Aplikace Wink TV. Interaktivní televize od společnosti Rostelecom

Na podzim loňského roku společnost Rostelecom spustila platformu IPTV/OTT Wink, která zahrnuje inovativní službu pro své předplatitele. Produkt zahrnuje služby pro sledování na mobilních zařízeních, pro počítače (webová služba) a chytré televizory.

Předplacením služby může nyní předplatitel sledovat nejlepší televizní programy, oblíbené seriály a nejnovější filmy na kterémkoli z těchto zařízení.

Funkce

Tento program má stejné schéma práce jako Opera mini. Je určen pro smartphony J2ME, které nemají povolený standardní prohlížeč. ForkPlayer pro Sony Smart TV přebírá veškerý mediální obsah z různých programů. Poté je zpracuje a převede do vlastního formátu.

Nové televizory Sony Smart TV mají internetové prohlížeče. Jsou však považovány za neúplné. Kromě toho není podporováno mnoho webových stránek a webů. ForkPlayer je solidní volba, která vám umožní sledovat videa, poslouchat hudební skladby bez. Nástroj také obsahuje seznam nejlepších stránek a filmových platforem.

Nastavení a instalace

Widget ForkPlayer lze do televizoru Sony Bravia Smart TV nainstalovat několika způsoby. Nyní se podíváme na dva základní pokyny pro instalaci.

 • Nejprve je třeba přejít do nabídky nastavení síťového připojení televizoru;
 • V zobrazeném okně vyberte možnost ruční instalace;
 • Poté se zobrazí pole s původním DNS. Místo toho je třeba zadat 46.36.218.194. Pokud to nefunguje, zadejte místo toho DNS 85.17.30.89 nebo 217.79.190.156;
 • Po provedení těchto úkonů se zahájí připojení k síti;
 • Po dokončení připojení spusťte aplikaci.ru Theta nebo Lifeshow přes Opera Store. Tím spustíte widget ForkPlayer na televizoru Sony Smart TV.
 • Nejprve musíte přejít na webové stránky publsh.tvstore.opera.com a zaregistrujte se tam;
 • Po registraci na výše uvedeném webu získáte od vývojáře ID, které se zobrazí na televizoru Sony Bravia Smart TV v obchodě Opera Store. Chcete-li ji zobrazit, musíte přejít do nabídky Menu a přejít na kartu O aplikaci. Upozorňujeme však, že identifikační číslo bude platné pouze 15 minut. Pokud jej nestihnete zadat do požadovaného pole, budete jej muset získat znovu. K tomu je třeba kliknout na #ID;
 • ID, které získáte od vývojáře, je třeba zadat do příslušného pole na výše uvedené stránce;
 • Poté je třeba zadat název widgetu a v okně URL Loader zadat odkaz na http://operatv.obovse.ru/2.5/ a vše si ponechat;
 • V důsledku toho se v obchodě Opera Store objeví speciální kategorie s názvem Vyvíjet.

Pokud potřebujete přístup k webům, jako je Trey.TV nebo 6p6.budete také muset změnit DNS, které jste zadali v nastavení síťového připojení televizoru Sony Smart TV. Místo stávajícího DNS tam musíte vložit 46.36.218.194 nebo 46.36.220.208.

READ  Apple AirPods Max více než AirPods

Volitelné vybavení pro interaktivní televizi

Nemluvě o dalším vybavení, které může být nutné při používání interaktivních set-top boxů Vink. Projděme si dostupné možnosti pomocí následující tabulky.

Účel zařízení
Dálkové ovládání z konzole Wink Je již součástí set-top boxů. Pokud se však dálkový ovladač porouchá, můžete si koupit nový samostatně 385
Sada adaptéru PLC-RT500-2 Umožňuje připojit všechna zařízení přes elektrické zásuvky, aniž byste museli vést kabely po celém bytě 3300
Přídavný adaptér PLC-RT500-1 Pokud jeden z adaptérů selže, lze zakoupit další adaptér. Je také důležitá pro ty, kteří chtějí rozšířit svou síť 1700

Jak odpojit předplatné služby Wink od společnosti Rostelecom

Některá předplatná služby Wink jsou divákům po určitou dobu k dispozici zdarma. Na konci tohoto období se však z vaší bankovní karty odečte částka za měsíční předplatné podle zvoleného tarifu. Chcete-li zabránit automatickému obnovení, musíte vybrané předplatné zrušit. Nebo vypněte automatickou platbu. Toho můžete dosáhnout několika způsoby, záleží na tom, jak jste si to zařídili.

nainstalovat, aplikaci, wink, televizoru, sony

Pokud jste připojili služby Wink přes mobilní aplikaci Rostelecom, kde je k dispozici platba přes Google Pay:

  Přejděte na stránku Google Play pomocí zařízení se systémem Android. Stiskněte tlačítko nabídky v horní části;

Zadání důvodu a odhlášení odběru služby Wink prostřednictvím aplikace. V případě problémů můžete vždy použít webovou stránku Google Play a provést potřebná nastavení tam. Nejprve se však musíte přihlásit ke službě Google pomocí účtu, který jste použili k odběru služby Rostelecom na televizoru. I když jste si zakoupili služby interaktivní televize, ale po několika dnech jste si to rozmysleli, nemáte nárok na vrácení peněz za již zaplacené období. Pokud jste se přihlásili k odběru prostřednictvím zařízení se systémem Android. Ačkoli na zařízeních se systémem iOS je to možné.

Mohu sledovat obsah zdarma?

Většina chytrých televizorů má firmware (nebo operační systém) Android. Takže se příliš neliší od mobilních telefonů. Pokud jste si jisti systémem souborů a aplikacemi ve smartphonu, nebudete mít s televizorem žádné problémy. To znamená, že aplikaci Wink musíte do televizoru nainstalovat mimo tržiště. Existuje hacknutá bezplatná aplikace, kde za sledování filmů nemusíte platit. Můžete si ji stáhnout z této stránky fóra 4PDA.

K používání aplikace budete potřebovat vlastní účet. Proto musí být vytvořen. Aplikace Wink vám neumožní sledovat žádný obsah zdarma. Některé pořady a seriály budou i nadále placené. Zatím není známo, zda se jedná o chybu majitelů aplikace, nebo o nový, neprozkoumaný obsah.

Jak nastavit dálkové ovládání televizoru

Ne každý s tímto postupem spěchá. Mnoho rodin má dokonce ve zvyku používat dva dálkové ovladače. Jedním zařízením zapínají a vypínají televizor a druhým zařízením ovládají set-top box. To je však velmi nepohodlné. Takže je lepší to jednou pochopit a pak pohodlně používat jen jeden dálkový ovladač od společnosti Rostelecom. Zvlášť když je tak dobrý, že ho nechcete pustit z ruky )

READ  Jak přenést z cloudu do počítače

Ukázalo se, že existují tři způsoby připojení dálkového ovladače k televizoru. Všechny však fungují na stejném principu. Hlavní věcí je pochopit, proč je zařízení od společnosti Rostelecom schopno ovládat téměř jakýkoli model televizoru. A vše je velmi jednoduché. Každý model televizoru má svůj vlastní jedinečný kód. Nastavení dálkového ovládání spočívá v tom, že mu jednoduše zadáte tento kód.

Automatická hrubá síla

Tato metoda je vhodná pro ty, kteří neznají kód svého modelu televizoru a nechtějí se zdržovat jeho hledáním, ale chtějí vědět, jak připojit dálkové ovládání Rostelecom. Lze ji použít i v případě, že žádný jiný přístup nefunguje. Máte například exotický model televizoru a můžete jen doufat, že se do něj nečekaně vejde nějaký jiný kód.

Abyste našli ten správný, musíte projít všechny možné kódy.

nainstalovat, aplikaci, wink, televizoru, sony
 • Je třeba stisknout současně dvě tlačítka 7 (OK) a 2 (TV). Podržte je stisknuté po dobu tří sekund. Kontrolka LED na tlačítku 2 by měla dvakrát bliknout. To znamená, že se sluchátko přepnulo do režimu programování. Nebojte se tohoto slova! Od této chvíle je to stejně snadné jako dříve.
 • Nyní musíte zadat příkaz 991. Věnujte pozornost kontrolce LED, která by měla dvakrát bliknout, což signalizuje, že příkaz byl přijat.
 • Nyní stiskněte tlačítko 2 (TV). Dálkový ovladač na vás opět poslušně dvakrát mrkne.
 • Nyní přichází velký okamžik. Je třeba namířit přístroj na televizní obrazovku a stisknout přepínač kanálů dopředu 12 (CH). Když bliká, oznámí vám, že provedl příkaz a zadal jeden kód, který má být zkontrolován. Pokusí se vypnout televizi. Pokud se tak nestane, stiskněte znovu tlačítko 12 (CH). Pokud sada funguje. Vypnutím televizoru se ukáže, že jste zvolili správný kód. Poté stiskněte prostřední tlačítko 7 (OK) a uložte tento kód jako hlavní kód.

Poloautomatická konfigurace hrubou silou

Výše uvedený postup nastavení se vám může zdát příliš dlouhý a zdlouhavý. A to je pravda! Pokud můžete proces zjednodušit, rozhodně to udělejte.

Pro tento postup potřebujete znát výrobce televizoru. Ne každý výrobce je podporován. V níže uvedené tabulce vyhledejte svého výrobce a zjistěte jeho číslo.

Výrobce Číslo
Grundig 1
JVC 2
LG 3
Panasonic 4
Philips 5
Samsung 6
Sharp 7
Sony 8
Thomson / TLC 9
Toshiba

Pokud jste zde našli svého výrobce, postupujte podle těchto dvou jednoduchých kroků:

 • Podržte po dobu tří sekund 2 (TV). Dálkový ovladač vás o přijetí příkazu informuje dvojím bliknutím kontrolky LED. Režim programování povolen.
 • Nyní stačí kliknout na tlačítko s číslem, které odpovídá číslu prodejce. Držte tlačítko stisknuté. Dálkový ovladač automaticky projde všechny kódy specifické pro výrobce a odešle příkaz k vypnutí. Když se televizor vypne, stačí uvolnit stisknuté tlačítko. Kód je uložen v zařízení.
READ  Jak nastavit Smart TV v televizoru haier. Které modely televizorů mají Bluetooth

Je možné, že vaše značka na tomto seznamu není. V tomto případě je užitečný následující způsob nastavení.

Ruční zadávání: Kódy pro nastavení dálkového ovládání

Pořadí je tedy následující:

 • Přepnutí soupravy do režimu programování. Za tímto účelem stiskněte a podržte tlačítka 7 (OK) a 2 (TV) po dobu tří sekund. Přístroj vás o zapnutí režimu informuje dvojím bliknutím kontrolky LED.
 • Zadejte kód odpovídající modelu vašeho televizoru (viz tabulka na konci článku).
 • Stiskněte tlačítko 2 (TV). Pokud vše funguje správně, televizor se vypne. V opačném případě můžete zkusit zopakovat kroky 1 až 3 a nahradit je jiným kódem.

Všichni výrobci chytrých televizorů do svých zařízení standardně instalují originální prohlížeč, který je součástí i dalších zařízení. Pro společnost Sony je to přehrávač ForkPlayer, který má řadu zajímavých funkcí a umožňuje pohodlnější a příjemnější sledování televize. Tento přehrávač však lze nainstalovat nejen do televizorů Sony, ale i do dalších zařízení, která běží na systému Android.

 • Sledujte online kanály, filmy a videa z různých webových stránek;
 • Prohlížeč vám pomůže zobrazit informace na disku USB nebo uložené v paměti televizoru.

Tuto aplikaci může do televizoru Sony přidat kdokoli. Přehrávač si můžete stáhnout buď z oficiálních stránek společnosti Sony, nebo samozřejmě z neoficiálních zdrojů, pokud se nebojíte, že chytíte virus nebo nainstalujete nekvalitní a zastaralou aplikaci.

Kromě toho je k dispozici standardní nabídka Smart, která slouží také jako vyhledávací aplikace, pokud uživateli nevyhovuje obvyklá sada obsahu. Chytré menu umí vše, co chcete, protože je hlavním nástrojem pro ovládání zařízení. Odráží všechny programy, které běží na vašem televizoru, a zde lze seznam ztenčit nebo doplnit.

Oficiální webové stránky

Oficiální webové stránky online kina Wink jsou k dispozici na internetu na tomto odkazu: https://wink.rt.ru/.

Marketéři pravidelně pořádají různé propagační akce, aby přilákali nové a odměnili staré zákazníky. V současné době jsou k dispozici následující speciální nabídky:

 • Novoroční „Transformer“. Zlepšené podmínky pro předplatné „Transformer“. Umožňuje využívat výhody tarifu zdarma po celý měsíc.
 • Nákup obsahu Wink se slevou až 25 % s předplatným.
 • Pro nové zákazníky je připravena skvělá akce, která vám umožní zakoupit si první film a seriál za pouhý 1 Kč
 • Použijte promo kód WINK a získejte bonus 500 v aplikaci Maxim taxi.
nainstalovat, aplikaci, wink, televizoru, sony
| Denial of responsibility | Contacts |RSS