Jak sledovat iPhone ze systému Android

Při navrhování funkcí moderních gadgetů se Apple zaměřuje na zabezpečení uživatelských dat a ochranu zařízení před hackerskými útoky. Téměř každé zařízení Apple má užitečnou funkci, která umožňuje naléhavě najít ztracené nebo odcizené zařízení. Málokdo však ví, že jeho polohu můžete sledovat také v telefonu se systémem Android.

Nejjednodušší a nejdostupnější způsob, jak sledovat polohu oblíbeného iPhonu, je přes iCloud. Služba umožňuje nejen ukládat potřebné soubory, ale také vyhledávat kontakty, poštu, data kalendáře. Zároveň je to prostředek k nalezení iPhonu nebo iPadu. Pokud na stránky přistupujete ze zařízení se systémem Android, algoritmus je následující:

 • Přejděte na službu iCloud.com z nové karty v prohlížeči Androidu.
 • Na panelu pokročilých nabídek klikněte na tři tečky.
 • V zobrazeném seznamu vyhledejte položku „Plná verze“.
 • Když se zobrazí přihlašovací obrazovka, musíte zadat své Apple ID.
 • Webové stránky budou přesměrovány na stránku zobrazující všechny dostupné složky.
 • Vyberte ikonu „Najít iPhone“ a spusťte aplikaci.
 • Kliknutím na kartu „Všechna zařízení“ vyhledejte iPhone.
 • Vyhledejte a zaškrtněte příslušnou miniaplikaci v rozevíracím seznamu, který zobrazuje informace o všech miniaplikacích značky Apple.
 • Během 20-30 sekund se na chytrém telefonu zobrazí interaktivní mapa s hledaným zařízením.

Pokud je zapnutý, je zapnutá funkce Najít iPhone a je připojený k webu, uvidíte jeho přesnou polohu. Pokud smartphone není k dispozici, zobrazí se jeho poslední poloha na mapě.

aktivovat, geolokaci, iphonu, geolokační

Zakázání a povolení GPS v iPhonu

Pokud tedy chcete v iPhonu zakázat nebo povolit GPS, musíte nejprve otevřít aplikaci Nastavení. To provedete klepnutím na ikonu aplikace na ploše iPhonu.

Po otevření aplikace nastavení přejděte do sekce Soukromí (nebo do sekce Soukromí, pokud máte starší verzi systému iOS). Tato část se nachází přibližně uprostřed seznamu, za položkami „Touch ID“ a „Battery“.

V části „Ochrana osobních údajů“ otevřete podsekci „Geolokační služby“. Tato část by měla být úplně nahoře na obrazovce a vedle ní bude uvedeno, zda je GPS nyní povoleno, nebo ne.

Tím se dostanete do podsekce „Geolokační služby“. Zde budou k dispozici všechna nastavení iPhonu související s GPS. Úplně nahoře je přepínač, kterým můžete vypnout a zapnout GPS v iPhonu. Pokud přepínač svítí zeleně, je systém GPS povolen.

Jak nakonfigurovat geolokaci v iPhonu

Chcete-li v iPhonu povolit geolokaci, musíte vstoupit do aplikace Nastavení. Stačí kliknout na příslušnou ikonu na ploše iPhonu.

Poté byste měli přejít do sekce nastavení s názvem „Soukromí“.

Dalším krokem je otevření podsekce „Geolokační služby“, která by měla být úplně nahoře. Pokud máte geolokaci vypnutou, zobrazí se před tímto pododdílem „Vypnuto“.

Tím se zobrazí nastavení zeměpisné polohy. Chcete-li povolit geolokaci, stačí přepnout přepínač do polohy „Zapnuto“.

Po povolení geolokace se v dolní části zobrazí seznam programů, které geolokaci používají nebo nepoužívají. Pokud je zaškrtnuto „Nikdy“, znamená to, že geolokace není pro aplikaci k dispozici. V tomto případě aplikace nebude moci používat geolokaci, i když je povolena funkce „Geolokační služby“. Chcete-li pro takový program povolit geolokaci, musíte jej otevřít v tomto seznamu a změnit hodnotu z „Nikdy“ na „Při použití programu“ nebo „Vždy“.

READ  iPhone 11 kolik SIM karet

V dolní části seznamu aplikací se nachází část „Systémové služby“.

V části „Systémové služby“ jsou k dispozici další nastavení geolokace iPhonu.

Zde se dozvíte, jak můžete povolit nebo zakázat reklamu společnosti Apple založenou na zeměpisné poloze, upozornění založená na zeměpisné poloze a další podobné funkce.

Jak povolit zeměpisnou polohu

V případě, že uživatel neví, jak povolit GPS na „iPhone“, doporučujeme použít metodu zakázání s malou změnou pořadí.

 • Přejděte do části „Nastavení“.
 • Dále přejděte na „Soukromí“ nebo „Soukromí.
 • Poté přejděte do okna „Geolokační služby“.
 • Zobrazí se, že je tato funkce vypnutá. Přesunutím posuvníku do zelené polohy aktivujete funkci.
 • Poté musí uživatel pro povolení geolokace přejít na konec, kde se mu nabídnou tři možnosti volby telefonních práv. V prvním případě je uživateli znemožněno zobrazit svou polohu pomocí. V druhém případě poskytuje částečná práva k používání svého umístění, ale pouze v případě, že jsou povoleny aplikace se zvláštními právy. A za třetí, uživatel souhlasí s plným využitím svých údajů o poloze.

Chcete-li se ujistit, že společnost Apple nepoužívá osobní informace o poloze, je nejlepší zkontrolovat oprávnění systémových aplikací. Pokud aktivace probíhá v nevhodných službách, měla by být zakázána. Tím se vyhnete přijímání reklamních nabídek ze sociálních sítí, prohlížečů a aplikací.

Jak povolit geolokaci v zařízení iPhone

Určení polohy osoby je nezbytné pro správné fungování některých aplikací v mobilním zařízení. Některé aplikace mohou vyžadovat údaje o vaší poloze pouze při jejich používání a některé je mohou vyžadovat i na pozadí.

Stojí za zmínku, že pokud jsou navigační služby v mobilním zařízení vypnuté, programy nebudou schopny zjistit vaši polohu.

Geolokační služby můžete v iPhonu povolit následujícím způsobem:

 • Otevřete nabídku nastavení a přejděte na kartu „Soukromí“, v některých verzích systému iOS se tato karta může jmenovat také „Soukromí“;
 • V otevřené nabídce klepněte na položku „Geolokační služby“;
 • Otevře se nová nabídka a je třeba aktivovat příslušnou možnost posunutím posuvníku do aktivního stavu.

Pokud se v této nabídce posunete o něco níže, můžete si také prohlédnout úplný seznam všech nástrojů, které při používání miniaplikace vyžadují přístup k údajům o poloze.

Jak aktivovat geolokační služby na iPhonu:

V případě, že byl váš smartphone jailbreaknut, tedy můžete v iPhonu povolit také geolokační služby. V tomto případě však nemusíte přecházet do nabídky nastavení. Do mobilního zařízení je nutné nainstalovat tweak Acrivator ze služby Cydia a poté postupovat podle níže uvedených pokynů:

 • Spusťte nainstalovanou aplikaci a přejděte do „Nastavení“;
 • V otevřené nabídce klikněte na tlačítko v horní části obrazovky „Kdekoli“ a přejděte na kartu „Upravit“;
 • V otevřeném seznamu možností vyberte možnost „Přijatá zpráva“, čímž vytvoříte novou „Novou událost“;
 • V okně zprávy zadejte libovolné kódové slovo, po jehož zadání se aktivuje příkaz zámku s názvem „Location Services“;
 • Měli byste také ponechat prázdné pole odesílatele, abyste mohli tento příkaz v budoucnu aktivovat z jakéhokoli mobilního zařízení;
 • Uložte nová data kliknutím na tlačítko „Hotovo“.

Po vytvoření nové události je také nutné nastavit určité parametry, aby ji aktivátor mohl spustit. To se provádí následujícím způsobem:

 • V seznamu všech dostupných událostí vyberte právě vytvořenou událost;
 • Zvýrazněte kódové slovo v seznamu;
 • V seznamu akcí aktivátoru vyberte možnost „Polohové služby“ a přepněte ji do aktivního stavu.
READ  iPhone se nezapne na nabíječce jablko svítí.

Jak povolit geolokaci v zařízení iPhone

Pro správnou funkci některých aplikací je vyžadována geolokace. Některé vyžadují data pouze za provozu, jiné i na pozadí. Pokud je navigační služba v elektronickém zařízení vypnutá, aplikace nebudou moci získat informace o poloze elektronického zařízení.

V nastavení

Geolokaci lze v zařízeních Apple povolit během několika minut. K tomu potřebujete:

 • Rozbalte nabídku „Nastavení“ a otevřete část „Soukromí“ (v některých verzích označenou jako „Soukromí“).
 • ze seznamu dostupných možností vyberte možnost „Geolokační služby“ a přejděte na tuto stránku.
 • Zde aktivujte tuto možnost posunutím posuvníku doprava (měl by být zelený).

Posunutím stránky dolů zobrazíte seznam všech aplikací, které vyžadují přístup ke geolokačním údajům mobilního zařízení.

Vzdáleně

Funkci určování polohy lze aktivovat a konfigurovat nejen na běžných zařízeních, ale také na jailbreaknutých (tj. hacknutých) smartphonech, které nejsou podporovány vývojářem. V takovém případě nebude nabídka nastavení potřeba. Musíte si do telefonu stáhnout a nainstalovat tweek Activator ze služby Cydia a poté postupovat podle následujících kroků.

 • V seznamu možností vyberte možnost „Přijatá zpráva“. Tím se vytvoří nová událost „Nová událost“.
 • Do okna zprávy je třeba zadat frázi nebo libovolné kódové slovo, které po odeslání spustí příkaz zámku. „Location Services“.
 • Zároveň musí být pole odesílatele ponecháno prázdné, aby bylo možné aplikaci aktivovat z libovolného telefonu.
 • Data je třeba uložit stisknutím tlačítka „Hotovo“.

Po dokončení vytvoření „Nové události“ je třeba nastavit aktivátor tak, aby ji mohl provést. To vyžaduje:

 • Mezi všemi událostmi vyberte právě vytvořenou událost.
 • V seznamu zvýrazněte položku obsahující frázi nebo kódové slovo.
 • V seznamu akcí aktivátoru vyberte možnost „Polohové služby“ a posunutím přepínače doprava ji aktivujte.

V případě ztráty nebo krádeže bude nyní majitel moci lokalizovat a sledovat pohyb svého telefonu a na dálku mu poslat textovou zprávu s kódem.

Jak zakázat geolokaci v iPhonu v nastaveních

Stojí za to podívat se na základní způsoby zakázání geolokace na iPhonu. Uživatelé mohou službu zakázat nebo aktivovat. Nejjednodušší způsob, který vás napadne, je použít Nastavení.

Chcete-li deaktivovat geolokaci a určování zeměpisné polohy pomocí nastavení, je vhodné

 • Otevřete „Nastavení“ na iPhonu;
 • Poté je vhodné procházet stránku, dokud uživatel nedojde k položce „Soukromí“;
 • Dále klikněte na „geolokační služby“;
 • Nastavení na „Vypnuto.

Vezměte prosím na vědomí! Jedná se o jednoduchý a známý způsob deaktivace. Chcete-li využít další výhodu, vyplatí se omezit operaci pomocí určitých scénářů. V části „Geolokační služby“ můžete selektivně nastavit, kdy má být geolokace aktivována a kdy ne.

Tím uživatel omezuje osobní údaje. Pokud uživatel vybere určitý scénář, lze geolokaci aktivovat pouze při použití funkce, jako je „Hledat iPhone“. Úplné vypnutí geolokace znamená uzavření všech položek a služeb. Chcete-li deaktivovat všechny služby, nastavte všechny položky do neaktivního stavu. Poté už nikdo nebude moci manipulovat s osobními údaji uživatele.

Jak zakázat geolokaci v zařízení iPhone

Pokud chcete v iPhonu zakázat geolokaci, přejděte nejprve do nastavení zařízení. Chcete-li to provést, klikněte na ikonu „Nastavení“ na ploše iPhonu.

V nastavení iPhonu přejděte na „Soukromí“.

Poté přejděte do podsekce „Geolokační služby“. Pokud máte povolenou geolokaci, zobrazí se před tímto pododdílem „Zapnuto“.

Zobrazí se stránka s nastavením, kde můžete zakázat určování zeměpisné polohy. Chcete-li tak učinit, jednoduše přesuňte přepínač „Geolokační služby“ do polohy „Vypnuto“.

READ  Jak zobrazit nedávno odstraněné aplikace na iPhonu. Jak obnovit smazaný iPhone

Místo zakázání všech geolokací je můžete zakázat pouze pro určité aplikace. V tomto případě ponechte položku „Geolokační služby“ v poloze „Zapnuto“ a všimněte si níže uvedeného seznamu aplikací.

U každé aplikace bude uvedeno, jakým způsobem spolupracuje s geolokačními službami. Pokud je v aplikaci nastavena hodnota „Nikdy“, znamená to, že geolokace je pro aplikaci zakázána a aplikace nemůže používat geolokaci.

Pomocí tohoto seznamu aplikací můžete nezávisle nastavit, které aplikace mohou používat geolokaci a které ne.

Pod seznamem aplikací se nachází také seznam „Systémové služby“.

Pomocí tohoto seznamu můžete povolit nebo zakázat geolokaci pro systémové služby iPhonu.

Jak vidíme, v iPhonu je k dispozici mnoho možností konfigurace geolokačních služeb, které lze použít k zakázání geolokace obecně nebo pro jednotlivé aplikace a služby.

Jak zakázat funkci určování zeměpisné polohy

Chcete-li v aplikaci zakázat funkci určování zeměpisné polohy, musíte

 • Přejděte do nastavení;
 • Přejděte na soukromí. geolokační služby;
 • V zobrazené nabídce se zobrazí všechny aplikace, které používají funkci přenosu zeměpisné polohy;
 • Výběr konkrétní aplikace a zakázání trvalého přenosu zeměpisné polohy.

V otevřené nabídce můžete vybrat libovolnou aplikaci, která používá geolokaci, a poté nakonfigurovat jednu z konkrétních možností:

 • Nikdy. To znamená, že aplikace nemůže používat geolokaci, dokud ji v nastavení opět nezměníte;
 • Zeptejte se příště. Až bude aplikace příště vyžadovat geolokační údaje pro určitou operaci, zobrazí se uživateli vyskakovací okno, kde může použití těchto údajů povolit nebo zamítnout. Budete moci vybrat možnost „Povolit pouze při použití aplikace“, „Povolit jednou“ a „Nepovolit“;
 • Při používání aplikace. Pokaždé, když aplikace běží a potřebuje geolokační údaje, získá je bez dalšího vyskakovacího okna. Pokud si aplikace vyžádá informace o poloze na pozadí, nebude k nim mít přístup;
 • Vždy. Aplikace bude mít přístup k poloze uživatele, i když bude spuštěna na pozadí.

Doporučujeme pečlivě vybírat aplikace, které mají povoleno nebo zakázáno používat geolokační údaje. Funkce „vždy používat geolokaci“ může rychle vybíjet baterii.

Nedoporučuje se úplně vypnout geolokaci pro prohlížeče, messengery, sociální sítě a navigaci. To může přímo ovlivnit jejich funkci. Nezakazujte také hrám a zábavním aplikacím používat geolokaci. Nesmí se spustit bez funkce umístění uživatele.

Několik let jsem pracoval v prodejnách mobilních telefonů dvou velkých operátorů. Dobrá znalost tarifů a vidění všech úskalí. Miluji gadgets, zejména na Android.

Přejít do nastavení. ochrana osobních údajů. geolokační služba. V zobrazené nabídce povolte přenos zeměpisné polohy.

Otevření aplikace pro odesílání zpráv. vybrat příjemce. stiskněte tlačítko „Podrobnosti“. „Odeslat aktuální zeměpisnou polohu

Stiskněte plus (nebo sponku) ve zprávě. Přenos dat o poloze. Zvolte časový rámec přenosu dat. Odeslat zprávu

Přejít do nastavení. Ochrana osobních údajů. geolokační služba. V zobrazené nabídce přepněte režim geopozice na vypnutý.

Přejít do nastavení. ochrana osobních údajů. Geolokační služby. Otevření aplikace a nastavení přístupu ke geolokaci.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS