iPhone X nebo iPhone XR, který si vybrat?

To je pravděpodobně jedna z nejsamozřejmějších voleb pro mnoho lidí při nákupu iPhonu za 50-60 tisíc v roce 2019.

V tomto článku se vám pokusím poskytnout co nejobjektivnější názor na volbu mezi těmito dvěma krásnými telefony, protože jsem sám používal iPhone X po dobu jednoho roku a poté přešel na iPhone XR a používal jsem ho 3 měsíce. Takže názor je vytvořen, vy jste soudce!

iPhone X je vlajková loď roku 2017, první bezrámečkový smartphone společnosti Apple. Člověk by si myslel, že první palačinka obvykle vyjde špatně, ale ne v tomto případě. Je to skvělý telefon, který je naprosto relevantní i pro rok 2019. Má jeden z nejvýkonnějších procesorů A11 Bionic na trhu, displej OLED, 64 GB nebo 256 GB dostupné paměti, 3 GB RAM, skener obličeje Face ID a duální hlavní fotoaparát s možností portrétování a optickým zoomem.

Je to špatně? Samozřejmě, že ne! Byl a stále je to velmi oblíbený přístroj, který dokonale zvládá každodenní úkoly každého uživatele.

iPhone XR je s oblibou označován za rozpočtový smartphone společnosti Apple pro rok 2018. Ale je to tak? Proč si lidé vůbec myslí, že telefon za 800-900 je rozpočet? Ani v zemích s mnohem vyšší životní úrovní než v Rusku nikdo nepovažuje 800 za telefon za haléř.

Ne, vůbec nejde o levný telefon a Apple se ho tak ani nesnaží prezentovat. Možná si to lidé myslí, protože si pamatují neúspěšný iPhone 5c, ale podobnost situace z roku 2013 s tou současnou je pouze v rozmanitosti barev těla. To je vše. Nic dalšího společného!

S iPhonem XR se Apple snaží udržet nejvyšší možnou úroveň výkonu za nejnižší možnou cenu a rozšířit své publikum a přitáhnout na svou stranu majitele drahých telefonů se systémem Android a lidi, kteří vlastní starší iPhony, ale nejsou připraveni utratit více než 1 000 za vlajkový model, jako je XS nebo XS Max.

Má procesor A12 Bionic (výkonnější než iPhone X), Liquid Retina LCD displej, 64, 128 (hurá) a 256 gb interní paměti, 3 GB RAM, skener obličeje Face ID a jeden hlavní fotoaparát, který umí pořizovat i portrétní snímky, ale s některými výhradami, které prozkoumáme ve srovnání obou zařízení.

Celkově vzato, nespěchejte pohřbít tento telefon v domnění, že je to rozpočtový telefon. V mnoha případech je tento telefon tou NEJLEPŠÍ volbou, kterou můžete v roce 2019 udělat.

Oba telefony mají skleněné tělo, takže oba mají bezdrátové nabíjení.

iPhone XR je o něco tlustší, těžší a širší/delší než iPhone X, ale tento rozdíl není vůbec podstatný. Celkově nemáte při přechodu na iPhone XR po iPhonu X pocit nepohodlnosti. Středně velký XR se na rozdíl od modelů 8 Plus a XS Max vejde do kapsy.

Koncový rám je jiný. iPhone X má ocelový rám a iPhone XR hliníkový. Podle mého názoru je hliníkový rám praktičtější, protože ocel je poměrně měkký materiál a za rok používání je rám iPhonu X pokrytý spoustou malých škrábanců.

Rozdíl je i v barevných variantách. iPhone XR má šest barevných variant, zatímco iPhone X má jen dvě neutrální varianty v černé a stříbrné.

Něco, co mnoho lidí záměrně hodilo rajčata na iPhone XR.

Za prvé, iPhone XR má o něco silnější rámeček kolem obrazovky než model X. To je však patrné pouze v případě, že jsou oba telefony položeny vedle sebe. Při každodenním používání si tlustších rámečků ani nevšimnete.

READ  Jak odemknout číslo v aplikaci WhatsApp v systému Android. Jak odblokovat WhatsApp pomocí VPN?

iPhone XR má displej LCD, zatímco iPhone XR má OLED.

Obrazovky OLED jsou považovány za modernější a kontrastnější. Černá barva je černá, nikoli tmavě šedá jako u LCD (to proto, že obrazovka LCD osvětluje celou plochu, zatímco OLED má každý pixel zvlášť).

Ale buďme upřímní: rozdíl mezi obrazovkami X a XR je patrný pouze tehdy, když jsou vedle sebe, a to jen pokud jste velmi vybíraví.

Když máte iPhone XR pouze v rukou, nepociťujete žádné nepohodlí způsobené obrazovkou ani rámečky kolem ní.

iPhone XR. самый стыдный смартфон Apple

Situace je zde nejednoznačná. Oba telefony mají své výhody. Pojďme si je rozebrat v následujícím pořadí.

Portrétní fotografie: obě mají. iPhone X ji však má díky dvěma softwarovým čočkám, zatímco iPhone XR ji má pouze díky softwarovému zpracování. Rozdíl v obrázcích lidí téměř žádný, oba telefony stejně rozmazané pozadí. iPhone XR ale neumí portrétní fotografii. Ale fotíte portréty koťat tak často??

Optický zoom: zde se misky vah přiklánějí ve prospěch iPhonu X. Díky optice má trojnásobný optický zoom, zatímco iPhone XR má pouze digitální (se ztrátou kvality).

Modul hlavního fotoaparátu pro běžné fotografování: iPhone XR má stejný modul hlavního fotoaparátu jako iPhone XS. Optika byla oproti iPhonu X vylepšena. V malém ohledu tedy iPhone XR pořizuje o něco detailnější fotografie.

Záleží na vás, zda je důležitější optický zoom a portrétní snímky (iPhone X), nebo detailnější každodenní snímky (iPhone XR).

To je bez nadsázky hlavní výhoda iPhonu XR!

Kromě toho má iPhone XR novější, energeticky úspornější procesor a obrazovku IPS, která spotřebovává méně energie než OLED v iPhonu X.

Díky těmto faktorům vydrží iPhone XR na jedno nabití podstatně déle.

V mém scénáři používání se iPhone X posadil o 18.00, zatímco iPhone XR žije do 23.30 a v té době má ještě 20-25 % náboje.

Společnost Apple uvedla na čínský a hongkongský trh dvousimkovou verzi iPhonu XR (ano, ano, to je verze se dvěma fyzickými SIM kartami).

Tato verze je plně funkční v Rusku a je to telefon, který sám používám. Ano, tento telefon nemá v Rusku oficiální záruku, ale kvůli pohodlí a můžete riskovat, zejména proto, že procento vadných iPhonů je poměrně nízké.

Při cestování po světě je velmi praktické, když si můžete v telefonu nechat ruskou SIM kartu pro příjem důležitých hovorů a SMS z bank a vložit do něj místní SIM kartu s relativně výhodným internetovým tarifem.

iPhone X nemá dvoučlánkovou verzi jako takovou.

Zde je jasným vítězem iPhone XR.

Apple nechce snížit cenu iPhonu X, stále naznačuje, že je, i když loňskou vlajkovou lodí své řady. Proto jeho cena za posledních šest měsíců téměř neklesla.

A iPhone XR je navržen jako konkurent levnějších telefonů se systémem Android, takže jeho cena je dostupnější.

Výsledkem je, že iPhone XR ve verzi 64gb je asi o 10% levnější než iPhone X se stejnou pamětí, ale za cenu iPhone X 64gb si můžete koupit iPhone XR s naprosto dokonalou pamětí 128gb.

Podle mého názoru vypadá koupě iPhonu XR v roce 2019 jako logičtější krok než koupě postupně stárnoucího iPhonu X.

iPhone X má na své straně o něco pokročilejší fotoaparát a obrazovku OLED, zatímco iPhone XR má výkonnější procesor a baterii a také nižší cenu.

Zkontrolujte, zda je vaše zařízení certifikováno na Ukrajině a podporuje eSIM.

iphone, jaké, číslo

Připojení nových čísel

 • Připravte si další zařízení a přejděte z něj do obchodu.kyivstar.ua
 • Vyberte si jeden z našich tarifů s eSIM.
 • Zaplaťte a počkejte, až se na obrazovce příslušenství objeví voucher s QR kódem. Na uvedený e-mail můžete také obdržet QR kód.
 • Naskenujte kód QR pomocí chytrého telefonu, ve kterém aktivujete eSIM.
 • Přidejte eSIM do zařízení a pomocí výzev telefonu dokončete aktivaci eSIM.
 • Zkontrolujte, zda vše funguje. Například vytočte 111 # a počkejte na informace o účtu.
READ  Pád aplikací na iPhonu 7

Připojení nových čísel

 • Připravte si další zařízení a přepněte se z něj do obchodu.kyivstar.ua
 • Vyberte si jeden z našich tarifů eSIM.
 • Zaplaťte a počkejte na voucher s QR kódem, který se objeví na obrazovce vašeho dalšího zařízení. Kód QR můžete obdržet také e-mailem.
 • Použijte chytrý telefon, kterým aktivujete eSIM, a naskenujte kód QR.
 • Přidejte eSIM do zařízení a pomocí výzev telefonu dokončete aktivaci eSIM.
 • Zkontrolujte, zda vše funguje. Například vytočte 111 # a počkejte na informace o účtu.

Výměna stávajících čísel a připojení nových čísel v obchodě

 • Přijďte k nám a vezměte si s sebou pas a identifikační kód.
 • Naskenujte kód QR obdržený s telefonem, ve kterém aktivujete eSIM.
 • Přidejte eSIM do zařízení a pomocí výzev telefonu dokončete aktivaci eSIM.
 • Ujistěte se, že funguje. Například vytočte 111# a počkejte na informace o vyúčtování.

Jak zjistit číslo modelu iPhone XS, XS Max a iPhone XR

Vzhledem k tomu, že sklo nahrazuje u iPhonu XS, XS Max nebo iPhonu XR eloxovaný hliník, Apple v některých regionech netiskne číslo modelu loga FCC, číslo modelu, text „Designed by Apple in California“ ani další štítky. Vzhledem k tomu, že různé modely iPhonu podporují různé operátory a pásma po celém světě, jak zjistíte číslo modelu svého iPhonu XS, XS Max a iPhonu XR, pokud své zařízení používáte v jiných zemích?

iPhone XR. лучший iPhone в 2021 году и вот почему

Všechny informace, jako je číslo modelu, číslo IMEI a regulační informace, můžete stále získat z aplikace Nastavení. Vždy se jednalo o nejbezpečnější způsob přístupu k informacím ve vašem zařízení. Více po skoku!

Design

iPhone XR téměř zcela převzal design iPhonu X. Smartphone má tělo s mírně zaoblenými rohy. Zadní a přední plocha je pokryta chráněným sklem, které je spojeno hliníkovým rámem.

Za zmínku stojí první významný rozdíl v designu iPhonu XR a loňského iPhonu X. V jubilejní „desítce“ bylo sklo spojeno rámem z nerezové chirurgické oceli. iPhone XR má hliníkový rám. je levnější, není tak odolný proti poškrábání ani lesklý. Při pohledu dopředu bychom měli říci, že iPhone XR má mnoho podobných rozdílů jako iPhone X. Díky nim je smartphone levnější než vlajkové lodě společnosti Apple.

iPhone XR má hliníkový spojovací rám, nikoli ocelový, což neznamená, že se snadno poškrábe. iPhone 8 a iPhone 8 Plus mají podobné rámečky. Nebyly zaznamenány žádné stížnosti na sníženou odolnost proti poškrábání.

iPhone XR je o něco, ale stále větší než iPhone X. Tělo smartphonu působí mírně protáhlým dojmem, protože displej zařízení je plnohodnotný a téměř bez rámečku.

Téměř celá přední plocha iPhonu XR je vybavena velkým 6,1palcovým displejem. Boční a spodní rámečky displeje téměř úplně chybí. V tomto ohledu smartphone také postrádá domovské tlačítko, a to ani fyzické, ani dotykové. Horní rámeček zůstává výrazný, ale má velké výřezy po stranách.

What ‚R‘ in iPhone XR Means. Apple Explains!

Vydáním iPhonu XR se Apple konečně rozloučil s domovským tlačítkem a čtečkou otisků prstů Touch ID. Všechny tři nové iPhony 2018 jsou vybaveny funkcí rozpoznávání obličeje Face ID, která se osvědčila v iPhonu X.

Umístění prvků na těle iPhonu XR je typické pro smartphony Apple. Na levé straně jsou tlačítka hlasitosti a klasický přepínač režimu zvuku (který naštěstí Apple zatím neuvažuje zrušit). Na pravé straně je tlačítko napájení a přihrádka na kartu SIM. Na spodní hraně je konektor Lightning a symetrická mřížka reproduktoru. Shora není nic.

Celkově je iPhone XR o něco větší verzí iPhonu X. Ale to jen do chvíle, než dojde na barvy těla iPhonu XR. Společnost Apple se rozhodla upozornit na svůj nejdostupnější smartphone roku 2018 zvláštním způsobem. iPhone XR je k dispozici hned v šesti barvách: černé, bílé, červené, žluté, korálové a modré. Poslední tři barvy jsou pro iPhone v posledních letech zcela neobvyklé.

Číslo modelu iPhone je číselný kód, který slouží k identifikaci různých verzí zařízení určených k prodeji v různých zemích. Apple například tradičně vydává speciální verze iPhonu pro Spojené státy (USA) a Čínu (Čína), občas se objeví i speciální verze pro Japonsko (Japonsko). Některé modely mohou prodávat pouze určité společnosti nebo mobilní operátoři (například Verizon). Rozdíly mezi jednotlivými modely jsou především v podpoře různých mobilních sítí (GSM nebo CDMA) a frekvencí.

iphone, jaké, číslo

Číslo modelu je zaznamenáno jako „Model Axxx“, kde „xxxx“ je čtyřmístný kód, který představuje danou verzi (model) iPhonu. U iPhonu 7 a starších zařízení se číslo modelu vždy nachází ve spodní části zadního krytu iPhonu.

READ  Jak nahrát fotografii v iCloud iPhone

Od iPhonu 8 lze číslo modelu najít v přihrádce na kartu SIM.

Číslo modelu najdete také v Nastavení iPhonu. Chcete-li tak učinit, otevřete nastavení iPhonu a přejděte do části „Obecné informace o tomto zařízení“.

Číslo modelu rychle identifikuje verzi iPhonu (například umožňuje rozlišit iPhone 6 a 6s) a také zemi, ve které byl iPhone prodán.

Další informace o tomto tématu naleznete v tomto článku o tom, jak zjistit model vašeho iPhonu.

Rozdíl mezi iPhonem X a XR: porovnání iPhonu 10 a 10r

Zajímá vás, jaké jsou rozdíly mezi iPhonem X a XR, když se rozhodujete o koupi modelu nebo jen sledujete všechny změny v řadě?? Doufáme, že tento článek vám pomůže pochopit tuto problematiku a učinit rozumnou volbu pro nákup, tím spíše, že v našem servisu v Nižním Novgorodu najdete celou řadu modelů za velmi přijatelné ceny.

Různé modely iPhone XR pro různé země

Není žádným tajemstvím, že ruské ceny iPhonu XR patří k nejvyšším na světě. Pokud převedete oficiální cenu modelu v základní verzi v dolarech při současném směnném kurzu 63,3 rublů za 1, ukáže se, že více než 1000. V Americe se prodává za 750. Řada kupujících má tedy rozumnou otázku: proč si tento iPhone neobjednat ze Států nebo jiných zemí, kde stojí méně než v Rusku, nebo si ho koupit od neautorizovaných prodejců? Při rozhodování o takovém kroku však musíte mít na paměti, že existují rozdíly v ruském, americkém a čínském iPhonu XR.

Obrazovka

Vynikající 5,8palcový OLED displej iPhonu X versus 6,1palcový LCD-IPS displej iPhonu XR: který displej je lepší? Obrazovka na iPhonu X se mi líbí víc, je bezchybně černá. Ale iPhone XR má za stejné peníze větší úhlopříčku.

V obou zařízeních je k dispozici funkce True Tone, kdy se barvy na obrazovce přizpůsobují světlu. Zatímco iPhone X pracuje s technologií 3D Touch, iPhone XR už má zjednodušenou verzi. Haptic Touch. Jak se od sebe zásadně liší, se dozvíte v tomto článku:

Apple se chystá vylepšit funkce Haptic Touch

Další věcí jsou rámy. Je konec roku 2018 a čínské společnosti se snaží maximálně využít povrch a zkrátit rámeček na minimum. A co Apple? Jde si svou vlastní cestou, vůbec ji to netrápí. Ale zatímco rámečky iPhonu X byly jen tlusté, rámečky iPhonu XR jsou již velmi tlusté.

Zeptáte se: „Co je na tom špatného??“V podstatě na tom není nic špatného, nemá to vliv na výkon, jen to není moc hezké, to je vše.

Jaký je rozdíl mezi iPhonem 11 a iPhonem XR: vyplatí se přeplácet?

Společnost Apple včera konečně ukončila všechny úniky (které se mimochodem potvrdily) a představila světu iPhone 11. Vzhledem k mnoha barevným schématům jej uživatelé označili za nástupce iPhonu XR: na první pohled se oba smartphony skutečně liší pouze modulem fotoaparátu a cenový rozdíl je skutečně malý. 10 000 mezi mladšími konfiguracemi. Není tedy divu, že mnoho lidí okamžitě přemýšlelo, zda si pořídit iPhone 11, nebo ušetřit trochu peněz a koupit iPhone XR?

| Denial of responsibility | Contacts |RSS