Jak ručně aktualizovat verzi systému Android v tabletu Samsung

V dnešním počítačovém světě vše plyne a mění se pouhým kliknutím myši. Vývojáři a výrobci softwaru se snaží rychle opravovat chyby a omyly, ale bohužel pro rusky mluvící uživatele se tyto aktualizace objevují (oficiálně) s velkým zpožděním.

Neúnavní počítačoví nadšenci sledují vydávání nových verzí počítačového softwaru a snaží se na internetu umístit hotové návody a řešení pro dosud nepřizpůsobený firmware.

Každý z nás si někdy koupil a používal nějaké mobilní nebo počítačové zařízení a ví, že existují softwarové chyby, nedostatky, skryté chyby a nedokonalosti, které lze odhalit až po delším používání zařízení.

Poté, co jsem si koupil tablet Samsung Galaxy Tab 2, byl jsem rád a obdivoval funkce a „čipy“ zařízení, ale po nějaké době, uklidněný novou hračkou, jsem si začal všimnout „brzd“ systému, nevhodného umístění operačního systému, chybějících funkcí v některých programech a utilitách.

Následné aktualizace již zpravidla odstraňují chyby a omyly. Proto chápu a podporuji přání těch, kteří chtějí co nejrychleji instalovat aktualizace, záplaty a „opravy“. Je však třeba si uvědomit, že bez určitých znalostí a dovedností může proces flashování skončit poškozením zařízení.

Tyto pokyny krok za krokem jsou určeny těm, kteří chtějí firmware aktualizovat co nejrychleji, aniž by procesu příliš rozuměli. Všichni ostatní jdou rovnou na 4PDA.RU stránky a fórum.

ÚKOL:

Aktualizace stávající verze operačního systému Android 4.0.3 na tabletu Samsung Galaxy Tab 2 10.1, číslo modelu GT-P5100.

Předtím byste měli vytvořit zálohu všech uživatelských dat a systémového softwaru, abyste mohli obnovit aktualizovaný systém.

Upozorňujeme, že tento návod a soubory jsou určeny pouze pro GT-P5100 (3G a Wi-Fi).

Vše, co se zařízením děláte, děláte na vlastní nebezpečí!

NÁSTROJE:

Samsung Kies software nebo Samsung USB Ovladače pro Mobilní telefony x86

Firmware pro získání přístupu ROOT na vašem tabletu

Firmware Android 4.1.2 Oficiální Hongkong pro Samsung Galaxy Tab 2 10 model GT-P5100.1 (k dispozici v ruštině)

Firmware Android 4.0.4 oficiální ruský firmware pro Samsung GT-P5100 Samsung Galaxy Tab 2 10.1

Blikání systému Android 4.2.2 Jelly Bean Oficiální Francie pro model GT-P5100 Samsung Galaxy Tab 2 10.1 (v současné době nejnovější verze 19.12.2013)

ŘEŠENÍ:

Instalace ovladače.

Nainstalujte software Samsung Kies nebo Samsung USB Driver for Mobile Phones x86 do počítače se systémem Windows 7.

V mém případě se program Odin3 dokázal připojit k tabletu až po instalaci aplikace Samsung Kies. Proto doporučuji program nainstalovat a poté jej zavřít a ukončit všechny procesy prostřednictvím Správce úloh systému Windows.

Získání práv ROOT v tabletu.

Aby mohl TitaniumBackup kopírovat uživatelská a systémová data, musí získat ROOT přístup k systémovým souborům. Ve výchozím nastavení je systém spuštěn s omezenými právy, aby byl chráněn před poškozením a hackerskými útoky.

Stiskněte současně tlačítko „Zvýšení hlasitosti“ a tlačítko „Zapnout“. Tablet se zapne a přejde do zaváděcího režimu (Download Mode) s upozorněním na možné problémy při ruční instalaci aplikací a operačního systému.

aktualizovat, kartu, samsung, galaxy

Chcete-li pokračovat, stiskněte tlačítko „Snížení hlasitosti“, chcete-li zrušit a znovu načíst, stiskněte tlačítko „Zvýšení hlasitosti“.

aktualizovat, kartu, samsung, galaxy

Spusťte Odin3 v počítači se systémem Windows a připojte tablet kabelem USB. Pokud je připojení úspěšné, v softwaru Odin se žlutě rozsvítí pole ID:COM a objeví se číslo portu.

aktualizovat, kartu, samsung, galaxy

Zaškrtněte pouze možnost Automatický restart a F. Obnovte čas a poté stiskněte tlačítko „PDA“ a nastavte cestu k souboru CF-Auto-Root-espresso10rf-espresso10rfxx-gtp5100.tar.md5 a stiskněte tlačítko „Start“.

Po dokončení procesu blikání se okno nad polem ID:COM zbarví zeleně a v protokolu zpráv se objeví text (succedd 1).

Tablet se restartuje a automaticky nastaví přístupová práva, poté se znovu restartuje a aktualizuje systém.

Zálohování a obnovení všech uživatelských dat a systémového softwaru v systému Android.

Stáhnout TitaniumBackup PRO 6.0.1.APK a umístěte jej na kartu nebo do interní paměti tabletu.

Instalace TitaniumBackup a povolení instalovat aplikace, které nejsou z Marketu. Můžete to provést zaškrtnutím políčka v části „Nastavení. Zabezpečení. Neznámé zdroje“.

Spusťte software a vytvořte kopii všech uživatelských dat a systémového softwaru (viz „Stažení TitaniumBackup“). Snímky obrazovky krok za krokem 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9).

READ  Můžete připojit televizor k síti Wi-Fi?. Možné problémy a jejich řešení

Pak uložte složku TitaniumBackup na jiné médium (externí paměťovou kartu, pevný disk).

Chcete-li data obnovit, zkopírujte uloženou složku TitaniumBackup zpět do kořenového adresáře karty. Spusťte aplikaci a po spuštění vyberte možnost obnovit veškerý software a data.

Pokud nemáte co ukládat, můžete položku přeskočit!

Aktualizace systému Android

Proces flashování je podobný procesu získání roota, takže viz snímky obrazovky výše!

Přepnutí do režimu stahování aktualizací. Současné stisknutí tlačítek „Zvýšení hlasitosti“ a „Napájení“.

Spusťte software Odin3 v počítači, připojte tablet, zaškrtněte pouze možnost Automatický restart a F. Obnovit čas, poté stiskněte tlačítko „PDA“ a zadejte cestu k souboru s požadovaným firmwarem, poté stiskněte tlačítko „Start“.

Proces se spustí a bude trvat asi 15 minut, poté se restartuje, poté můžete odpojit kabel a proces je dokončen.

P.S Firmware Android 4.1.2 a Android 4.2.2 jsou nainstalovány a testovány mnou osobně!

Galaxy Tab 2 7.0 Často kladené otázky k aktualizaci

Jaká je kompatibilita operačního systému pro ovladače Galaxy Tab 2 7.0?

Systém Windows má platný ovladač pro Galaxy Tab 2 7.0.

Proč někteří lidé ignorují aktualizace ovladačů tabletu Galaxy Tab 2 7.0?

Uživatelé se většinou vyhýbají aktualizaci tabletu Galaxy Tab 2 7.0, protože nechtějí riskovat zničení svého hardwaru.

Jak aktualizovat ovladače zařízení Galaxy Tab 2 7.0?

Samsung Galaxy Tab 2 7 ovladače.0 zařízení lze aktualizovat ručně pomocí Správce zařízení systému Windows nebo automaticky pomocí skeneru a nástroje pro aktualizaci ovladačů.

Jaký je účel aktualizace ovladače Galaxy Tab 2 7.0?

Výhody aktualizace ovladačů tabletu Galaxy Tab 2 7.0 zahrnují vyšší výkon a větší hardwarové možnosti, jakož i lepší celkovou interoperabilitu. Mezi potenciální rizika instalace nesprávných ovladačů do tabletu patří nestabilita počítače, snížený výkon a náhodné pády.

Jak nainstalovat systém Android 4.4 KitKat na svém tabletu Samsung Galaxy Tab 2 7.0

Instalace vlastního firmwaru může být nebezpečná, protože hrozí, že se vaše zařízení změní v nedýchatelnou cihlu. Než začnete instalovat, důrazně vám doporučuji vytvořit zálohu dat. Neneseme odpovědnost za žádné výsledky nebo důsledky.

Galaxy S II v bílé barvě
Hromadné 116 г (4.(standardní) 130 g (4 oz).6 oz) (Sprint)
Operační systém Původní název: Android 2.3 „Gingerbread“ Aktuální: Android 4.1.2 „Jelly Bean“ Neoficiální: Android 11 přes LineageOS 18.0 od rINanDO

Galaxy Tab S3 prošel certifikací Wi-Fi pro Android 8.0 od Wi-Fi Alliance. To se však týkalo pouze verze Wi-Fi. Samsung.

Aktualizace tabletu Galaxy Tab 2 10.1 P5110 až XXDNB1 Android 4.2.2 Jelly Bean

XXDNB1 Android 4.2.2 Firmware Jelly Bean je nyní k dispozici k instalaci do tabletu Galaxy Tab 10.1 P5110. Tento firmware P5110XXDNB1 přináší Android 4.2.2 Jelly Bean na zařízení a s aktualizací verze systému Android získáte také některé změny stylu, jako jsou nové widgety a ikony a opravy. Tento firmware je aktualizován ve všech regionech a je velká šance, že jej najdete v aplikaci Samsung Kies nebo dokonce v aktualizaci systému OTA.

Aktualizace tabletu Galaxy Tab 2 10.1 P5110 v XXDNB1 Android 4.2.2 Jelly Bean

Pokud nemáte přístup k výše uvedeným způsobům, můžete se řídit naším jednoduchým manuálním průvodcem aktualizací zařízení. Tablet Galaxy Tab 2 10 můžete snadno aktualizovat.1 P5110 v XXDNB1 Android 4.2.2 Jelly Bean pomocí níže uvedeného návodu. Máme také návod, jak získat práva ROOT na XXDNB1 Android 4.2.2 Jelly Bean.

Pokud budete pokračovat ve čtení níže, provedeme vás celým procesem aktualizace tabletu Galaxy Tab 10.1 P5110 až XXDNB1 Android 4.2.2 Firmware Jelly Bean pomocí ODIN. Než budete pokračovat, ujistěte se, že jste si zálohovali všechna potřebná data systému Android, a přečtěte si také naše důležité tipy níže, které byste měli mít na paměti, než budete pokračovat v návodu.

Upozornění: Tyto pokyny používáte na vlastní nebezpečí. Neneseme odpovědnost za nic, co se vám nebo vašemu zařízení stane v důsledku informací uvedených v této příručce.

Příprava:

 • Tento návod je určen pouze pro tablet Samsung Galaxy Tab 10.1 P5110. Nepokoušejte se ji flashovat na jiných variantách tabletů nebo telefonů.
 • Zkontrolujte, zda jsou v počítači nainstalovány ovladače pro vaše zařízení.
 • Je třeba povolit režim ladění USB, který je ve výchozím nastavení vypnut.
 • Váš tablet by měl být nabitý na 70-80 %.
 • Než budete pokračovat, ujistěte se, že jste zálohovali všechna data v paměti telefonu. Jak vytvořit zálohu, na to máme články zde a zde.

Instalace:

Rozbalte soubor firmwaru stažený v předchozím kroku. Po vybalení obdržíte buď.dehet /. tar.md5, jinak získáte některé soubory.

Rozbalte Odin a získejte „Odin3 v3″.09.exe“ soubor.

Nyní vstupte do spouštěcího režimu. Jak? Stiskněte a podržte tlačítko pro snížení hlasitosti a poté stiskněte tlačítko napájení, dokud se nezobrazí logo robota Android a trojúhelník. Opětovným stisknutím tlačítka napájení potvrdíte vstup do zaváděcího režimu.

Nyní spusťte v3.09.exe Odin3 jako správce, protože k hladkému dokončení procesu jsou nutná práva správce.

READ  Jak zapnout Wi-Fi na televizoru Samsung. Co potřebujete k připojení televizoru k internetu přes Wi-Fi

Nyní připojte telefon k počítači pomocí kabelu USB. V levém dolním rohu ODINu se zobrazí zpráva „Přidáno“!“. Pokud se tato zpráva nezobrazí, měli byste zkusit jiný port USB (zkuste port USB umístěný vzadu ve stolním počítači). Pokud ani to nefunguje, je třeba ovladač přeinstalovat. Pokud jste úspěšně zadali „Přidáno!“ Zpráva pro ODIN, pak jste připraveni přejít k dalšímu kroku. Pokud jste zařízení úspěšně přidali, měl by se port COM zbarvit žlutě.

Vyberte tyto soubory v ODIN pomocí příslušných tlačítek ze složky extrahovaného firmwaru. Pokud máte po extrakci jeden soubor, vyberte první položku dole; pokud je souborů více, vyberte ostatní.

 • Stiskněte tlačítka PDA a vyberte možnost „. tar.Soubor md5″ je zde (povinný)
 • Klikněte na tlačítko Telefon a vyberte soubor s příponou „modem“ v názvu (Přidejte jej, pokud jej máte pouze ve složce s extrahovaným firmwarem)
 • Stiskněte tlačítko CSC a vyberte soubor s příponou “ CSC “ v názvu (Přidejte jej, pokud jej máte pouze ve složce s extrahovaným firmwarem)
 • Stiskněte tlačítka PIT a vyberte možnost „.pit“ (Přidejte jej, pokud jej máte pouze ve složce s rozbaleným firmwarem)

V okně ODIN se ujistěte, že jsou vybrány pouze možnosti Automatický restart a F. Čas resetování. Ve výchozím nastavení by to tak mělo být. Nevybírejte možnost Re-Partition.

Překontrolujte vše, o čem jsme mluvili výše. Když jste se ujistili, že je vše v pořádku, stiskněte tlačítko Start a spusťte proceduru firmwaru.

Po dokončení instalace se telefon restartuje a brzy se v horní části okna ODIN zobrazí zpráva PASS se zeleným pozadím. Nyní můžete odpojit kabel USB a odpojit zařízení od počítače.

Gratulujeme! Ruční instalace systému Android 4.2.2 Aktualizace firmwaru Jelly Bean je pro vaše zařízení plně dokončena!

Nezbytné podmínky pro aktualizaci zařízení Galaxy Tab 2 7.0 P3100 na Android 4.4.2 PACman:

Přestože každá další verze firmwaru přináší řadu nových funkcí, některé smartphony jsou po aktualizaci nestabilní. K tomu dojde, pokud uživatel ignoruje přípravný krok.

Před instalací aktualizací do zařízení Samsung Galaxy Tab 2 10.1 16GB P5110 Titanium Silver musíte splnit 2 základní požadavky:

Zatímco první bod je jasný, druhý vyvolává u některých lidí mnoho otázek. Obnovení továrního nastavení vede k úplnému vymazání souborů z paměti smartphonu. Tím se zabrání chybám při instalaci aktualizací.

Nikdo samozřejmě nechce přijít o osobní údaje, proto byste si je měli před obnovením zálohovat:

 • Otevřít nastavení.
 • Přejděte do části „Paměť a zálohy“.
 • Klikněte na položku „Disk Google“.
 • Aktivace zálohování.

Po provedení těchto kroků se záložní soubor nahraje do cloudového úložiště. Po aktualizaci systému Android jej lze obnovit.

V případě, že na Disku Google není dostatek místa pro uložení všech dat, doporučujeme vytvořit zálohu pomocí funkce „Zálohování a obnovení“. Zpracovaný soubor by měl být přesunut do jiného zařízení (např. PC) pro proces flashování a po procesu bude vrácen zpět do paměti telefonu.

Pokud byla záloha úspěšně vytvořena, můžete bez obav přejít k obnovení továrního nastavení telefonu:

 • Nastavení zařízení.
 • Přejděte do části „Obnovení a resetování.
 • Vyberte možnost „Obnovit nastavení“.
 • Stiskněte tlačítko „Obnovit nastavení telefonu“.
 • Potvrzení operace.

Nyní je třeba smartphone restartovat a poté přejít přímo k procesu instalace nového firmwaru.

Oživení pomalého Samsung Galaxy TAB 2 WI-FI

Zde je můj recept na oživení starého, zaostávajícího tabletu a aktualizaci jeho softwaru.

Letos jsem provedl revizi a prodal svá stará a nefunkční zařízení a příslušenství. Musím říct, že nesnáším sledování videí a čtení z telefonu, protože neexistuje úplné ponoření. práce a ne příliš volání, příchozí pošta, zprávy messengeru mě docela otravují. Čas plynul a já jsem zkoumal nabídky obchodů a zvedl poměr cena/železo, ale zastavil se na nic.

Na řadu přišel úklid garáže, kde jsem našel Samsung Galaxy Tab 2 7.0″ P3110 (bez slotu pro kartu SIM). Jen tak pro zábavu jsem ho zapnul, blikla obrazovka a spustil se Android 4.1.

Super, pomyslel jsem si. je to pořádný kus kovu, když se po pár letech v nevytápěné místnosti zapálí a nastartuje. Myslím, že si to vezmu pod svou knihu. To mi dalo příležitost několikrát si znovu přečíst obsah stránky, zatímco se text posouvá na další, a sledovat své oblíbené pořady krok za krokem. Konfigurace tabletu:

OS Android 4.1 Rozměry 194x122x11mm Hmotnost 344g Kapacitní multidotykový displej 7in Wi-Fi 802.1.11n, WI-FI Direct, DLNA Bluetooth Bluetooth 3.0 HS GPS s podporou A-GPS GLONASS je CPU TI OMAP4430 (ARM32bit) Frekvence 1000 MHz Jádro 2 GPU PowerVR SGX540 Paměť 8GB RAM 1GB

Za prvé, s nejnovějším firmwarem se objevila řada služeb, konkrétně „update“, „debug“ a „od výrobce“, které nelze vypnout, ale pokud je zastavíte, výkon se výrazně zlepší.

Za druhé, zastaralá verze při pokusu o vložení 50% softwaru z Play Market mě informuje, že „pravděpodobně software není optimalizován pro vaši verzi operačního systému“.

READ  Jak vypnout hlasové ovládání v televizoru Samsung. Co je hlasový asistent?

Poté, co jsem dokončil hledání a narazil na zmínku o vlastním firmwaru Lineage-OS, jsem se rozhodl udělat si z tohoto zařízení legraci, protože nemělo vůbec žádný praktický význam.

Proces blikání je popsán v nesčetných příručkách, ale stejně hledání způsobu trvalo nějaký čas, zveřejňuji svůj recept. UPD: Oficiální stránky lineage-OS Zde je třeba získat vlastní firmware, alternativní zavaděč TWRP, kabel USB, ovladače USB Samsung (pro načtení firmwaru TWRP), nejnovější verzi softwaru ODIN, Open Gapps. Play Market pro vybranou verzi systému Android, kartu MicroSD o velikosti 8 GB, stolní počítač s Windows 10.

Nasazení Odinu z archivu (nevyžaduje instalaci), instalace ovladačů Samsung USB.

2.1. Stáhnout TWRP. Jak se ukázalo, ODIN šije ze speciálního formátu tar nebo tar.md5. A na webu TWRP je soubor img s čerstvým zavaděčem. Systém Android verze 7 změnil formát spouštěcího obrazu, zavaděč 2.8 tento formát neakceptuje. Proto bod 2.2

Как установить Android 7 на Samsung Galaxy Tab 2 GT-P3100

2.2. Stáhněte si nástroj pro vytvoření souboru tar, který přijme ODIN. Přejmenujte stažený soubor TWRP na „recovery“.img“ a vložte jej do adresáře „parts“ nástroje. Spusťte soubor BAT a za pár sekund získáme soubor twrp-3.1-p3110.tar z adresáře „packaged“, předem odpovězte, co děláte (bod 1. soubor tar), a stiskněte tlačítko „Y“.

Stáhnout Gapps, v mém případě je typ procesoru ARM, OS 7.1, piko Gapps (minimální sada pro fungování Play Marketu)

Vyplňte operační systém MicroSD, Gapps. Vložení do tabletu.

Stiskněte a podržte tlačítka napájení a snížení hlasitosti, když je tablet vypnutý. Vstupte do nabídky bootloader flash a stiskněte „Potvrdit“. tlačítko pro zesílení zvuku. ovladače obrazovky se v režimu bootloader flash nenačítají.

Propojte tablet a počítač kabelem a v ODIN by se měl objevit nějaký Com port (v mém případě COM6). Zvolte „AP“ a vyberte soubor TWRP flash (twrp-3.1-p3110.dehet). Restartujte zařízení, jakmile ODIN dokončí flashování.

Stiskněte a podržte tlačítko napájení a přidejte zvuk, dokud se displej nevypne a znovu se nezobrazí model tabletu. Poté se zobrazí okno zavaděče TWRP.

Tři věci, které je třeba udělat: vytvořit zálohu aktuálního firmwaru pro návrat, vyčistit boot, cashe a datový oddíl, vyplnit OS a Gapps.

Proveďte zálohu oddílů, zkontrolujte Systém, Mezipaměť, Data, Boot (lze zkontrolovat i interní úložiště, pokud jste z něj dříve uložili důležitá data. jedná se o interní paměť tabletu). Přejetím prstem proveďte zálohování, počkejte na.

Vymazání v Pokročilém vymazání. zaškrtněte Systém, mezipaměť, data a přejetí prstem.

Как прошить планшет Samsung Galaxy Tab 2 стоковой прошивкой.

Pokračujme v instalaci OS: Nainstalovat, vybrat archiv, tlačítko přidat archiv gapps. do.

Po dokončení vyberte možnost Restartovat. V této fázi nedoporučuji experimentovat s nabídkou zavaděče pro instalaci Super SU. Neodebral jsem OS, klikněte na tlačítko Neinstalovat.

Došly chyby: Nedostatek paměti RAM pro instalaci OS a Gapps. vyberte menší archiv Gapps. OS se spustí (logo vypadá jako velmi smutný smajlík) a nic se neděje. vyndám microSD a zkusím spustit znovu OS nemá Play Market. špatná verze Gapps Stále nemohu používat režim na šířku pro plochu, ačkoli aplikace běží v režimu na šířku. Hledáte řešení, možná se objeví v komentářích.

P.S.: omlouvám se za kvalitu fotografie, nemohla být lepší.

UPD2: Gapps lze vynechat, žádné služby Google, Play Market. Jsem příliš líný na to, abych sledoval aktualizace aplikací, které používám. Všiml jsem si, že bez Gapps je tablet výrazně rychlejší. V případě, že bych jej používal jako multimediální zařízení v autě nebo jako televizní set-top box, asi bych Gapps neinstaloval. Nebo zajistěte rodičovskou kontrolu aplikací pro děti. zcela ruční instalaci aplikací schválených otcem (a mámou).

UPD3: LinegateOS nativní spouštěč s názvem Trebushet začal havaroval a zaostává v rychlosti a obrazovka se rozpadla na čtverce (hluk) znovu. Nainstalován Nova Launcher, 2 dny letu. Přístroj pracuje na úrovni podobných moderních přístrojů za 2-6 tisíc eur. Všiml si, že se zdá, že existuje hardwarový problém. při aktivním používání modulu WI-FI dochází ke zpomalení odezvy na klepnutí na obrazovku. Buď napětí baterie klesne pod kritickou úroveň, nebo samotný modul WI-FI již „dýchá“. V 99 % případů použití zařízení však všechny aplikace reagují bezchybně

Vyhledání a stažení firmwaru Samsung

VAROVÁNÍ! Aktualizace firmwaru vymaže všechna vaše data !! Všechny popsané operace provádíte na vlastní nebezpečí !! Pokud chcete svá data uložit, před spuštěním je zálohujte !! !! Pokud chcete aktualizovat telefon na firmware Android Oreo, musíte použít verzi Odin3 v3.13.1 nebo vyšší.

Прошивка Android 7.1.2 Samsung Galaxy Tab 2 P3100


| Denial of responsibility | Contacts |RSS