Co dělat, když vám iPhone spadne do vody

Každý se snaží používat svůj iPhone opatrně. Ale ne vždy se to daří. Stává se, že jeden nešikovný pohyb způsobí pád mobilního zařízení. A pokud smartphone spadne z malé výšky na rovný povrch, maximální následky se budou týkat pouze škrábanců na pouzdře. A když iPhone upustíte do vody, může se dokonce rozbít.

iPhone je vystaven vlhkosti i za deště. Někdo přijme hovor a zvedne ho navzdory silnému dešti. A někteří lidé dokonce omylem hodí telefon do pračky spolu s oblečením. Všechny popsané scénáře mají jedno společné. iPhone interaguje s vlhkostí. Je ale poškození vodou tak vážné, jak si majitelé Apple myslí??

iPhone spadl do vody a nejde zapnout

Může se to stát každému. Stačí jeden špatný pohyb a iPhone se ocitne na dně vany, v kaluži, v akváriu nebo v běžící pračce. Naši řemeslníci se v průběhu let zabývali nespočtem utopených zařízení a většinu z nich úspěšně opravili.

Pokud se vám do iPhonu dostane tekutina, nepokoušejte se ho zapnout ani připojit k nabíječce. Takové manipulace výrazně snižují šanci na úspěšnou opravu nebo drasticky zvyšují náklady na opravu. V našich dílnách často přinášejí zařízení v sáčcích s rýží, suší je fénem, zahřívají na baterii, ale praxe ukazuje, že vlhkost zůstává uvnitř telefonu na displeji, baterii, nabíjecím / synchronizačním konektoru, mikročipech základní desky. Pokud jste zkušení v demontáži elektroniky a máte správné nástroje pro demontáž iPhonu, rozeberte telefon a odpojte napájení baterie od základní desky, poté jemně otřete případné kapky šikovným hadříkem nebo kouskem suché látky. Fotografie níže ukazuje smartphone po dvou dnech „sušení“ rýží (baterie a základní deska vykazují stopy kapaliny).

V opravárenských centrech iFix je čištění poškozených zařízení vodou bezpodmínečně nutné, aby se zkrátila doba, po kterou je kapalina uvnitř zařízení, a zvýšila se tak šance na úspěšnou opravu zařízení a jeho bezproblémový provoz v budoucnu.

Fáze obnovy iPhonu po úniku kapaliny:

Nejdříve je třeba otevřít spodní šrouby zařízení, odšroubovat přísavku, která zvedá modul displeje a pomocí plastových pádel vést po obvodu těla a jemně zvedat obrazovku.

Odpojte konektor baterie a přejděte k dalšímu kroku.

Odšroubujte ochranu modulu displeje a opatrně odpojte 4 smyčky. napájení displeje, dotykovou obrazovku, přední kameru se světelným/proximity senzorem a kovovou destičku (tlačítko Home).

iphone, spadl, vody, nejde

Odstraňte šrouby, které upevňují základní desku a kryt. Vyjměte základní desku a vložte ji do ultrazvukové lázně s izopropylalkoholem, abyste odstranili oxidaci, nechte působit 3-4 minuty. Zpravidla postačí pro základní čištění, existují výjimky, které vyžadují několikanásobné čištění.

Po čištění v ultrazvukové lázni mistr odstraní ochranné clony základní desky a zkontroluje poškozené součástky pod mikroskopem, změří, zda základní deska nemá nadměrnou spotřebu, a zkontroluje, zda nedošlo ke zkratu.

Po odstranění následků vniknutí kapaliny je iPhone uveden do provozu a jsou diagnostikovány modulární součásti zařízení, jako je modul displeje, baterie, nabíjecí konektor, tlačítko hlasitosti a vypínač. Pokud se kapalina dostane dovnitř zařízení, projeví se to různými způsoby: smartphone lze vyčistit ultrazvukem a bude plně funkční, ale v případě silné oxidace mohou být vlhkostí ovlivněny i mikroobvody základní desky. napájecí, zvukový, dotykový nebo zobrazovací modul, nabíjecí kabel. Když tedy odnesete iPhone k vyčištění po rozlití, není možné přesně odhadnout náklady na opravu.

Proces odstraňování následků vlhkosti vyžaduje vysokou úroveň vzdělání technika, doporučujeme zvolit kompetentní odborníky, kteří účinně odstraní následky kapaliny, což vám v budoucnu ušetří čas i peníze.

Kontaktujte nás. rádi vám pomůžeme! Adresy poboček servisního střediska iFix

Oprava iPhonu po povodni

Nové smartphony Apple jsou lépe chráněny proti vodě než jejich předchůdci (i když ani na iPhone 11 Pro Max se nevztahuje záruka na vodu). V minulosti jste však mohli iPhone vážně poškodit pouhým upuštěním sklenice vody. To se stalo s iPhonem 6, který přišel k odborníkům servisního centra Apple Pro: po namočení se smartphone nezapnul.

Inženýr otevřel zařízení. červená LED indikuje přítomnost kapaliny (v normálním stavu bílá)

READ  pokud můžete iPhone sledovat podle telefonního čísla. Cocospy

Po prohlídce zařízení technik zařízení rozebere a vyjme základní desku. Při prvotní kontrole byly na základní desce zjištěny četné stopy koroze a oxidu. Chcete-li základní desku čistit za sucha, je třeba nejprve odstranit ochranné štíty žehličky.

Korozní a oxidové usazeniny z vody se již vytvořily

Před diagnostikou je třeba základní desku očistit od zbytků oxidů

Za tímto účelem se připravená základní deska umístí do speciální lázně s chemickými roztoky. základní deska se podrobí tzv. chemickému čištění. V případě silné koroze se někdy používá další šetrný ultrazvuk.

Tato lázeň se používá k odstranění stop vlhkosti ze základní desky

Po chemickém čištění by měla základní deska vypadat, jako by právě vyjela z výroby.

Základní deska vypadá jako nová. to však neznamená, že není poškozená

Technik zahájí diagnostiku prohlídkou desky s plošnými spoji. Nejprve připojte základní desku k laboratornímu zdroji napájení. V primárním obvodu byl zjištěn zkrat (zkratové spojení).

Při připojování primárního napájení byl zjištěn zkrat

Pomocí mrazničky vyhledá technik nadměrné teplo, aby zjistil, která součást selhala. Jak jsme vám nedávno řekli o opravě iPhonu X po zkratu, jeden z kondenzátorů v obvodu se rozbil. To způsobilo zkrat.

Pomocí mrazničky vyhledá technik nadměrné teplo, aby zjistil, která součástka selhala

Pro odstranění problému technik odstraní poškozený kondenzátor a nainstaluje nový.

Opětovné připojení k LBP nevykazuje žádný zkrat. deska nic nespotřebovává

Základní deska je poté znovu otestována pomocí LBP. technik zapne základní desku bez periferií a zkontroluje režimy spouštění a spotřebu energie.

Deska se spouští a bootuje s běžnou spotřebou energie

V tomto konkrétním případě se oprava iPhonu po poškození vodou neomezila na odstranění zkratů v primárním napájecím obvodu. Poškození baterie a modulu displeje vlhkostí. Proto byly také odstraněny a nahrazeny novými (o tom, jak vyměnit displej, si můžete přečíst zde). Samozřejmě existují případy, kdy stačí desku jednoduše vyčistit. ale takové případy jsou bohužel ojedinělé.

Kromě odstranění zkratů vyměnil technik také modul displeje a baterii

Proto doporučujeme kontaktovat servisní středisko co nejdříve po namočení iPhonu. Jak jste viděli, odborníci mají ve svém arzenálu profesionální nástroje, které umožňují provádět kvalitní opravy. Společnost Apple Pro nabízí záruku servisního střediska Apple na všechny typy oprav a všichni čtenáři AppleInsideru.Nabízíme 10% slevu.

Zda si nyní koupit nový iPhone SE 3? Mnoho lidí se na tuto otázku ptá a často dostává kladnou odpověď. Jdeme ještě o krok dál a vysvětlujeme, proč je lepší používat iPhone SE 2.

iPhone 11 vyšel v roce 2019, ale přesto je to stále skvělé zařízení, které si zaslouží vaši pozornost. Pěkný fotoaparát, dobrá výdrž baterie a výkonný A13 Bionic z něj dělají smartphone pro skutečné lidi.

Soudě podle specifikací iPhonu 13 tento smartphone skutečně porušuje fyzikální zákony. Protože s takovým výkonem procesoru, jasem obrazovky a funkčností by měl žít nabitý za mnohem méně, než ve skutečnosti udělal

Jednou jsem nalil 5 pod kohoutek: okamžitě se rozbil, myslel jsem, že je mrtvý. Ráno se zapnul, zkusil jsem zavolat, ale neslyšel jsem volajícího. Ještě jeden den seděl a funguje. Stále ho používá moje máma. Vše je v pořádku. Zjevně není kritický.

Telefon se velmi zahřál. Je to nebezpečné

Další věcí, která může poškodit telefon, je přehřátí. Někdy hrozí, že necháte telefon během nabíjení na slunci, nebo dokonce provádíte nějaký proces na pozadí, jako je navigace. Poškození elektronických komponent je méně pravděpodobné, protože mnohé z nich jsou poměrně odolné a jiné mají zabudovanou ochranu, ale baterie je ohrožena více. Může nabobtnat a dokonce se vznítit.

Pokud tedy máte po takovém přehřátí mírně zdeformované pouzdro telefonu, urychleně navštivte servisní středisko. Použití takové baterie je nebezpečné. Možná se nic nestane, ale riziko vznícení nebo dokonce výbuchu je příliš vysoké na to, abyste ušetřili pár tisíc za výměnu baterie. Hlavní je kontaktovat kvalitní službu, jinak to může být ještě horší.

Přehřátí může také poškodit těsnění. Je zodpovědný za izolaci proti vodě, i když ji nemůže zaručit. Pokud se do krytu dostane voda, výrobce telefonu v každém případě odmítne záruční opravu, přestože slibuje ochranu. Důvodem je, že izolace se snadno poškodí přehřátím nebo deformací pouzdra a výrobce nemůže nést odpovědnost, pokud ji poškodíte.

Tato tenká vrstva chrání tělo před vniknutím vody dovnitř.

READ  Jak učinit iPhone shnilý

Shrnutí

Je důležité, abyste telefon co nejdříve vysušili. Kontaktovat nebo nekontaktovat servis. je to na vašem rozhodnutí. Důrazně vám to však doporučujeme.к. Jen tak se vyhnete nečekanému úmrtí iPhonu po nějaké době kontaktu s vodou a nepříjemným problémům při jeho používání.

Napište nám do komentářů níže, jestli vám někdy spadl iPhone do vody a jak jste si s ním poradili po namočení?

První pomoc pro utopený iPhone

Chcete-li zařízení zachránit nebo se o to alespoň pokusit, postupujte takto

 • Zařízení okamžitě vyjměte z vody;
 • Vypněte zařízení (pokud se již nevypnulo samo);
 • vytáhnout z pouzdra;
 • Odstraňte ochrannou fólii;
 • Vyjměte kartu SIM;
 • otřete telefon suchým hadříkem, který nepouští vlákna, aby nebyla vidět voda. Také pečlivě otřete tlačítka a konektory vatovými tampony;
 • Pokud nemáte speciální nářadí nebo nevíte, jak to udělat, obraťte se na specializovaný servis, který vám iPhone po vodě opraví.

Varování ! Tyto kroky v žádném případě nezaručují úplné odstranění vlhkosti z iPhonu. Co dělat, když se iPhone ponoří do vody? Abyste ji mohli zcela vysušit, musíte ji rozebrat a prozkoumat její vnitřní součásti (případně pomocí mikroskopu). I když se zdá, že váš iPhone funguje správně. neradujte se, uvnitř může být voda! Vlhkost uvnitř způsobí časem korozi a následky budou neblahé.

Návod krok za krokem, co dělat, když vám iPhone spadne do vody

Po zaplavení nebo pádu smartphonu do vody jednejte:

 • Co nejdříve ji vyjměte z vody.
 • Vypněte zařízení pomocí tlačítka napájení.
 • Pokud jste použili toto příslušenství, odstraňte pouzdro nebo ochranný kryt. Možná bude nutné odstranit ochrannou fólii, protože pod ní mohou být kapky vlhkosti. Pokud jste měli na displeji nainstalovanou speciální pevnou obrazovku, nechte ji odstranit řemeslníkem v servisním středisku.
 • K otření smartphonu použijte měkký ručník nebo papírové utěrky.
 • K odstranění vody ze všech otvorů použijte koktejlové brčko. Musíte ji jednoduše vytáhnout.
 • Otevřete přihrádku na kartu SIM a vyjměte kartu SIM. (iPhone 5 a 6) mají v této přihrádce indikátory vlhkosti, takže můžete zjistit, jak moc byl telefon poškozen. Pokud máte telefon 3GS, 4 nebo 4S, indikátory se nacházejí ve zdířce pro sluchátka a v dokovacím konektoru. Pokud jsou indikátory červené, je uvnitř voda. Tyto ukazatele stojí za pozornost i v případě, že jste zařízení zakoupili ručně.

Většina návodů doporučuje, abyste se co nejdříve obrátili na servisní středisko, což je rozumné, protože baterie je uvnitř zařízení a do mikroobvodů jde malé množství energie. Bez návštěvy opraváře se neobejdete, pokud jste smartphone zcela utopili.

Pokud na spotřebič omylem upustíte sklenici vody, nemusíte hned kontaktovat servisní středisko, ale zkusit něco jiného:

Pokud indikátory vlhkosti nezměnily barvu, můžete po jednom dni a po všech provedených krocích zkusit zařízení zapnout. Data telefonu můžete zkopírovat do cloudového úložiště. Pokud během testu zjistíte, že zařízení v některých modulech nefunguje správně, měli byste vypnout napájení a neprodleně kontaktovat servisní středisko.

Pokyny krok za krokem, co dělat, když telefon spadne do vody a nezapne se

Pokud telefon spadl do vody, je třeba jej co nejdříve vysušit. To je jediný způsob, jak ji zachránit. Aby nedošlo k záměně, použijte následující pokyny:

 • Vyjměte telefon z vody a ihned jej odpojte ze zásuvky. Pokud neodpojíte napájení, může dojít ke zkratu. Pokud jste zařízení nabíjeli a spadlo do vody, měli byste ho před vyjmutím odpojit od napájení.
 • Otřete telefon papírovými utěrkami nebo měkkým hadříkem.
 • Pokud je zadní panel odnímatelný, vyjměte baterii, sluchátka, paměťovou kartu a kartu SIM. Pokud není baterie vyměnitelná, je menší šance na opravu telefonu, protože mikroobvody selžou, když je k dispozici zdroj napájení.
 • Moderní telefony mají pod baterií kontrolku, která zrůžoví, pokud je zařízení poškozeno vlhkostí. Škodu můžete předběžně odhadnout podle toho, že. Veškeré příslušenství vyjmuté ze sluchátka by mělo být rovněž otřeno a položeno na papírové ručníky, aby uschlo.
 • Odstraňte ochranný kryt obrazovky, protože zabraňuje úniku vlhkosti mezerami v displeji a pod ním může zůstat tenká vrstva kapaliny.
 • Jemně otřete vnější stranu telefonu. Ihned po vyjmutí zařízení z vody s ním netřeste, protože tento postup může způsobit, že se na mikročipy dostane vlhkost. Pokud máte po ruce alkoholové ubrousky, můžete je použít k rychlejšímu odpaření vlhkosti z telefonu.
 • Pokud máte po ruce vysavač, můžete mezery důkladně vyčistit vysavačem. Telefon nechte asi 20 minut vyschnout na vzduchu. Je důležité, aby se hadice během tohoto postupu nepřibližovala k telefonu a abyste z něj předtím odstranili veškerou vlhkost.
 • Po předběžném odstranění vlhkosti by měl být telefon umístěn ke konečnému vysušení. Nejlepší je umístit ji do nádoby naplněné nevařenou rýží nebo silikagelem. Telefon nechte v nádobě několik hodin, nejlépe přes noc nebo přes noc.
 • Při sušení přístroje v nádobě doporučujeme přístroj v pravidelných intervalech obracet. Nejlepší je kontrolovat stav zařízení každou hodinu; pokud se na jeho povrchu objevila vlhkost, odstraňte ji měkkým hadříkem a poté telefon znovu zahrabte do rýže.
READ  Recenze smartphonu Apple iPhone 11 pro

Pokud telefon spadl do vody, jak ho zachráníte, když nemáte po ruce rýži nebo silikagel?? Několikrát srolujte měkký hadřík a položte na něj telefon. V tomto případě je nejvhodnějším místem pro sušení okenní parapet.

Oprava iPhonu po záplavách

Po prozkoumání přístroje technik přístroj otevřel. červené světlo signalizuje únik kapaliny, zatímco normálně svítí bíle.

Pokud se kontrolka změnila z bílé na červenou, je možné, že jste se dostali do kontaktu s vodou

Technik poté vyjmul základní desku a připojil ji k laboratornímu zdroji napájení (LBP). byl zjištěn problém se spotřebou energie.

Po zaplavení došlo k problémům se spotřebou energie v primárním napájecím obvodu. cyklický restart při spuštění systému

Základní deska tohoto zařízení, která je jedním z prvků iPhonu X a novějších smartphonů Apple, tvoří jedinou konstrukci sestávající ze dvou samostatných dílů spojených do sendviče. V horní části se nacházejí hlavní prvky. procesor, paměť, řadič napájení atd., zatímco ve spodní části se nachází rádiová část, v níž je umístěn modem a všechny součásti zodpovědné za připojení iPhonu k síti. Aby vyřešil problém spotřeby energie, rozdělí inženýr desku na dvě části.

Na desce si můžete všimnout stop koroze

Horní polovina desky nic nespotřebovává

Kontrola spotřeby energie primárního obvodu na spodní straně desky

Poté technik vyhledá nadměrné teplo, aby identifikoval poškozený prvek.

iphone, spadl, vody, nejde

V tomto případě je zesilovač zvuku v zařízení iPhone X vadný. Při řešení problému technik odstraní vadný prvek a nainstaluje nový.

Vadný prvek je třeba vyměnit

Protože je sendvič desek pájený nízkoteplotním pájecím materiálem, lze jej zahřívat bez použití horkovzdušné pistole. Tím se zabrání lokálnímu přehřátí rovnoměrným zahříváním desky.

Po pájení se deska znovu otestuje s LBP bez periferií. pro kontrolu spotřeby energie.

Deska se spouští s běžnou spotřebou energie

iphone, spadl, vody, nejde

Po instalaci desky do pouzdra telefon znovu zapněte.

Technik navíc vymění vibrační motor, který také selhal.

Technik jej v opačném pořadí znovu sestaví a uzavře

Také byl vyměněn snímač vlhkosti, obrazovka je jako zázrakem neporušená

Technik poté zařízení znovu sestaví, abyste jej mohli znovu používat. Tento iPhone je opraven zde. Ale samozřejmě je lepší držet iPhone mimo vodu. Pokud je pro vás iPhone opravdu drahý, neberte si ho do vany nebo bazénu. Těch pár sladkých minut sotva stojí za to, abyste museli absolvovat všechny výše popsané nepříjemné procedury. Pokud se to však nepodaří, odborníci ze společnosti Apple Pro diagnostikují váš přístroj, provedou servis iPhonu a vymění díl co nejrychleji a za přijatelnou cenu. Měli jste někdy iPhone, který byl postříkaný vodou?? Zúčastněte se níže uvedené ankety. zjistěte, jak velký je to problém.

Společnost Apple se opět dostala do skandálu s údaji uživatelů. Ukázalo se, že společnost schvalovala falešné žádosti orgánů činných v trestním řízení. Prozradíme, proč společnosti nemohou takové žádosti odmítnout a kolik dat mohlo uniknout online

Autonomie hodinek Apple Watch. největší problém chytrého gadgetu. Bez ohledu na to, jak moc se uživatelé snaží prodloužit výdrž baterie, vydrží na jedno nabití pouze dva dny. V článku jsou uvedeny tipy, které mohou v této věci pomoci.

iMessage funguje ještě lépe než některé messengery, ale někdy se objeví chyba čekající na aktivaci. Pojďme zjistit, co to znamená, proč se to děje a jak se toho zbavit

iPhone se po postříkání vodou obvykle změní na nový iPhone (nejlépe novější model) ,

| Denial of responsibility | Contacts |RSS