Jak aktualizovat firmware televizoru Samsung Smart TV dvěma snadnými způsoby

Většina elektroniky, jako jsou mobilní telefony, počítače, konzole, chytré hodinky a další produkty internetu věcí, vyžaduje aktualizace, které zlepší výkon a přidají nové funkce. Tyto aktualizace také pomáhají odstranit zranitelnosti, které mohou být zneužity a způsobit různé problémy. Když se podíváme na to, jak jsou televizory den ode dne chytřejší, je skutečnost, že dostávají aktualizace firmwaru, ještě chytřejší. Dnes se podíváme na to, jak aktualizovat firmware televizoru Samsung Smart TV.

Aktualizace pro televizory jsou v současné době stále v rané fázi. Ne každý výrobce OEM Smart-TV poskytuje pro své televizory trvalé aktualizace. Společnost Samsung však odvádí docela dobrou práci při poskytování aktualizací softwaru. Aktualizace firmwaru televizoru se mohou skládat z různých věcí. Možná je to oprava nepříjemné chyby, nová funkce, která byla právě přidána pro zlepšení výkonu, nebo třeba jen přidané bezpečnostní funkce, které chrání televizor před zranitelnými útoky. Někdy se může stát, že aktualizace něco pokazí, ale v porovnání s jinými elektronickými přístroji se to u televizorů stává jen zřídka.

Aby toho nebylo málo, tento průvodce vám pomůže zjistit, jak aktualizovat firmware vašeho Samsung Smart-TV.

Jak aktualizovat firmware Samsung Smart-TV

Poté je třeba poznamenat jednu věc. Smart TV zkontroluje firmware na oficiálních stránkách dvě hodiny po přechodu do pohotovostního režimu.

Pokud je nalezena nová verze. zařízení automaticky zahájí postup, tj. zapne se, rozsvítí se obrazovka a po aktualizaci se vrátí do pohotovostního režimu.

To znamená, že pokud je v nastavení televizoru zadán přesný čas, např. dvě hodiny ráno. provoz televizoru se softwarem se uskuteční v nastavený čas.

Uživatelé na fórech často uvádějí, že se televizor uprostřed noci sám zapíná. Chcete-li se vyhnout přepětí, jednoduše nastavte tuto položku nabídky na „Vypnuto“.

Jak nainstalovat software do televizoru Samsung

Pokud se po všech manipulacích a kontrolách ukáže, že je třeba nainstalovat nový software, přečtěte si informace přiložené k souboru, než budete pokračovat. Možná existuje způsob, jak ji nainstalovat, nebo něco jiného užitečného. Pokud vše sedí, musíte soubor přenést do počítače a poté jej přenést na flash disk. V tomto případě odborníci doporučují vzít si prázdný flash disk, který je pro tento účel předem naformátován.

Přes síť lze aktualizovat pouze Smart TV, pokud televizor touto funkcí nedisponuje, pak pouze prostřednictvím USB flash disku.

Při instalaci nového softwaru postupujte podle následujících kroků:

 • Pokud je stažený soubor archivem, musíte jej rozbalit. Chcete-li jej rozbalit, dvakrát na něj klikněte a spusťte proces extrakce kliknutím na „Extract“.
 • Poté zkopírujte data na USB disk a vložte jej do USB portu televizoru.
 • Instalaci zahájíte tak, že přejdete do sekce „Podpora“ a poté do sekce „Aktualizace softwaru“, vyberete možnost „přes USB“ a zaškrtnete políčko „Ano“.
 • Počkejte na dokončení instalace.
READ  Jak připojit zrcadlení obrazovky k televizoru Samsung. Jak zobrazit iPhone/iPad na televizoru LG nebo Samsung Smart TV

aktualizovat, firmware, televizoru, samsung

Druhá možnost aktualizace přes Internet. Je třeba provést následující kroky:

 • Přejděte do „Menu“ a vyberte „Podpora“ a poté „Aktualizace softwaru“.
 • Pokud poslední možnost nabídky není k dispozici, restartujte televizor.е. Vypněte ji a po 3 minutách ji znovu zapněte. Pokud je položka stále nedostupná, zkontrolujte připojení k internetu.
 • Vyberte možnost „Aktualizovat nyní“. Smart TV sám zkontroluje dostupné aktualizace, a pokud jsou k dispozici, nabídne jejich instalaci. Odpověď „Ano“.
 • Počkejte na aktualizaci firmwaru. Po úspěšném dokončení instalace se televizor sám restartuje.

Co dělat, když je firmware poškozený?

Někdy se stává, že software televizoru nefunguje dobře a časem se úplně porouchá nebo, jak se říká, „vyletí“. Pokud panel televizoru často zamrzá nebo odmítá reagovat na výběr aplikace, je nutné změnit software. V takovém případě bude obtížné cokoli provádět prostřednictvím stávajícího softwaru a aktualizovat jej po síti. Je lepší použít USB disk a nainstalovat software z něj.

 • Televizor Samsung visí na úvodní obrazovce;
 • Bez podsvícení;
 • není zde žádný obrázek;
 • obraz se zobrazí v termovizním režimu;
 • znaky jsou v nabídce zkreslené;
 • obraz je posunutý do strany nebo je zobrazena pouze polovina obrazovky.

Firmware televizoru Samsung můžete aktualizovat přes internet pouze u modelů s funkcí Smart TV. V opačném případě budete muset použít USB disk a provést následující akce:

 • Naformátujte jednotku flash;
 • Stáhněte si software z počítače a v případě potřeby jej rozbalte;
 • Uložte software na USB disk a připojte jej k televizoru;
 • Spusťte aktualizaci a počkejte na její dokončení.

Nejprve je třeba zjistit model a verzi softwaru, který je v televizoru nainstalován. Chcete-li to provést, přejděte do nabídky Smart a vyberte „Podpora“, poté „Aktualizace softwaru“, klepněte na řádek na obrazovce se zobrazí informace o nejnovější aktualizaci.

Pro správné zobrazení těchto informací musí být televizor připojen k síti.

Aktualizace přes internet

Chcete-li zahájit aktualizaci televizoru přes internet, klikněte na možnost. Zvolte „Aktualizovat přes síť“, na obrazovce se objeví indikátor hledání nové verze. Systém software najde, stáhne, rozbalí a nainstaluje, po dokončení procesu stačí zařízení restartovat.

Nejdůležitější je zajistit nepřerušované připojení k internetu. Pokud dojde k odpojení internetu během stahování nebo instalace, může to způsobit problém s dalším fungováním zařízení a proces instalace bude muset být opakován a v servisním středisku.

Zjištění verze nainstalovaného softwaru a data poslední reklamy na televizoru. Tuto informaci najdete v nabídce TV podle následujících kroků.

 • Stiskněte tlačítko Domů (Menu).
 • Pomocí levého a pravého tlačítka vyhledejte položku „Nastavení“.
 • Přejděte do nabídky TV.
 • V nabídce vyberte možnost „Podpora“.
 • Otevřete „Aktualizace softwaru“.

Na pravé straně se zobrazí číslo aktuální verze softwaru a následující dvě položky nabídky, které se aktivují kliknutím na „Aktualizace softwaru“.

Můžete vybrat aktualizaci softwaru. Televizor se připojí k serverům společnosti Samsung a zkontroluje, jaká je k dispozici nejnovější verze softwaru. Pokud televizor obdržel nejnovější verzi softwaru, oznámí vám, že aktualizace není nutná. Pokud je na serverech k dispozici novější verze softwaru, bude stažena a nainstalována do televizoru.

Vezměte prosím na vědomí, že aktualizace softwaru tímto způsobem není zásadní aktualizací. Televizor pouze stáhne a nainstaluje nové sestavení operačního systému. Nová verze může přidat nové aplikace nebo opravit chyby. Celkově se operační systém nemění.

READ  Přeflashování telefonu Samsung Galaxy

Proč potřebujete aktualizaci firmwaru

V každé další verzi softwaru výrobce nejprve opravuje chyby, které ovlivňují stabilní provoz přijímače, a také instaluje nové funkce a rozšiřuje stávající, čímž zlepšuje výkon zařízení v místních oblastech a obecně. Zejména funkce Smart Hub a obchod Samsung Apps přidávají nové aplikace a hry a další formáty videa, takže televizory lépe umožňují přehrávat videa online nebo v místní síti prostřednictvím služeb AllShare, Smart View, PC Share Manager atd.д. Pravidelné aktualizace firmwaru jsou proto nezbytné pro zlepšení výkonu přijímače a jeho modernizaci a funkčnost.

Někdy však nová verze softwaru, která opravuje nedostatky staré, pouze brání uživatelům. Například u televizorů Samsung řady J aktualizovaný firmware znemožnil instalaci widgetů třetích stran. Pro vyřešení problému byste se mohli vrátit na nulovou (původní) verzi a nainstalovat software číslo 1412. Vývojáři ji však brzy odstranili z databáze na oficiálních stránkách a verze softwaru 1440, která ji nahradí, nemá stejný účinek.

Jak flashnout televizor Samsung přes USB a internet za 5 minut

Závěr. televizor musí být včas aktualizován a zároveň je odstraněno mnoho chyb softwarového charakteru. Ne každý však ví, jak na to, a ve skutečnosti to není nic složitého. stačí mít USB disk nebo přístup k internetu ze samotného televizoru. Tento článek popisuje, jak správně nainstalovat firmware do televizoru Samsung pomocí různých metod.

Aktualizace firmwaru televizoru Samsung

Nezřídka se uživatelé dostanou do situace, kdy se jejich televizor jednoduše odmítá aktualizovat, přestane fungovat a zobrazuje řadu chyb. Situace je nepříjemná, ale dá se vyřešit. V dnešním přehledu vám prozradíme, jak aktualizovat televizor Samsung prostřednictvím jednotky USB flash. Kde hledat firmware, jak jej správně stáhnout a nainstalovat, co je třeba spustit v televizoru.

Příručka pro instalaci firmwaru do televizoru Samsung

Při koupi nového televizoru každý uživatel očekává, že bude dlouho správně fungovat. Televizní technologie se vyvíjí velmi rychle. Nové funkce a vlastnosti jsou stále dostupnější, ale kupovat nový televizor každých šest měsíců až rok je nerozumné a drahé. Současně je možné aktualizovat software televizoru.

Flashováním televizoru se zbavíte některých lagů a chyb a aktualizací softwaru získáte některé drobné funkce (např. rozšíření seznamu podporovaných formátů). Mnoho uživatelů se ptá, jak bleskově ovládat televizor. Postup není tak složitý, jak se na první pohled zdá.

Praxe ukazuje, že ne všichni uživatelé rozumí softwaru svého televizoru. Proto si postup blikání podrobně projdeme na konkrétním příkladu. Podívejme se na příklad postupu firmwaru známé značky televizorů Samsung. Blikání televizoru Samsung nebude trvat dlouho, ale bude vyžadovat vaši pozornost. Níže je uveden postupný popis kroků, které je třeba provést. Vezměte prosím na vědomí, že firmware můžete aktualizovat online. V tomto článku se budeme zabývat otázkou flashování televizoru Samsung pomocí portu USB.

Postupy pro aktualizaci softwaru

Abyste se ujistili, že instalace firmwaru do televizoru nezpůsobí jeho poruchu nebo zamrznutí, musíte znát přesný model televizoru. To lze zjistit pohledem na zadní panel nebo z technické dokumentace. Nyní musíte přejít na webové stránky společnosti Samsung.com, najděte vyhledávací formulář a zadejte model televizoru.

READ  Jak nastavit obrázek na TV Samsung

Poté ve výsledcích vyhledávání kategorií na levé straně vyberte firmware.

Ve výsledcích vyhledávání by se měl objevit váš model televizoru, klikněte na odkaz.

Zobrazí se stránka s tabulkou všech dostupných aktualizací firmwaru. Nejprve se ujistěte, že nový firmware skutečně potřebujete. Porovnejte sériové číslo právě nainstalovaného firmwaru se sériovým číslem firmwaru, který si můžete stáhnout. Číslo dostupného firmwaru je uvedeno ve sloupci Verze. Chcete-li zjistit číslo firmwaru, vstupte do nabídky televizoru. Přejděte do nabídky Menu, vyberte možnost Podpora a poté vyberte možnost Aktualizace softwaru. Zobrazí se okno a na pravé straně najdete přesnou verzi firmwaru, která je právě nainstalována. Pokud je číslo firmwaru na webu vyšší než vaše, můžete software televizoru aktualizovat.

Před stažením nové verze firmwaru zkontrolujte, zda je pro vás vhodná. Ujistěte se, že ve sloupci Popis je uvedeno, že soubor je určen k aktualizaci přes USB. Jazyk by měl být stejný jako váš, pokud nainstalujete firmware v cizím jazyce, budou všechny položky v televizoru v cizím jazyce.

Až budete zcela přesvědčeni, že nový firmware pro váš televizor Samsung splňuje všechny požadavky, začněte stahovat.

Abyste mohli pokračovat v dalším postupu, musíte mít naformátovaný disk USB (nejlépe FAT 32, někteří uživatelé nevidí disky USB naformátované v systému NTFS). Vložte do počítače prázdný flash disk se staženým firmwarem pro televizor Samsung. Zkopírujte ji na USB disk.

Dvakrát klikněte na soubor flash zkopírovaný na jednotku USB flash a stiskněte tlačítko „Extract“. Spustí se proces rozbalování, během kterého je nejlepší zavřít všechny programy spuštěné v počítači.

Jakmile se ujistíte, že je proces rozbalování dokončen, vyjměte jednotku USB flash z počítače.

Vložte USB flash disk s aktualizací firmwaru do portu USB na televizoru.

Chcete-li spustit aktualizaci firmwaru, přejděte do nabídky Menu, Podpora, Aktualizace firmwaru, “ přes USB“, odsouhlaste a klikněte na „Ano“. Spustí se proces aktualizace. Pokud jste vše provedli správně, firmware televizoru Samsung bude aktualizován.

Při aktualizaci firmwaru televizoru přes port USB se mohou vyskytnout určité potíže, jako například brzdění, zamrzání a další problémy. Pokud se s těmito problémy nechcete setkat, postupujte podle následujících tipů

 • Používejte pouze firmware určený pro váš model televizoru z oficiálních webových stránek;
 • zkontrolujte, zda je nová verze firmwaru vyšší než verze již nainstalovaná;
 • Zkontrolujte, zda aktualizace firmwaru podporuje správný jazyk;
 • Ujistěte se, že je disk USB naformátován ve formátu FAT 32;
 • během aktualizace nepřemisťujte ani nevyjímejte paměť USB z portu USB na televizoru;
 • nevypínejte televizor během aktualizace;
 • Během aktualizace televizor nevypínejte.

jsme podrobně popsali postup pro flashování tv. Pokud budete postupovat podle všech kroků a poznámek, nebude nový firmware pro váš televizor Samsung způsobovat žádné problémy. V následujících článcích se podíváme na to, jak flashovat televizory jiných výrobců. Hodně štěstí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS