Table of Contents

iPhone bez Touch ID oficiálně renovovaný nebo ne?

Ne, ne a ne. Oficiálně renovované iPhony, tzv. „jako nové“, jsou plně funkční zařízení. Funguje v nich vše od baterie až po pověstný snímač otisků prstů. Jsou vyrobeny v továrně společnosti Apple, otestovány, je na ně poskytována roční záruka (v některých případech dvouletá) a jsou dodávány oficiálními prodejními kanály prodejcům k prodeji. V podstatě jsou v pořádku. Už jsem psal o těchto zařízeních číst v komentářích hodně zajímavé přímo tento článek.

Důležité! Nový originální, původní, tovární (říkejte tomu, jak chcete) iPhone bude mít vždy funkční snímač otisků prstů. Vždy. Pokud je při prodeji uvedeno, že zařízení je nové a z výroby, ale nemá funkční skener, lže se vám.

Ale iPhony bez Touch ID (údajně také oficiálně renovované) jsou jiný příběh. Kde a hlavně z čeho jsou vyrobeny? Je velmi těžké to zjistit konkrétně a přesvědčivě, ale obecně vám to řeknu hned.

Jak funguje Face ID na iPhonu. Zjednodušeně řečeno

iPhone X, představený v září 2017, byl pravděpodobně nejinovativnějším smartphonem společnosti Apple. Cupertinští se rozhodli provést změny na vlajkovém zařízení hned na několika frontách, přičemž nejviditelnějším rozdílem je bezrámečkový displej na celé ploše smartphonu.

Absence známého a kanonického domovského tlačítka iPhonu znamenala přechod na lepší způsob identifikace uživatele. Společnost Apple naštěstí neumístila snímač Touch ID na zadní stranu smartphonu a v té době jednoduše neexistovalo hotové a spolehlivé řešení se snímačem pod displejem.

Díky tomu inženýři z Cupertina vyvinuli jeden z nejbezpečnějších a nejinovativnějších systémů identifikace uživatele v oblasti spotřební elektroniky. Nyní se dozvíme, jak rozpoznávání obličeje funguje, jak je spolehlivé a jaké jsou hlavní výhody této technologie.

Můžete používat iPhone 11, 11 Pro, X, XS, XR bez Face ID? Ano! Otázky a odpovědi k Face ID

Existuje mnoho otázek o iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro max, iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max nebo iPhone XR a nové funkci Face ID, která skenuje váš obličej pro odemknutí iPhone. X. Někteří lidé chtějí vědět, zda mohou iPhone X používat bez Face ID a bez toho, aby iPhone X někdy použil rozpoznávání obličeje k odemknutí iPhonu a provádění dalších ověřovacích úloh, jako je placení pomocí Apple Pay nebo ověřování jiných účtů. Nebo možná přemýšlíte, co děláte, když se rozhodnete Face ID nenastavit.

Pokud se vám nelíbí myšlenka Face ID nebo skutečnost, že iPhone z jakéhokoli důvodu skenuje váš obličej, pak se vám uleví, že odpověď zní ano, iPhone X můžete používat i bez použití Face ID, není to nutné. iPhone X můžete používat bez registrace a skenování obličeje pro rozpoznání obličeje.

Pokusíme se odpovědět na několik nejčastějších otázek o Face ID a iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max. Pokud máte další otázky, neváhejte se zeptat. komentáře níže.

Mám používat Face ID na iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max nebo iPhone XR?? K používání iPhonu X je nutné ID obličeje?

Ne. Pokud nechcete používat iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro max, iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max nebo iPhone XR s Face ID, můžete iPhone X snadno používat i bez registrace obličeje pomocí Face ID. Bez Face ID samozřejmě nebudete moci iPhone X odemknout pouhým naskenováním obličeje a pohledem na iPhone, ale budete muset použít heslo. Více o tom později.

Můžeš na iPhonu X hned přeskočit nastavení Face ID?? Je Face ID na iPhonu X volitelné?

Ano. Možná budete chtít celý proces skenování obličeje Face ID během počátečního nastavení zařízení přeskočit a místo toho se při odemykání a používání iPhonu X nebo novějšího iPhonu X spolehnout výhradně na zadání hesla.

Jak odemknout iPhone X / iPhone 11 bez Face ID?

iPhone X a novější modely můžete odemknout heslem stejně jako jakýkoli jiný běžný iPhone.

Chcete-li iPhone X / iPhone 11 odemknout bez Face ID, jednoduše zvedněte iPhone, aby se probudil, klepněte na obrazovku nebo stiskněte tlačítko napájení. Poté přejeďte prstem od dolního okraje obrazovky nahoru. Zobrazí se obrazovka s heslem, na které zadáte heslo pro odemknutí iPhonu X.

READ  Kontrola iPhone 11

To by měla být dobrá zpráva pro ty uživatele iPhonů, kteří měli rádi staré gesto „odemknutí přejetím prstu“, které existovalo před jeho odstraněním ze systému iOS, protože iPhone X v podstatě vrací čtení pro odemknutí. Až na to, že místo přejetí doleva přejedete ze spodní části obrazovky nahoru stejným gestem, které používáte pro návrat na domovskou obrazovku iPhone X, XS, XDR, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro max.

Počkat, takže pokud nepoužívám Face ID, vrátím se k odemknutí posunutím.

Ano, můžete. Nepoužíváním ID obličeje vrátíš na iPhone X gesto „odemknutí posunutím“. Odemykací gesto je však přejetí prstem nahoru, nikoliv staromódní přejetí prstem doprava.

Mohu vypnout Face ID poté, co jsem ho již zapnul??

Ano. I když si Face ID zpočátku nastavíte, můžete ho později vypnout, pokud chcete.

ID obličeje můžete na iPhonu X zcela zakázat nebo dočasně vypnout pomocí různých metod a triků.

iPhone X ГОД спустя: ПЛЮСЫ и МИНУСЫ, обзор и ОПЫТ использования

Mohu si to později rozmyslet a povolit Face ID??

Ano, i když nastavení zpočátku přeskočíte, můžete na iPhonu X, iPhonu XS, iPhonu XS Max, iPhonu 11, iPhonu 11 Pro, iPhonu 11 Pro max nebo iPhonu XR kdykoli nastavit a povolit Face ID prostřednictvím nastavení aplikace Nastavení Face ID a hesla.

Mohu používat Animoji, když na iPhonu X nepoužívám Face ID??

Ano. Animoji můžete stále vytvářet a odesílat na iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro max bez použití Face ID kdekoli jinde.

Pro neznalé: Animoji využívá přední kameru k tomu, aby pomocí aplikace Zprávy přiřadila gesta vašeho obličeje malému smajlíkovi na obrazovce. Výsledkem Animoji je vytvoření malých krátkých klipů a nahrávek vašeho hlasu namapovaných na mluvící emotikon, jako je mluvící emotikon hovínka, mluvící jednorožec, medvěd, pes, kočka, robot atd. Д.

Co se stane, když nepoužiji Face ID?

Pokud nepočítáte funkci Face ID, tak už tolik ne. Pokud Face ID nepoužíváte, ztratíte přístup k několika příjemným funkcím Face ID, včetně:

 • iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro max, iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max nebo iPhone XR nelze rychle odemknout, pokud při přejetí prstem nahoru naskenuje a rozpozná váš obličej, místo toho musíte přejet prstem a poté zadat heslo
 • K ověření platby nebo nákupu přes Apple Pay nebude možné použít skenování obličeje.
 • Funkci Face ID nebudete moci používat vůbec, pokud ji nepovolíte a neskenujete svůj obličej pomocí Face ID (může se to zdát samozřejmé, ale s tímto problémem jsme se setkali!)

Nezapomeňte, že iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro max, iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max ani iPhone XR nemají Touch ID, protože Face ID nahrazuje biometrické zabezpečení. Pokud Face ID nepoužíváte, musíte obvykle zadávat heslo pro ověřování, odemykání, potvrzování nákupů, používání Apple Pay a Peněženky, Apple Cash, stahování z iTunes a App Store a další funkce vyžadující ověření.

Může můj iPhone X používat někdo jiný, i když je Face ID zaregistrováno k mému obličeji?

Ano, pokud mají přístupový kód k odemknutí iPhonu 11, iPhonu 11 Pro, iPhonu 11 Pro max, iPhonu X, iPhonu XS, iPhonu XS Max nebo iPhonu XR.

Pokud máte zapnuté Face ID, může iPhone X odemknout i jiná osoba, která ho přiloží k vašemu obličeji, zatímco vy se na něj díváte, protože se spustí Face ID a úspěšně vás naskenuje.

Funkci Face ID na iPhonu X však můžete dočasně deaktivovat několika způsoby, takže pokud se obáváte, že by někdo v nějakém teoretickém scénáři naskenoval váš obličej bez vašeho svolení, můžete zjistit, jak funkci dočasně deaktivovat.

Je Face ID bezpečné? Je to bezpečné? Jsou moje data z rozpoznávání obličeje soukromá??

Mnoho lidí, kterým se myšlenka Face ID nelíbí, se pochopitelně obává důsledků pro soukromí a bezpečnost. Kdo nebo co má přístup k vašim údajům Face ID? Jak jsou chráněna data z rozpoznávání obličeje?

Apple na tyto a další otázky odpovídá na stránce „O technologii Face ID“ na webu Apple.com. Z hlediska ochrany osobních údajů:

Soukromí je pro Apple nesmírně důležité. Data ID obličeje, včetně matematické reprezentace obličeje, jsou šifrována a chráněna technologií Secure Enclave. Tyto údaje budou upřesňovány a aktualizovány, jak budete Face ID používat, aby se zlepšila vaše zkušenost, včetně úspěšného ověření. Face ID také aktualizuje tyto údaje, když zjistí blízkou shodu, ale následně se k odemknutí zařízení zadá přístupový kód.Data Face ID nikdy neopustí vaše zařízení a nikdy se nekopírují na iCloud ani nikam jinam.

Obavy ohledně Face ID jsou podobné těm, které se objevily při uvedení Touch ID před několika lety. Společnost Apple se velmi snaží tvrdit, že vaše osobní biometrické údaje jsou bezpečné a nebudou s nikým sdíleny, můžete si přečíst jejich podrobnou stránku o Face ID. Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak tyto technologie fungují a jak chrání údaje o vašem obličeji, najdete je zde.

Můžeš si koupit iPhone s nefunkčním Face ID

Bez Face ID se dá žít, protože iPhone se nepromění v cihlu. Pokud je vám takový smartphone nabídnut za velmi nízkou cenu a není na něm navenek vidět, že byl řemeslně přestavěn, můžete se pokusit jej koupit. S největší pravděpodobností takový iPhone právě špatně přistál na betonové podlaze. Nezapomeňte však, že bez Face ID je váš smartphone méně bezpečný. musíte zadávat heslo, a to je nejen nepohodlné, ale i nezabezpečené.

READ  Mohu skenovat dokument na iPhonu. Qr skener

Ano, Face ID lze kdykoli zapnout a nastavit v Nastavení Face ID a Heslo.

Ano. Na iPhonu X můžete vytvářet a odesílat Animoji bez Face ID.

Pokud to nevíte, Animoji využívá přední kameru ke čtení pohybů vašeho obličeje a jejich ztvárnění pomocí animované postavičky na obrazovce ve Zprávách. Výsledkem jsou krátká videa s postavami, které odrážejí vaše pohyby a hlas. Patří mezi ně jednorožec, medvěd, pes, kočka, psík atd.д.

Spolehlivé řešení, pokud nefunguje iPhone X Face ID

iPhone X Face ID. je nová technologie. Uživatelé si často stěžují, že při pokusu o nastavení Face ID na iPhonu X se jim zobrazí zpráva, že Face ID není k dispozici a že to máte zkusit později. Když uživatelé vidí tuto zprávu stále dokola, jsou frustrovaní. Problémy nevyhnutelně vznikají, protože se jedná o novou technologii. V tomto článku však naleznete 100% řešení problému nefunkčního ID obličeje iPhone X.

ID obličeje nefunguje na iPhonu X

Face ID je jedinečná technologie společnosti Apple pro rozpoznávání obličeje majitele smartphonu. Při jeho navrhování výrobce dbal na to, aby se co nejlépe skenoval a mohl být úspěšně používán po dlouhou dobu. Snaha však nebyla dostatečná. ID obličeje na iPhonu X v určitých situacích nefunguje a důvody poruchy se mohou značně lišit. Probereme si hlavní poruchy a nastíníme tipy, které vám mohou pomoci vypořádat se s problémy, s nimiž se setkáte.

Měli byste si koupit repasovaný iPhone??

Chytré telefony Apple byly vždy drahé, takže mnoho lidí hledá levnější možnosti nákupu iPhonu. Je třeba říci, že sama korporace nabízí varianty oficiálně renovovaných iPhonů, které jsou označovány jako Factory refurbishing nebo Seller refurbished a prodávány za sníženou cenu. Nároky na tato zařízení jsou zpravidla vzácné, i když existují výjimky.

Bohužel existuje i další kategorie telefonů, které jsou vyráběny podomácku, často doslova ve sklepě a prodávají se jako oficiálně repasované nebo dokonce nové. Dnes vám řekneme, jak takové gadgety rozlišit a jaké je nebezpečí jejich nákupu.

Oficiálně renovované iPhony

Nejdříve si definujme, co znamená úředně obnovený úřad. Ve většině případů se jedná o jednotky s tovární vadou nebo o jednotky, které utrpěly drobné poškození a jsou vyměněny v rámci záruky nebo Trade-IN podmínek. V tomto případě oficiální zástupci korporace použité zařízení přijmou, vymění vadné prvky, zabalí je do speciální krabice s nálepkami a prodají jako repasované. Existují dva typy renovací:

 • Tovární renovace. iPhony renovované z výroby společností Apple. Vadné díly se neopravují, ale kompletně vyměňují a následně testují. Pokud pouzdro vykazuje známky opotřebení, je kompletně vyměněno (zpravidla vždy);
 • Prodejce renovoval. chytré telefony renovované nikoli v továrně, ale v oficiálních servisech prodejce. Obvykle se taková zařízení mohou lišit od repasovaných z výroby, takže jsou méně hodnotná.

Neoficiálně (řemeslně) renovované iPhony

Jedná se o nejproblematičtější kategorii zařízení, proto se jí budeme věnovat podrobněji. Faktem je, že na čínském trhu se daří vrstvě jednotlivých řemeslníků i celým dílnám, které použité iPhony přestavují na „repasované“ a vydávají je za oficiální repasované nebo dokonce za nové. Opakovaně jsme se setkali se stížnostmi majitelů takových přístrojů, kteří si zakoupili údajně nový telefon, ale v praxi se ukázalo, že z původního má jen málo. Proč se spotřebitelé rozhodují pro tak pochybný nákup?? Odpovědí je nízká cena, která se neospravedlňuje.

Abychom lépe pochopili, jak tento systém funguje, ukážeme si ho na skutečném příkladu. Takže jakýsi provizorní obchod (často v radiomarketech apod.) prodává své výrobky za zlomek ceny.д.) Odkup poškozených iPhonů. Nejčastěji se jedná o zařízení naplněná kapalinou, s rozbitým displejem, nefunkčním modulem NFC, vadnou napájecí kartou apod. Poté jsou telefony rozebrány, znovu spájeny a jsou do nich instalovány levné čínské součástky. Aby to vypadalo jako oficiální zařízení, jsou připraveny podobné krabice s falešným příslušenstvím. Vytiskněte a nalepte nálepku podobnou originálu se sériovým číslem a IMEI. Poté je cena stanovena pod tržní cenou a telefony jsou prodávány především prostřednictvím internetu.

To však není ten nejhorší případ. Často je takový repasovaný iPhone vydáván za nový. Dosažení maximální podobnosti není obtížné, zejména u nezkušených uživatelů. Dokonce jde tak daleko, že laserem vyryje levné čínské pouzdro, aby vypadalo jako originál. Takže zlákáni nízkou cenou dostanete místo nového iPhonu přestavěný smartphone s matným displejem, křupavými tlačítky, problémy s nabíjením a dalšími problémy.

iPhone X Face ID vs. Touch ID або в чому прикол, Apple?

Nevýhody renovovaných iPhonů

Dá se říct, že kůže stojí za to, protože cena takových telefonů je mnohem nižší. Úspěšných případů tohoto druhu nákupu je bohužel velmi málo. Obvykle se během krátké doby objeví problémy, které nelze vyřešit opravou nebo jsou velmi nákladné. Pojďme si vyjmenovat hlavní nevýhody řemeslně renovovaných iPhonů:

 • Obecně špatná kvalita komponentůTo se týká všeho. iPhone po výměně displeje (na levném čínském protějšku) dává tmavý obraz, může dominovat modrá, špatné barvy, dotyk nefunguje správně. Baterie těchto telefonů vydrží mnohem méně, rychle selhává. Fotoaparáty, reproduktory, tlačítka a další součásti nejsou srovnatelné s originálem;
 • Repasované smartphony se rychle porouchají Nejen kvůli nízké kvalitě dílů, ale také proto, že často zaplavené, poškozené díly se opravují součástku po součástce. Opravují se vodivé stopy, kontakty, kování atd.д. V případě profesionálního servisu se práce provádí se speciálním vybavením a v souladu s předpisy (pokud se takovým službám vůbec věnují), zatímco v provizorních dílnách se závady obvykle pouze zamaskují. Důležité je, aby se telefon zapnul a zkontroloval, chvíli fungoval, a pak je to váš problém;
 • Chybí všechny správné dílyKlasika žánru, kdy chybí polovina šroubů nebo vůbec nejsou z modelu. Na první pohled to nemusí být patrné, ale jakmile zařízení otevřete, zjistíte, že je jednoduše „přilepené“;
 • Selhání nebo problematické fungování základních funkcíKlasické případy zahrnují problémy s nabíjením iPhonu, nefunkční Touch ID nebo Face ID, nefunkční Wi-Fi, LTE, Bluetooth, selhání čipu NFC. Zejména v druhém případě nebude možné propojit platební kartu a používat Apple Pay.
READ  Je možné obnovit zprávy na iPhone

Jak rozeznat nový iPhone od repasovaného??

Zde se dostáváme k důležitému bodu, jak nenaletět podvodníkům. Nejpravdivějším a nejplatnějším pravidlem je samozřejmě kupovat smartphone pouze od spolehlivých a důvěryhodných prodejců. Co ale dělat, když si iPhone koupíte z ruky nebo přes internet?? Zde je několik indicií, podle kterých lze rozlišit uměle repasovaný iPhone od nového:

 • Balení a obaly Společnost Apple má pro každý model standardizovanou krabici, a to jak pro nový, tak pro repasovaný model. Zeptejte se na autentické balení a porovnejte ho s tím, které vám bylo nabídnuto. Podívejte se na kvalitu materiálů a tisku a na nálepky. Společnost dodává své iPhony s příslušným příslušenstvím, zkontrolujte jejich kvalitu. Nezřídka se stává, že například sluchátka vůbec nefungují nebo vypadají jinak než originál, totéž platí pro kabel a napájecí adaptér;
 • Pouzdro telefonu a značkaPodívejte se na kvalitu a vzhled pouzdra. Často už na první pohled nebo porovnáním s originálem poznáte, že kvalita pouzdra je výrazně horší než u originálu. To se projevuje jak vizuálně, tak hmatem a v některých případech i volným uložením dílů, mezerami, vůlemi. Zkontrolujte, zda jsou všechny šrouby na svém místě. Důležitý bod. věnujte pozornost kvalitě označení sériovým číslem a IMEI. Starší modely mají toto označení na samotném těle, zatímco novější modely ho mají na přihrádce na SIM kartu. Podvodníci často používají laserové gravírování, které může mít jinou kvalitu než autentické značení (rozmazané znaky);
 • Zkontrolujte sériové číslo a IMEICPřekontrolujte sériové číslo a IMEI na pouzdře (přihrádce SIM), krabičce a na samotném systému telefonu. Chcete-li to provést, přejděte do nabídky „Nastavení“-„Základní“-„O tomto zařízení“. Údaje musí odpovídat. Vraťte se však k předchozímu bodu a zhodnoťte kvalitu značení a tisku. Právo na servis a podporu pro iPhone najdete na oficiálních stránkách společnosti Apple;
 • Zkontrolujte kvalitu displeje a dalších součástíZapněte iPhone a zhodnoťte kvalitu obrazu na obrazovce (nejlépe s originálem poblíž). Nahrazený displej je obvykle matnější, namodralý. Měli byste také zkontrolovat funkci tlačítek, reproduktorů, mikrofonu, fotoaparátu. Pokud se klávesy zasekávají, skřípou, zvuk je zkreslený a kvalita obrazu a videa je špatná, znamená to, že příslušné díly byly vyměněny za neoriginální nebo jsou vadné;
 • Podezřele nízká cena iPhonuZde si myslíme, že není třeba komentáře. Přílišná levnost vás donutí přemýšlet, proč se telefon prodává za tak nízkou cenu

To jsou asi hlavní rady pro dnešní den. Na závěr bychom rádi shrnuli, že nákup iPhonu s pochybnou historií neguje všechny výhody nízké ceny. Obvykle se v krátké době setkáte s problémy, jejichž řešení je příliš složité a nákladné, nebo dokonce nemožné. Apple Pro doporučuje kupovat pouze originální produkty Apple a v případě poruchy se obrátit na naše profesionální opravárenské centrum pro iPhone.

Fyzická porucha Face ID

Co přesně je na Face ID špatně? Tady to začíná být složité. Systém TrueDepth, který se skládá ze senzorů a vysílačů (bodový projektor, IR kamera, IR vysílač), slouží k vytvoření trojrozměrného modelu vašeho obličeje. Co přesně se nepodařilo při nárazu, je těžké říci.

Hledal jsem v mnoha fórech a článcích ohledně nefunkčnosti Face ID na iPhonu X, ale zatím jsem nenašel konkrétní odpověď.

Podařilo se mi najít pouze útržky informací, které naznačují, jakým směrem obecně kopat. Ukázalo se, že kamera TrueDepth je nějakým způsobem propojena s teleobjektivem (tím na spodní straně) zadního fotoaparátu.

СТОИТ ЛИ ПОКУПАТЬ IPHONE X/XR БЕЗ FACE ID???

Apple dokonce aktualizoval postup řešení problémů s Face ID pro zaměstnance Genius Baru, kde jasně napsal, že „při řešení problémů s Face ID je třeba nejprve vyměnit modul zadní kamery“. Pokud to nepomůže, iPhone se vymění za nový. Dokonce i společnost Apple si zde mne ruce.

Z vlastního pozorování iPhonu X s vadným Face ID mohu poukázat na následující:

 • Aplikace fotoaparátu se načítají až 3-4krát déle než obvykle
 • Zadní kamera funguje bez problémů. A oba objektivy. Nyní jsou k dispozici všechny funkce (na výšku, zpomalené záběry atd.).д.) práce.
 • Přední fotoaparát funguje, ale režim Portrét už nerozmazává pozadí. Snímače Face ID se zřejmě podílejí na určování obrysu těla.
 • Během hovoru FaceTime se přední kamera nezapne a zobrazí se zpráva „Kamera je používána jiným programem“.
 • Svítilna (vestavěná v modulu zadní kamery) nyní žije vlastním životem. Ve většině případů se na požádání nezapne. Ale může udělat výjimku a zapálit ho.

Výše uvedené mě vede k domněnce, že problém možná skutečně spočívá v modulu zadní kamery. Možná je uvolněný kabel nebo je něco rozbité uvnitř fotoaparátu.

Všechny ostatní funkce telefonu fungují správně.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS