Porucha Apple Pay

Nezřídka se stává, že uživatelé zjistí, že systém bezkontaktních plateb v jejich zařízení přestal fungovat. Uveďme si příklad: Apple pay přestal fungovat na iPhonu 7. Zde je několik důvodů, proč k tomu mohlo dojít:

Vadný modul NFC nebo jeho anténa

Při běžném používání se tento díl poškozuje poměrně zřídka, ale v případě nekvalitní opravy nebo při samovolném odstraňování závad se může snadno poškodit.

Problémy na straně karty. Někdy je telefon plně funkční, ale přesto nelze v obchodě zaplatit. V takovém případě je třeba zkontrolovat, zda máte na kartě zůstatek, zda není zablokovaná a zda PIN kód nebyl v poslední době změněn. Všechny tyto situace znemožňují používání Apple Pay.

Selhání softwaru

Bezkontaktní platby mohou přestat fungovat kvůli závadám a problémům se systémem iOS. Někdy lze situaci zachránit restartováním telefonu, ale někdy je mnohem těžší problém najít a vyřešit. To může provést pouze příslušný odborník. Vezměte prosím na vědomí, že Apple Pay nefunguje na všech iPhonech nižších než verze SE.

Problém se samozřejmě nevyskytne z ničeho nic. Problém s čipem NFC je často důsledkem fyzických nárazů do telefonu, například při pádu iPhonu, nebo neodborné opravy. Právě pád způsobil problémy s Apple Pay na iPhonu X, které se dostaly až k inženýrům v servisním středisku Apple Pro.

V tomto stavu byl telefon přivezen do servisního střediska

Rozbité zadní sklo bohužel nebylo jediným následkem pádu tohoto telefonu. Apple Pay přestal fungovat a po resetování se majitel iPhonu rozhodl znovu připojit bankovní karty, ale telefon odmítl zaregistrovat nové karty. Nepomohlo ani přeflashování smartphonu z režimu DFU: iPhone se změnil v „cihlu“ a přestal se aktivovat, protože špatný proces pájení nebo vadný čip NFC brání aktivaci smartphonu.

Po přeflashování se stroj změnil v cihlu

Zadní sklo iPhonu se při pádu poškodilo

Časté důvody, proč NFC na iPhonu nefunguje

Pokud jste si všimli, že NFC na vašem iPhonu nefunguje, náš celostátní Pedant vám poradí.Náš tým odborníků vám pomůže vyřešit vaše problémy. Mobilní telefony opravujeme ve 122 velkých městech po celé zemi, včetně. Naše síť 314 kanceláří, v nichž pracují odborníci s více než pětiletou praxí. Poskytují služby:

Po dokončení práce vám poskytneme záruku. Může být platná až tři měsíce.

Vše, co potřebujete vědět o modulu NFC v iPhonu

NFC je bezdrátová přenosová technologie používaná pro bezkontaktní platby. iPhone představil modul v roce 2014 ve verzi 6. Nyní je tak přirozený, že nepotřebuje samostatnou reklamu a popis výhod.

NFC umožňuje používat chytrý telefon:

 • Platit v dopravě, obchodech, restauracích, všude tam, kde jsou příslušné terminály.
 • Používá se jako klíč od předních dveří a dokonce i k nastartování motoru.
 • Spárování s jiným zařízením Bluetooth. Díky modulu NFC se sluchátka a reproduktory synchronizují automaticky, bez nutnosti zadávat další silné kódy.

Jestliže před pár lety bylo Apple Pay a placení telefonem něčím z daleké budoucnosti a raritou, nyní je to běžná věc, která překvapuje spíše svou absencí než přítomností.

Situace, kdy si běžíte do supermarketu koupit bochník chleba, aniž byste si vzali peněženku, ale s iPhonem v kapse, a po zaplacení to nejde, protože modul NFC nefunguje. Pokud se situace po restartu nezměnila, je třeba problém vyřešit v servisním středisku a provést pájení BGA. Takové opravy kvalitně a profesionálně provedou v servisním středisku Apple Lab.

READ  Jak nahrávat video z obrazovky iPhonu 11

NFC nefunguje na iPhonu: co dělat

Oblíbení čtenáři časopisu Access World! Jsme vděční za každý dar, který nám věnujete na rozvoj našeho startupu! Všechny peníze jdou na honoráře autorů, korektorů a hostingové poplatky. Chceme, abyste byli spokojeni! Díky vám zůstává náš projekt i nadále nezávislý a užitečný. Bez vašich darů bychom to nikdy nedokázali. Děkuji a děkuji!

S úctou, šéfredaktor časopisu Access World

Když NFC v iPhonu selže, je to z několika důvodů. Problémy s Apple Pay se nejčastěji nevyskytují. Příčinu problému je třeba hledat jinde.

Bezkontaktní platby na iPhonu nejčastěji nefungují z následujících důvodů:

 • Poruchu čipu NFC je obtížné opravit svépomocí, bude lepší obrátit se na servis.
 • V nastavení aplikace Wallet je chyba, pokud byla aplikace nastavena nesprávně, bezkontaktní platby v iPhonech nebudou fungovat. Problém s nefunkčností NFC na iPhonu bude relevantní také v případě, že do aplikace nebyla přidána žádná karta nebo na ní nejsou žádné finanční prostředky.
 • Pouzdro smartphonu nebo pouzdro s příslušenstvím může vytvářet rušení a interference, které jsou pro bezkontaktní platby nežádoucí. Otázka, proč NFC na iPhonu nefunguje, bude relevantní zejména v případě použití nárazuvzdorného pouzdra.

Je možné, že selhání bezkontaktních plateb na iPhonu je způsobeno chybami v operačním systému. V druhém případě je třeba postupovat podle následujících kroků:

 • Hardresetujte smartphone;
 • Obnovte nastavení sítě (Nastavení. Obnovit nastavení. Obnovit nastavení sítě);
 • V aplikaci Peněženka vyjměte kartu a znovu ji přiložte;
 • Změna regionu (Nastavení. „Jazyk a region“ změna regionu). Je nutné změnit oblast na jakoukoli oblast, kde je podporována služba Apple Pay;
 • Přeinstalování firmwaru pomocí DFU.

Po všech těchto úkonech je nutné zkontrolovat fungování bezkontaktní platby, ale neobnovovat zálohu do zařízení.

Bezkontaktní platba na iPhonu nemusí fungovat, pokud je karta zablokovaná, při poruše POS terminálu nebo v případě selhání banky.

Pokud dojde k selhání na straně banky (stav platby je zamítnut), měli byste zavolat do banky a zeptat se, kdy budou bezkontaktní platby k dispozici. Pokud NFC v iPhonu nefunguje, zkontrolujte samotný modul.

Mimochodem, o bezkontaktních platbách píšeme poměrně často, nedávno jsme říkali, proč NFC nefunguje

Pozorně nás čtěte a sledujte stránky 🙂

Vadný/chybějící modul NFC

Modul NFC je zodpovědný za bezkontaktní platby v chytrém telefonu. Je také zodpovědný za přenos dat mezi smartphonem a POS-terminálem. Záleží tedy na funkčnosti modulu NFC, zda lze bezkontaktně platit, nebo ne.

Pokud ještě neuplynula záruční doba vašeho mobilního zařízení, můžete smartphone jednoduše vrátit v rámci záruky.

Problémy s modulem NFC se u nových rostestovaných a oficiálně zakoupených iPhonů vyskytují velmi zřídka. K takovým poruchám zpravidla dochází u opravených smartphonů, které opravovali nekvalifikovaní technici. Při renovaci iPhonu se často zapomíná na propojku, která spojuje desku a pouzdro

Selhání NFC může být indikováno 56. chybou v iTunes, která se objeví při obnově nebo aktualizaci firmwaru. Je však také možné, že se vyskytnou problémy s čipem NFC, zatímco samotný iPhone se aktualizuje hladce.

iPhone 10 (x) не работает apple pay (nfc), восстановление оторванных контактов.

Souhrn

Pokud NFC na iPhonu nefunguje, zkontrolujte následující body:

 • Je modul NFC přímo ve smartphonu?
 • Uzemňovací šrouby antény mohou být utaženy příliš volně, v takovém případě modul NFC nefunguje. Můžete je zkusit jemně utáhnout, ale neměli byste použít příliš velkou sílu, abyste nepoškodili desku. Někdy se při montáži iPhonu jednoduše zapomene na šrouby.
 • Modul NFC může být vadný a v takovém případě je nutné jej vyměnit. Cena takového modulu se pohybuje kolem tří set.

Pokud Apple Pay funguje, ale nedaří se, bývá problém nejčastěji v operačním systému nebo v POS terminálu. Nezřídka se také vyskytují technické problémy s bankou nebo s nedostatkem peněz na kartě.

Pokud služba Apple Pay vůbec nefunguje, přestože je nastavena, pravděpodobně není opraven samotný modul NFC. V druhém případě nefunguje NFC na iPhonu lze vyřešit pouze výměnou modulu.

READ  Ochranné sklo na iPhone 11 se hodí

Něco je rozbité nebo nefunguje? Napište nám o svém problému s televizorem, chytrým telefonem, aplikací nebo jiným zařízením a my ho vyřešíme. Napište svůj dotaz do komentářů k tomuto článku nebo e-mailem na adresu capatob.homep@gmail.com odpovíme na váš dotaz a vyřešíme ho do jednoho týdne. Pro naše pravidelné čtenáře brzy uspořádáme bleskovou akci s neobvyklými cenami. sledujte stránky každý den.

Stejně jako tento článek? Podpořte náš IT magazín jakýmkoli způsobem! Zatím se držíme čistě nadšení, ale neděláme recenze na míru 🙂

Nefunkčnost NFC v zařízení iPhone

Chytré telefony iPhone od šestého modelu získaly podporu technologie NFC. Tato technologie způsobila revoluci ve světě technologií díky vynikající šířce bezdrátového pásma a velmi krátkému dosahu

Majitelé chytrých telefonů se snímačem NFC mohou nyní provádět bezkontaktní platby a rychleji připojovat další zařízení. Z iPhonu bohužel zbyla jen bezkontaktní platba.

Apple Pay v iPhonu se velmi dobře uchytilo, protože mnozí se už dlouho chtěli zbavit peněženky. Bohužel někdy kvůli problémům s čipem NFC Apple Pay prostě nefunguje. Odborníci v servisním středisku iLounge Lab vědí, jak tento problém vyřešit, a právě o to se s vámi chceme podělit.

Předevčírem jsem stál v obchodě a nemohl jsem přijít na to, proč terminál nereaguje na můj iPhone.

Nejprve jsem si myslel, že jde o kartu „Trojka“ mezi zařízením a pouzdrem. Vyndal jsem ho a zkusil to znovu.

Sundal jsem pouzdro. Vyjádřete to obvyklým způsobem. Otočeno na stranu. Obrátil ji vzhůru nohama. Zobrazení vpřed. Opustil jsem nabídku plateb a vrátil se zpět.

Zaplatil běžnou kartou, odešel z obchodu, restartoval zařízení a zásadně se pokusil koupit žvýkačky přes Apple Pay znovu, ale u jiné pokladny.

Apple Pay na mém iPhonu X bohužel nefunguje. Už nefunguje. iPhone nevidí terminál, terminál nevidí iPhone. Žádná chyba, nic. jen ticho z obou zařízení během platby.

Co dělat, když Apple Pay nefunguje?

Apple Pay je nový platební systém určený pro bezkontaktní platby. Díky vestavěnému čipu NFC můžeš za zboží a služby platit iPhonem nebo hodinkami Apple Watch.

Někteří uživatelé si bohužel stěžovali na problémy s Apple Pay. V takovém případě je karta s připevněným kabelem zcela nepoužitelná. Zjistěme více o příčinách a možných poruchách.

V čem by mohl být problém?

 • Telefon musí podporovat technologii NFC.
 • Závady v systému iOS.
 • Problém s terminálem.
 • Nesprávně přidaná karta.
 • Porucha modulu nebo antény.
 • Vniknutí vlhkosti.

Způsoby řešení problému se systémem iOS:

 • Restartujte zařízení;
 • Obnovení nastavení sítě (Nastavení. Hlavní stránka. Obnovení. Obnovit nastavení sítě);
 • V aplikaci Peněženka kartu odstraňte a znovu ji přiložte;
 • Pokud není výsledek žádný, zkuste znovu nainstalovat nebo aktualizovat firmware.

Pokud po tomto postupu Apple Pay nefunguje, měli byste se zamyslet nad problémem s čipem NFC. Nejčastějším problémem je špatné upevnění anténního modulu nebo nefunkční čip NFC. Pokud je zjištěn špatný signál, znamená to vniknutí nečistot nebo prachu.

Co může být příčinou výše uvedeného problému:

 • Dobrému kontaktu brání prach, nečistoty nebo kapka lepidla při montáži jednotky;
 • Fixace je uvolněná;
 • Upuštěný gadget;
 • Vniknutí vody.

Jak vyřešit problém?

Obraťte se na servisní středisko, informujte technika o problému a možných příčinách poruchy.

Po diagnostice zařízení technik sdělí příčinu, termín a náklady na opravu.

Zavolejte do našeho servisního střediska na číslo 067-574-19-02 nebo navštivte:

Co dělat, když na iPhonu přestane fungovat Apple Pay??

Není to tak dávno, co placení chytrým telefonem proti terminálu budilo u pokladních respekt. Nyní se vše změnilo, různé bezkontaktní platební metody se staly samozřejmostí a nikoho nepřekvapí. Obzvlášť pohodlné je platit za nákupy pomocí služby Apple Pay, jejíž aplikace je nainstalována v iPhonu. Stačí, když do peněženky přidáte své platební údaje (karty) a můžete je bezpečně vyřadit z peněženky.

Stává se však, že jednoho dne přestane Apple Pay fungovat. Dotknete se telefonu na terminálu, ale nic se nestane. Nebo není možné přidat kartu do aplikace. Řešení této poruchy, o kterém vám řekneme.

READ  Jak nahrát fotografii v iCloud iPhone

iphone, nefunguje

Не работает Apple Pay на iPhone. Ремонт NFC

iPhone X v rukou inženýrů Apple Pro

Proč Apple Pay nefunguje?

Bezkontaktní placení v iPhonu funguje pomocí technologie NFC. Je to bezpečná komunikační technologie pro krátké vzdálenosti (do 15 cm). Jeho schopnost pracovat zase zajišťuje speciální čip NFC, který je připájený k základní desce chytrého telefonu. K přenosu signálu se používá anténa. Příčinou selhání bezkontaktních plateb je tedy obvykle poškození čipu nebo antény. Nejčastějším důvodem je pád telefonu, jeho vystavení nárazu nebo vlhkosti. Také vadný čip NFC vede k chybám při aktualizaci iPhonu.

Oprava NFC na iPhonu

Pro ilustraci příkladu opravy čipu NFC uvádíme skutečný případ opravy iPhonu X v našem servisu.

Chronologie poruch a oprav

Zákazník po pádu přinesl svůj iPhone X do našeho centra Apple Pro. Sklo zadního panelu bylo rozbité, také byla stížnost, že Apple Pay přestal fungovat.

Na zadním skle se při pádu objevila velká prasklina.

Majitel se pokusil obnovit všechna nastavení a znovu přidat karty do peněženky, ale nepodařilo se mu to.

Poté se pokusil flashnout telefon z režimu DFU, ale opět se mu to nepodařilo. iPhone se odmítá vůbec aktivovat, protože selhání NFC je nemožné. Proto bylo rozhodnuto, že se obrátíme na servis pro odbornou opravu.

Po pokusu o obnovení systému iOS se iPhone přestane aktivovat.

Naši technici provedli komplexní diagnostiku zařízení iPhone. Tím se zjišťuje rozsah poškození čipu. Pokud jsou napájecí obvod nebo kontakty čipu poškozeny, lze je znovu zapnout (opravit). Pokud je samotný čip poškozený, je třeba ho vyměnit, ale bohužel se tím telefon pouze aktivuje a platby na něm nebudou fungovat.

Odpojení dvou polovin desky na iPhonu X.

U tohoto modelu iPhonu se základní deska skládá ze dvou částí: horní a spodní. Horní část obsahuje procesor, paměť atd., zatímco spodní část obsahuje rádiové moduly včetně čipu NFC.

Zjištěno poškození kontaktních plošek na horní straně desky.

Pomocí mikroskopu a laboratorního měřiče napětí bylo zjištěno přerušení kontaktních plošek horní části desky, a tím i přerušení komunikace se spodní částí.

Testování podložek a vyhledávání otevřených obvodů.

Inženýr používá speciální software a mikroskop.

iPhone X NFC repair (apple pay)/ Восстановление НФС Айфон 10

Piny byly znovu připájeny při nízké teplotě pomocí pájecí stanice. Po opravě byl provoz systému zkontrolován na laboratorní jednotce.

Obnovení kontaktů na horní straně desky.

Po opětovném sestavení byl iPhone uveden do režimu obnovení a přeflashován. V důsledku toho byly obnoveny všechny funkce. Apple Pay funguje.

Deska se spouští s běžnou spotřebou energie a lze ji namontovat do skříně.

Deska je zapečetěna v pouzdře a uvnitř je záruční pečeť.

Po přeflashování je iPhone aktivován.

V posledním kroku jsme vyměnili zadní sklo iPhonu. Jak to udělat, jsme popsali v předchozím článku. Nyní vypadá jako nový. Telefon je majiteli vydán se zárukou.

Pokud jste se setkali s podobnou poruchou, vyzýváme vás k opravě čipu NFC v iPhonu, abyste mohli Apple Pay znovu zprovoznit!

© 2012. 2022 Servisní středisko Apple Pro

Všechna práva vyhrazena, žádná reprodukce materiálů bez odkazu na stránky. Servisní středisko Apple Pro je pozáruční (neautorizované) servisní středisko. Apple, iPhone, iPod, iPad, Mac, iMac, iTunes, MacBook, iOS, Mac OS a Apple Watch jsou registrované ochranné známky společnosti Apple Inc. Označení slouží k informování zákazníků o službách poskytovaných s ohledem na technologii držitele práv. Nejedná se o veřejnou nabídku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS