Jak a proč aktualizovat software televizoru Samsung

Vývojáři televizního softwaru nezřídka potěší své uživatele možností, nebo spíše nutností aktualizovat jejich Smart TV. Pokud to neuděláte, vaše zařízení se bude chovat neadekvátně, systém bude špatně fungovat, přístup k internetu bude trpět. Obecně platí, že všechny výhody, které odlišovaly Smart TV Samsung od zařízení bez dalších funkcí, prakticky zmizí.

Z výše uvedeného vyplývá jediný závěr: Smart TV vyžaduje aktualizaci. Mnoho běžných uživatelů však přesně neví, jak to udělat. Stačí mít jen trochu volného času, USB klíč, který bude fungovat v televizoru Samsung, nebo přístup k internetu z televizoru, abyste mohli stahovat programy přímo do zařízení bez pomoci dalšího příslušenství. V každém případě jsou však aktualizace dobré, protože umožňují opravit chyby, které se vyskytly v předchozích verzích, a tím zvýšit spolehlivost zařízení.

Jak aktualizovat televizor Samsung Smart TV prostřednictvím rozhraní USB

Televizor Samsung Smart TV poté zahájí proces aktualizace. V případě, že jste stáhli starší aktualizaci, televizor vám oznámí, že aktualizace je již nainstalována nebo že verze aktualizace je novější než ta, kterou se snažíte nainstalovat.

Jak aktualizovat firmware televizoru Samsung

Navštivte webové stránky výrobce televizoru na adrese http://www.Samsung.Otevřete „Downloads“ a vyberte příslušnou možnost z „Category“. Nyní zadejte typ televizoru, který používáte. Stojí za zmínku, že zařízení s běžným LCD displejem a LED panely jsou různých typů.

2.Vyberte přesný model televizoru, který používáte. Stiskněte tlačítko „Downloads & Documentation“ a počkejte, až se vytvoří seznam dostupných souborů.

aktualizovat, televizor, samsung, smart

3.Přejděte do podnabídky „firmware“ a stáhněte si nejnovější verzi firmwaru pro váš televizor. Po stažení souborů si připravte USB disk. Nejlepší je použít běžný USB disk, nikoli externí pevný disk. To usnadní proces skenování.

4.Naformátujte paměť USB pomocí souborového systému FAT32. Některé televizory pracují se systémem NTFS, ale neriskujte. Spusťte stažený soubor, který je samorozbalovacím archivem. Nastavení složky pro stahování souborů.

5.Nyní zkopírujte rozbalené složky a soubory do kořenového adresáře paměti USB. Bezpečné vyjmutí paměti USB. Zapněte televizor a připojte jednotku k volnému portu USB. Odpojte všechna externí zařízení včetně anténního kabelu a konektorů HDMI.

6.Pokud televizor automaticky zjistí, že je firmware dostupný na USB flash disku, zobrazí se okno. Stačí stisknout tlačítko „Ano“.

7.Pokud ne, otevřete pomocí dálkového ovladače nabídku „Firmware Update“. Zadejte číslo portu, ke kterému je připojeno zařízení USB, a počkejte na dokončení skenování. Potvrzení zahájení procesu aktualizace firmwaru.

READ  Jak aktualizovat kartu Samsung Galaxy tab 2

8.Televizor se může automaticky vypnout po dokončení nezbytných postupů. Zapněte zařízení, zkontrolujte, zda správně funguje, a vyjměte USB disk

Správný firmware je při aktualizaci televizoru Samsung Smart TV polovina úspěchu. Každé zařízení má vlastní sadu programů, které jsou vhodné pro omezený počet televizorů. Než si tedy něco stáhnete, musíte se ujistit, že je to vhodné pro vaše zařízení. Který software je vhodný pro váš konkrétní model, zjistíte na oficiálních stránkách společnosti Samsung.com.

Kromě toho, že znáte svůj model, měli byste také zkontrolovat, jaký software je již ve vašem zařízení Samsung nainstalován. Tyto informace bude třeba porovnat s aktualizovanou verzí, která byla zveřejněna na internetových stránkách. Pokud je číslo firmwaru například 0. 6 a osoba má nainstalovanou pátou verzi, je třeba zařízení aktualizovat. Pokud jsou čísla stejná, není třeba je aktualizovat.

Mimochodem, před stažením si nezapomeňte ujasnit jazyk softwaru, jinak budou pokyny v čínštině obtížně srozumitelné. Všechny důležité informace jsou uvedeny v popisu souboru.

aktualizovat, televizor, samsung, smart

Po dokončení stahování je třeba soubor obnovit na naformátovanou jednotku flash. A pak přijde ta zábavná část:

Soubory je třeba rozbalit, protože se obvykle dodávají v archivu. Stačí jakýkoli vhodný software;

Poté je třeba vložit USB disk do televizoru Samsung prostřednictvím slotu USB;

V nabídce je sekce „Podpora“, kam je třeba přejít;

Dalším krokem je výběr části „Aktualizace softwaru“;

Existuje několik možností, ale nás zajímá možnost USB;

Poté bude požadavek zpracován, takže budete muset chvíli počkat. Když se systém začne aktualizovat, musíte také několik minut počkat. Jakmile dojde k restartu, software televizoru Samsung je již připraven.

Jak aktualizovat televizor Samsung Smart TV, aby správně fungoval

Moderní televizory Samsung jsou technologicky vyspělá zařízení s množstvím nainstalovaného softwaru pro přístup k internetu, sledování obsahu, integraci do systému chytré domácnosti. Proto je aktualizace firmwaru televizoru Samsung Smart TV nutností. V tomto článku se dozvíte, jak zjistit, zda je třeba aktualizovat firmware, a jak to provést sami.

Jak aktualizovat televizor Samsung Smart TV

Technologie v televizorech se vyvíjejí mílovými kroky, a proto je lepší firmware Smart TV aktualizovat. Za výkon Smart TV není zodpovědný jen hardware, ale také software.

Tento článek je napsán na příkladu televizoru Samsung řady 7, nyní popíšu, jak aktualizovat Smart TV tohoto výrobce. Než začnete, ujistěte se, že je televizor připojen k internetu pomocí kabelu LAN nebo Wi-Fi. Stiskněte tlačítko SETTINGS ( Menu ) na dálkovém ovladači.

Stisknutím tlačítka dolů na dálkovém ovladači vyberte na obrazovce kategorii Podpora, která je označena ikonou otazníku. Po výběru možnosti Aktualizace softwaru se na pravé straně zobrazí verze softwaru Smart TV, ale jedná se o stručné informace, proto je lepší postupovat podle rad v následujícím odstavci.

READ  Jak vypnout TV Samsung bez dálkového ovládání

Úplnější zobrazení verze získáte výběrem možnosti O tomto televizoru (Samsung Appeal) v dolní části nabídky.

Všechny potřebné informace naleznete v části Verze softwaru.

Známe tedy verzi. Nyní přejděte na aktualizaci softwaru Smart TV, na stejné obrazovce podpory vyberte možnost Aktualizace softwaru, na nové obrazovce uvidíte dva režimy: Aktualizovat nyní a Automatická aktualizace.

Obnovit nyní znamená, že můžete ručně aktualizovat Smart TV kliknutím na něj a najít nejnovější verzi. Tuto metodu lze také použít k aktualizaci firmwaru prostřednictvím USB flash disku v případě, že v televizoru není připojení k internetu, popíšu ji níže.

Režim automatické aktualizace aktualizuje Smart TV automaticky a nevyžaduje žádné akce uživatele. Tato funkce je ve výchozím nastavení povolena.

Firmware chytrého televizoru lze aktualizovat také na webu Samsung.com. Přejděte na webovou stránku výrobce počítače a vyberte možnost Podpora a soubory ke stažení.

Do vyhledávání zadejte svůj model televizoru, vyberte značku s úhlopříčkou obrazovky. Jako příklad jsem zadal NU7300.

Přejděte dolů na novou stránku na nadpis Downloads and manuals, v jeho podnadpisu Downloads stáhněte firmware pro verzi Windows nebo všechny OS. Obě metody se mírně liší při rozbalování na USB disk, více o tom za dva odstavce.

Před stažením můžete zkontrolovat verzi Smart TV a televizoru. Čerstvější verze má v názvu vyšší hodnotu, např. v televizoru máte verzi 1289.5 a na webových stránkách 1290.4. Pokud se verze firmwaru shodují, nemá smysl provádět aktualizaci.

Připojte alespoň 4gb USB disk k počítači, naformátujte jej na souborový systém FAT32.

Všechny operační systémy. Pokud jste si stáhli firmware pro všechny typy operačních systémů, zkopírujte jej na USB disk a poté jej rozbalte pomocí archivátoru.

Všechna okna. Zkopírujte stažený soubor na USB flash disk, spusťte jej dvojklikem a v okně, které se zobrazí, stiskněte tlačítko Extract.

Počkejte, dokud se soubor firmwaru nerozbalí.

Bezpečné odinstalování klíče USB. Připojte jej ke konektoru USB televizoru Samsung. Na dálkovém ovladači stiskněte tlačítko Settings ( Menu ), přejděte na Support. Software Update. Update Now. Televizor vás požádá o kontrolu firmwaru, potvrďte ji kliknutím na Ano. Počkejte, dokud televizor nenajde aktualizaci firmwaru na disku USB.

Jakmile zjistí novou verzi, zobrazí ji a požádá o povolení aktualizovat firmware, což potvrďte stisknutím tlačítka Ano. Při instalaci nové verze softwaru Smart TV v žádném případě nevytahujte flash disk ani nevypínejte televizor. Po dokončení se televizor automaticky vypne a znovu zapne.

Nejlepší „Děkuji“. váš repost

Vyacheslav. Specialista na opravy notebooků a počítačů, nastavení sítí a kanceláří, instalaci a nastavení softwaru. 9 let odborné praxe.

READ  Zapomněli jste účet Samsung, co dělat

Zobrazení televize z YouTube v telefonu

Přidat komentář Zrušit odpověď

Váš e-mail nebude zveřejněn. Povinná pole jsou označena

Přihlásit se k odběru komentářů nebo se přihlásit k odběru bez komentáře. Zaškrtnutím tohoto políčka souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů.

Oprava televizoru: Jak aktualizovat televizor Samsung Smart TV?

Nejnovější generace televizorů jsou sofistikovaná elektronická zařízení podobná počítačům. Kromě sledování filmů, televizních pořadů nebo sportovních zápasů pomáhají majitelům komunikovat s přáteli na sociálních sítích nebo například číst noviny online. Vestavěný operační systém řídí všechny procesy, které probíhají uvnitř televizoru. Jsou pro něj napsány speciální aplikace a widgety.

Proč tedy aktualizovat firmware? Nové verze především odstraňují chyby a nedostatky starých verzí, které byly zjištěny v průběhu procesu. Některé aktualizace navíc zvyšují rychlost aplikací. Novější verze obsahují některé funkce, které starší verze neobsahují, například nové, speciálně vyvinuté widgety.

Operační systém, který Samsung používá pro svůj Smart TV, se nazývá Tizen. Je založen na linuxovém jádře a je nainstalován i na dalších zařízeních společnosti. chytrých hodinkách nebo smartphonech. Na rozdíl od televizorů se systémem Android jsou televizory se systémem Tizen bohatší na funkce a snadno se nastavují. Společnost také vyvinula vlastní prohlížeč.

Prohlížeč Puffin TV

Mnoho prohlížečů Android TV nefunguje s dálkovým ovládáním zařízení. K ovládání a navigaci je třeba použít herní ovladač nebo aplikaci v chytrém telefonu.

Začínáme s prohlížečem Puffin TV Browser. Tento ovladač funguje se základním dálkovým ovladačem pro televizor se systémem Android, takže je skvělou volbou pro všechny uživatele.

Prohlížeč Puffin TV má verzi speciálně navrženou pro televizory se systémem Android. nejedná se pouze o přepracovanou mobilní aplikaci pro Android. Díky speciálně navrženému rozhraní je Puffin lehký, rychlý a snadno se používá.

Mezi další funkce patří QR kódy pro přidání oblíbených webových stránek do aplikace a podpora Adobe Flash podle potřeby.

Servery prohlížeče se nacházejí v USA, což znamená, že se vám zobrazí americké verze webových stránek.

Postup aktualizace televizorů Samsung Smart TV

Pro zajištění správného a stabilního provozu televizoru Samsung Smart TV je nutné pravidelně aktualizovat zastaralé verze softwaru nainstalovaného v zařízení. To platí pro jeho firmware, aplikace a webový prohlížeč. Abyste předešli nesprávné funkci softwaru a samotného přijímače po zákroku, musíte vědět, jak správně aktualizovat televizor Samsung Smart-TV. Tento proces zahrnuje několik možností, které jsou popsány v tomto článku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS