Problémy s připojením k mobilnímu internetu na iPhone

Pokud na mobilním internetu iPhone nepracujete, musíte neustále hledat otevřený Wi-Fi bod, který se připojí k internetu. V této situaci není dostatečně příjemné, pokud se objeví nějaké problémy, je nutné určit zdroj problému co nejdříve a pokusit se ho odstranit.

Než budete pokračovat v eliminaci problémů, musíte zjistit, proč mobilní internet na iPhone nefunguje. Je obtížné okamžitě porozumět přesné příčině, takže musíte vyloučit. Mezi možné důvody:

 • Nesprávné komunikační parametry;
 • Selhání softwaru iOS;
 • Nedostatek krytí sítě;
 • Problémy na straně mobilního operátora;
 • Problémy v práci komunikačního modulu;
 • Poškození karty SIM.

Dalším důvodem, jakým mobilní internet nefunguje na iPhone, je utracená provoz a nedostatek peněz v rozvaze pro připojení dalšího balíčku. Než si stěžujete na jiné faktory, musíte se ujistit, že nemáte problémy s provozem a penězi.

Co potřebuješ vědět?

Před zapnutím distribuce internetu na iPhone musíte vzít v úvahu několik nuancí.

 • Co je spojen tarifní plán. Provoz internetu je často omezený a riskujete jej používat.
 • Která oblast povlaku se používá. Rychlost internetu na tom bude záviset. Pokud 4G (LTE) funguje, nebude dojde k přerušení. 3G může být více problémů, při připojení hrany na internetu nemůžete spočítat.
 • Nabíjení baterie. Při distribuci Wi-Fi je proto baterie rychle vypouštěna, bez připojení k síti je lepší nepoužívat telefon jako modem po dlouhou dobu.

Jak nakonfigurovat VPN na iPhone

Rychlý rozvoj moderních technologií umožnil připojení k internetu z jakýchkoli mobilních zařízení. Chcete.li komunikovat na fórech a v sociálních sítích, hledat potřebné informace, nakupovat, provádět bankovní operace mnohem pohodlnější pomocí tabletů a smartphonů. Taková aktivita zvyšuje riziko úniku důvěrných informací a osobních údajů. Zajištění anonymity a bezpečnosti připojení k internetu umožňuje technologii VPN. Pomáhají také přístup k blokovaným webovým zdrojům v některých regionech. Je vhodné zjistit, jak aktivovat, konfigurovat a odpojit VPN na iPhone.

Virtuální soukromá síť, která znamená „virtuální soukromou síť“. místní kanál chráněný šifrováním uvnitř společné globální sítě. Je to druh tunelu a poskytuje bezpečný přístup ke zdrojům World Wide Web. Zvláštností je, že při připojení k internetu uživatel dostane příležitost kontaktovat weby a aplikace, ale jako by na vrcholu připojení poskytovaného poskytovatele. To znamená, že k aktivaci režimu VPN je nezbytná přítomnost volného provozu.

READ  Jak nastavit internet na telefonu ASUS

Potřeba používání internetu vzniká nejen doma a v práci, ale také na obchodní a turistické výlety. A někdy se musíte připojit k síti Wi-Fi, která na veřejných místech (letiště, stanice, hotely, potravinářské instituce) poskytovaly zcela zdarma.

Protože připojení není chráněno heslem, zvyšuje se riziko úniku důvěrných informací na serverech podvodníků. Kromě toho může být v některých regionech omezený přístup na některé weby. Vyhněte se takovým omezením umožňuje režim VPN.

Ne mnoho uživatelů ví, že od roku 2012 se Apple stal členem monitorovacího programu pro potenciální hrozby na internetu, v rámci, jehož by měla dojít k výměně spojení, dokumentů, textových, zvukových a video souborů, elektronických písmen, chat, chat data. To znamená, že projektoví manažeři skutečně přiměli vývojáře iOS, aby přenesl důvěrné informace majitelů gadgetů na třetí strany. V této souvislosti se otázka používání virtuální soukromé sítě získá zcela odlišný odstín.

Jak nastavit internet na iPhone

Chcete.li nakonfigurovat mobilní internet, je zpočátku povinno přejít do nabídky prohlížeče a změny v přístupových bodech:

Spusťte aplikaci „Nastavení“.

Přejděte do nabídky „Cellular Communication“ → „Parametry dat“.

Vyberte část „Síť přenosu mobilních dat“.

Než otevřete stránku ovládací stránky přístupového bodu, režimu modemu a další nastavení připojení prostřednictvím buněčné sítě. Pro nastavení mobilního internetu je nutná ruční změna sekce „buněčná data“. Představuje tři pole: APN, „uživatelské jméno“ a „heslo“. Níže musíte zadat data v souladu s nastavením komunikačního operátora.

Jak povolit mobilní internet na iPhone a iPad?

Mobilní pomůcky Apple mohou jít do sítě, kdekoli je buněčný povlak uživatele. Chcete.li se připojit k internetu, musíte provést několik akcí:

 • V nabídce „Nastavení“ je nutné vybrat řádek „Cellulární komunikace“.
 • Pak je nutné přesunout posuvník, který je umístěn naproti frázi „Data buněk“.
 • Posuvník se stane zeleně a v horní části obrazovky se symbol „e“ nebo „gprs“ rozsvítí. To znamená, že zařízení se úspěšně připojilo k buněčnému internetu.

Ale existuje nuance. toto spojení je standardní 2G, která nemá vysokou rychlost přenosu dat. Minus Standardní připojení je neschopnost být na internetu současně a přijímat hovory. Pokud uživatel prochází stránky, pak pro další předplatitele, kteří budou volat, nebude k dispozici.

Vývojáři komunikace proto doporučují používat internet s vysokou rychlostí. Na telefonu má označení 3G nebo 4G (LTE). Chcete.li se připojit k těmto sítím, musíte se zkontrolovat s operátorem, pokud je v oblasti, kde je uživatel umístěn, vysokorychlostní povlak.

Můžete se připojit k síti s vysokou rychlostí v iPhone v nabídce „Cellular Communication“ pouhým kliknutím na sekci „Parametry dat“. Ve verzi iOS 11 můžete zapnout nebo odpojit buněčný internet v ovládání zařízení.

Iphone automaticky zahrnuje Wi-Fi-to se děje hlavně u nejnovějších modelů smartphonů. Společnost dala automatické zahrnutí dostupných sítí k posouzení, aby všechny standardní programy byly aktualizovány včas. Pokud je telefon zapojen do svévolnosti, můžete deaktivovat internet pouze v nabídce Nastavení, nebude možné deaktivovat připojení v oponu.

READ  iPhone 7 bez sítě

Jak nakonfigurovat VPN pro iPhone nebo iPad ručně

Pro lepší pochopení procesu inkluze VPN stojí za zvážení ruční úpravy metody. Jako služba VPN v níže uvedeném příkladu, projekt bezplatného brány VPN, technologie L2TP/IPSEC.v iOS.

 • Přejděte do aplikace „Nastavení“.
 • Musíte si vybrat možnost „VPN“ (nebo „Main“ = „VPN“).
 • Stiskněte tlačítko „Přidat VPN“.
 • Uveďte „typ“. L2tp.
 • V poli „Popis“ napište libovolný název připojení.
 • Po vyplnění všech polí budete muset zadat adresu serveru VPN, kterou chcete jít na internet. Chcete.li to získat, otevřete stránku VPNGate.Net/en/a věnujte pozornost velkým veřejným reléovým serverům VPN a ve sloupci L2TP/IPSEC. Je možné použít pouze ty servery, které mají v tomto sloupci zelenou zaškrtnutí.
 • Poté, co jste si vybrali, zkopírujte řádky s koncem. ONENGW.Čistá nebo numerická IP na výběr (první možnost je doporučena) v poli „Server“.
 • V polích „účet“, „heslo“ a „obecný klíč“ napište slovo VPN.
 • Po vyplnění všech polí stiskněte tlačítko „Ready“.
 • Chcete.li začít používat virtuální síť, v nabídce Nastavení VPN přepněte „Stav“ na polohu „BCL“. Pokud je vše v pořádku, uvidíte odpovídající indikátor na horním panelu.

Síťové připojení Wi-Fi

Nastavení Wi-Fi vám umožní zapnout Wi-Fi a připojit se k Wi-Fi Networks.

Zahrnutí Wi-Fi. Vyberte nastavení „Wi-Fi“ a zapněte Wi-Fi.

Síťové připojení Wi-Fi. Vyberte nastavení „Wi-Fi“, počkejte, až iPhone najde dostupné sítě, poté vyberte síť (pro připojení k některým sítím Wi-Fi, deska může být účtována). V případě potřeby zadejte heslo a klikněte na „Procl.„(Sítě vyžadující vstup hesla jsou zobrazeny s ikonou hradu).

Po připojení k síti Wi-Fi se iPhone automaticky připojí k této síti, když je v oblasti své akce. Pokud je v poloměru umístěno několik dříve používaných sítí, připojí se iPhone k síti, kterou použila poslední.

Když je iPhone připojen k síti Wi-Fi, ikona Wi-Fi, umístěná v řádku v horní části obrazovky, označuje sílu signálu. Čím více pruhů, tím silnější je spojení.

READ  Jak odstranit režim spánku na iPhone

Více o nastavení parametrů Wi-Fi cm. Sekce „Wi-Fi“

Pokud nic nepomohlo

Pokud všechny výše uvedené metody nepomohly vrátit připojení k internetu s iPhone, můžete se pokusit připojit k internetu z osobního počítače, ve kterém je vytvořen modul Wi-Fi.

Před začátkem je lepší zajistit, aby tento modul funguje. To lze provést takto:

 • Musíte jít do nabídky „Start“ v počítači a najít tam „ovládací panel“;
 • Dále musí uživatel vybrat část „Centrum pro sítě a správu obecného přístupu“ a přejít do nabídky sítě. Klikněte na „Přidat“ tam;
 • Dále musíte vybrat počítačový počítač připojení a zadat název a vytvořit heslo;
 • Je velmi důležité, abyste klikli na tlačítko a zapnuli celkový přístup;
 • Nyní musíte přejít do části „Síťová připojení“ a vybrat vytvořenou síť;
 • V této fázi musíte umístit dvě zaškrtávací znaky a když se poprvé připojíte prostřednictvím sítě, vyberte typ připojení. dům.

Uživatel může na svém iPhonu zapnout Wi-Fi a připojit se k síti.

Stává se také, že SIM karta je nainstalována v gadgetu není správná nebo byla nesprávně obřízena. Kromě toho to bylo snad poškozeno v důsledku mechanické expozice. Takové poruchy lze opravit zakoupením nové karty.

Kromě toho se musíte ujistit, že zařízení nebylo mechanicky poškozeno. V důsledku silného úderu nebo vody by síťový modul mohl selhat, což řídí připojení v gadgetu. V tomto případě se majitel nebude moci obejít bez pomoci mistra, který bude muset kontaktovat.

Pokud nic ze způsobů nepomohlo, pak zbývá pouze kontaktovat servisní středisko se zkušeného pána, aby mohl vidět telefon a identifikovat příčinu rozpadu. Tam ho napraví za poplatek.

Několik let pracoval v mobilních salonech dvou velkých operátorů. Rozumím tarifům dobře a vidím všechny úskalí. Miluji gadgety, zejména na Android.

Možná má operátor v tuto chvíli dočasné technické problémy nebo nastavení sítě ztratilo své nastavení. Je také pravděpodobné, že telefon není vhodný pro standardy mobilního operátora.

Jaká opatření podniknout, když poprvé internet na telefonu fungoval stabilně, ale pak se ostře zastavilo?

| Denial of responsibility | Contacts |RSS