iphone, video

Paměť iPhonu ještě není gumová

Institut Heinricha Hertze oficiálně oznámil, že nástupce H.265, který se bude nazývat H.266. Co to znamená pro budoucnost videa v zařízeních Apple?? Dnes H.265 je široce rozšířen v zařízeních Apple, jako je iPhone, protože se jedná o standardní kodek používaný k zachycení videa ve vestavěné aplikaci Fotoaparát.

Výzkumníci upozorňují, že pokud H.265 vyžaduje přibližně 10 gigabajtů dat pro přenos 90 minut videa v rozlišení 4K UHD, pak H.266 je schopen využít pouze 5 gigabajtů, což je polovina pro stejnou kvalitu videa. Jinými slovy, na iPhone bude možné pořídit více klipů, které budou vážit méně.

Všichni majitelé iPhonu 11 Pro mohou nyní fotografovat dvěma fotoaparáty současně

Společnost FiLMiC, která při uvedení iPhonu 11 na trh ukázala nahrávání videa z více kamer ve své aplikaci FiLMiC Pro, se rozhodla tuto funkci uvolnit jako bezplatnou aplikaci. Pod názvem DoubleTake si ji můžete zdarma stáhnout z obchodu App Store. Aplikace je hodnocena 4,5/5.

Funkce DoubleTake umožňuje natáčet video současně z libovolných dvou fotoaparátů na iPhonu. Pokud máte iPhone 11 Pro, můžete nahrávat současně ze dvou ze čtyř kamer, včetně jedné přední.

How to Record 4K Video on iPhone 11

Uživatelské rozhraní je poměrně jednoduché. V levém dolním rohu obrazovky můžete vybrat kamery, které chcete aktivovat. V pravém horním rohu můžete zvolit rozdělení obrazovky nebo obraz v obraze (PiP).

V režimu rozdělené obrazovky se na obrazovce zobrazuje video ze všech vybraných kamer najednou. V režimu PiP se zobrazuje video z hlavní kamery na pozadí a z jedné další kamery v popředí v okně, které lze přesunout kamkoli. Diskrétní režim ukládá samostatné soubory pro každou aktivní kameru, takže místo jednoho sloučeného souboru získáte soubory z každé kamery.

Aplikace je v současné době omezena na nahrávání v rozlišení až 1080p při 24, 25 nebo 30 snímcích za sekundu. Aplikace je kompatibilní pouze s iPhony 2019 a 2018

Pokud chcete natáčet video v rozlišení 4K, nedělejte tuto chybu.

iPhony 12, 12 mini, 12 Pro a 12 Pro Max umí natáčet video v rozlišení 4K pomocí technologie HDR s Dolby Vision, což přináší ohromující obsah. Je však velmi snadné nevyužít plný potenciál fotoaparátu iPhonu kvůli neznalosti všeho, co souvisí s fotografováním, jeho kvalitou a správným nastavením, můžete přehlédnout bod, který nějakým způsobem ovlivňuje výsledky, a to je opravdu to, o čem budeme mluvit v tomto článku, pokud chcete zlepšit kvalitu videa v režimu Enabled na iPhone XS a novějších verzích, takže se ujistěte, že tuto chybu neuděláte.

Pokud otevřete aplikaci fotoaparátu, přepnete do režimu videa a poté stisknete tlačítko nahrávání, tento problém se vás pravděpodobně netýká. Měli byste se tedy spíše zaměřit na to, aby byl váš iPhone skutečně nastaven na nahrávání videa v rozlišení 4K než na výchozí nastavení 1080p.

Existuje však funkce, kterou můžete někdy použít, i když metodou pokus-omyl, a to QuickTake, která ovlivňuje kvalitu videa, jak je uvedeno níže.

QuickTake je rozhodně skvělá funkce, která byla spuštěna s aktualizací iOS 13 na iPhonu s procesorem A13 a poté rozšířena na iPhone se systémem A12 v aktualizaci iOS 14 a umožňuje spustit natáčení videa s fotografií. abyste nemuseli ztrácet čas přepínáním režimů. Je k dispozici pro všechny následující modely:

READ  Jak najít iPhone, když je doma vypnutý. Jak chránit iPhone před vetřelci

12 tips for shooting iPhone 11 and 11 Pro video

iPhone řady 12 s aktualizací iOS 14 nebo novější.

◉ Řada iPhone SE druhé generace s aktualizací iOS 13 nebo novější.

◉ iPhone řady 11 s aktualizacemi iOS 13 nebo novějšími.

iPhone XR s aktualizací iOS 14 nebo novější.

◉ Řada iPhone XS s aktualizací iOS 14 nebo novější.

Jak rychle nahrávat video na iPhone 11

Co byste měli vědět o nahrávání v rozlišení 4K. Bez ohledu na to, jaké rozlišení videa na iPhonu nastavíte, zda vyšší nebo nižší než 4K, budou rychlé videoklipy na telefonech řady iPhone 11 vždy zaznamenány v rozlišení 1920 X 1440.

Pravidlo 4. Více světla

Ve většině případů je kvalita obrazu přímo úměrná počtu a intenzitě světelných zdrojů. Níže jsou dva obrázky, které to jasně ukazují. Levá strana videozáznamu byla osvětlena diodami zabudovanými ve stropě místnosti, pravá strana byla navíc osvětlena baterkou svítící přímo do obličeje.

Na iPhone 12 Pro můžeš natočit reklamu. Ale zde je 5 důvodů, proč se to nevyplatí

„Tohle zvládneme na iPhonu“ je fráze, která se za posledních 5-7 let stala známým mementem. Klienti nespokojení se špatným obrazem reklamy mohou tímto způsobem argumentovat s agenturou a píší tímto způsobem do komentářů virálních videí na YouTube.

Působivá videa natočená na iPhone jsou skutečně stále častější. Například společnost Burberry natočila v roce 2013 módní přehlídku na iPhone 5s. Od té doby vzniklo dokonce několik filmů natočených výhradně na telefon. Mezi nimi krátký film režiséra La La Landu a horor Stevena Soderbergha.

Ukázalo se, že na iPhonu můžete natočit krásnou reklamu? Stručně řečeno: ano, ale je to složitější než práce s fotoaparáty a bude to stát přibližně stejně. Rozebereme si to popořadě:

Každý rok přicházejí nové iPhony, fotoaparát je stále lepší a lepší. Výrobce na to dbá: například při prezentacích se sází na modernizaci fotoaparátů. Každý ví, že když si koupíte nový iPhone, získáte skvělý fotoaparát.

Neříkají to přímo, ale důležitou myšlenkou marketingu iPhonu je, že záběry a videa z fotoaparátu smartphonu jsou srovnatelné kvality jako ze skutečných fotoaparátů plné velikosti. Verze Pro, která se objevila v posledních dvou generacích, také signalizuje, že alespoň některé smartphony Apple jsou vhodné pro ty, kteří mají vážnou vášeň pro fotografování.

Díky pravidelnému vylepšování a kvalitnímu marketingu se zdá, že iPhone může nahradit profesionální zařízení. To není tak docela pravda: profesionální vybavení umožňuje odborníkovi využít jeho dovednosti a dosáhnout jednotného a předvídatelného výsledku. Fotoaparát chytrého telefonu je naopak navržen tak, aby pomohl i nezkušenému člověku pořídit slušný snímek za jakýchkoli podmínek.

Fotoaparát chytrého telefonu je trojitý systém: malý snímač, spousta statických čoček a software. Ten je nejdůležitějším prvkem, který pomáhá vytvořit krásný obraz. Máte jen malou kontrolu nad výsledkem a nemůžete flexibilně upravovat nastavení zaostření, clony a ISO. Výsledek do značné míry závisí na tom, jak software funguje.

Například iPhone 12 Pro má tři fotoaparáty: ultraširokoúhlý, širokoúhlý a teleobjektiv. Uvnitř každého z nich je však malý snímač, na který dopadá málo světla, takže jeho možnosti jsou omezené. Všechny tři fotoaparáty využívají ke zpřesnění obrazu algoritmy.

Fotoaparát ve smartphonu bude vždy horší než profesionální fotoaparát, protože jeho protějšek v plné velikosti má větší snímač a lepší dynamický rozsah. Profesionální fotoaparát lze nastavit ručně, zatímco fotoaparát iPhonu se nastavuje pomocí algoritmů společnosti Apple.

Pokud to s fotografováním s iPhonem myslíte vážně, budete potřebovat další vybavení. Není možné používat periferie a příslušenství z běžných fotoaparátů. musíte hledat analogy speciálně pro smartphony. Jejich kvalita je často nižší než u profesionálního vybavení.

Optika. Na trhu jsou speciální objektivy pro iPhone, které rozšiřují možnosti fotoaparátu. iPhone 12 Pro je již vybaven širokoúhlým objektivem a teleobjektivem, takže například analogový objektiv a makroobjektiv by byly užitečnější. Pro tuto novinku zatím není k dispozici žádné příslušenství, ale pro předchozí generace postačí následující sada od společnosti Sirui.

READ  Proč iPhone nezobrazuje fotografie v počítači.

Stativy a stabilizátory. Moderní chytré telefony mají automatickou stabilizaci, která pomáhá omezit účinky chvění při fotografování z ruky. Pro profesionální snímek je však stabilizátor nezbytný.

Zvuk. Ani v jedné reklamě nebo filmu natočeném iPhonem není použit zvuk z vestavěného mikrofonu. Jinak byste poznali, že se zvukem není něco v pořádku. Stejně jako při nahrávání na kameru si budete muset koupit nebo pronajmout mikrofony a nahrávací zařízení. Od 7. generace nemá iPhone konektor pro sluchátka a mikrofon, takže stále musíte nahrávat obraz a zvuk zvlášť.

Záběr z klipu popisujícího proces natáčení. K pořízení takového snímku potřebuje fotoaparát chytrého telefonu, stejně jako skutečný fotoaparát, stabilizaci, světlo a profesionální obsluhu

V aplikaci fotoaparátu na iPhonu se automaticky nastaví zaostření a citlivost ISO. Stisknete prst kdekoli na obrazovce a fotoaparát upraví svá nastavení a algoritmické zpracování tak, aby ve vybrané oblasti poskytl zaostření.

Chcete-li obejít některé algoritmy společnosti Apple, které ovládají fotoaparát, a upravit nastavení ručně, můžete použít aplikaci třetí strany, například Halide. Pomocí nich můžete nastavit ISO, rychlost závěrky a vyvážení bílé.

Ale ani s podporou třetích stran nebude mít fotoaparát plnou kontrolu. Pro zpracování a automatické nastavení použijete jiné algoritmy: dávají trochu více svobody, profesionál by s nimi přesto nebyl spokojen.

Stejně jako u plnoformátových fotoaparátů zajišťuje kvalitu obrazu v interiéru světlo. Čím více světla na scéně, tím lépe. Šikovný profesionál umístí několik světelných zdrojů a odrazných ploch tak, aby byly vidět všechny potřebné detaily a aby nedocházelo k dvojím a trojím stínům na stěnách.

Světlo umožňuje experimentovat a vytvářet atmosféru. Zdroj světla můžete například umístit za diváka, takže se nazývá zadní světlo. Pak se kolem postavy v záběru objeví světelný obrys, který působí dramaticky.

Pokud fotografujete s iPhonem, máte k dispozici organický arzenál řešení osvětlení. Například fotografování krajin v protisvětle fotoaparátem chytrého telefonu může být obtížné: vzpomeňte si, kdy jste se naposledy pokoušeli vyfotit chytrým telefonem člověka nebo krajinu proti slunci.

Hlavním důvodem, proč nemá smysl fotografovat iPhonem, není to, že k vytvoření dobrého snímku potřebujete spoustu příslušenství. Každý fotoaparát potřebuje světlo a stabilizaci. Náklady na profesionální produkci by byly prakticky stejné, kdybyste nahradili běžný fotoaparát iPhonem.

Kamera není při výrobě to hlavní: mnohem dražší je práce scenáristů, producentů a filmového štábu.

Nahrazením profesionální kamery kamerou chytrého telefonu se nesníží náklady na pronájem kulis, vybavení ani honoráře herců. Na kameramanovi neušetříte: čím je zkušenější, tím lépe si poradí s kamerou, i když je ve smartphonu.

Klip natočený iPhonem stojí při výrobě videa stejně jako klip natočený běžným fotoaparátem. Všechny ostatní prvky by zůstaly na svém místě a proces by nebyl dokončen rychleji ani levněji.

V roce 2018 jsme zkusili natočit reportážní video z události s iPhonem X. Nenatočili jsme to pro klienta, ale jen pro experimentování. Použili pouze stabilizaci, žádné dodatečné světlo.

Ukázalo se, že je to kontroverzní: snímek se nám moc nelíbil, bylo nepříjemné ho natáčet, výsledky byly nepředvídatelné. Neviděl jsem žádný přínos v pohodlí nebo nákladech na natáčení: na place byli stejně dva kameramani a při postprodukci bylo více práce.

Fotoaparát iPhonu se s každou generací zlepšuje. Na iPhonech se čas od času natáčejí reklamy, a dokonce i filmy. Teoreticky můžete smartphonem fotit cokoli. Je tu však několik problémů:

iPhone 12 Pro Max má tři fotoaparáty, ale stále jsou to fotoaparáty smartphonu. Mají menší snímač a menší dynamický rozsah. Výsledek je do značné míry závislý na algoritmech a těžko předvídatelný. Profesionál by se při práci s chytrým telefonem jako fotoaparátem cítil nepříjemně.

Stejně jako běžný fotoaparát potřebuje iPhone objektivy, stabilizátory a mikrofony. Příslušenství k chytrým telefonům je většinou horší než příslušenství k fotoaparátům a slouží spíše jako nucená náhražka než jako užitečný nástroj.

READ  Jak nastavit procento nabíjení na iPhonu XR

Práce se světlem může být složitá. Stejně jako běžný fotoaparát potřebuje i fotoaparát chytrého telefonu hodně světla, ale musíte být opatrnější než obvykle. Například fotoaparáty chytrých telefonů nepracují dobře s protisvětlem.

iPhone 12 Pro Max můžete používat například na domácí natáčení nebo na reportáže z interních firemních akcí. Pro takové úkoly se hodí a zbaví vás spousty starostí s nastavením fotoaparátu a zpracováním výsledku. Pokud se však rozhodnete natáčet například reklamu nebo online kurz a natáčení pomocí iPhonu není základem konceptu, použijte běžnou kameru.

Přední kamera

Zde jsou možné dva režimy. Normální záběr a Portrét. Začněme tím normálním. První snímek byl jako vždy pořízen iPhonem SE:

Nejvýraznějším rozdílem je „zorný úhel“ objektivu. S iPhonem 11 Pro jsem musel mírně sklonit ruku, abych mohl pořídit kompetentnější záběr. V obou případech bylo rameno nataženo na stejnou vzdálenost.

Nejdůležitější věc, kterou je třeba u těchto dvou fotografií vědět: iPhone 11 Pro dává do záběru více informací, ale proporce kvůli tomu trpí. Na iPhonu SE (2020) se starým objektivem jsou proporce velmi podobné skutečným. Tímto způsobem můžete získat přesnou představu o geometrii mého obličeje. na rozdíl od toho, co dělá 11 Pro.

iPhone 11 Pro je k člověku nemilosrdný: velmi dobře zachycuje stíny, jsou hluboké. Také detailnost fotografie je mnohem lepší, což je vidět na prachu na brýlích a na nedokonalé a hrubé struktuře kůže. Kvůli rozmazání stínů je však těžké vidět zornici.

Rychlost závěrky na obou iPhonech se blížila hodnotě 1/380 s, což mě zajímá, proč mám na iPhonu SE mírně rozmazaný snímek. Zřejmě to není otázka času, ale velikosti a stáří snímače použitého pro přední kameru.

SCREEN RECORDING iPhone 11, 11 Pro & Max (2019) IOS 13. How to

A tady nastává zvláštní situace: jako portrétní snímek pořízený pomocí SE je mnohem lepší. tón pleti je hezčí, proporce se blíží skutečnému. Kvalita obrazu je však stále lepší u iPhonu 11 Pro.

Srovnání fotoaparátů iPhonu 12 a iPhonu 11. o kolik lépe fotí novinka

Dnes budeme analyzovat, který smartphone pořizuje lepší fotografie: iPhone 12 nebo iPhone 11. Na straně novinky odlehčený objektiv a nový procesor. A jak víte, kvalita obrazu je nyní ze 2/3 závislá na čipové sadě. Ukazuje se, že jedenáctý model nemá šanci? Srovnání velkých fotoaparátů.

Všechny rozdíly mezi iPhonem 12 a iPhonem 11 stručně a jasně zde, na odkazu. Pokud potřebujete další informace, přejděte sem. Dnes se však zaměříme pouze na kamery.

Design

A začnu nečekaným bodem návrhu! Vzhled smartphonu není ve skutečnosti o videu. Stačí se však podívat na to, jak jsou moduly fotoaparátů OPPO Reno 2 a Reno 2Z vyrobeny. Od konce roku 2019 jsme se ponořili do éry masivních čtvercových modulů s více kamerami. Samozřejmě si na to zvykneme, stejně jako jsme si zvykli na okraje. Ale pořád to vypadá tak nějak.

Řada Reno vyniká v dobrém slova smyslu: fotoaparáty jsou umístěny v jedné linii, v jedné rovině s tělem. Má speciální bod O-Dot pro položení smartphonu na stůl, aby nedošlo k poškrábání skla. Pás uprostřed se třpytí.

Proč se tam zastavím. Například u nových iPhonů mají moduly fotoaparátu ostré hrany a všude se poškrábou. Pokud iPhone položíte na jiné zařízení, doslova ho zničíte. Lidi, dejte si iPhone do pouzdra! Mimochodem, zde je již přiložen skvělý kufřík.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS