Jak se nalepit ochranné sklo. 5 jednoduchých kroků

Dlouho jsem plánoval nalepit ochranné sklo na svém smartphonu. Vím, že pro některé lidi se proces lepení mění v mučení, protože ne vždy vypracuje postup bez jambů. Zvláště když neexistuje žádné náhradní ochranné sklo. Rozhodl jsem se tedy s vámi sdílet jednoduchý a efektivní způsob, jak ho používám několik let.

Příprava na tento zodpovědný proces, z nějakého důvodu jsem si vzpomněl, jak jsem přilepil filmy před 10 lety a pracoval v servisním centru. Pamatuji si, že v prvních párech nebyly získány nejlepší výsledky. buď vzduchové bubliny, pak se pod film spadly chloupky a prach. O několik let později byla moje dovednost na lepení dobře honěná. A dnes řeknu životní hack, který odpoví na otázku, jak doma nalepit ochranné sklo. Můj průvodce je vhodný pro majitele obou smartphonů na Android a iPhone pro uživatele.

Než začneme, chci říci o samotných brýlích. Faktem je, že i když jsou pozorována všechna pravidla, může vás výsledek rozrušit. A není to ani dovednost, ale ve sklenici samotné.

ochranné, sklo

Nejprve byste měli vzít potřebný inventář. A tak budeme potřebovat:

 • Ochranné sklo na telefonu;
 • Maslarová adhezivní páska;
 • Oboustranná páska;
 • Nůžky;
 • Tkanina z mikrovlákna nebo jiná měkká hadrová.

Ve skutečnosti můžete bez toho všeho udělat, tady je záležitost v technologii

Rada! Doporučuji lepidlo v místnosti bez větru a prachu. Pravděpodobnost nečistot se tedy pod sklením spadne téměř na nulu.

Jak vyměnit ochranný film

Princip nahrazení ochranného filmu je podobný sklo. Je vhodné připravit 2 filmy, protože kvůli obtížím v instalaci není vždy možné přilepit film poprvé. Potřebujete také suchý ubrousek pro vymačkávání vzduchu, nálepky nebo lepicí pásky s nůžkami na papírnictví, abyste odstranili prach prach, dřevěný párátko nebo naostřené shody.

Instrukce:

Vytvořte dřevěný párátko nebo zápas a poté film odstraňte.

Otřete povlak vlhkým hadříkem, abyste odstranili zbytky předchozího silikonového povlaku a prachu. Suchý ubrousek truchlí nad zbývající vlhkostí a zbývající skvrny.

Vyzkoušejte film a poté odstraňte transportní povlak

Připojte okraj ochranného filmu k obrazovce mobilního zařízení.

Suchý hadřík stiskl vzduch, který spadá pod film a postupně pokračuje v další instalaci ochranného povlaku.

Nainstalujte sklo 6 kroků

Nainstalovat oba typy příslušenství je velmi jednoduché. Nebudete muset chodit do speciálního servisního centra. Postupujte podle pokynů.

 • Vyčistěte pracoviště (to je důležité). Ujistěte se, že na pracovní ploše není prach: může spadnout pod ochranné sklo a zůstat tam. Nebude to dobré.
 • Vložte veškerý obsah krabice na čistý povrch, vyčistěte obrazovku telefonu pomocí speciální ubrousek a nástroje pro čištění displejů. Ujistěte se, že se obrazovka vyschla a nedotýkejte se jí rukama, abyste nechali tuková místa a rozvody;
 • Rozbalte a připravte ochranné sklo. Odpojte film od příslušenství. Lepivá strana přijde do kontaktu s telefonem. Poté se nedotýkejte sklenice stejným způsobem. V opačném případě zůstanou na příslušenství výtisky prstů;
 • Jemně otočte lepicí stranu dolů. Neměla by v ničem kontaktovat. Obvykle. Přiveďte sklo na obrazovku telefonu v pravém úhlu. Sklo by mělo být přímo naproti obrazovce: co nejlépe a přesněji;
 • Letme to. Následující akce musí být provedeny jasně a rychle. Postupně přilepte sklo na obrazovku. Začněte nahoře a posuňte se dolů. Nechte film, nechte boční grafy. Pokud jste telefon dobře vyčistili, nebudou tam žádné bubliny;
 • Vyhlaďte povrch. Vezměte kus mikrovlákna nebo čisté tkáně. Jemně porazte přilepené sklo a přesuňte se ze středu na boční strany. Mírně stiskněte telefon. To pomůže eliminovat blikající nedostatky.
READ  Jak odstranit ochranné sklo z iPhonu. Jak odstranit ochranné sklo svépomocí

To je vše, jsi skvělý. Nyní odstraňte ochranný film z vnějšku skla a použijte telefon. Další obrazovka by neměla ovlivnit kvalitu obrazu a reakci displeje na příkazy.

Co dělat, když se něco pokazilo

Existují situace, kdy není možné před lezením úplně vyčistit telefon. V takových případech se odezva senzoru zhoršuje. V tomto případě můžete pečlivě odstranit sklo, položit jej na stranu, znovu.upřesnit povrch obrazovky a znovu ho přilepit.

Poznámka! Takový trik lze provést pouze jednou. Odstranění ochranného skla se nedoporučuje. bude to jen horší.

Před nějakou dobou jsem již psal o ochranném skla pro obrazovky smartphonů a jejich výhodách oproti ochranným filmům. Bylo tam docela málo komentářů, někdo uvedl, že je obecně zbytečné něco přilepit do telefonu. Pokud si to myslíte, pak tento příspěvek není pro vás. Ale mezi těmi, kteří poskytli radu o tom, jak nejlépe nalepit, nikdo neřekl metodě, o které budu mluvit níže. Narazil jsem na to relativně nedávno. A možná představím „kapitánovu zjevnost“, ale doufám, že pro někoho budu užitečný.

Obvyklým způsobem je tedy vytvořit vlhkou atmosféru, která zmást veškerý prach (například jít do vany a zapnout horkou sprchu), dokonale vyčistit sklenici telefonu a rychle, dokud nepřijde nový prach, připojte sklo. Bohužel, není možné se držet víceméně poprvé. Stalo se, že sklo muselo být odlupováno a znovu přilepeno. To zvýšilo šance na chytání prachu a lepicí vrstva by mohla být poškozena. V každém případě je plus skla, že skrývá téměř všechny chloupky, prach prachu a dokonce i vzduchové bubliny za den nebo dva zmizí samy. Obzvláště zmatení lidé mohou odstranit částice náhodně chycené pod sklem pomocí pásky. Jak se však ukázalo, existuje metoda jednodušší „nálepky“.

Nejčastěji jsou příslušenství zahrnuty do skla. mokré a suché ubrousky pro otírání obrazovky a sadu nálepky. No, velké. pro částice prachu, ok a proč malá (průvodce nálepka). nerozuměla a nemyslela si.

A rakev se právě otevřela. Nejprve nemusíte film odstraňovat z ochranného skla. V ideálním případě jej připojte k obrazovce smartphonu a opravte ji pomocí těchto nejužších samolepků. Pak „otočte“ sklo a dobře vyčistěte obrazovku smartphonu (stále to můžete udělat ve vlhké místnosti). Vyjměte film ze skla a připevněte se k obrazovce. Připraven. Protože se mi tato metoda otevřela, přilepte všechno poprvé a téměř dokonale!

Zeptejte se, proč tak často měním ochranné sklo? Je to jednoduché. objednal jsem několik brýlí 0,2 a 0,26 mm pro vzorek a ukázalo se, že byly strašně křehké. Prasklé, i když neúspěšně položíte telefon na stůl s displejem nebo zasáhněte něco do tašky. Takže jsem je utratil a objednal jsem obvyklé 0,3 mm a znovu jsem rád. Ano, jsou silnější a nejsou tak pohodlné provádět gesta z okraje obrazovky (pokud je obrazovka vašeho smartphonu zaoblena jako iPhone), ale někdy upustím telefon a nechci náhodou rozbít obrazovku.

READ  Jak odstranit sklo na iPhonu. Jak odstranit ochranné sklo na iPhonu

V prvním příspěvku jsem také napsal o 3D brýlích, které jsou také šířeny k okrajům, ale nakonec se ukázalo. Možnost s kovovým lemováním nevypadá moc dobře, nečistoty spadá pod okraj. Carbox vypadá skvěle, ale příliš křehce. Plus část obálek, které „jdou“ na okraje iPhone, s 3D brýlemi jsou nekompatibilní. A mám spoustu obalů a pravidelně je měním.

Jak správně nalepit ochranné sklo na telefonu

Krok.by.krok pokyny pro správnou instalaci ochranného skla na smartphonu zahrnují několik kroků, z nichž některé mohou být neočekávané:

 • Připravte pokoj
 • Sbírejte inventář nezbytný pro skleněnou nálepku
 • Umyjte ruce
 • Zkuste sklo
 • Zpracovejte obrazovku smartphonu
 • Odstranit prach
 • Nainstalujte ochranné sklo
ochranné, sklo

Dále vám řekneme, co je to všechno potřebné a jak to udělat.

Podrobné pokyny pro krok.krok

Připravte pokoj. Aby se správně lepilo sklo nebo film, je důležité odstranit prach v místnosti. Pokud pracujete v zaprášené místnosti, existuje vysoká pravděpodobnost prachu pod sklem, což negativně ovlivní zobrazení informací. Je vhodné provést mokré čištění, na chvíli zavěsit několik mokrých ručníků nebo zapnout zvlhčovač. Díky těmto akcím se prach usadí pod vlivem vlhkosti. Je také lepší nainstalovat sklo s umístěním telefonu na rovnou povrch ve vhodné poloze sezení nebo stojící.

Sbírejte potřebný inventář. Je důležité nepřerušit v procesu instalace skla, takže je lepší připravit vše, co potřebujete, předem: telefon, rozbalené sklo, odmašťovací kapalina, ubrousky z mikrovlákna, lepicí páska, nůžky na papírnictví, šrot nebo lepicí páska. Obvykle nezbytné improvizované materiály, včetně nálepky a ubrousků. V tomto případě to nebude bolet další nástroj.

Umyj si ruce. Je důležité odmazat ruce mýdlem nebo jinými čističi. Po mytí musíte otřete ruce osušený ručníky nebo papírovými ubrousky. Je důležité používat hadr, která neobsahuje malé klly a prach. Nebo použijte gumové nebo latexové rukavice.

Zkuste sklo. Předběžně napojte ochranné sklo k přednímu povrchu telefonu, zarovnejte a pamatujte si optimální polohu.

Zpracovejte povrch obličeje smartphonu. Je nutné odmazat a vyčistit místo pro instalaci skla. Pokud jsou ubrousky zahrnuty do skla, odstraňte vlhký hadřík z prvního balíčku a ošetřete povrch. Poté odstraňte suchý ubrousek z druhého balíčku, abyste odstranili přebytečnou vlhkost a skvrny. Při absenci úplných ubrousků použijte antiseptiky nebo ubrousky obsahující alkohol a poté otřete povrch suchými hadry.

Odstraňte zbývající prach. Na ošetřený povrch telefonu často padá několik prachů. Kompletní samolepky nebo lepicí páska vám umožní shromažďovat prach a nenechat skvrny na povrchu telefonu.

Nastavte ochranné sklo. Odstraňte transportní film na zadní straně skla, držte sklo venku. Připojte jeden konec skla k telefonu. Vyrovnáte polohu a poté pomalu spusťte sklo. V tuto chvíli stiskněte prst nebo škrabku z druhé ruky a odstraňte vzduch. Závěrem odstraňte druhou přepravní nálepku.

Jak se vyhnout prachu při nalepení sklenice

Doma před provedením nálepky ochranného skla se musíte postarat o odstranění prachu ze vzduchu. Za tímto účelem je vhodné v malé uzavřené místnosti (lepší v koupelně) nasytit vzduch s vlhkostí (párou), aby obléhal prach prachu. Pokud máte zvlhčovač vzduchu s ionizací. bude to ideální prostředek k čištění prostředí prachu.

READ  Nastavení fotoaparátu Samsung Galaxy

Rovněž stojí za to si obléknout oblečení s menším množstvím hromádek, například t.košile. Zároveň je lepší to zatřást v dostatečném předstihu a otřete si ruce do loktů vlhkým ručníkem.

Jak nalepit sklo na telefonu?

Samotné sklo nemusí být zpracováno. Jakýkoli výrobce je povinen jej již během výroby zatvrdit. Pak se sklo nepůjčí k deformaci s dostatečně silnými údery. Musíte jen shromažďovat nástroje a podniknout další 3 kroky k přilepení ochranné obrazovky do telefonu.

Příprava nástrojů

 • Nůžky.
 • Obyčejná lepidla na papírnictví.
 • Kapalina na vystavování a čištění alkoholu (ideálně také antistatika).
 • Ragrová hadr.
 • Škrabka. Někteří ji nahradí plastovou kartou, to není kritické.

Malá obrazovka

Proces rozdělíme do dvou dalších fází:

 • Vyčistěte zobrazení skvrn, prachu a tuku pomocí speciální kapaliny nebo obyčejného alkoholu. Pokud byl starý film právě natočen z telefonu, měl by být odstraněn a zbývající lepidlo.
 • Otřete obrazovku pomocí mikrovlákna.

Odmazání obrazovky před filmovou samolepkou je stejně důležité jako čištění iPhone před prodejem.

Skleněná samolepka

 • Chcete.li nainstalovat ochranné sklo, opatrně jej vyzvedněte a vyjměte film. Od této chvíle je důležité udržovat sklo na okrajích. Pak otisky prstů nezůstají na povrchu.
ochranné, sklo
 • Před nalepením skla by měl být přinesen do telefonu o 0,5–1 cm. Úrovně otvorů ve vztahu k dynamice a také se ujistěte, že se obrysy shodují podél okrajů zařízení. Spusťte sklo na obrazovce. Je přilepeno sám, protože vnitřní povlak tohoto podporuje.

Odstranění vzduchu a prachu

Je možné, že stále pod sklem zůstane nějaký druh prachu nebo vzduchové bubliny. V tomto případě by měl být ochranný povlak zvednut a znovu přesměrován. To je místo, kde se hodí plastová karta nebo škrabka, stejně jako malý segment průhledné lepicí pásky.

Předpokládejme, že malý kousek odpadu. Co dělat?

 • Přilepte okraje skla.
 • Vypadni z Sorrinka. Chcete.li to udělat, nalepte na ni lepicí pásku a prudce se roztrhněte.
 • Vraťte ochranné sklo na místě.

Tento postup neponechává žádné stopy, což je v budoucnu velmi důležité pro pohodlný provoz telefonu.

Nalepit ochranné sklo do telefonu je nejúčinnějším opatřením preventivní ochrany, které ušetří peníze na opravě smartphonu v případě dopadu nebo náhodného pádu. Můžete to udělat sami doma, hlavní věcí je trochu cvičit.

 • Připravte pracoviště provedením mokrého čištění.
 • Připravte nástroj.
 • Postarejte se o dostatečné osvětlení prostoru na pracovišti.
 • Rozhodněte se o metodě nálepky („očí“ nebo „kniha“).
 • Lepte sklo beze strachu ze selhání, protože jsou možné opakované pokusy.
 • Odstraňte vzduchové bubliny.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS