Instalace souborů APK aplikací pro systém Android do systému Windows 11 pomocí nástroje WSATools

Aktualizováno: 11.11.2021. Nástroj WSATools je opět k dispozici v obchodě Microsoft Store.

Aktualizováno: 09.11.2021. Společnost Microsoft odstranila nástroj WSATools z obchodu Microsoft Store. Můžete také použít spouštěč aplikací pro Android s rozhraním Android Debugging Bridge (ADB) nebo si stáhnout alternativního klienta obchodu Google Play s názvem Aurora Store.

Nástroj WSATools maximálně usnadňuje instalaci aplikací třetích stran pro systém Android prostřednictvím souborů APK, které nejsou zveřejněny v obchodě Amazone Store pro Windows 11. Aplikaci WSATools vyvinula nezávislá vývojářka Simone Franco, jejímž účelem je. Zjednodušení instalace aplikací pro Android bez nutnosti složitých příkazů nebo dalších aplikací, jako jsou nástroje ADB.

Zatímco aplikace WSATools omezuje instalaci aplikací třetích stran pro Android na několik kliknutí, je třeba nainstalovat a nakonfigurovat subsystém Windows pro platformu Android.

V této příručce se dozvíte, jak pomocí nástroje WSATools rychle nainstalovat nepublikované aplikace pro systém Android do systému Windows 11.

Příprava operačního systému Android

Smartphone automaticky rozpozná jakoukoli aplikaci, která nepochází z Google Play, jako „neznámou aplikaci“. Proto je třeba v nastavení povolit instalaci z neznámých zdrojů.

Je to dost snadné na to, abyste. Přejděte do Nastavení. Vyberte možnost „Zabezpečení“ (nebo „Zámek obrazovky a zabezpečení“). Najděte položku „Správa zařízení“ a povolte instalaci z neznámých zdrojů.

ustanovka-neizvestnyx-prilozhenij

Jakmile povolíte aplikace z neznámých zdrojů, je třeba najít soubor APK ve smartphonu. Systém Android má již standardního správce souborů. Pokud ne, přejděte na Google Play a vyhledejte aplikace pomocí klíčového slova „správce souborů“. Zobrazí se mnoho možností. Vyberte si některý z nich nebo si stáhněte ten nejoblíbenější. Cx File Explorer.

Pushbullet

Pushbullet je oblíbený mezi správci systému i běžnými uživateli a není divu. Jedná se o velmi jednoduchou aplikaci, která propojí váš smartphone a počítač. Jakmile ji začnete používat, nebudete chápat, jak jste bez ní mohli dříve pracovat.

Chcete-li odeslat soubor do telefonu, stačí jej přetáhnout do programu na ploše, který se nachází v systémové liště Windows. Okamžitě se stáhne do telefonu a zobrazí se v oznamovací liště. Pokud chcete odeslat soubor z mobilního telefonu do počítače, vyberte požadovaný soubor, stiskněte tlačítko „Sdílet“ a z nabídky vyberte možnost Pushbullet.

Přenesení systému Android do počítače

Pokud se nebojíte dalších potíží, můžete si do počítače nainstalovat upravenou verzi mobilního operačního systému. Existuje několik prostředí pro adaptaci operačního systému Android, která běží na počítači, ale jejich podpora je omezená kvůli rozsáhlým možnostem konfigurace hardwaru počítače. Dvěma hlavními platformami pro plnou instalaci systému Android na PC jsou Android on Intel Architecture (pro zařízení s UEFI) a projekt Android-x86.

READ  Jak nainstalovat Skype do inteligentní televize

Žádný z produktů není dokonalý. Potřebujete zařízení s podporou nástroje, například Dell XPS 12 pro verzi Intel nebo Lenovo ThinkPad x61 pro Android-x86. Data prostředí byste mohli nainstalovat nad systém Windows, ale to není dobrý nápad. Nejrozumnější je vytvořit na pevném disku samostatný oddíl a nainstalovat na něj systém Android.

Pokud konfigurace vašeho počítače není těmito produkty podporována, můžete je zkusit nainstalovat ve virtualizačním prostředí VirtualBox nebo VMware, které jsou rychlejší než emulátor Androidu. Tyto produkty sice stále nejsou vhodné pro testování her, ale většina aplikací se nainstaluje a spustí správně. Aplikace si musíte nainstalovat sami, t.к. Tyto produkty nejsou integrovány do služby Google Play. Pro pomoc použijte pokyny na našich webových stránkách. Instalace systému Android v prostředí VMware Workstation.

Jak instalovat aplikace a hry pomocí souborů XAPK?

Existuje několik způsobů instalace mobilních aplikací a her pomocí souborů XAPK. Zvažte tři možnosti.

Možnost 1. použití mobilní aplikace. K instalaci XAPK můžete použít mobilní aplikaci APKPure pro Android.

Instalace XAPK pomocí APKPure pro Android:

 • Otevřete aplikaci APKPure pro Android.
 • Do hlavní nabídky se dostanete kliknutím na ikonu v pravém horním rohu.
 • Přepněte na kartu „Správa APK / XAPK“.
 • Aplikace prohledá paměť zařízení a zobrazí seznam nalezených instalačních souborů APK a XAPK. Klikněte na „Instalovat“ vedle aplikace, kterou chcete nainstalovat, a počkejte na rozbalení a zkopírování souborů mezipaměti.
 • Poté se spustí instalace rozbaleného instalačního programu APK. Potvrďte akci stisknutím tlačítka „Instalovat“ a postupujte podle výše uvedených pokynů pro instalaci AKP.

Po instalaci aplikace APKPure pro Android se také soubory.xapk bude přiřazen k aplikaci APKPure, což vám umožní nainstalovat jej několika kliknutími kliknutím na něj v libovolném správci souborů.

Možnost 2. použití kabelu USB a počítače. K instalaci XAPK můžete použít aplikaci Pure APK Install pro systém Windows.

Instalace XAPK pomocí Pure APK Install:

 • Povolte ladění USB na svém mobilním zařízení (pokyny pro svou verzi systému Android vyhledejte na internetu).
 • Připojte mobilní zařízení k počítači pomocí kabelu USB.
 • Otevřete aplikaci Pure APK Instalace v počítači.
 • Přetahování.xapk nebo.APK do okna Pure APK Install nebo použijte tlačítko „Otevřít soubor APK“ a zadejte cestu k souboru APK.
 • Zobrazí se následující informace o vybrané aplikaci: název, verze, velikost a minimální požadavky. Zvolte, kam chcete aplikaci nainstalovat: do interního úložiště systému Android (Interní paměť systému Android), na paměťovou kartu (Externí karta SD) nebo ponechte nastavení „Automatický výběr“.
 • Stiskněte tlačítko „Instalovat“.
 • na mobilním zařízení počkejte na zprávu a potvrďte přístup z počítače.
 • Vyčkejte na dokončení instalace a stiskněte tlačítko „OK“.
READ  Jak nainstalovat tiskárnu do notebooku pomocí disku. Stáhněte si ovladače z oficiálních webových stránek

Možnost 3. extrahovat soubor APK z XAPK. Stáhněte si požadovaný soubor XAPK a otevřete jej pomocí archivátoru, např. WinRAR nebo 7-Zip. Pro vaše pohodlí můžete příponu souboru předem změnit z adresy.xapk na.zip.

Vyjměte z něj soubor s příponou.APK a nainstalujte jej podle výše uvedených pokynů. Zkopírujte také obsah složky „Android“, kde se nachází mezipaměť aplikace, do příslušné složky v zařízení.

Kde získám aplikace pro Android ke stažení do počítače??

Pokud do vyhledávače zadáte „stáhnout takovou a takovou aplikaci„, otevřou se vám stovky stránek s nabídkou. Mimochodem, všechny soubory mobilních aplikací pro Android mají příponu „.APK“.

Můžete si samozřejmě stáhnout první hudební skladbu, na kterou narazíte. To však nedoporučuji z jednoho prostého důvodu: hrozí, že spolu se staženým souborem chytíte i virus (a ne každý si do svého počítače nebo chytrého telefonu nainstaluje kvalitní antivirový software). Abyste se vyhnuli zbytečným problémům, doporučuji vám stahovat aplikace pouze z důvěryhodných stránek.

Oficiální stránky obchodu Google Play jsou bezpochyby jedním z nich. přehrát.Google.com. I zde jsou některé virální aplikace, ale ty dobré snadno poznáte podle recenzí a hodnocení popularity.

Po návštěvě výše uvedené webové stránky, výběru požadované aplikace a kliknutí na tlačítko „Instalovat“ se zobrazí následující zpráva:

Jinými slovy, není tak snadné stáhnout aplikaci z Google Play do počítače. Co dělat? Nepropadejte panice! Řešení již existuje. K provedení úkolu budete potřebovat program Real APK Leecher.

Instalace programu je velmi jednoduchá:

 • Rozbalení archivu.
 • Spusťte instalační soubor Real APK Leecher.exe.
 • Dále je třeba zadat údaje o účtu Google (uživatelské jméno a heslo) a ID zařízení. Zadejte také cestu, kam se mají soubory aplikace uložit.
 • Stiskněte tlačítko „Uložit“. hotovo!

Co je ID zařízení a kde ho získat? Jedná se o jedinečné číslo vašeho mobilního zařízení. Můžete ji zkontrolovat pomocí aplikace s názvem ID zařízení.

Nyní běží Real APK Leecher. Poté je třeba zadat název aplikace do vyhledávacího pole, najít ji v zobrazeném seznamu a vybrat ji levým tlačítkem myši. Poté klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Stáhnout tuto aplikaci„.

Malá poznámka: stahovat lze pouze aplikace ZDARMA.

Další krok je ještě zajímavější. tyto soubory přeneseme do chytrého telefonu, který na nás čeká.

Přesun aplikace na paměťovou kartu

Pokud jste nainstalovali vyměnitelné médium, většina aplikací se automaticky nainstaluje přímo na kartu flash. S výjimkou některých aplikací, které musí být umístěny v interní paměti.

Pokud si přejete, můžete programy přenést na paměťovou kartu, když chcete. Tak se do toho pusťte:

Pokud vám to nevyhovuje, můžete použít některou ze speciálních aplikací určených k přesunu aplikací na kartu SD. Mám telefon Xiaomi Redmi, takže aplikaci přizpůsobím pro něj.

READ  Jak deaktivovat režim pozadí na Android

Android Debug Bridge

Další možnost přenosu balíčků obsahujících komponenty aplikací pro Android a jejich automatickou instalaci do mobilního zařízení z počítače poskytuje ladicí rozhraní Androidu. (zkráceně) ADB, které je implementováno prostřednictvím stejnojmenného specializovaného konzolového nástroje systému Windows.

Následující postup instalace softwaru „zeleného robota“ ze stolního počítače nebo notebooku prostřednictvím Android Debug Bridge je demonstrován od začátku, tj. pokud jste s tímto nástrojem obeznámeni a někdy jste jej používali, postupujte podle pokynů a jednoduše přeskočte kroky, které jste již provedli.

 • Stáhněte si a umístěte do počítače specializovaný „instalační“ balíček aplikace pro Android, kterou potřebujete. Takové „distribuce“ jsou distribuovány ve formátu APK (Android Package) a jsou široce dostupné v různých online zdrojích.

Při hledání a stahování souborů APK postupujte opatrně a mějte na paměti, že jejich zdroj musí být ověřený nebo alespoň populární a alespoň teoreticky spolehlivý. Patří mezi ně všechny oficiální webové stránky vývojářů softwaru pro Android a zdroje apkmirror třetích stran.com, apkpure.com, APK-dl.com. V každém případě věnujte čas přečtení zpětné vazby od ostatních uživatelů o stránkách adresáře APK, které se chystáte použít, stejně jako o samotných archivech, které se z nich stahují, použijte antivirový software. Stručně řečeno, přijměte veškerá možná bezpečnostní opatření!

adb install PATH_ADK_APK-FILE\PACKAGE NAME.APK

Vyčkejte na výzvu „Success“ v konzoli Windows (zobrazí se za řádkem „Performing Streamed Install“). Poté můžete zavřít okno příkazového řádku a odpojit zařízení Android od počítače.

Jak instalovat aplikace pro Android z počítače pomocí speciálních nástrojů?

Tato metoda je o něco složitější než ostatní, ale může ji použít každý.

 • Nejprve je třeba povolit ladění USB. Chcete-li to provést, musíte aktivovat nastavení pro vývojáře tak, že přejdete do nabídky „O telefonu“ a sedmkrát stisknete položku „Verze firmwaru“. V nové nabídce je třeba najít položku „Ladění USB“ a aktivovat ji.
 • K inicializaci aplikací (a také k ovládání zařízení) se nejčastěji používá aplikace AirDroid, kterou lze stáhnout z oficiálních webových stránek. Stačí spustit software, otevřít nabídku „Aplikace“ a kliknout na tlačítko „Instalovat“.

K instalaci nástroje můžete také použít konzolový příkaz adb (Android Debug Bridge). Tato metoda je pokročilejší, vyžaduje složitější znalosti a může způsobit poškození zařízení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS