Naučte se nahrávat telefonní hovory v zařízení Samsung

Systém Android je notoricky známý snadnou aktualizací. Uživatelé tohoto operačního systému mohou kdykoli rozšířit základní sadu funkcí, které mají k dispozici. Například přidání nahrávání telefonních hovorů. Tato funkce je užitečná v případě, kdy je třeba naléhavě zapsat důležité informace a není po ruce poznámkový blok a pero. Protože je však nahrávání telefonního hovoru bez varování a souhlasu ostatních osob v mnoha zemích nezákonné, snaží se ho výrobci smartphonů zakázat nebo dokonce „vyřadit“ z firmwaru. Patří mezi ně společnost Samsung. V softwaru svých mobilních zařízení vypíná funkci nahrávání telefonních hovorů. Přesto ji uživatelé mohou získat pomocí několika úprav nebo softwaru třetích stran.

Všechny smartphony Samsung s firmwarem založeným na systému Android 5.0.1 (nebo vyšší), mají vestavěnou funkci pro nahrávání telefonních hovorů. Mezi taková zařízení patří například Samsung Galaxy A3 a A5. Jejich software obsahuje všechny potřebné komponenty, ale jsou skryté a nelze je použít, protože chybí potřebný kód. A na zařízeních „galaxy“ od korejského výrobce se systémem Android 4.4 na palubě (nebo pod ní) není žádný náznak přítomnosti vestavěné funkce nahrávání hovorů. Vlajková loď roku 2012, Samsung Galaxy S3, je jedním z těchto zařízení. Ale na tom není nic špatného. Obchod s aplikacemi přece nabízí spoustu řešení třetích stran. Podívejte se, jak aktivovat a používat vestavěný diktafon na podporovaných zařízeních a alternativách v aplikaci z obchodu Google Play.

Použití vestavěných nástrojů

Chcete-li získat přístup k vestavěné funkci nahrávání mobilních hovorů, musíte provést jednu malou úpravu. Vyžaduje použití práv roota a správce souborů (např. Root Explorer), který umí pracovat se systémovými záznamy. Je předpokladem. K provádění změn v systémovém oddílu jsou zapotřebí zvláštní oprávnění. Pokud chcete místo aplikace třetí strany používat vestavěnou funkci, bez práv roota se bohužel neobejdete. Vzhledem k tomu, že metody zakořenění jsou pro každý model Samsung individuální, musíte tento postup provést sami.

Upozorňujeme, že po provedení změn bude tlačítko pro přidání volajících do hlasového hovoru z číselníku odstraněno. Na jeho místě se objeví přepínač, který je zodpovědný za ovládání nahrávání hovorů. Pokud si chcete ponechat tlačítko pro spojení více hovorů do jedné konference, možná byste se měli vzdát myšlenky na aktivaci vestavěného řešení pro nahrávání hovorů a zkusit použít aplikaci třetí strany.

Povolení vestavěného nahrávání telefonních hovorů

Zda se nacházíte ve správném adresáři, můžete ověřit pomocí cesty v horní části okna

V našem případě jsme tyto řetězce našli v souboru „features“.xml“

Zvýrazněte soubor, ve kterém byly nalezeny uvedené řádky kódu

Tato položka je okamžitě zřejmá. Nelze jej zaměnit s jinými

Ujistěte se, že mezi nápisy v tomto řádku nejsou mezery

Používání programů třetích stran

Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje vestavěný způsob nahrávání hovorů, zkuste použít aplikace třetích stran. Obchod Android Store je jich plný. Mezi ně patří například ACR, CallRec a Call Recorder. Z nich pouze ACR nabízí širší seznam funkcí a vlastností. Kromě automatického nahrávání, mazání starých zvukových souborů po uplynutí nastavené doby, nastavení formátu a kvality stop a výběru adresáře má ACR k dispozici následující funkce:

 • Režim nahrávání hovorů na smartphonech Samsung Galaxy S3 a S4 určených pro americký trh.
 • Výběr zdroje záznamu.
 • Zvýšení hlasitosti zvuku v nahrávkách.
 • Nahrávání konverzace po připojení náhlavní soupravy Bluetooth nebo externího reproduktoru.
 • Nahrávání hovorů Wi-Fi.
 • Vyloučení jednotlivých čísel ze seznamu záznamů.
 • Nahrávání zvukových stop do cloudového úložiště, na servery FTP nebo odesílání do e-mailu.
READ  Jak vyrobit z telefonu zpravodaj SMS

Chcete-li nahrát telefonní hovor pomocí ACR, postupujte takto

  Instalace aplikace z obchodu a spuštění.

Sekce, kam se mají ukládat příchozí hovory

Chcete-li vyvolat nabídku hamburgeru, klepněte na tři pruhy v levém horním rohu oblasti aplikace

Nahrávání videa z obrazovky telefonu Samsung

Většina telefonů Samsung je vybavena vestavěným nástrojem pro nahrávání obrazovky. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli, jak stáhnout obrazovku na svém Samsungu pomocí vestavěného Game Launcheru, a pokud Game Launcher není součástí vašeho telefonu, zjistěte, jak použít alternativní aplikaci Mobizen.

Poznámka: Nahrávání videa obrazovky telefonu Samsung se liší od pořizování jednoduchého snímku obrazovky telefonu Samsung. Majitelé zařízení se systémem iOS se mohou podívat na návod Nahrávání videa na obrazovce iPhonu.

Jak pořídit snímek obrazovky z nahrávky pro systém Android pomocí herních nástrojů

Mnoho telefonů Samsung obsahuje aplikaci Game Launcher, která obsahuje nástroj pro nahrávání obrazovky jako standardního video souboru. Je určen k nahrávání her, ale můžete ho použít téměř v jakékoli aplikaci.

Poznámka: Spouštěč her nelze použít k nahrávání domovské obrazovky nebo obrazovek aplikací. Video můžete nahrávat pouze v aplikaci Apps. Pokud chcete nahrávat domovskou obrazovku, vyzkoušejte aplikaci třetí strany pro nahrávání videa, například Mobizen, o které bude řeč později v tomto článku.

Spuštění aplikace Game Launcher.

Přejetím prstem nahoru přetáhněte okno knihovny (v současné době ve spodní části obrazovky) nahoru a poté klepněte na tři svislé tečky v pravém horním rohu knihovny.

Měl by se zobrazit seznam všech aplikací nainstalovaných v telefonu. Klepněte na aplikaci, kterou chcete nahrávat, a pak klepněte na „Přidat“ v pravém horním rohu obrazovky. Tím se aplikace přidá do spouštěče her, což vám po spuštění aplikace umožní přístup k herním nástrojům, jako je například záznamník obrazovky.

V knihovně vyberte aplikaci, kterou chcete nahrávat. Po spuštění aplikace klepněte na ikonu Herní nástroje v levém dolním rohu vlevo od tlačítka Zpět na navigačním panelu.

Měla by se zobrazit úplná nabídka Herní nástroje. Klepněte na „Record“ v pravém dolním rohu obrazovky a začněte nahrávat. Postupujte podle kroků, které chcete zaznamenat.

Když jste připraveni ukončit nahrávání, klepněte na ikonu „Stop“ v pravém dolním rohu obrazovky.

Chcete-li zobrazit celé video, můžete klepnout na možnost „Zobrazit nahrané video, které se krátce zobrazí“, nebo můžete najít záznam obrazovky se všemi ostatními videi v aplikaci Fotografie.

Jak nahrávat obrazovku pomocí aplikace Mobizen pro Samsung

Pokud váš telefon Samsung neobsahuje aplikaci Game Launcher nebo ji raději nepoužíváte, můžete se spolehnout na některou z několika aplikací pro nahrávání obrazovky. Zejména pokud potřebujete nahrávat obrazovku „Domů“ nebo „Aplikace“ v telefonu, budete chtít použít aplikaci třetí strany, protože záznamník v aplikaci Game Launcher funguje pouze uvnitř aplikací.

Existuje řada aplikací, které umožňují nahrávat obrazovku, ale oblíbená a spolehlivá je aplikace Mobizen. Zde je návod, jak ji používat.

Pokud jste tak ještě neučinili, nainstalujte si aplikaci Mobizen z obchodu Google Play.

Po instalaci spusťte aplikaci Mobizen. Po spuštění by se měla na straně obrazovky zobrazit její ikona. Klepnutím na něj zobrazíte tři možnosti: nahrávání videa, zobrazení uloženého obsahu a pořízení snímku obrazovky.

Poznámka: Pokud aplikaci spouštíte poprvé, bude možná nutné udělit aplikaci oprávnění k zápisu.

Měla by se zobrazit zpráva „Mobizen začne natáčet video“. Pokud chcete, klepněte na „No Show“ a poté na „Start Now“.

Po třísekundovém odpočítávání se spustí nahrávání. Na rozdíl od Game Launcheru zaznamenává Mobizen vše, včetně domovské stránky a stránek aplikací. Postupujte podle kroků, které chcete zaznamenat.

Po dokončení klepněte na ikonu Mobizen a poté na ikonu Zastavit.

Po chvíli se v aplikaci Mobizen zobrazí vyskakovací okno, ve kterém můžete právě natočené video buď odstranit, nebo si ho prohlédnout. Hotové video najdete také ve složce Mobizen v aplikaci Galerie.

Nahrávání videí z obrazovky systému Android v zařízení Samsung Galaxy

V závislosti na verzi systému Android ve smartphonu Samsung Galaxy se mohou možnosti nahrávání videa na obrazovku lišit:

 • Na chytrých telefonech Samsung se systémem Android 10 a novějším stačí přejít do oznamovací oblasti a najít tlačítko „Nahrávání obrazovky“ (všimněte si, že seznam akčních tlačítek se může posouvat vodorovně). Pokud není k dispozici, klepněte na tlačítko nabídky (tři tečky vpravo nahoře), vyberte možnost Pořadí tlačítek a zjistěte, zda je tlačítko pro nahrávání obrazovky k dispozici mezi zakázanými, a případně jej přidejte.
 • Když tímto tlačítkem spustíte nahrávání obrazovky, budete si moci vybrat, zda chcete nahrávat zvuk a odkud: pouze z telefonu (ze hry, aplikace) nebo z telefonu a mikrofonu.
 • Když nahráváte video na obrazovku, zobrazí se nad ním panel, kde můžete nahrávání zastavit.
 • Nastavení nahrávání obrazovky v systému Samsung se systémem Android 10 se nachází v části Nastavení. Rozšířené funkce. Snímky obrazovky a nahrávání obrazovky (můžete zde například vybrat rozlišení nahrávaného videa).
READ  jak nahrávat video z obrazovky tabletu se systémem android. Jak nahrávat video pro systém Android s interním a externím zvukem

Na chytrých telefonech Samsung Galaxy s předchozími verzemi systému Android bylo nahrávání obrazovky ve hrách možné: v Nastavení. Rozšířené funkce je třeba povolit funkci Game Launcher.

A během hry otevřete ovládací panel a použijte tlačítko Game Launcher, kde je funkce nahrávání obrazovky.

Metoda 1. ScreenCam Screen Recorder

Po instalaci výše uvedené aplikace můžete v aplikaci vybrat jednu z metod záznamu zvuku

 • Mikrofon: Nahrává pouze zvuk z externího mikrofonu.
 • Interní zvuk: Záznam zvuku z interního i externího mikrofonu. To potvrzuje i fakt, že funguje na zařízeních OnePlus, Xiaomi a Moto bez nutnosti rootování.
 • Interní zvuk (systémová aplikace, R_Submix): Tato funkce bude nahrávat pouze interní zvuk, ale vaše zařízení by mělo být rootnuté a je třeba nainstalovat modul Magisk.

Chcete-li používat pouze interní zvuk, spusťte Správce Magisk a nainstalujte tento modul.

Restartujte zařízení a mělo by to fungovat.

Záznam obrazovky pro uživatele systému Android

Pro nahrávání snímků obrazovky je třeba nainstalovat speciální aplikace z Google Play, protože vestavěná funkce nahrávání videa buď chybí, nebo je k dispozici pouze u obrazových modelů.

DU Recorder

Pravděpodobně nejoblíbenější aplikace pro nahrávání obrazovky pro telefony se systémem Android. Program je zdarma a oproti konkurenci má výraznou výhodu, protože neobsahuje otravné reklamy.

 • Má výkonné funkce. Můžete nahrávat nejen video z obrazovky, ale také v režimu kamery, hlavní obrazovky a mikrofonu;
 • Podporuje rozlišení až 1080p při 60 snímcích za sekundu;
 • K dispozici je funkce pro nahrávání online vysílání z platforem, jako je Skype, YouTube a Twitch;
 • Vestavěný editor umožňuje upravovat video, používat filtry, stříhat klipy a dokonce měnit fragmenty v animace a archivovat je jako samostatné soubory.

Filmit Pro

Skvělá alternativní aplikace pro nahrávání videoklipů z obrazovky. Stejně jako první možnost je doplněk zdarma a není časově omezen. Nevýhodou je přítomnost reklam a nedostatečná kvalita Full HD při nahrávání.

 • Program umí nejen zachytávat video z obrazovky a pořizovat paralelní nahrávky z mikrofonu, ale také upravovat titulky a délku trvání nahraného úseku;
 • Snadno použitelné rozhraní, které vyhovuje každému, podporuje hlavní jazyky, umožňuje použít filtry a hudbu na nahrávky, zcela změnit styl videa a provádět všechny standardní funkce editoru.

Záznamník obrazovky AZ

Třetí doplněk, který je hoden doplnit tři nejlepší aplikace pro nahrávání obrazovky. Žádné omezení délky nahrávání a všechny druhy reklam. Nevýhodou je, že většina funkcí aplikace je zpoplatněna. Například přeměna fragmentu na gif-animaci a kreslení na vybranou část videa. Cena doplňků se pohybuje v rozmezí od 92 do 165 EUR

 • Během nahrávání videa je možné fragment pozastavit, změnit formát a archivovat několik kopií videa najednou;
 • Výsledné video lze uložit na kartu SD i do vnitřní paměti zařízení;
 • Podporuje nahrávání videa v rozlišení Full HD a QHD.

Speciální aplikace

Pokud vestavěný nástroj pro nahrávání nefunguje a vy potřebujete zaznamenat, co se děje na obrazovce tady a teď, doporučujeme použít software třetí strany.

AZ Screen Recorder

Jednoduchá aplikace, která je pro telefon Samsung Galaxy A31 nepostradatelná, AZ Screen Recorder nejen zaznamenává dění na obrazovce, ale také umožňuje pořizovat snímky obrazovky. Interakce s programem je následující:

 • Nainstalujte si AZ Screen Recorder prostřednictvím oficiálního obchodu s aplikacemi pro Android.
 • Spuštění programu.
 • Po spuštění se nezobrazí známé rozhraní aplikace Android, ale v oznamovací oblasti se objeví okno s funkcemi.
 • Pro spuštění nahrávání videa stačí kliknout na tlačítko „Record“.
 • Také ze závěsu oznámení je video pozastaveno nebo zcela zastaveno.
READ  Jak připojit bezdrátová sluchátka k telefonu Huawei. Připojení k tabletu se systémem Android

Po nahrání se uživateli zobrazí vyskakovací okno, které umožňuje video odeslat nebo předem upravit. Vyjmutí programu AZ Screen Recorder z paměti RAM a zavření aplikace.

DU Recorder

Další dobrý program, který shromáždil mnoho pozitivních recenzí. Chcete-li nahrávat obrazovku, musíte:

 • Nainstalujte si DU Screen Recorder z Play Marketu.
 • Spuštění nástroje.
 • Umožnit práci nad jinými okny.
 • Klikněte na tlačítko záznamu, které se objeví na obrazovce, nebo proveďte totéž, ale prostřednictvím závěsu oznámení.
 • Kliknutím na tlačítko „Stop“ proces ukončíte nebo nahrávání pozastavíte a budete pokračovat.

Speciální programy

Pokud vestavěný diktafon nefunguje a potřebujete zaznamenat činnost na obrazovce tady a teď, doporučujeme použít software třetí strany.

Záznamník obrazovky AZ

Jednoduchá aplikace, kterou musíte mít v telefonu Samsung Galaxy A6, protože AZ Screen Recorder nejen zaznamenává dění na obrazovce, ale také umožňuje pořizovat snímky obrazovky. Interakce se softwarem je následující:

 • Nainstalujte si AZ Screen Recorder prostřednictvím oficiálního obchodu s aplikacemi pro Android.
 • Spuštění programu.
 • Po spuštění se nezobrazí známé rozhraní aplikace Android, ale v oznamovací liště se objeví vyskakovací okno.
 • Chcete-li spustit nahrávání videa, jednoduše klikněte na tlačítko „Record“.
 • Také z oznamovací opony je video pozastaveno nebo zcela zastaveno.

Po dokončení nahrávání se uživateli zobrazí vyskakovací okno, které umožňuje video odeslat nebo předem upravit. Chcete-li aplikaci ukončit, musíte z hlavní paměti vymazat aplikaci AZ Screen Recorder.

DU Recorder

Další dobrý program, který shromáždil mnoho pozitivních recenzí. Chcete-li nahrávat obrazovku, musíte:

 • Nainstalujte si DU Recorder z Play Marketu.
 • Spuštění nástroje.
 • Povolit spuštění nad jinými okny.
 • Klepněte na tlačítko záznamu, které se objeví na obrazovce, nebo proveďte totéž, ale prostřednictvím oznamovací lišty.
 • Kliknutím na tlačítko „Stop“ proces ukončíte nebo nahrávání pozastavíte a budete pokračovat.

Speciální programy

Pokud vestavěný záznamník obrazovky nefunguje a vy potřebujete zaznamenat činnost na obrazovce tady a teď, možná budete muset použít software třetí strany.

AZ Screen Recorder

Jednoduchá aplikace, kterou musíte mít v telefonu Samsung Galaxy S8, protože AZ Screen Recorder nejen zaznamenává dění na obrazovce, ale také umožňuje pořizovat snímky obrazovky. Interakce s programem probíhá následovně:

 • Nainstalujte si aplikaci AZ Screen Recorder prostřednictvím oficiálního obchodu s aplikacemi pro Android.
 • Spuštění softwaru.
 • Po spuštění se nezobrazí známé rozhraní aplikace Android, ale v oznamovací liště se objeví okno s funkcemi.
 • Pro spuštění nahrávání stačí kliknout na tlačítko „Nahrát“.
 • Také ze závěsu oznámení je video pozastaveno nebo zcela zastaveno.

Po dokončení nahrávání se uživateli zobrazí vyskakovací okno, které umožňuje video odeslat nebo předem upravit. Abyste mohli aplikaci ukončit, je třeba ji z paměti RAM vyjmout.

DU Recorder

Další skvělý program, který nasbíral mnoho pozitivních recenzí. Chcete-li nahrávat obrazovku, musíte:

 • Nainstalujte si DU Recorder přes Play Market.
 • Spuštění nástroje.
 • Povolit spuštění nad jinými okny.
 • Klepněte na tlačítko záznamu, které se objeví na obrazovce, nebo proveďte totéž, ale prostřednictvím oznamovací lišty.
 • Chcete-li proces ukončit, stiskněte tlačítko „Stop“ nebo pozastavte nahrávání a pokračujte.

Jak nahrávat video na obrazovku Samsung. 5 nejlepších aplikací

Pokud se vám nepodařilo povolit a používat vestavěné funkce pro nahrávání videa, můžete si do mobilního zařízení nainstalovat další aplikaci, která vám s tím pomůže.

Aplikace má řadu dalších funkcí, které vám tento proces co nejvíce usnadní.

Uživatel může upravit kvalitu videa, v případě potřeby snížit velikost souboru.

Po instalaci se navíc ikona softwaru objeví v horní nabídce zkratek na mobilním zařízení.

Kromě toho může uživatel natáčet video předním i hlavním fotoaparátem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS