémy s načítáním, protože ve většině případů Apple používá grafické karty AMD.

Pamatujte, že čím kompatibilnější budete mít železo, tím snazší bude instalace. Pokud nemáte procesor Intel Core, ale existuje například Pentium nebo Celeron, budete se muset zamaskovat pod jádrem Intel a pokud máte procesor AMD, budete muset zcela použít patetické jádro.

READ  Jak spustit BIOS na notebooku Lenovo

Zobrazoval jsem instalaci pomocí virtuálního počítače s nainstalovaným OS X z Under Windows. Nyní nainstalujeme pomocí programu Boot Disk Utility (BDU) a pokusíme se použít standardní konfiguraci z Clover. Nechte bootloader určit naše železo samotné. Do sítě přidám pouze CECR.

Instalací MacOS Sierra si můžete položit své otázky v komentářích, ale nezapomeňte co nejpříjemnější konfiguraci počítače, například nainstaluji zde pro takovou konfiguraci:

 • Gigabyte GA-Z87M-HD3
 • Intel Core i3-4330
 • 8 Gigabajte RAM (2 x 4 GB, 1600 MHz. Samsung)
 • Intel HD 4600 Gightward GTX 660 Ti
 • 2 monitory (DVI DVI), stejně jako HDMI TV.
 • 120 Gigabajte SSD z Sandisk.

Chci vám také připomenout, že jen v případě, že byste měli mít flash disk se všemi KEKSTS a operačním systémem Windows, v případě, že se něco pokazí a musíte řídit soubory nebo programy. Nebo k tomu použijte jiné zařízení.

Program Utility Disk Program pracuje pod Windows. V mém případě budu používat Windows 10. Budeme také potřebovat obrázek s MacOS Sierra.

Ihned po formátování flash disk bude na něm nainstalován poslední jetel. A musíme jen rozšířit flash disk náš obrázek pomocí operačního systému MacOS Sierra:

Poté, co jsme nahráli náš obrázek s operačním systémem na flash kartě, hodím Kekst do sítě. To je nezbytné pouze pro můj počítač a možná budete také potřebovat KKST, vše záleží na vaší síťové kartě. Mimochodem, při používání bootdiskutility je FakesMC KECST již ve složce Kexts/Oter, takže ji nemusíte vkládat samostatně.

Jakmile je zaznamenána karta Flash s MacOS Sierra, restartujeme počítač a načteme z naší flash disk (F12). Budu načten v režimu UEFI. A také označím klíč.V pro načtení operačního systému v textovém režimu.

Pokud používáte grafickou kartu NVIDIA NVIDIA, načtěte se pomocí klíče NV_DISABLE = 1. Pokud se váš systém zastaví při načítání, zkuste načíst klíčem.X (bezpečný režim).

Dále mnoho snímků obrazovky pro instalaci MacOS Sierra.

Po výběru jazyka musíte formátovat náš pevný disk nebo SSD:

Pokračujeme v instalaci MacOS Sierra jako obvykle:

Po instalaci MacOS Sierra musíte vyplnit spoustu dat:

Veškerá základní instalace je dokončena. Jak můžete vidět na MacOS Sierra z krabice, získal jsem grafickou kartu GTX 660 Ti. Ano, toto je nejlepší grafická karta těch, které jsem vyzkoušel pro Hakintosh. Při pohledu dopředu je zde obrázek „Seeding“, i když existuje El Capitan OS:

Co dělat po instalaci MacOS Sierra?

Prostřednictvím bootovacího disku

Pokud byla z nakládacího disku vybrána instalace nové nebo podobné verze MACOS, bude prioritním úkolem vytvořit tento nakládací disk nakládaného systému velmi operačního systému.

Celý proces lze proto rozdělit do několika hlavních fází.

Vytvoření spouštěcího disku

Optimální možnost pro začátečníky bude považována za nakládací disk.

Nejprve si musíte vybrat vhodnou jednotku USB.

Dále si musíte vybrat jednu z vhodných možností MacBooku pro operační systém Apple. Nejlépe jsou naloženy v obchodě s aplikacemi a nepoužívají pochybné zdroje a zdroje.

Pak je vytvořen samotný boot disk. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je použití speciálního užitečnosti, která se nazývá diskmaker x. Je načten přímo na webových stránkách vývojáře.

 • Je nutné otevřít obrázek DMG s nástrojem, přetáhnout složku s názvem „Program“ do ikony odznaku.
 • Diskmaker začíná prostřednictvím reflektoru nebo přes Lauchpad.
 • Nyní musíte kliknout na použití tohoto tlačítka pro kopii pro potvrzení rušného instalačního programu operačního systému.
 • Výběr jednotky flash ze seznamu kliknutím na vybrat tento disk je potvrzen.
 • Je potvrzena skutečnost souhlasu s formátováním a odstraněním všech dat, která jsou na jednotě flash.
 • Jedna z možností návrhu je vybrána, která může být jasná nebo tmavá.
 • Po kliknutí na tlačítko Pokračovat musíte zadat uživatelské jméno a heslo.

Pak stačí počkat. Vytvoření spouštěcího disku trvá nějakou dobu. Jakmile postup skončí, na obrazovce se objeví odpovídající oznámení.

Přeinstalovat

Poté začíná přeinstalování vybrané verze MacOS zaznamenané na instalační flash disku. A nezáleží na tom, jestli to bude MacBook Pro nebo jiná verze notebooku Apple. Pro všechny verze a úpravy se načítání operačního systému provádí pomocí stejného schématu.

READ  co dělat, když nabíječka nenabíjí notebook. Kontrola spuštění baterie notebooku bez připojení k síti

Pro opětovné instalaci pomocí spuštěného disku potřebujete:

nainstalovat, notebook
 • Vytvořte flash disk s verzí operačního systému Apple nainstalovanou na něm;
 • Připojte USB flash disk k jednomu z konektorů na těle počítačového zařízení;
 • Zapněte (pokud je MacBook vypnutý) nebo odešlete zařízení pro restartování;
 • Paralelně podržte tlačítko „Možnost“ v uzavřeném stavu;
 • Bez uvolnění klíče počkejte na spuštění počítače;
 • V nabídce, která se objeví, vyberte v sekci stahování, která se otevřela, vyberte jednotku USB flash.

Postup se dále objeví v automatickém režimu. Účast uživatele je prakticky zastavena. Počkejte, až Master instalace dokončí své procesy, a můžete si užít nový nebo přeinstalovaný operační systém.

Instalace Mac OS X na PC

Stalo se tak, že drtivá většina počítačů na světě nainstalovala operační systém Windows, ale tato situace nefungovala, protože už neexistují více hodných konkurentů, ale kvůli jeho určitým rysům. Okna konkurenta jsou a velmi vážná. Mnoho uživatelů si stěžuje na ne vždy stabilní a správný provoz systému od společnosti Microsoft. Takové problémy jsou samozřejmě výsledkem jedné z hlavních rysů produktu od společnosti Microsoft, konkrétně otevřenost. Tento problém byl Apple do značné míry vyřešen pomocí jejich operačního systému, který se nazývá Mac OS X. Operační systém od vývojářů Cupertino v mnoha aspektech překonává jeho populárnější konkurent, který nepochybně přitahuje stále více uživatelů. V tomto článku podrobně zváží, jak nainstalovat Mac OS X na počítači nebo notebooku. Pojďme to pochopit. Jít!

Instalace Mac OS X na počítač je velmi jednoduchá

První věc, kterou je třeba porozumět před instalací OS X, je dát tento systém na notebooky s procesory Intel, protože systém nemá kompatibilitu s výrobcem AMD. V zásadě můžete nainstalovat, ale bude to plné celé hromady různých problémů.

Další věc, kterou potřebujete, je čistá flash disk pro nejméně 8 gigabajtů a ve skutečnosti samotný operační systém Mac OS. Můžete si jej stáhnout na libovolném trackeru. Nedoporučuje se stáhnout nic z podezřelých webů, protože to může vést k infekci škodlivého softwaru vašeho počítače. Najděte soubor se systémem pro instalaci na dopravci USB a stáhněte si jej. Po stáhnutí souboru musíte namontovat obrázek disku. Chcete.li zaznamenat obrázek na USB Flash Drive, můžete použít nástroj RediMage, který lze bez problémů najít a stahovat na internetu. Flash disk musí být načítán bez selhání, jinak nebudete uspět.

Otevření hlavního okna programu R DriveImage klikněte na tlačítko „ObnoreFromaniMage“. Dále zadejte cestu k souboru s příponou “.Oblouk „. Poté vyberte jednotku USB, který chcete nahrávat obrázek dříve naformátováním v systému souborů FAT32 a začněte nahrávat. Program UnibEast můžete použít. S jeho pomocí je velmi snadné a snadné vytvořit bootovací flash jednotku pro OS X. To se provádí následovně. Otevřete nástroj disku a uveďte jednotku vlevo. Přejděte na kartu „sekce disku“ a dále do sekce „Aktuální“. Označte první sekci. Klikněte na tlačítko „Parametry“ a označte položku „základní příspěvek“. Nainstalujte název „USB“ a nainstalujte formát „Mac OS X EXTNDED (Journal)“. Nyní spusťte UnibEast a jděte do cílového okna, předtím několikrát klikněte na tlačítko Pokračovat a souhlasit s Politici s používáním. V této fázi si musíte vybrat jednotku USB. Dále, ve fázi „instalace“ se ujistěte, že řádek „MacapposeMite 10.10 „poznamenat. Zadejte heslo a spusťte instalaci. Poté se vše dělá totéž pro obousměrné způsoby. Vyberte si ten, který se vám líbí.

Po dokončení zavřete nástroj a restartujte počítač. Během zatížení stiskněte klávesu F12 nebo smazat na klávesnici a přejděte na BIOS (závisí na výrobci notebooku nebo počítače, objasněte, jak jít do BIOS na konkrétním počítači na internetu). Poté nastavte flash jednotku nejvyšší prioritu načítání.

Poté se počítač začne načíst přímo z vaší jednotky USB. Když se v něm objeví řádek „Boot:“:

To se provádí, aby bylo možné sledovat chyby, ke kterým může dojít během instalačního procesu. Můžete tedy zadat název konkrétní chyby na internetu a okamžitě zjistit, jak ji opravit. Pokud všechno půjde dobře, brzy brzy uvidíte bílou obrazovku s indikátorem načítání. Po načtení vyberte část „Utility“ na horním panelu a poté položku „Disk Utility“. Zde bude nutné vybrat sekci disku, na které chcete nainstalovat Mac OS X. Přejděte na kartu „Sledujte“. V části „Formát“ vyberte „Mac OS Extended (Journal)“ a klikněte na tlačítko „Sledujte“. Všechno se děje doslova okamžitě, takže můžete okamžitě přejít k dalšímu kroku.

READ  Jak nainstalovat fotografii na obrazovce telefonu

V okně, které se otevírá, vyberte disk, ze kterého jste právě umyli data, a klikněte na tlačítko „Pokračovat“ v dolní části. Celý proces instalace operačního systému Mac OS X trvá v průměru asi 20 minut. Vše záleží na tom, jak mocný máte počítač nebo notebook. Poté, co budete muset znovu opakovat předchozí kroky, konkrétně restartujte PC, otevřete BIOS a proveďte stejný příkaz v řádku „Boot:“. Pouze s rozdílem, že bude nyní nutné načíst z flash disk, ale z pevného disku. Nenechte si ujít tento okamžik, abyste se nezaměnili a normálně se zaváděli. Poté se dostanete na plochu notebooku již pod kontrolou Mac OS X.

Nyní můžete spustit program MultiBeast a vybrat a nahrát všechny potřebné ovladače pro váš PC. Poté, co jste to udělali, klikněte na tlačítko sestavení a po „Instalace“.

nainstalovat, notebook

Připraven. Mac OS X je nainstalován do vašeho počítače nebo notebooku a je připraven k použití.

Jak vidíte, proces instalace tohoto operačního systému není obtížnější než instalace Windows. Samozřejmě, že ne všichni uživatelé se podaří poprvé provést správnou instalaci. Praxe zde neublíží. Schopnost přeinstalovat operační systémy se v životě hodí více než jednou. Napište v komentářích, zda byl tento článek pro vás užitečný, sdílejte s ostatními uživateli své vlastní zkušenosti s instalací Mac OS a položte jakékoli dotazy, které je zajímáno, zvažované téma.

Fáze 4: Instalace OS

Instalace MACOS z Flash Drive se také liší od instalace jiných operačních systémů. Apple počítače nemají bios v obvyklém smyslu slova, takže k ničemu není nic nutného nakonfigurovat.

 • Ujistěte se, že nakládací disk je připojen k počítači, a poté jej restartujte.
 • Během načítání kliknutím na klávesu volby volejte nabídku bootloader. Obrázek by se měl objevit jako na níže uvedeném obrazovce.

Jak vidíte, všechno je docela jednoduché i pro začátečníky.

Instalace v systému Windows

Pokud není touha zcela nahradit Windows, doporučuje se nainstalovat MAS druhého operačního systému ve virtuálním počítači. Bude to vynikající řešení, protože nativní operační systém nebude ovlivněn, ale bude stále možné vyzkoušet OS MAS na vašem počítači. Chcete.li to provést, musíte dodržovat pokyny:

 • Nejprve musíte nainstalovat virtuální stroj (například virtuální pole) na počítač s OS Windows OS. Může to být jakýkoli program této orientace.
 • Stáhněte si obrázek třetího systému. Zvláštní verze pro instalaci najdete ve virtuálním prostředí. V závislosti na použitém programu se bude formát souboru lišit, stojí za to věnovat pozornost tomu.
 • Spusťte virtuální stroj a nainstalujte operační systém jako na běžném počítači. Chcete.li to provést, postupujte podle výše uvedených pokynů.
 • Vyplňte všechna nastavení a použijte Mac OS uvnitř Windows.
nainstalovat, notebook

Nemůžete také ztrácet čas instalací Mac OS na virtuální počítač, ale stáhněte si připravené prostředí MacBook. Je však třeba pochopit, že tato metoda instalace neumožňuje využívat všechny možnosti operačního systému. Ale pomáhá to skvěle, pokud je nutné spustit programy, které byly vytvořeny konkrétně pod hmotou.

Instalace Mac OS na osobní počítač je téměř totožná s okny a trvá stejné množství času. Pokud se uživatel rozhodl úplně nahradit Windows Mac, pak stojí za to použít další pevný disk. Proto bude možné snadno svinout vaše akce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS