Co je režim pozadí a jeho nastavení na telefonu Android

Smartphone je pokročilé zařízení, které lze porovnat s úplným počítačem, pokud jde o funkčnost. Kromě toho jsou moderní gadgety schopny pracovat v několika režimech. Každá z nich ovlivňuje fungování určitých aplikací a také autonomii zařízení. Proto nabízíme zjistit, jaký je režim na pozadí v telefonu v operačním systému Android a jak jej lze ovládat.

Když mluvíme o možnostech omezení procesů na pozadí, je nejprve důležité zjistit, co to je. Je tedy obvyklé nazývat pozadí takovým způsobem provozu, ve kterém aplikace funguje bez přímého zásahu uživatele. To znamená, aby program nebo hra fungovaly na pozadí, majitel smartphonu nemusí předpnout software.

Režim pozadí je velmi důležitý pro stabilní fungování smartphonu. Předpokládejme, že vaše zařízení nainstalovalo Whatsapp Messenger. Pokud by aplikace nefungovala na pozadí, pak byste dostali zprávy nebo mohli přijímat hovory až po spuštění programu. Tato možnost práce samozřejmě připravuje podíl WhatsApp Lion na funkčnost a pouze režim pozadí vám umožňuje úplně vyhodnotit ji.

Jak se procesy na pozadí liší od aktivních

Rozdíl mezi aktivními a na pozadí je snadné demonstrovat na příkladu stejného messenger WhatsApp. Když zapnete smartphone, posla automaticky začne pracovat na pozadí, aby ukázala oznámení o příchozím hovoru nebo zprávě ve správný čas.

Když však otevřete přijaté oznámení, abyste viděli text zprávy nebo odpověděli na hovor, WhatsApp přejde do automatického režimu. Pokud se rozhodnete aplikaci uzavřít, posel začne znovu pracovat na pozadí.

Důležité. Po aplikaci aplikace nadále fungují, pokud má smartphone dostatečné množství RAM. Chcete.li to konečně uzavřít, musíte vyložit odpovídající proces z RAM.

Jejich vliv na autonomii zařízení je samozřejmě dalším důležitým rozdílem aktivních a na pozadí procesů. Aplikace pracující na pozadí pomaleji vypouštějí baterii než jejich aktivní analogy. To se však stává ze zřejmých důvodů věřit, že procesy na pozadí neovlivňují náboj v žádném případě, neměli byste.

READ  Jak vypnout Xiaomi, pokud senzor nefunguje

Pomocí systémových nástrojů

Chcete.li vypnout automatické spuštění aplikací, proveďte následující:

pozadí, aplikací, androidu

Otevřete nastavení Android.

Přejděte do části „Aplikace“.

Vyberte položku „Rozlišení“.

Otevřete „automobil“.

Odpojte autorun pro aplikace, které automaticky neběží. Chcete.li to provést, deaktivujte příslušné přepínače.

Jak skrýt ikonu aplikace z nabídky

Pokud uživatel chce odstranit ikonu zbytečné aplikace Orroid z nabídky nainstalovaných programů (například ikona operátora buněk), lze to provést několika způsoby.

Na zařízeních s Android OS není příležitost skrýt aplikace bez programů třetích stran, ale můžete to udělat při používání populárních spuštění, včetně bezplatných:

  • S nainstalovaným spouštěčem GO můžete skrýt program Android v nabídce jedním dlouhým dotykem. Po držení ikony se objeví položka „Hide Application“. Přetáhneme na to ikonu.
  • Druhý bezplatný nástroj lze rozlišit společností Apex Launcher. V tom, aby se skrýval zbytečné, systémové nebo pozadí programy, je nutné jít do „Nastavení nabídky aplikace“ a tam jít do složky se skrytými aplikacemi na Android.
  • V Nova Launcher je také přítomna podobná funkce, ale je k dispozici pouze pro placené verze. Společnost Nova Launcher vám umožňuje odpojit režim pozadí.
pozadí, aplikací, androidu

Nové verze Android vám umožňují skrýt programy prostřednictvím karty „Parametry hlavní obrazovky“. Tam musíte vybrat položku nabídky „Skrýt dodatek“.

Na pozadí aplikace je přípustné pro odpojení na Android

Než odstraníte aplikace na pozadí, měli byste zjistit nuance, které z nich lze uzavřít, aniž by došlo k předsudku výkonu zařízení. Uživatelé zahrnují programy hrací třídy do nejobtížnějších aplikací, stejně jako hudební a multimediální hráče. Pokud v tuto chvíli nepotřebují práci gadgetu na Androidu, pak mohou být na pozadí aplikace této kategorie bezpečně vypnuto. to se nesmí negativně zobrazovat na práci aparátu.

Velmi často, jako na pozadí, všichni nainstalovaní okamžité posly a sociální sítě fungují. Jejich spotřeba zdrojů, i když vysoká, ale pokud je vypnou, uživatel nebude schopen automaticky přijímat zprávy v automatickém režimu, což zpochybňuje potřebu je uzavřít. Neodstraňujte programy, jejichž název začíná slovem Google: Takové nástroje patří do kategorie základních aplikací, poskytujte schopnost provádět klíčové úkoly se zařízením. Pokud jde o aplikace, které přímo poskytují provoz systému, není možné je zavřít prostřednictvím ochrany samotného Androidu.

READ  jak obnovit zprávy WhatsApp na Androidu.

Řešení, jaké programy by měly být uzavřeny a které nechat pracovat, čistě individuální, vše záleží na preferencích a potřebách uživatele. Při uzavírání aplikací na pozadí stojí za to zvážit toto rozhodnutí, protože pokud programy kriticky neovlivňují výkon zařízení, pak je potřeba jejich odpojení diskutabilní. Před odstraněním programu, jehož významu fungování je pro uživatele nepochopitelné, je lepší nejprve zjistit svůj účel na internetu a teprve poté se rozhodnout: Nechte to fungovat, aby se snížilo riziko negativního dopadu na pracovní kapacitu gadgetu nebo jej zavřete jako zbytečné.

Jak zavřít procesy na pozadí oken

Pokud nechcete vypnout aplikaci PITSSY pro dobro, ale provoz na pozadí aplikace musí být dočasně odstraněn, podíváme se na to, jak zavřít aktuální službu:

  • Zavolejte znovu „Správce úloh“.
  • Otevřete karty: „Procesy“. „Pozadí“.
  • Označte nezbytné a klikněte na pravé tlačítko a poté vyberte nebo „dokončete proces“ nebo „dokončit proces procesů“, abyste je odstranili ze správce úloh. Ten je vhodný, když vidíte mnoho služeb spuštěných jedním programem.

Co je režim na pozadí

Majitelé levných nebo již irelevantních smartphonů založených na Androidu si mohou nakonec všimnout stárnutí jejich zařízení, které je doprovázeno zrychlenou spotřebou baterie nebo vzhledem „zpoždění“. Je to proto, že procesor (srdce a mozek jakéhokoli telefonu) se nezačne vyrovnat se zatížením položenými na něj.

Abychom zhodnotili veškeré kouzlo doby, kdy žijeme, funguje spousta aplikací na zařízení, i když je nespustíme. Díky tomu mohou poslat různá připomenutí nesplněných záležitostí, naplánovaných schůzek nebo informovat o vydání nové série svých oblíbených talk show. Pohodlné, není to pravda?

pozadí, aplikací, androidu

Problém je v tom, že pro provoz těchto oznámení by aplikace měla fungovat, i když je nespustíme (tj. Vždy), a na obrazovce smartphonu můžete vidět pouze spořič obrazovky na ploše. Díky tomu si mohou vyměňovat všechna data se svými servery a načíst informace, které potřebujeme.

READ  V aplikaci Nastavení došlo k chybě Androidu

Například, pokud v jakékoli poštovní službě aktivace funkce „povolení oznámení“, aplikace bude čekat na nová písmena každou sekundu, bez ohledu na to, zda je v tuto chvíli otevřen na zařízení. A jakmile se v krabici objeví nová zpráva, bude v systému fungovat speciální spoušť (událost), což bude přinutí program k zobrazení odpovídajícího oznámení.

Proces pozadí na Androidu je tedy aktivitou aplikací a systémových zdrojů v době, kdy je telefon neaktivní.

Jak zjistit běžící procesy na pozadí

Aby se určilo, které operace ovlivňují provoz zařízení, je nutné:

  • Aktivujte režim vývojáře. Přejděte do nabídky, jmenovitě v „Nastavení“, poté „na telefonu“. Na samém dolní části seznamu klikněte na položku „Sestavit číslo“ 7krát. Po této akci bude oznámeno, že jste se stali vývojářem.
  • Přejděte do výsledné sekce „pro vývojáře“ a vyberte „Statistiky procesů“. Momentálně budou na obrazovce údaje o obrazovce, stejně jako informace o množství paměti nezbytné pro jejich provoz.
  • Chcete.li získat informace o tom, kolik nabíjení každá nainstalovaná aplikace použije, měli byste se vrátit do „Nastavení“ a vybrat část „Baterie a výkon“, poté „pomocí baterie“. V okně, která se otevírá, se statistika objeví na všech programech v sestupném pořadí.

Závěry a tipy

Většina skutečně kvalifikovaných vývojářů jsou přátelé s optimalizací, takže aplikace, které vytvořili. Pokud si to nemyslíte, nemá smysl zavřít aplikace, které fungují na pozadí. Existují různé způsoby, jak bojovat proti nadměrné spotřebě zdrojů mobilního zařízení, ale všechny mají určité důsledky.

Zveřejněte prosím své názory na aktuální téma článku. Za komentáře, předplatné, odpovědi, diesely, lajky, děkuji moc!

pozadí, aplikací, androidu
| Denial of responsibility | Contacts |RSS