Rámování fotografie

Pokud fotografujete osobu, nemusíte ji celou zarámovat. A nemusíte ořezávat fotografii, aby se vešla na konkrétní snímek. Zarámujte fotografii tak, abyste se zaměřili na hlavní část fotografie: osobu nebo objekt. Chcete-li například lépe vidět šálek kávy nebo jiné příslušenství, které držíte v rukou. Záběry v celé délce jsou také dobré, ale jen když to pozadí opravdu vyžaduje. Často se obejdete bez ořezu a získáte zajímavější fotografii.

fotografovat, iphonem

Oříznutí obrázku často zlepší jeho vzhled

Voděodolnost iPhonu a nutnost jejího testování?

Jakmile je vydán nový iPhone, potenciální majitelé mají stejné otázky. Asi nejpopulárnější otázka: dokáže iPhone fotit pod vodou?? Možná by stálo za to přijít tomuto problému na kloub.

I iPhony s krytím IP67 často přicházejí do styku s kapalinami. Vyhledejte iPhone 7 ve vodě a najdete spoustu užitečných informací.

Je důležité si uvědomit, že iPhone 7, 8 a dokonce ani X nejsou podvodní fotoaparáty, měli byste zapomenout na to, že byste chtěli tuto funkci vyzkoušet na svém smartphonu. Jde o to, že iPhony nejsou zcela vodotěsné, vlhkost se do nich stále může dostat, zejména po určité době používání, kdy se postupně snižuje i stávající vodotěsnost.

Standard IP67 znamená, že iPhone je plně prachotěsný, teoreticky může být uložen v hloubce 1 m po dobu přibližně půl hodiny. Skutečný život se však liší od laboratorního prostředí, kde je experiment kontrolován. Dokonce i pád z výšky do vody může prorazit ochranu iPhonu a způsobit vniknutí kapaliny.

Záleží také na složení kapaliny: např. chlorovaná kapalina nebo slaná mořská voda mohou urychlit negativní účinky na elektronické zařízení smartphonu.

Test probíhá v pohotovostním režimu, tj. spotřeba baterie je snížena. Například při zapnutí fotoaparátu se tento proces zintenzivňuje, výrazně se zvyšuje možnost oxidace kontaktů.

Přirozené opotřebení, jak již bylo zmíněno, přispívá k nepropustnosti pouzdra.

Jak zachytit video z více fotoaparátů na iPhonu 11?

Už v roce 2019, při zářijovém uvedení na trh, Apple oznámil možnost pořizovat video z více kamer najednou. To samozřejmě vyžaduje speciální program, který se nedávno objevil v AppStore. DoubleTake pro zařízení se systémem iOS 13 (iPhone 11 Pro Max, 11 Pro, 11, XS Max, XS a XR).

Nejprve je třeba vybrat 2 fotoaparáty, které chcete použít při fotografování. Může to být přední fotoaparát, fotoaparát s dvojitým zoomem, širokoúhlý fotoaparát nebo hlavní fotoaparát. Můžete kombinovat podle libosti. Na výběr je 24, 25 nebo 50 snímků za sekundu.

DoubleTake je dárek od vývojářů pro lidi, kteří oceňují profesionální fotografie. Pro každého uživatele je však nejpohodlnější a nejpohodlnější používat ji. Díky funkci DoubleTake můžeme současně zachytit sebe i dění na druhé straně a také sami zvolit kameru.

Halide Mark II pro ty, kteří nevědí nic o profesionální fotografii

První aplikací v našem žebříčku je služba, která byla podle samotných moderátorů App Storu jednou z nejlepších ve značkovém obchodě v roce 2019. A v tom s nimi naprosto souhlasím. Je to aplikace, která mě přivedla k fotografování a pomohla mi pomalu se naučit rámovat.

READ  iOS jak přenést z Androidu do iPhonu. Software feem

Nemusíte být odborník, abyste s ním pořídili dobrý snímek, a nemusíte rozumět složitým číslům ISO, milimetrům objektivu atd. Mezi mé oblíbené funkce patří nová funkce portrétování a bokeh.

Vývojáři vylepšili software pro rozostření pozadí, takže na portrétech lidí a zvířat je mnohem méně chybného rozostření vlasů a srsti.

Zvláštní pochvala za volitelnou aplikaci pro Apple Watch. Umožňuje zobrazit na hodinkách Smartwatch jiný hledáček než jen tlačítko spouště. Mimochodem, Halide Mark II si můžete zdarma stáhnout v obchodě.

Jak natáčet video v režimu fotografie na iPhonu XR, XS a XS Max. mluvíme o funkci QuickTake

iOS 14 ji zpřístupnil pro iPhone 2018.

Funkce pořizování skvělých videí v režimu Fotografie, která byla dříve dostupná pouze majitelům iPhonu 11, iPhonu 11 Pro, iPhonu 11 Pro Max a iPhonu SE (2020), je nyní k dispozici majitelům smartphonů z roku 2018 se systémem iOS 14. Konkrétně iPhone XR, iPhone XS a iPhone XS Max.

Zde je popis toho, co je na něm dobrého a jak ho používat.

Co je QuickTake v iPhonu?

Funkce QuickTake umožňuje nahrávat video pouhým stisknutím tlačítka spouště v běžném fotografickém režimu. Nahrávání videa pokračuje, dokud neuvolníte prst.

Je to tak praktické a rychlé. Není třeba ztrácet čas a přepínat do režimu videa. Zvláště užitečné, když záleží na rychlosti. např. když chcete vyfotit letícího ptáka, projíždějící auto apod. Navíc můžete ihned pokračovat v pořizování snímků.

Další příjemná funkce. filtry, které jste použili pro fotografie, se ukládají ve videu.

Která zařízení podporují funkci Quick Take?

Funkce QuickTake pro pořizování videozáznamů je dnes k dispozici v následujících smartphonech:

 • iPhone XR
 • iPhone XS
 • iPhone XS Max
 • iPhone 11
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone 11 Pro Max
 • iPhone SE (2020)

Snímání videa pomocí tlačítek zvýšení/snížení hlasitosti

Příjemnou doplňkovou funkcí v systému iOS 14, která rozšiřuje možnosti funkce QuickTake, je možnost nahrávat video pomocí tlačítek pro zvýšení nebo snížení hlasitosti na iPhonu. Funguje také v režimu fotografování. Toto je ještě rychlejší způsob, jak zachytit váš velký okamžik.

Pokud se chcete vrátit k tlačítku zvýšení hlasitosti, přejděte do Nastavení → Fotoaparát.

Posuňte posuvník doprava vedle možnosti Zvýšit tlačítko. objem. pro výbuchy“.

Uzamčení QuickTake v režimu videa

Pokud nechcete držet prst (nebo je vám to prostě nepříjemné), přejeďte prstem doprava, dokud se nezobrazí ikona zámku. Uvolněte prst a nahrávání videa bude pokračovat. Až si budete myslet, že to stačí, stiskněte uprostřed tlačítko Stop.

Jak pořizovat fotografie při nahrávání videa v režimu QuickTake

Když jste zamčení, můžete pořizovat fotografie a video se pořizuje automaticky. Stačí stisknout bílé tlačítko spouště vpravo. Můžete tak pořizovat fotografie i video současně!

Jsme si 100% jisti, že tato funkce zůstane v iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max.

Nezapomeňte se podívat na naše další návody a obsah pro iOS 14:

Ako fotografovať na Iphone XS

Hodnotit 5 hvězdiček v dolní části článku, pokud se vám líbí téma. Sledujte nás na Telegramu. Instagram. YouTube.

Co je slow mo/zpomalený pohyb. Jaká je snímková frekvence pro standardní video a slo-mo?

Možnost Slow Mo. „zpomalený pohyb“. zpomalený pohyb). Režim zpomaleného videa.

Jak fotit s iPhonem. jediný návod, který potřebujete vidět

Počínaje iPhonem 8 a všemi následujícími modely je možné nahrávat zpomalené záběry v kvalitě Full HD (při 240 snímcích za sekundu a v rozlišení 1920 × 1080 pixelů).

Nastavení snímání videa na všech zařízeních Apple je automaticky nastaveno na snímání videa v rozlišení Full HD při 120 snímcích za sekundu. Tato nastavení můžete změnit, pokud chcete.

Formát slo-mo na různých iPhonech?

 • U modelů iPhone 5s je podporováno rozlišení videa 720 p, tj. 1280 × 720 pixelů, frekvence. 120 snímků za sekundu.
 • Na iPhonu 6 a 6 plus. Rozlišení 720p při 240 snímcích za sekundu.
 • K dispozici v rozlišení 1080p (při 120 snímcích za sekundu) nebo 720p (při 240 snímcích za sekundu) pro modely 6s, 6s plus, SE, 7, 7 Plus.
 • U modelů iPhone 8, 8 Plus, X, XR, XS, XS Max je rozlišení optimalizováno na 1080 p při 120 nebo 240 fps.
READ  Jak připojit telefon k televizoru Xiaomi

Jak nastavit slo-mo?

 • Tam vybereme zpomalené video a tam vybereme formát. V našem případě iPhone 8 Plus zvolí 240 snímků za sekundu při rozlišení 1080 p HD pro optimální kvalitu. Ve stejné sekci nám iPhone sdělí, kolik místa zabere minuta zpomaleného videa ve zvoleném formátu.

Klepněte na položku „Nahrávání zpomaleného videa“.

Stisknutím tlačítka Fotoaparát se vrátíte do nastavení.

Pro optimální kvalitu zvolte formát „High-efficiency“.

To je vše, nastavili jsme maximální kvalitu pro zpomalený pohyb, nyní přejděte k nejdůležitější části. vytvořit video.

Jak natáčet zpomalené video na iPhonu?

Přejděte dolů a zastavte se u položky „Zpomalený pohyb“.

Stisknutím tlačítka zahájíte natáčení videa a poté jej ukončíte.

Hotovo! Zpomalené video jsme uložili do sekce Foto.

Jak upravovat: lze změnit normální video na slo-mo a naopak.

Další užitečná funkce v zařízeních Apple. V případě potřeby můžete zpomalené video převést do normálního formátu. Jak takový úkol provést:

Stisknutím tlačítka „Upravit“ změníte formát videa.

 • Kromě standardního posuvníku videa se zobrazí další posuvník s pomlčkami, který ukazuje, které části videa jsou zpomalené (mezi pomlčkami je větší vzdálenost).
 • Tažením prstu po něm můžete odstranit všechny zpomalené části, takže video bude vypadat normálně.

Posuvník umožňující odstranit slo-mo.

 • Jakmile přesunete prst na pruh slo-mo, stiskněte tlačítko Hotovo. Video je uloženo ve standardním formátu.

Nyní je vzdálenost mezi přerušovanými čarami upravena, stiskněte tlačítko Hotovo a uložte video ve standardním formátu.

Pokud chcete převést již existující video ve standardním formátu na zpomalené video, můžete tak učinit pomocí speciálních aplikací pro úpravu videa. Na AppStore je jich k dispozici mnoho v bezplatných verzích. jako je iMovie

Tyto aplikace umožňují měnit rychlost přehrávání jednotlivých částí videa nebo celého videoklipu.

Jak je z článku patrné, zařízení Apple nabízejí technologický a snadno přizpůsobitelný formát pro zajímavější video: zpomalený záběr. slow mo. Ukázali jsme vám, jak ji nastavit a pracovat s ní, a také jak upravovat videa ve formátu slo-mo do běžného formátu. Doufáme, že naše pokyny byly pro čtenáře užitečné a že nyní můžete snadno vytvářet nové jedinečné videopříběhy!

Jak pořizovat fotografie v nočním režimu na libovolném iPhonu

Jednou z užitečných funkcí fotoaparátu v systému iOS je noční režim, který umožňuje pořizovat docela dobré snímky při slabém osvětlení. Tato možnost je bohužel dostupná pouze u modelů smartphonů počínaje iPhonem 11 a iPhonem 11 Pro.

Trik je možné přenést i na starší modely smartphonů Apple.

Přemýšlejte o složení

Kompozice je důležitá pro každý typ fotografie a detailní záběry nejsou výjimkou. Pro správnou a úspěšnou kompozici je v běžné aplikaci Fotoaparát pro iPhone možnost zapnout mřížku v hledáčku. Jasně ukazuje, jak a kde je objekt v záběru umístěn, a umožňuje také dodržovat pravidlo třetin.

Chcete-li zapnout mřížku, musíte přejít do nabídky Nastavení Kamera a aktivovat přepínač Mřížka.

Natáčení videa dvěma fotoaparáty iPhone: jak na to

Nový iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max se liší od předchozích smartphonů Apple, včetně fotoaparátu. Navíc nemají jen fotoaparáty, ale celý ekosystém fotoaparátů, a to takový, že ne každý uživatel by hned pochopil, co, kdy a na který fotoaparát má fotit. A pokud chcete například natáčet video dvěma fotoaparáty iPhonu?

Jak se ukazuje, je to již možné. Je pravda, že společnost Apple tuto funkci ekosystému ještě oficiálně neimplementovala. A přesto tam je

Stručně řečeno, odpovídající řešení se nazývá DoubleTake, vyvinuté a podporované společností FiLMiC a samozřejmě v podobě pohodlné a intuitivní mobilní aplikace. A nyní více informací o.

#1 nastavení a rozlišení

Na úvod několik důležitých bodů. Především, DoubleTake není jen pro 11. iPhone. Funguje také na iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR. Další podrobnosti o specifikacích a funkcích fotoaparátů těchto modelů najdete na adrese https://istudio.ua/ zde a o všem.

READ  Jak nahrávat video s hudbou na iPhonu. Jak nahrávat videa na iPhone s hudbou na pozadí?

Ale na iPhonu s A11 Bionic a předchozími procesory Apple (t.ч. iPhone X a iPhone 8 Plus) Funkce DoubleTake bude fungovat, ale pouze bez funkce nahrávání idea na dva fotoaparáty iPhonu, ale střídavě na každém fotoaparátu.

Tedy jako běžná aplikace fotoaparátu a pouze v případě, že iOS 13. Toto je druhý.

Za třetí, během instalační fáze si aplikace DoubleTake vyžádá přístup k chytrému telefonu a kameře. Povolte ji, jinak aplikace nebude fungovat tak, jak má. Ano, aplikaci DoubleTake od FiLMiC Pro si můžete stáhnout z AppStore [ODKAZ], aplikace je zdarma.

#2 fotoaparáty a objektivy

Při prvním zapnutí se aplikace DoubleTake otevře v normálním režimu hledáčku. Pokud se tedy nezobrazí obraz ze dvou kamer hned, je to v pořádku.

Tuto možnost lze aktivovat samostatně stisknutím tlačítka s ikonou objektivu v levém dolním rohu obrazovky.

6 tipů jak fotit s iPhonem. [poradna]

Dále je širokoúhlý fotoaparát iPhonu ve výchozím nastavení přiřazen jako fotoaparát A (hlavní fotoaparát). Můžete si však vybrat i jiný (v závislosti na modelu iPhonu si můžete vybrat ultraširokoúhlý objektiv, televizor nebo dokonce selfie kameru).

Hlavně je třeba si uvědomit, že většinu obrazovky při fotografování tvoří obraz z hlavního fotoaparátu. A obraz z pomocné B-kamery se zobrazí buď v pravém dolním rohu obrazovky, nebo v samostatném okně nad hlavním oknem (rovněž nastavitelné).

Po nastavení primární a sekundární kamery vyberte snímkovou frekvenci stisknutím tlačítka 24 FPS v pravém dolním rohu (k dispozici jsou tři režimy: 24, 25 a 30 fps) a stiskněte tlačítko Potvrdit.

#3 režim snímání

V tomto případě musíte být opatrnější. Jde o to, že pokud začnete natáčet najednou, video z obou vybraných fotoaparátů se automaticky uloží do iPhonu jako dva různé soubory. Pokud tedy chcete vytvořit jeden sdílený soubor, nezapomeňte klepnout na ikonu v pravém horním rohu obrazovky a vybrat režim snímání.

Pokud nahráváte video na dva fotoaparáty iPhone, jsou k dispozici tři režimy snímání (podle formátu obrazu v souboru):

 • Diskrétní. ve výchozím nastavení je video uloženo ve dvou souborech a během nahrávání je obraz z kamery B překryt v samostatném okně nad obrazem z kamery A (okno B lze přetáhnout na vhodnější místo na obrazovce)
 • Obraz v obraze (PiP) vypadá stejně jako v diskrétním režimu, pouze video z obou fotoaparátů je uloženo v jednom souboru (obzvláště zajímavé, pokud je například fotoaparát B přiřazen k fotoaparátu pro selfie, pak kromě toho, co se děje v záběru, smartphone zaznamenává i reakci samotného operátora);
 • Rozdělená obrazovka také ukládá videa jako jeden soubor, ale obrazy z obou kamer mají stejnou velikost (ideální pro nahrávání rozhovorů).

#4 střelba

Poprvé není snadné fotografovat dvěma fotoaparáty najednou, takže budete muset trochu trénovat. Ale celkově to není příliš těžké.

 • Pokud pomocí funkce DoubleTake natáčíte video dvěma fotoaparáty iPhonu, je maximální rozlišení omezeno na 1080p;
 • Můžete změnit velikost okna kamery B (a dokonce jej roztáhnout na celou obrazovku) nebo jej minimalizovat, aby nepřekáželo;
 • Funkce DoubleTake provádí automatické zaostřování a expozici videa, ale zaostření hlavního fotoaparátu lze během natáčení nastavit ručně (v režimu rozdělené obrazovky však můžete klepnutím na obrazovku zaostřit oba fotoaparáty najednou; v režimu Discrete a PiP musíte nejprve roztáhnout okno fotoaparátu, abyste přeostřili na fotoaparát B).

#5 náhled, export a odstranění

DoubleTake neukládá své soubory do galerie iPhonu, ale samostatně. Složku videa otevřete tlačítkem v levém horním rohu obrazovky aplikace.

Klipy lze v aplikaci DoubleTake ihned zobrazit, včetně těch, které jsou uloženy jako dva samostatné soubory. Navíc můžete vybrat více klipů najednou, v dolní části nabídky zobrazení je tlačítko se zaškrtávátkem. Na stejném místě je také tlačítko s košem.

A vyčistit aplikaci galerie je lepší často, jinak když je tam spousta souborů, pak najít v takové hromadě není vždy vhodné.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS