Co dělat, když iPhone spadne do vody a ztratí se zvuk?

Pokud vám iPhone spadl do vody a reproduktor poté dlouho nefunguje, obraťte se co nejdříve na dobrého technika.

 • KROK 1. Nikdy iPhone (iPod, iPad) nezapínejte.
 • KROK 2. Hadříkem setřete zbytky vody a nasajte ji z nabíjecího konektoru/konektoru pro sluchátka.
 • KROK 3. Nepokoušejte se telefon sušit fénem na vlasy.
 • KROK 4. Naplňte sáček nebo misku nevařenou (ne uvařenou) rýží. )

Pád iPhonu do vody. co dělat?

Chcete-li zachránit svůj „jablečný“ přístroj před ničivou vodou, musíte postupovat podle tohoto algoritmu:

Krok 1. Okamžité vyjmutí smartphonu z vody. Je to zřejmé: i 10 sekund v kapalině může být pro iPhone „smrtelných“. Po 40 sekundách není možnost zařízení uložit.

Způsoby domácí opravy smartphonu

Nenechávejte svůj smartphone na prudkém slunci, ale chraňte ho vhodnými kryty. Proti stěrce na písek, která pomáhá ve velmi jednoduchém rozpočtovém sáčku na zip. Pokud chcete pořídit působivé záběry vody, držte smartphone pevně v ruce, nebo si vezměte malý fotoaparát či outdoorový smartphone, který se skvěle hodí pro záběry vody a dalších venkovních prostor. Při lyžování dodržujte podobná opatření, protože pád v hlubokém sněhu může způsobit již jednu.

Potápěčská mobilní aplikace!

A jakmile je ve studni, znamená to, že musíte jednat rychle, protože čím déle čekáte, tím spíše o něj přijdete úplně! Vyhněte se panickému mačkání kláves, protože to způsobí ještě větší množství tekutiny uvnitř mobilního telefonu. Pokud je to možné, vyjměte baterii, aby nedošlo ke zkratu. Dávejte však pozor, abyste se nepřiblížili k žádnému hardwaru nebo šroubům, protože by se tím zkrátila záruční doba! Nyní můžete zařízení jemně poklepat suchým ručníkem, aniž byste do některého z otvorů nalili vodu.

Krok 2. Vypněte iPhone. ochráníte ho tak před zkratem. Pokud máte šroubovák Pentalobe. Zařízení rozeberte a vyjměte baterii.

Krok 3. Odstraňte kryt, pokud jej máte. pod příslušenstvím se mohla nahromadit vlhkost. Není nutné odstraňovat fólii: měli byste to udělat pouze v případě, že se na ní objeví bublinky vody.

Zbavte se vlhkosti

Nakonec musí být vyroben materiál, který odvádí kapaliny, ale nemůže způsobit žádné další škody. Obchodní rýže. bez ohledu na to, který z nich. je pro to ideální. Jednoduše naplňte uzamykatelnou schránku, zakopejte do ní mobilní telefon, baterii a kooperaci, zavřete ji a nechte ji 1-2 dny stát.

READ  Dálkové ovládání Xiaomi Mi TV nefunguje

Ochrana mobilního telefonu před poškozením vodou

To by mělo absorbovat vlhkost. Pokud ponořením nedošlo k trvalému poškození mobilního telefonu, lze jej znovu sestavit a zapnout. Každý, kdo si zálohoval svá data a kontakty prostřednictvím zálohy, je na bezpečnější straně, ale otázka „pořizovacích nákladů“ a nákladů na opravu zůstává nejasná. Stálí společníci jsou nákladní a ve většině případů se nevyplácejí přímo z drobné hotovosti. Na mokrý telefon se obvykle již nevztahuje záruka.

Krok 4. Nechte iPhone uschnout. otřete viditelnou vlhkost pomocí ubrousků nebo jiných praktických nástrojů. K vysátí vody z otvorů a konektorů můžete použít brčko na koktejly.

Krok 5. Zkontrolujte indikátory vlhkosti. iPhony 3GS, 4 a 4S mají dva: jeden v konektoru pro sluchátka a jeden v dokovacím konektoru. 5. a 6. modifikace mají pouze jeden snímač, který je umístěn ve slotu pro kartu SIM.

Na poškození mobilního telefonu vodou se však vztahuje pojištění. Je to investice, která se zaručeně vrátí. V případě poškození telefonu vodou bude telefon opraven a nahrazen jiným zařízením. Takže jste za chvíli zase mobilní. Váš smartphone si šel zaplavat? Řekneme vám, jak můžete zachránit své zařízení před poškozením vodou v telefonu a co byste neměli dělat.

Naše tipy pro případ poškození telefonu vodou

Pokud patříte k těm nešťastníkům, jejichž telefon se odvážil spadnout do vody, máme pro vás několik tipů, jak prodloužit životnost telefonu poškozeného vodou. I když je pád do vody na první pohled šokující, vždy pamatujte: zhluboka se nadechněte a jednejte s rozumem.

V normálním stavu jsou indikátory bílé. Pokud jsou senzory červené, dostala se do nich voda. Co to znamená? Především se můžete rozloučit se zárukou.

Senzory vlhkosti jsou první věcí, na kterou se při koupi gadgetu „z ruky“ podíváte. Na našich webových stránkách najdete také další doporučení.

Když telefon plave, prvním pravidlem je. je rychlost. Co nejrychleji vyndejte smartphone z vody. Vypněte zařízení, abyste zabránili zkratu. Pokud ve vašem smartphonu dochází voda, nezapínejte ho! Telefon rychle osušte hadříkem, kuchyňskou utěrkou nebo kuchyňským válečkem, abyste odstranili přebytečnou vodu. Pokud je to u vašeho zařízení možné, vyjměte baterii, abyste zabránili zkratu. Pokud lze tyto karty bez problémů vyjmout, vyjměte externí karty. Ze zařízení můžete také vyjmout kryty telefonu, náhlavní soupravu a další příslušenství.

Krok 6. Zvedněte nohy a vydejte se k opraváři.

Pro uživatele by bylo mnohem levnější pojistit se proti možnosti zaplavení iPhonu než řešit následky pádu iPhonu do vody. Mnoho řetězců obchodů s mobilními telefony prodává vodotěsná pouzdra pro zařízení Apple za rozumnou cenu. Kvůli velikosti je obtížné nosit ho každý den, ale když se chystáte na pláž nebo do sauny, stojí to za to.

Další krok: Telefon poškozený vodou by se měl nechat vyschnout alespoň 24 hodin, nejlépe 48 nebo 72 hodin. Tam naplňte dostatečné množství syrové rýže a vložte do ní telefon. Ujistěte se, že je zařízení zcela obklopeno rýží. Rýže ve vzduchotěsném prostoru zajišťuje, že se vlhkost v telefonu nevrátí zpět. Místo rýže můžete použít také silikagel. Silikagel nebo silikagel, který znáte jako malé kuličky v sáčcích, které najdete v nových botách nebo kabelkách.

READ  Najděte iPhone přes iCloud z Androidu

Aplikace nebo webová stránka třetí strany

Pokud nechcete do iPhonu instalovat příkaz třetí strany, existují i jiné způsoby. K přehrávání zvuku můžete použít aplikaci třetí strany nebo dokonce specializovanou webovou stránku.

Existuje mnoho specializovaných aplikací, ale my doporučujeme bezplatnou aplikaci Sonic. V něm můžete měnit frekvenci zvuku a najít tu, která vám nejlépe vyhovuje.

Můžete také vyzkoušet webovou stránku Online Tone Generator, kde si můžete vybrat i frekvenci.

Pokud vám někdy spadne iPhone do vody, budete teď vědět, jak z reproduktorů odstranit zbytky vody. Smartphone je také třeba ihned důkladně vysušit, vypnout a chvíli nezapínat a neotvírat slot pro kartu SIM.

Proč v zařízení iPhone nefunguje zvuk?

Pokud je konektor sluchátek nebo reproduktor znečištěný. opatrně jej vyčistěte; v případě softwarové poruchy. aktualizujte zařízení iOS; porucha po odpojení sluchátek. připojte a znovu odpojte; v případě poruchy, kterou nelze opravit vlastními silami, kontaktujte servis Apple Pro.

 • Nechte ji na parapetu na slunci nebo u baterie.
 • Pevně zabalte ručníkem.
 • Vložte telefon do sklenice s rýží a nechte jej v klidu
 • Vysušte smartphone fénem, ale velmi opatrně, abyste ho nepřehřáli.

Jak vysušit horní reproduktor iPhonu?

Vysušit reproduktory (pokud to má ještě nějaký smysl) lze pouze staromódním způsobem. Vypnutý smartphone dočasně položte na suchý a dobře savý hadřík a počkejte, až vlhkost zpod mřížek reproduktorů přirozeně odteče/odpaří se.

Pokaždé, když se do reproduktoru iPhonu dostane voda, začne znít tlumeně. Chcete-li ji opravit, musíte z ní vytlačit vodu. O aplikaci Sonic, která přehrává zvuk na frekvenci 165 Hz, jsme vás již informovali. To stačí k tomu, aby iPhone začal z reproduktoru vypouštět vodu.

Návod krok za krokem, co dělat, když iPhone spadne do vody

Po postříkání nebo pádu smartphonu do vody jednejte:

 • Co nejrychleji ji vyjměte z vody.
 • Vypněte zařízení pomocí tlačítka napájení.
 • Pokud jste použili toto příslušenství, odstraňte pouzdro nebo ochranný kryt. Často je dokonce nutné odstranit ochrannou fólii, protože pod ní mohou být kapky vlhkosti. Pokud jste na displej nainstalovali speciální pevnou obrazovku, nechte ji odstranit odborníkem v servisním středisku.
 • K otření smartphonu použijte měkký ručník nebo papírové utěrky.
 • Pomocí koktejlové trubky odstraňte vodu ze všech otvorů. Je třeba je jednoduše odstranit.
 • Otevřete přihrádku na SIM kartu a vyjměte ji. V této přihrádce jsou indikátory vlhkosti (iPhone 5 a 6), podle kterých můžete zjistit, jak moc byl telefon poškozen. Pokud máte telefon 3GS, 4 nebo 4S, indikátory se nacházejí ve zdířce pro sluchátka a v dokovacím konektoru. Pokud svítí červeně, voda se dostala dovnitř. Tyto ukazatele stojí za pozornost i v případě, že jste si zařízení zakoupili z ruky.
READ  proč se telefon nenabíjí, ale nabíjení je zapnuté. Vaše nabíječka není kompatibilní

Většina návodů doporučuje co nejdříve navštívit servisní středisko, což je rozumné, protože baterie je uvnitř zařízení a do mikroobvodů jde malé množství energie. Ne bez návštěvy opravny, když jste svůj smartphone zcela ponořili do vody.

Pokud jste na zařízení omylem převrhli sklenici s vodou, nemusíte hned jít do servisního střediska, ale zkusit udělat něco jiného:

Pokud indikátory vlhkosti nezměnily barvu, můžete po jednom dni a po všech provedených krocích zkusit zařízení zapnout. Tímto způsobem můžete zkopírovat svá data do služby cloudového úložiště. Pokud při testování zařízení zjistíte, že některý z modulů nefunguje správně, měli byste odpojit napájení a ihned kontaktovat servisní středisko.

Jak odstranit nečistoty z konektoru pro sluchátka?

Pro první potřebujeme malé ostré předměty, jako jsou zápalky nebo párátka, vatu a alkohol. Omotejte malé množství vaty mírně navlhčené alkoholem kolem zápalky a konektor jemně otřete. Postup opakujte, dokud vata vyjmutá z konektoru nebude dokonale bílá.

Pokud se zobrazí zpráva „Odpojte nabíječku“, vypněte telefon. Počkejte několik minut, než vychladne. Po zobrazení zprávy můžete zařízení znovu spustit. Pokud se zobrazí zpráva „V portu USB je voda nebo nečistota“, počkejte několik minut, dokud se nezobrazí zpráva, že port USB lze používat.

Jak odstranit vodu z horního reproduktoru iPhonu?

Stačí si stáhnout aplikaci Sonic. Otevřete aplikaci a nastavte frekvenci na 165 Hz (±2 Hz) posunutím prstu nahoru a dolů po obrazovce, poté stiskněte velké tlačítko Play ve spodní části obrazovky. Uslyšíte výrazný zvuk (zvolené frekvence), který začne vytlačovat vodu z reproduktorů iPhonu.

Přejděte do Nastavení „Zvuky“ (nebo Nastavení „Zvuky, hmatové signály“) a několikrát přetáhněte posuvník „Zvuková a výstražná znamení“ tam a zpět.

Přečtěte si fakta o voděodolnosti iPhonu

Výrobci jsou si vědomi problémů dětí při kontaktu s vodou, a proto nové konstrukce zohledňují interakci s vodním prostředím.

 • Pád iPhonu 6S do vody není problém po dobu jedné hodiny. tak dlouho podle testů voda zařízení nepoškodí;
 • iPhone 7 je zcela vodotěsný, můžeš v něm dokonce plavat. Pokud se nějakým zázrakem voda dostala dovnitř, byl model nekvalitní;
 • Základní desku lze zachránit před usazeninami a oxidací otřením alkoholem. To se nedoporučuje nezkušeným uživatelům, aby nedošlo k poškození nejmenších částí desky.

Pokud se bojíte zaplavení iPhonu. kupte si sedmý model zařízení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS