Jak nahrávat fotografie a videa do bezplatného neomezeného cloudu v iPhonu nebo iPadu a uvolnit místo

Pravděpodobně ne všichni uživatelé zařízení iOS vědí o možnosti bezplatného neomezeného zálohování a ukládání všech fotografií a videí vytvořených na zařízeních iPhone a iPad. To vše je možné díky aplikaci Fotky Google.

Fotky Google mají také funkci „Uvolnit místo“, která umožňuje bezbolestně vyprázdnit iPhone nebo iPad od fotografií a videí nahraných do cloudu.

Fotky Google umožňují ukládat neomezené množství fotografií (až 16 MP) a videí v rozlišení 1080p.

Chcete-li v iPhonu nebo iPadu povolit automatické nahrávání fotografií a videí do aplikace Fotky Google, musíte si nainstalovat aplikaci Fotky Google a při konfiguraci aplikace aktivovat možnost Automatické nahrávání a synchronizace.

Jak nahrávat a procházet fotografie a videa v knihovně médií iCloud pomocí služby iCloud.com

Chcete-li procházet obrázky a videa ze zařízení iOS v cloudu, stačí z počítače přejít na oficiální webovou stránku služby iCloud.com.

V prvním kroku je třeba zadat přihlašovací údaje k Apple ID a poté otevřít zástupce „Fotky“.

Při spuštění aplikace Fotografie budete muset chvíli počkat, než se soubory připraví. Doba operace závisí na počtu souborů v knihovně médií.

Aplikace Fotky na iCloudu.com téměř totožný s mobilní aplikací. Uživatelé služby iCloud.com si můžete obrázky přidat mezi oblíbené. Odstraněním jakéhokoli obrázku nebo videa ze serveru iCloud.com, uživatelé je automaticky odstraní ze všech zařízení a naopak.

Odesílání fotografií na iCloud.com buď jednoduchým přetažením souborů z Finderu, nebo stisknutím tlačítka „Upload“ v pravém horním rohu služby iCloud Photos.com vedle uživatelského jména. Protože je služba ve fázi beta testování, je možné nahrávat obrázky z počítače pouze ve formátu JPEG. Obrázky PNG ani videa MOV zatím nelze nahrávat.

A samozřejmě bychom neměli zapomínat na přísnou politiku společnosti Apple, podle které je 5 GB prostoru zdarma. Nejedná se však pouze o knihovnu médií, ale také o e-mail, zálohy zařízení, zálohy aplikací a další data. V opačném případě budete muset používat bezplatné cloudové úložiště třetí strany nebo si předplatit iCloud za poplatek.

Viz také:

Jak odesílat fotografie do služby iCloud z počítače

Jak povolit knihovnu fotografií iCloud a odesílat fotografie do služby iCloud na Macu

Když povolíte možnost „iCloud Photo Library“, Mac automaticky nahraje vaše fotografie na iCloud. Pokud máte velkou sbírku fotografií a videí, můžete synchronizovat fotografie z Macu do všech zařízení, na kterých jste přihlášeni pomocí stejného účtu iCloud. Stačí se dozvědět více o procesu podle následujících kroků.

Kliknutím na nabídku Apple na MacBooku a výběrem možnosti Předvolby systému otevřete okno Předvolby systému.

Vyberte iCloud a vyhledejte možnost Fotografie. Chcete-li upravit nastavení, klikněte na tlačítko Dostupné možnosti vedle položky Fotografie.

Zaškrtnutím možnosti iCloud Photo Library automaticky stáhneš, bezpečně uložíš a nahraješ všechny své fotografie a videa na iCloud.

Jak povolit knihovnu fotografií iCloud pro odesílání fotografií do služby iCloud v počítači

Pokud jste uživatel PC, nemůžete k iCloudu přistupovat přímo z operačního systému Windows. Stáhněte si nejprve iCloud pro Windows. Toto by mohl být alternativní způsob nahrávání fotografií na iCloud z prohlížeče. Stačí jen přetáhnout obrázky do cílové složky a počítač automaticky nahraje fotografie na iCloud.

Po instalaci iCloudu pro Windows můžete program otevřít v počítači. Poté se můžete přihlásit pomocí svého Apple ID.

Klikněte na tlačítko Dostupné možnosti vedle možnosti Fotografie. Před klepnutím na tlačítko Hotovo vyberte možnost Knihovna fotografií iCloud.

READ  Jak přenést hudbu do iPhonu přes iTunes. Na počítači Mac nebo PC

Zaškrtněte políčko Stahovat nové fotografie a videa z mého počítače a vyberte cílovou složku pro povolení automatického nahrávání.

Stačí přidat fotografie do složky, kterou jste nastavili pro nahrávání nových fotografií a videí z mého počítače, a soubory se podle toho nahrají na můj účet iCloud.

Jak přesunout fotografie z iPhonu do úložiště iCloud

Přenos fotografií z iPhonu na iCloud pomocí knihovny fotografií iCloud je snadný. Tato speciální funkce iCloudu vytvoří knihovnu vašich fotografií, ke které máte přístup na jakémkoli synchronizovaném zařízení. Než přesunete fotografie z iPhonu na iCloud, mějte na paměti, že každý účet iCloud má k dispozici pouze 5 GB volného místa. Pokud jste tedy tento limit vyčerpali a potřebujete nahrávat velké množství fotografií, možná byste měli zvážit navýšení úložiště iCloudu.

Ujistěte se, že máte dostatek úložného prostoru na iCloudu, a pak se podle následujících kroků naučte přenášet obrázky z iPhonu na iCloud.

Zapnutí knihovny fotografií iCloud

Chcete-li začít, jednoduše přejděte do nastavení iPhonu a klepnutím na svého avatara přejděte do nastavení iCloudu. Také se ujistěte, že jste již přihlášeni k aktivnímu účtu iCloud zde. Nyní stačí přejít na iCloud Photos a povolit možnost „iCloud Photo Library“. Zde si můžete vybrat, zda chcete optimalizovat velikost fotografie, nebo zachovat původní velikost.

Přístup k synchronizovaným fotografiím na iCloudu

Jakmile povolíte možnost knihovny fotografií iCloud, musíte nějakou dobu počkat a zároveň udržovat stabilní připojení k internetu. Po přenesení fotografií můžete jednoduše přejít na oficiální webové stránky iCloudu ve svém systému, přihlásit se ke svému účtu a přejít na možnost Fotky. K synchronizaci fotografií můžete použít také desktopovou aplikaci iCloud v systému Mac nebo Windows.

Volitelné: Zakázání knihovny fotografií iCloud

Po nahrání fotografií z iPhonu na iCloud můžete tuto funkci kdykoli vypnout. Chcete-li tuto funkci odstranit a zakázat, můžete kromě „iCloud“ „Fotky“ „iCloud Photo Library“ přejít také do „iCloud Settings“ „Storage Management“ „iCloud Photo Library“.

Bonus: Zálohování iPhonu na iCloud

Pokud máte starší zařízení a funkce „iCloud Photos“ není k dispozici, můžete zvážit vytvoření úplné zálohy iPhonu. Za tímto účelem můžete přejít do nabídky „Nastavení“ „iCloud“ „Zálohování“ a povolit možnost zálohování iCloud. Kliknutím na tlačítko Zálohovat nyní můžete zařízení ihned zálohovat.

nahrávat, fotografie, cloudu, iphonu

Jak přesunout fotografie z iCloudu do iPhonu pomocí zálohy iCloudu?

V ideálním případě existují dva způsoby ukládání fotografií na iCloud. Prostřednictvím zálohy nebo knihovny fotografií. Pokud používáte starší zařízení nebo nemáte aktivovanou knihovnu fotografií iCloud, budou vaše fotografie zahrnuty do zálohy. Stávající zálohu iCloudu můžete snadno obnovit do stejného nebo jiného zařízení.

 • Musíte uložit existující zálohu iPhonu na iCloud. Můžete to udělat tak, že přejdete do „iCloud Settings“ „Backup“ „Back up now“.
 • Chcete-li obnovit zálohu iCloudu, musíte znát přihlašovací údaje účtu, na kterém je záloha uložena.

Po splnění těchto požadavků se můžete podle následujících kroků naučit přenášet fotografie z iCloudu do iPhonu.

nahrávat, fotografie, cloudu, iphonu

Obnovení nastavení iPhonu

V současné době je možnost obnovit stávající zálohu iCloudu dostupná pouze při nastavování nového zařízení. Pokud tedy již zařízení používáte, přejděte do Nastavení „Základní“ „Obnovit“ a klikněte na „Odstranit veškerý obsah a nastavení“.

Chcete-li obnovit tovární nastavení iPhonu, musíte zadat heslo zařízení a potvrdit volbu. Všimněte si, že tato akce vymaže všechna uložená data a nastavení ze zařízení iOS.

Obnovení fotografií ze zálohy iCloud

Nyní, když je zařízení zprovozněno, je třeba provést počáteční nastavení a připojit jej ke stabilní síti. Při nastavování telefonu vyberte možnost obnovení z existující zálohy iCloudu. Poté se stačí přihlásit ke stejnému účtu iCloud, kde jsou uloženy fotografie, a vybrat příslušný soubor zálohy k obnovení.

Udržujte stabilní připojení k internetu a počkejte, až se fotografie stáhnou z iCloudu do iPhonu.

Odstranění zálohy iCloudu

Nakonec se nyní můžete jednoduše zbavit souboru zálohy iCloudu, protože může zbytečně hromadit místo v úložišti iCloud. Chcete-li tak učinit, jednoduše přejděte do nabídky „Nastavení iCloudu“, „Úložiště iCloud“ nebo „Správa úložiště“. Nyní klikněte na možnost „Backup“ a vyberte příslušný soubor zálohy a následně jej odstraňte.

Jak přesunout fotografie, videa a další obsah z iCloudu do iPhonu. Rychlé pokyny

Díky iCloudu mají uživatelé zařízení Apple volný prostor pro svůj foto a video obsah. Postupem času, jak se počet fotografií a klipů zvyšuje, však může úložiště upozornit majitele miniaplikace, že v „cloudu“ není dostatek místa. Jak nahrát správné věci z iCloudu do iPhonu. mluvte o tom dnes.

READ  Jak nastavit automatické zamykání v iPhonu. Co je to automatické zamykání obrazovky na iPhonu

Důležitý krok při nahrávání a ukládání obsahu, který je třeba učinit před plánovaným nahráváním fotografií. Jde o to, že knihovna médií iCloud obsahuje plné verze, nikoli komprimované ukázkové fotografie. Pokud máte dobrý fotoaparát ve smartphonu, jeden takový obrázek bude „vážit“ až 5 MB nebo více. To znamená, že pro velký počet fotografií je dostupný prostor triviální. Je třeba optimalizovat fotografie v zařízení, což lze provést v části Nastavení, Fotografie a fotoaparát. Když máte povolenou knihovnu médií iCloud, klikněte na tlačítko Optimalizovat úložiště v iPhonu (nebo iPadu, pokud pracujete s tímto zařízením). Operační systém sám stáhne optimální počet fotografií do úložiště. Soubory se nahrají na iCloud v plném rozlišení a optimalizují se v samotném zařízení.

Při pokusu o aktivaci knihovny médií nemusí být vůbec dostatek místa. V takovém případě budete muset buď dokoupit chybějící místo, nebo jednotlivé fotografie ze zařízení vymazat.

Jak nahrát fotografie z iCloudu do iPhonu

Proces se provádí pomocí stejnojmenného příkazu. „iCloud Photos“. K dispozici na zařízeních se systémem iOS 10.3 a vyšší nebo iPadOS a na počítačích Mac s OS X Yosemite 10.10.3 nebo pozdější verze.

Jak nahrávat videa z iCloudu do iPhonu z iCloudu.com

Postup závisí také na typu zařízení.

 • Spuštění funkce Fotografie.
 • Přejděte na kartu „Vybrat“ a označte požadované soubory. Pokud chcete vybrat mnoho fotografií a videí, můžete na ně kliknout několikrát nebo je vybrat všechny najednou kliknutím na tlačítko „Vybrat vše“.
 • Klikněte na ikonu Více (trojtečka) v pravém dolním rohu obrazovky.
 • Klikněte na tlačítko „Nahrát“ a po kontrole v systému potvrďte.

V počítači Mac nebo Windows:

 • Přístup na stránku iCloud.com. Klikněte na „Fotografie“ a vyberte požadované fotografie a videa. Zkontrolujte více než jeden soubor jako obvykle stisknutím klávesy Command (na Macu) nebo Ctrl (ve Windows).
 • Klikněte a podržte symbol stahování (obláček se šipkou) na horní straně. Chcete-li zachovat původní vzhled a rozlišení souboru, klikněte na možnost „Original unchanged“. Pokud chcete nahrát soubory JPEG nebo H, vyberte možnost „Nejkompatibilnější“.264.
 • Stiskněte tlačítko „Stáhnout“.

Poznámka: Pokud odstraníte fotografii nebo video z iCloud Photos, soubor zmizí ze všech zařízení se stejným Apple ID. A to i v případě, že jste v daném okamžiku aktivovali funkci „Uložit originály“.

nahrávat, fotografie, cloudu, iphonu

Jak stáhnout kontakty z iCloudu do iPhonu

Další důležitá otázka týkající se exportu dat. Jedná se především o otázku pro ty, kteří dříve měli jiný smartphone Apple s nainstalovaným iCloudem a po zakoupení nového gadgetu chce majitel automaticky stáhnout telefonní seznam z „cloudu„.

Chcete-li kontakty odložit, musíte synchronizovat iCloud s iPhonem. To lze provést v Nastavení iOS. Předtím byste měli navštívit web iCloud.Přejděte na stránku iCloud.com, přihlaste se pomocí uživatelského jména a hesla a otevřete Kontakty a zkontrolujte, zda je váš telefonní seznam v úložišti.

Poté přejděte do Nastavení iPhonu. sekce iCloud, zadejte svůj e-mail a heslo. Posuňte posuvník v nastavení „Kontakty“ do polohy ON. Zařízení spustí proces synchronizace na pozadí, musíte počkat, dokud proces neskončí. Pokud již byla synchronizace aktivní, ale kontakty z iCloudu nejsou v seznamu ve smartphonu, zkuste se znovu autorizovat v iCloudu. Pro jistotu zkontrolujte úroveň internetového signálu. při špatném připojení může synchronizace selhat.

Jak přenést kontakty z iCloudu do iPhonu prostřednictvím webové verze

Další snadný a cenově dostupný způsob. Proces exportu vypadá následovně:

 • Pomocí prohlížeče přejděte na iCloud.com a přihlaste se pomocí svých přihlašovacích údajů.
 • Klikněte na ikonu „Kontakty“.
 • Označte první nalezený kontakt a stisknutím tlačítka ⌘A vyberte všechny kontakty ze seznamu.
 • Klikněte na ikonu nastavení (vlevo dole) a nastavte „Exportovat vCard“.

Kontakty budou sloučeny do společného souboru, který bude nahrán do standardního adresáře ke stažení. V systému OS X se tento soubor sám spustí prostřednictvím aplikace Kontakty a exportuje se. Pokud systém zjistí, že se kontakt již nachází v telefonním seznamu, sdělí vám, co máte udělat. nahradit, sloučit nebo ignorovat tento kontakt.

READ  Proč se bluetooth nepřipojí ke sluchátkům bezdrátově. Problém s telefonem

Kontakty jsou uloženy v typickém formátu VCF, který je univerzální a lze jej importovat do jiných služeb i do počítačů a jiných zařízení.

Fotky na Apple iCloudu

Pro ty, kdo jsou zcela ponořeni do ekosystému společnosti Apple, je iCloud photo dokonalým cloudem. Nejenže automaticky zálohuje všechny vaše fotografie, jakmile je pořídíte do iPhonu. Zároveň k nim ale můžete rychle přistupovat z libovolného zařízení Apple. Okamžitě z iPhonu a iPadu, Macu, Apple TV a jakéhokoli počítače a mobilního zařízení přes iCloud.com.

Originály ve vysokém rozlišení jsou uloženy na iCloudu, zatímco menší verze jsou uloženy v zařízeních, abyste ušetřili místo a měli přístup ke všem fotografiím.

Aplikace Fotky na iPhonu, iPadu a Macu má také základní funkce pro úpravu fotografií, jako je ořezávání, retušování, přidávání filtrů a ruční úprava vyvážení bílé a dalších nastavení. Funkce iCloud také umožňuje sdílení fotografií. na zařízení iOS můžete sdílet své fotografie z dovolené s přáteli a rodinou, kteří mohou vaše fotografie komentovat a hodnotit.

Apple poskytuje 5 GB prostoru ve svém cloudovém úložišti zdarma, další tarif je 50 GB za 59 měsíčně. Průměrně stačí 5 GB pro jednu osobu, pokud nepoužíváte iCloud k ukládání fotografií. Většina uživatelů, kteří používají iCloud jako záložní úložiště, si vybírá 50GB tarif, pokud potřebujete ještě více místa, ceny iCloudu jsou rozumné. 200 GB. 149 měsíčně, 1 TB. 599 a 2 TB. 1490.

Stručný popis hlavních služeb iCloudu

Mail

Každý si může vytvořit vlastní bezplatnou e-mailovou adresu v cloudu pomocí formuláře „name@iCloud“.Získejte kdykoli rychlý přístup ke své korespondenci. Přímo z webu iCloud.služba je implementována v podobě klasické poštovní schránky rozdělené do kategorií (Doručená pošta, Spam, Koncepty atd.).д.). Chcete-li aktivovat poštu v cloudu, musíte na Macu nebo iZařízení přejít do Nastavení. iCloud a zadat své e-mailové adrese jméno, které se vytvoří automaticky.

Kontakty

Všechny kontakty v adresáři zařízení se automaticky zkopírují do iCloudu a naopak. A v cloudu na iCloudu.com má všechny funkce pro úpravu profilu, což je docela praktické. například je mnohem snazší připnout fotografie ke kontaktům na počítači než na smartphonu nebo tabletu.

Kalendář, poznámky, připomenutí

Díky cloudové službě samozřejmě není nutné přenášet informace z příslušných aplikací z jednoho zařízení do druhého. iCloud automaticky synchronizuje všechny definované události, vytvořené poznámky a další data.

Fotografická služba na iCloudu.com je v podstatě stejná jako mobilní a desktopová aplikace. Plnohodnotná knihovna médií pro ukládání fotografií a videí, řazených do alb nebo momentek (v závislosti na režimu zobrazení). Odtud můžete obrázky snadno odstranit, přesunout nebo odeslat e-mailem.

iWork v iCloudu (Pages, Numbers, Keynote)

Nově přidaný iCloud s obdobami aplikací Numbers, Pages a Keynote v prohlížeči. Umožňuje uživatelům vytvářet, upravovat a odesílat tabulky, wordové dokumenty nebo prezentace z libovolného zařízení.

iWork je bezplatná webová obdoba sady Microsoft Office (Word, Excel).

Najít iPhone a najít přátele

Pokud se vaše mobilní zařízení ztratilo, nejsnadněji ho najdete pomocí funkce Najít iPhone z iCloudu.com, stačí zadat své Apple ID a heslo. Zde můžete také zařízení zcela vymazat, přehrát na něm zvuk nebo zapnout režim zmizení (viz. snímky obrazovky výše).

Webová aplikace Najít přátele umožňuje získat informace o poloze přátel na mapě.

Funkce Najít iPhone a Najít přátele jsou v posledních verzích iOS předinstalovány ve výchozím nastavení.

Disk iCloud a zálohování v iCloudu

Služba je plnohodnotným cloudovým úložištěm (podobně jako Dropbox, Disk Google, Yandex).Disk, cloud atd.д.), které mohou obsahovat libovolná data. Kapacita závisí na vašem předplatném. Aktuální ceny jsou: 5 GB. zdarma, 50 GB. 59/měsíc, 200 GB. 149/měsíc, 1 TB. 599/měsíc.

Přívěsek na klíče

Služba iCloud Keychain umožňuje automaticky ukládat záložky, historii procházení, přihlašovací jména a hesla ze Safari na všech zařízeních.

Jak aktivovat a pracovat s klíčenkou na iPhonu, iPadu, iPodu Touch a Macu jsme vysvětlili v tomto článku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS