Co dělat, když se iPhone nezapne

Pokud se váš iPhone náhle přestane zapínat a nereaguje na stisknutí tlačítek, nepanikařte a běžte rovnou do servisu. Ani zařízení Apple nejsou dokonalá a čas od času se mohou pokazit, a to jak z technických, tak softwarových důvodů. A není vždy nutné mít průvodce, který zařízení oživí. iPhone, stejně jako jakýkoli jiný gadget, lze obnovit do funkčního stavu vlastními silami a existuje spousta způsobů, jak to udělat.

Důvodů, proč se iPhone nezapíná, je mnoho a pro tuto chybu jednoduše neexistuje jediná oprava. Problém může být buď softwarový, nebo technický, což je mnohem horší.

Mnoho majitelů zařízení Apple spěchá do servisního střediska, když zjistí, že se zařízení nechce zapnout. Panika však nemusí být oprávněná! Mnohé příčiny selhání lze často odstranit ručně.

Nezřídka se stává, že se telefon odmítne zapnout kvůli prostému „hlubokému“ vybití baterie. Jeho náboj prostě nestačí ani na zobrazení loga značky. Zařízení by se mělo jednoduše zahřát a poté nechat alespoň 15-20 minut nabíjet.

Pokud smartphone zamrzl a nereaguje na tlačítko napájení, je nutné provést reset. je lepší to udělat pomocí přiloženého napájecího adaptéru, protože mnoho zařízení pro nucený restart vyžaduje od baterie alespoň 40 % nabití, které v danou chvíli prostě nemusí existovat.

Bohužel však existují situace, kdy je třeba zapnout telefon a kontaktovat službu. Ale o tom všem níže.

Než si rozebereme všechny způsoby, jak můžete pomoci iPhonu se zapnout, musíme se podívat na hlavní příčiny, proč to odmítá udělat.

Zařízení vůbec nereaguje

Pokud váš iPhone 8, iPhone 8 Plus nebo iPhone X vůbec nereaguje, jen zamrzne a zobrazí statický obraz nebo jen tmavou obrazovku, je třeba jej restartovat.

V tomto případě byste neměli přijít o data, na kterých jste pracovali, pokud má příslušný software funkci automatického ukládání. A iPhone se rozhodně neresetuje.

Na zařízeních iPhone 8, 8 Plus a X stiskněte a uvolněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti a poté stiskněte a uvolněte tlačítko pro snížení hlasitosti. A nakonec stiskněte a podržte tlačítko napájení, dokud se nezobrazí logo Apple.

READ  Nelze připojit sluchátka k iPhonu. Pokud selže pouze jedno sluchátko

Pokud používáte iPhone 7 nebo 7 Plus, stiskněte a podržte tlačítko napájení a tlačítko snížení hlasitosti po dobu deseti sekund nebo déle, dokud se neobjeví logo Apple.

Pokud používáte iPhone 6s, 6s Plus nebo starší modely, stiskněte a podržte současně tlačítko Domů a tlačítko napájení po dobu deseti sekund nebo déle, dokud se neobjeví logo Apple.

Univerzální způsob oživení tabletu iPhone nebo iPad

Pokud se váš iPhone nebo iPad nabíjí, ale nezapíná se, můžete pro oživení zamrzlého zařízení použít tuto jednoduchou sekvenci úkonů, která platí pro většinu modelů výrobce: Podržte současně tlačítka „power“ a „home“ po dobu 10 až 20 sekund. Na obrazovce by se měl zobrazit symbol jablka a pokračovat v načítání zařízení.

Tyto pokyny se vztahují na následující pomůcky výrobce:

 • iPhone 2G;
 • iPhone 3G;
 • iPhone 3Gs;
 • iPhone 4;
 • iPhone 4s;
 • iPhone 5;
 • iPhone 5c;
 • iPhone 5s;
 • iPhone 6/6 Plus;
 • iPhone 6s/6s Plus;
 • iPhone SE;
 • Jakákoli verze iPadu.

Pokud se iPhone stále nezapne, jablko svítí a obrazovka zhasne, problém je s největší pravděpodobností vážnější, buď hardwarový, nebo softwarový. V tomto případě je třeba vyměnit buď nabíječku, nebo baterii telefonu. Můžete to udělat ve značkovém servisním středisku.

Jak povolit iPhone bez útěku z vězení?

Co dělat, když jste iPhone nezrušili, ale stále se zapíná a vypíná?? Pokud vaše zařízení Apple nebylo jailbreaknuto, vyzkoušejte tento test. Restartujte mobilní zařízení a po 5 minutách zkuste zavolat. Pokud volání proběhne, stahování se zastaví v poslední fázi. To je dobré znamení. budete mít přístup k FS! Což znamená, že není problém odstranit všechny závadné aplikace.

Vezměte prosím na vědomí, že v tomto stavu telefonu vám iTunes neumožní změnit systém souborů. Použijte alternativy. iTools nebo iFunBox. Jediné, co musíte udělat, je připojit se k počítači a postupně odinstalovat aplikace jako jailbreak tweaks.

Pokud je „test telefonního hovoru“ negativní (žádný hovor), zařízení má hardwarový problém. Bohužel, bez technických znalostí, pájky a multimetru to lze jen stěží vyřešit. Do vnitřních mechanismů iPhonu se raději nepouštějte, ale svěřte přístroj do pečlivých rukou odborníků.

iPhone visí na jablku. Proč se to děje?

Pokud váš iPhone po aktualizaci systému iOS zamrzne a nejde zapnout, může to být způsobeno chybou softwaru, selháním systému nebo hardwarovým problémem. Abychom mohli hovořit o možných postupech v tom či onom případě, podívejme se na ně blíže.

READ  Jak nahrát fotografii v iCloud iPhone

iPhone se nezapne kvůli selhání softwaru

Pokud jste se pokusili aktualizovat iPhone a ten zamrzl na jablku a nejde zapnout, je to pravděpodobně způsobeno chybou systému. V takovém případě se systém iOS nemůže spustit a iPhone se restartuje na logu Apple. Nejčastěji je to způsobeno nesprávně dokončenou instalací aktualizace. Pokud vám při instalaci aktualizace došlo místo v telefonu nebo jste neměli dostatek energie v baterii, je tato situace mnohem pravděpodobnější.

iPhone se nezapne kvůli hardwarové závadě

Může být obtížné odlišit příznaky a vnější vzhled nefunkčnosti iPhonu způsobené softwarovými chybami během aktualizace systému iOS od důsledků hardwarových problémů telefonu. Proces aktualizace totiž kontroluje téměř všechny klíčové součásti iPhonu. Pokud něco nefunguje správně, může se stát, že se telefon během aktualizace firmwaru vůbec nezapne nebo zůstane navždy zapnutý.

Pokud váš iPhone na jablku zamrzne a zapne se pouze po připojení k nabíječce a po odpojení se ihned vypne, je to nejčastěji způsobeno vadnou baterií. V takových případech nejsou neobvyklé ani problémy s napájecími obvody: poškození konektoru baterie na desce, špatná funkce nabíjecího čipu nebo přerušení napájení komponent na desce.

Složitější případy zahrnují problémy s napájením nebo obecné poruchy paměťového čipu NAND, které způsobují, že se iPhone nespustí a cyklicky se restartuje. Pravděpodobně nejzávažnější by bylo „selhání“ procesoru zařízení. Procento úspěšných oprav se zárukou stabilního provozu je v takových případech bohužel velmi nízké.

Odpovědi na časté otázky týkající se zavěšení a rozsvícení zařízení Apple iPhone

Hart Reset je tvrdý reset, který jsme podrobně popsali v našem článku: iPhone se nezapíná?

Režim HFU je užitečný pro změnu firmwaru v případě poruchy systému, pokud to není možné provést ve standardním provozním režimu. Více informací o tom najdete v našem článku: Jak přepnout iPhone do režimu DFU.

Příčin může být několik, od nejbanálnějších: kabel je poškozený a iPhone se nepřipojí přes USB k počítači, nebo je možná konektor Lightning ucpaný a také není možné připojení. Složitější problémy souvisejí s mechanickým poškozením, které mohou diagnostikovat odborníci v servisním středisku.

Kontaktujte náš servis

Pokud výše uvedené metody nepomohly, nezbývá než se obrátit na oficiální servisní středisko a požádat o radu. Certifikovaný mechanik společnosti Apple provede kompletní test počítače a pokusí se váš přístroj opravit.

READ  Kolik paměti má iPhone 11 pro

Když se dostanete do této fáze, měli byste být psychicky připraveni na dva výsledky: smartphone bude opraven, ale nebude to levné, nebo je zařízení neobnovitelné a vy jste přišli o všechna data. Díky spolehlivosti chytrých telefonů Apple je tato situace naštěstí vzácná, takže šance na opětovné použití vašeho oblíbeného telefonu je poměrně vysoká.

Řešení Použití aplikací

Jedním ze způsobů obnovy iPhonu je použití speciálního softwaru. Řekněte dr.fone vám umožní vyřešit většinu problémů souvisejících s iOS na pár kliknutí. Důležité je, že nástroj vám umožní nedělat si starosti s vytvářením zálohy. opraví bílou obrazovku bez ztráty jakýchkoli dat a uloží všechny vaše soubory.

Jak opravit bílou obrazovku smrti na iPhonu pomocí dr.fone:

V otevřeném okně vyberte tlačítko „Opravit“.

Zvolte „Standardní režim“ a připojte iPhone.

Software identifikuje váš model iPhonu a nabídne stažení nejnovějšího firmwaru. Stiskněte tlačítko „Start“ a počkejte, až se nainstaluje nejnovější verze firmwaru.

iPhone se restartuje a znovu funguje bez odstranění dat.

Je třeba poznamenat, že software dr.placený telefon. je vhodný pro uživatele, kteří nemají čas na hledání a implementaci bezplatných řešení nebo na cestu do servisu. Software je k dispozici i pro ty, kteří nejsou dostatečně technicky zdatní, aby mohli zařízení opravit podle pokynů na internetu. hrozí riziko trvalého poškození přístroje.

Jednorázový instalační poplatek ve výši dr.fone můžete používat libovolně dlouho a neomezeně dlouho.

Jak se vyhnout problémům v budoucnu

Aby se v budoucnu předešlo takovému problému, měl by uživatel dbát na to, aby aplikace nainstalované na miniaplikaci měly licenci. Také ne flash nebo hacknout gadget sami.

Nejlepší je používat antivirový software pro svůj gadget a dodržovat všechna doporučení při jeho používání. Kromě toho byste neměli přístroj upustit nebo jej skladovat na vlhkém místě.

Několik let pracoval v prodejnách mobilních telefonů dvou velkých operátorů. Dobře se vyznáte v tarifech a vidíte všechna úskalí. Láska gadgets, zejména Android.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS