Jak nabíjet telefon, když je rozbitá zásuvka

Nejčastější poruchou moderních smartphonů, se kterou se majitelé zařízení obracejí na servisy, je zničená nabíjecí zásuvka baterie. To není překvapivé, protože hlavní příčinou tohoto problému je neopatrné používání mobilního telefonu. Když k tomu připočteme křehkost moderního nabíjecího mechanismu, ukáže se, že tato část je mnohem náchylnější k poruchám než jiné součásti přenosných přístrojů.

Než však začnete obviňovat zásuvku nabíječky smartphonu, musíte se ujistit, že selhala právě tato část vašeho přenosného zařízení. Koneckonců nabíječky, powerbanky a externí baterie jsou stejně náchylné k poruchám jako součásti mobilních telefonů.

To lze velmi snadno zkontrolovat. stačí vyměnit nabíječku. Pokud byl problém vyřešen, je pravděpodobné, že problém není v zásuvce smartphonu. V případech, kdy problém přetrvává, je však třeba použít jiné metody.

Některé metody odstraňování problémů nevyžadují žádné zvláštní dovednosti uživatele, zatímco jiné lze provádět pouze pomocí speciálních nástrojů. Proto je vhodné posuzovat každou metodu odděleně od ostatních.

Tipy uvedené v tomto článku lze použít nejen pro chytré telefony, ale také pro tablety a hudební přehrávače s podobnou konstrukcí.

Najděte polohu, ve které začíná nabíjení

Intuitivní metoda, kterou všichni uživatelé používají v případě problému se zásuvkou. Jeho podstatou je najít úhel, pod kterým se nabíjecí vodič a port USB shodují. Uživatel pak musí pouze nějak zafixovat danou polohu mobilního telefonu.

Jak nabíjet telefon pomocí žáby

Existují speciální zařízení, která nabíjejí baterii mobilního telefonu přímo. žába. Podstata tohoto zařízení je jednoduchá:

Tato metoda je však vhodná pouze pro smartphony s vyměnitelnou baterií. Protože u monobloků se k baterii jednoduše nedostanete.

obrázek

Rychlé dobíjení úderem nebo zahřátím

Těmito metodami se baterie telefonů staly z obyčejných baterií velikosti prstu. Trik spočívá v přesném zásahu do baterie zařízení. Tato metoda poskytne uživateli ještě několik minut provozuschopnosti smartphonu, poté se zařízení vybije na 100 %.

Podobného efektu lze dosáhnout zahříváním těla přístroje vedle baterie. To se nejlépe provádí pomocí nějakého kovového prostředníka. Železné příbory jsou vynikající.

Při této metodě je samozřejmě důležité, abyste to nepřehnali. Místo nabitého telefonu můžete mít zničený telefon.

Přímé nabíjení baterie

Pokud uživatel nemá v blízkosti nabíječku pro svůj model smartphonu, ale má starý adaptér, lze jej také přizpůsobit k nabíjení zařízení. Za tímto účelem:

 • Odizolujte drát starého adaptéru.
 • Najděte jeho plusovou a minusovou stranu.
 • Připojení k baterii: plus k plusu a mínus k mínusu.
 • Zajistěte design pomocí lepicí pásky nebo pásky.

Pokud je vše v pořádku, nabíjení se spustí okamžitě. Musíte však být velmi opatrní, protože dráty nabíječky již nejsou chráněny a mohou vás zasáhnout elektrickým proudem.

Výroba nabíječky baterií pro kempování

Nejtěžší je vybíjení baterie smartphonu při kempování, když v okruhu několika kilometrů není žádný zdroj energie. I přes závažnost podmínek zkušení cestovatelé tento problém již dávno vyřešili.

Při kempování byste s sebou měli mít vždy více než jednu nabíječku. Pokud se některý z nich porouchá, uživatel má možnost si vybrat náhradní.

První věcí, kterou je třeba udělat, je být při přípravě kempování co nejserióznější. Zvažte všechny možnosti nabíjení přenosných gadgetů. Neberte si s sebou příliš mnoho zařízení; měli byste si vzít jen to, co potřebujete.

READ  Kde v iPhonu je složka pro stahování. Jak stáhnout archivy zip do iPhonu?

Existují dva typy kempinkových nabíječek:

Tato zařízení budou sloužit jako zdroj energie, tj. nahradí hlavní nabíjecí jednotku. Stačí, aby uživatel vedl nabíjecí kabel od jednoho vybraného zařízení ke smartphonu, a kempinková nabíječka je připravena.

Co můžete udělat, abyste v případě potřeby udrželi telefon déle nabitý?

Pokud zbývá jen velmi málo energie, snažte se spotřebu energie telefonu minimalizovat, abyste měli dostatek energie do další příležitosti k dobití:

 • Vypněte mobilní internet, Bluetooth a Wi-Fi. Tyto funkce spotřebovávají nejvíce energie.
 • Snížení jasu na minimum.
 • Zavřete všechny nepotřebné aplikace, aby zařízení neplýtvalo energií spuštěnou na pozadí.
 • Telefon nechte uzamčený (tj. nezapínejte obrazovku. nechte jej v režimu spánku).
 • Vypněte telefon úplně, pokud neočekáváte naléhavý hovor. Zapněte ji, když potřebujete vyřídit důležitý hovor.
 • Umístěte telefon do stínu, aby se příliš nezahříval. Horká baterie se rychle vybíjí.

Klasické způsoby dobíjení telefonu, když nemáte přístup k elektřině: Nabitý notebook, externí baterie (kabelová nebo bezdrátová), adaptér do zapalovače v autě. V nabídce najdete i originální a praktické kempingové pomůcky, jako jsou rychlovarné konvice, speciální hořáky, solární panely atd. д. Důrazně se nedoporučuje baterii příliš zahřívat nebo ji koupat, abyste získali pár procent, jednoduše ji zničíte. Znáte některou z následujících metod??

Nabíjení baterie pomocí univerzální nabíječky

Zařízení zvané „žába“ vám pomůže dobít baterii telefonu, aniž byste ji museli dobíjet. Nejedná se ani o pár umělých zubů, ani o živou žábu, ale o speciální nabíječku, která pracuje přímo s bateriemi. Svůj název získal podle pružinového klipu, který připomíná otevřenou tlamu žáby. Pod pružinovým držákem jsou dva pohyblivé kontakty, na které se přiloží baterie vyjmutá z telefonu. Pokud je kontakt normální a polarita správná, rozsvítí se na nabíječce příslušný indikátor.

Nevýhodou této metodiky je, že nabíjecí proud nemusí odpovídat baterii. bude se nabíjet příliš pomalu nebo příliš rychle. Pokud jde o rychlé nabíjení, může zkrátit životnost baterie.

Univerzální nabíječky frog mohou nabíjet téměř všechny baterie. Ujistěte se, že je polarita správná.

Technický způsob nabíjení

Tato metoda spočívá v postupném provádění určitých operací:

 • Nejprve musíte najít jakoukoli funkční nabíječku (např. ze starého, rozbitého zařízení). Nepotřebnou nabíječku si můžete půjčit od souseda nebo kamaráda.
 • Zvolenou nabíječku je pak nutné odpojit od zásuvky určené pro připojení ke spotřebiči. Poté opatrně proveďte speciální řez nožem a odstraňte izolaci ze 2 vodičů (modrý označený “ “ a červený označený “ „)?“).
 • Poté vyjměte baterii z mobilního telefonu a pečlivě zkontrolujte kontakty. Pak vzájemně propojte plusy (mínusy) baterie a nabíječky.
 • Po pečlivém připojení svorek k vodičům je připevněte lepicí páskou nebo izolačním materiálem.
 • Správně připojené zařízení začne nabíjet baterii. Je třeba dbát na to, aby nedošlo k úrazu elektrickým proudem. Při nabíjení baterie se doporučuje nedotýkat se kontaktů.

Skutečný mobilní expert! Píše jednoduchým a jasným jazykem užitečné články a návody mobilních předmětů, dává vlevo i vpravo nejužitečnější rady. Sleduje sekci „Články a Life Hacks“.

Ruční generátor

Připraveno na práci s rukama při nabíjení smartphonu? Podívejte se na tento generátor. Je vybaven dvojicí portů USB, takže můžete nabíjet cokoli, co využívá tento standard, což je dnes naprostá většina technologií na světě.A zde je kompaktnější varianta, ale doplněná o rádio, svítilnu a solární panel, ale princip její práce je stejný.

Nouzové a nebezpečné cesty

Podívali jsme se na bezpečné systémy, nyní přejdeme k těm nebezpečným a dokonce extrémním. Používejte je pouze v krajním případě.

Přes žábu

Rychlé dobíjení telefonu bez nabíječky, žabka. Ne, s obojživelníky to nemá nic společného. To je název univerzální nabíječky, která umožňuje nabíjet jakoukoli baterii. Je pravda, že je to vhodné pouze pro trubice s vyměnitelnou baterií. Postup je následující:

READ  Elon Musk usiluje o ukončení předběžného schvalování svých tweetů, volá po mandátu Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), který mu nařizuje vláda

Je to potenciálně výbušná metoda, ale uvažujeme o nouzovém případu. Naším úkolem je zajistit, aby se svorky baterie dotýkaly kontaktů nabíječky. Po tomto zákroku nikdo nezaručí neporušenost baterie, ani výrobce. Nevýhodou tohoto zapojení je, že mnoho dnešních telefonů je vybaveno nevyměnitelnou baterií.

Přímé připojení k baterii

Tento postup není o nic méně nebezpečný než předchozí. Úkolem je propojit dvě baterie mezi sebou. To často vede k jejich vzájemnému zahřívání, takže je lepší s tímto zapojením neexperimentovat. Někteří lidé vyjmou baterie z telefonů a nabíjejí je přímo z napájení různých zařízení (herních konzolí, přenosných rádií atd.). д). Napájecí napětí se může lišit od požadovaného, nefungují zde žádné obvody řízení nabíjení. hrozí přehřátí baterie a její následná exploze.

Metoda nárazového nabíjení

Poměrně originální technika. Dokonce by se dalo říct, že je radikální. Úkolem je vyjmout baterii z telefonu a přibouchnout jej na bok ke zdi. Tato technika vám umožní „urvat“ pár procent z poplatku, což stačí na telefonní hovor. Může však dojít k poškození baterie. Poškozené baterie mohou při dalším nabíjení explodovat.

Je možné nabíjet telefon bez nabíječky (originální nabíječky)?

Pokud nemáte originální nabíječku (kabel USB nebo adaptér, který se zapojuje do zásuvky), neznamená to, že nemůžete smartphone dobít. Existují i jiné způsoby nabíjení. Alternativní metodu je třeba zvolit podle typu mobilního zařízení: běžný tlačítkový telefon, moderní smartphone se systémem Android nebo iPhone.

Zde jsou způsoby nabíjení, když nemáte po ruce nabíječku.

Přes kabel USB

Pokud nemáte adaptér, který se zapojuje do elektrické zásuvky, ale máte kabel USB, zapojte jej do dostupné zásuvky v počítači. Nabíjení je rychlé, ale rychlé.

Nabíjení telefonu z počítače trvá déle než ze sítě

Stejný kabel můžete zapojit do adaptéru, který se připojuje do zásuvky zapalovače cigaret v autě. Telefon se bude nabíjet i během jízdy.

Pokud máte „iPhone“, nepotřebujete běžný kabel USB-microUSB, ale kabel Lightning. Kabel pro telefon se systémem Android nebude fungovat s telefonem iPhone.

S napájecím adaptérem („žábou“)

Tato metoda je univerzální. bude fungovat i s běžnými tlačítkovými telefony a smartphony, pokud je například rozbitá zásuvka nabíječky nebo nemáte adaptér či kabel USB. „Frog“ je napájecí adaptér, který nabíjí baterii odděleně od telefonu. To znamená, že vyjmete baterii z telefonu a vložíte ji do svorky.

Žába může mít světelné indikátory nebo displej

Pohyblivé jezdce musí být v kontaktu s krajními kontakty baterie. Ujistěte se, že je správná polarita. záporný kontakt je připojen k zápornému jezdci a kladný kontakt ke kladnému jezdci. Polarita je obvykle vyznačena vedle svorek. Zapojte žábu s baterií uvnitř do zásuvky. Indikátory by se měly rozsvítit, pokud jste správně připojili kolíky k jezdcům.

Nevýhodou je, že nabíjení baterie trvá přibližně 2 až 3 hodiny. Po dokončení procesu by se měla rozsvítit zelená kontrolka LED. Další nevýhodou je, že kontakty baterie jsou poškrábané kovovými jezdci žabky. V budoucnu by se tak mohly stát nepoužitelnými.

Pokud máte telefon s nevyměnitelnou baterií, nemůžete „žabku“ používat. nabíječku nelze připojit ani přes konektor pro sluchátka, takže pokud jste měli rozbitou nabíjecí štěrbinu, budete ji muset opravit. Za tímto účelem se obraťte na servisní středisko.

Použití externí baterie

Externí „baterie“ (Powerbanka je zařízení s baterií uvnitř, které uchovává energii pro nabíjení různých mobilních zařízení, včetně telefonů, fitness náramků, sluchátek Bluetooth atd.). д.

Připojují se pomocí kabelu USB-microUSB, který se dodává s „baterií“. Po připojení kabelem stačí stisknout tlačítko napájení na power bance a baterie se okamžitě nabije.

READ  Kolik paměti má iPhone 11 pro

Externí baterie nabije telefon stejně rychle jako originální nabíječka

Existují také bezdrátové verze powerbank. Zde ji stačí nasadit na externí baterii a připojit telefon. Zároveň však telefon musí podporovat bezdrátové nabíjení a tato funkce je k dispozici pouze u nejpokročilejších chytrých telefonů, takže nejčastěji se používají drátové banky.

Kapacita powerbank se liší. Lepší je pořídit si „baterii“ s kapacitou 10 000 mAh. Tato kapacita vám umožní nabít telefon 3 až 4krát. Baterii s touto kapacitou můžete koupit za cca 1 tisíc korun. nebo ještě méně.

Power Bank vám nebude vyhovovat, pokud máte starý tlačítkový telefon, kde nabíjecí konektor není v podobě portu microUSB.

Použití improvizovaných prostředků

Vaše džíny pomohou trochu oživit baterii. Vyjměte baterii z telefonu, otřete ji o džínovou tkaninu nebo kapronové punčocháče. V baterii vzniká statická elektřina. Tímto způsobem můžete získat 1 až 2 procenta náboje. Máte čas je použít k uskutečnění důležitého hovoru nebo odeslání „SMS“.

Baterii můžete jednoduše otřít o džíny, abyste získali pár procent nabití

Dalším záludným způsobem je použití lepicí pásky. Měl by být přilepen na prostřední kontakt, který pouze odesílá stav baterie (teplota, procento nabití). I když se telefon vypne, protože se vybije, neznamená to, že v baterii už žádná energie nezbývá. Prostřední kontakt může do telefonu odesílat nesprávné informace. Pokud zalepíte prostřední konektor, „podvádíte“ telefon. můžete spotřebovat poslední procento energie, která je ještě v „baterii“.

Pokud máte na baterii 4 piny, musíte uzavřít 3 nebo/i 4 piny.

Co dělat, když se telefon nenabíjí

Nejprve zkontrolujte, zda je síťový zdroj funkční. Zapojte do zásuvky jakékoli jiné zařízení a zkontrolujte odezvu. Pokročilejší mohou použít voltmetr.

Je lepší začít s jednoduchým a řešit problém za pochodu.Pak zkontrolujte kabel a kolíky.

  „Kontakt mezi slotem USB smartphonu (vnitřní strana smartphonu) a kabelem USB se uvolnil.Tato situace se často vyskytuje, když se nabíječka aktivně používá.

Kabely mohou být poměrně křehké, protože někteří výrobci je vyrábějí z ekologicky šetrných materiálů (škoda, že se takové nabíječky začínají rozkládat už během používání, nikoliv až po likvidaci, jak se očekávalo).

Baterie v telefonech obvykle vydrží přibližně 2 roky, proto je včas vyměňte, aby nedošlo k jejich selhání v nevhodnou dobu, nebo si předem pořiďte „náhradní“ baterii.

Bezpečnostní opatření

Abyste při experimentování s napájecí sadou neobětovali sebe a svůj život, je třeba přijmout některá opatření. Nejenže mohou zachránit baterii, ale mohou také zachránit život člověka před náhodným výbuchem:

 • Pokud potřebujete vyjmout baterii, měli byste telefon nejprve odpojit od sítě. V opačném případě může telefon ztratit všechna data uložená před odpojením;
 • Nikdy nedovolte, aby se baterie zahřála. Extrémní metody, jako je nabíjení baterie nebo zahřívání, mohou způsobit zahřátí baterie. To by nemělo být povoleno, protože by mohlo dojít k výbuchu;
 • Vybíjejte baterii každé 2-3 měsíce. Toto je trénink, který prodlouží jeho životnost. Vyžaduje, aby byla baterie zcela vybitá a poté plně nabitá, když ji zapnete;
 • Akumulátor nepřebíjejte, protože se tím sníží jeho kapacita. Pokud se baterie vybije, nabijte ji na 100 % a poté ji odpojte;
 • Výše uvedenými metodami nenabíjejte velké baterie. Tyto metody nejsou vhodné.

Dodržováním těchto opatření lze předejít různým nehodám. Technologie nejsou jen pro zábavu. Je třeba postupovat opatrně a obezřetně.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS