SNDeepInfo

Díky inovativním technologiím společnosti Apple a profesionálnímu marketingu se iPhone stal nejoblíbenějším telefonem na světě. To nevyhnutelně vyvolalo výrobu falešných iPhonů a vytvořilo nejrůznější překážky pro ověřování pravosti iPhonů. Pokud máte pochybnosti o pravosti telefonu, použijte tohoto průvodce pro kontrolu pravosti iPhonu.

  • Měření obrazovky iPhonu. Obrazovka pravého iPhonu má úhlopříčku 3,5 palce (8,9 cm). Ke kontrole velikosti obrazovky použijte pravítko. Pokud je větší nebo menší než 3,5 palce, může jít o kopii telefonu.
  • Zkontrolujte, zda je k dispozici slot pro kartu SIM. Apple vyrábí iPhony s jedinou SIM kartou. Vyhledejte slot pro kartu SIM. První generace iPhonu, iPhone 3G a 3GS ji mají na horní straně, zatímco iPhone 4 a 4S mají slot na boku telefonu pro kartu Micro SIM, která je téměř o polovinu menší než standardní karta SIM. Pokud musíte zadní stranu telefonu vyjmout, abyste našli kartu SIM, rozhodně se nejedná o originální iPhone.
  • Zjištění sériového čísla iPhonu. Společnost Apple dodává každý iPhone se sériovým číslem identifikujícím název modelu a klíčové funkce. Sériové číslo iPhonu se skládá z 11-12 číslic. Tento údaj najdete na spodní straně originálního obalu, na samotném telefonu na přihrádce na kartu SIM nebo si jej můžete prohlédnout v menu telefonu. Na domovské obrazovce iPhonu stiskněte tlačítko Nastavení a vyberte možnost Základní. „O tomto zařízení. Přejděte dolů na obrazovku, najděte a zapište sériové číslo. Ujistěte se, že se všechna tři čísla shodují.
  • Ověření pravosti iPhonu pomocí SNDeepInfo. Výsledky kontroly zobrazí základní specifikace telefonu, pokud se neshodují s vaším zařízením nebo není rozpoznáno sériové číslo, je velmi pravděpodobné, že iPhone je falešný.

Volitelně: Apple vyrábí iPhony s dotykovými displeji, které reagují pouze na dotyk prstů. V případě některých napodobenin se k ovládání prvků na obrazovce telefonu používá stylus. Apple nevyrábí iPhone se stylusem a skutečná obrazovka iPhonu nereaguje na dotyk plastového nebo kovového stylusu.

Nejnovější zprávy

Aktualizace systému ověřování

Po kontrole IMEI nebo sériového čísla může uživatel získat přímý odkaz na výsledek kontroly v bloku „Sdílet výsledek kontroly“. Uživatelé tyto odkazy často zveřejňují v inzerátech při prodeji smartphonu, aby kupujícímu poskytli informace (sériové číslo, IMEI a další údaje) a potvrdili, že zařízení není na seznamu odcizených.

Uzamčený operátor iPhone

můžete, zkontrolovat, iphone, originální

Služba SNDeepInfo IMEI a ověření sériového čísla poskytuje další ověření iPhonu podle IMEI.

Pro ověření objednávky je třeba zadat číslo IMEI a e-mail, na který bude zaslána odpověď. Ve většině případů obdržíte odpověď do minuty. Číslo IMEI zjistíte vytočením #06# na klávesnici telefonu. Proces objednávání je co nejjednodušší a nejpřímočařejší, nevyžaduje žádnou registraci a zabere vám jen asi minutu času.

Nové certifikáty SNDeepInfo

UPD: V roce 2021 jsme aktualizovali algoritmus ověřování IMEI a sériových čísel. Výsledky ověřování nyní obsahují informace o tom, kde je část sériového čísla skryta. Zde si přečtěte, proč

Služba SNDeepInfo pro ověřování IMEI a sériových čísel oznamuje aktualizaci systému ověřovacích certifikátů.

S touto aktualizací jsou podporovány certifikáty pro všechna IMEI a sériová čísla. Nyní poskytujeme IMEI všech mobilních telefonů a sériová čísla všech zařízení Apple, Samsung, LG, Motorola a HTC.

READ  Co dělat, když iPhone zobrazí sluchátka. Resetování iPhonu

Kde koupit telefon Samsung?

Malá, ale velmi užitečná aktualizace pro dešifrování sériových čísel Samsungu.

U většiny modelů mobilních telefonů lze pomocí sériového čísla zjistit nejen datum výroby, ale také to, v jaké zemi a v jakém závodě byl telefon vyroben.

IMEI a sériové číslo LG

Podporovány jsou IMEI a sériová čísla LG.

Kontrola sériového čísla LG umožňuje zjistit zemi a datum výroby zařízení.

Podle čísla IMEI, kromě země a data výroby, určuje také model telefonu, barvu a zemi nebo organizaci, která jej prodává.

Všimněte si, že při každé kontrole IMEI nebo sériového čísla se zařízení kontroluje také v mezinárodní databázi ztracených nebo odcizených zařízení. LoSToleN. Pokud se objeví na seznamu odcizených zařízení, zobrazí se ve výsledcích kontroly upozornění.

můžete, zkontrolovat, iphone, originální

Dokonce i nastavení jsou podvržená

Na webových stránkách společnosti Apple je k dispozici speciální stránka, kde můžete zadat sériové číslo a zkontrolovat záruku originálního iPhonu, přičemž systém samozřejmě nepřijme padělek. Dejte si však pozor, protože podvodníci mohou poskytnout dokumenty a krabici od skutečného iPhonu se správným sériovým číslem. Lze ji také zobrazit v nastavení telefonu, ale i tam ji lze zfalšovat.

Uvedené sériové číslo na výše uvedeném padělku se vztahuje ke skutečnému iPhonu 6. Jak vidíte, asijští řemeslníci velmi zručně používají originální zařízení Apple k výrobě padělků.

Ale i na výše uvedené stránce Nastavení by zkušený uživatel objevil háček. Všimněte si řádku Kapacita. 64 GB a Dostupné. 63,98 GB. Rozdíl mezi těmito hodnotami je pouze 20 MB, což v praxi není možné.

Jinými slovy, rozdíl mezi inzerovanou a skutečnou kapacitou úložiště ve skutečném iPhonu se bude vždy výrazně lišit. Proč tomu tak je, jsme podrobně vysvětlili v tomto článku.

Zde se vlastně dostáváme k popisu nezbytných kroků, které je třeba povinně učinit.

Jak zkontrolovat, zda se obrazovka iPhone změnila?

Je to pro potěchu našich očí. Samotná funkce je v čipu původní obrazovky a při správné opravě ji lze přenést z jedné obrazovky na druhou pomocí speciálního programátoru, ale tuto práci dělá jen málo lidí.

Pokud tato funkce chybí, znamená to, že obrazovka byla změněna o 100 %. Můžete to zkontrolovat tak, že otevřete okno pro nastavení jasu a klepnete na ikonu jasu, kde by se měla zobrazit kulatá ikona s nápisem True tone.

Nyní si povíme něco o řadě iPhone 6-8 Plus. Mají stejné znaky, řada X a vyšší. ostatní.

Prvním rozdílem je, že na vnitřní straně displeje musí být logo Apple, které je pouze na původních obrazovkách.

Druhým faktorem je tloušťka obrazovky. Pouzdro v původní verzi téměř splývá s obrazovkou, pokud jsou na něm výstupky nebo vyčnívá, znamená to, že je falešné.

Podání barev. Originál má jasné a syté barvy. Kopie má naopak chladnější odstíny a matnější obraz. Zvláště když se na obrazovku díváte pod sluncem, je těžké cokoli vidět.

Antireflexní kroužek na vnitřní straně obrazovky. Na originálu je zřetelně vidět, na kopii nikoli. Vidíme také, že na původní obrazovce je kód QR a logo Apple.

Věnujeme pozornost konektorům smyčky. Originál má černá těsnění, která se instalují v továrně Apple a slouží k těsnějšímu spojení odbočky a desky. Jak vidíte, protějšky tato těsnění nemají, protože kovová základna je k nim připojena okamžitě.

Jak zjistit, zda bylo zadní sklo iPhonu vyměněno, jak vypadají a co znamenají štítky na zadní straně iPhonu??

Abyste poznali, že zadní okno vašeho iPhonu bylo vyměněno, možná se budete muset blíže podívat na několik bodů.

READ  Proč iPhone nezobrazuje fotografie v počítači.

Všimněte si spojení skla s tělem fotoaparátu, protože kolem skla je tenký plastový rámeček. Spoj by měl být rovný a bez mezer. Zkontrolujte ji prstem a neměli byste cítit žádné stopy po lepidle.

Sledujte také přilnutí oka fotoaparátu ke sklu. mělo by být zcela ploché a ve fotoaparátu by nemělo být ani smítko prachu.

Jak vypadají pravé brýle a jak je rozeznat

Všimněte si nápisu na zadní straně iPhonu.

Upozornění: dodávají se ve dvou variantách. s recyklačními ikonami a bez nich a s certifikací (koš a CE).к. Možná na něm máte napsáno iPhone!

Pozorně si prohlédněte písmo. okraje by měly být zřetelné a rovnoměrné. Původní písmo je tenké a velmi hladké! Neměli byste mít žádné pochybnosti o kvalitě.

Čínské kopírovací sklo má zestárlé písmo s roztřepenými okraji.

Níže jsou dva příklady. originál a čínská replika skla:

To je třeba zkontrolovat:

Ke kontrole nepotřebujete speciální vybavení ani zvláštní dovednosti. Musíte být opatrní. Padělky lze snadno rozeznat podle určitých nuancí. Především byste si měli uvědomit, že příznaky se u většiny modelů iPhone liší. Nyní diskutujeme o jednom a pak o druhém.

Při prohlídce zadní strany obálky. Často je na některých místech vypálený a zabarvený, zejména když je telefon přenášen v pouzdře a vypálená stopa zůstává například v místech, kde je fotoaparát vyříznutý. Je to známka toho, že pouzdro není původní. Pak si pozorně prohlédněte jablko na zadní straně obálky.

Dalším hlavním rysem originálu je, že jablko musí být uvnitř zapuštěno jakýmsi zářezem s prohlubní. Pokud není žádný výřez a je pouze nalepen na horní část pouzdra, jedná se o kopii. Jak testovat prakticky?

Přejeďte nehtem po obalu v oblasti jablka z vnější strany, nehet se dotkne začátku obrysu, což znamená, že jablko je přilepeno na vrcholu obalu. Vsuňte prst dovnitř jablka, pokud se přichytí na okraje, znamená to, že je prohloubené. To znamená, že původní.

Proč? Protože je obrazovka vyrobena z nejlevnějších materiálů. Podívejte se na tloušťku samotné obrazovky ze strany. Neměla by vyčnívat z těla, ale spíše s ním splývat, žádné ostré hrany nebo ztluštění. Vše by mělo být bezproblémové.

Všechny tyto funkce musí být v původním iPhonu přítomny. Pokud tomu tak není, nebo pokud si chcete koupit telefon a prodejce tvrdí, že je originální, ale funkce z nějakého důvodu nefungují. Tomu se nedá věřit. 90 % napodobenin iPhonu nemá Touch ID ani Face ID.

Co je True Tone? Tato funkce umožňuje automatické přizpůsobení obrazovky okolnímu světlu. K dispozici pouze od iPhonu 8. Poskytuje větší pohodlí pro oči.

Jak nám pomáhá určit originalitu? Není instalován v padělcích. U opravených telefonů je to také velmi vzácné. Lze ji zkontrolovat takto.

Otevřete nabídku s nastavením jasu, poté klikněte na ikonu úrovně jasu a před námi by se měly objevit tři ikony. „Dark“ „Night Shift“ „Ttue Tone“. Pokud jsou dva, znamená to, že neexistuje žádný True Tone.

U těchto modelů věnujte pozornost displeji a funkci True tone. Zkontrolujte tloušťku a jas obrazovky. Všimněte si černého rámečku na displeji; měl by být rovnoměrný po celém obvodu. Pokud je ve spodní části silnější, nejedná se o originál.

Zde je popis toho, co budeme kontrolovat:

Ke kontrole nepotřebujete speciální vybavení ani zvláštní dovednosti. Je třeba být pozorný. Padělky lze snadno rozeznat podle určitých nuancí. Především je nutné si uvědomit, že znaky většiny modelů iPhone se liší. Nyní probereme některé, pak jiné.

Při kontrole věnujte pozornost zadnímu krytu. Na některých místech často vybledne a změní barvu, zejména pokud je telefon přenášen v pouzdře, a v místech, kde je například vyříznutý fotoaparát, zůstávají vybledlé zbytky. To znamená, že se jedná o neoriginální karoserii. Pak pečlivě zkontrolujte jablko na zadní straně.

READ  Kolik paměti má iPhone 11 pro

Dalším hlavním rozlišovacím znakem původního jablka by mělo být zapuštění dovnitř s jakýmsi výřezem s prohlubní. Pokud nemá drážku a je nalepená na jablku, jedná se o kopii. Jak prakticky zkontrolovat?

Nehtem přejeďte po vnější straně pouzdra kolem jablka, které je nalepené na vnější straně pouzdra. Přejeďte prstem uvnitř jablka, a pokud se zachytí na okrajích, znamená to, že je jablko zapadlé. Takže originál.

Proč? Protože obrazovka je vyrobena z nejlevnějších materiálů. Zkontrolujte tloušťku stínítka na boku. Neměla by z pouzdra vyčnívat, ale splývat s ním, žádné ostré hrany ani výstupky. Vše musí být organické.

V původním iPhonu musí všechny tyto funkce fungovat. Pokud tak neučiní nebo si například chcete koupit telefon a prodejce tvrdí, že je originální, ale funkce z nějakého důvodu nefungují. Nelze mu věřit. 90 % napodobenin iPhonu nemá Touch ID ani Face ID.

Co je True Tone? Tato funkce umožňuje automatické přizpůsobení obrazovky okolnímu světlu. K dispozici pouze od iPhonu 8. Poskytuje větší pohodlí vašim očím.

Jak nám pomáhá při určování originality? Padělané modely ji nemají. Velmi zřídka se vyskytuje i u opravených telefonů. Můžete to zkontrolovat následujícím způsobem.

Otevřete nabídku s nastavením jasu, poté klikněte na ikonu úrovně jasu a před námi by se měly objevit tři ikony. „Dark“ „Night Shift“ „Ttue Tone“. Pokud jsou dva, pak neexistuje žádný True Tone.

U těchto modelů věnujeme pozornost displeji a funkci True tone. Zkontrolujte tloušťku a jas obrazovky. Všimněte si černého rámečku displeje, který by měl být rovnoměrný po celém obvodu. Pokud je ve spodní části silnější, nejedná se o originál.

Jak zkontrolovat, zda je iPhone nový? Metoda 2

Otevřete aplikaci Nastavení a přejděte na: Základní → O tomto zařízení.

V zobrazeném okně přejděte na položku „Omezená záruka“.

Zde se zobrazí předpokládané datum vypršení platnosti práva na servis a opravu (možná ne okamžitě, ale během jednoho dne), které se určí přičtením 365 dnů ke dni aktivace. Jinými slovy, chcete-li zjistit datum první aktivace, odečtěte od odhadovaného data přesně 1 rok.

Pokud se datum aktivace, kterou provedete, liší od data uvedeného ve službě „Kontrola oprávněnosti“, pak můžete bez obav uplatnit reklamaci u prodejce. smartphone byl aktivován dříve, tj.е. Bohužel nejste prvním majitelem tohoto iPhonu.

Zde je příklad ze života. V bývalém Sovětském svazu se často používá k prodeji šedých aktivovaných iPhonů, které jsou maskovány jako nové. Jak k tomu dochází? Nové odblokované iPhony (vázané na operátora) se například v USA prodávají za poměrně nízkou cenu. Kupují je „podnikatelé“, aby je mohli za poplatek odblokovat (odpojit od operátora).

K odemknutí takového iPhonu je však ve většině případů nutné jej rozbalit, obnovit software a poté jej znovu zabalit. V podstatě se jedná o nový telefon (ve skutečnosti nepoužitý), který je totožný s telefonem zakoupeným u oficiálního prodejce, ale datum jeho první aktivace nebude odpovídat datu aktivace kupujícím, protože již byla provedena dříve. Doba servisu a podpory pro takový telefon bude samozřejmě kratší než jeden rok.

můžete, zkontrolovat, iphone, originální
| Denial of responsibility | Contacts |RSS