Jak deaktivovat na pozadí aplikací na Androidu

V tomto článku zjistíme, jaké základní aplikace jsou na Androidu, pro které jsou potřeba a jak je odpojit.

Na pozadí aplikace spusťte pozadí procesy neviditelné pro majitele zařízení. Zdá se, že aplikace je uzavřena, ale stále spotřebovává systémové zdroje, probíhá v RAM a snižuje provoz zařízení z baterie. Takové procesy jsou spuštěny bez vašich znalostí a práce na pozadí. odtud jejich jméno. V zásadě existují dobré důvody pro zahájení těchto procesů. může to být synchronizace, získávání údajů o poloze nebo jinou aktivitu spojenou s jmenováním aplikace.

Ale ne všechny procesy na pozadí jsou nutné. Například v některých aplikacích používáme extrémně zřídka a navíc procesy na pozadí pouze při marném načtení zařízení. Systém Android vytvořil.v nástrojích, se kterými můžete vždy vidět, které aplikace jsou spuštěny na pozadí, kolik konzumují paměť a jak ovlivňují nabíjení baterie.

Chcete.li zjistit, jaké procesy na pozadí v současné době běží, potřebujete:

V okně, které se otevírá, uvidíte všechny informace o vybrané aplikaci na pozadí.

Můžete také zjistit, které aplikace a jak silně ovlivňují spotřebu nabíjení baterie vašeho zařízení. Chcete.li to provést, přejděte na nastavení baterie a vyberte položku nabídky nabídky „baterie“. Obdržíte seznam, ve kterém jsou aplikace umístěny v sestupném.

Jak deaktivovat na pozadí aplikací na Androidu

Jak deaktivovat na pozadí aplikace na Android:

Ze všech možných metod odpojení aplikací na pozadí budeme věnovat pozornost pouze třem metodám, ve většině případů úzce propojených. Současně je problém uvažovaný bez problémů k dispozici na smartphonu s jakoukoli verzí OS a nevyžaduje instalaci dalšího softwaru z hry trhu.

Jak deaktivovat na pozadí programů na Android

Můžete buď vypnout proces na pozadí, nebo zcela zavřít aplikaci.

  • Chcete.li vypnout proces na pozadí, musíte vybrat nezbytné v nabídce „Statistiky procesů“ a kliknout na „Stop“
  • Chcete.li silně zastavit aplikaci, musíte vybrat potřebné v nabídce „Správce aplikací“ a kliknout na „Stop“
READ  Jak přenášet na paměťovou kartu Samsung se systémem Android. Přenos obrázků na microSD v systému Android

Některé aplikace samy o sobě jsou automaticky spuštěny na pozadí i po uzavření. Pro jejich „eutanizaci“ můžete použít Greenify. Tento nástroj neumožňuje aplikacím spustit automaticky. Pokud je vaše zařízení získáno na vašem zařízení, můžete zcela odstranit zbytečné aplikace z zatížení sběrnice. Jak získat root-right může číst v našem dalším článku.

Proč vypnout režim pozadí na telefonu

Přitažlivost jakýchkoli programů na server používá nejen procesor smartphonu, ale také připojení k síti, a to zase absorbuje poměrně velké množství provozu a jiných zdrojů smartphonů. Spojení může být Wi-Fi, 2G, 3G, 4G nebo VOLTE. Může být nutné se z toho dostat v situacích souvisejících s úsporou baterie, provozu nebo při přehřátí telefonu. Služby Google Play jsou také známé pro slavnou „obžerství“, ale bohužel nemůžeme omezit jejich práci bez kořenů. V tomto článku se naučíme, jak správně vypnout režim pozadí programů a zjistit, které aplikace v něm fungují.

Pokud se podrobněji odkazuje na definici režimu na pozadí, pak se uvádí, že se jedná o režim, ve kterém programy a služby provádějí svou práci automaticky bez účasti uživatele. Proč je to potřeba? Je nutné pro práci některých aplikací nucených neustále udržovat spojení s internetovými servery pro jejich normální fungování. Režim na pozadí vůbec neovlivňuje uživatele a nezpůsobuje mu nepohodlí, ale existují situace, kdy by měl být vypnut nebo odstraněn z něj některé programy.

Jak povolit/zakázat režim přenosu dat na pozadí?

Pokud chce uživatel omezit přenos dat na pozadí pro všechny aplikace bez výjimky, můžete to provést prostřednictvím nastavení zařízení. Měli byste jít do nastavení sítě a mobilního internetu.

Odstavec „Přenos dat“ má linku „varování a limit“ (pokud je telefon vybaven dvěma SIM kartami s přístupem na internet, pak je instalace omezení pro každého lepší).

READ  Android vidí sluchátka, když nejsou

Po dosažení určité číslice tedy bude přenos dat pozastaven.

Po zapnutí omezení bude pravidlo jednat pro všechny aplikace bez výjimky.

Pokud je to nutné, odpojte režim přenosu dat na pozadí v konkrétní aplikaci by měl fungovat následovně. V nastavení přejděte k bodu „Aplikace a oznámení“. Vyberte nezbytný program.

V okně, která se otevírá, existuje položka přenosu dat. Zde můžete vypnout výměnu na pozadí pro konkrétní program.

Stačí proklouznout na běžci nebo odstranit krabici (v závislosti na modelu zařízení).

Tato metoda je užitečná, pokud uživatel nastaví hry, nástroje a další programy, které mají přístup a synchronizují se se serverem. Zároveň poslové zůstávají aktivní a pracují správně.

Práce na pozadí je dobrá nebo špatná?

Jak jste již pochopili, jiné služby (prohlížeč, aplikace sociálních sítí atd.), kteří vám posílají různá oznámení, pracují na stejném principu: Brewfulness 24/7. Z tohoto důvodu je načtený procesor a roste spotřeba zdrojů baterií a dochází k nadměrné spotřebě RAM.

Ano, mezi aktivním (manuální otevření aplikace) a režimy na pozadí („skryté“, neviditelná aktivita) existuje velký rozdíl, ale pro slabé nebo již zastaralé chytré telefony je práce v pozadí škodlivá svým vlastním způsobem, zejména pokud a a V systému je nainstalováno obrovské množství programů.

deaktivovat, režim, pozadí, android

V každém případě, vzhledem k moderní realitě, režim na pozadí otevírá další příležitosti pro téměř jakýkoli program, takže má smysl jej odmítnout pouze uživatelům, kteří si neustále stěžují na „brzdy“ a „zpoždění“. Omezení tohoto procesu ušetří spoustu zdrojů snížením spotřeby baterie, paměti a dokonce i internetového provozu.

deaktivovat, režim, pozadí, android
  • Synchronizace dat. Používá se pro vzdálený přístup k dokumentům a jiným souborům na jakýchkoli zařízeních, například v cloudových úložištích nebo prohlížečích.
  • Záloha. Některé služby používají režim na pozadí k udržení důležitých dat pro svého uživatele. Například WhatsApp někdy spustí tento proces s určitou frekvencí (jednou týdně, měsíc atd.D.). Díky této zprávě, kontakty, mediální soubory a další obsah, v tomto případě nebudou ztraceny.
  • Rozšířená funkce. S pomocí oznámení a stavového řádku vám mnoho aplikací umožňuje provádět důležité akce bez nutnosti spuštění.
  • Výhodně. Jakákoli připomenutí a užitečná upozornění na zpravodajství pro programy, které jsou povoleny pozadí, přijdou včas.
  • Negativní dopad na systém. Práce na pozadí neovlivňuje autonomní pracovní dobu (smartphone je vypouštěn rychleji a rychlost). V některých případech je tento vliv naprosto nepostřehnutelný v jiných. jeden z hlavních problémů vzhledu „zpoždění“.
READ  Jak odemknout číslo v aplikaci WhatsApp v systému Android. Jak odblokovat WhatsApp pomocí VPN?

Jaké aplikace lze zastavit

Většina uživatelů mobilních telefonů nepotřebuje funkčnost mnoha programů, které vůbec pracují na pozadí. Nejběžnějším příkladem jsou hry, editoři fotografií a videa, hudební přehrávače. To platí také pro jiné aplikace. Aby se určilo, jaké skryté procesy mohou vypnout, je velmi jednoduché: pokud to uživatel v tuto chvíli nepotřebuje, může být bezpečně zastaveno.

Systém Android je uspořádán tak, aby program důležitý pro práci programu nedovolil majiteli gadgetu uzavřít jejich procesy na pozadí. Nedoporučuje se odpojit skryté aplikační operace, které jsou v neustálém používání, například posly, protože varování z nich přestane pocházet, možná důležité pro uživatele. Základní aplikace, jejichž jména začíná slovem „Google“, například Google Search, Google Play Store, byste také neměli zastavit.

Závěry a tipy

Většina skutečně kvalifikovaných vývojářů jsou přátelé s optimalizací, takže aplikace, které vytvořili. Pokud si to nemyslíte, nemá smysl zavřít aplikace, které fungují na pozadí. Existují různé způsoby, jak bojovat proti nadměrné spotřebě zdrojů mobilního zařízení, ale všechny mají určité důsledky.

Zveřejněte prosím své názory na aktuální téma článku. Za komentáře, předplatné, odpovědi, diesely, lajky, děkuji moc!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS