Aktualizace iOS bez wi-fi do telefonu přes mobilní internet a lte

Vhodnou a časově méně náročnou metodou by pro iOS 13 bylo. U zařízení s verzí před třináctou se musíte vyhnout. Jak tedy aktualizovat nebo stahovat velké hry či aplikace na iPhonu, když nejste připojeni k hotspotu Wi-Fi??

Pro iOS 13

Aktualizujte své přístroje na verzi 13 operačního systému Apple. iPhone 6s/6s Plus, iPhone SE, iPhone 7/7 Plus a starší modely ji dostanou. Další:

 • Přejděte do Nastavení. iTunes a App Stores. Stahování aplikací.
 • Zaškrtněte možnost „Dotazovat se při načítání aplikací větších než 200 MB“ na hodnotu „Vždy povolit“.

Přeflashování přes Wi-Fi

S iPhonem 5S představili vývojáři aktualizaci samotného operačního systému. V nastavení gadgetu je bod „Aktualizace softwaru“, ale služba bude fungovat pouze při připojení Wi-Fi (bez normální rychlosti připojení nebude možné takový proces provést).

Jak tedy přeflashovat 5. iPhone sami?

 • V dalším kroku musíte kliknout na možnost „Stáhnout a nainstalovat“.
 • Poté se otevře nové okno, ve kterém musíte souhlasit s podmínkami vývojáře.
 • Počkejte na dokončení instalace.

Při použití této metody obnovy systému se nemusíte o nic starat. V tomto případě nemusíte soubor stahovat sami, do telefonu se nainstaluje automaticky.

Stojí za zmínku, že aktualizace neodstraní data, ale tato možnost je nebezpečná pro zařízení s jailbreakem a jailbreakem. Firmware totiž může vést k deaktivaci útěku z vězení.

Jak aktualizovat iPhone bez Wi-Fi

iPhone má určitá omezení, pokud jde o množství her a aplikací, které lze stáhnout prostřednictvím mobilní sítě. Dříve byl tento limit pouze 100 MB, po vydání OS 11 jej vývojáři zvýšili na 150 MB. Ani toto zvýšení nestačí mnoha uživatelům, kteří využívají neomezený internet. Existuje několik možností, jak obejít omezení stahování softwaru včetně aktualizace iPhonu bez Wi-Fi.

Přes mobilní internet

Tato metoda je nejjednodušší. Díky nim už nebude 150MB limit problém a uživatel bude moci bez problémů aktualizovat svůj telefon. Musíte si stáhnout aplikaci a změnit data v telefonu:

 • Stisknutím tlačítka načtěte aplikaci a počkejte, až systém zobrazí chybové hlášení;
 • přejít do nastavení data a změnit aktuální datum na libovolné budoucí datum;
 • vrátit se na domovskou obrazovku a otevřít aplikaci, kterou jste předtím nespustili.

Pokud jste vše provedli správně, nebudete mít problém se stahováním velkých souborů v mobilní síti.

Během stahování nebo instalace aplikace neměňte datum na nejnovější, protože hrozí, že se chyba objeví znovu.

Použití druhého telefonu

Chcete-li použít tuto metodu, musíte najít uživatele iPhone s mobilním připojením k internetu a poté postupně provést následující kroky:

 • Zapněte druhého uživatele telefonu v režimu modemu;
 • V telefonu přejděte do nastavení Wi-Fi, povolte síť, vyberte druhý telefon ze seznamu a připojte se k jeho přístupovému bodu;
 • Jakmile je druhý telefon připojen k síti, může hlavní iPhone spustit aktualizaci systému iOS pomocí tlačítka „nastavení. základní. aktualizace softwaru. stáhnout“.

Po aktualizaci operačního systému můžete telefon nastavit na sdílení internetu, abyste mohli v případě potřeby aktualizovat firmware iPhonu druhého telefonu.

Používání notebooku nebo počítače

Ne vždy je možné najít iPhone ve správný okamžik pro aktualizaci firmwaru. V takové situaci vám může pomoci notebook nebo počítač, který lze použít ke sdílení internetu pomocí kabelu USB.

Na notebooku si musíte stáhnout aplikaci iTunes, která bude sloužit k provedení aktualizace systému iOS.

 • Připojte kabel USB mezi iPhone a notebook;
 • spusťte iTunes a stiskněte tlačítko iPhone;
 • vyberte možnost „Procházet“ a klikněte na tlačítko „Aktualizovat“.

Pokud máte po ruce MacBook, můžete sdílet mobilní internet z telefonu, poté povolit notebooku sdílení internetu pomocí jiného protokolu a zahájit proces aktualizace operačního systému:

 • K MacBooku iPhone se připojte pomocí nativního kabelu USB;
 • V telefonu aktivujte režim „Modem“ a vyberte možnost „Pouze USB“;
 • po připojení notebooku k internetu spusťte dokovací stanici „Předvolby systému Mac OS“ a vyberte ikonu „Sdílení“;
 • v nastavení sdílení stiskněte „Sdílet internet“;
 • V části „Sdílené připojení“ vyberte možnost „iPhone USB Ports“ a zaškrtněte políčko „Wi-Fi a sdílený internet“;
 • V zobrazeném okně zapněte Wi-Fi a potvrďte „Turn on“.

Pokud bude toto schéma používáno často, je nutné vstoupit do nastavení Wi-Fi, vybrat bezpečnostní protokol WPA2 Personal a dvakrát zadat heslo pro zabezpečení připojení.

Pokud uživatel upřednostňuje aktualizaci operačního systému prostřednictvím počítače, je třeba provést následující kroky

 • vypněte telefon podržením tlačítka napájení a pomocí posuvníku napájení;
 • připojte zařízení k počítači;
 • Stiskněte a podržte tlačítko „Spánek/probuzení“ (boční tlačítko a posuvník hlasitosti);
 • Tlačítka neuvolňujte, dokud nepřejdete do režimu obnovení;
 • v počítači stiskněte tlačítko „update“;
 • Dalším kliknutím na „aktualizovat“ stáhnete a nainstalujete konečnou verzi systému iOS.
 • Stiskněte tlačítko „accept“.
READ  Jak nainstalovat viber na Samsung Duos

Po dokončení všech kroků telefon stáhne a nainstaluje nejnovější verzi systému iOS.

Obnovení systému iOS

Proces aktualizace na iPhonu uzamčeném u operátora vede k následujícím důsledkům:

Tento problém má řešení. Budete muset obnovit nastavení a odstranit obsah bez procesu aktualizace operačního systému a ztráty útěku z vězení. Můžete použít speciální program, například SemiRestore, který vyčistí obsah telefonu a obnoví nastavení bez ztráty paměti.

Z výše uvedeného je zřejmé, že flashování iPhonu je poměrně jednoduchý proces, který nevyžaduje žádné zvláštní znalosti nebo dovednosti. Stačí mít základní ovládací schopnosti. Tím se ušetří návštěvy specializovaných servisních středisek.

Způsoby aktualizace

Existuje několik způsobů, jak stáhnout aktualizaci do iPhonu přes mobilní síť nebo jiným způsobem bez použití bezdrátových sítí. Jeden z nich funguje pouze s mobilními daty, ale tuto díru lze odstranit. Ostatní metody zahrnují použití jiných zařízení, která napodobují činnost bezdrátové sítě, nebo aktualizaci zcela jiným způsobem.

Mobilní internet

Existuje způsob, jak aktualizovat iPhone bez použití Wi-Fi přes mobilní síť, bez použití zařízení nebo softwaru třetích stran. Využívá zranitelnost v samotném systému, takže ji lze opravit v jakékoli záplatě. Ale zatím je to životaschopná metoda, takže stojí za to se jí zabývat.

 • Přejděte na aktualizaci systému a začněte ji stahovat.
 • Počkejte, až se na iPhonu zobrazí chyba „Tato aktualizace vyžaduje ke stažení připojení Wi-Fi“.
 • Nyní přejděte do nastavení, přejděte na datum a čas a nastavte libovolné datum od následujícího dne do konce roku.
 • Nyní znovu přejděte na požadovanou aplikaci a začněte stahovat. Žádný problém. Datum nemůžete změnit před dokončením stahování a instalace, jinak se opět zablokuje.

Metoda nevypadá příliš složitě, takže můžete očekávat, že kdykoli vyprší. Stojí za to to vyzkoušet, než přejdete k dalším akcím, které vyžadují více kroků.

Předávání z jiného telefonu

K aktualizaci iPhonu na verzi iOS bez mobilní sítě budete potřebovat druhý mobilní telefon nebo iPhone.

Pokud se rozhodnete používat druhé zařízení v režimu modemu, snažte se zajistit co nejstabilnější připojení.

Pokud tato podmínka není splněna, druhé zařízení vynaloží velké množství provozu na stažení všech požadovaných dat. Proto je omezena pouze na stahování velkých souborů přes bezdrátové sítě. Tam můžete bez problémů stahovat a znovu stahovat velké soubory.

Zde je příklad pro iPhone. Pro Android si přečtěte podrobný článek o sdílení internetu z telefonu.

Přejděte na obrazovku nastavení a otevřete sekci mobilní sítě, kde vyberte mobilní data. V této části zkontrolujte, zda jste zadali správná nastavení pro připojení telefonu k mobilní síti. Nyní se vraťte na obrazovku, otevřete režim modemu a posuvník přístupového bodu přesuňte do polohy „Zapnuto“.

V této části je k dispozici také název sítě a výchozí heslo. Ty lze změnit, abyste nezanechali kombinaci písmen a čísel, kterou si lze obtížně zapamatovat a zadat. Užitečné pro ty, kteří plánují často distribuovat internet. Chcete-li změnit název sítě, musíte změnit název telefonu v části O tomto zařízení.

Používání počítače

To je konec návodu na aktualizaci iPhonu bez Wi-Fi přes mobilní síť. Další metoda již využívá kabelový internet nebo jakýkoli typ, který máte pro stacionární zařízení. Potřebujete počítače se systémem Windows nebo Mac s porty USB. Nejprve si z webu společnosti Apple stáhněte iTunes do počítače, nainstalujte je a připojte.

Další pokyny krok za krokem pro iTunes jsou následující

 • Zapněte iTunes, připojte iPhone kabelem k počítači. Poté najděte ikonu telefonu v iTunes a klikněte na ni
 • Synchronizujte počítač a iPhone a poté klikněte na „Začít;
 • Otevře se velké okno. V levém sloupci vyberte možnost „Procházet“ a poté vyberte možnost „Aktualizovat“, pokud se nejedná o nejnovější verzi.

Existuje i druhý způsob. Po stažení iTunes připojte a synchronizujte iPhone. Poté otevřete hlavní adresář telefonu, vyhledejte soubor s příponou.ipsw. V zobrazeném okně vyberte možnost „Aktualizovat“.

U iPadu a iPodu se situace neliší. Používá stejný operační systém, a proto má všechny jeho výhody i nevýhody. Stačí si vybrat metodu, která se vám líbí, a použít ji. Jediným omezením je, že někdy nemají kartu SIM. Připojení USB je k dispozici. Možnost počítače je tedy nejuniverzálnější pro všechny modely.

Jak obejít limit stahování aplikací větší než 100 megabajtů

Chcete-li stáhnout velkou aplikaci nebo hru z App Store prostřednictvím mobilní sítě, musíte provést následující operaci:

Začněte stahovat aplikaci z App Store. Systém zobrazí výzvu „The size of this object exceeds 150 MB “ a očekává, že zařízení je připojeno k síti Wi-Fi. Na domovské obrazovce se zobrazí ikona stahované aplikace.

Přejděte na „Nastavení“ → „Obecné“ → „Datum a čas“.

Zrušte zaškrtnutí políčka „Automaticky“ a změňte datum (ne čas, ten je důležitý) na jakýkoli jiný den. Například pokud je dnes 13. listopadu, vyberte jako datum 13. prosince. Stačí přejít na domovskou obrazovku a uložit změny.

READ  Letadlo Sky Whale Koncept třípatrového letadla, které pojme 755 cestujících

Klepněte na ikonu stahované aplikace, aby se stahování z mobilního telefonu zahájilo.

V tomto článku vám ukážeme, jak aktualizovat systém iOS na iPhonu nebo iPadu na nejnovější verzi. Chcete-li získat přístup k řadě nových funkcí zdarma.

Vysvětlíme vám také, jak spustit nejnovější verzi na vašem zařízení. Dozvíte se také o možných problémech, se kterými se můžete setkat po aktualizaci na iOS 11, a o tom, zda byste měli nechat iPhone nebo iPad aktualizovat přes noc.

Aktualizace systému iOS je poměrně jednoduchý proces, ale před zahájením aktualizace doporučujeme provést několik úkonů, které minimalizují riziko ztráty dat nebo jiných problémů po aktualizaci. Pokud se však nemůžete dočkat, až si nový iOS 11 osaháte, můžete postupovat podle našeho návodu níže.

Poznámka: Je možné, že váš přítel viděl aktualizaci dříve než vy, takže ji nevidíte.

Jak obejít limit stahování aplikací větší než 100 megabajtů

Chcete-li stáhnout velkou aplikaci nebo hru z App Store prostřednictvím mobilní sítě, je třeba provést následující operaci:

Začněte stahovat aplikaci z App Store. Systém zobrazí výzvu „Velikost tohoto objektu přesahuje 150 MB

“ a očekává, že vaše zařízení bude připojeno k síti Wi-Fi. Na domovské obrazovce se zobrazí ikona stahované aplikace.

Zrušte zaškrtnutí políčka „Automaticky“ a změňte datum (ne čas, to je důležité) na jakýkoli jiný den. Například pokud je dnes 13. listopadu, vyberte jako datum 13. prosince

Pro uložení změn stačí přejít na domovskou obrazovku.

Klepnutím na ikonu stahované aplikace zahájíte stahování z mobilní sítě.

Mobilní internet je rok od roku rychlejší a levnější, takže potřeba sítí Wi-Fi postupně mizí. Zatímco majitelé chytrých telefonů se systémem Android mohou používat internet od mobilního operátora bez jakýchkoli omezení, majitelé všech telefonů Apple iPhone a iPadů jsou nuceni zažívat vážné nepříjemnosti. Pokud aplikace stažená z App Store v systému iOS 11 při stahování přes mobilní internet přesáhne 150 MB, zobrazí se chybová zpráva.

Americká společnost s největší pravděpodobností záměrně přidala takové omezení do systému iOS, aby majitelé iPhonů a iPadů byli nuceni pocítit potřebu sítí Wi-Fi. Jiné vysvětlení pro to prostě není, protože všichni účastníci platí za mobilní internet z vlastní kapsy a myslím, že uživatel má právo rozhodnout, co chce stahovat. Dříve bylo možné toto omezení obejít jednoduše zapnutím režimu „Air mode“ a restartováním telefonu, ale v iOS 10.3.3 byl uzavřen, takže po dlouhou dobu uživatelé „jablečných“ zařízení zažili velké nepříjemnosti.

Existuje však poměrně jednoduchý způsob, jak obejít limit 150 MB při stahování z App Store přes mobilní internet. Funguje velmi jednoduše a nemusíte jej ani restartovat, tj. z hlediska provedení je ještě jednodušší než ty předchozí. Nejprve je třeba nastavit načítání jedné nebo více aplikací a pak počkat na zobrazení chybové zprávy.

Po zobrazení chybové zprávy přejděte do „Nastavení“ a otevřete sekce „Hlavní“. „Datum a čas“. Zde byste měli deaktivovat přepínač naproti „Automaticky“ a poté ručně nahradit datum pozdějším. Pokud je například 26. listopadu, můžete vybrat 27. listopad nebo 10. prosinec. jakýkoli den v budoucnosti. Po dokončení této manipulace byste se měli vrátit na plochu a kliknout na všechny ikony aplikací, které jste nechtěli stáhnout bez Wi-Fi. Pokud se to provede správně, stáhnou se do vašeho zařízení bez problémů, i když váží více než 1 GB.

Je důležité si uvědomit, že byste v žádném případě neměli měnit datum zpět během jejich stahování a instalace, protože v takovém případě se znovu objeví chybová zpráva a budete muset začít celý postup stahování znovu, což slibuje plýtvání mobilním internetovým provozem. Tato metoda funguje ve všech verzích operačního systému. takže jej mohou používat i majitelé iPhonů 8, 8 Plus a X, které na tomto operačním systému běží hned po vybalení z krabice

Až do 10. března včetně má každý jedinečnou příležitost získat Xiaomi Mi Band 3 tím, že stráví pouhé 2 minuty svého osobního času.

Aby váš nový iPhone vždy správně fungoval, je třeba provádět pravidelné aktualizace proprietárního operačního systému iOS. Nové verze firmwaru odstraňují všechny nedostatky a problémy předchozích verzí firmwaru zjištěné během provozu. na základě zpětné vazby a připomínek uživatelů. Díky nim jsou zařízení stabilnější, rychlejší a plynulejší. Tato aktualizace výrazně rozšiřuje funkce systémových aplikací a uvolňuje plný potenciál hardwaru iPhonu. Pochopme, jak správně aktualizovat iPhone, abyste se vyhnuli nějaké nepředvídatelné chybě.

Jak aktualizovat systém Android pomocí aplikace Samsung Kies

Aktualizace například systému Android 4.2.2. Pomocí aplikace Samsung Kies proveďte následující kroky:

 • Spuštění softwaru.
 • V dialogovém okně stiskněte tlačítko „Aktualizovat“ (pokud se na obrazovce nezobrazí žádné oznámení, zařízení již má nainstalovanou nejnovější aktualizaci softwaru).
 • Počkejte na dokončení instalace.

nový firmware nemusí splnit vaše očekávání (změna vzhledu nabídek, instalace nových a odstranění starých aplikací atd.).д.). Proto je důležité si během instalace přečíst, k jakým změnám dojde a zda se vyplatí aktualizovat.

READ  Jak vymazat mezipaměť prohlížeče v televizoru LG. Vymazání mezipaměti v televizorech LG

Vážení čtenáři, dnes vám řeknu, jak obejít omezení stahování souborů na iPhonu při používání mobilního internetu. Před systémem iOS 11 jste mohli přes mobilní data stáhnout soubor o velikosti až 100 MB. Jak nainstalovat aplikaci větší než 100 MB jsme vysvětlili. zde, abyste obešli nový limit 150 MB. Dopadlo to takto.

S vydáním firmwaru iOS 11 společnost Apple změnila limity pro stahování souborů přes mobilní data a zvýšila limit. Nyní můžete pomocí mobilního připojení k internetu stahovat soubory o velikosti maximálně 150 MB. To však nestačí ani na skromnou aktualizaci firmwaru.

Například v našem testovacím iPhonu 7 máme firmware 11.0.2 a za účelem aktualizace našeho telefonu se systémem iOS na verzi 11.1 je třeba stáhnout 306 MB., čímž je překročen limit pro stahování mobilních dat.

Pokud se pokusíte aktualizovat firmware iOS v iPhonu pouze s mobilním datovým připojením (3G nebo LTE), tlačítko Stáhnout a nainstalovat v Nastavení (Hlavní. Aktualizace softwaru) bude šedé. A pod tím je napsáno:

Ke stažení této aktualizace potřebujete připojení Wi-Fi.

Vzhledem k tomu, že v době psaní těchto pokynů jsme téměř v terénu, schopnost najít kabelové neomezené Wi-Fi přístupový bod a tiše aktualizovat firmware, nemáme žádné. Proto jsme našli několik alternativních řešení, která by se vám jednou mohla hodit.

Vyhledání druhého iPhonu s mobilním internetem

 • Najděte uživatele iPhonu, který chce také aktualizovat firmware iOS pouze pomocí mobilního internetu
 • zapnutí režimu modemu v telefonu, čímž se mobilní internet šíří přes Wi-Fi
 • Na iPhonu přejděte do Nastavení. Wi-Fi, povolte Wi-Fi a vyberte v seznamu telefon svého přítele, abyste se připojili k jeho přístupovému bodu
 • Jakmile se přes Wi-Fi připojíte k jinému telefonu s mobilním internetem, můžete na svém telefonu aktualizovat iOS: Nastavení. Obecné. Aktualizace softwaru. aktivuje se tlačítko Stáhnout a nainstalovat.

Po aktualizaci systému iOS rozdáte svůj mobilní internet, abyste mohli aktualizovat firmware iPhonu svého kamaráda (kamarádky), a všichni jsou spokojení.

Najděte svůj notebook nebo MacBook

Situace je následující, nemohli jsme najít iPhone v blízkosti, abychom mohli aktualizovat firmware, ale protože byl poblíž funkční notebook, přišli jsme na nápad sdílet s ním internet pomocí kabelu USB. Poté spusťte iTunes na notebooku a použijte je k aktualizaci systému iOS.

 • Zapnutí režimu modemu iPhonu
 • Připojte kabel USB mezi iPhone a notebook, pokud kabel není k dispozici, můžete se zkusit připojit přes Wi-Fi
 • Spusťte iTunes, klikněte na tlačítko iPhone (1), vyberte možnost Procházet (2) a klikněte na Obnovit (3)

Pokud máte neomezený mobilní datový tarif, můžete pokračovat a firmware iPhonu bude aktualizován.

V té době jsme však měli asi 1 Gb mobilního provozu., a iTunes ukazuje velikost aktualizace iOS 2,5 GB., Nevím, proč je tak velký rozdíl, protože v aktualizaci softwaru samotného iPhonu je velikost aktualizace 306 MB. Proces stahování firmwaru v iTunes jsme zastavili a rozhodli se hledat jiné řešení.

Všechny dnešní pokyny lze použít nejen k aktualizaci firmwaru iOS, ale také ke stahování objektů větších než 100 nebo 150 MB. Tedy všechny aplikace, podcasty atd.д.

Ukázalo se, že pokud je v blízkosti MacBook, je možné distribuovat mobilní internet z iPhonu, pak povolit distribuci internetu MacBooku, připojit se k němu pomocí jiného protokolu připojení a aktualizovat firmware.

V našem níže popsaném případě připojíme iPhone k MacBooku, pak z Macu budeme streamovat internet zpět do iPhonu, ale přes Wi-Fi a aktualizovat firmware, takže existují takové dithyramby:

 • Připojení k MacBooku (operační systém je v té době Sierra 10.12.5) iPhone pomocí nativního kabelu USB (pokud není nativní, použijte certifikované kabely).
 • Nastavení iPhonu do režimu modemu a výběr možnosti Pouze USB
 • Jakmile je MacBook online (můžete si to ověřit v prohlížeči Safari), spustíme dolní dok Předvoleb systému Mac OS a vybereme ikonu Sdílet
 • V nastavení sdílení klepněte v části Služby na Sdílení internetu (1), v části Obecné připojení klepněte na iPhone USB (2), v části Porty klepněte na Wi-Fi (3)
 • Pokud budete popsané schéma používat často, pak musíte přejít do nastavení Wi-Fi, vybrat bezpečnostní protokol WPA2 Personal a níže dvakrát zadat heslo, které bude chránit připojení. Pátý bod přeskočíme, protože toto připojení nebudeme používat po celou dobu.
 • Nyní zaškrtněte políčko Sdílení internetu (4) a v zobrazeném okně povolte Wi-Fi (5), potvrďte. Povolit.

To je vše, sdílení internetu z MacBooku je povoleno, spusťte Nastavení. Wi-Fi. povolte Wi-Fi a vyberte MacBook v seznamu sítí. Nyní můžete s tímto kroužkovým připojením přejít do Nastavení. Základní. Aktualizace softwaru. Stáhnout a nainstalovat nový firmware iOS do iPhonu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS