Aktualizace operačního systému Android na tabletu

Při nákupu mobilního vybavení a po jeho konfiguraci obvykle uživatelé čelí potřebě aktualizovat operační systém. Ne každý majitel zařízení ví, jak to udělat, proto je uvedeno níže, jak aktualizovat verzi Android na tabletu.

Jakýkoli tabletový počítač se prodává s verzí Android, relevantní v době vydání zařízení. Implementace se neprovádí okamžitě a některé modely mohou ležet ve skladu obchodu po dlouhou dobu. Během této doby se vývojářům podaří uvolnit aktualizace, které eliminují chyby staršího systému a urychlují jeho práci. Aktualizace operačního systému Android je celkově volbou každého uživatele Postup pro aktualizaci systému obvykle netrvá moc času a bezbolestně probíhá, takže je stále lepší jej implementovat.

Jak zjistit verzi Androidu

Existuje několik hlavních a efektivních způsobů, jak aktualizovat aktuální verzi operačního systému Android na tabletu a přepnout na novější verzi mobilního operačního systému.

Každá metoda má své vlastní vlastnosti. Jsou však stejně vhodné pro tablety Samsung Galaxy, Asus, Huawei, Lenovo a mnoho dalších. Podstata postupu se nemění v závislosti na výrobci tabletu. Nakonec všichni pracují na stejných verzích mobilní platformy.

Chcete.li aktualizovat Samsung, tablet Lenovo nebo tablet jakékoli jiné značky, můžete použít následující způsoby:

 • Přes internet;
 • V automatickém režimu;
 • Prostřednictvím webové stránky výrobce tabletu;
 • Při použití paměťové karty;
 • Pomocí notebooku nebo PC;
 • Používání softwaru třetích stran.

Nyní samostatně o tom, jak aktualizovat tablet prostřednictvím kabelu USB přímo přes počítač, ve skutečnosti vzduchem. Všechny tyto metody jsou podrobněji popsány. Poté si uživatel bude muset vybrat metodu aktualizace tabletového zařízení pomocí počítače pomocí kabelu USB, softwaru třetích stran, paměťové karty nebo jiných možností zarážení.

Automatická aktualizace

Změna firmwaru nastává na pozadí. Uživatel obdrží oznámení o nové verzi a povolení k její instalaci. musí být potvrzeno. Po dokončení této operace je systém zcela připraven k práci. V případě potřeby může být automatická aktualizace deaktivována v nastavení zařízení.

Bezdrátový internet

Dobrá volba mezi standardními těmi, které vám umožní aktualizovat tablet, jako je Samsung Galaxy Tab 2 nebo jakýkoli jiný model

Toto je považováno za nejjednodušší možnost aktualizace firmwaru nebo přijetí zcela nové verze mobilního operačního systému na tabletu. Již záleží na tom, co výrobce nabízí.

Vývojáři obvykle nabízejí přejít na novou verzi softwaru nebo aktualizovat aktuální aktualizaci pomocí odpovídajícího balíčku.

READ  Jak nastavit selfie hůl na Android

V čaji se objeví oznámení o nejnovější verzi firmwaru. Někteří lidé jim nevěnují pozornost ani je nechají bez dozoru, dokud nebudou mít čas na to, aby se s nimi vypořádali.

Předpokládejme, že máte Android 4 a zpráva přišla s návrhem na aktualizaci operačního systému na tabletu. Chcete.li to udělat, udělejte pár kroků:

 • V případě katastrofy se doporučuje nejprve vytvořit záložní kopii všech dat;
 • Poté připojte tablet k nabíjecímu zařízení nebo alespoň spusťte proces, když bude úroveň náboje nad 60-70%;
 • Zahrňte do tabletu bezdrátový přístup k internetu, ale je lepší použít stabilní Wi-Fi nebo alespoň mobilní internet 4G, protože při použití 3G stahování dat bude trvat hodně času;
 • Kliknutím získáte oznámení o vzniku nové aktualizace;
 • Postupujte podle pokynů instalačního programu.

Zde stačí kliknout na tlačítko Aktualizace a počkat, až proces dokončí.

Webová stránka produktů

Někdy se stává, že nemůžete automaticky aktualizovat svůj tablet Android. A když jdete do části informací o zařízení, neukazuje, zda je k dispozici novější firmware.

Důvodem je skutečnost, že aktualizace ne vždy přicházejí na vaše zařízení najednou.

Zde můžete použít jinou metodu. K tomu však budete muset jít na místo výrobce mobilního zařízení. Nezáleží na tom, zda je Huawei nebo Lenovo, protože jakýkoli tablet Android lze pomocí této metody aktualizovat.

 • Otevřete web výrobce pomocí tabletu;
 • Přejděte do sekce softwaru;
 • Vyberte model vašeho zařízení;
 • Aktivovat vyhledávání nebo vybrat konkrétní zařízení;
 • Cm. Seznam dostupného softwaru pro váš model;
 • Stáhněte si nejnovější verzi firmwaru a nainstalujte ji do zařízení.

Tato metoda se nepoužívá příliš často

Jak ručně aktualizovat Android na tabletu?

V průběhu času a rostoucí požadavky na gadgety se vyplatí zkontrolovat, zda je jedna nebo druhá aktualizace kompatibilní s vaším již dostupným modelem. Pokud se Android načte, rozdává zprávy o systémových chybách nebo odmítá přijmout instalační program, pomůže to režim manuální instalace, je to také blikání.

 • Stáhněte si příslušnou sestavu firmwaru z oficiálního webu výrobce (možná budete muset Google charakteristiky modelu tabletu zde).

Archiv (.ZIP) je zkopírován na pohodlné místov trvalé vzpomínce na gadget nebo na SD kartě.

Obnovte gadget na „obnovení“. Obvykle, abyste mohli začít pracovat v režimu snižování, musíte stisknout a držet klíče napájení a objemu současně Moderní gadgety se však neliší ve velkém počtu tlačítek, proto v souladu s logikou výběru kombinace z omezeného počtu prvků můžete vyzkoušet následující: „Zvýšení zahrnutí objemu“, „Zvýšit se Objem domů “,„ Zvýšený objem snižuje „společně“ atd.D. A ještě lépe. přečtěte si pokyny pro vaše zařízení.

READ  jak stahovat filmy do iPadu bez počítače. Jak stahovat filmy do iPadu nebo iPhonu z obchodu iTunes

Přípravná opatření před postupem

Před aktualizací verze Android je třeba provést následující předběžné kroky:

 • Uložte informace důležité pro uživatele z paměti aparátu na externím médiu nebo pro provedení úplné zálohování OS;
 • Rozhodněte se o nainstalované verzi (oficiální nebo od vývojářů třetích stran) a stáhněte si ji.

Instalace místního firmwaru

Ve výchozím nastavení mnoho smartphonů na Android nahrálo záložní kopii aktivního firmwaru s aktualizacemi. Tuto metodu lze také přičíst standardním, protože je prováděna výhradně pomocí smartphonu. Instrukce pro to vypadá následovně:

Jdi do nastavení“.

Poté provedete přechod k věci „na telefonu“. Obvykle se nachází na samém dolním seznamu s parametry.

Otevřete položku „aktualizace systému“.

Klikněte na ikonu trojnásobně na pravé horní části. Pokud tomu tak není, pak pro vás tato metoda nebude fungovat.

Ze seznamu Drop.down vyberte „Nainstalovat místní firmware“ nebo „Vyberte soubor firmwaru“.

Potvrďte instalaci a počkejte na její dokončení.

Tímto způsobem lze nainstalovat pouze firmware, který je již napsán v paměti zařízení. Do jeho paměti však můžete načíst firmware stažený z jiných zdrojů pomocí speciálních programů a přítomnosti pravého kořene na zařízení.

Aktualizace populárních aplikací pro Android

Pokud je třeba neustále aktualizovat všechny aplikace nainstalované na tabletu, pak je nejlepší použít automatickou možnost pro toto.

Všechno, potom zařízení nezávisle načte nové verze všech programů.

V tomto případě můžete načíst nové soubory selektivně.

 • Odpojte automatickou aktualizaci.
 • Jděte hrát na trh. V okně, které opouští levou stranu, přejděte do sekce programu a aplikací.
 • Otevřete seznam všeho, co je nainstalováno na tabletu.
 • Vyberte aplikaci, kterou je třeba aktualizovat, přejděte na její stránku a vedle názvu klikněte na tlačítko „Aktualizovat“.

Vezměte prosím na vědomí, že tlačítko se objeví pouze v případě, že existuje nová verze.

Příprava na aktualizaci

Před zahájením aktualizace nabijte telefon a připojte se k síti Wi-Fi. Mobilní internet, dokonce i neomezený, nebude fungovat. Také si všimněte, že názvy některých položek nabídky se mohou lišit, ale princip aktualizace na všech zařízeních Android je podobný.

Mějte na paměti, že v tomto ohledu není žádný rozdíl mezi telefony a tablety, takže při označení jedné z možností je druhá. Je třeba si také uvědomit, že Android je jeden systém, takže princip jeho aktualizace na Samsung, Lenovo, HTC, Huawei, Fly a další zařízení se příliš neliší.

aktualizovat, android, tabletu

Jak aktualizovat Android na tabletu nebo proč aktualizovat Android?

Aktualizace OS se vyrábějí pravidelně, takže je dostačující po dobu šesti měsíců a někdy i několik měsíců používání, aby začal přijímat připomenutí, že výrobce dokončil operační systém, existují další rozšíření nebo doplnění. Funkčnost je nejčastěji podrobena změnám, „opravami“ vycházejí pro problémy, které nebyly dosud vidět nebo zvyšují stabilitu systému.

aktualizovat, android, tabletu

Nikdo nutí načíst a nainstalovat aktualizace, ale pokud je ignorují, můžete ztratit nějaké funkce a schopnosti nových verzí. Infúze „nové krve“ do systému může také pomoci, pokud dojde k nesprávnosti nebo problému s uvedením na trh. V tomto případě nezbývá nic, než aktualizovat Android na tabletu. Ale před tím byste neměli zapomenout na další odstavec.

READ  iPhone nevidí kontakty na kartě SIM. Jak zobrazit kontakty na SIM kartě v systému Android?

Instalace Androidu od nuly

Předpokládejme, že vaše zařízení nikdy nebylo operačním systémem Android, ale vždy jste s ním chtěli pracovat. Můžete to také udělat, nainstalovat Android na tablet od nuly bude obtížnější než v předchozím případě, ale výsledek stojí za vynaložené úsilí.

Podívejme se na instalační schéma nového Androidu na tabletu:

 • Najděte informace o modelu tabletu a poté najděte požadovaný firmware na internetu.
 • Nejprve připojte tablet k počítači, budeme také potřebovat flash kartu s objemem 4 GB nebo více.

Důležité! Nedoporučuje se stáhnout podezřelé programy. je lepší stáhnout vše z oficiálních stránek výrobce.

 • Pak je nutné formátovat flash kartu v FAT32, vytvořit katalog skriptu se všemi nahranými soubory pro firmware.
 • Pokud jde o firmware, je lepší udržet si tablet zcela nabitý, protože zařízení může být během zátěže „nasyceno“, a to může vést k vážným problémům. Optimálním řešením je náboj tabletu během procesu nabíjení.
 • Pokud se něco najednou pokazí, pomocí této zálohy můžete vše v původním stavu obnovit.
aktualizovat, android, tabletu

Důležité! Všechny tyto manipulace by měly být prováděny na počítači, a ne na tabletu.

 • Nyní zkontrolujte, zda všechny funkce fungují správně, pokud něco funguje „křiokorně“, je lepší okamžitě vrátit vše do počátečního nastavení a znovu opakovat operaci.
 • .
 • Poté vyjměte jednotku flash a znovu zapněte tablet.

Důležité! Aby displej měl obrázek, který se vám líbí. statický nebo animovaný, nezapomeňte nainstalovat tapetu pro Android.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS