Jak se připojit k práci ve VPN pomocí tabletu se systémem Android

Například můj univerzitní účet VPN mi umožňuje přístup k digitálnímu předplatnému univerzitní knihovny pro drahé vědecké publikace. Umožňuje mi provádět výzkum a číst si z domova nebo z některého z mých oblíbených veřejných míst. VPN mě nejen nasměruje přímo do univerzitní sítě, ale také poskytuje soukromé a bezpečné připojení k internetu.

Zatímco jakákoli bezplatná nebo placená služba VPN

bezpečně, připojit, tablet, telefonu

může chránit vaše připojení ve veřejné síti, pracovní VPN vám také umožní soukromý přístup k pracovnímu e-mailu, serverům, databázím a dalším informacím. Váš zaměstnavatel může dokonce vyžadovat, abyste pro vzdálené přihlašování do pracovních systémů používali VPN. Po nastavení připojení k síti VPN v tabletu se systémem Android se můžete rychle přihlásit stisknutím jediného tlačítka.

SberPay nefunguje. Co se děje

Držitelé karet Sber mohou i nadále platit telefonem pomocí QR nebo služby Mir Pay

Z jakého důvodu SberPay nefunguje s kartami Mir, je zcela nejasné. Podpora uvedla, že důvodem jejich odpojení bylo rozhodnutí některého z technických partnerů společnosti Sber. Banka neupřesnila, o jakého partnera se jedná. Podle otevřených zdrojů však Národní systém platebních karet (NPCS), který je jejich provozovatelem, má na starosti tokenizaci a zpracování karet Mir.

Zda odpojení karet MIR od SberPay souvisí s konfliktem mezi Sberbank a NSPC, není nikdo ochoten říci. Uživatelé služby bezkontaktních plateb Sberbank se však již potýkají s problémy. Podle nich se již mnozí setkávají s problémy se SberPay, když se snaží zaplatit na terminálu v offline obchodě, zatímco jiní nemohou propojit svou kartu se SberPay, i když ji vydala sama Sberbank.

Nicméně každá moucha v masti má v sobě trochu medu:

 • Zaprvé, online platby přes SberPay stále fungují bez problémů, bez ohledu na platební systém, který vydal vaši bankovní kartu (Visa, MasterCard, Mir);
 • Za druhé, stále je možné platit za nákupy bez karty z účtu u Sberbank pomocí systému rychlých plateb. co to je a jak to funguje, jsme vám již řekli v samostatném článku;
 • Za třetí, odpojení karet Mir od služby SberPay není trvalým jevem, což znamená, že po nějaké době Sberbank najde řešení a znovu připojí „plast“ NSPK ke své službě.

Rychle a snadno

Nejdříve je zde metoda, která od vás nebude vyžadovat žádné složité a nebezpečné operace s vaším přístrojem. Chybu „Nepodařilo se navázat zabezpečené připojení“ lze nejsnáze odstranit pomocí nastavení systému. Stačí zkontrolovat systémové datum a čas v zařízení se systémem Android. Mělo by být v rozmezí jedné minuty od skutečného data. Důvodem je omezení platnosti certifikátu. Chybné datum způsobí, že telefon bude předpokládat, že platnost certifikátu ještě nenastala nebo již uplynula.

Tento způsob je vhodný pro ty, kteří nemají v zařízení uložena žádná důležitá data. Fotografie a videa můžete kdykoli přenést do počítače a znovu stáhnout aplikace, zejména pokud jste synchronizovali data s účtem Google. I v případě přeinstalace je pak nutné zachovat všechna data aplikací. Chybu „Nepodařilo se navázat zabezpečené připojení k serveru“ lze vyřešit dvěma způsoby.

 • Obnovení továrního nastavení telefonu. Můžete použít speciální programy poskytované vývojáři aplikací nebo najít pokyny specifické pro vaše zařízení se systémem Android. Koneckonců každý výrobce má své vlastní triky a bezpečnostní mechanismy.
 • Přidat nový účet. Jak jistě chápete, stará data se do nových verzí aplikací nezkopírují, ale můžete se vyhnout problémům s přenosem dalších informací, které je třeba po úplném vyčištění telefonu uložit. Chcete-li přidat nový účet, postupujte takto
 • Stáhněte si aplikaci AddAccount prostřednictvím prohlížeče počítače nebo telefonu.
 • Stažený soubor APK zapište do výchozího adresáře na paměťové kartě telefonu.
 • Ve standardním prohlížeči zadejte: content://com.Android.htmlfileprovider/sdcard/add_account.APK.
 • Následujte odkaz.
 • Spuštění programu. Zadejte svůj e-mail Google a klikněte na tlačítko Přidat účet.
 • Pokud se zobrazí zpráva o nesprávném hesle, zadejte ho a pokračujte. To je vše, máte nový účet.

Kromě drastických metod existuje i méně nebezpečné řešení. „Nepodařilo se navázat zabezpečené připojení k serveru“. jedná se o chybu týkající se dočasných a osobních údajů aplikace. Možné řešení problematické situace lze proto nalézt jinde.

Možný antivirus

Pokud nepotřebujete manipulovat s certifikáty, bylo by dobré nejprve zkontrolovat antivirový program nainstalovaný v počítači. Avast je v tomto ohledu obvykle známým viníkem. Vypněte webový štít a uvidíte, co se stane. Safari se s největší pravděpodobností okamžitě připojí k dříve zakázaným webům. Budete moci začít pracovat, ale stále není vysvětleno, proč Safari předtím fungovalo a najednou přestalo. Hodně štěstí.

READ  Jak přenést hudbu z iPhonu do iPhonu. Synchronizace hudby z iPhonu přímo do iTunes

Pokud vám možnost 2 stále nefunguje a nechcete se zabývat certifikáty a podobnými záležitostmi, zkuste zařízení izolovat od sítě Wi-Fi, kterou používáte. Připojte jej k jiné síti wifi a zjistěte, zda se otevře bez problémů. Pokud se můžete připojit ke všem webovým stránkám, včetně těch dříve blokovaných, zakažte IPv6 na směrovači (pokud je k dispozici) a v Předvolbách systému. síť. Vaše síť. Pokročilé. Zde zakažte IPv6 výběrem možnosti „Ručně“

Jak chránit systém Android: 10 tipů pro maximální zabezpečení

Dobře, dobře, tucet vylepšení systému iOS pro zlepšení zabezpečení vašeho mobilního milence je snadné udělat. A co systém Android? Potíž je v tom, že Android. zdá se být stejný, ale zároveň velmi, velmi odlišný. Poměrně vysoká otevřenost platformy jí umožnila rychle se stát lídrem na mobilním trhu, ale dala vzniknout pověstné roztříštěnosti, která se ráda připomíná při každé příležitosti.

Řekněme, že Android na Nexusu, smartphone Samsung/Sony/HTC nebo nějaké neznámé „čínské“ zařízení jsou dva velké rozdíly. Přesto existuje několik obecných tipů, jak zlepšit zabezpečení tohoto operačního systému, a některé z nich jsou stejné jako u iOS. Samozřejmě se budete muset smířit s určitým nepohodlím při každodenní práci, ale pak se budete muset řídit univerzálním pravidlem. buď pohodlí, nebo bezpečí. Nakonec je možné použít jen část doporučení a najít pro sebe nejlepší poměr pohodlí a ochrany.

Získávání aplikací pouze z obchodu Google Play a Yandex.Obchod Ano, nejnebezpečnější částí systému Android není samotný operační systém, ale jeho programy. Na rozdíl od systému iOS je instalace aplikace (vlastní nebo cizí) v systému Android snadná. Nikdy nestahujte software z neoficiálních webových stránek nebo stránek třetích stran, protože může být infikovaný. Nejlepším postupem je úplně zakázat možnost instalace softwaru ze zdrojů třetích stran a povolit vestavěné skenování aplikací. Rovněž není vhodné aplikaci rootovat, protože to výrazně zvyšuje míru rizika. Užitečné: výrazně snižuje riziko zachycení malwaru. Kde provést konfiguraci: přejděte do části „Nastavení“. „Zabezpečení“, zrušte zaškrtnutí políčka „Neznámé zdroje“ a zaškrtněte políčko „Kontrolovat aplikace“.

Zkontrolujte, jaké aplikace jsou povoleny Nejprve se ujistěte, že instalujete aplikace od známých vývojářů nebo aplikace doporučené společností Google. Za druhé, před instalací si zkontrolujte, k čemu má aplikace přistupovat. Velmi podezřele vypadá například měnič tapet nebo hračka, která vyžaduje přístup k účtům, SMS, mikrofonu, poloze a neomezenému přístupu k internetu. Užitečné: Snížení hrozby malwaru. Kde nastavit: Při instalaci aplikace se vždy úplně dole na stránce zobrazí seznam oprávnění s možností „Zobrazit oprávnění“. Nezapomeňte také zkontrolovat seznamy a oprávnění aplikací připojených ke službě Google. V seznamu programů byste měli najít položku „Nastavení Google“. Zaškrtněte políčko „Připojené aplikace“ a zakažte nepotřebné aplikace.

Používejte silná hesla Univerzální, ale nikdy ne zbytečný tip. Pro odemknutí obrazovky je nejlepší nastavit opravdu silné heslo a nepoužívat zámek vzoru nebo kód PIN. Heslo by jako vždy mělo mít alespoň dvanáct znaků. V ideálním případě by měl obsahovat písmena v různých pádech, číslice a další znaky. Je však lepší heslo příliš neztěžovat, jinak vás jeho zadávání rychle omrzí. Heslo je dobré čas od času změnit. Nastavte také interval automatického zamykání obrazovky na nejkratší možnou dobu a zakažte zadávání hesel. Mnoho aplikací navíc umožňuje nastavit ochranu heslem. Pomáhá: výrazně snižuje možnost přístupu k vašemu smartphonu a jeho obsahu. Kde nastavit: Přejděte do „Nastavení“. „Bezpečnost. „Zamknout obrazovku“ a jako metodu zamykání obrazovky vyberte „Heslo“. Poté v Nastavení. „Zabezpečení“ zrušte zaškrtnutí políčka „Zobrazit hesla“.

Šifrování dat Je to jednoduché! Pokud je telefon zašifrovaný, vaše data se nedostanou do nepovolaných rukou ani v případě jeho ztráty. K ochraně je lepší nastavit heslo než kód PIN. Tento údaj je třeba zadat při každém zapnutí spotřebiče. V současných verzích systému Android závisí síla šifrování pouze na síle hesla. až do systému Android 5.0 to je třeba mít na paměti. Jak pomoci: Ochrana dat při ztrátě zařízení. Kde ji nastavit: Přejděte do „Nastavení“. „Zabezpečení“. „Šifrovat telefon“, měli byste také povolit možnost „Šifrovat kartu SD“.

Dávejte pozor na připojení Wi-Fi Systém Android se ve výchozím nastavení pokusí připojit k bezdrátovým sítím, ke kterým jste se alespoň jednou připojili. Může se stát, že místo známého otevřeného přístupového bodu se jedná o stejnojmenný hotspot vytvořený narušitelem. Proto byste se měli zaprvé vyhýbat veřejným hotspotům a zadruhé byste měli pravidelně vymazávat seznam zapamatovaných sítí Wi-Fi. Doporučuje se také zakázat vynucené monitorování bezdrátových sítí. Jak pomáhá: Snižte riziko připojení k potenciálně škodlivé síti Wi-Fi. Kde provést konfiguraci: Přejděte do „Nastavení“. „Stisknutím a podržením názvu sítě aktivujete nabídku, která vám umožní síť odstranit; ve stejné nabídce v části „Rozšířená nastavení“ zrušte zaškrtnutí políčka „Vždy vyhledávat sítě“.

READ  Jak připojit hodinky k telefonu přes Bluetooth. Jak poprvé připojit hodinky k telefonu

Vždy používejte VPN Tento tip je užitečný zejména při používání veřejného hotspotu na veřejném místě nebo v jakékoli nedůvěryhodné síti. Použití sítě VPN ochrání přenášená data a jako příjemný bonus vám pomůže obejít případné zákazy přístupu k určitým zdrojům. Přístup ke spolehlivé VPN není v dnešní době drahý a některé moderní domácí routery mají vlastní servery VPN, takže připojení je v tomto případě dokonce zdarma. Uvědomte si, že je lepší používat protokoly L2TP nebo OpenVPN. tyto protokoly nabízejí lepší ochranu než oblíbený PPTP. Chcete-li zabránit úniku dat před navázáním spojení VPN, je vhodné buď zakázat automatickou synchronizaci aplikací, nebo (lépe) nastavit vynucené používání VPN. Jak pomáhá: chrání odesílaná a přijímaná data. Kde konfigurovat: přejděte do „Nastavení“, v části „Bezdrátová připojení a sítě“ vyberte „Více“. VPN; po nastavení jednoho nebo více připojení VPN je zde v nabídce jediná možnost „Trvalá VPN“, kde můžete vybrat připojení, které se bude používat nuceně; automatickou synchronizaci lze vypnout v části „Nastavení“. „Účty.“.

Výhody a nevýhody připojení VPN

Stejně jako každá technologie má i virtuální síť své výhody a nevýhody. Pozitiva obvykle pramení ze samotné technologie a negativa z technických zvláštností používání VPN.

Výhody jsou více než zřejmé. Ty jsou zakotveny v samotné virtuální síti a v úkolech, které plní: odblokování stránek a skrytí identit online. To znamená, že stránky, které jsou blokovány poskytovateli internetových služeb nebo mají vlastní regionální omezení, jsou pomocí VPN přístupné.

„Horkou lžičkou“ ve virtuálních připojeních je technologie připojení. Jde o to, že požadavky uživatele jsou nejprve odeslány do síťového „cloudu“ a teprve poté jsou odeslány na web. Reverzní pakety také procházejí sítí VPN. Informace tak může projít mnohem více uzly, než se dostane k uživateli. Ve většině případů zpomaluje rychlost načítání webové stránky několikanásobně.

VPN šifruje provoz, umožňuje odblokovat stránky a zůstat v anonymitě online

Některé služby navíc nejsou zrovna nejpříznivější, zejména ty, které využívají technologii peer-to-peer. Tato mechanika umožňuje, aby se každý počítač v síti stal rozbočovačem nebo uzlem, přes který se předávají pakety. Zároveň však otevírá dveře malwaru. Než tedy službu využijete, stojí za to si o ní alespoň přečíst recenze.

Proč používat VPN

Obecně lze říci, že VPN, navzdory obecnému omylu, neslouží pouze k prodloužení bezplatného období na Spotify nebo k přístupu k torrentovým trackerům. Především jde o technologii ochrany internetového připojení, která funguje na poměrně jednoduchém principu: vaše zařízení požádá o připojení k serveru VPN a teprve poté se dostanete na web, takže veškerý provoz prochází přes VPN. Zhruba řečeno se jedná o jakéhosi prostředníka mezi vámi a celosvětovou sítí, který vám navíc poskytuje IP adresu a maskuje vaši skutečnou polohu.

bezpečně, připojit, tablet, telefonu

Existuje mnoho způsobů, jak si v zařízení se systémem Android nastavit VPN. ExpressVPN je jedním z nich. Umožňuje připojit se k některému ze serverů ve 160 lokalitách a surfovat po webu podle vlastního uvážení. Potřebujete zabezpečit připojení. spusťte aplikaci a klikněte na „Připojit„.

Poskytuje anonymní a bezpečné surfování, sdílení fotografií a zasílání textových zpráv. A nenabízí jen seznam zemí, ale také doporučení, kde se připojit. například kde jsou servery méně vytížené a kde dosáhnete maximální rychlosti připojení.

ExpressVPN neshromažďuje ani neukládá osobní údaje klientů, čímž zajišťuje maximální anonymitu a bezpečnost. Zbývá jen povolit, aby řídil připojení, a pak můžete nástroj používat podle libosti. Stačí vybrat zemi, jejíž server chcete použít, a připojit se k němu. Ano, interakce s aplikací v podstatě probíhá pouhým kliknutím na tlačítko.

Existují však některá pokročilá nastavení. Můžete například zakázat tunelování pro vybrané aplikace, aktivovat automatické připojení nebo povolit blokování připojení, pokud není k dispozici žádné připojení k síti VPN. Velmi užitečná funkce, protože pokud nechcete všechny upozornit na svou skutečnou polohu, nemůžete se od sítě VPN odpojit ani na vteřinu.

Služba stojí přibližně 6 dolarů měsíčně (pokud využijete propagační nabídku a zakoupíte si přístup na 15 měsíců najednou) a její funkce si můžete vyzkoušet na 8 dní zdarma. Žádné nákupy v aplikaci, žádné další poplatky za provoz atd. Má aplikaci nejen pro Android, ale také pro iOS, macOS a Windows. Předplatné je univerzální, což znamená, že stačí zaplatit předplatné ze smartphonu a aplikaci můžete používat na všech zařízeních. Dokonce i Android TV je tam, takže můžete sledovat filmy a seriály pomocí služeb, které v Rusku oficiálně nefungují.

Co je to VPN?

Virtuální privátní síť (VPN) skrývá data, která vaše zařízení přenáší a přijímá přes internet.

READ  Jak připojit zrcadlení obrazovky k televizoru Samsung. Jak zobrazit iPhone/iPad na televizoru LG nebo Samsung Smart TV

Software VPN je nainstalován v zařízení, které chcete chránit. v počítači, tabletu nebo smartphonu. Umožňuje odesílat data v zašifrovaném formátu (více informací o šifrování), takže ti, kdo je mohou zachytit, je nemohou přečíst.

Proč šifrovat?? Přes internet přenášíte mnoho osobních informací, často aniž byste o tom věděli. To může být:

 • E-maily s důležitými osobními údaji
 • Pověření k účtu a zprávy ze sociálních médií
 • Bankovní údaje (číslo karty a účtu)
 • Hesla všeho druhu

Kromě toho se spolu s daty odesílají i další informace: jedinečné ID zařízení, údaje o vaší poloze a další.

Použití sítě VPN je důležité, protože tato data lze snadno zachytit i s minimálními znalostmi technologie. Ať už používáte bezdrátové nebo kabelové připojení, vaše údaje mohou vidět ostatní uživatelé ve stejné síti. To znamená, že i síť Wi-Fi chráněná heslem představuje potenciální riziko pro vás a vaše osobní údaje. Skrytím přenášených dat si můžete zachovat soukromí bez ohledu na způsob používání internetu.

Jak nainstalovat webovou verzi Sberbank

Pokud v době, kdy čtete tento článek, již není aplikace k dispozici ke stažení, nainstalujte si PWA

Po přidání webové verze na pracovní plochu se musíte přihlásit do. Své uživatelské jméno a heslo si pak můžete uložit, abyste se mohli později přihlásit ke svému osobnímu účtu pomocí biometrických údajů. To znamená, že nemusíte pokaždé zadávat přihlašovací údaje ručně. Stačí kliknout na panel s heslem a potvrdit svou totožnost otiskem prstu.

Jak nainstalovat Sberbank Online APK

Stáhnout Sberbank Online APK pouze z oficiálních webových stránek Sber

MÁME VELMI ÚTULNOU CHATOVACÍ MÍSTNOST NA TG. UJISTĚTE SE, ŽE JSTE SE PŘIHLÁSILI K ODBĚRU. ODPOVÍDÁME NA DOTAZY ČTENÁŘŮ

Obecně platí, že s instalací APK v systému Android nejsou žádné problémy. Bez mobilního klienta tedy uživatelé Sberbank rozhodně nezůstanou. Většina chytrých telefonů ani nevyžaduje zvláštní oprávnění, takže si můžete stáhnout a nainstalovat APK verze aplikací zdarma. Hlavně je nestahujte jen tak někde. Nezapomeňte, že jediným přijatelným zdrojem bankovních aplikací APK jsou oficiální webové stránky samotné banky.

Mobilní. jedna z nejdůležitějších lidských potřeb v roce 2022. Dříve to znamenalo hlasové hovory, nyní je na prvním místě přístup k internetu a další zábavní služby. Mnoho uživatelů má ambivalentní postoj k vlastnímu tarifu: používají archivované tarify, ignorují připojené placené služby, které „ubírají“ peníze ze zůstatku, a aktivují si předplatné, které nikdy nevyužívají. Lidé jsou však přesvědčeni, že ušetřit na komunikaci je v podstatě nemožné a nemá smysl to dělat Koneckonců, Rusko již má nejdostupnější služby ve srovnání s ostatními zeměmi. Naštěstí se v životě vždy najde místo pro rozumné úspory. Co musíte udělat, abyste platili méně za účet za mobilní telefon?

„Ne TicToc.“. je první myšlenkou většiny uživatelů, kteří hledají skvělé aplikace pro Android. Moderní sbírky softwaru prezentované na internetu totiž nejsou jedinečné. Navzdory velkému počtu skvělých start-upů je najít něco zajímavého den ode dne těžší a těžší. Dnes se vám pokusíme ukázat takové aplikace, které majitelům chytrých telefonů se systémem Android výrazně usnadňují život a přesto z nějakého důvodu zůstávají stranou.

Kdo se setkal s budíkem, který nezvoní včas nebo nezvoní vůbec?? Ano, pravděpodobně všichni. Zaspali jste do práce, nebo jste sami vstali včas? není tak důležité. Je důležité, abyste se spoléhali na jeden budík, po kterém byste s největší pravděpodobností nemohli pokračovat a začali nastavovat dva. nejlépe na různých zařízeních. Ukazuje se však, že existuje jiný problém, a to přesně opačný. Spuštěný alarm se prostě odmítá spustit, ať děláte, co děláte. Pokusme se zjistit, v čem spočívá problém, kde se vyskytuje a jak se s ním vypořádat.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS